Nagrzewnice elektryczne ranking

Ostatnio aktualizowane: 28.10.20

 

Szukasz efektywnie działającej nagrzewnicy elektrycznej, ale trudno jest Ci dokonać wyboru ze względu na mnogość produktów dostępnych w sklepach? Nie wiesz, na co zwrócić szczególną uwagę robiąc zakupy? Powinieneś zapoznać się z umieszczonym na tej stronie rankingiem. Znalazły się w nim najpopularniejsze obecnie sprzęty, z których pomocą szybko ogrzejesz wybrane pomieszczenie. Wybraliśmy je po przeanalizowaniu opinii konsumentów znalezionych w Internecie. Pierwsze miejsce w zestawieniu zajmuje produkt VTS Euroheat Volcano VR1 – nagrzewnica, której maksymalna moc grzewcza wynosi 30 kW. Idealnie nadaje się ona do ogrzania obiektów o dużym metrażu, takich jak hala produkcyjna czy magazyn. Sprzęt bardzo cicho pracuje, a ponadto nie emituje spalin. Co więcej, wspomniane urządzenie jest niezwykle łatwe w montażu i można je ustawić zarówno w pozycji pionowej, jak również poziomej. Na drugim miejscu znajduje się model Dedra DED9925, którego moc wynosi 15 kW. Produkt może pracować przez wiele godzin bez przerwy, gdyż wyposażono go w zabezpieczenie przed przegrzaniem.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką nagrzewnicę elektryczną kupić?

 

Przewodnik zakupowy

W garażach, czy w innych pomieszczeniach gospodarczych, rzadko kiedy instaluje się ogrzewanie. Dlatego przebywanie zimą w takim miejscu, a w szczególności praca mogą być bardzo nieprzyjemne. Z tego względu, wielu konsumentów decyduje się na zakup nagrzewnicy elektrycznej. To wyjątkowe urządzenie będzie skutecznie dogrzewać powietrze w wychłodzonym pomieszczeniu, stopniowo podnosząc temperaturę. Jednak wybór takiego sprzętu może się okazać dość problematyczny, gdyż  w sklepach dostępnych jest wiele różnych modeli. Dlatego przygotowaliśmy ten poradnik, który podpowie Ci, jaką nagrzewnicę elektryczną wybrać.

 

 

Moc – jaka jest najlepsza nagrzewnica elektryczna?

Chyba najważniejszą kwestią jest moc nagrzewnicy. Takie urządzenie nagrzewa się do bardzo wysokich temperatur, dlatego istotne jest, by sprawdzić jego parametry. Trzeba jednak pamiętać, że od mocy zależy nie tylko wydajność, ale także wysokość rachunków za prąd. W większości przypadków, wartość przedstawiana na opakowaniu odnosi się do najwyższych obrotów sprzętu. Oznacza to, że podana maksymalna moc grzewcza wynosząca 9000 W zostanie osiągnięta tylko przy najwyższych ustawieniach nagrzewnicy.

 

Montaż

Wśród dostępnych modeli nagrzewnic elektrycznych wyróżniamy urządzenia wolnostojące, jak i te, które nadają się do montażu na ścianę. W przypadku tych drugich jest to bardzo wygodne rozwiązanie, gdyż dzięki temu zaoszczędzimy bardzo dużo wolnego miejsca, a dodatkowo ciepłe powietrze będzie równomiernie rozprowadzane od góry. Co więcej, wiele takich produktów można montować nie tylko w pozycji poziomej, ale także pionowej, a to daje nam jeszcze więcej możliwości aranżacji naszego pomieszczenia.

 

Wykonanie

Wybierając nagrzewnicę elektryczną, warto również zwrócić uwagę na wykonanie samego sprzętu. Ważne jest, by obudowa była wytrzymała na nagłe skoki temperatur. Zazwyczaj wykonana jest ona z blachy proszkowej, a dodatkowo pokryta jest farbą. Taki materiał nie tylko nie ulega korozji, ale również odporny jest na wszelkie uszkodzenia mechaniczne, takie jak zarysowania, czy obtłuczenia.

 

Praca nawiewu

Jeśli chodzi o sposób pracy nawiewu, to zależy on od danego modelu. Wiele nagrzewnic elektrycznych ma możliwość włączenia trybu cyrkulacji powietrza, dmuchania, czy innych systemów pracy, które podnoszą wydajność nagrzewnicy.

 

Prędkość powietrza

Warto również zwrócić uwagę na prędkość ciepłego powietrza, jaką wytwarza dane urządzenie. W standardowej nagrzewnicy elektrycznej, jej wartość może osiągnąć ok. 6 m/s, co daje nam równomierne i skuteczne grzanie, nawet przy otwartych drzwiach.

