Nagrzewnice elektryczne ranking

Ostatnio aktualizowane: 24.04.18

 

Jaką nagrzewnicę elektryczną kupić?

 

Przewodnik zakupowy

W garażach, czy w innych pomieszczeniach gospodarczych, rzadko kiedy instaluje się ogrzewanie. Dlatego przebywanie zimą w takim miejscu, a w szczególności praca mogą być bardzo nieprzyjemne. Z tego względu, wielu konsumentów decyduje się na zakup nagrzewnicy elektrycznej. To wyjątkowe urządzenie będzie skutecznie dogrzewać powietrze w wychłodzonym pomieszczeniu, stopniowo podnosząc temperaturę. Jednak wybór takiego sprzętu może się okazać dość problematyczny, gdyż  w sklepach dostępnych jest wiele różnych modeli. Dlatego przygotowaliśmy ten poradnik, który podpowie Ci, jaką nagrzewnicę elektryczną wybrać.

 

 

Moc – jaka jest najlepsza nagrzewnica elektryczna?

Chyba najważniejszą kwestią jest moc nagrzewnicy. Takie urządzenie nagrzewa się do bardzo wysokich temperatur, dlatego istotne jest, by sprawdzić jego parametry. Trzeba jednak pamiętać, że od mocy zależy nie tylko wydajność, ale także wysokość rachunków za prąd. W większości przypadków, wartość przedstawiana na opakowaniu odnosi się do najwyższych obrotów sprzętu. Oznacza to, że podana maksymalna moc grzewcza wynosząca 9000 W zostanie osiągnięta tylko przy najwyższych ustawieniach nagrzewnicy.

 

Montaż

Wśród dostępnych modeli nagrzewnic elektrycznych wyróżniamy urządzenia wolnostojące, jak i te, które nadają się do montażu na ścianę. W przypadku tych drugich jest to bardzo wygodne rozwiązanie, gdyż dzięki temu zaoszczędzimy bardzo dużo wolnego miejsca, a dodatkowo ciepłe powietrze będzie równomiernie rozprowadzane od góry. Co więcej, wiele takich produktów można montować nie tylko w pozycji poziomej, ale także pionowej, a to daje nam jeszcze więcej możliwości aranżacji naszego pomieszczenia.

 

Wykonanie

Wybierając nagrzewnicę elektryczną, warto również zwrócić uwagę na wykonanie samego sprzętu. Ważne jest, by obudowa była wytrzymała na nagłe skoki temperatur. Zazwyczaj wykonana jest ona z blachy proszkowej, a dodatkowo pokryta jest farbą. Taki materiał nie tylko nie ulega korozji, ale również odporny jest na wszelkie uszkodzenia mechaniczne, takie jak zarysowania, czy obtłuczenia.

 

Praca nawiewu

Jeśli chodzi o sposób pracy nawiewu, to zależy on od danego modelu. Wiele nagrzewnic elektrycznych ma możliwość włączenia trybu cyrkulacji powietrza, dmuchania, czy innych systemów pracy, które podnoszą wydajność nagrzewnicy.

 

Prędkość powietrza

Warto również zwrócić uwagę na prędkość ciepłego powietrza, jaką wytwarza dane urządzenie. W standardowej nagrzewnicy elektrycznej, jej wartość może osiągnąć ok. 6 m/s, co daje nam równomierne i skuteczne grzanie, nawet przy otwartych drzwiach.

 

Poziom hałasu

Wybierając takie urządzenie, warto również pamiętać o hałasie, jakie wytwarza. Taka nagrzewnica elektryczna najczęściej jest montowana w garażach, czy pomieszczeniach gospodarczych, gdzie wykonywana jest konkretna praca. Duży hałas może drażnić ucho i rozpraszać nas w trakcie wykonywania danej czynności. Dobre urządzenie to takie, którego wartość ta nie przekracza 50 dB.

 

Zasilanie

Ten rodzaj nagrzewnic zasilany jest sieciowo. To oznacza, że aby móc uruchomić urządzenie, należy je wcześniej podpiąć pod gniazdko elektryczne. Zasilanie standardowego urządzenia wynosi ok. 230 V/ 50 Hz.

 

Sieć LAN

Ciekawym rozwiązaniem jest możliwe podłączenie kilku nagrzewnic, tworząc tym samym bardziej zaawansowany system grzewczy danego pomieszczenia. W przypadku dużych powierzchni, jedno urządzenie może nie wystarczyć, dlatego za pomocą kabla sieciowego LAN bez problemu połączymy ze sobą sprzęt. W takim wypadku możliwe jest centralne sterowanie wszystkimi nagrzewnicami za pomocą jednego pilota.

