Grzejniki olejowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 14.04.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Niezbędnym elementem wyposażenie domu są grzejniki olejowe, które gwarantują odpowiedni poziom ciepła we wnętrzu. Po analizie licznych opinii konsumentów, udało nam się wyłonić najlepszy na rynku model, a jest nim AEG RA 5589 11. To sprzęt o bardzo dużej mocy (2200 W), który szybko podnosi temperaturę w pomieszczeniu. Ma on przydatną funkcję timera i wyłącznik uruchamiający się w przypadku przewrócenia. W podstawie urządzenia są kółka, więc możemy je swobodnie przesuwać po podłodze. Na uwagę zasługuje też przydatna nawijarka przewodu. To elegancko wyglądający i co ważniejsze łatwy w obsłudze grzejnik. Ciekawą alternatywą dla tego produktu jest Ravanson OH-07. Jest to funkcjonalny sprzęt żeberkowy, również zasilany metodą olejową. Ze względu na dość dużą ilość elementów grzejnych sprzęt emituje ciepło, które ogrzeje pomieszczenie o dużej powierzchni. Prosta obsługa grzejnika sprawia, że każdy konsument poradzi sobie z ustawieniem najlepszej dla siebie temperatury.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki grzejnik olejowy kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Wraz z pojawieniem się pierwszych zimnych dni większość z nas zaczyna zastanawiać się, jaki system grzewczy zastosować w swoim domu, aby spełnił nasze oczekiwania bez konieczności wydawania fortuny. W przypadku, gdy wydajność ogrzewania centralnego okazuje się zbyt mała, warto rozważyć zakup dodatkowych grzejników. Jednym z nich jest urządzenie olejowe, które stanowi dość tanie i praktyczne rozwiązanie. Asortyment dodatkowego ogrzewania jest bardzo szeroki – mamy możliwość zakupu produktów różnych producentów z wielu półek jakościowych i cenowych. Aby zdecydować, jaki grzejnik olejowy wybrać, należy zapoznać się z kilkoma podstawowymi informacjami, które w dość dużym stopniu charakteryzują jego wydajność. W niniejszym poradniku postaramy się odpowiedzieć na najważniejsze pytania dotyczące zakupu takiego urządzenia.

 

 

Wydajność – jaki grzejnik olejowy jest najlepszy?

Najbardziej istotną cechą, na którą powinniśmy zwrócić szczególną uwagę podczas zakupu grzejnika olejowego jest jego moc. Decyduje ona bowiem o intensywności i szybkości nagrzewania danego pomieszczenia.

Urządzenie o mocy 1500 W będzie idealnym rozwiązaniem dla pokojów, których powierzchnia nie przekracza 10 m2. Jeśli sprzęt zamierzasz ustawić w większych pomieszczeniach rozejrzyj się za nieco mocniejszym modelem. Oczywiście, słaby grzejnik również podniesie temperaturę, jednak dla oczekiwanego efektu będzie musiał być włączony przez cały czas, co często okazuje się nieopłacalne. Dla powierzchni do 15 m2 najlepszym rozwiązaniem jest urządzenie o mocy od 2000 W do 2500 W.

Pamiętaj jednak, że efektywność pracy grzejnika nie zależy jedynie od watów, lecz również od grubości metalu oraz ilości zastosowanego oleju. Tę cechę możesz sprawdzić w bardzo prosty sposób – wystarczy, że uniesiesz urządzenie do góry i ocenisz jego wagę. Złym sygnałem jest jeśli z trudem uda Ci się przesunąć produkt oraz jeśli z łatwością podniesiesz go jedną ręką. Istnieje bowiem ryzyko, że ciężki sprzęt będzie bardzo trudno doprowadzić do oczekiwanej temperatury. Poza tym gruba warstwa metalu lub farby będzie pochłaniać zbyt dużo energii.

Z drugiej zaś strony, lekkie grzejniki również posiadają sporo wad. Jedną z najważniejszych jest niska odporność na uderzenia i deformacje. Nagrzewają się szybko, jak również sprawnie oddają nagromadzone ciepło, jednak pod wpływem wysokiej temperatury mogą pękać lub przeciekać. Z pewnością domyślasz się, że naprawa powyższych uszkodzeń jest kosztowna, a szkody spowodowane rozlanym olejem mogą okazać się nieodwracalne.

Z tego względu wielu konsumentów poleca urządzenia o wadze ok. 15 kg przy wysokości równej 63 cm, szerokości – 50 cm i długości 24 cm lub wymiarach wahających się w tym przedziale.

 

Termostat

Oprócz podstawowej funkcji, jaką powinno spełniać urządzenie, sprzęt często dysponuje szeregiem innych udogodnień. Najlepszy grzejnik olejowy to taki, którego praca wpływa nie tylko na komfort użytkowania, ale również na koszty eksploatacyjne. Jedną z dodatkowych funkcji występujących w urządzeniach jest termostat. Jest to niemal standardowy element wyposażenia, nawet najprostszych urządzeń. Jednak mimo wszystko zwróć uwagę, czy wybrany przez Ciebie model dysponuje funkcją zmiany temperatury. Jest ona szczególnie przydatna, jeśli masz zamiar nie tylko rozgrzać dane pomieszczenie, ale również utrzymywać w nim stałe ciepło.

