Najlepsza głowica termostatyczna elektroniczna

Ostatnio aktualizowane: 15.04.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Zakup elektronicznej głowicy termostatycznej to dobre rozwiązanie. Tego typu urządzenie pozwala w łatwy sposób ustawiać temperaturę w całym domu. Jeśli chcesz kupić taki sprzęt, ale nie masz czasu na zastanawianie się, jaki model jest najlepszy, polecamy Ci lekturę naszego artykułu. Mowa tutaj o rankingu, w którym znajdują się opisy najlepszych elektronicznych głowic termostatycznych. Pierwsze miejsce w zestawieniu należy do modelu Danfoss Living Connect 014G002. Jest to sprzęt, który ma wiele przydatnych funkcji. Głowica termostatyczna automatycznie wykrywa otwarte okno, więc nie musimy się obawiać o to, że jeśli zapomnimy wyłączyć grzejników i przystąpimy do wietrzenia mieszkania, nasze opłaty za ogrzewanie znacznie wzrosną. Urządzenie ma wskaźnik poziomu naładowania baterii. Model zrobiono z wytrzymałych tworzyw. Głowica ma prosty design. Pora poznać nasze inne propozycje. EQ-3 MODEL N to model z drugiego miejsca. Ta elektroniczna głowica termostatyczna ma specjalny program chroniący przed osadzaniem się kamienia w zaworach. Zmniejsza to awaryjność sprzętu.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką głowicę termostatyczną elektroniczną wybrać?

 

Ważnym elementem wyposażenia każdego grzejnika termostatycznego jest jego głowica. Pozwala ona sterować temperaturą i umożliwia jej utrzymanie na żądanym poziomie. Wraz z postępem technologii, na rynku pojawiają się coraz bardziej nowoczesne sprzęty, które cechują się prostą obsługą. Zatem, jeśli rozważasz taki zakup, polecamy Ci lekturę naszego poradnika. Znajdziesz w nim wiele przydatnych porad o tym, jak wybrać najlepsze elektroniczne głowice termostatyczne.

 

Przedmiotem tego artykułu są modele elektroniczne, gdyż nie tylko cechują się wydajną pracą, ale również zużywają mniej energii. Zdaniem specjalistów elektroniczne głowice pracują o 20% szybciej niż klasyczne typy. Dodatkowo dużą zaletą jest możliwość ustawienia temperatury w systemie dobowym lub tygodniowym.

Wybierając sprzęt, koniecznie sprawdź, ile ma on możliwych pozycji nastawienia temperatury. Niektóre produkty pozwalają nam jedynie wybrać poziom pracy, a nie właściwą wartość, co stanowi duże ograniczenie. Dlatego polecamy wybór głowic o płynnej pracy.

Powodem, dla którego coraz więcej osób decyduje się na zakup sprzętów elektronicznych, jest ich łatwa obsługa oraz bezproblemowe odczytanie temperatury. Dlatego, koniecznie sprawdź, jak wygląda ekran wyświetlający tę wartość. Naturalnie, wyświetlacz nie powinien być zbyt duży, gdyż konstrukcja może go nie utrzymać. Ważna jest jednak czytelność cyfr. Upewnij się, że są one duże, gdyż ułatwi to nastawienie konkretnej temperatury.

Najlepsza elektroniczna głowica termostatyczna w 2021 roku powinna być wyposażona w funkcję „otwartego okna”. Jak pewnie wiesz, gdy do pokoju z pracującym grzejnikiem wpuścimy powietrze z zewnątrz, jego produkcja ciepła się zwiększy. W konsekwencji, wzrosną również nasze rachunki za ogrzewanie. Dlatego, wskazane jest, by głowica samoczynnie zamykała przepływ wody w grzejniku, gdy tylko wykryje, że do pokoju napłynęło chłodne powietrze. Innym ciekawym udogodnieniem jest funkcja „przeciw mroźna”, która samodzielnie otworzy zawór grzewczy, gdy temperatura w pokoju spadnie poniżej ustalonej przez Ciebie wartości. Opcja ta na pewno sprawdzi się zimą, gdy długo jesteśmy poza domem. Sprawi ona, że po powrocie mieszkanie będzie nagrzane.

 

 

Głowice termostatyczne elektroniczne – ranking

 

 

Danfoss Living Connect 014G002

 

Twojej uwadze polecamy elektroniczną głowicę termostatyczną Danfoss Living Connect 014G002. Choć model nie należy do najtańszych, wiele osób wybiera go z uwagi na jego funkcjonalność, solidnie wykonanie i łatwą obsługę. Urządzenie jest ładnie wykonane i pasuje do wielu grzejników.

Użytkownik może ustawiać temperaturę pracy sprzętu w zakresie od 4 st. C. do 28 st. C. Głowicę można zaprogramować na każdy dzień z osobna lub tydzień. Pozwala to dostosować pracę urządzenia do naszych najbliższych planów. Model ma zabezpieczenie przed kamieniem. Warto wspomnieć także o ochronie przeciwzamrożeniowej, jak również funkcji otwartego okna. Wyjeżdżając na urlop możemy skorzystać z opcji wakacje.

Co sprawia, że tak liczna grupa konsumentów wybiera elektroniczną głowicę termostatyczną Danfoss Living Connect 014G002? Na to pytanie łatwo znaleźć odpowiedź. Spora grupa użytkowników zapewnia, że model działa sprawnie, jest łatwy w obsłudze, a dodatkowo ma wiele przydatnych funkcji. Pozwalają one w łatwy sposób dopasować sprzęt do naszych aktualnych potrzeb.

Temperaturę elektronicznej głowicy termostatycznej Danfoss Living Connect 014G002 można ustawić w zakresie od 4 st. C. do 28 st. C.

Zalety
Synchronizacja pracy:

Prezentowany model automatycznie synchronizuje się z innymi termostatami, jakie znajdują się w pomieszczeniu. Gwarantuje to spory komfort użytkowania i idealną temperaturę w pokoju.

Wskaźnik stanu naładowania baterii:

Model ma praktyczny wskaźnik informujący o poziomie naładowania baterii. Użytkownik jest informowany o tym, że w niedługim czasie konieczna będzie wymiana akumulatorków.

Wykrywanie otwartego okna:

Urządzenie ma funkcję wykrywania otwartego okna. W efekcie nie musimy się obawiać o utratę ciepła i wyższe rachunki za ogrzewanie, nawet jeśli nie skręcając grzejników zaczniemy wietrzyć mieszkanie.

Wykonanie:

Głowicę termostatyczną zrobiono z dobrych gatunkowo tworzyw. Są one odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Przeznaczenie:

Urządzenie będzie odpowiednie do grzejników z różnymi zaworami. Użytkownik może także w razie potrzeby zakupić specjalne adaptery. Dzięki temu model Danfoss Living Connect 014G002 jest uniwersalny.

Wady
Wzmacniacz sygnału:

W pojedynczych recenzjach pojawia się informacja, że w przypadku dużych domów konieczny może okazać się zakup dodatkowego wzmacniacza (urządzenie traci sygnał).

 

 

 

 

EQ-3 MODEL N

 

EQ-3 MODEL N to łatwy w obsłudze sprzęt termostatyczny, który obsługiwany jest elektronicznie. Produkt wyposażony jest w ekran, na którym wyświetla się aktualna temperatura, zaś poniżej znajduje się duży przełącznik, który ułatwia jej ustawienie.

Głowica oferuje zaprogramowanie temperatury na każdy dzień tygodnia. Zakres regulacji możliwy jest w zakresie od  5 st. C do 29,5 st. C. Do wielu atutów modelu należy zaliczyć automatyczne obniżenie temperatury w nocy, aby zmniejszyć zużycie prądu. Równocześnie, sprzęt ma opcję wykrywania otwartego okna, zatem zawór zostanie na ten czas zamknięty. Urządzenie ma funkcję szybkiego dogrzewania, co na pewno przyda się zimą. Z kolei tryb wakacyjny pozwala zaprogramować czas, gdy grzejnik ma nie działać. Jeśli automatyczna obsługa nie będzie Cię z jakiegoś powodu satysfakcjonowała, wystarczy przejść na tryb manualny.

Ze względu na dużą ilość zalet, wiele osób zdecydowało się na zainwestowanie w ten oto sprzęt. Doceniono liczne zabezpieczenia, na przykład przed mrozem czy zamknięciem zaworu oraz możliwość zrobienia przerwy w grzaniu.

EQ-3 MODEL N to dobra elektroniczna głowica termostatyczna do 50 zł. Użytkownik ma możliwość regulacji temperatury w zakresie od 5 st. C. do 29,5 st. C.

Zalety
Ochrona przed osadzaniem się kamienia:

Model ma program przeciwdziałający osadzaniu się kamienia na zaworze. Jest on uruchamiany raz w tygodniu. Wtedy na wyświetlaczu pojawia się napis CAL.

Blokada przycisków:

Osoby mające dzieci z pewnością docenią funkcję blokady przycisków. Dzięki niej można mieć pewność, że nasze pociechy nie zmienią wybranych ustawień sprzętu.

Wyświetlacz LCD:

Na obudowie znajduje się spory wyświetlacz LCD. W rezultacie odczytanie z niego informacji nie jest problemem nawet dla osób niedowidzących.

Funkcja boost:

Użytkownik może skorzystać z funkcji boost, która pozwala na szybkie ogrzanie pomieszczenia. Polega ona na tym, że przez 5 minut zawór jest maksymalnie otwarty, dlatego grzejniki szybko się nagrzewają.

Wady
Gałka do regulacji:

Model ma stosunkowo małą gałkę do regulacji temperatury. Może się okazać, że ustawianie sprzętu nie jest komfortowe, szczególnie dla osób, które mają duże dłonie.

 

 

 

 

Honeywell TheraPro HR90EE

 

Jeśli poszukujesz dobrej jakości, nowoczesnej głowicy termostatycznej, to model Honeywell TheraPro HR90EE na pewno Ci się spodoba. Sprzęt ten wykorzystuje sieć Wi-Fi do komunikowania się, stanowi to duże udogodnienie i zdecydowanie ułatwia sterowanie.

Ze względu na niewielkie wymiary (długość – 13,5 cm, szerokość – 12,5 cm i wysokość – 7,7 cm) urządzenie dostosuje się do niemal każdego grzejnika. Sprzęt wyposażony jest w ekran, który wyświetla aktualną temperaturę, aby zwiększyć czytelności formacji na wyświetlaczu wystarczy użyć pokrętła regulacyjnego. Prezentowany model posiada 3 różne poziomy temperatur, więc jego użytkowanie jest bardzo proste.

Urządzenie wyposażone jest w tryb automatyczny, EKO oraz ręczny. Pierwszy z nich polega na samodzielnym wyborze parametrów przez sprzęt, w drugim temperatura zostaje obniżona, by zużycie prądu było niższe, zaś trzeci to manualne ustawianie pracy głowicy. Poza tym możesz wybrać jeden z trybów dodatkowych: wakacje, przyjęcie i dzień wolny. Wtedy system sam dopasuje optymalną temperaturę. Produkt ma też opcję otwartego okna, która powoduje zamknięcie zaworu, gdy tylko w pokoju pojawi się zimne powietrze z zewnątrz.

Obsługa maszyny jest bardzo prosta, co doceniło wiele osób, które zakupiły prezentowany model. Łatwy montaż to kolejna zaleta doceniona przez konsumentów.

Elektroniczna głowica termostatyczna Honeywell TheraPro HR90EE jest zasilana bateriami. Temperatura urządzenia jest regulowana w zakresie od 5 st. C. do 30 st. C.

Zalety
Łatwa obsługa:

Ekran można ustawić pod dowolnym kątem, tak aby wyświetlane na nim informacje były łatwe do odczytania. W obsłudze sprzętu pomocna okazuje się także dobrze opracowana instrukcja użytkowania.

Certyfikat eu.bac:

Model ma certyfikat eu.bac, który potwierdza wysoką jakość wykonania produktu. Stanowi on także gwarancję na dokładność ustawień i sprawność urządzenia. Głowica spełnia określone prawem normy.

Energooszczędność:

Prezentowane urządzenie zasługuje na miano energooszczędnego. Użytkownik może np. skorzystać z funkcji “nieobecność”, która zmniejsza zużycie energii poprzez zachowanie optymalnej temperatury pomieszczenia, kiedy nie ma nas w domu.

Wady
Błąd oprogramowania:

Po dłuższym czasie użytkowania czasami pojawia się błąd oprogramowania, który jest trudny do usunięcia.

 

 

 

 

Danfoss Click Raw 5115 

 

Model Danfoss Click Raw 5115 to bardzo prosta w obsłudze głowica termostatyczna, która obsługiwana jest elektrycznie. Produkt został tak zaprojektowany, by był kompatybilny z większością grzejników na rynku. Dużym atutem sprzętu jest jego prosty design i biała kolorystyka, więc element ten będzie się dobrze komponował z niemal każdym wnętrzem. Z kolei niewielkie wymiary sprawiają, że urządzenie nie będzie się rzucało w oczy.

Głowica posiada bardzo innowacyjny czujnik cieczowy, który gwarantuje wydajną pracę. Do tego urządzenie ma funkcję odcięcia, co oznacza, że każdy użytkownik ma możliwość zamknięcia i blokowania zakresu regulacji pracy modelu (zakres temperatur od 5 st. C do 28 st. C.). Atutem głowicy jest płynne ustawianie stopnia nagrzania (od 1 do 5 poziomu), co gwarantuje prostą obsługę i dużą precyzję.

Konsumenci docenili wysoką jakość wykonania oraz elegancki wygląd produktu. Dodatkowo wielu osobom spodobała się łatwość regulowania temperatury. Z tego powodu ta elektroniczna głowica termostatyczna w dobrej cenie to bardzo dobry sprzęt, w który polecamy zainwestować.

 

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir