fbpx

Grzejniki na podczerwień ranking

Ostatnio aktualizowane: 17.10.19

 

Jeżeli zdecydowałeś się na zakup grzejnika na podczerwień, to warto z naszym rankingiem przeanalizować najciekawsze oferty, które znajdują się na rynku. Zestawienie pomoże Ci w wyborze odpowiedniego produktu. W sklepach oferowanych jest wiele paneli, jednak opierając się na opinii konsumentów, dowiedzieliśmy się, że model Greenie PG800 oceniany jest najwyżej. Grzejnik wyróżnia atrakcyjny design – można go zainstalować w każdym pokoju w domu, a także w biurze. Urządzenie umożliwia szybkie nagrzanie pomieszczenia. Jednocześnie produkt jest dość łatwy w montażu, więc bez problemu można go powiesić. W przypadku, gdy grzejnik ten Ci się nie spodobał, polecamy zapoznać się z kolejną pozycją z rankingu – Infrapower IPW600. Model ten zajmuje niewiele miejsca i zamontujesz go na ścianie lub suficie, więc nie będzie Ci przeszkadzać. Sprzęt może być instalowany w dowolnym pomieszczeniu, także w łazience. Urządzenie wykonane jest z lekkich materiałów, więc mało waży i nie wymaga skomplikowanej konstrukcji do zawieszenia.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki grzejnik na podczerwień kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Grzejnik na podczerwień, nazywany często również promiennikiem, generuje promieniowanie podczerwone i w ten sposób dogrzewa pomieszczenie. Tego typu urządzenie można bez przeszkód zamontować w domu i w biurze. Dla użytkowników chcących dowiedzieć się, jaki grzejnik na podczerwień wybrać przygotowaliśmy ten poradnik zakupowy. Są w nim praktyczne wskazówki, którymi należy się kierować robiąc zakupy.

Zalety grzejników na podczerwień

Ogrzewanie przy pomocy podczerwieni to dobry sposób na to, aby zwiększyć komfort przebywania w danym pomieszczeniu. Choć tego typu produkty są zasilane sieciowo, nie wpływają na wzrost rachunków za prąd. Zaraz po włączeniu promiennika wyczuwalne jest ciepło, co jest bardzo dużą zaletą dla osób niecierpliwych i wrażliwych na niskie temperatury. Model na podczerwień, w przeciwieństwie do tradycyjnych grzejników, nie ogrzewa powietrza w pokoju, tylko powierzchnie, do których dociera promieniowanie. Przez to promiennik możemy zamontować zarówno w zamkniętych pomieszczeniach, jak też na tarasie i podobnych miejscach na świeżym powietrzu (aby sprzęt mógł efektywnie działać, powinniśmy zadbać o osłonę przed wiatrem).

 

Materiał wykonania

Promienniki podczerwieni powstają zazwyczaj ze szkła hartowanego albo włókna węglowego. Pierwszy wspomniany materiał jest wytrzymały i niezwykle odporny na uszkodzenia mechaniczne, co wynika ze sposobu jego zabezpieczenia. Szkło najpierw podgrzewa się do temperatury ok. 640 st. C, a następnie schładza w strumieniu sprężonego powietrza. Włókno węglowe również jest solidne, a do tego lekkie. Mówi się też, że jest ono sztywniejsze niż stal czy aluminium, ponieważ powstaje w wyniku pirolizy (suchej destylacji) polimerów organicznych, takich jak np. poliakrylonitryl. Na rynku dostępne są również panele z obudową ze stali, które nie są podatne na korozję, zarysowania ani podobne uszkodzenia.

 

Wymiary

Zanim kupimy i zamontujemy grzejnik musimy zmierzyć planowane miejsce instalacji. To pozwoli nam zapobiec zakupowi niedopasowanego produktu. Wśród promienników podczerwieni bez problemu znajdziemy zarówno bardzo małe modele (do 70 cm szerokości i wysokości), a także znacznie większe, które efektywnie ogrzewają pomieszczenia o dużym metrażu, np. hale.

 

Moc – jaki grzejnik na podczerwień jest najlepszy?