Istnieją dwa typy termostatów: ręczny i automatyczny. Pierwszy polega na tym, że ustawiamy pokrętło w odpowiedniej pozycji i urządzenie nagrzewa się tylko do określonej wartości. Drugi jest nieco bardziej zaawansowanym udogodnieniem, ponieważ wyczuwa warunki panujące w pomieszczeniu i pracuje do tego momentu, gdy cała powierzchnia ogrzeje się do oczekiwanej temperatury.

 

Termowentylacja

Niektóre modele grzejników olejowych wyposażone zostały w specjalny wentylator, który przyspiesza proces ogrzewania danego pomieszczenia. Jeśli planujesz używać sprzętu w pokojach, gdzie nie zamontowano centralnego ogrzewania, taki rodzaj sprzętu z pewnością okaże się bardzo użyteczny.

Niewielkie wiatraki zainstalowane w grzejniku rozdmuchują ciepłe powietrze, dzięki czemu szybciej rozprzestrzenia się ono po pomieszczeniu. W ten sposób w bardzo krótkim czasie poprawisz warunki panujące w pokoju i będziesz cieszyć się przyjemną temperaturą, bez frustracji spowodowanych długim oczekiwaniem.

Jeśli planujesz zakup urządzenia wyposażonego w termowentylator koniecznie przed zakupem sprawdź, jak wygląda jego praca. Niektóre wiatraki są bowiem zaprojektowane w niezbyt precyzyjny sposób, co wpływa na głośność sprzętu. Hałaśliwa praca wentylatora może być bardzo denerwująa, co w bardzo negatywny sposób wpływa na użytkowanie grzejnika.

 

Timer

Dość funkcjonalną opcją spotykaną w grzejnikach olejowych jest timer. Jego podstawowym zadaniem jest włączanie i wyłączanie urządzenia w ściśle określonym czasie. Z pewnością bardzo szybko docenisz tego typu udogodnienie. Powrót do zimnego domu po ciężkim dniu w pracy nie należy do najprzyjemniejszych doznań. Timer uruchomi grzejnik np. 2 godziny przed zakończeniem Twojej pracy, dzięki czemu z mroźnego powietrza wejdziesz do ciepłego pokoju lub łazienki, bez konieczności ogrzewania powierzchni podczas Twojej obecności.

 

Nawilżacz

Rzadko spotykanym, lecz występującym na rynku urządzeniem jest grzejnik wyposażony dodatkowo w funkcję nawilżania powietrza. Zazwyczaj posiada on wbudowane lub zdejmowane naczynie, do którego nalewamy niewielką ilość wody. Jest to bezpieczne rozwiązanie, które w żaden sposób nie wpływa na jakość nagrzewania pokoju. Ze względu na to, że pojemnik pozostaje w bezpośrednim kontakcie z żebrami urządzenia, znajdująca się w nim woda bardzo szybko paruje. Wilgotne powietrze jest znacznie zdrowsze dla naszego organizmu, ponieważ wspomaga pracę układu oddechowego – osłabionego suchymi warunkami panującymi zwykle w mieszkaniach.

 

Koła

Właściwie wszystkie grzejniki olejowe wyposażone są w min. 4 kółka, dzięki którym z łatwością przetransportujesz urządzenie do innego pomieszczenia. Ważną cechą tego niewielkiego elementu jest materiał, z jakiego został zrobiony. Zazwyczaj koła wykonane są ze wzmocnionego plastiku, odpornego na działanie wysokich temperatur. Niestety, tego typu detale rysują podłogi, przez co nie zaleca się zbyt często przesuwać sprzętu. Jeśli zależy Ci na ochronie parkietu wybierz model wyposażony w kółka kauczukowe. Gumowa struktura jest znacznie bezpieczniejsza dla delikatnego lakieru, a ewentualne czarne smugi bardzo szybko usuniesz za pomocą wody i miękkiej ściereczki.

 

Sposób uzupełniania oleju

Decydując się na zakup grzejnika olejowego powinieneś sprawdzić, w jaki sposób należy uzupełniać ewentualne braki oleju. Większość producentów gwarantuje, że deficyt substancji jest zjawiskiem wręcz niemożliwym. Jednak z doświadczenia wiemy, że poziom oleju może zmniejszyć się pod wpływem wielu czynników. Z tego względu zapytaj sprzedawcę, czy konserwacja grzejnika odbywa się jedynie w autoryzowanym serwisie, czy dopuszcza się jednak opcję samodzielnego uzupełniania substancji. W drugim przypadku, zbadaj, czy proces jest na tyle łatwy, że faktycznie nie spowoduje szkód wynikających z rozlanego oleju.

 

Grzejniki olejowe w dobrych cenach

Ceny grzejników olejowych są bardzo zróżnicowane. Ich wartość uzależniona jest przede wszystkim od ilości żeber (wielkości), producenta oraz mocy. Najprostsze urządzenia kosztują ok. 100 zł. Jeśli zależy Ci na bardzo wydajnym sprzęcie, który poradzi sobie z trudnymi warunkami panującymi np. w magazynach, musisz przygotować się na wydatek rzędu 800 zł.

 

 

Najlepsze grzejniki olejowe w 2021 roku

 

Nie każdy dom ma dobrze wykonaną instalację grzewczą i odpowiednią ilość grzejników. Bardzo często w domkach na działkach, czy chociażby w kamienicach, gdzie pokoje są wysokie, jesteśmy zmuszeni do dogrzewania pomieszczeń. Rozwiązań jest wiele, ale najpopularniejsze są grzejniki olejowe. Dlatego ten ranking poświęcamy takim właśnie modelom.

 

AEG Grzejnik Olejowy RA 5589 11

 

Grzejnik AEG RA 5589 11 żeber ma moc 2200 W i pozwala na szybkie podniesienie temperatury w pomieszczeniu. Może on pełnić funkcję dodatkowego źródła ciepła nie tylko w okresie grzewczym, ale również poza nim. Wymiary urządzenia są równe: wysokość – 62 cm, szerokość – 43 cm i głębokość – 29 cm. Waży ono 13,2 kg.

Sprzęt wyposażono w podświetlany na niebiesko wyświetlacz LED, na którym pokazuje się aktualna temperatura. Jest ona wyrażona w stopniach Celsjusza lub Fahrenheita. W podstawie grzejnika są kółka umożliwiające przesuwanie go po podłodze.

Kupujący uważają, że urządzenie efektywnie działa i nie ogranicza znacząco wolnej przestrzeni w pomieszczeniu. Poza tym ma ono niezbędne zabezpieczenia, w tym wyłącznik uaktywniający się po przewróceniu grzejnika. Wiele osób doceniło sprzęt również za funkcję 24-godzinnego timera oraz estetyczny design.

Sprzęt AEG RA 5589 11 żeber ma wymiary: 62 cm x 43 cm x 29 cm i waży nieco ponad 13 kg. Jego moc wynosi 2200 W.

Zalety
Wyświetlacz LED:

Grzejnik ma wyświetlacz LED, z którego odczytuje się aktualną temperaturę w pomieszczeniu. Sami wybieramy, w jakiej jednostce jest ona wyrażania (stopnie Celsjusza lub Fahrenheita).

Możliwość przesuwania po podłodze:

Nie musimy przenosić sprzętu, jeśli chcemy go ustawić w innym pokoju. W jego podstawie znajdują się cztery kółka.

Nawijarka kabla:

W dolnej części grzejnika umieszczono praktyczną nawijarkę kabla. To ułatwia przechowywanie urządzenia, kiedy nie jest potrzebne.

Duża moc:

Sprzęt ma dużą moc i szybko podnosi temperaturę w pokoju, bardzo dobrze sprawdza się jako dodatkowe źródło ciepła.

Wyłącznik bezpieczeństwa:

Jeśli urządzenie się przewróci, uaktywni się wyłącznik bezpieczeństwa. To skuteczny rodzaj ochrony przeciwpożarowej.

Wady
Piszczące kółka:

Kółka piszczą podczas przesuwania grzejnika, nie są to zbyt przyjemne dźwięki.

 

 

 

 

Ravason OH-07

 

Żeberkowy, dobry i tani grzejnik olejowy w kolorze biało-szarym to nasza druga propozycja. Prezentujemy Państwu model Ravanson OH-7. Sprzęt ten ma 7 elementów grzejnych. Pracuje na trzech poziomach mocy (moc maksymalna wynosi 1500 W). Urządzenie ma płynną regulację temperatury i posiada lampki kontrolne oraz specjalne zabezpieczenie przed przegrzaniem się.

W efekcie stanowi bezpieczne, funkcjonalne rozwiązanie do dogrzewania pomieszczeń lub ogrzewania tych, w których nie ma instalacji grzewczej. Posiada też praktyczny schowek na przewód, co sprawia, że przechowywanie grzejnika nie stanowi żadnego problemu. Dodatkowo jest wyposażony w uchwyt, co ułatwia jego przesuwanie.

Grzejnik ma klasyczny design, a więc będzie pasował do wszystkich wnętrz. Konsumenci wysoko ocenili nie tylko wygląd produktu i jego wydajność, ale również jego stabilną konstrukcję. Poza tym, w swoich ocenach podkreślają, że to solidne i bezpieczne urządzenie.

Grzejnik Ravanson OH-07 to model żeberkowy o maksymalnej mocy 1500 W. Urządzenie posiada aż 7 elementów grzejnych. Prezentowany model waży 9 kg.

Zalety
Praca:

Produkt posiada aż 7 elementów grzejnych (każdy o szerokości 12 cm), a do tego pracuje na 3 poziomach mocy (maksymalna wynosi 1500 W), które możemy łatwo ustawić. Maszyna posiada bowiem płynną regulację ciepła. O tym, czy sprzęt pracuje poinformują Cię lampki kontrolne.

Mobilność:

Grzejnik wyposażony jest w kółka, które umożliwiają proste i wygodne przemieszczanie grzejnika. Dodatkowo na froncie obudowy znajduje się niewielkie wgłębienie, które pozwala na wygodne przenoszenie. Co więcej, waga modelu nie przekracza 9 kg, więc czynność ta nie powinna sprawić trudności.

Bezpieczeństwo:

Sprzęt posiada liczne zabezpieczenia przeciw przegrzaniu, więc nie musisz obawiać się awarii. Użytkowanie prezentowanego modelu jest w pełni bezpieczne.

Cena:

Stosunek wykonania i wydajności do kosztów zakupu produktu jest bardzo atrakcyjny. Wiele osób uważa, że jest to dobry grzejnik olejowy do 120 zł, który sprawdzi się zarówno w domach, jak i pomieszczeniach służbowych i sklepach.

Wady
Wygląd:

Choć jest to bardzo wydajny sprzęt, to wygląd nie jest jego najmocniejszą stroną. Szary kolor obudowy może nie prezentować się za dobrze we wnętrzu.

 

 

 

 

HB OFR2201

 

Grzejnik olejowy HB OFR 2201 to nasz numer trzeci. Jest to model z 3 ustawieniami mocy grzania – 1000 W, 1200 W i 2200 W. Zatem bez problemu można go dopasować nie tylko do własnych potrzeb, np.: temperatury, którą chcesz utrzymać, ale również do wielkości pomieszczenia.

Urządzenie posiada 11 żeberek. Jest wyposażone w funkcję ANTIFROST, która zapewnia utrzymanie minimalnej, stałej temperatury 4 st. C. Poza tym posiada zabezpieczenie przed przegrzaniem się, dzięki czemu sprzęt ten jest w pełni bezpieczny.

Grzejnik ma poręczny uchwyt ułatwiający jego przenoszenie. Posiada też kółka i stabilną nóżkę, dzięki czemu łatwo go przetransportujesz, a do tego jest bardzo solidny. Urządzenie jest wyposażone w świetlną kontrolkę zasilania, a więc zawsze wiesz, czy jest włączone.

Posiada przewód o długości 155 cm. Produkt zyskał uznanie wielu konsumentów. W swoich ocenach podkreślają, że to bardzo solidny i niezwykle wydajny sprzęt, który cechuje się wysoką bezawaryjnością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne.

Urządzenie HB OFR2201 to grzejnik olejowy o maksymalnej mocy grzania 2200 W. Sprzęt ten ma 11 żeberek. Posiada regulację pracy.

Zalety
Bezpieczeństwo:

Model posiada liczne zabezpieczenia przed przegrzaniem i awarią, więc korzystanie z niego jest w pełni bezpieczne. Dodatkowo na obudowie znajdują się kontrolki zasilające informujące użytkownika o tym, że sprzęt działa.

Funkcja Anti Frost:

Sprzęt posiada specjalną opcję, która utrzymuje minimalną temperaturę na poziomie 4 st. C.

Wydajność:

Sprzęt posiada 11 żeberek oraz aż 3 poziomy grzania (1000 W, 1200 W i 2200 W). Każdy użytkownik może samodzielnie regulować moc pracy modelu, w zgodzie z osobistymi upodobaniami. Czynność tę wykonuje się płynnie przy pomocy pokrętła na obudowie.

Cena:

Jest to bardzo prosty w obsłudze model o niewielkiej cenie. Kwota 190 zł jest bardzo atrakcyjna, więc na pewno wiele osób będzie w stanie pozwolić sobie na zainwestowanie w prezentowany grzejnik.

Wady
Mobilność:

Niestety urządzenie nie posiada kółek, które zdecydowanie ułatwiłyby przenoszenie produktu. Z tego powodu odradzamy samodzielne przenoszenie grzejnika w inne miejsce.

 

 

 

 

AEG RA5520

 

Siedmiożebrowy grzejnik olejowy AEG RA 5520 to kolejna propozycja w naszym zestawieniu. Jest to model działający na trzech stopniach mocy (600 W / 900 W / 1500 W). Dodatkowo ma termostat, którym można regulować ciepło. Ten dobry grzejnik olejowy jest wyposażony w lampkę kontrolą, a więc zawsze wiesz, czy jest uruchomiony.

Dodatkowo posiada praktyczną nawijarkę kabla, dzięki czemu jego przechowywanie jest łatwiejsze. Sprzęt ten ma też przełącznik bezpieczeństwa zapewniający ochronę przeciwpożarową. Waga urządzenia to 9 kg jest więc stosunkowo mobilne i łatwe do przenoszenia.

Opinie o grzejnikach olejowych tej marki są bardzo pochlebne. Model ten ceniony jest za wydajną, wysoce bezawaryjną pracę. Konsumenci wysoko oceniają też sam design urządzenia. Można je bez obaw ustawić nawet w salonie, gdzie przyjmujemy gości. Duże uznanie zyskał także system regulacji pracy grzejnika.

Nowoczesny i bardzo elegancki sprzęt AEG RA5520 to grzejnik olejowy o mocy 1500 W. Waga urządzenia to 9 kg, co w połączeniu z kółkami czyni go mobilnym rozwiązaniem.

Zalety
Wydajność:

Grzejnik ma 7 żeberek oraz 3 stopnie mocy (600 W, 900 W i 1500 W). Urządzenie jest więc bardzo wydajne i stanowi dobry dodatek do dogrzewania dużych pomieszczeń.

Termostat:

Sprzęt został wyposażony w prosty w obsłudze termostat, co sprawia, że ustawienie pożądanej temperatury jest bardzo wygodne. Na obudowie znajduje się pokrętło, przy pomocy którego płynnie wybierzesz optymalne ciepło.

Mobilność:

Urządzenie wyposażone jest w poręczne kółka, które ułatwiają przenoszenie produktu w pomieszczeniu. Dodatkowo, w górnej części obudowy znajduje się niewielkie wklęśnięcie, które pozwala na złapanie grzejnika. Równocześnie waga modelu nie przekracza 9 kg, więc jego przenoszenie nie powinno sprawić problemu.

Wady
Cena:

Mimo niewielkiej konstrukcji, cena urządzenia jest dość wysoka, gdyż znacząco przekracza kwotę 200 zł.

 

 

 

 

Adler Grzejnik Olejowy 9 Żeberek MS 7805

 

Model Adler 9 Żeberek MS 7805 ma moc równą 1000 W i pozwala na samodzielną regulację temperatury. Nie powinniśmy więc narzekać, że w pomieszczeniu jest za gorąco lub zbyt chłodno. Sprzęt ma białą obudowę i niewielkie wymiary (wysokość – 44 cm, szerokość – 43,5 cm i głębokość – 12 cm).

Urządzenie stoi stabilnie na podłodze i nie ma ryzyka, że niespodziewanie się przewróci. Jego przenoszenie do innego pomieszczenia umożliwia duży uchwyt. Grzejnik został wyposażony w zabezpieczenie przed przegrzaniem, dlatego może pracować bez przerwy przez dłuższy czas.

Według konsumentów sposób działania sprzętu można łatwo dopasować do swoich potrzeb, gdyż umożliwia to dobrze oznaczone pokrętło. Grzejnik nie wpływa negatywnie na wystrój pomieszczenia i nie przeszkadza domownikom w swobodnym poruszaniu się. Urządzenie może być używane nie tylko w okresie jesienno-zimowym, ale też wiosną czy latem, gdy w domu robi się nieprzyjemnie chłodno.

Sprzęt Adler 9 Żeberek MS 7805 ma moc równą 1000 W. Grzejnik waży 4,6 kg, a jego wymiary to: 44 cm x 43,5 cm x 12 cm.

Zalety
Płynna regulacja temperatury:

Urządzenie daje możliwość płynnej regulacji temperatury za pomocą pokrętła na przodzie obudowy. To sprawia, że na pewno nagrzeje ono pomieszczenie do odpowiedniej wartości, aby nie było nam za gorąco ani zbyt zimno.

Kompaktowe wymiary:

Model ma 9 żeberek i kompaktowe wymiary. Ponieważ nie zajmuje on dużo miejsca w pomieszczeniu nie powinien przeszkadzać żadnemu z domowników. Warto dodać, że sprzęt nie ma negatywnego wpływu na wystrój pokoju.

Wady
Brak kółek:

Grzejnik nie ma kółek, dlatego trzeba przenosić go w rękach. Mimo że nie waży on zbyt dużo, nie dla wszystkich kupujących jest to komfortowa czynność.

Krótki przewód zasilający:

Jak przekonuje część konsumentów, przewód zasilający jest za krótki i czasem ustawienie sprzętu we wcześniej wybranym miejscu nie jest możliwe.

 

 

 

 

Grzejnik olejowy – jak go używać?

 

Z wcześniejszego tekstu dowiedziałeś się, jak grzejnik olejowy jest polecany przez Internautów. Istotny jest jednak nie tylko wybór odpowiedniego urządzenia, ale także poznanie zasad jego użytkowania. Dlatego też chcemy zachęcić Cię do przeczytania tekstu, w którym wskazujemy, w jaki sposób należy korzystać z tego sprzętu. Jeśli zastosujesz się do zawartych w nich zasad, możesz być pewny, że korzystanie z grzejnika olejowego będzie w pełni bezpieczne.

 

 

Obsługa grzejnika olejowego

Punktem wyjścia do rozważań na temat użytkowania sprzętu jest zapoznanie się z instrukcją obsługi, która powinna być dołączona do zestawu. W niej zawarte są wszystkie istotne zagadnienia dotyczące użytkowania grzejnika. Sporo konsumentów nie zapoznaje się jednak z ulotką, co prowadzi do sytuacji, w której użytkownik nie wie, jak ustawić zakupiony przez siebie sprzęt. Pierwszą czynnością, którą powinniśmy wykonać, chcąc rozpocząć korzystanie z grzejnika, jest podłączenie go do źródła zasilania. Jeśli zakupiony przez nas model ma regulowaną moc, należy ustawić ją adekwatnie do naszych potrzeb.

Zwykle na obudowie produktu umieszczona jest kontrolka, która świeci się w momencie, kiedy grzejnik się nagrzewa. Jeśli światełko zgaśnie, będzie to sygnał, że urządzenie osiągnęło ustawioną przez nas temperaturę. Ważnym zagadnieniem jest również ustawianie termostatu. Odpowiada on za utrzymanie wybranej przez nas temperatury, dlatego korzystanie z niego jest bardzo przydatne. Pokrętło termostatu należy odpowiednio przekręcić (zazwyczaj w kierunku wskazówek zegara do momentu usłyszenia charakterystycznego kliknięcia).

 

Jak bezpiecznie używać grzejnika olejowego?

Użytkownicy muszą skupić się nie tylko na ustawieniach sprzętu, ale także poznać zasady jego bezpiecznego użytkowania. Producenci grzejników olejowych wskazują, jak ważne jest to, aby wybrać odpowiednie miejsce do postawienia urządzenia. Powinna być to gładka i stabilna powierzchnia. Nie zaleca się, aby stawiać grzejniki na dywanie z gęstym włosiem. Istotne jest również to, aby sprzęt nie znajdował się w zbyt małej odległości od zlewu, wanny czy umywalki. Nawet niewielka ilość wody może doprowadzić do zwarcia. Zabronione jest zatykanie znajdujących się na produkcie otworów wentylacyjnych. Musimy uważać, aby dziecko nie włożyło tak żadnych drobnych przedmiotów. Model nie powinien być przykrywany. W związku z tym ustawianie na nim np. mokrych ubrań nie jest dobrym rozwiązaniem.

 

 

Czyszczenie i konserwacja grzejnika olejowego

Należy zwrócić uwagę na to, aby dobrze zadbać o zakupiony sprzęt. Odpowiednia pielęgnacja i konserwacja gwarantuje długi czas użytkowania grzejnika olejowego. Do czyszczenia sprzętu zaleca się używanie miękkich szmatek. Mogą być one jedynie lekko zwilżone. Przed przystąpieniem do pielęgnacji grzejnika, trzeba koniecznie upewnić się, że jest on odłączony od źródła zasilania i zimny. W okresie, w którym nie korzystamy ze sprzętu, warto umieścić go w bezpiecznym miejscu (np. schowku czy garażu). Dobrym zabezpieczeniem w trakcie przechowywania będzie kartonowe pudełko, w którym otrzymaliśmy produkt.

 

Ile prądu zużywa grzejnik olejowy?

Poznając zasady korzystania z grzejnika olejowego, wiele osób zastanawia się także nad tym, jak dużo energii potrzebuje tego typu urządzenie. Niektórzy konsumenci przeliczyli, ile prądu pobiera standardowy grzejnik olejowy o mocy ok. 2000 W. Uzyskane wyniki wskazują, że przy użytkowaniu sprzętu przez kilka godzin w ciągu dnia, miesięczne rachunki za energię mogą wzrosnąć nawet o 150 zł. Choć wydaje się to dużo, trzeba pamiętać, że z grzejnika zwykle korzystamy tylko w celu chwilowego dogrzania pomieszczenia i w trakcie intensywnych mrozów.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

Alder AD 7803

 

Nasza pierwsza propozycja to wydajny grzejnik olejowy Alder AD 7803. Jest to świetny sprzęt, który pozwala dogrzać różne typy pomieszczeń – pokoje w domu, biurze czy sklep. Jest to również niezawodny ratunek, gdy dojdzie do nagłej awarii instalacji grzewczej.

Urządzenie jest wyposażone w regulację temperatury – działa na 2 poziomach mocy. Model ten posiada zabezpieczenie przed przegrzaniem się. Produkt ten pięknie się prezentuje. Ten najlepszy grzejnik olejowy ma moc 2000 W. Jest wyposażony w bardzo praktyczny system zabezpieczenia przed przegrzaniem się. Poza tym posiada lampkę kontrolną i schowek na kabel.

Osoby, które zdecydowały się na zakup tego produktu wysoko oceniają jego solidne wykonanie. Równocześnie podkreślają, że jest to bardzo wydajne urządzenie, które szybko nagrzewa pomieszczenie. Co więcej, wysoko oceniają jego atrakcyjny design.

Model Adler AD 7803 to dobry grzejnik olejowy o mocy 2000 W. Sprzęt służy do dogrzewania pomieszczeń mieszkalnych, biurowych i sklepów. Waży on 10 kg.

Zalety
Obsługa:

Na obudowie znajduje się pokrętło, które pozwala na płynną regulację temperatury. Użytkownik może wybrać jeden z 2 poziomów grzania. Poza tym sprzęt posiada lampkę kontrolną, która poinformuje Cię o tym, czy grzejnik aktualnie działa. Cała obsługa jest bardzo intuicyjna, więc użytkowanie modelu nie powinno sprawić problemu.

Wydajność:

Za sprawą dużej mocy i konstrukcji składającej się z 11 żeberek, model jest efektywny. Produkt przystosowany jest do wielogodzinnej, bezawaryjnej pracy.

Mobilność:

Za sprawą niewielkiej wagi (10 kg) oraz kół, przenoszenie urządzenia jest bardzo proste. Sprawia to, że każdy konsument ustawi sprzęt tak, by mu dobrze służył. Urządzenie sprawdzi się przy dogrzewaniu dużych pomieszczeń, gdzie tradycyjne grzejniki nie dają rady wygenerować tyle ciepła, ile potrzebujemy.

Design:

Dominującym kolorem jest czerń, z kolei front modelu pokryty jest różowym kolorem z białą grafiką przypominającą kwiaty. Dzięki temu grzejnik dobrze prezentuje się w każdym wnętrzu.

Cena:

Mimo dużej wydajności (moc 2000 W) i eleganckiego designu, urządzenie jest również tanie. Koszt zakupu prezentowanego produktu wynosi 180 zł, co stanowi atrakcyjną cenę.

Wady

 

 

Sencor SOH 4009BE

 

Nasz ranking grzejników olejowych zamyka Sencor SOH 4009BE. Jest to sprzęt z zaokrąglonymi krawędziami, a więc stanowi doskonałą propozycję, gdy masz bardzo ruchliwe dzieci, które w czasie zabawy mogłyby uderzyć głową o urządzenie. Zderzenie z takim grzejnikiem zmniejsza ryzyko urazów.

Urządzenie jest wyposażone w specjalne pokrętło regulacji temperatury, a zatem z łatwością ustawisz, a potem utrzymasz, żądaną temperaturę w pomieszczeniu. Co istotne, sprzęt ten pracuje bezobsługowo.

Grzejnik doskonale akumuluje ciepło, a więc nawet po odłączeniu od zasilania ciągle je emituje. Urządzenie jest bardzo ciche, a więc może też pracować w nocy, nie zakłócając Twojego snu. Model ten posiada 4 koła oraz uchwyt, który znacznie ułatwia jego przenoszenie. Kolejnym udogodnieniem jest praktyczna półka do nawijania kabla.

Sprzęt ten jest również wyposażony w dwupoziomowy system ochrony przed przegrzaniem się. Model ten dostępny jest w kolorze biało- szarym. Ma 3 poziomy mocy grzania. Wymiary produktu to: wysokość – 58 cm, szerokość – 53 cm, głębokość – 15 cm.

Grzejnik Sencor SOH 4009BE to elegancki i nowoczesny model olejowy. Dzięki zaokrąglonym krawędziom sprzęt bardzo dobrze się prezentuje we wnętrzu. Moc urządzenia to 2000 W.

Zalety
Bezpieczeństwo:

Grzejnik posiada bardzo dużo zabezpieczeń, które chronią go przed przegrzaniem i awarią. Co więcej, 2 lampki kontrolne poinformują Cię o tym, czy model pracuje. Dodatkowo krawędzie sprzętu są zaokrąglone (w klasycznych modelach są kanciaste), więc uderzenie nie powinno przynieść bolesnych urazów. Jeśli w czasie przenoszenie uderzysz mebel, nie zostanie on zarysowany.

Mobilność:

Produkt wyposażony został w 2 pary kółek, które ułatwiają jego przenoszenie. Elementy te zostały pokryte miękką gumą, która nie porysuje Twoich podłóg. Co więcej, w górnej części obudowy znajduje się poręczny uchwyt, który ułatwia przenoszenie urządzenia między pomieszczeniami.

Wady
Design:

Dominującym kolorem pokrywającym obudowę produktu jest szary, który nie będzie się zbyt dobrze prezentował w klasycznie urządzonych wnętrzach.

Cena:

Zakup sprzętu wiąże się z inwestycją przekraczającą kwotę 200 zł.

 

 

 

 

Grzejniki elektryczne olejowe – Ranking

 

 

Volteno Min VO0272 

 

Nieco tańszy model, Volteno Min VO0272, ma 7 żeberek i trzy opcje grzania. Producent wyposażył ten model w potrójny system chroniący przed przegrzaniem, co zdecydowanie zwiększa bezpieczeństwo jego użytkowania. Waga tego modelu wynosi 6.60 kg i również posiada on kółka do łatwiejszego przemieszczania grzejnika.

Wymiary całkowite mamy tu wysokość 550 mm, szerokość 240 mm, oraz głębokość 335 mm. Maksymalna moc tego urządzenia wynosi 1500 W, a dzięki termostatowi i możliwości jego regulacji, użytkownik ma możliwość ustawienia takiego poziomu grzania, jakiego potrzebuje.

Lampki sygnalizacyjne informują o stanie urządzenia (tryb pracy lub nie). A użytkowanie i przechowywanie tego modelu jest łatwiejsze dzięki wbudowanemu organizerowi na kabel elektryczny. Klienci oceniają ten model, jako grzejnik elektryczny olejowy w dobrej cenie.

Cenią to, że jest on lekki i mobilny i posiada dużą powierzchnię grzewczą oraz energooszczędne i szybkie promieniowanie grzewcze. Również nierzucający się w oczy design, powoduje, że model ten pasuje do każdego wnętrza.

Model Volteno Min VO0272 to olejowy grzejnik elektryczny, który ma 7 żeber. Maksymalna moc urządzenia wynosi 1500 W. Wymiary produktu to: wysokość – 55 cm, szerokość – 24 cm i głębokość – 33,5 cm.

Zalety
Energooszczędność:

W czasie pracy, maszyna nie zużywa za dużo prądu. Równocześnie powierzchnia grzejnika szybko się nagrzewa i już po chwili  wytwarza ciepło.

Powierzchnia:

Za sprawą dużej powierzchni (7 żeber) maszyna generuje sporo energii grzewczej. Z tego powodu, model dobrze sprawdzi się w pokoju o dużej powierzchni.

Bezpieczeństwo:

Urządzenie wyposażone jest w nowoczesne zabezpieczenie przed przegrzaniem. Dzięki potrójnemu systemowi nie musisz obawiać się awarii. Dodatkowo, do dyspozycji użytkownika są aż 3 poziomy grzania. Gdy ustawiona temperatura zostanie osiągnięta, na obudowie zapali się lampka.

Cena:

Koszty zakupu prezentowanego modelu nie przekraczają 110 zł. Niska cena jest proporcjonalna do wysokiej jakości wykonania. Zapewne ze względu na bardzo niskie koszty zakupu wiele osób będzie w stanie pozwolić sobie na zainwestowanie w ten oto grzejnik.

Wady
Design:

Prezentowany grzejnik ma surowy, prosty design, jego  obudowa jest dostępna w białym kolorze. W konsekwencji, niektóre osoby uważają, że nie jest atrakcyjny.

 

 

 

Mesko MS 7805 

 

Mesko MS 7805, to model grzejnika olejowego posiadający dziewięć żeberek. Jest on niezastąpiony w przypadku awarii ogrzewania podstawowego, lub w przypadku, gdy ogrzewanie takie nie daje sobie rady z dogrzaniem pomieszczenia.

Mesko MS 7805 jest wykonany w eleganckiej linii, więc nie szpeci pokoju, w którym się znajduje, a jego neutralny kolor dopasuje się do każdej kolorystyki wnętrza. W modelu tym mamy 1 poziom grzania, ale termostat pozwala na regulację temperatury w sposób płynny, a lampka kontrolna informuje użytkownika o pracy grzałki.

Mamy tutaj również zabezpieczenie przed przegrzaniem, więc produkt jest bezpieczny. Mimo, że model ten nie ma kółek, jest on łatwy do przenoszenia, bowiem producent wyposażył go w wygodny uchwyt, za pomocą którego użytkownik ustawi grzejnik w wymaganym miejscu.

Moc maksymalna urządzenia wynosi 1000 W. Użytkownicy w swoich opiniach przekazują, że produkt świetnie spełnia swoje zadanie dogrzania pomieszczeń, a jego moc jest wystarczająca, gdy grzejnik pracuje, jako dodatkowe źródło ciepła.

Mesko MS 7805 to grzejnik elektryczny o mocy 1000 W. Urządzenie to wyposażone jest w aż 9 żeber, jego wymiary wynoszą: wysokość – 38 cm, szerokość 0 37,5 cm i głębokość 0 13,5 cm.

Zalety
Wygoda:

Ze względu na niewielką wagę (4,1 kg) oraz specjalną rączkę, przeniesienie grzejnika jest bardzo proste i wygodne. Pozwoli Ci to na dowolne umiejscowienie urządzenia w pokoju.

Łatwa obsługa:

Prezentowany model obsługiwany jest w intuicyjny sposób, co sprawia, że osoby w każdym wieku na pewno poradzą sobie z ustawieniem odpowiedniej temperatury. Czynność ta odbywa się w bardzo płynny sposób.

Cena:

Prezentowany model to dobry olejowy grzejnik elektryczny do 100 zł. Za sprawą niskiej ceny, na pewno wiele osób będzie w stanie pozwolić sobie na inwestycję w to urządzenie.

Wady
Design:

Grzejnik wyróżnia się klasycznym wyglądem z obudową w białym kolorze, co nie musi się spodobać wszystkim konsumentom.

Wielkość:

Ze względu na dużą powierzchnię grzania (9 żeber), model zabiera nieco więcej miejsca w pokoju. Z tego powodu, polecany jest on w nieco większych pomieszczeniach, gdzie nie będzie zabierał cennej przestrzeni.

 

 

 

 

 

 

 

Grzejniki olejowe z termostatem – ranking

 

 

Sencor SOH 3009BE

 

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem przenośnego grzejnika polecamy Twojej uwadze model Sencor SOH 3009BE. Na urządzeniu zamontowane zostały 4 kółka oraz dobrze wyprofilowany uchwyt. Elementy te ułatwiają przenoszenie produktu. Sprzęt ma kolor biało-szary, dzięki czemu pasuje do każdego wnętrza.

Wymiary grzejnika to 52 cm x 14,2 cm x 61,5 cm. Jego waga wynosi 8,5 kg. Maksymalna moc jest równa 2000 W, a możliwość jej regulacji pozwala ustawić ten parametr na poziomie 800 W lub 1200 W. Pokrętło termostatu umożliwia ustawienie pożądanej temperatury. Model ten wyposażony jest w 9 ogniw grzewczych. Mają one zaokrąglone krawędzie, co docenią przede wszystkim osoby posiadające małe dzieci. Produkt przeznaczony jest do ogrzewania pomieszczeń do 30 m2.

Wielu konsumentów jest zdania, że prezentowany sprzęt to grzejnik olejowy z termostatem w dobrej cenie. Skutecznie ogrzewa pomieszczenie i sprawdza się nawet podczas silnych mrozów. Plusem jest jego prosty, a jednocześnie elegancki design.

 

 

 

Volteno Mini 11 VO0274

 

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć modelu Volteno Mini 11 VO0274. Jest to jeden z najbardziej popularnych produktów tego typu na rynku. Cechuje go nie tylko wydajna praca, ale także klasyczny wygląd. Dzięki niemu urządzenie dobrze prezentuje się w każdym wnętrzu.

Maksymalna moc sprzętu wynosi 2500 W. Można ustawić także ten parametr na poziomie 1000 W lub 1500 W. Wysokość grzejnika jest równa 55 cm. Jego szerokość to 24 cm, a głębokość wynosi 48,7 cm. Waga produktu oscyluje w granicach 9,1 kg. Urządzenie składa się z  11 żeberek. Posiada także specjalny uchwyt służący do przechowywania przewodu oraz liczne zabezpieczenia zapewniające jego użytkownikom bezpieczeństwo.

Volteno Mini 11 VO0274 to model, który ma same pozytywne recenzje. Użytkownicy doceniają to, że skutecznie ogrzewa pomieszczenie. Wiele osób podkreśla, że sprzęt jest łatwy w obsłudze i nie pobiera dużo prądu. Nie musimy się martwić o to, że w okresie zimowym nasze rachunki za prąd znacznie wzrosną.

 

 

 

AEG RA 5587

 

AEG RA 5587 to stylowy grzejnik olejowy. Jego design spotkał się z dużym uznaniem konsumentów. Urządzenie ma czarny kolor, co znacznie wyróżnia je na tle innych, dostępnych na rynku sprzętów.

Prezentowany model waży 11 kg. Jego przenoszenie jest łatwe dzięki umieszczonym na dole, obrotowym kółkom. Maksymalna moc produktu wynosi 1500 W. Użytkownik może ustawić także niższą wartość – 600 W lub 900 W. Wymiary urządzenia to 43 cm x 62 cm x 29 cm. Grzejnik wyposażony jest w 7 żeber. Wyłącznik bezpieczeństwa odcina sprzęt od dopływu prądu w momencie jego przewrócenia. To gwarantuje jego użytkownikom wysoki poziom bezpieczeństwa.

Model ten zyskuje wiele dobrych ocen. Konsumenci są zdania, że jest to godny uwagi produkt. Warto podkreślić, że spełnia on wszystkie normy bezpieczeństwa oraz wymagania dyrektywy niskonapięciowej i kompatybilności elektromagnetycznej. Ponadto jest łatwy w obsłudze i można go bez problemu przenosić między pomieszczeniami.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir