ᐅ Dobre grzejniki aluminiowe KFA– ranking i opinie

Najlepszy grzejnik aluminiowy KFA

Ostatnio aktualizowane: 13.11.19

 

Jaki grzejnik aluminiowy KFA wybrać?

 

Remontując mieszkanie powinniśmy zastanowić się nad wymianą naszego grzejnika na lepszy i bardziej nowoczesny model. Jak podkreślają dekoratorzy wnętrz coraz więcej osób decyduje się na zakup mniejszych sprzętów o ciekawym designie. Jeśli nie wiesz jednak, jak zakupić odpowiednie urządzenia, zachęcamy Cię do lektury tego oto poradnika. Zamieściliśmy w nim wiele cennych porad o tym, na co zwrócić uwagę oraz jakie cechy powinny posiadać najlepsze grzejniki aluminiowe KFA. Poza tym wzbogaciliśmy nasz artykuł o niewielkie zestawienie, w którym opisaliśmy 3 ciekawe sprzęty tego producenta.

KFA to Krakowska Fabryka Armatur, czyli bardzo znana polska marka zajmująca się branżą budowniczą, głównie sanitarno-grzewczą. W ofercie producenta znajdziemy takie sprzęty, jak zawory, grzejniki z aluminium oraz aparaturę do centralnego ogrzewania.

Przedmiotem poradnika są modele wykonana z aluminium, które najczęściej mają budowę członową. Największą zaletą tego typu sprzętów, którą docenia wielu konsumentów, jest dobra współpraca z nowoczesnymi kotłami. Dodatkowo, tego typu urządzenia mają możliwość regulowania temperatury, więc bez trudu dopasujemy poziom ciepła do naszych preferencji.

Najlepszy grzejnik aluminiowy KFA w 2017 roku powinien mieć dostosowaną moc do warunków naszego mieszkania. Oznacza to, że w domach, w których występuje dobra izolacja, gdzie użyto co najmniej 10 cm styropianu, powinien pojawić się model mający 60 W. W przypadku budynków słabiej chronionych przez zimnem, zalecamy inwestycję w grzejniki liczące 100 W. Z kolei do mieszkań pozbawionych izolacji dedykujemy produkty liczące 140 W.

Warto również zwrócić uwagę na wygląd, tak aby zakupiony produkt komponował się z wystrojem naszego wnętrza. Obecnie producenci wprowadzają na rynek coraz to nowsze modele, które wyróżniają się nie tylko wymyślnymi kształtami, ale i kolorystyką.

Dodatkowo, pamiętaj, aby zwrócić uwagę na wymiary interesującego Cię grzejnika. Wraz z rozwojem designu na rynku pojawiły się produkty o różnych wymiarach oraz kształtach, które bardzo prosto dopasować do przestrzeni pod oknem, gdzie zazwyczaj lokuje się takie sprzęty.

 

 

Grzejniki aluminiowe KFA – ranking

 

 

KFA G500F/D 789-101-44

 

Grzejnikiem, który dobrze się sprawdzi w nowoczesnym wnętrzu jest model KFA G500F/D 789-101-44. Produkt wykonano z wysokiej jakości aluminium, które bardzo dobrze przewodzi ciepło. Dzięki temu Twój pokój szybko się ogrzeje.

Dużą zaletą prezentowanego modelu jest to, że możliwa jest w nim instalacja połączenia z wodą u dołu. Sprawia to, że w prosty sposób ukryjemy wszystkie rury oraz zawory, zatem nasze wnętrze będzie się dobrze prezentować. Ponieważ sprzęt cechuje się niewielkim ciężarem (13 kg), bardzo prosto jest go zamocować na ścianie. Za sprawą użycia dobrego surowca, powierzchnia jest odporna na korozję.

Grzejnik posiada 10 członów, a w każdym z nich objętość wody wynosi 0,29 m3. Dodatkowo, maksymalna temperatura robocza to 95 st. C. Na uwagę zasługuje też duża moc produktu, która wynosi 112 W (dla członu o temperaturze 50 st. C) lub 141 (w przypadku, gdy ciepło wynosi 60 st. C). Wymiary modelu równają się: wysokość – 57,3 cm, szerokość – 82,6 cm, głębokość – 9 cm.

Wielu konsumentów doceniło elegancki wygląd produktu oraz dużą wydajność pracy. Za sprawą tego grzejnika w krótkim czasie ogrzejesz pomieszczenie o dużej powierzchni.

 

 

 

 

KFA 789-080-44

 

Godnym polecenia grzejnikiem jest model KFA 789-080-44. Sprzęt ten został wykonany z aluminium, zatem bardzo dobrze się prezentuje. Materiał ten został wybrany nieprzypadkowo, gdyż dobrze przewodzi ciepło. Dzięki temu wszystkie człony w konstrukcji będą jednakowo ciepłe.

Wymiary grzejnika to: wysokość – 57,3 cm, szerokość -80,4 cm, głębokość – 9 cm. Prezentowany sprzęt składa się z 10 członów, a w każdym mieści się woda o objętości 0,3 m3. Temperatura robocza prezentowanego urządzenia wynosi 95 st. C. Całkowita masa grzejnika to 13 kg, zatem bez trudu zamontujesz go na ścianie.

Cechą, na którą uwagę zwróciło wiele osób jest to, że wszystkie zawory i rury mogą zostać ukryte przez konstrukcję grzejnika. Wynika to z tego, że woda podłączona jest od dołu, co oznacza, że armatura jest niewidoczna na pierwszy rzut oka. Ucieszą się z tego na pewno osoby, które urządziły swój pokój w nowoczesnym stylu.

Wiele osób doceniło użycie wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu produkt będzie się dobrze prezentował przez długi czas.

 

 

 

 

KFA JASPIS

 

Model KFA JASPIS to godny polecenia grzejnik, który powinien się znaleźć w każdym domu. Produkt ten cechuje się eleganckim wyglądem, więc odpowiednio dopasuje się do nowocześnie urządzonego wnętrza. Poza tym przewody montowane są w tym sprzęcie od dołu, zatem wszystkie nieeleganckie zawory oraz rury są ukryte.

Sprzęt wykonano z aluminium, które bardzo dobrze rozprowadza ciepło. Dzięki temu szybko odczujesz podniesienie się temperatury w Twoim pokoju. Co więcej, materiał ten jest odporny na działanie korozji oraz rdzy, więc przez długi czas będzie się dobrze prezentować. Całkowita waga modelu to 10 kg, zatem zawieszenie na ścianie nie będzie stanowiło trudności. Wymiary modelu: wysokość – 57 cm, szerokość – 80,5 cm, głębokość – 8 cm. Prezentowany produkt posiada 10 członów. Moc grzewcza dla członu o temperaturze 50 st. C wynosi 88,7 W, zaś dla elementu o cieple 60 st. C – 112,3 W.

W opinii wielu klientów ten elegancki grzejnik aluminiowy KFA w dobrej cenie to produkt, który powinien się znaleźć w każdym domu. Zapewnia wydajną pracę oraz szybko dystrybuuje ciepło.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status