ᐅ Dobre maty grzewcze pod panele - rankingi i opinie 

Najlepsza mata grzewcza pod panele

Ostatnio aktualizowane: 19.11.19

 

Jaką matę grzewczą pod panele wybrać?

 

Jednym z popularniejszych sposobów na dogrzewanie pomieszczeń jest zastosowanie maty grzewczej. W odróżnieniu od ogrzewania podłogowego nie musimy montować skomplikowanej instalacji. Jest to także dobra opcja dla osób, które mają w domu małe dzieci. Jak wiadomo, maluchy lubią się bawić na podłodze, więc ważne jest, aby zapewnić im ciepło. Jeżeli już zdecydowałeś się na zakup produktu tego typu, możesz sobie zadawać pytanie: co wyróżnia  najlepsze maty grzewcze pod panele? Odpowiedź przygotowaliśmy w poniższym artykule.

Kupując matę grzewczą w pierwszej kolejności musimy pomyśleć o mocy. Jest to najważniejszy parametr urządzenia tego typu. Wybierzmy matę, w której moc pozwoli nam na utrzymanie najodpowiedniejszej dla nas temperatury. Jeżeli chcemy utrzymać standardowe 20 st. C, to wystarczy wybrać matę o mocy 250 W/m2. Jeżeli jednak wolimy trochę cieplejsze klimaty, to zainwestujmy w urządzenie o mocy co najmniej 400 W/m2.

Jeżeli chodzi o rodzaje mat grzewczych, to na rynku znajdziemy dwa typy: elektryczny i wodny. Osoby, które podchodzą do zarządzania domem ekonomicznie uważają, że najlepsza mata grzewcza pod panele w 2019 roku działa na zasadzie przepływania ciepłej wody przez rury. Jest to typ wodny i jest to tańsza wersja maty elektrycznej – ta składa się z kabli, przez które przechodzi prąd.

Jeżeli chodzi o sterowanie matą, to mamy dwie opcje – termostat z programatorem i bez. Model z termostatem bez programatora to urządzenie, które samo dobiera odpowiednią temperaturę i dostosowuje ją do panujących warunków. Dla osób, które wolą mieć większą kontrolę nad urządzeniem polecamy model z termostatem i programatorem. Kupując taki produkt sami decydujemy, jaką temperaturę i w jakim momencie mata ma wytwarzać.

Warto również pomyśleć o wymiarze maty grzewczej. Według opinii użytkowników kupowanie produktu  na całą powierzchnię danego pomieszczenia nie jest dobrym pomysłem. Najlepiej wybrać model, który będzie ogrzewał jedynie wybrane przez nas miejsca. Na rynku znajdziemy wiele różnych wymiarów mat grzewczych, więc z pewnością wybierzemy produkt dopasowany do naszego pomieszczenia.

 

 

Maty grzewcze pod panele – ranking

 

 

DEVImat 150T 

 

DEVImat 150T to bardzo cienka mata, która nie zmieni wiele w harmonii naszego pomieszczenia. Grubość tego modelu wynosi jedynie 3 mm, więc podłoga nie ulegnie zbytniemu uniesieniu. Jest to idealna opcja dla osób, które szczególnie troszczą się o swoje zdrowie. Mata nie zawiera ołowiu ani polichlorku winylu, które są niebezpieczne dla środowiska, jak i dla naszego zdrowia.

Zamontowanie prezentowanej maty jest bardzo łatwe. Na jej spodzie znajdują się specjalne przylepce, które przyczepiają się do podłoża. Model ten nie wymaga użycia kleju, ani innych specyfików łączących. W efekcie mata nie podda się fałdowaniu, więc raz zainstalowana będzie bezawaryjnie pracować przez długi czas.

Jest to mata elektryczna, która charakteryzuje się wyjątkowo wysoką mocą wynoszącą 300 W. Nie oznacza to jednak, że model pobiera więcej prądu. Internauci opisując prezentowany produkt zwykle wspominają o bardzo łatwej i szybkiej instalacji. Użytkownicy zadowoleni są z bezawaryjnego działania maty.

 

 

 

 

Zamel MTC10000363 

 

Zamel MTC10000363 to mata elektryczna o mocy 240 W. Jest to wystarczająca moc, aby w bardzo krótkim czasie ogrzać całą powierzchnię podłogi. Jeżeli chodzi o wymiary tego modelu, to mamy możliwość własnego przycięcia go i zamontowania. Dlatego też przed zakupem nie musimy odmierzać dokładnie danej powierzchni lub jest to dobra opcja, kiedy jeszcze nie jesteśmy pewni, jaką powierzchnię chcemy ogrzewać.

Wysokość tego modelu wynosi 0,5 mm. Dzięki temu folia nie zmieni grubości pod naszymi panelami. Nie stworzy więc nieestetycznego efektu pagórka, ponieważ podniesie panele jedynie 1 mm. Mimo takiej małej grubości mata bardzo dobrze ogrzewa całe pomieszczenie.

Użytkownicy bardzo pozytywnie wypowiadają się o tym produkcie. Szczególnie cenią sobie łatwy montaż maty. Internauci uważają także, że dobrym pomysłem jest możliwość docinania produktu w sytuacji zmiany zdania. W ten sposób możemy zaopatrzyć się w większy model i potem dostosować go do swoich warunków. Wiele osób uważa, że jest to mata grzewcza pod panele w dobrej cenie.

 

 

 

 

Thermoval Prestige 

 

Jeżeli lubisz mieć wszystko pod kontrolą, to polecamy Ci matę grzewczą pod panele Thermoval Prestige. Jest to model wyposażony w termostat wraz z programatorem. Urządzenie to umożliwia nam własnoręczne nastawienie temperatury ogrzewania maty. W efekcie możemy dopasować temperaturę w pomieszczeniu do naszych potrzeb.

Produkt ten ma moc 425 W. Możemy więc go wykorzystać jako główne źródła ciepła w danym pomieszczeniu. Dzięki tak wysokiej mocy mata jest w stanie wytworzyć i utrzymać temperaturę na poziomie około 20 st C – w  zależności od tego, jak wcześniej ustawiliśmy nasz urządzenie.

Montaż oraz zainstalowanie maty jest bardzo łatwe. Zajmie nam to kilka minut – nie potrzebujemy pomocy osób trzecich. Nawet w przypadku, kiedy nie jesteśmy doświadczeni w montowaniu podobnych urządzeń. Instrukcja dołączona do produktu jest czytelna. Internauci w swoich komentarzach wspominają o możliwości regulacji temperatury w pomieszczeniu, a także podoba im się wysoka moc produktu.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status