Kurtyny powietrzne ranking

Ostatnio aktualizowane: 13.04.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Kurtyny powietrzne to urządzenia, które zdobywają coraz większe zainteresowanie konsumentów. Nie wszystkie modele cieszą się jednak dobrą opinią. Musimy więc dobrze zastanowić się, jaki konkretnie produkt wybrać, aby okazał się on skuteczny i obniżył koszty eksploatacyjne danego pomieszczenia. Aby ułatwić Ci wybór, przygotowaliśmy zestawienie najwyżej ocenianych przez użytkowników kurtyn. Ranking otwiera Dimplex AC 6RN. Jest to sprzęt o mocy grzewczej od 3 kW do 6 kW. Takie natężenie umożliwi skuteczną izolację zimnego lub gorącego powietrza z zewnątrz na powierzchni ponad 2 m2. Urządzenie sterowane jest zarówno panelem zamontowanym na frontowej części kurtyny, jak i pilotem działającym nawet z odległości 8 m. Kolejnym polecanym przez użytkowników modelem jest Frico Pa2210Ce03. Ten profesjonalny produkt nie tylko poprawia efektywność grzewczą pomieszczeń, przyczyniając się do obniżenia naszych rachunków, ale również pobiera bardzo mało prądu.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką kurtynę powietrzną kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Kurtyny powietrzne to rozwiązanie stosowane w miejscach, gdzie występuje duży ruch, na przykład w restauracjach, w punktach usługowych, a nawet w domach. Zaletą tego typu sprzętów jest to, że eliminują napływ ciepłego lub zimnego powietrza. Zimą zastosowanie kurtyny zmniejsza koszty ogrzewania, a latem, zapewnia nam komfort, bo do wnętrz nie napływa gorące powietrze.

Dzięki temu, klimatyzacja działa wydajniej i pobiera mniej prądu. Nie jest to urządzenie, które stosowane jest w każdym budynku, dlatego tak niewiele osób wie, jak wybrać solidny produkt. Ten poradnik powstał z myślą o wszystkich, którzy chcą zakupić taki sprzęt, ale nie wiedzą, jak dokonać dobrego wyboru. Dlatego też przedstawiamy kilka reguł na temat tego, jaką kurtynę powietrzną wybrać.

 

 

Sposób ogrzewania

Jeżeli masz w domu lub budynku usługowym instalację centralnego ogrzewania, która jest zlokalizowana w pobliżu miejsca instalacji kurtyny, najlepiej wybrać model ogrzewający – wodny. W innym wypadku, jeśli nie mamy możliwości podłączenia jej do centralnego ogrzewania, lepiej wybrać sprzęt elektryczny. W przypadku urządzeń wodnych, należy zadbać o odpowiednią temperaturę i ilość wodny. Wszystkie dane dotyczące obsługi znajdziemy w opisie produktu.

 

Wielkość

Urządzenie tego typu należy dobierać przy uwzględnieniu wielkości wejścia. Im większe mamy drzwi, tym większą kurtynę musimy zakupić. Wpływa to na wydajność sprzętu. Pamiętaj jednak, że za duże urządzenie będzie pobierało więcej prądu, a to zwiększy koszty jego eksploatacji i nie wpłynie pozytywnie na zmniejszenie naszych wydatków.

 

Moc – jaka kurtyna powietrzna jest najlepsza?

Moc powinniśmy dobierać przy uwzględnieniu przeciągu. Im jest on większy, tym mocniejszy sprzęt musimy kupić. W pomieszczeniach, gdzie wymiana temperatur utrzymuje się na średnim poziomie, wybierzmy słabszy sprzęt, pobierający mniej prądu. Na rynku znajdziesz modele o mocy 200 W, ale też takie o mocy 3000 W. Im większa jest kurtyna i ma więcej stopni regulacji pracy, tym większą moc posiada.

 

Współpraca z system otwierania drzwi

Kurtyna elektryczna może współpracować z systemem otwierania i zamykania drzwi. Jest to wygodne rozwiązanie w miejscach, gdzie ruch jest średni i nie ma potrzeby, aby urządzenie ciągle działało.

 

Regulacja pracy

System regulacji pracy kurtyny wodnej musi być intuicyjny i łatwy w obsłudze. Najlepiej wybrać model, który ma system grzania i chłodzenia, aby był użyteczny o każdej porze roku. Dodatkowo, urządzenie powinno mieć 2-3 stopnie regulacji pracy w trybie ogrzewania. Pamiętaj, że przy dużych mrozach taki sprzęt musi pracować wydajniej, a przy mniejszym potrzebujemy mniejszego nagrzewania.

 

Obsługa

Większość urządzeń tego typu ma w wyposażeniu pilot zdalnego sterowania. Znacznie ułatwia on obsługę kurtyny, zwłaszcza takiej, która jest zainstalowana dosyć wysoko. Dobrze, jeśli pilot ma dość duży zasięg pracy – przynajmniej 5 metrów, a przy modelach instalowanych wysoko, nawet 10 m. Oprócz pilota, urządzenie wyposażone jest w wyświetlacz LCD lub przyciski umożliwiające obsługę bezpośrednio z panelu kurtyny. Dobrze, jeśli interesujący nas model posiada kontrolkę pracy.

 

 

Zabezpieczenia

Dobra kurtyna musi być bezpieczna. Po pierwsze, powinna posiadać zabezpieczenie przed przegrzaniem. Dobrze, jeśli ma też system zabezpieczeń na wypadek zmian w napięciu, które mogą powodować awarie. Ponadto, obudowa musi być solidna i odporna na działanie czynników zewnętrznych.

 

Hałas

Warto sprawdzić, jaki hałas emituje interesujący nas sprzęt. Bardzo często taką informację znajdziemy w opisie produktu. Jeśli kurtyna będzie zbyt głośna, jej użytkowanie będzie dla nas mało komfortowe. Przyjmuje się, że urządzenie nie powinno emitować większego hałasu niż 65 dB.

 

Wygląd

Jest to dość spory sprzęt, widoczny zaraz po wejściu do pomieszczenia. Dlatego warto zwrócić uwagę na wygląd kurtyny. Obudowa musi się dobrze prezentować. Najlepiej wybrać model pasujący do wnętrz, który ma ładne wykończenie. Produkty tego typu dostępne są głównie w biało-szarej kolorystyce, ale znajdziemy też takie, które będą czarne czy kolorowe. Oczywiście, takie sprzęty są dużo droższe niż modele klasyczne.

 

Pielęgnacja

Jak każde urządzenie, kurtynę też trzeba czyścić, zwłaszcza z pyłków, które mogą się osiadać wewnątrz. Poza tym na samej obudowie osadza się kurz, dlatego łatwy w pielęgnacji materiał jest niezastąpiony.

 

Kurtyny powietrzne w dobrych cenach

Koszt zakupu kurtyny zależy od wielu czynników. Mniej zapłacisz za model elektryczny, więcej za wodny. Ważną rolę odgrywa wielkość urządzenia i różne urozmaicenia, jakie posiada. Niektóre modele mają dodatkowy wentylator lub nagrzewnicę. Takie sprzęty są najczęściej droższe, ale jednocześnie bardziej funkcjonalne. Koszt zakupu małego modelu elektrycznego wynosi ok. 150-200 zł.

Natomiast cena większych i mocniejszych sprzętów sięga nawet 2000 zł. Jeśli chodzi o modele wodne, cena oscyluje w granicach 500 zł – 3000 zł. W przypadku urządzeń tego typu, na cenę wpływa też sam design. Najbardziej nowoczesne sprzęty kosztują więcej niż te klasyczne, w białej, plastikowej obudowie.

 

 

Najlepsze kurtyny powietrzne w 2021 roku

 

Zimą, gdy wchodzimy do ciepłych pomieszczeń, wpuszczamy do wnętrza zimne powietrze. Problem ten dotyczy domów oraz punktów usługowych. Latem też mamy ten problem, gdy w domu temperatura jest znacznie niższa niż na dworze. Wtedy ciepłe powietrze, często z insektami, napływa do wnętrza. Dlatego restauracje i inne punkty usługowe stosują kurtyny powietrza, które mogą też znaleźć zastosowanie w naszych domach. Aby ułatwić Ci zakup tego typu sprzętu przygotowaliśmy ten oto ranking kurtyn powietrznych.

 

Nasze zalecenia

 

Dimplex AC 6RN

 

Dimplex AC 6RN to pozioma kurtyna powietrzna zapewniająca wielokierunkowy strumień ciepłego powietrza przy wejściach. Urządzenie to ma 2 stopnie mocy grzewczej lub nawiew zimny. Sprzęt jest sterowany pilotem, który ma zasięg aż 8 m, co znacznie ułatwia nam użytkowanie kurtyny. Dodatkowo, posiada przełączniki sterujące na obudowie. Ta najlepsza kurtyna powietrza ma wydajność do 45 m3/h.

Do zestawu dołączono regulowany uchwyt montażowy, który pozwala nam na montaż urządzenia na suficie lub też na ścianie. Obudowę urządzenia wykonano ze stali malowanej proszkowo. Poza tym model ten ma specjalne nakładki z żaroodpornego tworzywa ABS.

Produkt ten przeznaczony jest do montażu w drzwiach podwójnych oraz otworach drzwiowych o szerokości 900 mm. Urządzenie emituje hałas na poziomie 57 dB. Wymiary tej kurtyny to: szerokość – 90,5 cm, wysokość – 21,4 cm i głębokość – 13,5 cm.

Model ten ceniony jest za solidne wykonanie oraz wydajność pracy.

Dimplex AC 6RN to urządzenie o maksymalnym zasięgu 2,3 m nad podłogą. Maksymalną moc grzewczą szacuje się na 6 kW. Produkt waży 7,2 kg i ma wymiary 90,5 cm x 21,4 cm x 13,5 cm.

Zalety
Montaż:

W trosce o wygodę konsumentów, producent zaprojektował kurtynę w taki sposób, aby w jak największym stopniu ułatwić jej montaż. Z tego względu użytkownicy mogą zawiesić sprzęt zarówno na suficie, jak i przykręcić go do ściany nad drzwiami.

Zakres:

Dimplex AC 6RN efektywnie izoluje napływ ciepłego lub zimnego powietrza zarówno przez standardowe drzwi o szerokości 60 cm, jak i podwójne. Maksymalna szerokość drzwi nie powinna przekraczać 90 cm.

Waga:

Korpus sprzętu waży nieco ponad 7 kg. Biorąc pod uwagę wydajność kurtyny powietrznej oraz moc jej silnika, jest to optymalna waga, która nie będzie sprawiać trudności podczas montażu.

Pilot:

Do zestawu dołączony jest pilot, za pomocą którego możemy zdalnie zmieniać ustawienia urządzenia. Maksymalna odległość, z jakiej jesteśmy w stanie przełączać programy, wynosi 8 m.

Obsługa:

Dimplex AC 6RN to kurtyna z bardzo prostym systemem obsługi. Dobrze opisany panel sterowania oraz jasne znaki na pilocie sprawiają, że posługiwanie się sprzętem będzie wygodne dla wszytskich.

Wady
Design:

Niektórzy konsumenci uważają, że korpus urządzenia nie pasuje do eleganckich i nowoczesnych wnętrz. Dość masywna obudowa i liczne otwory sprawiają, że produkt wydaje się znacznie większy i cięższy, niż jest w rzeczywistości.

 

 

 

 

 

Frico Pa2210Ce03

 

Prezentujemy nowoczesną kurtynę powietrzną Frico Pa2210Ce03. Wymiary sprzętu wynoszą: 34,5 cm x 21 cm x 105 cm, a jego waga to 17 kg. Moc grzewcza produktu to 3 kW, co zapewnia wydajną pracę oraz intensywny nawiew.

