Najlepszy grzejnik Castorama

Ostatnio aktualizowane: 12.04.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Jaki grzejnik Castorama wybrać?

 

W naszym klimacie trudno wyobrazić sobie dom bez grzejnika. Bez tego urządzenia dość ciężko byłoby przetrwać zimę i niskie temperatury. Nie wszystkie grzejniki są jednak sobie równe. Jaki więc powinniśmy wybrać? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w przygotowanym przez nas, krótkim poradniku wskazującym cechy, jakie wyróżniają najlepsze grzejniki Castorama.

Nie bez powodu wybraliśmy sklep Castorama. Jest to jedna z najbardziej popularnych sieci sklepów, która nie tylko sprzedaje produkty różnych marek, ale też ma swoją własną linię produkcyjną. Castorama  znana jest ze swojego profesjonalnego podejścia, a także z atrakcyjnych cen.

Przed zakupem grzejnika warto poruszyć kilka ważnych kwestii – jedną z nich jest materiał.  Najpopularniejsze są modele wykonane ze stali. Według konsumentów najlepszy grzejnik Castorama w 2021 roku wyprodukowany jest właśnie ze stali. Ich wadą jest jednak nadmierna wrażliwość na wodę – niektóre po pewnym czasie rdzewieją. Materiałem, od którego już się powoli odchodzi jest żeliwo. Jest ono bardzo ciężkie i długo się nagrzewa, ale jednocześnie długo utrzymuje temperaturę. Jest to solidny typ, który może przetrwać w jednej instalacji przez wiele lat bez obawy o korozję. Do wyboru mamy także grzejniki aluminiowe. Jednak nie są one tak solidne, jak pozostałe rodzaje, aczkolwiek według wielu osób są najlepsze do łazienki, bo nie rdzewieją.

Kolejną kwestią jest wybranie odpowiedniego typu grzejnika. Jeżeli szukamy modelu łazienkowego, najlepiej zaopatrzyć się w typ drabinkowy. Skonstruowany jest on z poziomych rurek, które ułatwią nam suszenie ręczników. Grzejniki płytowe to idealny wybór dla osób, którym zależy na zaoszczędzeniu energii i tym, które nie mają zbyt dużo miejsca w danym pomieszczeniu.

Do budowy modeli konwektorowych wykorzystuje się miedziane rury i aluminiowe blachy. Do wyboru mamy także mniejsze, przenośne modele, które nadają się do dogrzewania danego pomieszczenia.

Nie mniej ważna jest moc danego produktu. Przyjmuje się, że w przypadku  dobrze izolowanego pomieszczenia wystarczy 60 W na 1 m2, aby wystarczająco je ogrzać. Jeżeli jednak nasze pomieszczenie nie jest wcale izolowane, to musimy wybrać grzejnik, który ma moc 140 W na m2. W przypadku kiedy izolacja nie jest zbyt dobra  (około 5 cm), to polecamy grzejnik o mocy około 100 W na m2.

Nie możemy też zapomnieć o systemie zasilania – większość grzejników to sprzęty podłączane do centralnego ogrzewania, ale nie brakuje też sprzętów elektrycznych – olejowych lub tych, które w sezonie są zasilane z instalacji grzewczej, a w okresie wiosennym i wczesno jesiennym – prądem.

 

 

Grzejniki Castorama – ranking

 

 

Castorama OPP 1500 W 

 

Jednym z produktów, który postanowiliśmy umieścić na naszej liście jest grzejnik olejowy Castorama OPP 1500 W. Produkt przeznaczony jest do dogrzewania pomieszczenia i nie powinien być traktowany, jako główne źródło ciepła. Jego budowa, 4 kółka oraz niewielka waga, pozwalają nam na łatwe przenoszenie. Możemy zatem wykorzystać urządzenie podczas wakacji w domku letniskowym. Nie jest to także bardzo ciężki produkt, dlatego przenoszenie go nie powinno stwarzać problemu.

Ten grzejnik Castorama w dobrej cenie wyprodukowany został ze stali i żelaza. Oznacza to, że jest on bardzo wytrzymały i odporny na uszkodzenia mechaniczne. Moc tego urządzenia wynosi 1500 W. Jest to wystarczający wynik, aby skutecznie dogrzać każde pomieszczenie.

Model wyposażony został w regulator ciepła, z którego pomocą łatwo możemy sterować intensywnością ciepła przez niego wytwarzanego. Według opinii konsumentów jest to bardzo solidne urządzenie. Użytkownicy szczególnie cenią łatwość przenoszenia grzejnika, a także możliwość łatwej regulacji grzania.

 

 

 

 

Castorama Blyss Thorpe 

 

Jednym z najciekawszych produktów na naszej liście jest Castorama Blyss Thorpe, co ma związek z jego nietypowym wyglądem. Grzejnik pokryty jest czarną farbą, dlatego według wielu osób jest odpowiedni do nowoczesnych wnętrz. Rozwiązanie to ma swoje zalety – doskonale nadaje się do każdego pomieszczenia, w którym znajdziemy szare lub czarne elementy.

Wymiary tego grzejnika wynoszą 60 cm x 100 cm. Nie jest on zbyt duży, więc z pewnością zmieści się nawet do małego pomieszczenia. Powłoka tego produktu została pomalowana wysokiej jakości lakierem, który nie tylko dobrze się prezentuje, ale też gwarantuje ochronę części grzejnika przed zarysowaniami.

Jest to grzejnik panelowy – modele tego typu mają bardzo dużą moc grzewczą, co sprawia, że nie musimy długo czekać, aby po włączeniu cieszyć się ciepłem w całym pomieszczeniu. W swoich komentarzach konsumenci najczęściej wspominają o ciekawym designie grzejnika Castorama Blyss Thorpe. Oprócz tego doceniają jego wysoką wydajność grzewczą.

 

 

 

 

Castorama Blyss Aspley 

 

Castorama Blyss Aspley to grzejnik, który przystosowany został do zainstalowania w łazience. Skonstruowany jest z poziomych rurek, które dobrze sprawdzą się w roli suszarki na ręczniki. Duża ilość rurek pozwoli nam na wysuszenie wielu ręczników za jednym razem. Produkt pomalowany został na ładny, antracytowy kolor, dlatego idealnie pasuje do wystroju nowoczesnej łazienki. Dostępny jest również w klasycznym, białym kolorze.

Wymiary tego modelu to 115 cm x 48 cm. Instalacja grzejnika nie jest zbyt skomplikowana, a poza tym elementy do tego potrzebne zostały do niego dołączone przez producenta. Produkt pokryty jest grubą powłoką, która zabezpiecza całość konstrukcji przed uszkodzeniami. Oprócz tego model ten został bardzo solidnie wykonany i z pewnością jest to sprzęt, który zostanie z nami przez kilka lat.

Grzejnik pasuje do większości łazienek i pozwala na wygodne oraz szybkie suszenie ręczników. To właśnie dlatego użytkownicy tak często decydują się na jego zakup. W swoich ocenach konsumenci podkreślają też, że urządzenie jest łatwe w instalacji.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir