Najlepsza kurtyna powietrzna z pilotem

Ostatnio aktualizowane: 06.07.20

 

Jaką kurtynę powietrzną z pilotem wybrać?

 

Zastosowanie kurtyn powietrza staje się już standardem, zwłaszcza w lokalach, do których ciągle ktoś wchodzi i wychodzi. Używa się ich zwłaszcza zimą, ale niektórzy korzystają z nich też latem (gdy są wyposażone w opcję chłodzenia). Zadaniem kurtyny jest nie tylko ograniczenie dopływu zimnego powietrza zimą oraz ciepłego latem, ma ona także służyć minimalizacji wydatków na ogrzewanie i klimatyzację. Jeśli drzwi do restauracji otwierane są co kilka minut, ciągle napływa do niej chłodne/gorące powietrze, co powoduje zwiększenie pracy grzejników lub klimatyzatora.

Kurtynę instaluje się nad drzwiami do pomieszczenia. Może być ona obsługiwana przy użyciu przycisków na obudowie, ale my chcemy polecić Ci sprzęty, które uruchamia się i reguluje pilotem. Jest to zdecydowanie wygodniejsza opcja. Należy jednak sprawdzić, z jakiej odległości można obsługiwać urządzenie – czy są to 2 m czy może 10 m.

Regulacja pracy to ważny aspekt, bo nie każdy chce używać kurtyny wyłącznie zimą. Jeśli masz zamiar korzystać z niej też latem, wybierz opcję ze zmianą nawiewu z ciepłego na zimny. Dobrze, jeśli urządzenie posiada zmianę częstotliwości nawiewu. W niektórych przypadkach istnieje możliwość dostosowania pracy kurtyny do danych dni tygodnia czy godzin. Konsumenci podkreślają też, że najlepsze kurtyny powietrzne z pilotem są łatwe w obsłudze.

Wielkość sprzętu należy dobrać do szerokości drzwi. Nie powinien być on mniejszy niż wejście, bo inaczej nie będzie działał wydajnie – napływ zimnego powietrza będzie większy niż zakłada urządzenie. Ważne jest też to, aby urządzenie współpracowało z system otwierania i zamykania drzwi.

Kąt działania kurtyny to aspekt ważny nie tyle dla właściciela lokalu, co jego klientów. Nie może być tak, że osoba wchodząca z zewnątrz poczuje nagły powiew bardzo ciepłego lub bardzo zimnego powietrza. Może to powodować dyskomfort, a do tego zakończyć się przeziębieniem.

Zabezpieczenie przed przegrzaniem, zbyt długim działaniem czy też bardzo intensywną pracą to podstawa. My nie będziemy odczuwać tego, że sprzęt pracuje zbyt intensywnie, ale jego podzespoły mogą nie wytrzymać nagłego zwiększenia obrotów pracy związanych z bardzo niskimi czy wysokimi temperaturami.

Skoro już wiesz, czym cechuje się najlepsza kurtyna powietrzna z pilotem w 2020 roku, zapraszamy do zapoznania się z rankingiem, w którym znalazły się najlepiej oceniane przez internautów sprzęty.

 

 

Kurtyny powietrzne z pilotem – Ranking

 

 

Stowest RM-1212-3D/Y-2-A-S 

 

Stowest RM-1212-3D/Y-2-A-S to trójfazowa kurtyna powietrzna z nagrzewnicą elektryczną o mocy 7,3 kW. Urządzenie sterowane jest bezprzewodowym pilotem działającym z dużej, nawet kilkunastometrowej odległości.

Zastosowanie nowoczesnych technologii sprawia, że sprzęt, nawet pracując w wilgotnym pomieszczeniu, nie jest awaryjny – nie dochodzi do niebezpiecznych zwarć. Warto też wspomnieć o zabezpieczeniu przed przegrzaniem. Niewątpliwym atutem produktu jest wentylator uruchamiający się z 3 minutowym opóźnieniem w stosunku do kurtyny. Regulacja temperatury jest bardzo łatwa, co pozwala nam dostosować sprzęt do naszych potrzeb – zarówno latem, jak i zimą.

Konsumenci bardzo pozytywnie ocenili nowoczesny wygląd urządzenia. Zauważają też, że sprzęt jest cichy. Jego wymiary to 120 cm x 23,3 cm x 20,4 cm. Musimy też wspomnieć o wadze kurtyny, która jest stosunkowo niska – dzięki temu, że urządzenie waży mniej niż 20 kg, jego montaż nie zabiera dużo czasu. Model można montować na wysokości 2-3 metrów. Produkt objęty jest 2-letnią gwarancją producenta.

 

 

 

 

Venture Industries COR 6-900S

 

Model Venture Industries COR 6-900S to kurtyna powietrzna, którą możemy zamontować w dowolnym miejscu. Sprzęt ten może być również użyty jako grzejnik, co ma związek z jego dużą mocą. Sporym atutem produktu jest sterowanie przy użyciu pilota, który jest dobrze opisany i wygodny.

Tym, co wyróżnia urządzenie na tle innych modeli jest nowoczesny i bardzo elegancki wygląd. Zainstalowanie tego sprzętu pomoże w wyrównaniu temperatury między wnętrzem pomieszczenia, a światem zewnętrznym lub odseparowanie skrajnie różnych temperatur. Sterowanie produktem jest proste, więc bez trudu ustawisz odpowiedni tryb pracy. Wbudowany silnik ma moc 6 kW, co zapewnia wydajną pracę i mocny nawiew. Dużym atutem jest niski poziom generowanego hałasu, więc praca kurtyny nie będzie Ci przeszkadzała.

Niestety cena produktu jest dość wysoka. Warto jednak zainwestować w urządzenie, gdyż jego silnik jest wytrzymały, a praca wydajna. Dzięki temu nie musisz martwić się o uszkodzenia mechaniczne i przegrzanie się.

 

 

 

 

Kaisai 400V 

 

Kaisai 400V to bezsprzecznie niezawodna kurtyna powietrzna z pilotem w dobrej cenie. Urządzenie ma dwa tryby pracy – nawiew zimny i ciepły, dlatego może być stosowane o każdej porze roku. Produkt jest wydajny – szybko nagrzewa i chłodzi, co zostało potwierdzone w wielu pozytywnych recenzjach konsumentów.

Dołączony do zestawu pilot bezprzewodowy pozwala nam na swobodne sterowanie kurtyną z odległości 6 m. Możemy też uruchomić sprzęt przy użyciu przycisków znajdujących się na obudowie. Włączenie i wyłączenie, a także zmiany temperatury są sygnalizowane poprzez uruchomienie się kontrolki LED, znajdującej się na froncie urządzenia. Każdorazowo, gdy używamy pilota zdalnego sterowania uruchamiany jest też sygnał dźwiękowy.

Urządzenie emituje hałas na poziomie 59 dBA, w związku z tym zaliczane jest do sprzętów stosunkowo cichych. Moc grzewcza produktu to 10 kW, a maksymalna moc wentylatora chłodzącego podzespoły to 230 W.  Model posiada wszystkie niezbędne zabezpieczenia – przed przegrzaniem i zwarciami.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status