Najlepsza nagrzewnica olejowa z odprowadzeniem spalin

Ostatnio aktualizowane: 15.04.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Najlepsza nagrzewnica olejowa z odprowadzeniem spalin to Master BV77E. Jak dowiedzieliśmy się, że to właśnie ten sprzęt jest najlepszą propozycją na rynku? Do takich wniosków doszliśmy po przeczytaniu wielu opinii na temat produktu. Komentarze kupujących potwierdziły, że jakość wykonania sprzętu, jak również jego efektywność są na bardzo wysokim poziomie. Model ma izolowaną obudowę, która nie niszczy się pod wpływem wysokiej temperatury. Urządzenie znajdzie zastosowanie w wielu miejscach – można je używać w warsztatach samochodowych, halach produkcyjnych czy na budowach. Mimo że sprzęt jest nieco ciężki, jego przenoszenie jest łatwe. Wszystko dlatego, że u podstawy modelu umieszczono płynnie działające kółka, jak również solidnie zrobiony uchwyt. Jesteś ciekawy, jakie jeszcze sprzęty wybraliśmy do naszego zestawienia? Z pewnością tak. Na drugim miejscu w rankingu znalazła się nagrzewnica olejowa z odprowadzeniem spalin Master BV 69. Ma ona wskaźnik poziomu oleju, który umieszczono na obudowie sprzętu. Model działa efektywnie i jest łatwy w obsłudze.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką nagrzewnicę olejową z odprowadzeniem spalin wybrać?

 

Nagrzewnica olejowa pozwala ogrzać pomieszczenie, w którym pracujemy (może to być np. garaż czy warsztat). Wyróżnia ją wydajność i niskie zużycie paliwa. Jeśli planujesz zakup takiego sprzętu, koniecznie zajrzyj do naszego artykułu. Znajdziesz tu kilka wskazówek ułatwiających zakup dobrej nagrzewnicy. Na końcu umieściliśmy ranking trzech modeli z systemem odprowadzania spalin. Są one nie tylko skuteczne w działaniu, ale też bezpieczne w użytkowaniu.

 

 

Nagrzewnica olejowa z systemem odprowadzania spalin nie emituje do pomieszczenia substancji, które mogłyby być dla nas szkodliwe. Idealnie nadaje się ona do stosowania w zamkniętej przestrzeni, gdzie nie ma odpowiedniej wentylacji. Na rynku są dostępne także urządzenia bez funkcji odprowadzenia spalin. One jednak są przeznaczone głównie do stosowania w dobrze wentylowanych obiektach, takich jak np. plac budowy.

Aby znaleźć efektywnie działające urządzenie musimy sprawdzić jego moc. Nagrzewnica powinna być na tyle duża, aby mogła szybko ogrzać pomieszczenie. Osoby mające problem z doborem idealnego sprzętu mogą skorzystać ze specjalnego, uogólnionego przelicznika. Według niego, na każde 10 m2 kwadratowych pomieszczenia przypada 1 kW mocy grzewczej. Wynika więc z tego, że im większą powierzchnię planujemy ogrzać, tym mocniejszego urządzenia potrzebujemy.

Najlepsza nagrzewnica olejowa z odprowadzeniem spalin w 2021 roku jest łatwa w przenoszeniu. Dlatego polecamy zakup modelu wyposażonego w koła, podstawki i uchwyty. Te elementy nie tylko zapewniają produktowi stabilność, ale i gwarantują nam mocny chwyt podczas transportu sprzętu w inne miejsce.

Jeśli chcemy, żeby nagrzewnica długo nam służyła sprawdźmy, z jakich materiałów została ona wykonana. Najlepiej, jeżeli będzie to stal nierdzewna. Jest ona wyjątkowo wytrzymała i odporna na uszkodzenia, a ponadto estetycznie się prezentuje. Zwróćmy też uwagę na konstrukcję urządzenia. Jego obudowa powinna być izolowana, co zapobiega nagrzewaniu się. Takie rozwiązanie podnosi nasze bezpieczeństwo, gdyż możemy uniknąć bolesnych poparzeń powstałych w wyniku przypadkowego dotknięcia sprzętu.

Często słyszy się, że najlepsze nagrzewnice olejowe z odprowadzeniem spalin są wygodne w użytkowaniu. Wynika to głównie z wykorzystania nowoczesnych technologii i rozwiązań. Do nich należy np. zastosowanie zaworu odpowietrzającego. Umożliwia on montaż szczelnego korka paliwa, który zapobiega wyciekom (zwłaszcza podczas transportu). Dzięki temu możemy uniknąć konieczności czyszczenia auta czy prania ubrań z uporczywych plam powstałych w czasie przenoszenia urządzenia.

 

 

Nagrzewnice olejowe z odprowadzeniem spalin – ranking

 

 

Master BV77E

 

Prezentujemy nagrzewnicę Master BV77E, która jest bezawaryjna i skuteczna w działaniu. Komora spalania sprzętu została wykonana ze stali nierdzewnej. Ponieważ obudowa jest izolowana, nie nagrzewa się nawet podczas wielogodzinnej pracy produktu. Sprzęt idealnie nadaje się do ogrzewania magazynu, hali produkcyjnej, a nawet myjni czy stacji diagnostycznej. Wyposażono go w kominek, który odprowadza spaliny na zewnątrz. W ten sposób powietrze w pomieszczeniu pozostaje czyste.

Urządzenie ma dwa filtry oleju (pompy oraz ssania), a także elektroniczną kontrolkę płomienia z fotokomórką. To podnosi funkcjonalność nagrzewnicy. Co więcej, prezentowany model wyróżnia się wytrzymałością i solidnością. Jest on łatwy w przenoszeniu, głównie ze względu na duże koła i wygodny uchwyt.

Po zapoznaniu się z opiniami konsumentów można stwierdzić, że jedną z najistotniejszych zalet produktu jest bardzo duża moc (20 000 W). Nagrzewnica została wyprodukowana z najwyżej jakości materiałów. Wykorzystuje ona wiele nowoczesnych technologii, w efekcie czego koszty jej eksploatacji są wyjątkowo niskie.

Nagrzewnica olejowa z odprowadzeniem spalin ma moc równą 20 kW. Pojemność zbiornika to 36 l. Przepływ powietrza wynosi 1550 m3/h.

Zalety
Izolowana obudowa:

Nagrzewnica ma izolowaną obudowę, a w rezultacie nie nagrzewa się w trakcie pracy. To zmniejsza ryzyko uszkodzenia sprzętu - w efekcie pozostaje on sprawny przez dłuższy czas.

Szerokie przeznaczenie:

Prezentowane urządzenie jest polecane do ogrzewania różnych pomieszczeń tj. hal produkcyjnych, magazynów, myjni czy warsztatów samochodowych. Nagrzewnica jest używana także na budowach.

Czyste powietrze:

Modele wymiennikowe mają zamkniętą komorę spalania i kominek, co oznacza, że spaliny są odprowadzane na zewnątrz. W rezultacie ciepłe powietrze, które trafia do pomieszczenia, jest pozbawione zanieczyszczeń.

Łatwe przenoszenie:

Nagrzewnica ma przy podstawie koła, które znacznie ułatwiają jej transport. Dodatkowo sprzęt wyposażono w mocne i dobrze wyprofilowane poręcze.

Możliwość podłączenia termostatu pomieszczeniowego:

Jeśli chcemy, możemy podłączyć do urządzenia termostat pomieszczeniowy, dzięki któremu zagwarantujemy sobie bezpieczniejszą pracę i stałą temperaturę.

Wady
Część kominowa:

Niewielka grupa użytkowników wskazuje, że część kominowa nie jest najlepiej wykonana, a przez to osadza się w niej sadza, którą trzeba regularnie usuwać. Jest to czasochłonne zajęcie.

 

 

 

 

Master BV 69

 

Master BV 69 to urządzenie o mocy 20 000 W, którego pojemność zbiornika wynosi 36 l. Nagrzewnica jest zasilana olejem napędowym lub opałowym. Komora spalania została wykonana ze stali nierdzewnej, co daje jej odporność na powstawanie korozji. Obudowa jest izolowana, a to z kolei zapobiega jej nagrzewaniu się.

Zastosowanie pompy zewnętrznej sprawia, że opisywany model jest niezwykle łatwy w konserwacji. Jak zapewnia producent, przy pełnym zbiorniku urządzenie może pracować do 17 godzin bez przerwy. Wymiary produktu to: 120 cm x 40 cm x 53 cm. Ze względu na duże kółka w podstawie i dobrze wyprofilowany uchwyt nikt nie powinien mieć problemów z przeniesieniem sprzętu w inne miejsce.

Konsumenci chwalą urządzenie za dobrą jakość wykonania i małe zużycie paliwa. Ta nagrzewnica olejowa z odprowadzeniem spalin w dobrej cenie świetnie sprawdza się zarówno na hali produkcyjnej, jak i na budowie czy w garażu.

Master BV 69 to dobra nagrzewnica olejowa z odprowadzeniem spalin do 3000 zł. Moc urządzenia to 20 kW.

Zalety
Wskaźnik poziomu oleju:

Sprzęt ma zbiornika, na którym znajduje się wskaźnik poziomu oleju. Użytkownik wie, kiedy należy go uzupełnić, co pozwala zapewnić ciągłą pracę. Wskaźnik jest precyzyjny i nie psuje się w czasie użytkowania.

Wytrzymała komora spalania:

Konsumenci doceniają to, że komora spalania została zrobiona ze stali nierdzewnej. W rezultacie jest ona bardzo wytrzymała i nie odkształca się pod wpływem działania wysokiej temperatury.

Koła:

Aby przenoszenie ciężkiej nagrzewnicy nie było zbyt trudne, u jej podstawy znajdują się płynnie działające kółka. Dodatkowo umieszczono tam duży i poręczny uchwyt.

Termostaty:

Model ma termostat przegrzania i wychłodzenia. Praca z użyciem sprzętu jest bezawaryjna, dlatego użytkownik nie musi ponosić dodatkowych kosztów związanych z naprawą nagrzewnicy.

Wady
Głośność pracy:

Urządzenie jest głośne i na początku trudno się do tego przyzwyczaić.

 

 

 

 

Dedra DED9955TK 

 

Urządzenie Dedra DED9955TK ma moc 30 000 W i jest zasilane olejem napędowym. Znajduje ono zastosowanie głównie w salach sportowych, obiektach sakralnych, handlowych oraz halach produkcyjnych. Nagrzewnicę wyposażono w zbiornik o pojemności 50 l.

Całkowite wymiary sprzętu to ok.: 108 cm x 56 cm x 46 cm. Produkt waży ponad 38 kg. Jego transport ułatwiają kółka w podstawie i solidny uchwyt. Obudowa urządzenia została pomalowana proszkowo na czerwono-niebieski kolor. To sprawia, że powyższy model wygląda elegancko i estetycznie.

Atutem nagrzewnicy jest wydajność. Średnie zużycie paliwa to 2,5 kg/h. Ponadto produkt jest całkowicie bezpieczny w użytkowaniu. Zapewnia on czyste i pozbawione spalin powietrze w pomieszczeniu, a dodatkowo ma wiele różnych zabezpieczeń (np. przed przegrzaniem).

Nagrzewnica olejowa z odprowadzeniem spalin Dedra DED9955TK ma moc 3000 W. Pojemność zbiornika to 50 l. Model waży ponad 35 kg.

Zalety
Jakość wykonania:

Urządzenie zrobiono z wytrzymałych materiałów, które nie niszczą się pod wpływem działania wysokiej temperatury. Na obudowie nie pojawiają się zarysowania ani inne ślady po uszkodzeniach mechanicznych.

Wbudowany termostat:

Bezawaryjną i bezpieczną pracę gwarantuje wbudowany termostat. Działa on sprawnie, dzięki czemu skutecznie kontroluje temperaturę pracy sprzętu.

Efektywność:

Prezentowana nagrzewnica jest wydajna i dobrze ogrzewa pomieszczenie. Sprzęt dobrze spełnia swoje zadanie, nawet gdy na zewnątrz jest bardzo zimno. Należy jednak pamiętać, że urządzenie nie powinno stanowić jedynego źródła ciepła w pomieszczeniu.

Wady
Przenoszenie:

Mimo tego, że model wyposażono w obrotowe kółka, jego przenoszenie okazuje się trudne i męczące.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir