Kominki na pellet ranking

Ostatnio aktualizowane: 24.11.20

 

Jeżeli rozważasz zakup kominka, to polecamy piecyki na pellet. Takie urządzenia są łatwe w użyciu, a także bardzo atrakcyjnie wyglądają. Na naszej stronie znajdziesz prezentacje 5 najpopularniejszych kominków. Na pierwszym miejscu znalazł się produkt Nordica Ketty. W zimowe dni sprawi, że popołudnia będą przyjemne i relaksujące. Sprzęt przeznaczony jest do ogrzewania małych i średnich pomieszczeń. Ponadto charakteryzuje się on wysoką wydajnością i sprawnością spalania. Produkt wykonany jest z wysokiej jakości materiałów. Palenisko jest żeliwne, co sprawia, że szybko się nagrzewa i długo trzyma ciepło. Ponadto jest to wytrzymały materiał. Produkt jest ciężki, więc warto przed zakupem wybrać dla niego miejsce. Do zestawu dołączony jest wyjmowany popielnik, który ułatwia utrzymanie porządku. Aby ustawić stałą temperaturę, do kominka można podłączyć termostat pokojowy. Drugie miejsce zajął model Piazzetta P963 D, dlatego też zachęcamy Cię z jego zapoznaniem się. Kominek ten również zyskał wiele pochlebnych opinii.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki kominek na pellet kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Jeśli aktualnie remontujesz swój dom, warto zastanowić się nad zamontowaniem w nim dobrej jakości kominka. Będzie on nie tylko ciekawym elementem dekoracyjnym, ale również pozwoli na szybsze ogrzanie pomieszczeń. W dobie walki o ochronę środowiska, warto zastanowić się nad zakupem modelu hybrydowego, który nie emituje gazów zanieczyszczających eko system. Zapewne taki pomysł brzmi bardzo ciekawie, jednak wiele osób wciąż nie wie, jak zakupić dobrej jakości model. Z tego powodu przygotowaliśmy ten oto poradnik. Dowiesz się z niego, jaki kominek na pellet wybrać.

 

 

Czym jest pellet i jakie są jego właściwości?

Zanim dokonamy zakupu, powinniśmy się zastanowić, czym tak naprawdę jest pellet i czy rzeczywiście będzie on dla nas dobry. Substancja jest ekologicznym i w pełni odnawialnym paliwem, który ma konsystencje granulatu z trocin drzewnych. Ze względu na swoją dużą wydajność, produkt ten coraz częściej używany jest w Europie, bowiem w czasie swojej pracy emituje bardzo dużo energii. Wydajność modelu to aż 19500 kJ/kg, zatem dobrze spisuje się w domach o dużej powierzchni. Jednocześnie w czasie pracy wydzielana jest niewielka ilość popiołu, co ułatwia utrzymanie w czystości nie tylko samego kominka, ale i domu.

To eko paliwo jest bardzo czyste i nie zagraża naszemu środowisku. Wynika to z tego, że podlega ono procesowi fosforylacji, co sprawia, że procent emisji dwutlenku węgla wynosi 0%. Spowodowane jest to tym, że w składzie pelletu zawarte są jedynie naturalne składniki, które znajdziemy w drewnie. Nie znajdziemy tu pyłów i innych szkodliwych substancji. Warto dodać, że koszty ogrzewania domu takim produktem są bardzo niskie.

 

Rodzaje kominków

Modele na eko paliwo często mają formę maszyn wolnostojących, które każdy z nas może dowolnie ustawić w swoim wnętrzu. Dzięki temu, przy odpowiednim ustawieniu, model ogrzeje większą liczbę osób. Zazwyczaj tego typu urządzenia wykonane są z żeliwa, bowiem jest to bardzo wytrzymały materiał, który dodatkowo równomiernie rozprowadza ciepło. Wiele tego rodzaju sprzętów odznacza się dość niewielkimi gabarytami, jednak równocześnie dysponują dużą mocą. Jak podają konsumenci, ten produkt w pełni poradzi sobie z ogrzaniem dużego pokoju, który połączony jest z innymi pomieszczeniami. Jeśli cenisz sobie dużą mobilność to będzie to dla Ciebie najlepszy kominek na pellete.

Ciekawym modelem są również sprzęty narożne, które za sprawą dobrego ustawienie będą w stanie emitować ciepło na dwie strony pokoju jednocześnie. Jest to bardzo funkcjonalne rozwiązanie, gdyż tego typu kominek możemy umieścić w narożniku, który nie był do niczego wykorzystany. Pozwoli to nam zaoszczędzić dużo miejsca we wnętrzu.

Naturalnie znajdziemy również sprzęty klasyczne, które możemy szybko zabudować. Coraz więcej osób decyduje się na pokrycie swoich modeli płytkami kaflowymi na wzór starych pieców. Jeśli jednak posiadasz dużą przestrzeń w swoim domu, zalecamy Ci zabudowanie paleniska przy pomocy cegły i łupanego piaskowca. Materiał ten szybko się nagrzewa i oddaje ciepło, które rozprzestrzenia się po całej powierzchni pokoju. Z kolei te najbardziej klasyczne modele zostają zabudowane przez kamień lub marmur, które dobrze komponują się z nowoczesną stylistyką.

 

Moc

Jeśli wciąż zastanawiasz się, jaki kominek na pellet jest najlepszy, to aby uzyskać odpowiedź na to pytanie powinieneś sprawdzić jego moc. Pamiętaj, że siła pracy sprzętu musi być dostosowana do wielkości pokoju w jakiej umieścimy sprzęt. Przyjmuje się średnio, że na ogrzanie każdego 10 m2 niezbędne jest użycie 1,4 kW mocy. Jest to szczególnie ważne, zwłaszcza mroźną zimą. Naturalnie, najlepiej jest się zdecydować na możliwie najmocniejszą maszynę, którą będziemy w stanie regulować.

 

Rozmiar paleniska

Ważną właściwością, na która musimy zwrócić uwagę jest rozmiar paleniska w modelu jaki nas interesuje. Od tego parametru zależy bowiem, jak dużo granulatu możemy wsypać. Wielu specjalistów zaleca zakup sprzętów nie węższych niż 50 cm. Równocześnie pamiętaj, aby wziąć pod uwagę wielkość Twojego pokoju. Z tego powodu, wielkość paleniska nie powinna przekraczać 100 cm, gdyż będzie się to wiązało z zajęciem zbyt dużej przestrzeni.

 

 

Kominki na pellet w dobrych cenach

Choć tego typu produkty cechują się dużą ergonomicznością i nie zanieczyszczają środowiska, to jednak ich cena jest bardzo wysoka. Najtańsze modele mogą kosztować 5000 zł, zaś najdroższe nawet 20000 zł. Taka cena spowodowana jest naturalnie wielkością. Jeśli posiadamy niewielki domek, to dużo lepszym rozwiązaniem będzie zakup mniejszego urządzenia, które nie zabierze zbyt dużo miejsca w naszym pokoju. Równocześnie pamiętaj, że w czasie spalania pelletu wydziela się bardzo dużo energii, co sprawia, że nawet kominek o niewielkich gabarytach poradzi sobie z ogrzaniem dużej przestrzeni.

Równocześnie powinniśmy pamiętać, że choć koszty zakupu kominka są dość wysokie, to jego użytkowanie wprost przeciwnie. Bowiem, nawet niewielka ilość granulatu gwarantuje nam wydajną pracę przez kilka godzin. Z tego powodu, polecamy Ci inwestycję w tego rodzaju produkty, gdyż pozwolą Ci zadbać o środowisko.

 

 

Najlepsze kominki na pellet w 2020 roku

 

Siedzenie na fotelu w chłodne, jesienne wieczory jest przyjemniejsze, gdy z kominka bucha ogień. Szczególnie przydatne są modele, które łatwo się obsługuje i czyści. Dlatego też stworzyliśmy poniższy ranking kominków na pellet, abyś mógł rozeznać się, jakie godne uwagi propozycje są dostępne na rynku.

 

Nasze zalecenia

 

Nordica Ketty

 

Wartym polecenia modelem jest Nordica Ketty. Ten dobry i tani kominek na pellet sprawdzi się w trakcie chłodnych, jesiennych i zimowych dni. Wesołe płomienie i przyjemne ciepło sprawią, że pozbędziesz się chandry. Piecyk ten przeznaczony jest do ogrzewania pomieszczeń w rozmiarze do 180 m3.

Produkt charakteryzuje się cichą pracą. Kominek sterowany jest poprzez panel RED, który jest intuicyjny w obsłudze. Nordica Ketty wyposażony jest w żeliwne drzwiczki i palenisko. Materiał ten bardzo dobrze się sprawdza w przypadku wysokich temperatur. Ponadto prezentowany model ma wyjmowany popielnik. Dzięki niemu z łatwością zadbasz o porządek we wnętrzu.

Sprzęt zasilany jest na pellet. Jego zużycie można regulować w zależności od swoich potrzeb. Do tego produktu można domontować termostat, abyś mógł utrzymać wybraną temperaturę w pokoju. Moc kominka wynosi 100 W. Natomiast jego waga sięga 69 kg. Produkt dostępny jest w kolorze czarnym, beżowym i bordo. Użytkownicy doceniają ten model za łatwość obsługi.

Nordica Ketty to dobry kominek na pellet do 5500 zł, którego maksymalna moc wynosi 7,3 kW. Model świetnie sprawdza się w małych i średnich pomieszczeniach, jego powierzchnia grzewcza to 180 m3. Produkt waży 69 kg.

Zalety
Wytrzymała obudowa:

Obudowa modelu jest wykonana z emaliowanej stali, a więc nie jest podatna na zarysowania, pęknięcia oraz inne uszkodzenia mechaniczne.

Pilot zdalnego sterowania:

W komplecie otrzymujemy pilot zdalnego sterowania umożliwiający obsługę produktu bez potrzeby podchodzenia do niego.

Trzy kolory do wyboru:

Kominek jest dostępny w trzech kolorach (bordowym, czarnym i beżowym), a więc nie ma ryzyka, że nie będzie pasował do mebli i innych elementów wyposażenia wnętrza.

Wyjmowany popielnik:

Ponieważ popielnik można swobodnie wyjąć czyszczenie go z pewnością okaże się łatwą czynnością.

Wbudowana sonda:

Kominek ma wbudowaną sondę odpowiadającą za pomiar temperatury powietrza w pomieszczeniu.

Wady
Zbyt mały popielnik:

Choć popielnik łatwo się wyjmuje, to wiele osób uważa, że jest za mały, przez co często trzeba go opróżniać.

 

 

 

 

Piazzetta P963 D

 

Piazzetta P963 D to kominek, w który inwestuje wielu konsumentów. Produkt ten jest bardzo wydajny w przypadku spalania pelletu. Sprzęt sprawdza się do pomieszczeń o wielkości od 185 m3 do 315 m3. To sprawia, że kominek jest w stanie ogrzać stosunkowo duże pokoje. Można go ustawić na 1 z 5 trybów pracy.

Model ten dostępny jest w 6 wariantach kolorystycznych (białym, bordowym, żółtym, kremowym, czarnym, szarym). Sprzęt można zaprogramować. Istnieją 3 tryby w tym dzienny, weekendowy i tygodniowy. Ponadto produkt ma duży i czytelny wyświetlacz LCD. Do zestawu dołączono pilot, za pomocą którego można nim sterować. Oprócz tego jego obsługa jest łatwa i intuicyjna.

Sprzęt wykonany jest z wysokiej jakości materiałów. Palenisko jest zrobione z żeliwa, gdyż sprawdza się przy wysokich temperaturach, natomiast drzwi są ze stali emaliowanej. Wymiary tego produktu wynoszą 57 cm x 52 cm x 117 cm. Użytkownicy doceniają ten wariant za łatwość czyszczenia.

Produkt Piazzetta P963 D ma wymiary: 57 cm x 52 cm x 117 cm. Maksymalna wydajność grzewcza kominka wynosi 315 m3, a moc – 11 kW.

Zalety
Praktyczny programator:

Model można zaprogramować tak, aby każdego dnia włączał się o innej porze. Pozwala na to wbudowany programator (do wyboru mamy tryb dzienny, tygodniowy i weekendowy).

Czujnik poziomu pelletu:

Kominek wyposażono w czujnik poziomu pelletu, który z pomocą specjalnego sygnału alarmowego informuje o konieczności uzupełnienia biopaliwa w zbiorniku.

Solidne szkło ceramiczne:

W drzwiczkach zamontowane jest szkło ceramiczne z funkcją samooczyszczania. Element ten wykazuje odporność na działanie wysokich temperatur (do 750 st. C).

Podwójny system zasilania:

Konsumenci doceniają kominek za podwójny system zasilania. Model ma dwa niezależnie pracujące wentylatory, które umożliwiają uzyskanie różnych wartości temperatur w pomieszczeniach.

Wady
Nieporęczny pilot:

Pilot zdalnego sterowania, który dołączono do zestawu, jest mało poręczny i może utrudniać szybką zmianę ustawień pracy kominka.

 

 

 

 

Piazzetta CANAZEI z DGP

 

Piazzetta CANAZEI z DGP to kominek na pellet, którego moc nominalna wynosi 8,2 kW. Model doskonale radzi sobie z ogrzewaniem pomieszczeń o powierzchni do 94 m2. Produkt waży 270 kg, a jego wymiary to: wysokość – 146 cm, szerokość – 75 cm oraz głębokość – 59 cm.

Kominek ma drzwiczki z szybą samoczyszczącą, która wykazuje odporność na działanie temperatury nawet do 750 st. C. Piecyk ma żeliwny ruszt i komorę spalania wykonaną z alukeru. To ceramiczny, ogniotrwały materiał gwarantujący lepsze spalanie i rozpraszanie ciepła. Model można z łatwością zaprogramować, aby włączał się o określonej przez nas porze (programator ma tryb dzienny, tygodniowy i weekendowy).

Produkt spodobał się konsumentom, ponieważ szybko ogrzewa pomieszczenie, a dodatkowo pełni funkcję dekoracyjną. Kominek swoim wyglądem przypomina tradycyjny piec kaflowy, dlatego jest świetną ozdobą salonu. Prezentowany model nie zajmuje zbyt dużo miejsca w pokoju, poza tym jest łatwy w obsłudze (również ze względu na dołączony do zestawu pilot zdalnego sterowania).

Produkt Piazzetta CANAZEI z DGP jest przeznaczony do ogrzewania pomieszczeń o powierzchni do 94 m2. Moc nominalna piecyka to 8,2 kW. Kominek ma wymiary: 146 cm x 75 cm x 59 cm.

Zalety
Efektowny design:

Model zachwyca przede wszystkim unikatowym designem. Kominek wygląda, jak tradycyjny piec kaflowy, dlatego idealnie pasuje do klasycznie urządzonych wnętrz. Produkt bez wątpienia uda nam się dopasować również do nowoczesnych mebli.

Solidność:

Ruszt kominka został wykonany z żeliwa, a komora spalania z alukeru. To ceramiczny materiał, który jest odporny na działanie ognia (poprawia dodatkowo spalanie pelletu). Z kolei szyba w drzwiczkach nie jest podatna na wysokie temperatury (do 750 st. C).

Łatwe opróżnianie popielnika:

Pełny popielnik można z łatwością opróżnić i wyczyścić, ponieważ jest wyjmowany. Dzięki temu możemy też uniknąć zabrudzenia rąk czy ubrań popiołem.

Wady
Skomplikowany programator:

Kominek można dowolnie zaprogramować, aby włączał się o ściśle określonej przez nas porze, jednak dla niektórych konsumentów jest to skomplikowana czynność.

 

 

 

 

Nordica WiFi Glenda

 

Bardzo popularnym modelem jest Nordica WiFi Glenda. Produkt ten sprawia, że mamy zapewnione siedzenie na kanapie w przytulnej atmosferze. Kominek przeznaczony jest do ogrzewania niewielkich i średniej wielkości pomieszczeń do 172 m3. Jego moc wynosi 100 W. Wyposażony został w duży i czytelny wyświetlacz LCD. Z jego pomocą można sterować urządzeniem. Ponadto do zestawu dołączony jest pilot.

Sprzęt charakteryzuje się wysoką sprawnością spalania. Użytkownik może indywidualnie dopasowywać ilość spalanego pelletu. Piecyk działa cicho, więc nie przeszkadza w trakcie codziennych zajęć, czy spania. Do kominka można dołączyć termostat pokojowy, który pomaga w utrzymaniu stałej temperatury.

Produkt wykonany jest z wysokiej jakości materiałów. Palenisko i drzwiczki są żeliwne, gdyż jest to metal odporny na działanie wysokich temperatur. Dodatkowo we wnętrzu znajduje się wyjmowany popielnik, który ułatwia sprzątanie popiołu. Opinie o kominkach na pellet producenta Nordica są bardzo pozytywne. Użytkownicy doceniają ten model za atrakcyjny design.

Kominek Nordica WiFi Glenda waży 140 kg. Nominalna moc grzewcza produktu mieści się w zakresie od 2,5 kW do 6 kW. Piecyk może z powodzeniem ogrzać pomieszczenie o kubaturze 170 m3.

Zalety
Emaliowana powierzchnia:

Z uwagi na to, że kominek pokryto warstwą emalii jest odporny na działanie wysokich temperatur, a także na uszkodzenia mechaniczne. Produkt na długi czas zachowuje elegancki wygląd.

Moduł Wi-Fi:

To nowoczesny kominek z modułem Wi-Fi, co oznacza, że można nim sterować zdalnie przy pomocy specjalnej aplikacji zainstalowanej na smartfonie. Nawet będąc poza domem możemy więc włączyć i wyłączyć piecyk.

Bezpieczne użytkowanie:

Produkt ma wiele różnych czujników i jest szczelny, co gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania.

Wady
Nieodpowiedni do dużych pomieszczeń:

Biorąc pod uwagę moc grzewczą nie jest to zbyt dobry wybór do pomieszczeń o bardzo dużym metrażu.

Konieczność czyszczenia szyby:

Szybka w drzwiach nie jest samoczyszcząca, więc musimy ją regularnie myć, co zajmuje stosunkowo dużo czasu.