Prezentowane urządzenie pozwala na 3-stopniowe ustawienie siły nadmuchu. Zakres pracy produktu waha się od 900 m2/h do 1200 m2/h. Obudowa modelu została wykonana z wytrzymałej, stalowej płyty, którą pokryto specjalną powłoką zabezpieczającą konstrukcję przed korozją i uszkodzeniami. Dużym atutem urządzenia jest stosunkowo cicha praca. Hałas, który generuje produkt waha się między 42 dB a 51 dB, więc sprzęt nie wywołuje dyskomfortu u użytkowników. Choć jest to bardzo wydajna kurtyna o dużej mocy, w czasie pracy model nie pobiera zbyt dużo prądu. Dlatego używanie sprzętu nie narazi Cię na zbyt duże koszty.

Internauci najczęściej chwalą atrakcyjną cenę oraz wysoką jakość wykonania produktu. Osoby, które zakupiły model są też zadowolone z łatwej obsługi i możliwości wygodnego dopasowania intensywności nawiewu do własnych potrzeb.

Urządzenie Frico Pa2210Ce03 jest produktem o wadze 17 kg i wymiarach 105 cm x 34,5 cm x 21 cm. Moc grzewcza kurtyny wynosi 3 kW. Przepływ powietrza możemy ustawić w zakresie 900 m2/h do 1200 m2/h.

Zalety
Obudowa:

Obudowa urządzenia wykonana jest z wysokiej klasy stalowych płyt. Dzięki temu, że powierzchnia poddana została cynkowaniu, sprzęt praktycznie całkowicie chroniony jest przed działaniem korozji.

3-stopniowy wentylator:

Natężenie i prędkość przepływu powietrza możemy dostosować do warunków pogodowych oraz wysokości, na jakiej została zawieszona kurtyna. Jest to możliwie dzięki trójstopniowej skali nadmuchu.

Głośność:

Frico Pa2210Ce03 to wyjątkowo ciche urządzenie. W zależności od ustawionej prędkości kurtyna generuje hałas na poziomie od 42 dB do 51 dB.

Energooszczędność:

Pomimo tego, iż produkt dysponuje dość dużą mocą grzewczą, pobiera stosunkowo niewiele prądu.

Wady
Montaż:

Ze względu  budowę Frico Pa2210Ce03 możemy montować tylko do ściany. Jeśli więc szukasz rozwiązania do szklanych drzwi, gdzie mocowanie do frontu jest niemożliwe, powinieneś zastanowić się nad wyborem innego modelu.

 

 

 

 

Ferono FK120E

 

Ferono FK120E to kolejna propozycja w naszym zestawieniu. Jest to duża kurtyna o wymiarach: 120 cm x 19,5 cm x 65 cm, a więc jest odpowiednia do szerokich przejść. Urządzenie emituje hałas utrzymujący się na poziomie 58 dB.

Do kurtyny dołączono pilot zdalnego sterowania, który ułatwia nam obsługę sprzętu. Jego maksymalny zasięg wynosi 8 m. Poza tym prezentowana kurtyna powietrzna może być sterowana manualnie – na obudowie znajdują się przyciski. Dodatkowym rozwiązaniem zastosowanym w tym sprzęcie jest dioda Led informująca o trybie pracy kurtyny.

Urządzenie jest bardzo wydajne i bezpieczne. Działa bezawaryjnie przez długi czas. Model ten automatycznie dostosowuje się do zmian napięcia i posiada bezpiecznik, który chroni go przed przepięciami.

Kurtyna posiada wszystkie niezbędne atesty, potwierdzające jego bezpieczeństwo. Osoby, które zdecydowały się na ten sprzęt wysoko oceniły jego solidne wykonanie. Produkt uznawany jest za wysoko bezawaryjną propozycję z łatwym systemem obsługi.

Kurtyna Ferono FK120E wyposażona została w silnik o maksymalnym przepływie powietrza 1500 m2/h. Moc grzewcza urządzenia wynosi 4-8 kW. Produkt ma wymiary 120 cm x 19,5 cm x 26,5 cm i waży 17 kg.

