Najlepsza nagrzewnica elektryczna 5 kW

Ostatnio aktualizowane: 22.01.20

 

Jaką nagrzewnicę elektryczną 5 kW wybrać?

 

Problemy z właściwym ogrzaniem pomieszczenia zdarzają się dość często. Problematyczna okazuje się między innymi zbyt mała ilość grzejników, a także czas poza sezonem grzewczym. Często potrzeba też dodatkowego źródła ciepła na budowie, hali czy w sklepie. Pomocne w takich przypadkach mogą okazać się nagrzewnice. Są to urządzenia elektryczne, które szybko i skutecznie ogrzeją pomieszczenia o różnej powierzchni. Przydają się one na budowie, w hali produkcyjnej i wielu innych miejscach.

 

 

Nasz poradnik będzie dla Ciebie odpowiedni, jeśli planujesz zakup nagrzewnicy. Pozwoli Ci on zapoznać się z cechami charakterystycznymi produktów i dokonać wyboru jednego z nich. Najlepsza nagrzewnica elektryczna 5 kW będzie Ci służyć przez długi okres czasu spełniając przy tym Twoje oczekiwania.

Na samym początku zastanów się nad rodzajem sprzętu, którego potrzebujesz. Urządzenia te dzieli się ze względu na źródło energii, wyróżniając typy elektryczne, gazowe i olejowe. My skupiamy się na tych, działających na prąd z uwagi na to, że dobrze sprawdzają się w warunkach domowych – nadają się do niewielkich pomieszczeń, będąc przy tym najtańszymi ze wszystkich.

Każda nagrzewnica posiada wentylator pomagający w szybkiej dystrybucji ciepła w pomieszczeniu, a co za tym idzie momentalne osiągnięcie pożądanej temperatury. Dodatkowo urządzenia tego typu są bezpieczne – w ich przypadku nie powstaje otwarty płomień mogący stanowić spore zagrożenie.

Ważnym parametrem jest moc sprzętu. Decyduje ona o tym, z jaką prędkością nagrzewnica poradzi sobie z ogrzaniem pomieszczenia oraz, z jak dużą przestrzenią będzie w stanie dać sobie radę. Moc 5 kW to wartość optymalna, pozwalająca na dość szybkie rozdystrybuowanie ciepła na powierzchni do 50 m2. Im większy jest obszar wymagający ogrzania, tym wartość mocy powinna być wyższa.

Każdy użytkownik powinien zwrócić uwagę na wielkość nagrzewnicy oraz miejsce jej usytuowania. Zbyt duży model podłogowy będzie przeszkodą przy małej przestrzeni. W takim przypadku warto zastanowić się nad produktem o mniejszych rozmiarach lub takim, który można przymocować do ściany. Najlepsza nagrzewnica elektryczna 5kw w 2020 roku jest wygodna i uniwersalna.

 

 

Nagrzewnice elektryczne 5kw – ranking

 

 

Master B 5 EPB 

 

Master B 5 EPB to nagrzewnica elektryczna przydatna do ogrzania średniej wielkości pomieszczeń. Jej odpowiednie funkcjonowanie zapewnia silnik o mocy 5 kW pozwalający na szybką dystrybucję ciepła na przestrzeni do 50 m2. Ze względu na to, że jest to produkt zasilanym energią elektryczną urządzenie nie zużywa tlenu z otoczenia, nie generuje szkodliwych spalin oraz nie wydziela zapachu.

Użytkownicy uważają tę nagrzewnicę za bardzo wydajną. Pracuje ona w jednym z 4 trybów, zmienianych za pomocą przełącznika. Silnik produktu posiada termiczny wyłącznik, co znacznie ułatwia jego obsługę. Ma on także wbudowany termostat pomieszczeniowy. Cały model wykonano głównie z odpornej na zniszczenia stali nierdzewnej, więc jest trwały.

Urządzenie zostało wyposażone w dobrej jakości stabilizator grzałek nie pozwalający na ich przegrzewanie się. Z tyłu urządzenia umieszczono ażurową blachę zabezpieczającą, nie tylko sam produkt, ale i użytkownika przed ewentualnym dotknięciem wnętrza.

 

 

 

 

Stanley ST-05- 400-E 

 

Nagrzewnica elektryczna Stanley ST-05-400-E to dobry wybór dla każdego, kto chce poprawić warunki cieplne w swoim pomieszczeniu. Z uwagi na 5 kW moc jest w stanie ogrzać średniej wielkości, zamkniętą przestrzeń w krótkim czasie. Zdaniem użytkowników model świetnie sprawdza się zwłaszcza w domowych warunkach, a do tego jest łatwy w obsłudze.

Dzięki wbudowanej regulacji konsument może dokonać wyboru spomiędzy 3 opcji ustawień mocy – 1,67 kW, 3,33 kW oraz 5 kW, dostosowując tym samym moc grzewczą urządzenia do własnych potrzeb. Produkt posiada termostat pomieszczeniowy, z pomocą którego można skonfigurować domyślną temperaturę, którą chce się uzyskać i po której osiągnięciu nastąpi dezaktywacja grzałek tego modelu.

Wygodne korzystanie z nagrzewnicy zapewniają umieszczone po dwóch stronach uchwyty, które pomagają w szybkim przemieszczeniu modelu. Do tego produkt waży stosunkowo niewiele, co także działa na jego korzyść. Urządzenie posiada opcję zamontowania na ścianie, więc jest łatwy do umiejscowienia nawet w przypadku niedużych pomieszczeń.

 

 

 

 

Inelco Heater

 

Model Heater marki INELCO jest świetną nagrzewnicą służącą do ogrzewania różnego rodzaju pomieszczeń. Może być on wykorzystywany nie tylko w mieszkaniach, ale również w miejscu pracy – o ile pomieszczenie nie jest zbyt duże. Produkt posiada certyfikaty zgodne z przepisami unijnymi świadczące o spełnianiu przez niego norm właściwego funkcjonowania, jak i bezpieczeństwa.

Zewnętrzną część urządzenia tworzy trwała, metalowa obudowa z uchwytami pozwalającymi na przenoszenie go stosownie do potrzeb. W jego wnętrzu znajdują się elementy grzejne wykonane z bardzo wytrzymałej stali nierdzewnej. Są one odpowiednio odizolowane od obudowy. Model został wyposażony w termostat chroniący nagrzewnicę przed przegrzaniem.

Użytkownik może wybrać jedno z dwóch ustawień mocy produktu stosując w tym celu specjalny przełącznik. Z jego pomocą urządzenie będzie pracować z wydajnością 2,5 kW lub 5 kW. Warto wskazać, że INELCO Heater to nagrzewnica elektryczna 5kw w dobrej cenie. Według użytkowników jest równie tania, co skuteczna w swoim działaniu.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status