Najlepsza kurtyna powietrzna elektryczna

Ostatnio aktualizowane: 22.01.20

 

Jaką najlepszą kurtynę powietrzną elektryczną wybrać?

 

Kurtyna powietrzna to doskonałe i praktycznie niezastąpione urządzenie, które pomaga w oszczędzaniu. Montowane jest nie tylko w sklepach czy galeriach handlowych, ale praktycznie w każdym budynku użyteczności publicznej czy magazynie. Sprzęt zapewnia wchodzącemu do pomieszczenia komfort i możliwość ogrzania się czy ochłodzenia bez niebezpieczeństwa narażenia na gwałtowne skoki temperatur. Odpowiednio zamontowane oraz ustawione urządzenie będzie pozwalało na oszczędności nie tylko w trakcie ogrzewania budynku zimą, ale także podczas letniego ochładzania. Inaczej nieco sprawa ma się w chłodniach i magazynach, gdzie wyższe temperatury zwyczajnie nie są pożądane. W takich rodzajach pomieszczeń kurtyny ustawiane są na chłodzenie, które nie tylko nie pozwala na napływ ciepłego powietrza z zewnątrz, ale i uniemożliwia też dostanie się do środka szkodliwych pyłów i bakterii (ważne zwłaszcza w przypadku pomieszczeń, w których przechowuje się żywność).

Kurtyny mogą być montowane w dwóch systemach: poziomym (czyli nad drzwiami lub wejściem) oraz pionowym (z jego boku). Chociaż najpowszechniejsze jest dostarczanie energii poprzez podłączenie się do centralnego ogrzewania, wykorzystać można także nagrzewnice zasilane elektrycznie. Należy jednak pamiętać, że te modele nie będą miały takiej mocy czy skuteczności, jak np. te, które wymagają podłączenia do nagrzewnic wodnych. Przy tych ostatnich należy także pamiętać, by woda wykorzystana w urządzeniu miała temperaturę co najmniej 70 st. C, co pozwoli na prawidłową pracę. Elementem, na który przy zakupie takiej kurtyny również musimy zwrócić uwagę, jest system zabezpieczeń chłodzących – wentylatorów, który zapobiegnie zbyt szybkiemu nagrzewaniu się urządzenia.

Wiele osób twierdzi, że najlepsze kurtyny powietrzne są bezpieczne, posiadają odpowiednie atesty i certyfikaty bezpieczeństwa. Musimy zawsze pamiętać o tym, że taki sprzęt może doprowadzić do awarii instalacji elektrycznej, dlatego ważne jest, by posiadał zamontowane odpowiednie systemy bezpieczeństwa oraz regulatory mocy. Pamiętajmy też, im większe jest prawdopodobieństwo występowania przeciągów, tym zwiększa się zapotrzebowanie na moc sprzętu. Dlatego warto sprawdzić jego wydajność.

 

 

Kurtyny powietrzne elektryczne – ranking

 

 

Delta Kurtyna 150-E10

 

Delta Kurtyna z Nagrzewnicą Elektryczną 150-E10 to kurtyna powietrzna w dobrej cenie, którą można zamontować w mniejszych pomieszczeniach. Wykorzystuje zasilanie elektryczne, które świetnie zdaje egzamin, gdy montowane jest w odpowiednich miejscach. Obudowa produktu wykonana jest z anodowanego aluminium i została zaprojektowana w eleganckim i klasycznym stylu, co daje swojego rodzaju estetyczny komfort. Materiał wykorzystany do produkcji sprawia, że urządzenie samo nie jest też specjalnie ciężkie – waży około 19,5 kg, co plasuje je w stosunkowo średnim przedziale wagowym. Sprzęt montuje się na wysokości 3 metrów, dzięki czemu strumień najgorętszego powietrza nie znajduje się bezpośrednio nad głowami przechodzących ludzi.

Silnik ma moc 230 W, a powietrze opuszcza kurtynę z prędkością od 6,5 do 7,5 m/s. Poziom hałasu generowany przez kurtynę to od 54 dB do 56 dB, co jest całkiem dobrym wynikiem. Produkt ceniony jest za wydajność oraz wysoką bezawaryjność.

 

 

 

 

2VV Kurtyna VCE-B-100-E-ZP-0-0

 

Firma 2VV to jeden z największych czeskich producentów kurtyn elektrycznych, a Essensse-B to jeden z jej najlepszych modeli do 2500 zł.

Urządzenie ma szerokość 1 m i można je montować na wysokości 3-4 m nad ziemią, co daje możliwość różnych kombinacji oraz ustawień mocy przepływu powietrza. Specjalny, innowacyjny „słomkowy” system nagrzewania (straw system) daje możliwość uzyskania znacznie mocniejszego przepływu powietrza i lepszego efektu „ściany”. To wpływa na komfort korzystania ze sprzętu oraz jego niewątpliwą wydajność. Dodatkowymi efektami zastosowania takiego rozwiązania są: obniżony poziom hałasu oraz szybkość nagrzewania powietrza w jedyne 40 sekund.

Mimo, że korpus kurtyny jest stosunkowo mały model uznawany jest za bardzo wydajny. Jak każda najlepsza kurtyna powietrza w 2020 roku, urządzenie jest zaprojektowane w nowoczesnym, eleganckim stylu. Warto też podkreślić, że jest ono dostępne w różnych wersjach kolorystycznych. W zestawie znajduje się także pilot, który umożliwia nam zdalną obsługę maszyny.

 

 

 

 

Flowair Mini E-90 2/4 KW

 

Flowair to polska marka z siedzibą w Gdyni, której produktu nie mogło zabraknąć w naszym zestawieniu. Model Flowair Mini E-90 2/4 KW to kurtyna powietrza w dobrej cenie w wersji Mini o długości 90 cm. Niewielkie gabaryty urządzenia pozwalają na montaż nie tylko w sklepach czy pomieszczeniach gospodarczych, ale także w biurach i tym podobnych miejscach.

Nowoczesny projekt został wykonany ze stali malowanej proszkowo, a w zestawie (oprócz intuicyjnego pilota dającego możliwość szybkiej obsługi urządzenia) znajdziemy także specjalne wsporniki, które pozwolą nam na montaż w różnych pozycjach. Kurtyna ma dwa stopnie mocy (2 kW oraz 4 kW), a jednofazowy silnik o mocy 230V/Hz umożliwia montaż nawet przy starszych instalacjach elektrycznych bez obawy o ich uszkodzenie.

Poziom hałasu jest również odpowiednio niski. Maszyna wyposażona jest w dwa systemy bezpieczeństwa: pierwszy to system bezpieczników zapobiegających przegrzaniu, a drugi to moduł wentylatorów, które włączają się samodzielnie po wyłączeniu nagrzewania. W ten sposób maszyna szybko się schłodzi. Produkt ceniony jest za niewielką konstrukcję oraz cichą i wydajną pracę.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status