Zalety
Zasięg:

Ferono FK120E to idealna kurtyna do wysokich pomieszczeń. Możemy ją bowiem zawiesić na wysokości 3 m od podłogi. Taka opcja będzie więc doskonałym wyborem do sal konferencyjnych czy auli. Montując kilka sprzętów obok siebie, stworzymy przyjemną barierę, obniżając jednocześnie koszty poniesione na ogrzanie dużego pomieszczenia.

Zabezpieczenia:

Producent wyposażył swój sprzęt w system bezpieczeństwa, który zabezpiecza silnik przed przegrzaniem. Po wyłączeniu urządzenia wentylator działa jeszcze przez 30 min, chłodząc gorące elementy kurtyny.

Sygnał beep:

Sprzęt sygnalizuje dźwiękiem “beep” każdą zmianę wprowadzoną pilotem. Ogranicza to przypadkowe przełączenie programu, gdy np. trzymając gadżet w kieszeni, nieświadomie naciśniemy któryś z guzików.

Wady
Wielkość:

Kurtyna powietrzna jest dość duża. Mocno wystający, długi korpus będzie więc bardzo widoczny, szczególnie w miejscach zaprojektowanych na przykład w stylu wiejskiej chaty albo zamku.

 

 

 

 

Volteno 1000/2000 Vo0443

 

Elektryczna kurtyna powietrzna Volteno 1000/2000 Vo0443 to nasza kolejna propozycja. Jest to urządzenie o mocy 2000 W. Prezentowana kurtyna naddrzwiowa, z funkcją nagrzewnicy, ma trzy opcje pracy – zimną, ciepłą i gorącą. Model ten ma wyświetlacz LCD oraz pilot ułatwiający obsługę.

Produkt wyposażony jest w zabezpieczenie przed przegrzaniem, co gwarantuje nam bezpieczne użytkowanie. Wymiary tego modelu to: 30 cm x 59 cm x 18 cm, a więc jest odpowiedni do niewielkich przejść. Poza tym jest stosunkowo lekki – waży 3 kg, a więc nie potrzebuje dodatkowego stelażu.

Ta dobra i tania kurtyna powietrza jest łatwa w montażu i użyciu. Przez konsumentów została doceniona za solidne wykonanie i niską cenę. Koszt zakupu tego produktu to ok. 150 zł, a więc w porównaniu z innymi propozycjami, jest to bardzo tanie rozwiązanie, idealne do domu lub niewielkiego sklepu.

Volteno 1000/2000 Vo0443 to dobra kurtyna powietrzna do 200 zł. Jej moc wynosi 2500 W. Szerokość korpusu ma 51 cm, wysokość 12 cm i głębokość 31 cm. Maksymalna odległość od podłogi, w jakiej możemy zainstalować sprzęt to 1,8 m.

Zalety
3 nawiewy:

Użytkownik ma do dyspozycji trzy rodzaje nawiewu: zimny, ciepły i gorący. Dzięki takiej funkcji dostosuje on temperaturę powietrza do warunków panujących na zewnątrz i wewnątrz pomieszczenia.

Płytki ceramiczne:

Proces ogrzewania opiera się na rozgrzaniu ceramicznych płytek zainstalowanych w korpusie kotary. Jest to jeden z najbezpieczniejszych i najbardziej przyjaznych sposobów generowania ciepła.

Timer:

Na LED-owym wyświetlaczu ustawimy czas, po jakim urządzenie powinno się wyłączyć. Do wyboru mamy jedną z 4 opcji: 30 min, 1 h, 2 h i 4 h.

Wady
Pilot:

Z opinii użytkowników wynika, że dołączony do zestawu pilot często się zawiesza i szybko rozładowywuje. Warto więc zaopatrzyć się w kilka kompletów baterii.

Montaż:

Pomimo małej wagi montaż urządzenia jest dość kłopotliwym zadaniem i wymaga fachowej wiedzy w dziedzinie domowych remontów.