 

 

 

 

Hitze Voga

 

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć kominka Hitze Voga, którego moc nominalna mieści się w zakresie od 3 kW do 7,8 kW. Model ten wyposażono w 20 kg zasobnik pelletu. To piecyk ważący 126 kg. Ma on stalowe drzwiczki, które są trwałe i odporne na działanie wysokich temperatur, podobnie jak umieszczone w nich szkło ceramiczne.

Uzupełniony do pełna pojemnik na pellet zapewnia bezobsługowe działanie kominka nawet do 24 godzin. Produkt wyposażono w czujnik temperatury zewnętrznej, temperatury spalin oraz czujnik STB. Zabezpiecza on kocioł przed nagłym wzrostem temperatury. Piecyk ma dobowy i tygodniowy programator.

Konsumenci chwalą model Hitze Voga za to, że nadaje się nie tylko do użytku w domu, ale i w biurze. To pięknie wyglądający kominek, który jest ciekawą ozdobą wnętrza. Produkt jest dostępny w czterech kolorach: szarym, czerwonym, czarnym i białym. Obudowa piecyka jest na tyle wytrzymała, że nie zniszczy się w wyniku długotrwałego działania wysokich temperatur (nawet do 600 st. C).

Model Hitze Voga waży 126 kg, jego maksymalna moc nominalna to 7,8 kW. Kominek został wyposażony w 20 kg zasobnik pelletu.

Zalety
Wkład ceramiczny:

Wewnątrz produktu został umieszczony wkład ceramiczny. Za sprawą takiego rozwiązania ciepło jest akumulowane w komorze spalania. Co więcej, piecyk wykazuje dzięki temu odporność na działanie wysokiej temperatury.

Bezobsługowe działanie kominka:

Po całkowitym wypełnieniu zasobnika pelletem model gwarantuje bezobsługowe działanie nawet do 24 godzin. Nie musimy więc co kilka godzin kontrolować pracy piecyka.

Wady
Mało estetyczny design:

Według niektórych osób kominek nie prezentuje się zbyt elegancko, przez co może negatywnie wpływać na wystrój pomieszczenia (choć dużo zależy też od indywidualnych preferencji).

Zbyt hałaśliwy:

Model podczas pracy generuje stosunkowo duży hałas, co jest kłopotliwe, zwłaszcza gdy ustawimy go np. w salonie w pobliżu telewizora.

 

 

 

 

Kominek na pellet czy drewno?

 

Jeśli zapoznałeś się z naszym rankingiem, wiesz już, jaki kominek na pellet jest polecany przez konsumentów. Abyś miał większą pewność, co do tego, czy kupujesz odpowiedni produkt wskażemy Ci, czym różnią się poszczególne modele. W porównaniu uwzględnimy piece zasilane różnym paliwem. Czy rzeczywiście kominek na pellet jest lepszy niż ten na drewno? Który produkt wybrać, aby być zadowolonym z zakupu? Zapraszamy do lektury tej części artykułu.

 

 

Dlaczego warto kupić kominek na pellet?

Z pewnością wiele osób zastanawia się, dlaczego warto zainwestować w kominek na pellet, a nie w zwykły model przeznaczony do palenia drewnem. Chcąc odpowiedzieć na to pytanie trzeba stwierdzić, że opał w postaci pelletu jest bardziej ekologiczny. Jest to nic innego, jak sprasowane trociny z dodatkiem kory i innych odpadków, które pozostają po obróbce drewna. Do produkcji pelletu nie są wykorzystywane żadne środki spajające. W rezultacie podczas jego spalania nie tworzy się zbyt duża ilość popiołu. Oznacza to, że nasz kominek nie wymaga zbyt częstego czyszczania, co stanowi bardzo dużą oszczędność czasu.

Najbardziej trafnym argumentem przemawiającym za zakupem kominka na pellet jest fakt, że ten rodzaj opału nie uwalnia szkodliwych związków. Wobec tego należy stwierdzić, że jest on nie tylko w pełni bezpieczny dla naszego zdrowia, ale również przyjazny dla środowiska. Chyba jedyną wadą pelletu jest jego stosunkowo wysoka cena. Konsumenci, którzy regularnie kupują ten opał wskazują, że z roku na rok jest on coraz droższy. Jeśli zależy nam na tym, by zaoszczędzić jak najwięcej pieniędzy, zakup kominka, w którym można palić jedynie pellet nie będzie dobrym rozwiązaniem.

 

Kominek na drewno – wygoda użytkowania

Czy korzystanie z kominka na drewno jest wygodne? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Z pewnością widok palących się kawałków drewna jest bardzo przyjemny, ale trzeba pamiętać, że przygotowanie tego typu opału zajmuje dużo czasu. Nawet jeśli kupimy już pocięte kawałki drewna, musimy zadbać o ich odpowiednie ułożenie. Jeśli opał będzie narażony na działanie zmiennych warunków atmosferycznych (w szczególności deszczu i śniegu), nie będzie dobrze spełniał swojego zadania.

Przyjmuje się, że drewno powinno być sezonowane, co oznacza, że przez pewien czas musi być umieszczone w przewiewnym i dobrze zabezpieczonym miejscu (np. w szopie czy wiacie). Dzięki temu zmniejszy się jego wilgotność, a w konsekwencji rozpalanie będzie łatwe. Jeśli drewno nie będzie mokre, nie będziemy mieć także problemu z nadmiernym uwalnianiem dymu, co mogłoby doprowadzić do szybkiego zabrudzenia kominka.

 

 

Kominek na pellet i drewno – alternatywne rozwiązanie

Jeśli nieco obawiamy się kosztów związanych z zakupem pelletu i chcielibyśmy mieć jakąś alternatywę, dobrym rozwiązaniem jest zakup kominka, w którym można palić zarówno wspomnianym opałem, jak i drewnem. W ten sposób będziemy mogli wybrać, w jaki sposób będziemy ogrzewać swój dom. Takie produkty cieszą się rosnącą popularnością wśród konsumentów. Może i Ty zdecydujesz się na jego zakup.

 

Podsumowanie

Osoby lubiące tradycyjne rozwiązania z pewnością będą zadowolone z zakupu zwykłego kominka na drewno. Jest ono stosunkowo tanie w eksploatacji, gwarantuje ciepło i przyjemne efekty wizualne. Konsumenci, którzy szukają bardziej ekologicznych rozwiązań powinni zastanowić się nad zakupem kominka na pellet. Jego ogromną zaletą jest bezpieczeństwo użytkowania.

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Leda Umbra

 

Wieloma pozytywnymi opiniami cieszy się model Leda Umbra. Produkt ten przeznaczony jest do spalania pelletu. Piecyk charakteryzuje się atrakcyjnym wzornictwem.

Model wykonano z wysokiej jakości materiałów. Wnętrze kominka, czyli popielnik i drzwi zrobione są z żeliwa, natomiast od zewnątrz do produkcji użyto stal. Z tego względu piecyk jest wytrzymały. Jego obudowa jest szara, zawiera także ceramiczne elementy, które dostępne są w różnych kolorach. Wykorzystane materiały sprawiają, że model ten waży 180 kg.

Wymiary sprzętu wynoszą 52 cm x 103 cm x 57 cm. Piecyk jest wolnostojący. Z tego względu możesz go postawić w każdym miejscu w domu. Posiada on certyfikat BimSchV, który zawiera bardzo restrykcyjne normy dotyczące redukcji emisji gazów. Nominalna moc cieplna tego piecyka wynosi 8 kW. Króciec spalinowy znajduje się z tyłu. Użytkownicy doceniają ten model za dużą sprawność.

 

 

 

MCZ Boxtherm 60 Air

 

Kominkiem na pellet, który sprawdził się w domach wielu użytkowników, jest MCZ Boxtherm 60 Air. Produkt przeznaczony jest do ogrzewania pomieszczeń małej i średniej wielkości. Sprzęt wykonany jest z wysokiej jakości materiałów. We wnętrzu znajduje się palenisko, które pokryte zostało żaroodpornym tworzywem. Ponadto do zestawu dołączony jest pojemnik na pellet. Wygodną szufladą można wsypywać materiał opałowy do środka. Zbiornik wsypowy ma pojemność 13 l.

Sprzęt działa przy pomocy oprogramowania Relax. Model wyposażony jest w duży i czytelny wyświetlacz LCD, który pomaga w obsłudze. Ponadto użytkownik ma do dyspozycji pilot, którym można sterować ogrzewaniem z kanapy. Produkt ma zamontowany także w termostat, który pomaga w utrzymaniu wybranej temperatury w pomieszczeniu.

Kominek charakteryzuje się cichą pracą, więc nie będzie Ci przeszkadzać w codziennych czynnościach. Ponadto sprawność spalania w tym produkcie wynosi 91,7%. Moc nominalna sprzętu jest równa 6 kW. Użytkownicy doceniają ten model za niski pobór prądu.

 

 

 

 

 

Jaki kominek na pellet z płaszczem wodnym wybrać?

 

Kominki z płaszczem wodnym poprzez spalanie pelletu ogrzewają wodę, przepływającą do kaloryferów w naszym domu czy mieszkaniu. W ten sposób urządzenie jest wykorzystywane jako podstawowe źródło ciepła. W naszym artykule podpowiadamy, jak dokonać wyboru odpowiedniego produktu. Opisujemy najlepsze kominki na pellet z płaszczem wodnym, aby przybliżyć Ci sposób ich działania i funkcje.

 

 

Pellet to ekologiczne i odnawialne paliwo, które występuje w formie granulatu z trocin drzewnych. Jest to jeden z najtańszych sposobów zasilania kominków, który pozwala na duże oszczędności. Nabywając nowy produkt, powinniśmy dokładnie oszacować jego moc grzewczą, aby był on w stanie dobrze ogrzać pomieszczenia w domu. W tym celu należy uwzględnić liczbę okien, układ pomieszczeń oraz specyfikację ocieplenia i na tej podstawie dokonać specjalistycznych pomiarów. Można przyjąć, że przybliżone zapotrzebowanie na ciepło w budynku to około 0,08 kW/m kw.

Moc grzewcza musi być również dobrana do wielkości pomieszczenia, w którym znajduje się kominek. Jeśli potrzebujemy produktu o dużej mocy, nie montujmy go w najmniejszym pomieszczeniu. Duże, przeszklone palenisko bardzo efektownie się prezentuje, jednak z pewnością bardzo podwyższy temperaturę w pomieszczeniu, co może wywołać dyskomfort, jeśli przestrzeń jest ograniczona.

Podczas zakupów powinniśmy zastanowić się także nad wykonaniem korpusu kominka, który może być żeliwny lub stalowy. Pierwszy rodzaj cechuje się dużą masą i wyposażony jest w mniejszą szybę, dlatego lepiej wygląda we wnętrzach o tradycyjnym, o rustykalnym charakterze. Dużo lżejsze i mniejsze są wkłady stalowe, które stanowią elegancką dekorację pomieszczeń. Ten typ ma także większe szyby, prezentujące się nowocześnie.

Najlepszy kominek na pellet z płaszczem wodnym w 2020 roku pasuje również do wystroju wnętrza. W salonie najlepiej sprawdza się model z panoramiczną szybą i oryginalną ramą, które doskonale eksponują ogień. W salonach otwartych na kuchnię, jadalnię lub przedpokój, lepiej sprawdzi się wersja narożna, która może być dwu- lub trzystronna. W sypialni lub gabinecie dobrze wygląda stylowy model portalowy, wykonany z grubych elementów marmurowych.

 

 

Kominki na pellet z płaszczem wodnym – Ranking  

 

 

Piazzetta P960 THERMO

 

Piazzetta P960 THERMO to kominek na pellet z płaszczem wodnym w dobrej cenie. Jest on bardzo wydajny i daje możliwość ogrzania bardzo dużych pomieszczeń – najlepiej sprawdza się w domach o powierzchni od 185 m3 do 315 m3.

Palenisko i obudowa kominka wykonane są ze stali, dzięki czemu nowocześnie się prezentują. Za sprawą żeliwnych drzwiczek, produkt jest solidny i odporny na uszkodzenia. Z kolei szyba powstała ze szkła ceramicznego, odpornego na wysokie temperatury sięgające nawet 750 st. C. Produkt wyposażony jest również w duży wyświetlacz LCD, na którym możemy ustawić wybrany tryb pracy.

Wymiary kominka to 63 cm x 54 cm x 116 cm. Jego maksymalna moc cieplna to 12 kW. Dzięki wyjmowanej szufladzie na popiół, czyszczenie jest łatwe i wygodne. Produkt dostępny jest w 6 kolorach. Użytkownicy doceniają kominek za solidne wykonanie i wygodną konserwację.

 

 

 

 

Nordica Diadema Idro 

 

Kominek Nordica Diadema Idro to wariant na pellet z płaszczem wodnym, który jest przeznaczony do instalacji w systemie centralnego ogrzewania. Produkt zapewni przyjemne ciepło podczas jesiennych i zimowych wieczorów, a także podgrzeje wodę użytkową.

Obudowa kominka została wykonana z ceramiki. Ma on również ceramiczną szybę oraz żeliwne drzwiczki i palenisko. Produkt wyposażony jest w wyświetlacz LED, z poziomu którego użytkownik ma możliwość wyboru jednej z dostępnych funkcji (indywidualna regulacja zużycia pelletu, programator tygodniowy, auto restart, późne wyłączenie). Do tego modelu można podłączyć termostat, aby utrzymać stałą temperaturę w pomieszczeniu.

Produkt dostępny jest w dwóch kolorach – białym i bordowym. Jego maksymalna moc całkowita to 31 kW. Produkt zużywa 1,5 kg pelletu na godzinę. Konsumenci w swoich opiniach podkreślają, że kominek jest łatwy w obsłudze, wydajny i elegancko się prezentuje w salonie.

 

 

 

 

Piazzetta P965 M THERMO 

 

Godnym polecenia kominkiem na pellet z płaszczem wodnym jest model Piazzetta P965 M THERMO. Produkt charakteryzuje się solidnym wykonaniem oraz eleganckim wzornictwem.  W ten sposób będzie prezentował się bardzo korzystnie zarówno w salonie, jak i w sypialni czy gabinecie.

Produkt wykonano z wysokiej klasy materiałów. Korpus, palenisko i drzwiczki są żeliwne, natomiast szyba jest ceramiczna i odporna na działanie temperatur do 750 st. C. Kominek obłożony jest dekoracyjnymi płytami fajansowymi, które dodają całości unikatowego wyglądu. Produkt ma także wyświetlacz LCD, na którym możemy ustawić temperaturę czy kontrolować czas pracy.

Model ten wyposażono w wyjmowaną szufladę na popiół, co sprawia, że łatwo się go czyści. Wymiary produktu to 63 cm x 60 cm x 124 cm, a jego maksymalna moc cieplna to 19 kW. Kominek jest doceniany przez użytkowników za design i trwałość, a także wydajność.

 

 

 

 

Demy 10,9 kW

 

Model kominka Demy 10,9 kW jest opalany zarówno drewnem, jak i pelletem. Piecyk można zaprogramować na spalanie pelletu i ustawić tak, aby wygasił się o żądanej godzinie, zapewniając tym komfort obsługi. Urządzenie można również ustawić na spalanie drewna, tworząc atmosferę tradycyjnego kominka.

Jeżeli mamy ustawioną temperaturę, według której piecyk pracuje, to po spaleniu drewna, kominek automatycznie się przestawia na pobieranie pelletu z podajnika, tak aby ciepło zostało utrzymane. Moc piecyka to 10,9 kW.

Opinie Internautów na temat tego modelu kominka są pozytywne, szczególnie chwalony jest system e-Brusher zapewniający utrzymanie paleniska w czystości. Urządzenie działa wykorzystując konwekcję naturalną i nie pobiera powietrza z otoczenia.

Model wyposażony jest w pilot sterujący. Piecyk możemy włączać lub wyłączać również telefonem komórkowym, bowiem sterownik jest wyposażony w system GSM. Wygląd kominka dobrze komponuje się w nowoczesnych pomieszczeniach, więc będzie pasował do każdego salonu.

 

 

 

Felix Aqua 13 kW

 

Kominek Felix Aqua 13 kW z płaszczem wodnym na pellet i drewno ma automatyczny system rozpalania i dozowania paliwa. Jest to urządzenia 2w1 – piecyk na pellet i kominek. Zakres mocy to od 6 kW do 13 kW, pozwala to na ogrzanie powierzchni 170 m2. Dlatego urządzenie może być stosowane jako jedyne źródło ciepła w mieszkaniu.

Ten kominek na pellet i drewno w dobrej cenie ma funkcję automatycznego przełączania na pellet po wypaleniu drewna, co pozwala utrzymać stałą temperaturę przez całą noc. Według producenta kominek rozpala się automatycznie w ciągu 5 minut, co znajduje potwierdzenie w opiniach Internautów.

Inteligentny sterownik sprawia, że po przekroczeniu temperatury na nim ustawionej, płomień automatycznie się wygasi. Kominek ma zamkniętą komorę spalania – pobiera 100% potrzebnego do spalania powietrza z zewnątrz budynku, a nie jak większość urządzeń z wewnątrz pomieszczenia. Palenisko kominka czyści się automatycznie, zapewniając czystość w jego wnętrzu.

 

 

 

Louis Aqua 15 kW

 

Louis Aqua 15 kW to kominek z płaszczem wodnym na pellet i drewno. Urządzenie z racji swojej mocy (od 6 kW do 15 kW) może być wykorzystywane jako jedyne źródła ciepła w domu. Piecyk jest w stanie ogrzać dom o powierzchni 170 m2.

Ogrzewanie pomieszczeń tylko kominkiem to duża wygoda pozwalająca na znaczną redukcja kosztów i brak potrzeby aranżacji powierzchni na kotłownię. Konsumenci chwalą innowacyjny system Twin Glass, czyli podwójną szybę ograniczającą oddawanie energii przez drzwi kominka.

Urządzenie ma automatyczną przepustnicę dolotu powietrza do spalania, co pozwala na regulację tego procesu bez naszej ingerencji. Kominek jest wyposażony w kanały gorącego powietrza, które tworząc specjalną kurtynę powietrzną, chronią szybę przed zabrudzeniami. Model ma w standardzie czujnik ciepła w pomieszczeniu, tak aby mógł utrzymywać ustawioną przez nas temperaturę. Urządzenie zużywa bardzo małe ilości pelletu, a przyległy zasobnik o pojemności 40 kg wystarcza na 3 dni pracy.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status