Najlepsza nagrzewnica olejowa Dedra

Ostatnio aktualizowane: 03.08.20

 

Jaką nagrzewnicę olejową Dedra wybrać?

 

Nagrzewnica służy do ogrzewania miejsc, w których wykonanie instalacji grzewczej jest niemożliwe lub nieekonomiczne. Znajduje zastosowanie w ocieplaniu magazynów, hal, warsztatów i innych pomieszczeń o większej powierzchni. Urządzenia dzielą się ze względu na rodzaj wykorzystywanego paliwa, jednak najtańsze w eksploatacji są modele olejowe. W niniejszym artykule podpowiadamy, czym kierować się przy zakupie tego typu sprzętu oraz czym charakteryzuje się najlepsza nagrzewnica olejowa Dedra w 2020 roku.

 

 

Dedra to polska marka działająca w branży narzędziowej, która od 1991 roku dostarcza klientom wszelkiego rodzaju elektronarzędzia, piły, spawarki, sprzęty spawalnicze, wyrzynarki czy odśnieżarki. W ofercie marki znajdziemy również nagrzewnice cechujące się innowacyjnymi rozwiązaniami technicznymi i wysoką jakością. Firma produkuje nowoczesne i niezawodne narzędzia spełniające oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Wyróżnia się dwa rodzaje nagrzewnic olejowych: z systemem odprowadzania spalin lub bez. Pierwszy typ przeznaczony jest do ogrzewania dużych pomieszczeń, w których przebywają ludzie i zwierzęta, takich jak hale czy budynki mieszkalne. Takie urządzenia emitują wyłącznie czyste i ciepłe powietrze. Z kolei nagrzewnice bez odprowadzania spalin zalecane są do używania w pomieszczeniach, w których zapewniony jest stały przepływ powietrza, np. na budowach. Przed zakupem warto zatem zastanowić się, gdzie chcemy ustawić sprzęt i czy w tym miejscu jest dobra wentylacja.

Ze względu na spore gabaryty nagrzewnicy trudno się ją przemieszcza. Dlatego warto sprawdzić, czy wybrany model wyposażony jest w kółka i rączki, które z pewnością usprawnią jej mobilność. Najlepsze nagrzewnice olejowe Dedra posiadają również szereg dodatkowych akcesoriów, takich jak rękawy ciepłego powietrza czy termostaty przewodowe. Dzięki nim użytkownik ma możliwość dostosowania temperatury w pomieszczeniu do indywidualnych potrzeb. Warto zwrócić uwagę również na pojemność zbiornika na paliwo – im będzie ona większa, tym rzadziej będziemy zmuszeni dolewać olej.

 

 

Nagrzewnice olejowe Dedra – ranking

 

 

Dedra DED9950

 

W naszym zestawieniu chcielibyśmy zaprezentować Ci model Dedra DED9950. Jest to nagrzewnica olejowa, która doskonale sprawdza się, jako dodatkowe źródło ciepła w dużych pomieszczeniach.

Urządzenie przeznaczone jest to ocieplania zamkniętych pomieszczeń niemieszkalnych o sprawnej wentylacji, takich jak warsztaty, hale magazynowe czy garaże. Wykonane jest z wysokiej jakości materiałów, dzięki którym jest odporne na uszkodzenia, solidne i wytrzymałe.

Model ten wyposażony jest w regulator temperatury, który pozwala ustawić jej wysokość zgodnie z zapotrzebowaniem. Jest to urządzenie mobilne zawierające rączkę i kółka jezdne, dzięki którym można je łatwo przemieścić. Sprzęt jest bezpieczny, gdyż posiada zabezpieczenie przed przegrzaniem, a jego użytkowanie ułatwiają wskaźnik poziomu paliwa oraz duży korek wlewu.  

Moc grzewcza maszyny to 20 kW, a jej maksymalne zużycie paliwa wynosi 1,7 kg/h. Pojemnik tego modelu ma pojemność 19 litrów.

W Internecie znaleźć można wiele pozytywnych opinii na temat tego produktu. Ta nagrzewnica olejowa Dedra w dobrej cenie ceniona jest przede wszystkim za wielofunkcyjność, gdyż przy jej użyciu można zarówno ogrzewać, jak i rozmrażać czy suszyć.

 

 

 

 

Dedra DED9952

 

Nasz ranking nie byłby kompletny bez modelu Dedra DED9952. Jest to nagrzewnica olejowa z termostatem przeznaczona do dogrzewania lub ocieplania dużych powierzchni w miejscach bez ogrzewania stałego.

Maszyna wykonana jest z wysokiej klasy materiałów, dzięki czemu jest trwała i odporna na uszkodzenia oraz trudne warunki. Wyposażona została w termostat, który pozwala regulować temperaturę i dostosować ją do własnych potrzeb. Dodatkowo nagrzewnica posiada wskaźnik poziomu paliwa oraz zabezpieczenie przed przegrzaniem.

Mimo sporej wagi – 20,8 kg – urządzenie można łatwo przemieszczać dzięki kółkom i wygodnej rączce. Model ten zapewnia wydajność 720 m3/h, a jego moc grzewcza to 30 kW. Średnie zużycie paliwa urządzenia to 2,4 l/h. Nagrzewnica posiada zbiornik na olej o pojemności 38 litrów.

Zastosowanie urządzenia jest bardzo szerokie. Można go używać do osuszania budynków, przyspieszenia procesu wiązania betonu, ogrzania zamkniętych pomieszczeń czy rozmrażania maszyn podczas przymrozków.

Osoby, które zdecydowały się na zakup nagrzewnicy zgodnie twierdzą, że jest to solidny i funkcjonalny sprzęt, co dodatkowo potwierdza 2-letnia gwarancja producenta.  

 

 

 

 

Dedra DED9955TK

 

Dedra DED9955TK to solidna nagrzewnica olejowa, która znajdzie zastosowanie w dużych pomieszczeniach oraz na otwartych przestrzeniach.

Model ten został wyposażony w element grzewczy wykonany ze stali nierdzewnej, dzięki czemu jest wytrzymały i zapewnia skuteczne nagrzewanie. Długą żywotność maszyny gwarantuje również metalowa obudowa.

Urządzenie wyposażone jest w ochronę przed przegrzaniem, która zapobiega uszkodzeniom. Przystosowane jest ono również do odprowadzania spalin przez specjalny komin. Spaliny te zostają oddzielone od ogrzewanego powietrza. Sprzęt posiada funkcjonalny termostat pozwalający kontrolować temperaturę. Dzięki uchwytowi i wygodnym kółkom jezdnym nagrzewnicę można łatwo przemieszczać, mimo iż sporo waży (36 kg).

Urządzenie zapewnia wydajność 760 m3/h. Posiada ono zbiornik o pojemności 50 litrów, a jego moc grzewcza to 30 kW. Opinie konsumentów na temat tego modelu są pozytywne. Konsumenci twierdzą, że jest on łatwy w użyciu i zdecydowanie poprawia warunki cieplne w pomieszczeniu.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status