ᐅ Dobre pompy ciepła powietrze woda Panasonic – rankingi i opinie

Najlepsza pompa ciepła powietrze woda Panasonic

Ostatnio aktualizowane: 09.12.19

 

Jaką pompę ciepła powietrze woda Panasonic wybrać?

 

Pompa ciepła typu powietrze woda to jedno z urządzeń, które pozwala nie tylko na utrzymanie wysokiej temperatury pomieszczenia, ale również podgrzewanie wody. Konsumenci bardzo często decydują się na zakup takiego sprzętu, ponieważ jest on ekonomiczny oraz sprawdza się wszędzie tam, gdzie nie mamy możliwości zainstalowania innego źródła ciepła. Jeżeli zainteresowałeś się takim urządzeniem, lecz nie wiesz, które jest najlepsze, to zapraszamy do zapoznania się z poniższymi wskazówkami. Z pewnością pozwolą Ci dokonać właściwego wyboru.

 

 

W naszym artykule postanowiliśmy opisać kilka produktów Panasonic. Wybraliśmy tę firmę zachęceni dużą ilością pozytywnych komentarzy na temat oferowanego przez nią różnego typu sprzętu. Marka Panasonic jest znana z produkcji solidnych urządzeń, które nie ulegają szybko zniszczeniu.

Najlepsza pompa ciepła typu powietrze woda Panasonic w 2019 roku emituje odpowiednią ilość ciepła, a parametr ten dobieramy do rodzaju pomieszczenia, jakie zamierza ogrzewać. Najpopularniejsze są urządzenia średniotemperaturowe. Mają one możliwość ogrzewania powierzchni nie większej niż 200 m2. Modele wysokotemperaturowe są polecane do budynków o dużej powierzchni, na przykład takich, jak hale. Jest to również dobra propozycja dla osób, którym zależy na bardzo gorącej wodzie. Urządzenia tego typu są w stanie ocieplić wodę do temperatury nawet 80 st. C.

Wiele osób wspomina, że najlepsze pompy ciepła typu powietrze woda Panasonic mają specjalne zabezpieczenia. Urządzenia tego typu zazwyczaj instaluje się na zewnątrz. W okresie zimowym temperatura z pewnością spadnie poniżej 0 st. C. Dobra pompa w takim wypadku będzie lekko ogrzewała swoje boki, aby nie dopuścić do zamarznięcia wody.

Bardzo ważnym elementem każdej pompy jest również zbiornik. To od jego pojemności zależy to, jak szybko dane pomieszczenie zostanie ogrzane. Nie wybieraj urządzenia, które ma pojemność mniejszą niż 200 l, chyba że chcesz ogrzać bardzo małe pomieszczenie. Standardem jest około 300 l.

 

 

Pompy ciepła powietrze woda Panasonic – ranking

 

 

Panasonic Aquarea T-CAP WH-MXC12G9E8 

 

Panasonic Aquarea T-CAP WH-MXC12G9E8 to pompa wysokotemperaturowa, która nadaje się nie tylko do domów jednorodzinnych, ale także do hal i wszystkich, większych pomieszczeń. Maksymalna temperatura, jaką generuje pompa wynosi 55 st. C. Grzałka ma moc 3 kW. Z kolei moc sprzętu to od 9 kW do 12 kW.

Prezentowana pompa szybko oraz skutecznie ogrzewa wodę. Ma ona również funkcję chłodzenia, więc możemy jej używać przez cały rok, nie tylko zimą. Montaż sprzętu nie sprawia żadnego problemu i zajmuje zaledwie kilka minut. Urządzenie można umieścić również na zewnątrz. Pompa działa tak samo efektywnie w temperaturze wynoszącej 30 st. C, jak i -15 st. C.

Sprzęt podgrzewa wodę do maksymalnej temperatury 65 st. C. Urządzenie nie jest wyposażone w system wentylacji, co znacznie ułatwia montaż. Użytkownikom podoba się łatwa instalacja oraz dostępna funkcja chłodzenia.

 

 

 

 

Panasonic Aquarea T-CAP WH-MXC12G9E8 

 

Z pomocą Panasonic Aquarea T-CAP WH-MXC12G9E8 jesteśmy w stanie odzyskiwać naturalną energię z powietrza. Jest to sprzęt, który możemy podłączyć do wielu innych urządzeń, np. panelu słonecznego. W ten sposób usprawniamy działanie obu podłączonych do siebie sprzętów.

Specjalny system monoblok oznacza, że wszystkie jednostki znajdują się w jednostce zewnętrznej. Dzięki temu montaż oraz podłączenie innych urządzeń jest bardzo łatwe. Oprócz tego mamy łatwy dostęp do każdej z części pompy, więc użytkowanie jej nie sprawia żadnego problemu. Sprzęt pracuje bardzo cicho i jest wyposażony w tryb nocny, więc z pewnością nie obudzimy się przez generowany hałas.

Jest to energooszczędna pompa, dzięki której ogrzewanie wody nie będzie nas dużo kosztować. Sprzęt ma również funkcję chłodzenia, która z pewnością przyda się w okresie letnim. Użytkownikom najbardziej podoba się łatwa obsługa oraz dobrze zbudowana pompa.

 

 

 

 

Panasonic Aquarea T-CAP WH-MXC09G3E8 

 

Panasonic Aquarea T-CAP WH-MXC09G3E8 to urządzenie, które skutecznie ogrzeje wodę oraz pomieszczenia. Grzałka ma moc 3 kW, dzięki czemu w bardzo krótkim czasie jesteśmy w stanie ogrzać cały dom. Woda może być podgrzana nawet do 65 st. C, w zależności od naszych potrzeb.

Pompa jest przystosowana do instalacji na zewnątrz. Różne warunki atmosferyczne nie wpływają na jej działanie. Sprzęt pracuje efektywnie nawet w przypadku -15 st. C. Maksymalna temperatura, jaką osiąga sprzęt, wynosi około 50 st. C.

Obsługa pompy nie sprawia problemu. Mamy również możliwość sterowania nią za pomocą smartfona. Jeżeli chodzi o instalację, to nie potrzebujemy pomocy specjalisty. Dzięki odpowiednim narzędziom możemy zamontować urządzenie w ciągu kilku minut. Ta efektywnie pracująca pompa ciepła powietrze woda Panasonic w dobrej cenie jest chwalona za łatwą instalację oraz za pracę w różnych warunkach.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (40 votes, average: 4.55 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status