 

Poziom hałasu

Wybierając takie urządzenie, warto również pamiętać o hałasie, jakie wytwarza. Taka nagrzewnica elektryczna najczęściej jest montowana w garażach, czy pomieszczeniach gospodarczych, gdzie wykonywana jest konkretna praca. Duży hałas może drażnić ucho i rozpraszać nas w trakcie wykonywania danej czynności. Dobre urządzenie to takie, którego wartość ta nie przekracza 50 dB.

 

Zasilanie

Ten rodzaj nagrzewnic zasilany jest sieciowo. To oznacza, że aby móc uruchomić urządzenie, należy je wcześniej podpiąć pod gniazdko elektryczne. Zasilanie standardowego urządzenia wynosi ok. 230 V/ 50 Hz.

 

Sieć LAN

Ciekawym rozwiązaniem jest możliwe podłączenie kilku nagrzewnic, tworząc tym samym bardziej zaawansowany system grzewczy danego pomieszczenia. W przypadku dużych powierzchni, jedno urządzenie może nie wystarczyć, dlatego za pomocą kabla sieciowego LAN bez problemu połączymy ze sobą sprzęt. W takim wypadku możliwe jest centralne sterowanie wszystkimi nagrzewnicami za pomocą jednego pilota.

 

Pilot lub termostat

Wygodnym ułatwieniem obsługi takiej nagrzewnicy elektrycznej jest pilot. Za jego pomocą, nawet z odległości kilkunastu metrów, możesz sterować urządzeniem. Pilot posiada kilka funkcji, dzięki którym nagrzewnicę można włączyć lub wyłączyć, podkręcić temperaturę albo obniżyć, czy zmienić tryb grzania. Jest to bardzo przydatny gadżet, zwłaszcza gdy w danym pomieszczeniu pracujemy. Taka manualna zmiana ustawień sprzętu byłaby wówczas bardzo problematyczna.

 

 

Rozmiar

Dobrze jest również zmierzyć miejsce, w którym miałby on stać. Najlepsza nagrzewnica elektryczna to taka, która doskonale spełnia wszystkie nasze wymagania. Dlatego jej wymiary powinny być w pełni dopasowane do naszego pomieszczenia. Standardowe urządzenie może mieć wymiary: 200 cm x 200 cm x 200 cm. Oczywiście w sklepach znajdziemy modele w zupełnie innych kształtach i rozmiarach, więc najlepiej jest dokładnie przyjrzeć się każdemu z nich.

 

Waga

Często pomijaną kwestią w wyborze nagrzewnicy elektrycznej jest waga danego modelu. Jak się później okazuje, jest ona bardzo ważna, gdyż taki sprzęt często jest transportowany lub stawiany na stołach. Dlatego przez zakupem najlepiej jest wybrać odpowiednie miejsce dla takiego sprzętu, a dopiero potem decydować się odnośnie wagi. Wśród dostępnych w sklepach modeli wyróżniamy nagrzewnice, których waga wynosi od ok. 1, 5 kg, 5 kg, do nawet 15 kg.

 

Nagrzewnice elektryczne w dobrych cenach

Dostępne w sklepach nagrzewnice elektryczne mają różną cenę, nie tylko ze względu na producentów, ale przede wszystkim moc, wagę oraz inne parametry. Dlatego najtańszy model to taki, który kupimy już za ok. 150 złotych. Taki sprzęt przeznaczony jest jednak do użytku na małych powierzchniach i nie poradzi sobie w większym pomieszczeniu. Do wyboru mamy również nagrzewnice elektryczne za ok. 2500 złotych. To produkty o bardzo dużej mocy i szybkim nagrzewaniu.

 

 

Najlepsze nagrzewnice elektryczne w 2020 roku

 

Pracujesz na hali, masz warsztat, a może prowadzisz sklep w budynku, który jest nieocieplony? W takich miejscach potrzebna Ci będzie nagrzewnica elektryczna. Urządzenie dogrzewa dane pomieszczenie i stwarza komfortowe warunki do pracy. Aby ułatwić Ci zakup przygotowaliśmy ranking nagrzewnic elektrycznych.

 

Nasze zalecenia

 

VTS Euroheat Volcano VR1 

 

Aparat grzewczy VTS Euroheat Volcano VR1 to nasza pierwsza propozycja. Ma on obudowę wykonaną z tworzywa sztucznego. Urządzenie wyróżnia się nowoczesnym designem.  Zastosowano tutaj wymiennik ciepła o wysokiej wydajność, a więc jest to ekonomiczne rozwiązanie do ogrzewania obiektów o średniej i dużej powierzchni. Jego wydajność wynosi 5500 m3/h, a moc grzewcza 10-30 kW.

Urządzenie posiada wentylator siłowy, którego łopatki charakteryzują się cichą pracą. Jednocześnie gwarantuje to dużą wydajność ogrzewania, przy równoczesnym niskim zużyciu prądu. Przeznaczony jest do stosowania w takich miejscach jak: warsztaty, hale, sklepy, obiekty sportowe, szklarnie i wiele innych placówek. Produkt wykonany jest z wysokiej jakości tworzywa sztucznego.