 

 

 

 

Sonniger GUARD 100E

 

Jeśli jesteś właścicielem drogiego w eksploatacji pomieszczenia i zależy Ci na zakupie dobrej klasy kurtyny, powinieneś zastanowić się nad wyborem modelu 100 E GUARD marki Sonniger. Jest to niezwykle wydajny produkt, który świetnie sprawdza się w aulach, salach bankietowych czy halach sportowych.

Moc grzewcza o wartości 4 – 6 kW oraz przepływ powietrza na poziomie 2000 m2/h gwarantują użytkownikom pełną izolację od nadciągającego z zewnątrz gorącego lub zimnego prądu. Sprzęt blokuje również przedostawanie się przez drzwi owadów i kurzu, co jest dużym udogodnieniem dla właścicieli lokali użytku publicznego.

Należy podkreślić, że pomimo dość sporej wagi model jest łatwy w montażu. Dokładnie opisana instrukcja obsługi pomoże Ci samodzielnie zawiesić kurtynę, bez ryzyka jej uszkodzenia.

Dzięki solidnym materiałom i wysokiej szczelności Sonniger GUARD 100E może być zainstalowany nawet w miejscach, gdzie panuje dość duża wilgoć. Często wybierany jest więc do kuchni lub do basenowych szatni.

Nowoczesny design i opływowe kształty sprawiają, że kurtyna wpasuje się niemal w każdy wystrój wnętrz. Użytkownicy zaznaczają, że model pasuje zarówno do stylu klasycznego, jak i do pomieszczeń o charakterze np. etnicznym.

Kurtyna powietrzna Sonniger GUARD 100E to sprzęt o wymiarach 108 cm x 25,5 cm x 36,8 cm i wadze 17 kg. Maksymalna moc grzewcza urządzenia wynosi 4/6 kW, a przepływ powietrza osiąga prędkość 2000 m3/h.

Zalety
Wydajność:

Urządzenie marki Sonniger wykazuje bardzo dużą wydajność. Przepływ powietrza na poziomie 2000 m3/h jest wartością, która poradzi sobie nawet w trudnych warunkach, generowanych np. przez nieszczelne lub często otwierane drzwi.

Wilgoć:

Producent zamknął silnik w szczelnej obudowie, dzięki czemu jest on odporny na działanie wilgoci.

Wady
Moc:

W przypadku bardzo niskich pomieszczeń zakup tak mocnego urządzenia może okazać się nietrafionym pomysłem. Podmuch powietrza będzie bowiem zbyt duży i nieprzyjemny dla przechodzących.

Głośność:

Część konsumentów twierdzi, że kurtyna jest dość głośna. Badania wykazały, że dźwięk generowany przez urządzenie osiąga wartość 59 dB.

 

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

First Austria FA-5571-4

 

First FA-5571-4 o mocy 2000 W to druga kurtyna powietrzna, na którą warto zwrócić uwagę. Prezentowane urządzenie wyposażone jest w timer, a także funkcję SWING zapewniającą ruch łopatek.

Na obudowie tego modelu znajduje się wyświetlacz LCD, a do zestawu dołączony jest pilot zdalnego sterowania. Sprzęt ten ma dwa poziomy grzania oraz możliwość wyboru zimnego nawiewu. Sami decydujemy o temperaturze pracy kurtyny.

Dzięki ceramicznym płytkom grzewczym urządzenie cechuje duża wydajność pracy. W produkcie zastosowano zabezpieczenie przed przegrzaniem. Wymiary modelu to: szerokość – 61 cm, wysokość – 21 cm i głębokość – 12 cm.

Opinie o kurtynach powietrznych tego producenta są bardzo pochlebne. Prezentowany produkt został doceniony za świetny stosunek jakości do ceny. Konsumenci wysoko ocenili też jego łatwy system obsługi.

 

 

Euroheat Defender 100 EHN

 

Nasza ostatnia propozycja to wodna kurtyna z nagrzewnicą elektryczną Euroheat Defender 100 EHN. Urządzenie posiada zabezpieczenie przeciwprzegrzaniowe i samoregulujące się grzałki.

Model ten dostępny jest w kilku wersjach wymiarowych – o szerokości 1 m, 1,5 m oraz 2 m, a więc z pewnością odnajdziesz produkt pasujący do przejść w Twoim budynku. Co więcej, dzięki specjalnej konstrukcji wymiennika można go zamontować nie tylko poziomo, ale i pionowo. W efekcie kurtynę można łatwo dostosować do swoich potrzeb.

Urządzenie ma trzy stopnie regulacji prędkości. Prezentowany wentylator został wykonany z tworzywa sztucznego, a ponadto został wzmocniony elementami metalowymi. Poza tym, model ten jest bardzo estetyczny, a więc dobrze prezentuje się we wszystkich wnętrzach.

Euroheat Defender 100 EHN to sprzęt z nieco wyższej półki, jednak mimo dość wysokiej ceny zyskał uznanie wielu konsumentów. Ceniony jest za solidne wykonanie, wydajność pracy, jak również łatwy system montażu. Użytkownicy wysoko ocenili też design kurtyny.

 

 

 

Jaką najlepszą kurtynę powietrzną elektryczną wybrać?

 

Kurtyna powietrzna to doskonałe i praktycznie niezastąpione urządzenie, które pomaga w oszczędzaniu. Montowane jest nie tylko w sklepach czy galeriach handlowych, ale praktycznie w każdym budynku użyteczności publicznej czy magazynie. Sprzęt zapewnia wchodzącemu do pomieszczenia komfort i możliwość ogrzania się czy ochłodzenia bez niebezpieczeństwa narażenia na gwałtowne skoki temperatur. Odpowiednio zamontowane oraz ustawione urządzenie będzie pozwalało na oszczędności nie tylko w trakcie ogrzewania budynku zimą, ale także podczas letniego ochładzania. Inaczej nieco sprawa ma się w chłodniach i magazynach, gdzie wyższe temperatury zwyczajnie nie są pożądane. W takich rodzajach pomieszczeń kurtyny ustawiane są na chłodzenie, które nie tylko nie pozwala na napływ ciepłego powietrza z zewnątrz, ale i uniemożliwia też dostanie się do środka szkodliwych pyłów i bakterii (ważne zwłaszcza w przypadku pomieszczeń, w których przechowuje się żywność).

Kurtyny mogą być montowane w dwóch systemach: poziomym (czyli nad drzwiami lub wejściem) oraz pionowym (z jego boku). Chociaż najpowszechniejsze jest dostarczanie energii poprzez podłączenie się do centralnego ogrzewania, wykorzystać można także nagrzewnice zasilane elektrycznie. Należy jednak pamiętać, że te modele nie będą miały takiej mocy czy skuteczności, jak np. te, które wymagają podłączenia do nagrzewnic wodnych. Przy tych ostatnich należy także pamiętać, by woda wykorzystana w urządzeniu miała temperaturę co najmniej 70 st. C, co pozwoli na prawidłową pracę. Elementem, na który przy zakupie takiej kurtyny również musimy zwrócić uwagę, jest system zabezpieczeń chłodzących – wentylatorów, który zapobiegnie zbyt szybkiemu nagrzewaniu się urządzenia.

Wiele osób twierdzi, że najlepsze kurtyny powietrzne są bezpieczne, posiadają odpowiednie atesty i certyfikaty bezpieczeństwa. Musimy zawsze pamiętać o tym, że taki sprzęt może doprowadzić do awarii instalacji elektrycznej, dlatego ważne jest, by posiadał zamontowane odpowiednie systemy bezpieczeństwa oraz regulatory mocy. Pamiętajmy też, im większe jest prawdopodobieństwo występowania przeciągów, tym zwiększa się zapotrzebowanie na moc sprzętu. Dlatego warto sprawdzić jego wydajność.

 

 

Kurtyny powietrzne elektryczne – ranking

 

 

Delta Kurtyna 150-E10

 

Delta Kurtyna z Nagrzewnicą Elektryczną 150-E10 to kurtyna powietrzna w dobrej cenie, którą można zamontować w mniejszych pomieszczeniach. Wykorzystuje zasilanie elektryczne, które świetnie zdaje egzamin, gdy montowane jest w odpowiednich miejscach. Obudowa produktu wykonana jest z anodowanego aluminium i została zaprojektowana w eleganckim i klasycznym stylu, co daje swojego rodzaju estetyczny komfort. Materiał wykorzystany do produkcji sprawia, że urządzenie samo nie jest też specjalnie ciężkie – waży około 19,5 kg, co plasuje je w stosunkowo średnim przedziale wagowym. Sprzęt montuje się na wysokości 3 metrów, dzięki czemu strumień najgorętszego powietrza nie znajduje się bezpośrednio nad głowami przechodzących ludzi.

Silnik ma moc 230 W, a powietrze opuszcza kurtynę z prędkością od 6,5 do 7,5 m/s. Poziom hałasu generowany przez kurtynę to od 54 dB do 56 dB, co jest całkiem dobrym wynikiem. Produkt ceniony jest za wydajność oraz wysoką bezawaryjność.

 

 

 

 

2VV Kurtyna VCE-B-100-E-ZP-0-0

 

Firma 2VV to jeden z największych czeskich producentów kurtyn elektrycznych, a Essensse-B to jeden z jej najlepszych modeli do 2500 zł.

Urządzenie ma szerokość 1 m i można je montować na wysokości 3-4 m nad ziemią, co daje możliwość różnych kombinacji oraz ustawień mocy przepływu powietrza. Specjalny, innowacyjny „słomkowy” system nagrzewania (straw system) daje możliwość uzyskania znacznie mocniejszego przepływu powietrza i lepszego efektu „ściany”. To wpływa na komfort korzystania ze sprzętu oraz jego niewątpliwą wydajność. Dodatkowymi efektami zastosowania takiego rozwiązania są: obniżony poziom hałasu oraz szybkość nagrzewania powietrza w jedyne 40 sekund.

Mimo, że korpus kurtyny jest stosunkowo mały model uznawany jest za bardzo wydajny. Jak każda najlepsza kurtyna powietrza w 2021 roku, urządzenie jest zaprojektowane w nowoczesnym, eleganckim stylu. Warto też podkreślić, że jest ono dostępne w różnych wersjach kolorystycznych. W zestawie znajduje się także pilot, który umożliwia nam zdalną obsługę maszyny.

 

 

 

 

Flowair Mini E-90 2/4 KW

 

Flowair to polska marka z siedzibą w Gdyni, której produktu nie mogło zabraknąć w naszym zestawieniu. Model Flowair Mini E-90 2/4 KW to kurtyna powietrza w dobrej cenie w wersji Mini o długości 90 cm. Niewielkie gabaryty urządzenia pozwalają na montaż nie tylko w sklepach czy pomieszczeniach gospodarczych, ale także w biurach i tym podobnych miejscach.

Nowoczesny projekt został wykonany ze stali malowanej proszkowo, a w zestawie (oprócz intuicyjnego pilota dającego możliwość szybkiej obsługi urządzenia) znajdziemy także specjalne wsporniki, które pozwolą nam na montaż w różnych pozycjach. Kurtyna ma dwa stopnie mocy (2 kW oraz 4 kW), a jednofazowy silnik o mocy 230V/Hz umożliwia montaż nawet przy starszych instalacjach elektrycznych bez obawy o ich uszkodzenie.

Poziom hałasu jest również odpowiednio niski. Maszyna wyposażona jest w dwa systemy bezpieczeństwa: pierwszy to system bezpieczników zapobiegających przegrzaniu, a drugi to moduł wentylatorów, które włączają się samodzielnie po wyłączeniu nagrzewania. W ten sposób maszyna szybko się schłodzi. Produkt ceniony jest za niewielką konstrukcję oraz cichą i wydajną pracę.

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir