ᐅ Grzejnik. Opinie i recenzje

Grzejniki ranking

Ostatnio aktualizowane: 11.11.19

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jakie grzejniki polecają konsumenci, przeczytaj przygotowany przez nas ranking. Aby go opracować przeanalizowaliśmy dokładnie opinie konsumentów na temat poszczególnych modeli. Z naszych informacji wynika, że jednym z najlepszych grzejników dostępnych obecnie na rynku jest Purmo Ventil Compact CV22. Sprzęt jest efektywny, więc możemy mieć pewność, że dobrze ogrzeje pomieszczenie. Z uwagi na to, że produkt ma prosty design na jego zakup decyduje się wielu konsumentów. Model łatwo dopasować do wnętrza, bez względu na to, w jakim stylu zostało urządzone. W recenzjach użytkowników można przeczytać, że grzejnik jest łatwy w obsłudze. Umieszczone z boku pokrętło umożliwia swobodną regulację temperatury. Jeśli z jakichś powodów zaprezentowany przez nas model nie jest tym, czego szukasz, zapoznaj się z opisami pozostałych produktów. Wśród nich znajdziesz różne modele – zarówno te w prostej, jak i bardziej oryginalnej stylistyce. Drugie miejsce w rankingu należy do Instal Projekt Nameless NAM-50/9.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki grzejnik kupić?

 

Przewodnik zakupowy

W naszym klimacie trudno wyobrazić sobie dom bez ogrzewania, a tym samym grzejników. Nawet, wybierając popularne ostatnio ogrzewanie podłogowe, wciąż jako dodatek instalujemy kaloryfery. Pozwalają one na rozprowadzenie ciepła do każdego pomieszczenia w domu. Producenci znając użyteczność grzejników, próbują je ulepszyć. Zwiększają ich ilość, przez co wybór staje się trudniejszy. Aby Ci to ułatwić, przygotowaliśmy ten poradnik, który podpowie Ci, jaki grzejnik wybrać.

Typy – jaki grzejnik jest najlepszy?

Na rynku znajdziemy kilka rodzajów grzejników. Aby wybrać produkt najlepszy dla Ciebie i Twojego domu, zapoznaj się z cechami każdego typu. Najpopularniejsze grzejniki to:

Członowe – ich budowa to połączenie żeberek aluminiowych. Wewnątrz znajdują się układy cyrkulacyjne, które odpowiednio naprowadzają ciepłą wodę. Jest to dobry wybór, jeżeli posiadasz stare instalacje grzewcze. Wszystko, dzięki podobieństwie grzejników członowych do żeliwnych, co objawia się poprzez rozstaw końcówek przyłączeniowych oraz duże przekroje wewnętrzne. Nadają się nawet do instalacji miedzianych, z wyjątkiem tych, w których pH wody wynosi więcej niż 8. Wówczas powinniśmy użyć inhibitor korozji.

Musimy jednak pamiętać, że grzejniki są dopasowane jedynie do podłączeń bocznych. Jeżeli chcemy je połączyć podłączeniem dolnym, to niezbędny nam będzie specjalny zestaw. Liczba członów, z jakich jest skonstruowany sprzęt zależy wyłącznie od nas. Najbardziej popularne są grzejniki o 8 lub 10 członach. Takie urządzenie jest w stanie ogrzać pomieszczenie o średnich rozmiarach. Jeżeli nie potrzebujemy aż tak dużej ilości, to możemy wybrać kaloryfer z 4 lub nawet dwoma członami.

Kanałowe – umieszcza się je w podłodze. Dzięki temu, możemy zaoszczędzić sporo w miejsca w pomieszczeniu, które ma małą powierzchnię. Musimy jednak pamiętać, że pracują one wyłącznie w układach zamkniętych i ciśnieniowych.

Konwektorowe – w grzejniku tego typu to nagrzewnica pełni rolę elementu grzejnego. Jest to zwykła pętla z rury, która zazwyczaj połączona jest z radiatorem. Nagrzewnica jest zakryta przez obudowę, która w tym samych czasie ma za zadanie wymuszania przepływu powietrza przez wspomnianą pętlę. Grzejniki konwektorowe działają na zasadzie oddawania ciepła przez konwekcję. Ten typ posiada pewną wadę – musimy dokupić do niego element odchylający strumień powietrza. W przeciwnym razie ściana, na której zamontowane zostało urządzenie zacznie pokrywać się ciemnymi smugami. Powinniśmy także często przecierać grzejnik z kurzu, ponieważ przez ciągły przepływ powietrza szybko się na nim gromadzi. Pamiętajmy o tym, że przyrząd nadaje się jedynie do montażu pod parapetem.

Płytowe – ich największym atutem jest to, że nie zabierają zbyt dużo miejsca. Wszystko to, dzięki swojej płaskiej konstrukcji. Oddają także bardzo dużo ciepła, używając promieniowania. Bardzo łatwo utrzymać ten typ w czystości.  Jest więc to idealny rodzaj dla osób cierpiących na alergie. Nie jest to model bez wad. Nie jest zbyt odporny na korozję, dlatego blacha stalowa może się nią pokryć, jeżeli urządzenia te nie są zamontowane w instalacjach z obiegiem zamkniętym. Oprócz tego, sprawdzą się dobrze tylko w tych pompowych. Dzieje się tak, ponieważ posiadają nieduże przekroje kanałów wewnętrznych. Te z kolei sprawiają, że przepływ staje się niemożliwy. Przed zakupem koniecznie sprawdźmy, czy upatrzony przez nas grzejnik płytowy przystosowany jest do podłączenia bocznego, czy dolnego.

 

Materiał

Materiał to aspekt, który jest bardzo ważny, jeżeli chodzi o grzejniki. Wybór dobrego tworzywa będzie decydował o tym, w jaki sposób pomieszczenie będzie ogrzewane. Od niego zależy również łatwość montażu i pielęgnacja. Wyróżniamy jego 3 główne rodzaje:

Stal jest to najpopularniejszy rodzaj materiału do produkcji grzejników. Wszystko dlatego, że urządzenia wykonane ze stali bardzo łatwo jest uformować i nadać im ciekawy kształt. Ze stali najczęściej robi się grzejniki płytowe. Mimo, że przyrządy tego typu charakteryzuje kompaktowa budowa, to mogą dorównać mocą o wiele większym odpowiednikom wykonanym z innego materiału. Musimy natomiast uważać, jeżeli jakość wody w instalacjach nie jest zbyt dobra. W tym wypadku,  grzejnik wykonany ze stali może zaatakować korozja. Wybierając model antykorozyjny, musimy pamiętać, że jest on o wiele droższy od regularnych urządzeń. Sprzęt tego typu jest bardzo trwały i dlatego pozostanie z nami na kilka lat. Pamiętajmy, że nie toleruje on tlenu w instalacji. Aby temu zapobiec, możemy pokryć go barierą antydyfuzyjną.  Dzięki temu, tlen nie będzie przenikał przez jego ścianki.

żeliwo jest to najstarszy materiał wykorzystywany do produkcji grzejników. Nie są już zbyt popularne, ale wciąż można je spotkać w sklepach. Ma to związek z tym, że żeliwo jest ciężkie i wolniej  się nagrzewa. Sprawia to problemy, jeżeli chcemy szybko manipulować temperaturą. Ma to jednak zbawienny wpływ na pracę kotła. Jego palnik nie jest tak często uruchamiany. W efekcie, nie zużywa się tak szybko i pracuje bardzo ekonomicznie. Od kupna grzejników żeliwnych może odwieść nas również ich wygląd. Są zazwyczaj ciężkie i toporne, co odbiega od lekkości, jaką prezentują nowoczesne przyrządy tego typu. Natomiast ich atutem jest bardzo duża odporność na korozję. Zwykle działają kilkadziesiąt lat, bez względu na jakość wody, która przepływa w instalacjach. Oprócz tego, grzejniki żeliwne są bezwładne. Oznacza to, że po wyłączeniu ich pozostaną ciepłe jeszcze przez długi czas.

