Najlepsza mata grzewcza pod płytki

Ostatnio aktualizowane: 12.08.20

 

Jaką matę grzewczą pod płytki wybrać?

 

Mata grzewcza to ciekawa alternatywa dla innych rodzajów ogrzewania domowego. Instalacja takiego produktu jest bardzo łatwa, a poza tym po zamontowaniu urządzenie jest niewidoczne. Jest to bardzo dobre rozwiązanie do mniejszych pomieszczeń, gdzie doprowadzenie innego ogrzewania podłogowego nie jest możliwe. Jeżeli więc zdecydowałeś się na kupno maty grzewczej i chcesz ją umieścić pod płytkami, to zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem. Wyjaśnimy w nim, co jest istotne przy zakupie takiego produktu, a także pokażemy Ci kilka interesujących propozycji.

Co jest więc najważniejsze przy zakupie maty grzewczej? Są to z pewnością jej wymiary. Na rynku znajdziemy produkty, które mają kilka metrów kwadratowych, a także modele, które mają jedynie kilkadziesiąt centymetrów kwadratowych. Niektóre produkty możemy własnoręcznie docinać, co pozwoli nam dokładnie dopasować matę do powierzchni, jaką chcemy ogrzać.

Wiele osób uważa, że najlepsza mata grzewcza pod płytki w 2020 roku to taka, którą można sterować termostatem. W tym wypadku sami decydujemy o temperaturze w naszym mieszkaniu i zawsze możemy zmienić intensywność grzania. Jeżeli mata jest jedynie dodatkowym źródłem ciepła, to funkcja termostatu może okazać się nieistotna.

Nie możemy również pominąć tak ważnej kwestii, jaką jest moc produktu. Osoby, które używają tego produktu jako głównego ogrzewania uważają, że najlepsze maty grzewcze pod płytki mają dużą moc. Optymalny wynik w tym wypadku wynosi około 150 W/m2. Jeżeli jednak na płytki zamierzamy położyć dywan, to lepiej wybrać model o mocy około 200 W/2. W przypadku gdy mata ma stanowić dodatkowe źródło ciepła, wystarczy nam produkt o mocy około 100 W/m2.

Nie bez znaczenia jest również grubość maty. Ważne jest, aby była ona jak najcieńsza. Wtedy miejsce zamontowania nie będzie się znacznie wyróżniać od reszty posadzki. Najpopularniejsze modele mają od 3 mm do 5 mm grubości. Na rynku znajdziemy już jednak maty, których grubość nie przekracza 1 mm. W tym wypadku miejsce instalacji będzie nie do odróżnienia.

 

 

Maty grzewcze pod płytki – ranking

 

 

Thermoval Prestige 2.0

 

Jeżeli szukasz maty grzewczej jako głównego źródła ciepła na przykład w łazience, polecamy Ci zapoznanie się z opisem Thermoval Prestige 2.0. Moc opisywanego produktu wynosi 340 W. Dzięki tak dużej mocy mata jest w stanie ogrzać nawet duży pokój.

Jest to produkt z wbudowanym termostatem. Pozwala nam on na regulowanie temperatury, jaką wytwarza mata. Model ten nadaje się do zamontowania w pokoju, w kuchni lub w łazience. Grubość prezentowanej maty wynosi 3,5 mm. Wymiary prezentowanego produktu wynoszą 0,5 m x 4 m.

Żyła wielodrutowa, czyli element grzejny został umieszczony na siatce. Możemy dowolnie docinać żyłę, aby mata wpasowała się do miejsca, w którym chcemy ją umieścić. Wiele osób uznało, że produkt może być swobodnie używany jako główne źródło ciepła. Bardzo dobrze ogrzewa pomieszczenie, a jego instalacja nie przysparza problemu.

 

 

 

 

Raychem T2Quicknet 3M2/480 W 

 

Raychem T2Quicknet 3M2/480 W to mata grzewcza o bardzo dużej mocy. Jest to produkt, który możemy używać jako ogrzewanie dodatkowe, jak i ogrzewanie główne. Jest to odpowiedni model do zainstalowania w kuchni lub w łazience. Dzięki dużej mocy (480 W) mata nagrzewa się bardzo krótko, co w rezultacie sprawia, że w przeciągu kilku minut temperatura w pomieszczeniu wzrasta do około 20 st. C.

Montaż prezentowanego produktu jest bardzo łatwy. Jedna strona maty jest samoprzylepna, więc możemy położyć ją bezpośrednio pod płytki. Takie rozwiązanie umożliwia nam zainstalowanie modelu bez pomocy specjalistów. Termostat pozwala nam regulować temperaturę w pomieszczeniu w zależności od naszych potrzeb. Szerokość tego modelu wynosi 0,5 m, a jego długość to 6 m.

Grubość tej maty wynosi 2 mm. Użytkownicy szczególnie cenią sobie bardzo łatwy montaż prezentowanego produktu. Podoba im się także fakt, że mata nie podnosi płytek.

 

 

 

 

Danfoss-Devi Devimat 150T 140F0454

 

Danfoss-Devi Devimat 150T 140F0454 to mata grzewcza pod płytki w dobrej cenie, która idealnie nadaje się jako dodatkowe ogrzewanie do pomieszczenia. Moc tego produktu wynosi 150 W, więc dogrzanie łazienki czy kuchni nie zajmie dużo czasu.

Grubość opisywanej maty to 3,8 mm – po instalacji podłoga jest jedynie minimalnie podniesiona. Ponadto montaż tego modelu jest bardzo łatwy. Jedna ze stron produktu jest samoprzylepna. Wystarczy przyłożyć ją do posadzki i tak zostawić. Przewody tej maty zostały dobrze wykonane. Oznacza to, że opisywany produkt posłuży nam przez długi czas.

Wymiary tego modelu wynoszą 0,5 m x 14 m. Żyłki doczepione są na siatce. Możemy ją docinać w zależności od wymiarów miejsca, w którym chcemy zainstalować matę. Użytkownicy uważają, że prezentowany produkt jest dobrym dodatkowym źródłem ciepła. Cenią oni bezawaryjność maty oraz to, że została solidnie wykonana.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status