Najlepszy grzejnik aluminiowy Fondital

Ostatnio aktualizowane: 05.07.20

 

Jaki grzejnik aluminiowy Fondital wybrać?

 

Grzejniki to jedyne widoczne elementy instalacji centralnego ogrzewania w domu, dlatego musimy zwracać uwagę na ich wygląd. Obecnie największą popularnością cieszą się m.in. modele wykonane z aluminium. Nasz poradnik podpowie Ci, na jakie cechy takich produktów zwracać uwagę, a w znajdującym się na końcu rankingu znajdziesz trzy ciekawe modele sygnowane logo Fondital.

Marka Fondital już od 1970 roku zajmuje się wytwarzaniem systemów grzewczych. To także prawdziwy, światowy lider, jeżeli chodzi o produkcję grzejników aluminiowych. Ta włoska firma kojarzona jest przede wszystkim z wysoką jakością, dopracowaniem najmniejszych szczegółów oraz dbałością o środowisko naturalne. Wszystkie te cechy sprawiają, że jej produkty są chętnie kupowane w wielu krajach.

Uważa się, że najlepszy grzejnik aluminiowy Fondital w 2020 roku to taki, który nie tylko dobrze spełnia swoją funkcję, ale też wygląda estetycznie i nie rzuca się za bardzo w oczy. Jest w tym wiele prawdy. Modele wykonane z aluminium zwykle mają budowę członową, tak samo, jak te żeliwne. Są one lekkie i zazwyczaj mają niewielką bezwładność cieplną, a więc dobrze współpracują z nowoczesnymi kotłami na płynne paliwa, które wyposażone są w automatyczną regulację temperatury.

Chcąc kupić dobry grzejnik z aluminium, trzeba brać pod uwagę jego moc. Musi być ona odpowiednia do funkcji, jaką będzie pełnić zakupiony przez nas model (ogrzewanie, dogrzewanie, bądź tylko suszenie). Jeśli mamy problem z określeniem, jaka moc jest właściwa, najlepiej zapytać o poradę pracownika sklepu, który pomoże nam w szybki sposób obliczyć wymaganą wartość tego parametru.

Zwykle wybierając się na zakupy wiemy już, gdzie grzejnik zostanie zamontowany. Dlatego jeszcze przed udaniem się do sklepu należy zmierzyć wyznaczoną do tego przestrzeń, ponieważ dzięki temu będziemy wiedzieć, jakich modeli będziemy szukać pod względem rozmiaru. Dziś większość producentów tworzy produkty w różnych rozmiarach, dlatego łatwo jest dobrać ten najbardziej odpowiedni.

Współczesne grzejniki nie muszą odstraszać swoim wyglądem, jak te produkowane kilkadziesiąt lat temu. Do wyboru mamy klasyczne modele w kolorze białym, jednak czasem możemy też natknąć się na produkty np. o bardziej fantazyjnych kształtach czy kolorach. W tej kwestii wiele zależy od wystroju naszego mieszkania oraz własnego gustu.

 

 

Grzejniki aluminiowe Fondital – ranking

 

 

Fondital Experto A3 500/100

 

Chcielibyśmy zaprezentować Ci Fondital Experto A3 500/100, czyli grzejnik z aluminium, który ma wymiary: 80 mm x 97 mm x 557 mm. Odległość osi otworów przyłączeniowych w tym przypadku wynosi 500 mm, a średnica przyłączy to G1. Produkt ten charakteryzuje dobry stosunek wagi do mocy.

Opisywany model nie ma spawów, przez co wyeliminowane zostały ewentualne problemy związane z obecnością ostrych zadziorów. To odpowiedni grzejnik do współpracy z instalacjami niskotemperaturowymi, sprawdzi się też przy renowacji instalacji. Ze względu na to, że jest to produkt modułowy, z łatwością można go dopasować do każdej przestrzeni, bez względu na wystrój.

Według konsumentów jest to grzejnik aluminiowy Fondital w dobrej cenie, którego podstawową zaletą jest estetyczny wygląd oraz innowacyjność. Cechuje go większa wymiana ciepła, co przekłada się na wysoką sprawność, a jednocześnie niskie zużycie energii. Produkt zdobył dwa międzynarodowe patenty, co świadczy o jego bardzo dużej sprawności i gwarancji doskonałego działania.

 

 

 

 

Fondital Serir S4 800/100 V054064

 

Grzejnik o nazwie Fondital Serir S4 800/100 V054064 idealnie nadaje się do instalacji niskotemperaturowych. Wyróżnia go optymalny stosunek wagi do mocy. Przekłada się to na jego łatwy transport do domu, a także bezproblemową instalację. Ma on modułową budowę, dlatego też bardzo dobrze pasuje do każdej przestrzeni.

Ten grzejnik zdobył aż 3 międzynarodowe patenty, co potwierdza jego innowacyjność. Ze względu na to, że został on poddany podwójnemu procesowi malowania, jego kolor nie ulega zmianie nawet po długim czasie użytkowania. Produkt zużywa bardzo mało energii, a jednocześnie cechuje go doskonała wymiana cieplna oraz bardzo duża sprawność.

Jak mówią konsumenci, najlepsze grzejniki aluminiowe Fondital to takie, które zachowują swoją sprawność przez wiele lat. Taki jest właśnie ten model. Wyróżnia go wyjątkowa trwałość i wytrzymałość, a producent udziela na niego aż 10-letnią gwarancję. Ten produkt jest bardzo łatwy w montażu, a poza tym w każdym pomieszczeniu prezentuje się on estetycznie i elegancko.

 

 

 

 

Fondital Serir Super 500

 

Grzejnik aluminiowy Fondital Serir Super 500 to model odlewany ciśnieniowo, wyróżniający się bardzo nowoczesnym wzornictwem. Właśnie dlatego nie mogliśmy go pominąć w tym rankingu. Został on zaprojektowany w taki sposób, aby można go było zamontować w dowolnym pomieszczeniu i aby dobrze łączył się z innymi elementami wyposażenia.

Produkt ten cechuje przede wszystkim duża wytrzymałość mechaniczna oraz niska bezwładność cieplna. Jego transport i montaż to bardzo proste zadania, ponieważ jest on bardzo lekki. Ma on modułową budowę, dlatego dobrze dopasuje się do każdej przestrzeni. Poza tym grzejnik ma dużą powierzchnię wymiany ciepła i jest w stanie bardzo szybko ogrzać pomieszczenie, w którym się znajduje.

Według konsumentów podstawową zaletą tego grzejnika jest jego skuteczność. Nagrzewa on pokój równomiernie, niezależnie od metrażu pomieszczenia. Ponadto ten model bardzo dobrze się prezentuje, a jego kolor nie żółknie nawet po kilku latach.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status