Aluminium – ostatnim rodzajem są grzejniki wykonane z aluminium. Materiał ten wyróżnia niewielka waga. Bezwładność takich grzejników jest niewielka, dlatego łatwo jest manipulować temperaturą. Bardzo dobrze łączą się z kotłami na paliwa płynne. Nie są jednak zbyt chętnie kupowane. Może być to spowodowane tym, że grzejniki aluminiowe są najmniej trwałym sprzętem tego typu.

Wielkość i rozmieszczenie

Przy wyborze wielkości produktu warto kierować się zasadą, im większy tym lepszy. Takie urządzenie można łatwo przystosować się do małego pomieszczenia. Nowoczesne produkty dopasują temperaturę tak, aby była ona optymalna. Mały sprzęt już tak nie zadziała, co oznacza, że pomieszczenie nie będzie odpowiednio dogrzane. Dlatego, jeżeli wahamy się pomiędzy mniejszym lub większym modelem, to wybierzmy ten drugi. Najlepiej umieśćmy grzejnik tam, gdzie tracimy najwięcej ciepła. Jest to zazwyczaj okno.

 

Design

W dzisiejszych czasach, grzejniki nie są już tylko urządzeniem, które daje nam ciepło, lecz także  elementem wystroju pomieszczenia. W ofercie wielu producentów, znajdziemy je w kształcie drabinek lub różnych, nieregularnych motywów. Nie ma tutaj także żadnego limitu, jeżeli chodzi o kolory. Przyrządy te są bardzo często stylowo zdobione.

 

Grzejniki w dobrych cenach

Zwykłe grzejniki płytowe zazwyczaj kosztują od 200 zł, a ich ceny mogą sięgać nawet  6 000 zł za sztukę. Wszystko zależy od wielkości, a także dodatkowych akcesoriów urządzenia. Najtańsze są te wykonane z aluminium, które nie przekraczają zwykle 400 zł za sztukę. Kaloryfery żeliwne mogą kosztować od 100 zł do nawet 10 000 zł. Cena w dużej mierze zależy od designu produktu.

 

 

Najlepsze grzejnikiw 2019 roku

 

Mieszkamy w takim klimacie, w którym ogrzewanie w domu jest niezbędne. Wśród rozwiązań grzewczych wciąż najchętniej wybierane są grzejniki. Jednak w przeciwieństwie do poprzednich lat, coraz częściej sięgamy również po modele dekoracyjne. Ponieważ nasi czytelnicy mają różne potrzeby ten ranking grzejników zawiera sześć zupełnie odmiennych modeli.

 

Nasze zalecenia

 

Purmo V22 Ventil Compact

 

Purmo V22 Ventil Compact to najlepszy grzejnik w naszym rankingu. Jest to płytowy, stalowy model stanowiący idealne wykończenie wnętrza. Powierzchnie boczne obudowane są osłonami, a powierzchnia górna została przykryta osłoną typu grill. Produkt wyposażony jest w cztery boczne oraz dwa dolne otwory przyłączeniowe z gwintem wewnętrznym ½ cala. Moc grzejnika to 1709 W, a maksymalna temperatura pracy wynosi 110 st.

C. Jego wymiary to: wysokość – 600 mm i długość – 1000 mm. Można go kupić również w wielu innych rozmiarach, co pozwala na dobranie odpowiedniego modelu do danego pomieszczenia.

Produkt dostępny jest w klasycznym kolorze białym. Sam design grzejnika też jest ponadczasowy. Pasuje do wszystkich wnętrz. Cieszy się dużym uznaniem konsumentów.

Przede wszystkim ze względu na atrakcyjną cenę. Kolejna kwestia to solidność wykonania. Model, który prezentujemy, a także inne propozycje firmy Purmo mają aż 10 lat gwarancji, co jest zapewnieniem o ich bezawaryjność. Również pielęgnacja tego modelu nie stanowi większego problemu.

Grzejnik Purmo Ventil Compact CV22 ma moc równą 1709 W. Wymiary produktu są następujące: wysokość – 60 cm i długość – 100 cm. Model objęty jest 10-letnią gwarancją producenta.

Zalety
Design:

Grzejnik ma prosty design. Biały kolor dobrze komponuje się z każdym wnętrzem. W efekcie urządzenie będzie dobrze wyglądać zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznie urządzonych pomieszczeniach.

Jakość:

Do produkcji tego sprzętu wykorzystano dobrą gatunkowo stal. Wykazuje ona dużą odporność na różnego rodzaju uszkodzenia. Tworzywo zostało dobrze zabezpieczone, więc nie pojawia się na nim korozja.  

Wymiary:

Model można zakupić w różnych wymiarach, co pozwala dostosować sprzęt do wielkości pomieszczenia, w którym chcemy go zamontować.

Obsługa:

Opinie konsumentów potwierdzają, że obsługa produktu nie stanowi problemu. Pokrętło do regulacji temperatury jest dobrze oznaczone i nie zacina się.

Pielęgnacja:

Model ma gładką powierzchnię, więc jego czyszczenie nie stanowi problemu. Aby pozbyć się kurzu i ewentualnych zabrudzeń, wystarczy przetrzeć grzejnik lekko zwilżoną szmatką.

Wady
Montaż:

Część osób zwraca uwagę na to, że montaż produktu bywa problematyczny. Dołączona do zestawu instrukcja nie jest czytelna.

 

 

 

 

Instal Projekt Nameless – NAM-50/90

 

Instal Projekt Nameless to nasza druga propozycja, którą wyróżnia modne wzornictwo i bardzo dobre wykonanie. Grzejnik ten pięknie wkomponuje się w Twoje wnętrza. Będzie odpowiedni do łazienki, przedpokoju oraz do innych pomieszczeń, również w tych o dużej wilgotności powietrza.

Wyróżnia go nowoczesna konstrukcja i kolorystyka, dzięki której bardzo dobrze prezentuje się przede wszystkim w ciemnych pokojach. Jest to nie tylko funkcjonalne rozwiązanie – będzie też piękną dekoracją. Grzejnik może być montowany z kolektorem po lewej lub prawej stronie.

Może współpracować również z grzałką elektryczną. Wymiary produktu to: szerokość – 50 cm, wysokość – 90 cm i głębokość – 9,4 – 10,4 cm. Zyskał on uznanie nie tylko konsumentów, ale także dekoratorów wnętrz, co jest zasługą ciekawego designu.

Ponadto osoby, które wybrały ten model potwierdzają, że jest to wysokiej jakości produkt, wysoce odporny na działanie wody i innych czynników zewnętrznych. Bardzo ważna jest również powierzchnia grzejnika, która jest łatwa w utrzymaniu czystości.

Instal Projekt Nameless NAM-50/90 to grzejnik łazienkowy dostępny w kolorze białym i czarnym. Waga produktu jest równa 9 kg. Wymiary modelu są następujące: wysokość – 90 cm i szerokość – 50 cm.  

Zalety
Wygląd:

Grzejnik wyróżnia się na tle innych, dostępnych na rynku sprzętów. Ciekawa konstrukcja przyciąga wzrok gości i nadaje wnętrzu charakteru. Model kształtem przypomina grzebień.

Konstrukcja:

Z racji tego, że konstrukcja produktu została odpowiednio przemyślana możemy swobodnie wieszać na nim mokre ręczniki lub świeżo wyprane ubrania.

Podłączenie:

W recenzjach konsumentów pojawia się informacja o tym, że montaż sprzętu nie jest trudny. Model ma podłączenie dolne, które jest niemal niewidoczne, co sprawia, że nie wpływa ono negatywnie na wygląd łazienki po zamontowaniu.

Pielęgnacja:

Szeroko rozstawione żebra ułatwiają czyszczenie sprzętu. Nie musimy się martwić o to, że w zagłębieniach będzie osadzał się kurz, co mogłoby być uciążliwe szczególnie dla alergików.

Wady
Zarysowania:

Niektórzy użytkownicy zauważyli, że na modelu w kolorze czarnym stosunkowo szybko pojawiają się zarysowania. Jeśli chcemy ich uniknąć, musimy delikatnie czyścić produkt.

 

 

 

 

Ravason OH-11

 

Na trzecim miejscu znajduje się Ravanson OH-11. Jest to 11- żeberkowy, grzejnik olejowy o mocy maksymalnej 2000 W. Ma on wygodny schowek na przewód zasilający oraz pokrętło do płynnej regulacji temperatury. Dzięki temu poza sezonem grzewczym jego przechowywanie nie stanowi większego problemu, a obsługa jest banalnie prosta.

Aby zapewnić nam bezpieczeństwo, w produkcie zamontowano system ochrony przed przegrzaniem – nawet, gdy ustawisz maksymalną temperaturę grzejnik nie przegrzeje się. Doskonale utrzymuje temperaturę na stałym poziomie przez długi czas.

Sami ustawiamy wszystkie parametry, dostosowując pracę grzejnika do danego pomieszczenia. Ma trzy poziomy grzania. Jest to idealna propozycja na działkę, do pomieszczeń, gdzie nie ma doprowadzonej instalacji grzewczej lub jako dodatkowe wsparcie, gdy zamontowany już grzejnik nie jest w stanie ogrzać dużego/wysokiego pokoju.

Szerokość żeberka to 12 cm, a całkowita waga to 9,2 kg. Warto też wspomnieć, że opinie o grzejnikach tej firmy są bardzo pochlebne. Model, który prezentujemy uważany jest za solidny i bardzo wydajny – ogrzewa sporą powierzchnię.

Ravanson OH-11 to bardzo dobry grzejnik do 150 zł. Jest to model przenośny. Waga produktu wynosi 9,2 kg, a jego dokładne wymiary to: 53 cm x 53 cm x 14,5 cm.

Zalety
Kółka transportowe:

U podstawy grzejnika umieszczone zostały kółka transportowe. Nie zacinają się one i znacznie zwiększają mobilność sprzętu. Dzięki nim przenoszenie produktu jest proste i możesz to zrobić bez pomocy innych osób.

Zabezpieczenie:

Grzejnik ma zabezpieczenie przed przegrzaniem. To daje gwarancję, że produkt nie zepsuje się zbyt szybko, a ponadto podnosi poziom naszego bezpieczeństwa.

Kabel:

Produkt ma stosunkowo długi kabel, dzięki któremu użytkowanie modelu jest komfortowe. Na obudowie jest specjalne miejsce do nawinięcia przewodu. Warto dodać, że kabel został solidnie wykonany.

Możliwość regulacji:

Konsumenci cenią to, że temperaturę grzejnika można regulować w szerokim zakresie. To pozwala dostosować model do naszych aktualnych potrzeb.  

Wady
Pobór energii:

Pewna grupa Internautów twierdzi, że przy systematycznym używaniu sprzętu można zauważyć znaczny wzrost rachunków za energię elektryczną.

 

 

 

 

Terma ZIGZAG

 

Terma Zigzag to dobry i tani grzejnik o finezyjnym kształcie. Produkt dostępny jest w różnorodnej kolorystyce, a więc bez problemu znajdziesz model pasujący do Twoich wnętrz. Materiał wykorzystany do produkcji tego urządzenia jest odporny na działanie wilgoci, co czyni grzejnik odpowiednim do wilgotnych pomieszczeń, również łazienek.

W komplecie z grzejnikiem znajdziemy odpowietrznik, konsole mocujące, na stałe połączone z urządzeniem oraz kołki rozporowe. Dzięki temu instalacja grzejnika przebiegnie sprawniej.

W tym modelu istnieje możliwość podłączenia grzałki elektrycznej. 8 lat gwarancji producenta na wszystkie kolory, daje nam gwarancję najwyższej jakości wykonania. Produkt ceniony jest za bardzo dobre wykonanie oraz atrakcyjny design. Stanowi bardzo funkcjonalne urządzenie do łazienki, przedpokoju, czy innych pomieszczeń.

Ze względu na finezyjne kształty jest też ciekawą propozycją dekoracyjną. Maksymalna temperatura pracy to 95 st. Celsjusza. Produkt ten dostępny jest w wielu sklepach budowlanych, w których niezmiennie od kilku sezonów cieszy się ogromną popularnością.

Terma ZIGZAG to grzejnik łazienkowy dostępny w kilku wymiarach do wyboru. Produkt pomalowano farbą proszkową. Model występuje m.in. w kolorze białym i czarnym.

Zalety
Jakość wykonania:

Do produkcji grzejnika wykorzystano dobrą gatunkowo stal. Wykazuje ona dużą odporność na działanie wysokich temperatur, co daje nam pewność, że produkt na długo zachowa swój atrakcyjny wygląd.

Atrakcyjny design:

Osoby, które kupiły model Terma ZIGZAG, cenią jego atrakcyjny wygląd. Produkt ma ciekawy kształt, więc świetnie dopełnia wnętrze i sprawia, że wygląda ono oryginalnie.

Kolory:

Użytkownik może wybrać kolor swojego grzejnika spośród wielu ciekawych barw. Dzięki temu łatwiej dopasuje sprzęt do wnętrza łazienki.

Wady
Instalacja:

Niektórzy są zdania, że instalacja produktu jest skomplikowana. Nie ułatwia tego dołączona do zestawu instrukcja - jest ona mało czytelna i nie wyjaśnia dokładnie, jak należy postąpić, aby dobrze zamontować sprzęt.

 

 

 

 

Diamond C22

 

Diamond C22 600 mm x 1200 mm to piąty produkt w naszym zestawieniu. Jest to bardzo dobry grzejnik panelowy do każdego pomieszczenia. Wyróżnia się elegancką, nowoczesną formą. Model został wykonany z wysokogatunkowej blachy stalowej, którą walcowano na zimno. Jest przeznaczony do instalacji jedno i dwu rurowych. Ciśnienie robocze grzejnika wynosi 10 bar, a temperatura pracy max 110 st. C.

Model ten był odtłuszczany, cynko fosforowany i zagruntowany, a następnie pokryty proszkiem antyelektrostatycznym. Dzięki temu jest wysoce odporny na uszkodzenia, korozję i wpływ czynników zewnętrznych. Spełnia wszystkie europejskie normy dotyczące produkcji grzejników. Konsumenci w swoich recenzjach podkreślają wysoką jakość wykonania tego modelu i świetny stosunek jakości do ceny.

Poza tym ma on ponadczasowy design. Będzie pasował do wnętrz niezależnie od wprowadzonych zmian w wystroju. Ze względu na konstrukcję jest też łatwy w utrzymaniu czystości.

Diamond C22 to grzejnik o wymiarach 60 cm x 120 cm. Model został zrobiony ze stali. Produkt zapakowany jest w solidne opakowanie.

Zalety
Design:

Grzejnik ma prosty, klasyczny design, więc będzie pasował do każdego wnętrza.

Montaż:

Do kompletu dołączone zostały m.in. korki rozporowe i zawiesia. W efekcie nie musisz dokupywać innych elementów, aby zamontować swój sprzęt. Pozwala to zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale i czas.

Efektywność:

Model ten dobrze ogrzewa pomieszczenie. Świetnie przewodzi ciepło, dlatego wielu Internautów decyduje się na zakup tego produktu.

Wady
Czyszczenie:

Pewna grupa osób zwraca uwagę na to, że we wnętrzu grzejnika osadza się kurz. Jego usunięcie nie jest proste.  

Zarysowania:

Niektórzy konsumenci twierdzą, że powierzchnia produktu powinna być lepiej zabezpieczona. Stosunkowo łatwo ją uszkodzić.

 

 

 

 

Thermoval T17

 

Nasz ranking zamyka grzejnik konwektorowy THERMOVAL. Jest to nowoczesne rozwiązanie do Twojego domu. Model T17, który prezentujemy jest zasilany elektrycznie. Grzejniki wykorzystuje zjawisko konwekcji powietrza. Wykonany jest z tłoczonej blachy stalowej powlekanej powłoką antykorozyjną oraz lakierem piecowym.

Dlatego jest odporny na wysokie temperatury. Kształt lameli wylotu powietrza zapewnia nam łagodne rozprowadzenie ciepła po pomieszczeniu. Posiada przełącznik włącz/wyłącz. Grzałka kryta, czyli element grzejny jest niskotemperaturowy.

Model ten ma też wbudowany termostat, który umożliwia nam ustawienie 8 różnych temperatur. W ten sposób łatwo dostosujemy temperaturę grzejnika do naszych potrzeb lub wielkości pomieszczenia. Warto także podkreślić, że termostat współpracuje z czujnikiem temperatury wewnątrz pomieszczenia, aby zapewnić optymalne warunki grzewcze. Posiada też bardzo praktyczną funkcję zabezpieczającą przed przemarznięciem.

Może być bez obaw instalowany w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności. Moc grzejnika wynosi 500 W, a jego wymiary to 475 mm x 100 mm x 430 mm. Model ten uznawany jest za solidny i atrakcyjny.

Thermoval T17 to grzejnik konwektorowy o mocy grzewczej równej 2000 W. Wymiary urządzenia są następujące: długość – 77 cm, szerokość – 10 cm i wysokość – 47,5 cm.

Zalety
Elementy do zawieszenia:

Kupując grzejnik otrzymujemy w zestawie wszystkie, niezbędne do montażu elementy. Konsumenci potwierdzają, że są one solidnie wykonane, a instalacja produktu nie zajmuje dużo czasu.

Obsługa:

Opinie Internautów wskazują, że urządzenie jest łatwe w obsłudze. 8-stopniowa regulacja temperatury pozwala w łatwy sposób dostosować produkt do naszych potrzeb.

Wady
Obudowa:

Pewna grupa użytkowników zwróciła uwagę na jakość wykonania obudowy. Według nich nie jest ona najlepsza. Nie wykazuje dużej odporności na zniekształcenia, więc łatwo ją uszkodzić.

Efektywność:

Produkt ma stosunkowo dużą moc, ale raczej nie sprawdzi się jako samodzielne ogrzewanie pomieszczenia.

 

 

 

 

Czy grzejnik powinien być w poziomie?

 

Wiedząc, jaki grzejnik jest polecany do ogrzewania domu, możesz z łatwością wybrać właściwy model. Niemniej jednak to może nie wystarczyć do tego, aby szybko zamontować kupiony produkt na ścianie. Czy grzejnik zawsze powinien być zawieszony w poziomie? Postanowiliśmy znaleźć odpowiedź na to pytanie.

 

 

Czy wszystkie grzejniki są poziome?

Grzejniki poziome stanowią większość wśród tego typu produktów na rynku. Niemniej jednak nie oznacza to, że tylko takie modele mamy do wyboru, co jest dobrą informacją dla osób mających niewielkie mieszkanie lub dom. Dostępne są również grzejniki pionowe, które można doskonale dopasować zarówno do wnętrz o małym metrażu, a także do takich urządzonych w modernistycznym stylu. Modele w wersji pionowej są wąskie (ich minimalna szerokość to ok. 30 cm), dlatego montuje się je zarówno w łazienkach, jak też korytarzach. Zaletą takich kaloryferów jest również to, że pełnią funkcję dekoracyjną.

 

Czy możemy zamontować poziomy grzejnik pionowo?

Zanim wybierzemy grzejnik, powinniśmy dokładnie wymierzyć miejsce, w którym go zamontujemy. Dzięki temu unikniemy zakupu zbyt dużego modelu, którego dopasowanie do ściany jest bardzo trudne lub wręcz niemożliwe. Osoby, które pomijają tę czynność, mogą dokonać złego wyboru i napotkać duży problem przy montażu. Czy można zainstalować poziomy grzejnik w pozycji pionowej, nie wpływając na obniżenie jego efektywności działania? Z samym zawieszeniem produktu w takiej pozycji nie powinniśmy mieć dużego problemu. Niemniej jednak w zimne dni może się okazać, że grzejnik nie ogrzewa pomieszczenia tak, jak powinien. Choć woda będzie przepływać przez kaloryfer, oddawanie przez niego ciepła będzie ograniczone, przez co nie będziemy czuć się komfortowo w pokoju i możemy być zmuszeni do okrycia się grubymi kocami.

Gdy grzejnik jest nieprawidłowo zamontowany, nie możemy spodziewać się szybkiego ogrzania powietrza w pokoju. Modele poziome i pionowe różnią się między sobą budową i ułożeniem poszczególnych elementów, dlatego powinniśmy je instalować zgodnie z zaleceniami producenta. Grzejniki zawsze łączy się z instalacją przy pomocy dwóch zaworów – jeden musi znaleźć się na zasilaniu (regulacyjny), a drugi na powrocie (odcinający). To pozwala m.in. na demontaż produktu bez potrzeby spuszczania wody z instalacji.

 

 

Co zrobić, gdy kupiliśmy niepasujący grzejnik poziomy?

Jeżeli przez nieuwagę kupiliśmy za duży grzejnik poziomy, najlepiej wymienić go na mniejszy lub spróbować znaleźć inne miejsce instalacji. Czasami jednak nie jest to możliwe. Nie oznacza to, że musimy narażać się na dodatkowy koszt i kupować kolejny kaloryfer. Możemy spróbować zamontować poziomy grzejnik pionowo, choć wymaga to cierpliwości i pomysłowości. Obawiając się, że sami sobie z tym nie poradzimy, możemy wezwać fachowca. Jego doświadczenie pozwoli na znalezienie najlepszego rozwiązania. Przeważnie w takiej sytuacji nieuniknione jest m.in. zainstalowanie dodatkowego odpowietrznika, aby woda mogła przedostać się do górnej części kaloryfera.

 

Nietypowy montaż grzejnika a jego działanie

Wspomnieliśmy, że grzejnik zamontowany w inny sposób niż zaleca producent, najprawdopodobniej nie będzie skutecznie ogrzewać pomieszczenia. Czasami jednak zdarza się, że pionowy montaż poziomego modelu nie obniża jego mocy, a jedynie przyczynia się do wydłużenia czasu nagrzewania. Jeżeli jednak chcemy uniknąć stresu i dużych wydatków, lepiej dokładnie przemyśleć miejsce instalacji kaloryfera i dobrać taki produkt, który będzie idealnie pasować. Wtedy montaż zajmie nam mniej czasu i możemy poradzić sobie bez pomocy specjalisty.

 

 

2
Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Zespół NRasia Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
asia
Guest
asia

UWAGA na produkty INSTAL PROJECT
nigdy juz w życiu nie kupie tego trefnego grzejnika z instal-a
grzejnik po 1 roku rozpadł sie i w nosie maja reklamacje.panowie”fachowcy” od reklamacji stojąc na korytarzy 5m od grzejnika najpierw stwierdzili że to wina ciśnienia a póżniej że pewnie w kaloryferach płynie żrący płyn a później przyznali sie ze to TAKA POLITYKA FIRMY

Zespół NR
Admin

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz i opinię,

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (38 votes, average: 4.61 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status