Najlepsza kurtyna powietrzna wodna

Ostatnio aktualizowane: 22.02.20

 

Jaką kurtynę powietrzną wodną kupić?

 

Kurtyna to dobre rozwiązanie wszędzie tam, gdzie występuje ciągły napływ powietrza, spowodowany wzmożonym ruchem. Pozwala ona zredukować koszty ogrzewania lub chłodzenia, a także ograniczyć przeciągi. Wybór odpowiedniego modelu uzależniony jest od kilku czynników, które postaramy się przybliżyć w niniejszym poradniku. Z kolei ranking umieszczony na końcu dedykowany jest osobom, które nie wiedzą, czym powinna charakteryzować się najlepsza wodna kurtyna powietrzna w 2020 roku.

Źródłem ciepła wodnych kurtyn powietrznych jest energia z kotła centralnego ogrzewania. Woda, która trafia do nagrzewnicy w kurtynie, powinna mieć nieco wyższą temperaturę niż w kaloryferach, osiągając około 70 st. C. Sprawia to, że do jej uruchomienia niezbędne jest zainstalowanie dodatkowej pompy, która odseparowuje strumień wody od tego, który idzie do grzejników.

Montując nowe urządzenie należy precyzyjne skierować strumień powietrza na drzwi lub bramę. Zazwyczaj tego typu sprzęty montuje się na ścianie nad framugą, jednak w sprzedaży dostępne są również modele instalowane pod posadzką. Wygodnym rozwiązaniem jest możliwość zmiany kierunku nadmuchu kurtyny, co można regulować przy użyciu pilota. Pamiętajmy także, że kurtyna nie może być węższa od wejścia, nad którym się znajduje.

Warto nabyć model, którego parametry możemy dostosować do sposobu otwierania drzwi. Jeśli zechcemy, to kurtyna może uruchamiać się z pełną mocą dopiero przy całkowitym ich otwarciu, a wcześniej pracować na zwolnionych obrotach. Inną, wygodną opcją jest przedłużenie czasu pracy urządzenia o kilka sekund po domknięciu drzwi, dzięki czemu również powietrze, które dostało się do wnętrza jest skutecznie ogrzane.

Jeśli nadmuch wybranej przez nas kurtyny nie jest wystarczający należy sprawdzić, czy kratka zasysająca nie została zasłonięta oraz, czy zakupiony model nie ma zbyt małego zasięgu. Zwróćmy uwagę, czy odpowiednio dostosowaliśmy się do zaleceń montażu, przede wszystkim odnoszących się do odległości kurtyny od sufitu oraz ścian bocznych. Złe zamontowanie może doprowadzić do ograniczenia przestrzeni zasysanego powietrza. Wówczas niezbędne jest przesunięcie urządzenia na odpowiednią odległość.

Najlepsze wodne kurtyny powietrzne charakteryzują się łatwością montażu oraz prostotą obsługi. Pozwalają one chronić pomieszczenie przed dostaniem się kurzu, insektów, spalin oraz innych zanieczyszczeń.

 

 

Kurtyny powietrzne wodne – Ranking

 

 

VTS Wing W150

 

Model VTS Wing W150 to zarazem elegancka i funkcjonalna wodna kurtyna powietrzna w dobrej cenie,  która skutecznie ograniczy napływ zimnego powietrza do pomieszczenia.

Model ten charakteryzuje się wyjątkowo estetycznym wykończeniem i nowoczesnym wzornictwem, które pasuje do biurowców, apartamentowców, urzędów czy innych budynków użyteczności publicznej, w których drzwi zewnętrzne są często otwierane. Jak podkreśla producent, model ten przypomina skrzydło szybowca, które zwieńczają charakterystyczne diamenty, nadając obudowie nowoczesności i elegancji.

Urządzenie można zamontować zarówno w pionie, jak i w poziomie. Dostępne jest ono w pełnej gamie wymiarów, od 1 m do 2 m. Prędkość pracy wentylatora jest regulowana. Co więcej, sprzęt bardzo cicho pracuje, dzięki czemu nie przeszkadza użytkownikom pomieszczenia w ich codziennej pracy.

Osoby, które zdecydowały się na zakup kurtyny pozytywnie ją oceniają, twierdząc, że jest solidnie wykonana i bezawaryjna. Wysoką jakość potwierdza również 5-letnia gwarancja producenta.

 

 

 

 

2Vv Essensse-B 1,5M 

 

Nasz ranking nie byłby kompletny bez modelu 2Vv Essensse-B 1,5M. Jest to wodna kurtyna powietrzna, która idealnie sprawdza się do odizolowania zimnego lub ciepłego powietrza wewnątrz hal magazynowych, hoteli, restauracji i innych budynków.

Model ten dostępny jest w trzech rozmiarach: 1 m, 1,5 m oraz 2 m. Przeznaczony jest on do stosowania w otworach o wysokości maksymalnej 4,5 m przy natężeniu przepływu do 2 950 m3/h. Urządzenie jest zdalnie sterowane przy użyciu pilota dołączonego do zestawu.

Przyrząd wyposażony jest w możliwość regulowania użebrowania wylotu powietrza. Dzięki temu możemy odpowiednio skierować strumień wylotowy i maksymalne wykorzystać moc kurtyny. Urządzenie dostępne jest w dowolnym kolorze z palety RAL.

Warto wspomnieć także o pozytywnych opiniach konsumentów, które można znaleźć w Internecie. Użytkownicy podkreślają szereg zalet modelu 2Vv Essensse-B 1,5M, a do najczęściej powtarzających się należą solidna konstrukcja, ciche działanie i wydajność.

 

 

 

 

Frico PA2210CW

 

Jeśli szukasz sposobu na to, by zimne powietrze nie dostawało się do ogrzewanego pomieszczenia przez zewnętrzne drzwi, dobrym rozwiązaniem jest zamontowanie powietrznej kurtyny wodnej Frico PA2210CW.

Jest to kompaktowy model przeznaczony do poziomego montażu nad większością mniejszych drzwi wejściowych. Tworzy barierę powietrzną, która skutecznie ogranicza przeciągi i zapewnia doskonały komfort cieplny wewnątrz pomieszczenia. Dzięki możliwości zdalnego sterowania, przyrząd jest niezwykle łatwy w obsłudze.

Urządzenie charakteryzuje się ponadczasowym wzornictwem, dzięki czemu pasuje do większości wejść. Kurtyna wyposażona jest w zintegrowany panel sterowania.  Model ten dostępny jest w rozmiarach 1 m, 1,5 m oraz 2 m i może występować w dowolnym kolorze z palety RAL.

Opinie użytkowników na temat kurtyny Frico PA2210CW są pozytywne. Konsumenci doceniają ten model za jego precyzyjne wykonanie, z dbałością o najmniejsze szczegóły, oraz funkcjonalność.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status