Moc urządzeń grzewczych na podczerwień wynosi od 500 W do 2500 W. Jak wybrać właściwy sprzęt? Przyjmuje się, że na 1 m3 budynku przypada 20 W, dlatego im większe jest pomieszczenie, tym mocniejszego modelu potrzebujemy. Dużo jednak może zależeć również od tego, gdzie ma znaleźć się zakupiony produkt. W sypialni i pokoju dziennym na 1 m3 powierzchni powinno przypadać nieco więcej niż 20 W mocy (nawet do 30 W), żebyśmy mogli czuć się komfortowo w pomieszczeniu i nie myśleć o chłodzie na zewnątrz.

 

Sposób montażu

Panele na podczerwień można zamontować na ścianie lub na suficie, w zależności od pomieszczenia oraz własnych preferencji. Niektórzy producenci ściśle określają, na jakiej wysokości powinno znaleźć się urządzenie, aby mogło skutecznie działać. To bardzo ważne, aby stosować się do zaleceń, gdyż inaczej promiennik nie będzie ogrzewać pomieszczenia tak efektywnie, jak powinien i rozczarujemy się zakupem. To, gdzie zamontujemy grzejnik może mieć ponadto istotny wpływ na bezpieczeństwo nasze, pozostałych domowników, a także domowych zwierząt. Jeżeli promiennik znajdzie się zbyt nisko, istnieje ryzyko poparzenia się przy dotknięciu obudowy. Wszystko przez to, że panele na podczerwień nagrzewają się do temperatury ponad 300 st. C.

 

Bezpieczeństwo użytkowania

Najlepszy grzejnik na podczerwień jest wyposażony w zabezpieczenie przed przegrzaniem podnoszące bezpieczeństwo użytkowania. Takie rozwiązanie powoduje, że sprzęt z pewnością nie ulegnie awarii, nawet jeśli będzie działać przez wiele godzin bez przerwy. Do domu zamieszkiwanego przez małe dzieci polecamy promiennik, który ma dodatkowo specjalną kratkę zapobiegającą dotknięciu rozgrzanego elementu grzewczego.

 

 

Termostat

Jeżeli kupimy promiennik wyposażony w regulowany termostat, zyskamy możliwość kontrolowania ilości ciepła dostarczanego do pomieszczenia. Z pewnością nie będzie nam więc za zimno ani za gorąco. Zastosowanie termostatu może też wpływać na zmniejszenie zużycia prądu.

 

Klasa ochrony

Jak już wspomnieliśmy, grzejniki na podczerwień możemy zamontować w wielu różnych miejscach. Jeśli planujemy instalację panelu w pomieszczeniu o podwyższonym poziomie wilgotności, konieczne jest znalezienie produktu w odpowiedniej klasie ochrony. W przypadku łazienki czy kuchni dobrym wyborem jest model oznaczony symbolem IP44, ponieważ ma uszczelki zapobiegające przedostaniu się wody i zanieczyszczeń do środka obudowy. Do stosowania na zewnątrz i dużych halach produkcyjnych nadają się promienniki w klasie IP65. Na pewno nie uszkodzi ich kurz oraz wilgoć.

 

Design

Panele na podczerwień są równie eleganckie i stylowe, co zwykłe grzejniki elektryczne. Oferowane przez popularne marki promienniki można łatwo dopasować do wystroju wnętrza, bardzo często istnieje możliwość samodzielnego zdecydowania o kolorze obudowy. Nie musimy się więc martwić, że panel będzie się źle prezentować w pokoju.

 

Grzejniki na podczerwień w dobrych cenach

Najtańsze grzejniki na podczerwień kosztują ok. 100 zł, jednak mają stosunkowo niską moc i są przeznaczone do użytku w małych pomieszczeniach. Mocniejsze i większe sprzęty są znacznie droższe, ich cena może przekraczać 1000 zł. Jednak takie panele zwykle są bardziej efektywne, a ponadto zachwycają unikatowym designem oraz solidnością.

 

 

Najlepsze grzejniki na podczerwień w 2019 roku

 

Zebraliśmy stylowe i praktyczne modele ogrzewające światłem zbliżonym do słonecznego, aby pomóc Ci w wybraniu urządzenia pasującego do Twojego domu, zakładu lub biura. Prezentowany ranking grzejników na podczerwień zawiera produkty, które szybko ogrzewają pomieszczenia.

 

Nasze zalecenia

 

Greenie PG800 

 

Greenie PG800 służy do ogrzewania pomieszczeń za pomocą podczerwieni. Co istotne, oprócz praktycznego zastosowania, model atrakcyjnie się prezentuje dodając wnętrzu stylu. Urządzenie jest odpowiednie do użytku zarówno w domu, jak i miejscu pracy – w pokojach o wielkości do 20 m2.

Produkt dobrze i szybko ogrzewa pomieszczenia, a jego moc jest równa 800 W. Warto dodać, że model jest bardzo wydajny i zużywa niewiele energii. Sprzęt wykonano z wytrzymałych materiałów – panel grzewczy zrobiono z hartowanego szkła.

Wymiary tego modelu są równe: 60 cm x 120 cm x 2,5 cm. Jednocześnie grzejnik jest bardzo cienki, w efekcie czego nie odstaje od ściany. Urządzenie jest bezpieczne w użyciu, gdyż zastosowano w nim ograniczenie nagrzewania. Panel można w łatwy i szybki sposób zamontować w wybranym miejscu, a także przenosić do różnych pomieszczeń. Konsumenci twierdzą, że już kilka minut po włączeniu produktu czuć różnicę w temperaturze pokoju.

Greenie PG800 to grzejnik na podczerwień o mocy 800 W. Działanie paneli jest odczuwalne po 10 minutach od włączenia. Sprzęt ma certyfikat TUV.

Zalety
Kierunek ogrzewania:

Panele zostały wykonane w taki sposób, że ogrzewają odpowiednio podłogę oraz osoby znajdujące się w danym pomieszczeniu. Wybierając ten grzejnik, nie potrzebujesz żadnego dodatkowego źródło ciepła.

Instalacja:

Instalowanie paneli nie jest trudne i zajmuje jedynie kilka minut. Do tego nie musimy być specjalistami, aby to zrobić w odpowiedni sposób. Wystarczy dokładnie przeczytać instrukcję i przygotować odpowiednie narzędzia do zamontowania grzejnika.

Konwersja:

Jak podają badania, prezentowane grzejniki oddają dużo ciepła. Jest to więc o bardziej ekonomiczny sposób niż używanie węgla lub innych pochodnych opałów, np. groszku.

Szybkość:

Możesz zauważyć, że panele robią się ciepłe już po 10 minutach od ich włączenia. Dlatego, kiedy wracasz do domu w zimowe dni, nie musisz się martwić, że wciąż będzie Ci zimno przez bardzo długi czas.

Certyfikaty:

Panele mają specjalne certyfikaty, które potwierdzają, że są one dobrze wykonane, a dodatkowo nie zagrażają naszemu zdrowiu, ani bezpieczeństwu.

Wady
Ustawienia:

Panele można regulować z pomocą specjalnego pilota. Niektórzy użytkownicy uważają jednak, że na początku ustawienia mogą być trochę niezrozumiałe, a przyzwyczajenie się może potrwać chwilę.

 

 

 

 

Infrapower IPW600

 

Produkt Infrapower IPW600 jest odpowiedni do montowania zarówno w domu, jak i w miejscu pracy. Sprzęt należy założyć na ścianę na właściwej wysokości lub umieścić na suficie. Jednocześnie od góry urządzenie równomiernie nagrzewa całe pomieszczenie.

Panel ma moc równą 600 W, co pozwala na skuteczne ogrzanie pokoju o powierzchni do 13 m2, a w przypadku większych pokojów można zawiesić kilka grzejników. Konsumenci zauważyli, że ciepło w powietrzu utrzymuje się przez długi czas po wyłączeniu sprzętu.

Model wykonany jest z aluminium, które ma biały, matowy kolor. Wykorzystany materiał jest bardzo lekki, więc sprzęt waży tylko 4,5 kg. Wymiary panelu są równe: wysokość – 60 cm, szerokość – 90 cm i grubość – 0,5 cm (na ramie 2,5 cm). Grzejnik ma klasę ochronną równą IP44, więc może być montowany także w łazience.

Infrapower IPW600 to grzejnik o mocy 600 W. Jest on przeznaczony do ogrzewania pomieszczenia o powierzchni maksymalnie do 13 m3. Wymiary grzejnika to 60 cm x 90 cm. Jego grubość wynosi 5 cm.

