Nagrzewnice ranking

Ostatnio aktualizowane: 09.07.20

 

Jaką nagrzewnicę kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Zimą i jesienią, gdy pogoda staje się coraz bardziej uciążliwa, duże pomieszczenia niezwykle szybko ulegają ochłodzeniu. Czasami bywa tak, że zwykłe centralne ogrzewanie okazuje się niewystarczające, aby ogrzać nieco większe powierzchnie. Producenci wychodząc naprzeciw oczekiwaniom konsumentów, wprowadzili na rynek specjalne urządzenia, które w krótkim czasie są w stanie podnieść temperaturę do takiego stopnia, aby praca w danym pomieszczeniu była zgodna ze wszystkimi zasadami BHP. Biorą pod uwagę duże zapotrzebowanie użytkowników, na rynku pojawiają się coraz to nowsze modele, wśród których trudno jest wskazać ten najlepszy. Jeśli i Ty zastanawiasz się, jaką nagrzewnicę wybrać, zwróć uwagę na kilka istotnych szczegółów, które opiszemy poniżej.

Rodzaj – jaka nagrzewnica jest najlepsza

Nagrzewnice możemy podzielić na 4 podstawowe grupy: elektryczne, gazowe, paliwowe i olejowe. Jak same nazwy wskazują, różnią się one od siebie sposobem zasilania i układem pracy. Każda z tych kategorii posiada swoje wady i zalety i przystosowana jest do pracy w konkretnych warunkach.

Jeśli jesteś właścicielem kiosku, budki czy niewielkiego sklepu rozważ opcję zakupu nagrzewnicy elektrycznej. Charakteryzuje się ona dość słabym działaniem, z tego względu nie zaleca się jej kupna w celu podniesienia temperatury np. w hali sportowej. Świetnie nadaje się do pracy w pomieszczeniu o wymiarach 2m x 2m. Zwykle wyposażona jest w specjalny wiatrak, który rozdmuchuje gorące powietrze. Tego typu urządzenie zostało docenione przede wszystkim za to, że nie wytwarza żywego ognia. Takie rozwiązanie oznacza, że użytkownik jest w pełni bezpieczny i nie narażony na przypadkowy pożar. Oczywiście z racji tego, że sprzęt pobiera stosunkowo dużo energii elektrycznej, nie zaleca się, aby pozostawiać go przez dłuższy czas bez kontroli człowieka. Jak każde urządzenie może wytworzyć spięcie, co często doprowadza do bardzo poważnych konsekwencji. Warto podkreślić, że nagrzewnica nie wydziela niebezpiecznych dla organizmu ludzkiego substancji. Działając na podstawie poboru prądu elektrycznego, nie zużywa tlenu oraz nie emituje spalin. Wszystkie te czynniki sprawiają, że konsumenci bardzo chętnie dokonują wyboru sprzętu elektrycznego, nawet do dogrzania swojego prywatnego mieszkania.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Nieco inaczej działają nagrzewnice gazowe. Ich praca opiera się na spalaniu gazu propan – butan, dzięki czemu są w stanie w bardzo krótkim czasie ogrzać duże powierzchnie. Często wybierane są jako wyposażenie kościołów, hal sportowych lub szklarni. Mają bardzo proste działanie, ponieważ ich praca polega na zassaniu chłodnego powietrza do wnętrza urządzenia, a następnie z dużą siłą wydaleniu go w kierunku pomieszczenia. Z racji tego, iż znajdują się w bezpośrednim kontakcie z użytkownikiem i uwalniają niebezpieczne dla niego substancje, przed zakupem tego typu sprzętu należy dokładnie sprawdzić stan wentylacji. Jakiekolwiek usterki mogą doprowadzić do zatrucia organizmu lub w krytycznych momentach – do zaczadzenia. Najbardziej nowoczesne urządzenia starają się wykluczyć takie ryzyko i odprowadzają spaliny za pomocą specjalnych przewodów w przeznaczone dla tego celu miejsca. Nie mniej jednak warto dodatkowo zaopatrzyć się w czujnik, który wykryje wydzielający się dwutlenek węgla. Ważną uwagą w przypadku nagrzewnic gazowych jest fakt, że ich obudowa powinna pozostawać zimna. Jeśli zauważysz, że metal rozgrzewa się, zgłoś urządzenie na przegląd.

Nagrzewnice paliwowe posiadają podobne zalety do urządzeń gazowych. Przede wszystkim mogą być używane na dużych powierzchniach w dowolnym miejscu. To oznacza, że nie muszą znajdować się w bezpośrednim kontakcie z gniazdkiem elektrycznym. Poza tym produkowane są w różnych wielkościach, dzięki czemu znajdują zastosowanie w ocieplaniu np. samochodów lub garaży. Podobnie, jak w przypadku gazu, paliwo również wydala szereg niebezpiecznych dla człowieka substancji. Oczywiście dobrze konserwowany i ustawiony w pomieszczeniu o sprawnej wentylacji sprzęt jest idealnym rozwiązaniem i nie stanowi dla nas zagrożenia. Podstawową zaletą tego typu nagrzewnic jest niski koszt eksploatacji oraz łatwość w uzupełnianiu paliwa.

Jeśli poszukujesz nieco bezpieczniejszego rozwiązania, zastanów się nad zakupem nagrzewnicy olejowej. Jest to idealny sposób do ocieplenia średnich i dużych powierzchni. Praca takich urządzeń opiera się na podgrzewaniu oleju, który jest łagodniejszy dla organizmu ludzkiego. Oczywiście, z racji tego, że i w tym przypadku urządzenie wytwarza ogień, nie powinniśmy go zostawiać bez opieki. Mimo wszystko znacznie łatwiej jest nim operować. Bardzo często wyposażone jest w specjalne odprowadzalniki niebezpiecznych substancji, które odkładają się w przeznaczonym do tego miejscu. Nagrzewnice olejowe dzielimy na wymiennikowe i bezwymiennikowe. Pierwszy rodzaj charakteryzuje się spalaniem substancji w całkowicie zamkniętej komorze, dzięki czemu nie miesza spalin z powietrzem. Drugi natomiast podgrzewają olej żywym ogniem.

 

Termostat

Nowoczesne urządzenia zostały wzbogacone w szereg udogodnień, które w znacznym stopniu ułatwiają ich użytkowanie. Jednym z nich jest termostat. Gadżet pozwoli Ci zaprogramować sprzęt w taki sposób, aby wytwarzał w pomieszczeniu ściśle określoną temperaturę. Dzięki takiemu rozwiązaniu znacznie obniżysz koszty eksploatacyjne nagrzewnicy.

Specjalne czujniki zbierają informację dotyczącą warunków panujących na danej hali, a następnie wysyłają je do urządzenia. Jeśli pomieszczenie uzyska oczekiwaną temperaturę, sprzęt wyłącza się lub przechodzi w stan uśpienia. W momencie wychłodzenia, nagrzewnica ponownie się uruchamia i uzupełnia powstałe braki. Takie rozwiązanie nie tylko ułatwia pracę i obniża rachunki, ale stanowi pewnego rodzaju zabezpieczenie, ponieważ nie dopuszcza do przegrzania się sprzętu.

 

Programowanie

Nagrzewnice, których produkcja została oparta na najbardziej nowoczesnej technologii, zostały wyposażone w komputer, który pozwoli Ci odpowiednio zaprogramować urządzenie. Dzięki niemu ustawisz tryb pracy lub określisz moment całkowitego wyłączenia się sprzętu. Jest to niezwykle przydatna funkcja w przypadku pomieszczeń, gdzie ludzie pracują w określonych godzinach.

Jeśli chcesz stworzyć odpowiednie warunki do pracy, ustaw nagrzewnicę tak, aby samoczynnie włączyła się np. pół godziny przed rozpoczęciem dnia roboczego. To sprawi, że w momencie przystąpienia do pracy, pracownicy będą odczuwać komfort, co z pewnością wpłynie na ich efektywność.

 

 

Uchwyty

Dość istotnym elementem montowanym w nagrzewnicach są uchwyty. Dzięki nim będziesz mógł nie tylko postawić sprzęt w określonym miejscu, ale również zawiesić go na ścianie. Takie rozwiązanie z pewnością przyczyni się do jeszcze skuteczniejszej pracy urządzenia. Oczywiście podwieszane nagrzewnice są nieco drobniejsze, dlatego też zwykle wykorzystuje się je w małych lub średnich pomieszczeniach.

Kupując tego typu sprzęt, sprawdź dokładnie system montowania uchwytów. Musi być on bardzo stabilny i mocny, ponieważ upadek z wysokości ciężkiego przedmiotu może być bardzo nieprzyjemny w konsekwencjach. Pamiętaj, że najlepsza nagrzewnica to taka, która będzie bezpieczna dla wszystkich użytkowników.

 

Nagrzewnice w dobrych cenach

Ceny nagrzewnic są bardzo zróżnicowane. Przede wszystkim wpływa na nie wielkość i moc urządzenia. Małe sprzęty przeznaczone do ogrzewania niewielkich pomieszczeń kupisz już za niecałe 300 zł. Jeśli jednak zależy Ci na profesjonalnym sprzęcie, który będziesz wykorzystywał na bardzo dużych powierzchniach, musisz przygotować się na wydatek rzędu nawet 3000 zł.

 

 

Najlepsze nagrzewnice w 2020 roku

 

Jeśli szukasz urządzenia, które ogrzeje pomieszczenie gospodarcze, piwnicę czy garaż bez konieczności kucia w ścianach i tworzenia instalacji, to nagrzewnica może być bardzo dobrym rozwiązaniem. Poszczególne modele na rynku różnią się między sobą przede wszystkim rodzajem wykorzystywanego paliwa. Nasz ranking nagrzewnic pokaże Ci, na które najlepiej zwrócić uwagę.

 

Nasze zalecenia

 

VTS Euroheat Volcano VR2

 

Ranking otwiera produkt VTS Euroheat Volcano VR2. Jest to nagrzewnica wodna, zasilana elektrycznie, o mocy 60 kW. Sprzęt jest dość ciężki – podstawa waży 29 kg (nienapełniona wodą), ale dzięki temu zapewnia świetną wydajność pracy. Jego wydajność wynosi 4850 m3/h).

Jednocześnie urządzenie nie pobiera dużej ilości prądu. Urządzenie to ma oryginalny design, który korzystnie urozmaici wygląd różnych wnętrz. Wykonany jest z wysokiej jakości tworzyw sztucznych, co zapewnia bardzo dobrą efektywność tego modelu. Narzędzie równomiernie nagrzewa całe pomieszczenie.

Urządzenie najlepiej sprawdzi się w pomieszczeniach takich jak: warsztaty, hale, sklepy, obiekty sportowe czy szklarnie.

Ta najlepsza nagrzewnica jest bardzo łatwa w obsłudze i szybka w montażu, a więc jej instalacja nie będzie stanowić większego problemu. Użytkownicy doceniają ją za solidność wykonania, a także chwalą nowoczesny wygląd.

 

 

 

 

Dedra DED9951

 

Kolejny ciekawy model na naszej liście to Dedra DED9951. Jest to nagrzewnica zasilana olejem napędowym, którego zużycie wynosi 1,7 kg/h. Zbiornik na paliwo mieści 24 l, które zapewniają ponad 13 godzin pracy bez dolewania materiału opałowego. Moc grzewcza urządzenia to 20 kW, a moc silnika wynosi 160 W.

Narzędzie waży 23,5 kg, więc jest dość ciężkie, ale dzięki mobilnej konstrukcji na kółkach oraz rączce można je bez wysiłku przestawiać. Przepływ powietrza wynosi 595 m3/h, co zapewnia niezmienne nagrzewanie w całym pomieszczeniu.

Oprócz tego, produkt pozwala na osiągnięcie wybranej temperatury w bardzo krótkim czasie. Urządzenie jest łatwe w obsłudze. Jednocześnie, dzięki wbudowanemu zabezpieczeniu przed przegrzaniem, nie stanowi zagrożenia.

Nagrzewnica przeznaczona jest do wykorzystania w niemieszkalnych pomieszczeniach użytkowych takich jak: warsztaty, myjnie, sklepy, hale, zakłady produkcyjne, a także budynki w trakcie budowy. Użytkownicy doceniają ten model za jakość wykonania oraz funkcjonalność.

 

 

 

 

Master B 3,3 EPB 

 

Na trzecim miejscu naszego zestawienia przedstawiamy nagrzewnicę Master B 3,3 EPB. Jest to wspaniale nagrzewający produkt elektryczny o mocy 3,3 kW do pomieszczeń użytkowych. Dzięki rodzajowi zasilania nie ma problemu z brzydkim zapachem czy spalinami.

Przepływ powietrza urządzenia wynosi 510 m3/h. Urządzenie działa cicho (max 54 dB), więc nie przeszkadza w pracy. Ta dobra i tania nagrzewnica równomiernie ogrzeje Twoje pomieszczenia. Szczególnie nadaje się do zastosowania w przemyśle, rolnictwie oraz na budowach.

Obsługa urządzenia jest niezwykle prosta. Posiada ono możliwość ustawienia mocy, dzięki dwustopniowej regulacji. Do tego posiada wbudowany termostat, który chroni przed przegrzaniem urządzenia.

Wykorzystane do budowy wysokiej jakości tworzywa sztuczne i metal zapewniają mocną i trwałą konstrukcję. Model ten ceniony jest za nagrzewanie, niepowodujące wilgoci w pomieszczeniach.

 

 

 

 

Elem Garden CAC20KW

 

Elem Garden CAC20KW to czwarty produkt na naszej liście. Jest to nagrzewnica spalinowa, o mocy grzewczej równej 20 kW oraz mocy silnika 250 W. Zbiornik na olej mieści 19 l, więc urządzenie zapewnia 10 godzin nieprzerwanej pracy. Dzięki równomiernemu rozprowadzaniu ciepła, narzędzie spala jedynie 1,95 l/h paliwa.

Przepływ powietrza wynosi 595 m3/h. Pozwala to na szybkie podniesienie temperatury w pomieszczeniu. Działanie urządzenia może na przykład przyspieszyć wysychanie ścian na budowach lub osuszyć zawilgocone pomieszczenia. Waga produktu to jedyne 16,5 kg, więc jego transport nie jest kłopotliwy.

Model ten jest bardzo prosty w obsłudze i nie wymaga specjalistycznej wiedzy. Nagrzewnica zbudowana jest z nierdzewnej i hartowanej stali.

Dzięki zastosowaniu takich materiałów urządzenie jest wytrzymałe i odporne na uszkodzenia zarówno mechaniczne, jak i spowodowane czynnikami zewnętrznymi, jak wilgoć czy wahające się temperatury. Opinie o nagrzewnicach tego producenta są pozytywne. Ten model doceniany jest za funkcjonalność oraz mobilność.

 

 

 

 

Hecht 3015

 

Nasz ranking zamyka model Hecht 3015. Jest to nagrzewnica gazowa odpowiednia do pomieszczeń o powierzchni do 100 m2. Urządzenie napędzane jest propan-butanem, więc powinno być wykorzystywane w miejscach z dobrą wentylacją.

Ta niewielkich rozmiarów nagrzewnica posiada dużą moc grzewczą na poziomie 15 kW, a moc silnika wynosi 28 W. Spalanie gazu utrzymuje się na poziomie 1,07 kg/h. Przepływ powietrza przez urządzenie to 300 m3/h. Wąż z regulatorem o długości 1,5 m do podłączenia butli gazowej znajduje się w zestawie.

Natomiast samą butlę z gazem należy dokupić. Narzędzie waży jedyne 4,5 kg i posiada wygodny uchwyt, przez co z łatwością można je przenosić. Model ten jest bezpieczny w użyciu, dzięki wyłącznikowi bezpieczeństwa.

Urządzenie jest wytrzymałe i solidnie skonstruowane dzięki wykorzystanym wysokiej jakości materiałom – tworzywa sztuczne i metal. Użytkownicy doceniają ten produkt za mobilność i komfort użytkowania. Uważany jest też za dość energooszczędny. Poza tym niewątpliwym atutem tego sprzętu jest jego niewielka waga.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status