 

Pilot lub termostat

Wygodnym ułatwieniem obsługi takiej nagrzewnicy elektrycznej jest pilot. Za jego pomocą, nawet z odległości kilkunastu metrów, możesz sterować urządzeniem. Pilot posiada kilka funkcji, dzięki którym nagrzewnicę można włączyć lub wyłączyć, podkręcić temperaturę albo obniżyć, czy zmienić tryb grzania. Jest to bardzo przydatny gadżet, zwłaszcza gdy w danym pomieszczeniu pracujemy. Taka manualna zmiana ustawień sprzętu byłaby wówczas bardzo problematyczna.

 

 

Rozmiar

Dobrze jest również zmierzyć miejsce, w którym miałby on stać. Najlepsza nagrzewnica elektryczna to taka, która doskonale spełnia wszystkie nasze wymagania. Dlatego jej wymiary powinny być w pełni dopasowane do naszego pomieszczenia. Standardowe urządzenie może mieć wymiary: 200 cm x 200 cm x 200 cm. Oczywiście w sklepach znajdziemy modele w zupełnie innych kształtach i rozmiarach, więc najlepiej jest dokładnie przyjrzeć się każdemu z nich.

 

Waga

Często pomijaną kwestią w wyborze nagrzewnicy elektrycznej jest waga danego modelu. Jak się później okazuje, jest ona bardzo ważna, gdyż taki sprzęt często jest transportowany lub stawiany na stołach. Dlatego przez zakupem najlepiej jest wybrać odpowiednie miejsce dla takiego sprzętu, a dopiero potem decydować się odnośnie wagi. Wśród dostępnych w sklepach modeli wyróżniamy nagrzewnice, których waga wynosi od ok. 1, 5 kg, 5 kg, do nawet 15 kg.

 

Nagrzewnice elektryczne w dobrych cenach

Dostępne w sklepach nagrzewnice elektryczne mają różną cenę, nie tylko ze względu na producentów, ale przede wszystkim moc, wagę oraz inne parametry. Dlatego najtańszy model to taki, który kupimy już za ok. 150 złotych. Taki sprzęt przeznaczony jest jednak do użytku na małych powierzchniach i nie poradzi sobie w większym pomieszczeniu. Do wyboru mamy również nagrzewnice elektryczne za ok. 2500 złotych. To produkty o bardzo dużej mocy i szybkim nagrzewaniu.

 

 

Najlepsze nagrzewnice elektryczne w 2018 roku

 

Pracujesz na hali, masz warsztat, a może prowadzisz sklep w budynku, który jest nieocieplony? W takich miejscach potrzebna Ci będzie nagrzewnica elektryczna. Urządzenie dogrzewa dane pomieszczenie i stwarza komfortowe warunki do pracy. Aby ułatwić Ci zakup przygotowaliśmy ranking nagrzewnic elektrycznych.

 

Nasze zalecenia

 

VTS Euroheat Volcano VR1 

 

Aparat grzewczy VTS Euroheat Volcano VR1 to nasza pierwsza propozycja. Ma on obudowę wykonaną z tworzywa sztucznego. Urządzenie wyróżnia się nowoczesnym designem.  Zastosowano tutaj wymiennik ciepła o wysokiej wydajność, a więc jest to ekonomiczne rozwiązanie do ogrzewania obiektów o średniej i dużej powierzchni. Jego wydajność wynosi 5500 m3/h, a moc grzewcza 10-30 kW.

Urządzenie posiada wentylator siłowy, którego łopatki charakteryzują się cichą pracą. Jednocześnie gwarantuje to dużą wydajność ogrzewania, przy równoczesnym niskim zużyciu prądu. Przeznaczony jest do stosowania w takich miejscach jak: warsztaty, hale, sklepy, obiekty sportowe, szklarnie i wiele innych placówek. Produkt wykonany jest z wysokiej jakości tworzywa sztucznego.

W zestawie znajduje się konsola montażowa (obrót urządzenia możliwy jest w zakresie od 0 do 120 stopni). Ta najlepsza nagrzewnica elektryczna zyskała wiele pozytywnych ocen użytkowników.

Przede wszystkim wysoko oceniono jej wydajność, ale również łatwy i szybki montaż, co ma ogromne znaczenie, gdy nagrzewnica potrzebna jest na tzw. „wczoraj” – malujemy ściany i potrzebujemy szybkiego suszenia.

 

 

 

 

Dedra DED9951 

 

Nagrzewnica olejowa Dedra DED9951 to nasza druga propozycja. Jest to niezawodne urządzenie przeznaczone do ogrzewania i dogrzewania takich pomieszczeń użytkowych, jak: warsztaty, magazyny, myjnie, zakłady produkcyjne i inne.

Model ten stanowi doskonałe rozwiązanie w obiektach, gdzie nie ma instalacji grzewczej, a potrzebne jest szybkie ogrzanie. Urządzenie nie wymaga specjalistycznego montażu.

Zbiornik na olej ma pojemność aż 24 l, co wystarcza na ponad 13 godzin pracy.  Moc silnika dmuchawy wynosi 160 W, a maksymalna moc cieplna 20 kW. Poza tym przepływ powietrza utrzymuje się na poziomie 588 m3/h, a maksymalne zużycie paliwa wynosi 1,7 l/h.

Opinie o nagrzewnicach tej marki są bardzo pochlebne. Cenione są za jakość wykonania, funkcjonalność, ale także wysoką wydajność pracy oraz bezawaryjne działanie przez długi czas.

 

 

 

 

Kraft&Dele KD706 

 

Dobra nagrzewnica Kraft&Dele KD706 to kolejny produkt, który chcemy zaprezentować. Jest to model doskonały do dogrzewania pomieszczeń, ale też ich rozmrażania czy osuszania. Urządzenie jest wyposażone w silnik zasilany gazem propanowym lub propan-butan.

Cechuje je wysoka sprawność i wydajne ogrzewanie. Ciepło jest szybko rozprowadzane po pomieszczeniu. Sprzęt ten jest łatwy w obsłudze. Waży zaledwie 6,8 kg, a więc będzie idealny dla firm, które świadczą usługi mobilnie i potrzebują tego typu urządzenia.

Poza tym zajmuje niewiele miejsca. Wymiary nagrzewnicy to: 50 cm x 22,2 cm x 33,5 cm. Jest idealna do zastosowania w budownictwie, magazynach, hodowli zwierząt itp. Wydajność mocy cieplnej urządzenia wynosi 15 kW, przepływ powietrza wynosi 320 m3/h, a zużycie gazu 1,09 g/h.

Produkt ceniony jest za solidne wykonanie budowy, która jest wysoce odporna na uszkodzenia mechaniczne. Poza tym duże uznanie zyskała atrakcyjna cena tego modelu, jego wydajne działanie, a także energooszczędność.

 

 

 

 

Master B 9 EPB 

 

Nadmuchowa nagrzewnica elektryczna Master B9 EPB to kolejny produkt, który znalazł się w naszym zestawieniu. Urządzenie jest proste w obsłudze i wysoce odporne na uszkodzenia mechaniczne. Jest to świetny sprzęt do dogrzewania mieszkania, ale przede wszystkim, wszelkich punktów usługowych i magazynowych.

Model ten zapewnia stałe źródło ciepła, w trakcie pracy nie zużywa tlenu, a przy tym nie produkuje spalin, zapachu ani wilgoci. Cechuje się cichym i wydajnym działaniem. Ma 4-stopniowy przełącznik pracy. Posiada silnik z wyłącznikiem termicznym.

Dzięki temu, że elementy grzejne zbudowane zostały ze stali nierdzewnej są wysoce odporne na uszkodzenia. Nagrzewnica ma termostat przegrzania i termostat pomieszczeniowy. Model ten ma certyfikat ENEC, który przyznawanym jest produktom elektrycznym zgodnym i z normami europejskimi EN.

Możesz więc mieć pewność, że kupujesz sprzęt, który nie stanowi zagrożenia dla Twojego życia i środowiska, które Cię otacza. Opinie o nagrzewnicach elektrycznych tej marki są bardzo pochlebne. Przez konsumentów produkt ten ceniony jest za jakość wykonania, wysoką bezawaryjność działania, a także wydajność pracy.

 

 

 

 

Dimplex JCB 3UF 

 

Dobra i tania, przenośna nagrzewnica elektryczna Dimplex JCB 3UF o mocy 3,0 kW to ostatni produkt, jaki chcemy Państwu zaprezentować Jest to wytrzymały i trwały sprzęt. Panel przedni i tylny wykonany jest ze stali prasowanej, z kolei boki zostały zrobione z odpornego na uderzenia plastiku.

Urządzenie ma termostat z ustawieniem mrozoochronnym i przełącznik 50% / 100% mocy. Poza tym nagrzewnica ma też nawiew zimnego powietrza. Sprzęt jest wyposażony w lampkę kontrolną, która informuje o pracy urządzenia. Poza tym nagrzewnica posiada uchwyty ułatwiające przenoszenie.

Dodatkowym atutem, sprawiającym, że model ten jest bardziej mobilny, jest jego waga, która wynosi zaledwie 2,7 kg. Natomiast wymiary tego urządzenia to: szerokość – 22,8 cm, wysokość – 27,7 cm oraz głębokość – 16, 5 cm.

Osoby, które zdecydowały się na zakup tego sprzętu wysoko oceniły jego niewielkie gabaryty, ale przede wszystkim bardzo dobrą wydajność pracy, możliwość regulacji mocy oraz system mrozoochronny – świetnie sprawdza się w pomieszczeniach, w których często dochodzi do zamarznięcia.

 

 

Leave a Reply

Be the First to Comment!

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...