W zestawie znajduje się konsola montażowa (obrót urządzenia możliwy jest w zakresie od 0 do 120 stopni). Ta najlepsza nagrzewnica elektryczna zyskała wiele pozytywnych ocen użytkowników.

Przede wszystkim wysoko oceniono jej wydajność, ale również łatwy i szybki montaż, co ma ogromne znaczenie, gdy nagrzewnica potrzebna jest na tzw. „wczoraj” – malujemy ściany i potrzebujemy szybkiego suszenia.

Nagrzewnica elektryczna VTS Euroheat Volcano VR1 to urządzenie, które nadaje się do stosowania w obiektach o średniej i dużej kubaturze. Jego moc grzewcza mieści się w zakresie od 5 kW do 30 kW.

Zalety
Cicha praca:

Sprzęt bardzo cicho pracuje, dlatego z pewnością nie będzie przeszkadzać osobom przebywającym w pomieszczeniu. Wpływa na to przede wszystkim odpowiednie wyprofilowanie łopatek i właściwe ustawienie części obrotowych.

Skutecznie eliminuje problem niedogrzania:

Konsumenci pracujący w warsztacie, hurtowni lub na hali produkcyjnej przekonują, że produkt pozwala wyeliminować problem niedogrzania obiektu. Z jego pomocą wykonywanie swoich obowiązków jest łatwiejsze, gdyż nie odczuwa się tak intensywnie chłodu.

Estetyczny wygląd:

Urządzenie może stać w widocznym miejscu, ponieważ estetycznie wygląda. Nagrzewnica ma obudowę wykonaną z materiałów odpornych na uszkodzenia i korozję, jak również na działanie wysokiej temperatury.

Efektywne działanie:

Sprzęt zapewnia optymalny zasięg strumienia ciepłego powietrza. Jest ono wydmuchiwane w 4 kierunkach i szybko rozchodzi się po pomieszczeniu.

Łatwy montaż:

Nagrzewnicę można zamontować w pozycji pionowej lub poziomej. Lekka konstrukcja ułatwia ustawienie sprzętu tak, aby nikomu nie przeszkadzał.

Wady
Wpływa na rachunki za prąd:

To produkt elektryczny, więc może znacząco wpływać na wysokość rachunków za prąd.

 

 

 

 

Dedra DED9925

 

Dedra DED9925 to nagrzewnica elektryczna przeznaczona do ogrzewania pomieszczeń o małym i średnim metrażu. Solidna, metalowa obudowa wykazuje odporność na uszkodzenia mechaniczne, a także korozję. Urządzenie estetycznie się prezentuje nawet w przypadku codziennego użytkowania. Warto dodać, że sprzęt ma wbudowany termostat oraz czujnik temperatury. Przepływ powietrza w tym przypadku wynosi 1292 m3/h.

Ponieważ nagrzewnica jest wyposażona w regulator mocy możemy samodzielnie zadecydować o poziomie efektywności działania. Produkt jest przystosowany do ciągłej pracy przez wiele godzin. To model elektryczny, więc nie emituje spalin, ani nieprzyjemnego zapachu, a ponadto nie pobiera tlenu. Urządzenie marki Dedra stoi stabilnie na każdym podłożu, na co mają wpływ metalowe, odpowiednio wyprofilowane nóżki.

Nagrzewnica jest chwalona głównie za możliwość szybkiego ogrzania pomieszczenia, przez co przebywanie w nim i praca stają się bardziej komfortowe. Element grzewczy produktu został wykonany ze stali nierdzewnej. To powoduje, że sprzęt doskonale sprawdza się przez długi czas.

Urządzenie Dedra DED9925 ma moc maksymalną wynoszącą 15 kW. Produkt jest przeznaczony do użytku w pomieszczeniach zamkniętych, takich jak: piwnice, garaże, magazyny, lokale usługowe oraz mieszkalne.

Zalety
Bezpieczna w użytkowaniu:

Nagrzewnica została wyposażona w kilka zabezpieczeń, m.in. przed przegrzaniem. Oznacza to, że można ją bezpiecznie użytkować i nie obawiać się choćby o poważną awarię sprzętu.

Nadaje się do pracy ciągłej:

Urządzenie zostało przystosowane do pracy ciągłej, dlatego nie musimy go wyłączać co kilka godzin. To bardzo duże ułatwienie, zwłaszcza w przypadku, gdy produkt stosuje się w celu ogrzania mieszkania.

Łatwa w transporcie:

Na obudowie znajdują się praktyczne uchwyty, które ułatwiają transport nagrzewnicy lub jej przenoszenie w inne miejsce.

Funkcjonalność:

Sprzęt nie tylko ogrzewa pomieszczenie, ale też pełni funkcję wentylatora. Ponieważ produkt ma termostat nie następuje nagły spadek lub wzrost temperatury.

Wady
Za dużo waży:

Według części użytkowników urządzenie mimo wszystko za dużo waży. Nie wyposażono go w kółka, więc niezbyt silne osoby mogą mieć problem np. z ustawieniem produktu.

 

 

 

 

Master B 9 EPB 

 

Nadmuchowa nagrzewnica elektryczna Master B9 EPB to kolejny produkt, który znalazł się w naszym zestawieniu. Urządzenie jest proste w obsłudze i wysoce odporne na uszkodzenia mechaniczne. Jest to świetny sprzęt do dogrzewania mieszkania, ale przede wszystkim, wszelkich punktów usługowych i magazynowych.

Model ten zapewnia stałe źródło ciepła, w trakcie pracy nie zużywa tlenu, a przy tym nie produkuje spalin, zapachu ani wilgoci. Cechuje się cichym i wydajnym działaniem. Ma 4-stopniowy przełącznik pracy. Posiada silnik z wyłącznikiem termicznym.

Dzięki temu, że elementy grzejne zbudowane zostały ze stali nierdzewnej są wysoce odporne na uszkodzenia. Nagrzewnica ma termostat przegrzania i termostat pomieszczeniowy. Model ten ma certyfikat ENEC, który przyznawanym jest produktom elektrycznym zgodnym i z normami europejskimi EN.

Możesz więc mieć pewność, że kupujesz sprzęt, który nie stanowi zagrożenia dla Twojego życia i środowiska, które Cię otacza. Opinie o nagrzewnicach elektrycznych tej marki są bardzo pochlebne. Przez konsumentów produkt ten ceniony jest za jakość wykonania, wysoką bezawaryjność działania, a także wydajność pracy.

Master B 9 EPB to dobra nagrzewnica elektryczna do 300 zł, która doskonale nadaje się zarówno do ogrzewania domu, jak również: garażu, magazynu oraz hali sportowej. Maksymalna moc grzewcza sprzętu wynosi 9 kW.

Zalety
Praktyczność:

Produkt jest wyjątkowo łatwy w obsłudze. Urządzenie nie jest zasilane paliwem, więc aby prawidłowo działało wystarczy podłączyć je do prądu. Poza tym nagrzewnica została wyposażona w termostat pomieszczeniowy pozwalający utrzymać temperaturę na stałym poziomie.

Odporność na uszkodzenia mechaniczne:

Obudowę wykonano z solidnych materiałów, co przekłada się na odporność na uszkodzenia mechaniczne i korozję. Z tego względu nagrzewnica estetycznie się prezentuje nawet po dłuższym czasie eksploatacji.

Regulowana wydajność cieplna:

Sprzęt ma 4-stopniowy przełącznik. Umożliwia on regulację wydajności cieplnej i tym samym dostosowanie działania urządzenia do własnych potrzeb.

Wady
Brak przewodu zasilającego w zestawie:

Do kompletu nie został dołączony przewód zasilający, który jest niezbędny do tego, aby uruchomić nagrzewnicę i ją użytkować. Trzeba więc dokupić wspomniany element osobno.

 

 

 

 

Hecht 3330

 

Urządzenie Hecht 3330 można z powodzeniem użytkować w przydomowym garażu, niewielkim warsztacie lub w pomieszczeniu gospodarczym. Z jego pomocą uda nam się szybko ogrzać dany obiekt, aby zwiększyć komfort przebywania w nim. Produkt ma wymiary: 33,5 cm x 33,5 cm x 41,5 cm. Ponieważ nie jest on zbyt duży z pewnością nikomu nie będzie przeszkadzać (nawet po ustawieniu w pokoju o niewielkim metrażu).

Sprzęt ma obudowę w kolorze czarnym i elegancko się prezentuje. Z tego względu możemy go bez przeszkód postawić w widocznym miejscu. Nagrzewnica doskonale sprawdza się jako zapasowe źródło ciepła, np. gdy grzejniki nie działają tak efektywnie, jak powinny. Co ważne, urządzenie pracuje cicho i nie emituje spalin.

Jednym z atutów modelu Hecht 3330 jest bezpieczeństwo użytkowania. Produkt został przystosowany do wielogodzinnej pracy, dlatego nie należy się obawiać, że niespodziewanie się przegrzeje. Poza tym działanie nagrzewnicy możemy dostosować do własnych preferencji poprzez wybranie jednego z trzech dostępnych poziomów mocy.

Produkt Hecht 3330 dobrze sprawdza się w pomieszczeniach o powierzchni do 40 m3. Urządzenie ma moc 3 kW.

Zalety
Łatwe przenoszenie:

Sprzęt ma kompaktowe wymiary i jest lekki (waży ok. 6,6 kg). Poza tym ma on dobrze wyprofilowany uchwyt. Z tego względu w razie potrzeby z łatwością przeniesiemy nagrzewnicę w inne miejsce.

Wbudowany termostat:

Z uwagi na termostat urządzenie pozwala na utrzymanie w pomieszczeniu temperatury na tym samym poziomie przez wiele godzin.

Bezpiecznik termiczny:

Nagrzewnica jest wyposażona w bezpiecznik termiczny, dlatego nie musimy się obawiać, że ulegnie awarii podczas długotrwałej pracy. Takie rozwiązanie zwiększa też bezpieczeństwo osób użytkujących sprzęt.

Wady
Nieodpowiednia do dużych pomieszczeń:

Działanie nagrzewnicy może okazać się niezbyt efektywne, jeśli ustawimy ją w pomieszczeniu o bardzo dużej powierzchni.

Nie do końca praktyczne:

Urządzenie wymaga podłączenia do gniazdka, dlatego nie możemy użytkować go w miejscach bez dostępu do prądu.

 

 

 

 

Warmtec EWS-9

 

Warmtec EWS-9 to nagrzewnica elektryczna, która szybko i skutecznie ogrzewa pomieszczenie o małym metrażu. Produkt doskonale sprawdza się w szczególności w pokojach socjalnych i gospodarczych, szklarniach, a także w niewielkich halach produkcyjnych. Przepływ powietrza sprzętu wynosi 845 m3/h.

Całkowite wymiary urządzenia to: 39 cm x 30 cm x 43 cm. Ponieważ w zestawie wraz z nagrzewnicą otrzymujemy wtyczkę niezbędną do prawidłowego działania nie musimy kupować tego elementu osobno. Sprzęt waży ok. 10 kg, więc jego przenoszenie w inne miejsce nie powinno sprawiać zbyt dużych problemów. Co więcej, produkt można wykorzystać nie tylko do ogrzewania pomieszczeń, ale też do ich osuszania.

Model Warmtec EWS-9 to funkcjonalne i niezwykle praktyczne urządzenie. Do produkcji nagrzewnicy wykorzystano dobre gatunkowo materiały, dlatego jest odporna na uszkodzenia mechaniczne. Nie jest ona również podatna na korozję. Produkt jest łatwy w obsłudze i został wyposażony w termostat, dlatego temperatura w pomieszczeniu utrzymuje się na stałym poziomie przez długi czas.

Warmtec EWS-9 to urządzenie o mocy 9 kW. Jest on przeznaczony do użytku głównie w obiektach o małym metrażu, takich jak: garaż, pomieszczenie socjalne czy też domek letniskowy.

Zalety
Nie emituje spalin i nieprzyjemnego zapachu:

Ponieważ to nagrzewnica elektryczna, nie jest zasilana paliwem. To sprawia, że sprzęt nie emituje spalin i drażniącego zapachu. Mogłoby to zmniejszyć komfort użytkowania.

Mocna konstrukcja:

Konstrukcja urządzenia powstała ze stali, dlatego jest wytrzymała i wyjątkowo solidna.

Wady
Tylko do niewielkich pomieszczeń:

Nagrzewnica nie nadaje się do użytku na hali produkcyjnej i innych obiektach o dużym metrażu, co według niektórych konsumentów zmniejsza jej funkcjonalność.

Zwiększa wysokość rachunków za prąd:

Wielogodzinne użytkowanie sprzętu każdego dnia wpływa na zwiększenie wysokości rachunków za zużycie energii elektrycznej.

 

 

 

 

Jak używać nagrzewnicy elektrycznej?

 

Nagrzewnica elektryczna służy do ogrzewania pomieszczeń. Urządzenie przyda się m.in. w warsztatach samochodowych czy halach produkcyjnych. Jeśli nigdy wcześniej nie korzystałeś z takiego sprzętu i zastanawiasz się nad jego zakupem, na pewno ciekawią Cię również zasady działania modelu. Jeśli chcesz dowiedzieć się nie tylko tego, jaka nagrzewnica elektryczna jest polecana przez użytkowników, ale także poznać odpowiedź na pytanie, jak używać sprzętu, trafiłeś w dobre miejsce.

 

 

Obsługa nagrzewnicy elektrycznej

Na samym początku warto podkreślić, że wbrew pozorom, obsługa nagrzewnicy elektrycznej nie jest skomplikowanym zadaniem. Niemniej jednak przed przystąpieniem do korzystania ze sprzętu, warto dokładnie zapoznać się z instrukcją obsługi, która została opracowana przez producenta. Z ulotki dowiemy się wielu przydatnych rzeczy. Na obudowie modelu zazwyczaj znajduje się bardzo mało przycisków, a każdy z nich jest odpowiednio opisany. To ułatwia wybranie ustawień. Przed przystąpieniem do pracy wystarczy położyć urządzenie w odpowiednim miejscu. Następnie za pomocą dołączonego do kompletu kabla zasilającego podłączyć je do prądu. Warto wybrać takie miejsce na postawienie sprzętu, aby było ono w niewielkiej odległości od źródła zasilania – gwarantuje to komfort użytkowania.

 

Jak bezpieczne korzystać z nagrzewnicy elektrycznej?

Korzystanie z nagrzewnicy nie sprowadza się jedynie do wybrania ustawień sprzętu. Równie istotnym zagadnieniem jest bezpieczeństwo użytkowania. Należy przestrzegać kilku reguł, aby mieć pewność, że nie dojdzie do awarii, która mogłaby zagrażać naszemu zdrowiu czy nawet życiu. Po rozpakowaniu urządzenia ważnym krokiem jest sprawdzenie stanu przewodu zasilającego, a także upewnienie się, że żadne elementy zabezpieczające obudowę w trakcie transportu (np. styropian), nie pozostały na modelu. Oczywiste jest to, że do nagrzewnicy nie powinny mieć dostępu małe dzieci. Użytkownik nie powinien zasłaniać sprzętu materiałem, ponieważ mogłoby to doprowadzić do powstania pożaru.

W kontekście miejsca położenia urządzenia bardzo ważne jest to, aby nie znajdowało się ono blisko materiałów łatwopalnych. Nagrzewnica nie może być także narażona na działanie wilgoci. Obowiązkiem użytkownika jest to, aby regularnie sprawdzać stan przewodu zasilającego. Czasami materiał jego wykonania jest podatny na przetarcia i z biegiem czasu pojawiają się na nim drobne uszkodzenia (może to doprowadzić do zwarcia lub innych niebezpiecznych sytuacji).

 

 

Przechowywanie nagrzewnicy elektrycznej

Producenci wskazują, że nagrzewnica elektryczna powinna być przechowywana w suchym miejscu. Jeśli nie mamy zamiaru używać sprzętu przez dłuższy czas (np. z powodu zakończenia sezonu zimowego), powinniśmy dokładnie go wyczyścić. W tym celu warto użyć sprężarki. Sprężone powietrze należy skierować do wnętrza obudowy, to pozwoli skutecznie pozbyć się ewentualnych pyłów, które mogły osadzić się na elementach wewnętrznych urządzenia.

 

Czy nagrzewnica elektryczna zużywa dużo prądu?

Często zadawanym pytaniem jest to, czy nagrzewnica elektryczna pobiera dużo prądu. Zużycie energii jest uzależnione m.in. od jej mocy. Jeśli kupimy bardzo wydajny model, musimy się liczyć z tym, że opłaty za prąd mogą znacznie wzrosnąć. Należy także wziąć pod uwagę aktualną stawkę za energię, dzięki której będziemy mogli określić, ile pieniędzy zapłacimy np. za miesiąc użytkowania nagrzewnicy z uwzględnieniem liczby godzin, w czasie których urządzenie działa. Na rynku dostępne są specjalne liczniki energii, które wkłada się w gniazdo. Dzięki nim można określić dokładnie, jakie jej zużycie prądu przez dany sprzęt.

 

 

Inne popularne artykuły napisane przez naszych kolegów:

Nawilżacz powietrza ranking

Przepływowy podgrzewacz wody gazowy

Kotły gazowe kondensacyjne ranking

Gazowy podgrzewacz wody Junkers

Ranking pomp ciepła powietrze woda

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Dedra DED9951

 

Nagrzewnica olejowa Dedra DED9951 to nasza druga propozycja. Jest to niezawodne urządzenie przeznaczone do ogrzewania i dogrzewania takich pomieszczeń użytkowych, jak: warsztaty, magazyny, myjnie, zakłady produkcyjne i inne.

Model ten stanowi doskonałe rozwiązanie w obiektach, gdzie nie ma instalacji grzewczej, a potrzebne jest szybkie ogrzanie. Urządzenie nie wymaga specjalistycznego montażu.

Zbiornik na olej ma pojemność aż 24 l, co wystarcza na ponad 13 godzin pracy.  Moc silnika dmuchawy wynosi 160 W, a maksymalna moc cieplna 20 kW. Poza tym przepływ powietrza utrzymuje się na poziomie 588 m3/h, a maksymalne zużycie paliwa wynosi 1,7 l/h.

Opinie o nagrzewnicach tej marki są bardzo pochlebne. Cenione są za jakość wykonania, funkcjonalność, ale także wysoką wydajność pracy oraz bezawaryjne działanie przez długi czas.

 

 

Kraft&Dele KD706

 

Dobra nagrzewnica Kraft&Dele KD706 to kolejny produkt, który chcemy zaprezentować. Jest to model doskonały do dogrzewania pomieszczeń, ale też ich rozmrażania czy osuszania. Urządzenie jest wyposażone w silnik zasilany gazem propanowym lub propan-butan.

Cechuje je wysoka sprawność i wydajne ogrzewanie. Ciepło jest szybko rozprowadzane po pomieszczeniu. Sprzęt ten jest łatwy w obsłudze. Waży zaledwie 6,8 kg, a więc będzie idealny dla firm, które świadczą usługi mobilnie i potrzebują tego typu urządzenia.

Poza tym zajmuje niewiele miejsca. Wymiary nagrzewnicy to: 50 cm x 22,2 cm x 33,5 cm. Jest idealna do zastosowania w budownictwie, magazynach, hodowli zwierząt itp. Wydajność mocy cieplnej urządzenia wynosi 15 kW, przepływ powietrza wynosi 320 m3/h, a zużycie gazu 1,09 g/h.

Produkt ceniony jest za solidne wykonanie budowy, która jest wysoce odporna na uszkodzenia mechaniczne. Poza tym duże uznanie zyskała atrakcyjna cena tego modelu, jego wydajne działanie, a także energooszczędność.

 

 

Dimplex JCB 3UF

 

Dobra i tania, przenośna nagrzewnica elektryczna Dimplex JCB 3UF o mocy 3,0 kW to ostatni produkt, jaki chcemy Państwu zaprezentować Jest to wytrzymały i trwały sprzęt. Panel przedni i tylny wykonany jest ze stali prasowanej, z kolei boki zostały zrobione z odpornego na uderzenia plastiku.

Urządzenie ma termostat z ustawieniem mrozoochronnym i przełącznik 50% / 100% mocy. Poza tym nagrzewnica ma też nawiew zimnego powietrza. Sprzęt jest wyposażony w lampkę kontrolną, która informuje o pracy urządzenia. Poza tym nagrzewnica posiada uchwyty ułatwiające przenoszenie.

Dodatkowym atutem, sprawiającym, że model ten jest bardziej mobilny, jest jego waga, która wynosi zaledwie 2,7 kg. Natomiast wymiary tego urządzenia to: szerokość – 22,8 cm, wysokość – 27,7 cm oraz głębokość – 16, 5 cm.

Osoby, które zdecydowały się na zakup tego sprzętu wysoko oceniły jego niewielkie gabaryty, ale przede wszystkim bardzo dobrą wydajność pracy, możliwość regulacji mocy oraz system mrozoochronny – świetnie sprawdza się w pomieszczeniach, w których często dochodzi do zamarznięcia.

 

 

Jaką nagrzewnicę elektryczną 5 kW wybrać?

 

Problemy z właściwym ogrzaniem pomieszczenia zdarzają się dość często. Problematyczna okazuje się między innymi zbyt mała ilość grzejników, a także czas poza sezonem grzewczym. Często potrzeba też dodatkowego źródła ciepła na budowie, hali czy w sklepie. Pomocne w takich przypadkach mogą okazać się nagrzewnice. Są to urządzenia elektryczne, które szybko i skutecznie ogrzeją pomieszczenia o różnej powierzchni. Przydają się one na budowie, w hali produkcyjnej i wielu innych miejscach.

 

 

Nasz poradnik będzie dla Ciebie odpowiedni, jeśli planujesz zakup nagrzewnicy. Pozwoli Ci on zapoznać się z cechami charakterystycznymi produktów i dokonać wyboru jednego z nich. Najlepsza nagrzewnica elektryczna 5 kW będzie Ci służyć przez długi okres czasu spełniając przy tym Twoje oczekiwania.

Na samym początku zastanów się nad rodzajem sprzętu, którego potrzebujesz. Urządzenia te dzieli się ze względu na źródło energii, wyróżniając typy elektryczne, gazowe i olejowe. My skupiamy się na tych, działających na prąd z uwagi na to, że dobrze sprawdzają się w warunkach domowych – nadają się do niewielkich pomieszczeń, będąc przy tym najtańszymi ze wszystkich.

Każda nagrzewnica posiada wentylator pomagający w szybkiej dystrybucji ciepła w pomieszczeniu, a co za tym idzie momentalne osiągnięcie pożądanej temperatury. Dodatkowo urządzenia tego typu są bezpieczne – w ich przypadku nie powstaje otwarty płomień mogący stanowić spore zagrożenie.

Ważnym parametrem jest moc sprzętu. Decyduje ona o tym, z jaką prędkością nagrzewnica poradzi sobie z ogrzaniem pomieszczenia oraz, z jak dużą przestrzenią będzie w stanie dać sobie radę. Moc 5 kW to wartość optymalna, pozwalająca na dość szybkie rozdystrybuowanie ciepła na powierzchni do 50 m2. Im większy jest obszar wymagający ogrzania, tym wartość mocy powinna być wyższa.

Każdy użytkownik powinien zwrócić uwagę na wielkość nagrzewnicy oraz miejsce jej usytuowania. Zbyt duży model podłogowy będzie przeszkodą przy małej przestrzeni. W takim przypadku warto zastanowić się nad produktem o mniejszych rozmiarach lub takim, który można przymocować do ściany. Najlepsza nagrzewnica elektryczna 5kw w 2020 roku jest wygodna i uniwersalna.

 

Nagrzewnice elektryczne 5kw – ranking

 

Master B 5 EPB 

 

Master B 5 EPB to nagrzewnica elektryczna przydatna do ogrzania średniej wielkości pomieszczeń. Jej odpowiednie funkcjonowanie zapewnia silnik o mocy 5 kW pozwalający na szybką dystrybucję ciepła na przestrzeni do 50 m2. Ze względu na to, że jest to produkt zasilanym energią elektryczną urządzenie nie zużywa tlenu z otoczenia, nie generuje szkodliwych spalin oraz nie wydziela zapachu.

Użytkownicy uważają tę nagrzewnicę za bardzo wydajną. Pracuje ona w jednym z 4 trybów, zmienianych za pomocą przełącznika. Silnik produktu posiada termiczny wyłącznik, co znacznie ułatwia jego obsługę. Ma on także wbudowany termostat pomieszczeniowy. Cały model wykonano głównie z odpornej na zniszczenia stali nierdzewnej, więc jest trwały.

Urządzenie zostało wyposażone w dobrej jakości stabilizator grzałek nie pozwalający na ich przegrzewanie się. Z tyłu urządzenia umieszczono ażurową blachę zabezpieczającą, nie tylko sam produkt, ale i użytkownika przed ewentualnym dotknięciem wnętrza.

 

 

 

Stanley ST-05- 400-E 

 

Nagrzewnica elektryczna Stanley ST-05-400-E to dobry wybór dla każdego, kto chce poprawić warunki cieplne w swoim pomieszczeniu. Z uwagi na 5 kW moc jest w stanie ogrzać średniej wielkości, zamkniętą przestrzeń w krótkim czasie. Zdaniem użytkowników model świetnie sprawdza się zwłaszcza w domowych warunkach, a do tego jest łatwy w obsłudze.

Dzięki wbudowanej regulacji konsument może dokonać wyboru spomiędzy 3 opcji ustawień mocy – 1,67 kW, 3,33 kW oraz 5 kW, dostosowując tym samym moc grzewczą urządzenia do własnych potrzeb. Produkt posiada termostat pomieszczeniowy, z pomocą którego można skonfigurować domyślną temperaturę, którą chce się uzyskać i po której osiągnięciu nastąpi dezaktywacja grzałek tego modelu.

Wygodne korzystanie z nagrzewnicy zapewniają umieszczone po dwóch stronach uchwyty, które pomagają w szybkim przemieszczeniu modelu. Do tego produkt waży stosunkowo niewiele, co także działa na jego korzyść. Urządzenie posiada opcję zamontowania na ścianie, więc jest łatwy do umiejscowienia nawet w przypadku niedużych pomieszczeń.

 

 

 

Inelco Heater

 

Model Heater marki INELCO jest świetną nagrzewnicą służącą do ogrzewania różnego rodzaju pomieszczeń. Może być on wykorzystywany nie tylko w mieszkaniach, ale również w miejscu pracy – o ile pomieszczenie nie jest zbyt duże. Produkt posiada certyfikaty zgodne z przepisami unijnymi świadczące o spełnianiu przez niego norm właściwego funkcjonowania, jak i bezpieczeństwa.

Zewnętrzną część urządzenia tworzy trwała, metalowa obudowa z uchwytami pozwalającymi na przenoszenie go stosownie do potrzeb. W jego wnętrzu znajdują się elementy grzejne wykonane z bardzo wytrzymałej stali nierdzewnej. Są one odpowiednio odizolowane od obudowy. Model został wyposażony w termostat chroniący nagrzewnicę przed przegrzaniem.

Użytkownik może wybrać jedno z dwóch ustawień mocy produktu stosując w tym celu specjalny przełącznik. Z jego pomocą urządzenie będzie pracować z wydajnością 2,5 kW lub 5 kW. Warto wskazać, że INELCO Heater to nagrzewnica elektryczna 5kw w dobrej cenie. Według użytkowników jest równie tania, co skuteczna w swoim działaniu.

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
4 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marcin
Marcin
1 year ago

Mam nagrzewnicę elektryczną z Electro Conect. jesstem bardzo zadowolony

Zespół NR
Admin
1 year ago
Reply to  Marcin

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz.

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl

karol
karol
1 year ago
Reply to  Zespół NR

Zastanawiam sie nad zakupem nagrzewnicy elektrycznej natomiast jestem zielony w tym temacie, znalazłem cos takiego https://allegro.pl/oferta/nagrzewnica-dmuchawa-elektryczna-grzejnik-400v-9kw-8485676753 jesli moglbym prosic o jakas opinie badz podpowiedz czy warto.

Zespół NR
Admin
1 year ago
Reply to  karol

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz. Mamy nadzieję, że któryś z naszych czytelników ma doświadczenia z podaną przez Pana nagrzewnicą i będzie w stanie podzielić się swoimi wrażeniami. Z naszej strony chcielibyśmy podkreślić, że przed wyborem urządzenia warto przeanalizować swoje potrzeby i pod ich kątem dobierać nagrzewnicę.

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl

DMCA.com Protection Status