Kominki narożne ranking

Ostatnio aktualizowane: 21.04.19

 

Jeżeli poszukujesz kominka narożnego, to ta strona jest stworzona dla Ciebie. Znajdziesz tutaj ranking 5 najpopularniejszych modeli. Ponadto dowiesz się, czym kierować się przy zakupie. Pierwsze miejsce naszego zestawienia zajął Komin-Expert Fantazja. Sprzęt ten charakteryzuje się wysoką jakością wykonania dostępną za stosunkowo niewielką cenę. Ten kominek ogrzewa pomieszczenie i nadaje mu przytulności. Produkt charakteryzuje się precyzyjnym wykonaniem. Wnętrze paleniska jest wykonane z szamotu, który sprawdza się przy wysokich temperaturach. Natomiast z zewnątrz znajduje się stal kotłowa, która dobrze rozprowadza ciepło. Ogień można obserwować przez szybkę, służącą jednocześnie, jako drzwiczki. Pod kominkiem jest miejsce, w którym można składować drewno na opał. Sprzęt jest stosunkowo duży i bardzo ciężki. Dlatego też warto zastanowić się, w jakim miejscu chce się go zamontować. Jeżeli produkt ten nie przypadł ci do gustu, zachęcamy do zapoznania się z Byrski 13Kw. Model ten zajął drugie miejsce w naszym rankingu.

 

 

Jaki kominek narożny kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Jeśli mieszkamy w domku, to niestety sami musimy zadbać o jego ocieplenie. Taka sytuacja wymaga od nas zakupu kominka, który w czasie zimy będzie nas ogrzewać. Takie rozwiązanie staje się również popularniejsze w mieszkaniach w blokach. Jednak zanim zasiądziemy w fotelu z książką i kubkiem herbaty, musimy wiedzieć, jak zakupić tego rodzaju produkt. Z tego powodu przygotowaliśmy ten oto poradnik. Dzięki jego lekturze dowiesz się, na co zwrócić uwagę oraz jaki kominek narożny wybrać.

 

 

Dlaczego warto wybrać model narożny?

Zakup takiego produktu jest bardzo dobrą inwestycją, gdyż takie produkty zdecydowanie wyróżniają się swoim wyglądem. Ze względu na miejsce montowania, nie zabierają zbyt dużo miejsca. Co więcej odpowiednie umieszczenie produktu sprawi, że powietrze będzie się rozchodziło w 2 kierunkach, więc zimową porą pokój szybciej zrobi się ciepły. Sprzęt ten występować może w wersji prostokątnej lub półokrągłej – wybór konkretnego modelu jest rzeczą nie tylko gustu, ale też rozplanowania przestrzennego naszego pokoju. Drugi rodzaj kominków dobrze się sprawdzi w centralnym miejscu pokoju, dzięki dużej powierzchni przedniej szyby, możliwe będzie równomierne dystrybuowanie ciepła.

 

Sposób zasilania

Na rynku znajduje się wiele produktów, które różnią się od siebie rodzajem używanego paliwa oraz zasilaniem. Najczęściej wybieranym produktem są modele pracujące dzięki paliwu stałemu. Używamy w nich drewna lub węgla brunatnego. Do największych zalet tego typu produktów zaliczamy duża moc i intensywne grzanie. Z tego powodu jest to dobry sprzęt do dużego domu. Często kominek wykorzystywany jest jako wsparcie centralnego systemu ogrzewania.  Jeśli interesuje Cię właśnie ten rodzaj produktów, to już na wstępie musimy zaznaczyć, że takie modele dedykowane są raczej do domków jednorodzinnych. Wynika to z tego, że do pracy potrzebują stałego dostępu do szybu kominowego, gdzie ujście znajdzie dym.

Drugim rodzajem kominków są modele gazowe, które do pracy wymagają gazu ziemnego. Obecnie wielu producentów wprowadziło liczne zabezpieczenia, które sprawiają, że użytkowanie tego produktu jest bardzo komfortowe. Nie musisz się zatem obawiać o wybuch paliwa. Specjalna aparatura sprawia, że po wypaleniu się gazu, płomień natychmiast gaśnie, gdyż zostaje odcięty dopływ substancji. Zaletą tego typu rozwiązań jest duży komfort użytkowania, bowiem wiele modeli zasilana jest przy pomocy pilota. Poza tym wiele sprzętów może być zainstalowana również w mieszkaniach w bloku. Wiedz jednak, że posiadanie takiego kominka jest dość kosztowne.

Kolejnym typem sprzętów, są kominki elektryczne, które wymagają podłączenia z siecią, bowiem zasilane są przy pomocy prądu. Wynika to z tego, że we wnętrzu znajduje się grzałka elektryczna. Niestety, choć użytkowanie takich sprzętów jest dość bezpieczne, koszty eksploatacji są bardzo duże. Dodatkowo ceny modeli związane są z wyglądem produktu, zatem jeśli chcesz zakupić produkt wyposażony w imitację ognia, musisz się liczyć z większą ceną. Tego typu rozwiązania są polecane mieszkańcom bloków, którzy nie mają możliwości zamontowania kominka. Należy zaznaczyć, że użytkowanie urządzenia jest komfortowe, bowiem w czasie pracy nie powstaje dym ani spaliny.

 

Dlaczego warto wybrać model narożny?

Zakup takiego produktu jest bardzo dobrą inwestycją, która zdecydowanie wyróżniają się swoim wyglądem. Ze względu na miejsce montowania, nie zabierają zbyt dużo miejsca. Co więcej odpowiednie umieszczenie produktu sprawi, że powietrze będzie się rozchodziło w 2 kierunkach, co sprawia, że zimową porą pokój szybciej zrobi się ciepły. Sprzęt ten występować może w wersji prostokątnej lub półokrągłej – wybór konkretnego modelu jest rzeczą nie tylko gustu, co rozplanowania przestrzennego naszego pokoju. Drugi rodzaj kominków dobrze się sprawdzi w centralnym miejscu pokoju, dzięki dużej powierzchni przedniej szyby, możliwe będzie równomierne dystrybuowanie ciepła.

Ostatnim rodzajem są biokominki, które do pracy używają bioetanolu. Jest to zdecydowanie najbezpieczniejszy model na rynku, bowiem w czasie pracy powstaje para wodna oraz dwutlenek węgla. Na szczęście ilość tych składników jest dość niska i szybko rozchodzi się w przestrzeni. Warto dodać, że pracy kominka nie towarzyszy dym, sadza czy zapachy spalenizny, co gwarantuje przyjemne użytkowanie. Poza tym w czasie pracy zostaje nawilżone powietrze, co na pewno docenią osoby z astmą. Prezentowane rozwiązanie jest bardzo ergonomiczne, gdyż wydajność maszyny pozwala na pracę nawet do 5 godzin.

 

Modele o konstrukcji otwartej czy zamkniętej – jaki kominek narożny jest najlepszy?

Ważną decyzją, jaką będziesz musiał podjąć jest wybranie między kominkami otwartymi lub zamkniętymi. Pierwszy typ posiada obudowę jedynie z trzech stron paleniska, z wyłączeniem przedniej. Dzięki temu, dobrze się prezentuje we wnętrzu i daje użytkownikowi większy dostęp do ognia, co w czasie zimy na pewno będzie przydatny. Niestety, tego typu rozwiązania są zdecydowanie mniej bezpieczne i wystarczy chwila nieuwagi, aby pożar zajął Twój cały duży pokój. Z tego powodu, wymagają one ciągłej obserwacji, czy aby iskra z paleniska nie przedostała się na podłogę. Dodatkowo, praca tego modelu jest mało wydajna, bowiem potrzeba aż 10 kg węgla, żeby kominek wytworzył 10 kW energii.

Alternatywą są modele o konstrukcji zamkniętej. Sprzęty tego typu posiadają coś, co nazywamy wkładem kominkowym, czyli specjalnym ogrodzeniem, które zabezpiecza ogień przed rozprzestrzenieniem się w dużym pokoju. Tym ,co oddziela nas od ognia są drzwiczki z szybką. To właśnie ten element się nagrzewa, a następnie oddaje ciepło, które wypełnia nasz pokój. Proces spalania jest kontrolowany przez stopień regulacji dostępu powietrza. Wiedz, że takie rozwiązanie jest również bardziej przyjazne środowisku, bowiem w czasie pracy spalana jest duża ilość gazów, które mogłyby trafić do atmosfery.

 

 

Moc produktu

Najlepszy kominek narożny powinien się cechować dużą mocą, gdyż gwarantuje to wydajną pracę. Sprawdzając parametry interesującego Cię modelu wiedz, że wielu konsumentów podaje wartość mocy nominalnej, która stanowi 70% maksymalnej. Jest to siła, z jaką najczęściej pracuje urządzenie. Dokonując zakupu upewnij się, że parametr ten dostosowany jest do wielkości pomieszczenia, w którym się znajdzie. Ważnym elementem są również nowe, szczelne okna. W przypadku wad w konstrukcji, ciepłe powietrze będzie szybko uciekać, a w konsekwencji my nie zostaniemy ogrzani. Średnio wychodzi tak, że na każde 10 m2 powinno przypaść 1,4 kW mocy. Najmocniejsze produkty mogą mieć nawet 20 kW siły, jednak iż użytkowanie wiąże się z dość dużymi kosztami eksploatacyjnymi.

Jeśli jesteś zainteresowany modelem z gazową instalacją, wiedź, że w blokach wielorodzinnych nie możesz używać produktu o mocy większej niż 5 kW. Najsłabszym rozwiązaniem są produkty elektryczne, gdyż ich moc nominalna wynosi maksymalnie 3 kW. Osoby, które pragną zakupić biokominki muszą liczyć się z tym, że wielu producentów nie podaje dokładnej mocy. Wynika to z tego, że tego typu produkt jest jedynie wsparciem głównego ogrzewania.

 

Kominki narożne w dobrych cenach

Jeśli zależy Ci na tanim zakupie to polecamy Ci modele elektryczne lub biokominki. Bowiem koszty zakupu nie przekraczają 300 zł. Wiedz jednak, że są to niestety najmniej wydajne produkty, zatem mogą nie poradzić sobie z ogrzaniem całego mieszkania. Powinniśmy je raczej traktować jako ciekawy dodatek do wnętrza.

Kominki gazowe cechują się dużą rozpiętością cenową, która wynika od stopnia zautomatyzowania oraz wielkości. Najtańsze modele kosztować mogą 2000 zł, zaś najdroższe – 20000 zł.  Tańszą opcją są sprzęty opalane drewnem, bowiem ich zakup zamknie się w kwocie 5000 zł.

 

 

Najlepsze kominki narożne w 2019 roku

 

Przy kominku można się przyjemnie ogrzać, szczególnie po powrocie z długiego, chłodnego spaceru. Ponadto, gdy na dworze szaleje zawierucha, można się przyjemnie zwinąć na kanapie z książką w ręku, przy wesoło buchającym ogniu. Poniższy ranking kominków narożnych przeznaczony jest dla osób, które mają niewiele miejsca w domu, a poszukują sprawdzonego modelu.

 

Nasze zalecenia

 

Komin-Expert Fantazja

 

Ciekawym modelem, który zyskał wiele pozytywnych opinii użytkowników, jest Komin-Expert Fantazja. Ten dobry i tani kominek narożny sprawia, że w pomieszczeniu jest ciepło i przyjemnie.

Model ten wyróżnia precyzyjne wykonanie i elegancja. Produkt wykonany został z wysokiej jakości stali kotłowej. Tworzywo to szybko się nagrzewa i dobrze trzyma ciepło. We wnętrzu palenisko jest wyłożone szamotem, który odporny jest na szybkie zmiany temperatury. Sprzęt ten wyposażony jest w szybkę, przez którą można obserwować ogień. Kominek ten charakteryzuje się wysokim współczynnikiem przenikania ciepła. Oznacza to, że jest bardzo wydajny. Produkt ten montuje się kilka centymetrów nad ziemią. Z tego względu pod nim znajduje się bardzo dobre miejsce na składowanie drewna opałowego.

Moc tego modelu wynosi 9 kW. Jego wymiary są równe 67 cm x 47,5 cm x 121 cm. Sprzęt wyposażony jest w regulację nawiewu. Użytkownicy doceniają go za łatwość utrzymania czystości.

 

 

 

 

Byrski 13Kw

 

Byrski 13Kw to model, który charakteryzuje się wysoką jakością wykonania. Przeznaczony jest on do użytku domowego. Sprawdzi się w salonie lub sypialni. Produkt ten nadaje wnętrzu przytulnego charakteru. Szczególnie w chłodne jesienne i zimowe wieczory sprawi, że z przyjemnością się zrelaksujesz. Kominek przeznaczony jest do montażu w rogu. Znajduje się on na nóżkach, więc pod spodem tworzy się miejsce. Można tam przechowywać drewno przeznaczone do spalenia.

Produkt wykonany jest z wysokiej jakości materiałów. Z zewnątrz jest zrobiony ze stali, która szybko się nagrzewa i dobrze trzyma ciepło. W ten sposób Twoje pomieszczenie stanie się przytulne. Wnętrze pokryte jest wkładem stalowo-szamotowym. Natomiast palenisko otoczone jest szybą.

Wymiary fasady tego produktu wynoszą odpowiednio: szerokość 76 cm x wysokość 51 cm x głębokość 52 cm. Jednocześnie wysokość całkowita jest równa 111,7 cm. Sprzęt jest ciężki, jego waga jest równa 165 kg. Użytkownicy doceniają ten model za jakość spalania.

 

 

 

 

LechmaPL-190

 

Bardzo ciekawym modelem jest kominek LechmaPL-190. Sprzęt ten zapewnia przyjemny odpoczynek i relaks szczególnie w chłodne wieczory. Patrzenie w ogień ma działanie relaksujące i pomaga pozbyć się negatywnych myśli.

Model wykonany jest z wysokiej jakości materiałów. W środku znajduje się wkład ze stali, która ma grubość 6 mm. Ponadto do zestawu dołączony jest ruszt zrobiony z żeliwa. Materiał ten bardzo dobrze reaguje na wysokie temperatury. Produkt ten wyposażony jest w drzwiczki zrobione z szyby żaroodpornej. Dzięki niej możesz obserwować płomienie. Sprzęt charakteryzuje się trójkątną budową. Z tego względu przystosowany jest do montażu w narożniku. Ciśnienie w tym modelu wynosi 2,5 bar.

Produkt można używać do podgrzewania wody użytkowej. Jest to ekonomiczne i wygodne rozwiązanie, które pozwoli Ci na oszczędność. Co więcej, kominek daje możliwość ogrzania całego domu, dzięki wykorzystaniu systemu centralnego ogrzewania. Jego wykończenie dostępne jest w 3 wariantach kolorystycznych — złotym, srebrnym lub czarnym. Wymiary tego modelu to 71,5 cm x 79 cm x 56 cm. Użytkownicy doceniają go za wysoką jakość wykonania.

 

 

 

 

KFD ECO iLINE 5161 L

 

Wiele osób ceni sobie model KFD ECO iLINE 5161 L, gdyż pozwala maksymalnie wykorzystać powierzchnię. Produkt sprawdzi się w niewielkich domach. Kominek ten skutecznie ogrzewa wnętrze i sprawia, że staje się ono przytulne.

Wymiary fasady tego sprzętu wynoszą 61,1 cm x 51,1 cm. Jego materiałem opałowym jest drewno. Sprawność spalania wynosi 78%, więc po użyciu trzeba pamiętać o pozbyciu się popiołu. Pod kominkiem znajduje się przestrzeń. Można ją wykorzystać do składowania pieńków.

Produkt wykonany jest z wysokiej jakości materiałów. Do produkcji wykorzystano żeliwo. Materiał ten charakteryzuje się szybkim nagrzewaniem. Ponadto dobrze sprawdza się wtedy, gdy jest narażony na wysokie temperatury. Kominek ten wyposażony jest w żaroodporną szybkę, która służy także jako drzwiczki. Koniec wylotu, przez który wydobywają się spaliny ma średnicę, która wynosi 19,8 cm. Użytkownicy doceniają go za prosty design, który sprawdzi się w każdym wnętrzu.

 

 

 

 

ArystoA11 510 DJ H

 

Bardzo popularnym modelem wśród użytkowników jest ArystoA11 510 DJ H. Produkt ten sprawdza się w pomieszczeniach o niewielkich wymiarach. Ponadto charakteryzuje się on ciekawym wykonaniem. Zabudowa obejmuje cały róg i sięga aż do sufitu. Kominek ten pozwala na cieszenie się przyjemnym ciepłem w całym domu.

Model ten zbudowany jest z wysokiej jakości materiałów. Z przodu znajduje się szyba pirolityczna. Spełnia ona także funkcję drzwiczek, które otwiera się do góry. Do sprzętu można podłączyć wodę. Zbiornik ma pojemność 46 l. W ten sposób będziesz mieć ciepłą wodę w kranie. Kominek wyposażony jest w funkcję rekuperacji, która sprawia, że wcześniej już ogrzanym powietrzem, ogrzewa się świeże.

Wymiary frontu tego modelu wynoszą 67,5 cm x 51,1 cm. Sprzęt waży 220 kg. Natomiast jego głębokość wynosi 45,5 cm. Opinie o kominkach narożnych producenta Arysto są bardzo pozytywne. Użytkownicy doceniają ten go za system dopalania spalin.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...