Zalety
Ogrzewanie:

Grzejnik jest niewielki i dlatego nie zabiera zbyt dużo miejsca. Pomimo to panele mogą ogrzać pomieszczenie, którego powierzchnia wynosi 13 m3. Dzięki gabarytom sprzętu zaoszczędzamy dużo miejsca.

Wykonanie:

Model jest dość gruby, ma 5 mm, a do tego jest otoczony 2,5 cm białą ramką, która go ochrania przed zniszczeniami. Dlatego nie musimy się martwić, że po pewnym czasie będzie trzeba wymienić grzejnik.

Design:

Model jest biały i bardzo ładnie się prezentuje. Jest on estetycznie wykonany i pasuje do nowoczesnych pomieszczeń, domu lub biura.

Montaż:

Instalacja modelu nie sprawia żadnych problemów i można ją wykonać samemu. Nie potrzebne są do tego specjalistyczne narzędzia, a sam proces zajmuje chwilkę.

Wady
Czyszczenie:

Na białym panelu szybko widać zabrudzenia i kurz, a jego czyszczenie raczej nie należy do łatwych czynności.

 

 

 

 

Saturn ST-HT0498 

 

Grzejnik Saturn ST-HT0498 ma bardzo prostą konstrukcję, w efekcie czego wygodnie się go używa w każdym miejscu. Produkt przystosowany jest do montażu w halach, warsztatach, na budowach, a także w domach. Urządzenie ustawione jest na stabilnym stojaku z 3 nóżkami, których wysokość można regulować (do 190 cm). Jednocześnie panel można w łatwy sposób zawiesić na ścianie. Obudowa modelu jest czarna, więc sprzęt pasuje do większości pomieszczeń.

Dla bezpieczeństwa na panelu grzewczym położono kratkę, która chroni przed poparzeniem. W urządzeniu zastosowano także regulowany termostat. Grzejnik ma też wbudowane zabezpieczenie przed przegrzaniem. Co istotne, maszyna nie zużywa tlenu, więc może być używana w zamkniętych pomieszczeniach.

Moc produktu jest równa 2500 W. Ten dobry i tani grzejnik na podczerwień cicho pracuje, w związku z tym nie przeszkadza użytkownikom w codziennych czynnościach. Konsumenci cenią model za łatwość użycia i możliwość wygodnego przechowywania.

Saturn ST-HT0498 to grzejnik o mocy 2500 W. Jest to model wolnostojący. Można go również zamontować na ścianie.

Zalety
Moc:

Produkt ma bardzo dużą moc, która wynosi aż 2500 W. To pozwala bez problemu ogrzać nawet bardzo duże pomieszczenie, pomimo niezbyt dużych rozmiarów sprzętu. Grzejnik może być traktowany jako jedyne źródło ciepła.

Bezpieczeństwo:

Model ma specjalną funkcję zabezpieczającą go przed przegrzaniem. Nie przegrzewa się, ponieważ grzejnik się automatycznie wyłącza.

Hałas:

Grzejnik nie generuje żadnych dźwięków, więc ogrzewanie z pewnością nie będzie przeszkadzać podczas wykonywania codziennych czynności.

Wady
Miejsce:

Model postawiony na podłodze zajmuje dość dużo miejsca. Dlatego lepiej montować go na ścianie.

 

 

 

 

Greenie PW450

 

Modelem, który jest nie tylko funkcjonalny, ale również atrakcyjnie się prezentuje jest Greenie PW450. Grzejnik ma białą, estetyczną obudowę. Istnieje także możliwość nałożenia na panel obrazu podświetlanego z pomocą podczerwieni. Sprzęt przeznaczony jest do montowania w domach oraz miejscach pracy. Model przystosowany jest do pracy w pomieszczeniach o powierzchni około 20 m2.

Po 10 minutach od włączenia produktu można poczuć zmiany w temperaturze pomieszczenia. Wymiary grzejnika są równe: 60 cm x 60 cm. Warto dodać, że model w łatwy sposób się montuje, więc można go zainstalować samodzielnie.

Moc urządzenia wynosi 400 W. Panel grzewczy jest bardzo skuteczny, gdyż szybko zamienia energię w ciepło. Opinie o grzejnikach na podczerwień producenta Greenie są bardzo pozytywne. Także ten model cieszy się dużym zainteresowaniem Internautów. Konsumenci twierdzą, że produkt ten zasługuje na uwagę, gdyż jest skuteczny i wygodny w obsłudze.

Greenie PW450 to panele grzewcze o mocy 450 W. Wymiary tego modelu wynoszą 60 cm x 60 cm. Produkt ma certyfikat TUV, który zapewnia nas, że możemy bez obaw zainstalować sprzęt w biurach oraz w domach prywatnych. Jest to grzejnik na podczerwień do 600 zł.

Zalety
Szybkość działania:

Po włączeniu grzejnik zaczyna pracować po około 6 minutach. Jest to jeden z najlepszych wyników, jeżeli chodzi o szybkość rozpoczęcia działania i oddawania ciepła.

Gabaryty:

Model jest bardzo mały, więc można go zainstalować nawet w niezbyt dużym pomieszczeniu.

Instalacja:

Do instalacji niepotrzebne są dodatkowe narzędzia i dlatego wraz z instrukcją można łatwo to zrobić bez pomocy specjalisty.

Wady
Zabrudzenia:

Na panelu szybko widać zabrudzenia, więc trzeba go regularnie przecierać.

Sterowanie:

Dołączony pilot może być dość skomplikowany w obsłudze, na początku osoba obsługująca może mylić ustawienia.

 

 

 

 

Fenix PI1200 

 

Fenix PI1200 to panel grzewczy, który jest odpowiedni do stosowania w dużych halach przemysłowych, warsztatach i przestronnych pomieszczeniach wymagających skutecznego ogrzewania. Sprzęt umożliwia szybkie podgrzanie powietrza, co jest szczególnie ważne w sezonie jesienno-zimowym. Wymiary tego modelu są równe: 155 cm x 15 cm x 6 cm.

Moc silnika urządzenia wynosi 1200 W, gdzie na każdy 1 m2 przewidziana jest moc około 35 W. Istotną kwestią jest odpowiednie zamontowanie produktu, gdyż powinien się znajdować na wysokości od 3,5 m do 10 m. Warto także dodać, że urządzenie może się rozgrzać nawet do 380 st. C.

Sprzęt wykonany jest z wytrzymałych materiałów – element grzewczy zrobiony jest z aluminium i krzemu, a obudowa ze stali. Użyte tworzywa są dość lekkie. Po zainstalowaniu panel prezentuje się profesjonalnie. Konsumenci są zadowoleni z tego modelu przez wzgląd na łatwość montażu i użytkowania sprzętu.

Hotzone Basic 6 to panel grzewczy o mocy 800 W. Wymiary modelu wynoszą 120 cm x 60 cm. Panel może maksymalnie osiągnąć temperaturę 120 st. C.

Zalety
Montaż:

Grzejnik jest bardzo lekki i przenoszenie go nie sprawia problemu. Oznacza to też, że montaż nie jest trudny, szczególnie że nie potrzebujemy dodatkowych narzędzi.

Design:

Model wygląda ładnie, a co najważniejsze jest cienki i nie zabiera zbyt dużo miejsca. W efekcie grzejnik nie szpeci pomieszczenia.

Wady
Wytrzymałość:

Można dość łatwo uszkodzić grzejnik, więc lepiej umieścić go w miejscu niedostępnym dla zwierząt czy dzieci.

Grzanie:

Użytkownicy uważają, że grzejnik dobrze sprawdza się jako dodatkowe ogrzewanie, nie jako główne.

 

 

 

 

Jak działa grzejnik na podczerwień?

 

Grzejnik na podczerwień uznawany jest za nowoczesny, ale też efektywnie działający sprzęt. To może być dobra alternatywa dla zwykłego kaloryfera. Chcesz kupić urządzenie grzewcze wykorzystujące podczerwień, ale najpierw wolisz dowiedzieć się, w jaki sposób działa? O tym jest następna część naszego artykułu.

 

 

Czym jest energia podczerwieni?

Energia podczerwieni to inaczej energia promieniowania. Przemieszcza się ona w przestrzeni w postaci fal elektromagnetycznych, które nie są dla nas widoczne. Mogą one odbijać się, być pochłaniane lub ulegać skupieniu, tak samo, jak światło. Co ciekawe, to nie powietrze jest nośnikiem energii podczerwieni. Zmienia się ona w ciepło w momencie, kiedy zostanie pochłonięta (ulegnie absorpcji) przez ludzi, zwierzęta i inne przedmioty znajdujące się w otoczeniu.

 

Jak działa grzejnik na podczerwień?

Grzejnik na podczerwień po włączeniu zaczyna emitować fale elektromagnetyczne. Po chwili możemy odczuć podwyższenie temperatury otoczenia i przyjemne ciepło. Jest to możliwe, ponieważ nasze ciało zacznie pochłaniać wspomniane fale, podobnie jak wszystkie przedmioty znajdujące się w pomieszczeniu (dotyczy to również samych ścian). Za sprawą grzejnika na podczerwień temperatura średnio jest wyższa o 2 lub 3 st. C od tej rzeczywistej, ale jednocześnie nie mamy wrażenia, że w pokoju jest zbyt duszno (na co często narzekają posiadacze zwykłych kaloryferów). Z tego względu sprzęt na podczerwień pomaga stworzyć w pomieszczeniu komfortowe dla domowników warunki, które dodatkowo są korzystne dla zdrowia. Miejmy na uwadze, że energia podczerwona jest często wykorzystywana w lecznictwie, dlatego po dłuższym czasie używania grzejnika na podczerwień możemy odczuć poprawę samopoczucia czy ogólnej kondycji zdrowotnej. Promieniowanie podczerwone nie podgrzewa powietrza, ale je jonizuje ujemnie, a więc eliminuje krążące jony dodatnie. Jak twierdzą lekarze, ma to pozytywny wpływ na naszą sprawność psychofizyczną. Ważne jest również to, że nie musimy inwestować w nawilżacz powietrza, gdyż grzejnik na podczerwień nie wysusza go tak, jak tradycyjny kaloryfer.

 

 

Czy warto kupić grzejnik na podczerwień?

Codzienne używanie grzejnika na podczerwień może przyczynić się do obniżenia rachunków za ogrzewanie domu. Tego typu sprzęt może stosunkowo szybko podnieść komfort przebywania w pomieszczeniu, nawet jeśli jest mocno wychłodzone. Standardowo przyjemne uczucie ciepła odczuwalne jest po upływie maksymalnie 30 minut od włączenia urządzenia. Ogrzewanie na podczerwień to świetne rozwiązanie zwłaszcza dla alergików. Ponieważ powietrze nie krąży przez cały czas w pokoju, można zminimalizować ryzyko wzbijania się cząsteczek kurzu do góry i ich ciągłego przemieszczania. Pozwala to także zahamować rozwój pleśni i grzybów. Jak twierdzą specjaliści, sprzęty na podczerwień są na tyle trwałe, że można je użytkować nawet przez kilkanaście czy kilkadziesiąt lat. W sklepach dostępne są nie tylko stojące grzejniki, ale i panele przystosowane do montażu na ścianie, suficie czy podłodze. Nierzadko pełnią one funkcję dekoracyjną w pomieszczeniu, co jest ich dodatkowym atutem. Poza tym wybór odpowiedniego urządzenia nie jest tak trudny, jak początkowo mogłoby się wydawać. Z łatwością można znaleźć informacje o tym, jaki grzejnik na podczerwień jest polecany przez specjalistów (piszemy o tym również w umieszczonym wyżej rankingu).

 

Jakie są wady ogrzewania na podczerwień?

Choć ogrzewanie na podczerwień ma wiele zalet, to nie jest rozwiązaniem pozbawionym wad. Grzejniki emitujące fale podczerwone nie nadają się do podgrzewania wody, do tego musimy znaleźć inne urządzenie. Jeśli budynek, w którym mieszkamy, ma słabą izolację, wówczas trudno nam będzie go ogrzać, co wynika z ciągłego uciekania ciepła na zewnątrz poprzez źle zabezpieczone ściany. Mimo że grzejnik na podczerwień pozwala zmniejszyć całkowite koszty ogrzewania domu, to jego zakup wiąże się z dużym wydatkiem.

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (31 votes, average: 4.68 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status