Nagrzewnice ranking

Ostatnio aktualizowane: 17.02.18

 

Najlepsze nagrzewnice w 2018 roku

 

Jeśli szukasz urządzenia, które ogrzeje pomieszczenie gospodarcze, piwnicę czy garaż bez konieczności kucia w ścianach i tworzenia instalacji, to nagrzewnica może być bardzo dobrym rozwiązaniem. Poszczególne modele na rynku różnią się między sobą przede wszystkim rodzajem wykorzystywanego paliwa. Nasz ranking nagrzewnic pokaże Ci, na które najlepiej zwrócić uwagę.

 

Nasze zalecenia

 

VTS Euroheat Volcano VR2

 

Ranking otwiera produkt VTS Euroheat Volcano VR2. Jest to nagrzewnica wodna, zasilana elektrycznie, o mocy 60 kW. Sprzęt jest dość ciężki – podstawa waży 29 kg (nienapełniona wodą), ale dzięki temu zapewnia świetną wydajność pracy. Jego wydajność wynosi 4850 m3/h).

Jednocześnie urządzenie nie pobiera dużej ilości prądu. Urządzenie to ma oryginalny design, który korzystnie urozmaici wygląd różnych wnętrz. Wykonany jest z wysokiej jakości tworzyw sztucznych, co zapewnia bardzo dobrą efektywność tego modelu. Narzędzie równomiernie nagrzewa całe pomieszczenie.

Urządzenie najlepiej sprawdzi się w pomieszczeniach takich jak: warsztaty, hale, sklepy, obiekty sportowe czy szklarnie.

Ta najlepsza nagrzewnica jest bardzo łatwa w obsłudze i szybka w montażu, a więc jej instalacja nie będzie stanowić większego problemu. Użytkownicy doceniają ją za solidność wykonania, a także chwalą nowoczesny wygląd.

 

 

 

 

Dedra DED9951

 

Kolejny ciekawy model na naszej liście to Dedra DED9951. Jest to nagrzewnica zasilana olejem napędowym, którego zużycie wynosi 1,7 kg/h. Zbiornik na paliwo mieści 24 l, które zapewniają ponad 13 godzin pracy bez dolewania materiału opałowego. Moc grzewcza urządzenia to 20 kW, a moc silnika wynosi 160 W.

Narzędzie waży 23,5 kg, więc jest dość ciężkie, ale dzięki mobilnej konstrukcji na kółkach oraz rączce można je bez wysiłku przestawiać. Przepływ powietrza wynosi 595 m3/h, co zapewnia niezmienne nagrzewanie w całym pomieszczeniu.

Oprócz tego, produkt pozwala na osiągnięcie wybranej temperatury w bardzo krótkim czasie. Urządzenie jest łatwe w obsłudze. Jednocześnie, dzięki wbudowanemu zabezpieczeniu przed przegrzaniem, nie stanowi zagrożenia.

Nagrzewnica przeznaczona jest do wykorzystania w niemieszkalnych pomieszczeniach użytkowych takich jak: warsztaty, myjnie, sklepy, hale, zakłady produkcyjne, a także budynki w trakcie budowy. Użytkownicy doceniają ten model za jakość wykonania oraz funkcjonalność.

 

 

 

 

Master B 3,3 EPB 

 

Na trzecim miejscu naszego zestawienia przedstawiamy nagrzewnicę Master B 3,3 EPB. Jest to wspaniale nagrzewający produkt elektryczny o mocy 3,3 kW do pomieszczeń użytkowych. Dzięki rodzajowi zasilania nie ma problemu z brzydkim zapachem czy spalinami.

Przepływ powietrza urządzenia wynosi 510 m3/h. Urządzenie działa cicho (max 54 dB), więc nie przeszkadza w pracy. Ta dobra i tania nagrzewnica równomiernie ogrzeje Twoje pomieszczenia. Szczególnie nadaje się do zastosowania w przemyśle, rolnictwie oraz na budowach.

Obsługa urządzenia jest niezwykle prosta. Posiada ono możliwość ustawienia mocy, dzięki dwustopniowej regulacji. Do tego posiada wbudowany termostat, który chroni przed przegrzaniem urządzenia.

Wykorzystane do budowy wysokiej jakości tworzywa sztuczne i metal zapewniają mocną i trwałą konstrukcję. Model ten ceniony jest za nagrzewanie, niepowodujące wilgoci w pomieszczeniach.

 

 

 

 

Elem Garden CAC20KW

 

Elem Garden CAC20KW to czwarty produkt na naszej liście. Jest to nagrzewnica spalinowa, o mocy grzewczej równej 20 kW oraz mocy silnika 250 W. Zbiornik na olej mieści 19 l, więc urządzenie zapewnia 10 godzin nieprzerwanej pracy. Dzięki równomiernemu rozprowadzaniu ciepła, narzędzie spala jedynie 1,95 l/h paliwa.

Przepływ powietrza wynosi 595 m3/h. Pozwala to na szybkie podniesienie temperatury w pomieszczeniu. Działanie urządzenia może na przykład przyspieszyć wysychanie ścian na budowach lub osuszyć zawilgocone pomieszczenia. Waga produktu to jedyne 16,5 kg, więc jego transport nie jest kłopotliwy.

Model ten jest bardzo prosty w obsłudze i nie wymaga specjalistycznej wiedzy. Nagrzewnica zbudowana jest z nierdzewnej i hartowanej stali.

Dzięki zastosowaniu takich materiałów urządzenie jest wytrzymałe i odporne na uszkodzenia zarówno mechaniczne, jak i spowodowane czynnikami zewnętrznymi, jak wilgoć czy wahające się temperatury. Opinie o nagrzewnicach tego producenta są pozytywne. Ten model doceniany jest za funkcjonalność oraz mobilność.

 

 

 

 

Hecht 3015

 

Nasz ranking zamyka model Hecht 3015. Jest to nagrzewnica gazowa odpowiednia do pomieszczeń o powierzchni do 100 m2. Urządzenie napędzane jest propan-butanem, więc powinno być wykorzystywane w miejscach z dobrą wentylacją.

Ta niewielkich rozmiarów nagrzewnica posiada dużą moc grzewczą na poziomie 15 kW, a moc silnika wynosi 28 W. Spalanie gazu utrzymuje się na poziomie 1,07 kg/h. Przepływ powietrza przez urządzenie to 300 m3/h. Wąż z regulatorem o długości 1,5 m do podłączenia butli gazowej znajduje się w zestawie.

Natomiast samą butlę z gazem należy dokupić. Narzędzie waży jedyne 4,5 kg i posiada wygodny uchwyt, przez co z łatwością można je przenosić. Model ten jest bezpieczny w użyciu, dzięki wyłącznikowi bezpieczeństwa.

Urządzenie jest wytrzymałe i solidnie skonstruowane dzięki wykorzystanym wysokiej jakości materiałom – tworzywa sztuczne i metal. Użytkownicy doceniają ten produkt za mobilność i komfort użytkowania. Uważany jest też za dość energooszczędny. Poza tym niewątpliwym atutem tego sprzętu jest jego niewielka waga.

 

 

 

 

Leave a Reply

Be the First to Comment!

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...