Rankingu 5 najlepszych grzejników elektrycznych w 2021

Ostatnio aktualizowane: 15.04.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Grzejnik elektryczny – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Najlepszym grzejnikiem elektrycznym olejowym w 2021 roku okazał się Ravanson OH-11. Ranking tych produktów wskazał najczęściej kupowany grzejnik elektryczny przez klientów, oraz poziom ich zadowolenia z zakupionego urządzenia. Jest to grzejnik o mocy 2000W i składa się z 11 żeberek. Waga tego modelu wynosi 9,2 kg, ale dzięki kółkom w postawie bez trudu go przestawimy w żądane miejsce. Według użytkowników jest to model, który dobrze spełnia swoje zadanie, jako grzejnik podstawowy lub dodatkowy. Mamy tu płynną regulację temperatury i 3 poziomy mocy grzania. Ustawieniami zarządzamy poprzez pokrętło i dwa przyciski. Gdy grzejnik jest w fazie grzania zapala się lampka kontrolna. Ponadto model ten został wyposażony w schowek na przewód zasilający, co jest wygodne, gdy grzejnik nie pracuje i trzeba go gdzieś przechować. Drugim w kolejności grzejnikiem, jaki uzyskał najwyższe notowania klientów jest model Atlantic F117/200. Więc jeśli nie odpowiada Ci opisywany najlepszy model, zawsze możesz sprawdzić parametry kolejnego grzejnika w rankingu grzejników elektrycznych.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki grzejnik elektryczny kupić?

 

Gdy za oknem dmucha zimny wiatr lub pada deszcz często rozglądamy się w domu za dodatkowym źródłem ciepła. O ile mieszkając w domu wolnostojącym mamy możliwość włączenia ogrzewania, gdy mamy taką ochotę o tyle w mieszkaniach w bloku może to być bardziej skomplikowane. Często nie mamy wpływu na ogrzewanie, które włączane jest przez administrację, gdy rozpocznie się sezon grzewczy. Dlatego też nagminnie szukamy dodatkowych źródeł ogrzewania, gdy zdarzy się bardzo zimny wrzesień lub chłodny maj.

Urządzenia tego typu są również idealnym rozwiązaniem, dla osób, które nie mają możliwości zainstalowania centralnego ogrzewania. W sprzedaży dostępne są grzejniki elektryczne w dobrych cenach, które są energooszczędne. Także używając tego typu sprzętu nie będziemy musieli rozbić banku. Duża zaletą tego rozwiązania jest to, że instalacja nie wymaga dużo pracy. Nie musimy kłaść rur czy kuć ścian. Dodatkowo zamontowanie grzejnika elektrycznego zajmuje tylko chwilę i może zostać wykonane przez każdego.

Grzejniki elektryczne są również dobrą alternatywą dla zainstalowanego ogrzewania. Jeśli dostawca energii cieplnej w naszym domu nie jest solidny i często zdarzają się awarie, lub zainstalowane ogrzewanie jest niedostateczne.

Jeśli z jakiegokolwiek powodu chcesz zakupić grzejnik elektryczny, lecz nie wiesz, na jaki model się zdecydować to koniecznie przeczytaj nasz poradnik. Opiszemy w nim krótko, na jakie aspekty przy wyborze urządzenia powinniśmy zwrócić uwagę, tak byś po zakupie był zadowolony z nabytego produktu.  

 

Moc grzejnika

Ponieważ sprzęt ten jest zasilany energią elektryczną ważne jest, by dobrać jego odpowiednią moc. Oczywiście, im większa moc urządzenia, tym większe jego możliwość grzewcze. Jednak zanim zdecydujemy się zakupić grzejnik o największej, dostępnej mocy zastanówmy się nad tym, jak planujemy go użytkować.  Gdy rozważamy, jaki grzejnik elektryczny wybrać pierwsze, co powinniśmy zrobić to przemyśleć, gdzie będzie to urządzenie pracować.

Czy mamy jedno pomieszczenie, które potrzebuje dogrzania, czy sprzęt będzie „wędrować” pomiędzy pokojami i włączany tam, gdzie jest najbardziej potrzebny? Następnie zastanówmy się, jaka jest kubatura tych pomieszczeń, a w przypadku większej ich ilości, jaki jest metraż największego pokoju, który mamy zamiar ogrzewać. Przyjmuje się, że zapotrzebowanie grzewcze na każdy metr kwadratowy o wysokości 2,8 metra wynosi 85 W. Nawet, jeśli pomieszczenie jest malutkie nie powinniśmy się decydować na urządzenie o mocy mniejszej niż 1,5 KW. Modele o takiej mocy nie dostarczą wystarczająco ciepła nawet w najmniejszych pokojach.

 

Termostat jako funkcja energooszczędna

Wbudowany termostat w urządzeniu pozwoli nie tylko ustawić odpowiednią temperaturę grzania. Dzięki temu w nagrzewanym przez nas pomieszczeniu nie będzie ani na zimno ani za ciepło. Natomiast wyłączanie się grzejnika, gdy osiągnie wybraną temperaturę obniża rachunki za prąd. Termostat powinien również zareagować, gdy temperatura spadnie poniżej wybranego przez nas zakresu. W tym momencie powinien zostać wysłany sygnał do urządzenia, które powinno wznowić grzanie.

 

Rodzaje grzejników elektrycznych

Obecnie w sprzedaży znajdziemy kilka różnych rodzajów tego typu urządzeń. Najbardziej popularny jest grzejnik olejowy. Ten model grzejnika wypełniony jest olejem, który jest czynnikiem grzewczym. Taka budowa powoduje, że długo utrzymuje on ciepło. Niestety długo się też nagrzewa. Grzejniki olejowe zazwyczaj mają zamontowane kółka na nóżkach, łatwo więc przesuniemy urządzenie w miejsce, gdzie jest najbardziej potrzebne. Mają one również wbudowane termostaty.

Kolejny rodzaj to grzejnik konwektorowy. Urządzenie to wyposażone jest w grzałkę, lub płytę grzejną. Zazwyczaj modele te mają wbudowany termostat, dzięki któremu możemy regulować temperaturę grzania. Sprzęt tego typu możemy postawić na podłodze, lub zawiesić na ścianie. Dlatego te grzejniki są idealnym rozwiązaniem do pomieszczeń, gdzie nie ma możliwości zainstalowania centralnego ogrzewania.

Popularne są również termowentylatory, zwane również farelkami, jednak grzejniki tego typu są zazwyczaj stosowane do ogrzewania punktowego. A ze względu na generowany hałas nie są preferowane przez użytkowników jako główne źródło ogrzewania pomieszczenia. Niezbędny w tym modelu jest wentylator, który wprawia powietrze w ruch. Gdy przepływa ono w pobliżu spirali zostaje ono nagrzane. Termowentylatory są zazwyczaj małych rozmiarów, więc łatwo zabrać je ze sobą w podróż. Bez problemu też przeniesiemy go w dowolne miejsce. Urządzenia te możemy również używać jako wentylatory chłodzące pomieszczenia w gorące dni. Pamiętajmy jednak, by sprawdzić, czy kupowany przez model ma funkcję dmuchawy.

Rzadziej spotykane modele to grzejniki na podczerwień, które ogrzewają przedmioty znajdujące się w bliskiej odległości. Nagrzane przedmioty oddając zakumulowane ciepło ogrzewają pomieszczenie. Rzadko również spotyka się grzejniki ceramiczne. Urządzenia tego typu mają wbudowane ceramiczne płyty z wtopionymi elementami grzewczymi. Płyty te obudowane są aluminiową osłoną. Ceramiczne elementy, gdy zostaną nagrzane oddają ciepło i tym samym ogrzewają pomieszczenie. Grzejnik bardzo szybko się nagrzewa oraz długo oddaje ciepło.   

Możemy w sprzedaży znaleźć również modele grzejników wodnych, które możemy instalować pojedynczo, gdyż są one zasilane grzałkami elektrycznymi. Grzejniki tego typu instalowane są na ścianie. W sklepach znajdziemy zarówno modele do instalacji w pokojach, jak i łazienkach. Ponieważ wszystko, czego potrzebujemy by urządzenie działało to gniazdko elektryczne, montowanie grzejników jest bardzo łatwe i przebiega szybko, bez zbędnego kurzu czy brudu.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Decydując się na zakup jakiegokolwiek sprzętu elektrycznego powinniśmy zwrócić uwagę na kwestie bezpieczeństwa. Kwestie te są szczególnie ważne, gdy nabywamy urządzenie generujące ciepło. Musimy upewnić się, że producent wyposażył wybrany przez nas grzejnik elektryczny w funkcje chroniące sprzęt przed przegrzaniem. W momencie wystąpienia przegrzania, grzejnik automatycznie się wyłączy. Dzięki tej funkcji możemy spać spokojnie i nie musimy obawiać się pożaru.

Także przed pierwszym użyciem powinniśmy sprawdzić, czy wszystkie kable są w stanie nienaruszonym a połączenia elektryczne są dobrze zabezpieczone.

 

Dodatkowe rozwiązania

Jeśli planujemy zbudować cały system ogrzewania zasilanego energią elektryczną możemy dobrać takie modele grzejników elektrycznych, których producenci umożliwiają podłączenie urządzeń do zewnętrznego programatora. Takie rozwiązanie ułatwi sterowanie każdego z grzejników i ustawienie go do wybranej przez nas temperatury. Ewentualnie możemy zdecydować się na grzejnik, który możemy zaprogramować indywidualnie i zaplanować czas grzania do naszych potrzeb.

 

Jaki jest najlepszy grzejnik elektryczny?

Producenci dbają o to byśmy my, jako konsumenci, mieli duży wybór wśród różnych modeli i rodzajów grzejników elektrycznych. Dzięki temu możemy dobrać odpowiednie urządzenie do naszych potrzeb.

Przed wyborem modelu, który chcemy zakupić pamiętajmy by zastanowić się, gdzie planujemy nasz nowy dobytek używać. Warto też pomyśleć o tym, czy będzie to raczej urządzenie mobilne, czy w zamyśle mamy tylko jedno pomieszczenie, w którym będziemy je używać. Dopasowując grzejnik do naszych potrzeb nie tylko będziemy bardziej zadowoleni z naszego wyboru, a nasze pieniądze wykorzystamy najbardziej efektywnie. Jeśli decydujemy się na model mobilny, który ustawiamy w wybranym przez nas miejscu w pokoju musimy również pamiętać, że po okresie grzewczym będziemy musieli go przechować. Kupmy więc urządzenie, na które znajdziemy miejsce podczas użytkowanie oraz w czasie przechowywania.

 

5 najlepszych grzejników elektrycznych. Opinie w 2021 roku

 

Chcesz dogrzać  swój pokój podczas zimy ale nie wiesz jako grzejnik elektryczny kupić? W pierwszej kolejności trzeba postawić na bezpieczeństwo i sprawdzone modele.  Dobre grzejniki elektryczne powinny być także energooszczędne. Poniższy artykuł ułatwi Ci wybór najlepszego modelu.

 

1. Grzejnik Olejowy Elektryczny Ravanson OH-11

 

1.Ravanson OH-11Pierwszy model to grzejnik elektryczny olejowy marki Ravason. Firma produkuje sprzęt agd już od kilkunastu lat.  OH11 jest to produkt dostępny w korzystnej cenie. Jednocześnie gwarantuje wysoką jakość.  Jego maksymalna moc to 2000 W. Wyposażony jest w 11 żeberek.

Co bardzo ważne dla naszego bezpieczeństwa, posiada funkcje, która chroni urządzenie przed przegrzaniem. To niezwykle istotne w szczególności w przypadku, gdy mamy  zamiar używać grzejnika w pokoju dziecka lub też chcemt używać go nocą. Taka funkcja sprawi, że będziemy spać spokojniej. Urządzenie wytwarza ciepło w sposób płynny i stały. Grzejnik posiada także możliwość regulacji temperatury. Dzięki temu bez problemu dopasujemy temperaturę do własnych preferencji i potrzeb.

Model jest oceniany bardzo pozytywnie. Dużym atutem jest niewygórowana cena i gwarancja dobrej jakości. Produkt świetnie spełnia się w użytkowaniu. Nie jest zbyt duży a zamontowane kółka ułatwiają jego przesuwanie z miejsca na miejsce. Te tanie grzejniki elektryczne przenośne świetnie sprawdzają się w praktyce. Nie trzeba używać dużej siły, by go przetransportować. Bardzo dobrze dogrzewa niewielkie pomieszczenia.

Ravason OH-11 to według konsumentów najlepszy grzejnik elektryczny w 2021 roku. Dzięki wbudowanym kółkom jest to przenośne urządzenie. Jest ono wypełnione olejem, który oddaje ciepło do pomieszczenia.

Zalety
Nie wysusza powietrza:

Dzięki zastosowaniu oleju jako komponentu grzejnego urządzenia takie nie wysuszają powietrza w pomieszczeniu, które ogrzewają. Alergicy nie muszą się więc martwić, że w pomieszczeniach, gdzie taki grzejnik jest stosowany będą mieli problemy z oddychaniem. Model ten będziemy mogli też stosować w pokoju, gdzie przebywają małe dzieci.

Zabezpieczenie przed przegrzaniem:

Producent wyposażył ten model w podstawowe zabezpieczenia przed przegrzaniem. Automatycznie niweluje to zagrożenie pożaru. Urządzenie w przypadku niebezpiecznego podniesienia się temperatury, samoczynnie się wyłącza.   

Grzejnik długo oddaje ciepło:

Z powodu zastosowania oleju jako czynnika przewodzącego ciepło model ten charakteryzuje się tym, że długo oddaje ciepło. Możemy sprzęt wyłączyć i mimo to przez kilka godzin będzie on jeszcze „stygł”. Taka konstrukcja powoduje również, że jest on energooszczędny.

Małe wymiary:

Ravason OH-11 ma wymiary 53 x 53 x 14,5 cm. Kompaktowa budowa sprawia, że znajdziemy dla niego miejsce w każdym pomieszczeniu, nawet mniejszym.

Mobilność:

Całość waży około 9 kilogramów. Dodatkowo sprzęt został wyposażony w wygodne kółka oraz poręczny uchwyt do przesuwania. Taka konstrukcja połączona z niewielkimi rozmiarami powoduje, że każdy z łatwością przetransportuje urządzenie do pomieszczenia, gdzie jest najbardziej potrzebne.

Wady
Długo się nagrzewa:

Olej, czyli czynnik grzejny w tym urządzeniu nagrzewa się dosyć powoli. Może więc minąć kilka dobrych minut zanim odczujemy, że grzejnik faktycznie grzeje.

 

 

 

 

2. Grzejnik Pokojowy Elektryczny Atlantic F117/200

 

2.Atlantic F117-200Ten model to grzejnik ścienny z termostatem. Zasilany elektrycznie. Wyprodukowany przez firmę Atlantic, która od kilkudziesięciu lat jest w tej kategorii liderem na rynku francuskim. Firma specjalizuje się w elektrycznych systemach grzewczych. Jak wspomnieliśmy na początku, grzejnik posiada  termostat, który jest gwarantem  utrzymywania stałej temperatury.

Dzieje się tak dzięki zapewnieniu ciągłego obiegu powietrza w pokoju, który ogrzewamy.  Termostat, który został zainstalowany w urządzeniu jest bardzo czuły i odbiera takie sygnały jak  ciepło produkowane przez osoby obecne w pomieszczeniu oraz ciepło słoneczne dochodzące z zewnątrz. To bardzo inteligentne urządzenie. Grzejnik posiada regulację pracy z dokładnością do 0,1 stopnia Celsjusza. Pozwala to na bardzo dokładne zaadaptowanie temperatury, która będzie zbieżna z naszymi potrzebami.

Działa w oparciu o System Pass Program, który przesyła informacje za pośrednictwem programatora Cronopass. Z tego względu jest bardzo ergonomiczny i powala na niski pobór energii. Posiada kilka automatycznych trybów pracy. Produkt zbiera pozytywne recenzje. Chwalona jest jego cicha praca oraz ciągłe utrzymywanie stałej temperatury.

Dla osób szukających elektrycznego grzejnika ściennego z doskonałym termostatem stworzono produkt Atlantic F117/200.

Zalety
5 trybów pracy:

Model ten posiada aż 5 trybów pracy, dzięki którym możemy dopasować sposób ogrzewania do naszych potrzeb. Do dyspozycji mamy tryb komfort, eko, antyzamarzanie, stop i program.

Blokada termostatu:

Użytkownik ma możliwość zablokowania wybranych ustawień. Jest to bardzo przydatna funkcja zwłaszcza, jeśli mamy w domu małe dzieci. Nie będą one w stanie rozregulować ustawień grzejnika i tym samym zmienić poziom ogrzewania.

Chronopass:

Producent tego sprzętu przewidział możliwość instalacji i operowania tym urządzeniem za pomocą programatora Chronopass. Taki programator pozwoli precyzyjnie zaplanować ogrzewanie pomieszczenia, w którym się grzejnik znajduje przez np. okres tygodnia. Takie rozwiązanie może nam przynieść oszczędności rzędu 25% w skali roku.

Precyzyjny system regulacji temperatury:

Atlantic F117/200 został wyposażony w bardzo precyzyjny system regulacji temperatury. Użytkownik ma możliwość nastawienia poziomu grzania z dokładnością do 0,1°C.

Wady
Mało trwały kolor:

Niektórzy użytkownicy przekazują, że po pewnym czasie eksploatacji obudowa grzejnika zmienia kolor pod wpływem ciągłego ciepła. Może się więc okazać, że urządzenie zżółknie po kilku latach.

 

 

 

 

3. Grzejnik Konwekcyjny Elektryczny HB CH2004ST

 

3.HB CH2004STKolejny model to grzejnik elektryczny konwektorowy polskiego producenta HB. Daje możliwości regulacji mocy grzania. Można go ustawić w trzech konfiguracjach: 750, 1250, 2000 watów. Posiada bardzo elegancki i nowoczesny wygląd. Wyposażony w  nóżki, dzięki którym można go postawić na podłodze.

Grzejnik ma specjalny uchwyt, który ułatwia jego transportowanie. Dużym atutem jest fakt, że można go powiesić także na ścianie. Model ten posiada termostat, który pozwala na utrzymywanie płynnej stałej temperatury.  Grzejnik wyposażony jest w funkcję Antrifrost, która jest gwarantem utrzymania w pokoju minimalnej temperatury powyżej zera. Dzięki użytecznej funkcji turbo, możliwe jest ogrzanie pomieszczenia w bardzo krótkim czasie.

Model  HB CH2004ST korzysta ze specjalnych zabezpieczeń przed przegrzaniem co czyni go bezpiecznym w użytkowaniu. Dużym plusem urządzenia jest jego niska cena. Urządzenie oceniane jest na plus. Jest bardzo proste w obsłudze. Działa bardzo cicho. Pozwala na regulację temperatury. Wysoko oceniany jest jego ładny wygląd oraz wytrzymałość.

HB CH2004ST to elektroniczny grzejnik konwektorowy o ładnym, czarnym wyglądzie. Jego kompaktowe wymiary pozwolą nam przestawić urządzenie tam, gdzie będzie najbardziej potrzebne. Podsumowując jest to dobry grzejnik elektryczny do 150 zł.

Zalety
Montaż:

Producent urządzenia przewidział dwie możliwości montażu urządzenia. Możemy postawić grzejnik na dołączonych nóżkach, lub powiesić go na ścianie, uwalniając tym samym dodatkową przestrzeń w pomieszczeniu.

Funkcja Antifrost:

Urządzenie zostało wyposażone w funkcję Antifrost. Będzie ona przydatna osobom, które planują umieścić grzejnik w pomieszczeniu rzadko używanym. W czasie zimy sprzęt będzie dbał o to, by utrzymać w naszym pokoju dodatnią temperaturę.

Funkcja Turbo:

Funkcja Turbo to kolejne udogodnienie, które znajdziemy w tym grzejniku. Pozwoli ona nam na szybsze ogrzanie pomieszczenia, dzięki uruchomieniu dodatkowego nadmuchu.

Wady
Mała wydajność:

Wśród użytkowników pojawiają się głosy, że HB CH2004ST nie jest najbardziej wydajnym grzejnikiem elektrycznym. Jednak zazwyczaj grzejniki elektryczne są mniej wydajne od innych form ogrzewania, np. centralnego.

 

 

 

 

4. Grzejnik Elektryczny łazienkowy, Drabinka 500w

 

Grzejnik elektryczny przeznaczony jest głównie do montażu w pomieszczeniach łazienkowych. Rzadziej montowany jest na korytarzach, w kuchniach i innych pomieszczeniach znajdujących się w budynkach mieszkalnych. Przy jego pomocy możesz cieszyć się ciepłem przez cały rok, a w szczególności w zimniejszych okresach jesieni oraz zimy. Produkt wykonano w klasycznym stylu, dlatego nie powinieneś mieć większego problemu z dopasowaniem go do wybranego przez Ciebie pomieszczenia.

Produkt wyróżnia się zastosowaniem bardzo nowoczesnych rozwiązań, które ułatwią w znacznym stopniu życie mieszkańców naszego domu. Model wyposażono w elektroniczny termostat temperatury, programator, a także w takie funkcje, jak antyzamarzanie oraz suszenie ręczników. 

Konsumenci są bardzo zadowoleni z zakupu prezentowanego produktu. Według nich grzejnik bardzo dobrze spełnia swoją funkcję przez długi okres czasu. Możemy zawdzięczać to dużej wytrzymałości modelu. Do jego wykonania wykorzystano wysokiej jakości aluminium. Materiał ten odporny jest na uszkodzenia mechaniczne.

Łazienkowy grzejnik elektryczny, drabinka to model o mocy 500 W. Jego wymiary wynoszą: Wysokość – 98 cm, szerokość – 55 cm, głębokość 8 cm, a waga – 6 kg.

Zalety
Wytrzymała konstrukcja:

Model wykonano z aluminium. Materiał ten jest odporny na uszkodzenia mechaniczne. Z tego względu nie musimy się obawiać, że nasz grzejnik w krótkim czasie ulegnie zniszczeniu.

Elektroniczne sterowanie:

Prezentowany przez nas grzejnik jest bardzo funkcjonalny. Producent wyposażył go w elektroniczny termostat temperatury, programator, funkcję antyzamarzania oraz funkcję suszenia ręczników.

Energooszczędność oraz bezawaryjność:

W produkcie nie jest stosowany płyn. Dzięki temu mamy zagwarantowaną bezawaryjną pracę. Dodatkowo technologia szybko grzejąca pozytywnie wpływa na energooszczędność.

Wady
Obsługa produktu:

Osoby, które nigdy nie miały do czynienia z grzejnikami elektrycznymi początkowo mają problemy z opanowaniem obsługi.

Montaż:

Grzejnik jest skomplikowany w montażu. Do prawidłowego zamontowania produktu często potrzebna jest pomoc specjalisty.

 

 

 

 

5. Grzejnik Olejowy Elektryczny AEG RA 5521

 

4.AEG RA 5521Olejowy grzejnik niemieckiego producent AEG. Bardzo solidnie wykonany model, który jest niezwykle wytrzymały.  Grzejnik jest bardzo wygodny w użytkowaniu. Dysponuje czterema obrotowymi kółkami, dzięki czemu jego transportowanie jest niezwykle proste i szybkie.

Nie trzeba nadużywać siły, wystarczy go lekko pchać, a kółka same wykonają resztę pracy. Wyposażony jest także w wygodny uchwyt. Posiada również bardzo funkcjonalne rozwiązanie, jakim jest zastosowanie nawijarki kabla. To pozwala to na estetyczne przechowywanie urządzenia, gdy nie jest ono używane. Dzięki temu kable nie plącze się po podłodze. Zostało wykonane w szarej kolorystyce i w konsekwecji pasuje do wystroju każdego pokoju.

Grzejnik wyposażony jest w lampkę bezpieczeństwa, która zaświeci się na czerwono, gdy urządzenie będzie zbyt nagrzane. Działa w trzech trybach pracy: 800, 1200, 2000 watów. Dodatkowo możemy regulować ciepło za pomocą termostatu.  Posiada 9 żeber. Wiele osób twierdzi, że najlepsze grzejniki elektryczne olejowe są produkowane właśnie przez AEG. Opisywany model jest oceniany bardzo dobrze.

AEG RA 5521 to mały olejowy grzejnik elektryczny, który jest wyposażony w

9 żeberek.

Zalety
Nawijarka kabla:

Możliwość nawinięcia kabla w specjalnie do tego przygotowanym miejscu ułatwia przechowywanie grzejnika w okresach, w których się go nie używa.

Zabezpieczenie przed przegrzaniem:

Producent wyposażył to urządzenie w zabezpieczenie przed przegrzaniem. Grzejnik automatycznie się wyłączy, jeśli jego temperatura znacznie się podniesie.

Termostat:

Wbudowany termostat pozwoli użytkownikowi na ustawienie komfortowej dla niego temperatury.

Wady
Cena:

Konsumenci przekazują, że grzejnik o takich rozmiarach jak AEG RA 5521 powinien być nieco tańszy.

Waga:

Pomimo tego, że jest to to model przenośny, a jego wymiary są kompaktowe to waga grzejnika jest dosyć duża. Wynosi ona ponad 11 kg.

 

 

 

 

Jak działa grzejnik elektryczny?

 

Z pomocą grzejnika elektrycznego możemy ogrzać pomieszczenie w momencie, gdy podstawowe źródło ciepła w domu okazuje się niewystarczające. Wbrew pozorom, takie urządzenie działa efektywnie, a dodatkowo nie musi znacząco wpływać na wysokość rachunków za prąd. Ciekawi Cię, jaki grzejnik elektryczny jest polecany przez użytkowników i jak działa tego typu sprzęt? Odpowiedzi na te pytania zawarliśmy poniżej.

Działanie grzejnika olejowego

Dostępne w sklepach grzejniki elektryczne klasyfikowane są do kilku grup. Pierwsza to modele olejowe, które mają kompaktowe wymiary i przez to w razie konieczności można je swobodnie przenosić do innych pokoi.

Elektryczne grzejniki olejowe przeważnie mają obudowę wykonaną ze stali i wyglądem przypominają tradycyjne kaloryfery żeberkowe. Urządzenia te wypełnione są olejem (stąd ich nazwa), który jest podgrzewany przez umieszczone wewnątrz grzałki. Temperatura znajdującego się w grzejniku płynu stopniowo wzrasta, w efekcie czego ścianki sprzętu nagrzewają się i oddają ciepło do pomieszczenia. Kiedy olej osiągnie właściwą, ustawioną przez użytkownika temperaturę grzałki wyłączają się, jednak w pokoju wciąż odczuwane jest ciepło. Wszystko przez to, że płyn wypełniający grzejnik wolno stygnie. Z tego względu pomieszczenie nie wychładza się zbyt szybko.

 

Jak działają konwektory?

Drugą grupę elektrycznych grzejników stanowią konwektory, czyli urządzenia oddające ciepło w wyniku konwekcji. W ich przypadku ogrzewane jest krążące w pomieszczeniu powietrze i to od niego pobierają ciepło ściany czy meble. Modele konwektorowe, podobnie jak olejowe, nie są zbyt duże, a dodatkowo mają estetycznie wyglądającą obudowę (wewnątrz niej znajduje się spirala grzewcza). Konwektor zasysa zimne powietrze poprzez umieszczone w dolnej części otwory, ogrzewa je i wypuszcza z powrotem do pomieszczenia przez wylot znajdujący się na górze obudowy. Ponieważ ciepłe powietrze jest lżejsze, unosi się wyżej niż to zimne. W ten sposób powstaje naturalny ciąg – tak jak w kominie. Osoby użytkujące grzejniki konwektorowe muszą pamiętać o tym, by nie zatykać otworów wylotowych i nie suszyć na urządzeniu mokrych ubrań.

 

Zasada działania elektrycznych promienników

Wśród elektrycznych grzejników wyróżniamy również promienniki – urządzenia zwiększające temperaturę powietrza w pokoju poprzez podczerwień. Panuje przekonanie, że takie sprzęty są ekologiczne, wygodne w użytkowaniu, a ponadto energooszczędne. Promiennik przetwarza energię elektryczną w ciepło w postaci promieniowania podczerwonego (emitowanego przez rozgrzewającą się do kilkuset stopni grzałkę elektryczną). Urządzenie prezentuje się wyjątkowo elegancko. Na jego budowę składają się następujące elementy: ekran odbijający promieniowanie, podstawa, sterownik, część grzejna, a także hartowana szyba i ramka. Cena promiennika jest wyższa w porównaniu do modelu olejowego i konwektorowego, jednak może się okazać, że po pewnym czasie inwestycja nam się zwróci (głównie z uwagi na mniejsze rachunki za zużycie energii elektrycznej). Ze względu na wykorzystywane technologie tego typu produkt nie wysusza nadmiernie powietrza, w przeciwieństwie do tradycyjnych grzejników.

Zastosowanie grzejników elektrycznych

Modele olejowe świetnie sprawdzają się w domkach letniskowych, a także w mieszkaniach, w których główny system ogrzewania podczas mroźnych dni nie pracuje zbyt efektywnie. Konwektory polecane są do niskich pomieszczeń. Ustawienie takiego sprzętu w pokoju z wysokim stropem spowoduje, że część doprowadzonego do wnętrza ciepła nie zostaje w pełni wykorzystana. Z kolei elektryczne promienniki znajdują zastosowanie w bardzo wysokich pomieszczeniach. Często z pomocą tak nowoczesnych sprzętów ogrzewa się hale produkcyjne oraz budynki przemysłowe.

 

 

FAQ

 

P1: Jaki grzejnik elektryczny do pokoju?

W okresie zimowym, kiedy temperatura na zewnątrz jest wyjątkowo niska, wiele osób korzysta dodatkowo z grzejników elektrycznych. Są to przenośne, łatwe w obsłudze urządzenia gwarantujące dodatkowe ciepło. Jaki grzejnik wybrać do pokoju, aby być zadowolonym z efektów jego działania? Do wyboru mamy modele konwektorowe i olejowe. Te drugie mają tę przewagę, że utrzymują ciepło jeszcze po wyłączeniu ze źródła zasilania. Grzejniki olejowe jednak długo się nagrzewają, a ich cena jest wyższa. Jeśli chcemy ogrzać mały pokój, a przy tym nie wydawać dużo pieniędzy, możemy zdecydować się na model konwektorowy. W przypadku większych pomieszczeń i wysokich oczekiwań, co do wydajności działania lepszym wyborem okaże się model olejowy.

 

P2: Jak naprawić grzejnik elektryczny?

Naprawa grzejnika elektrycznego nie jest łatwa, bo w urządzeniu mogą wystąpić różne awarie. Należy więc określić, z czym jest problem i rozebrać grzejnik w celu sprawdzenia jego elementów. Powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na przewód zasilający, grzałkę i termostat. Jeśli na którymś z wymienionych elementów widać uszkodzenia, trzeba go wymienić. Zdajemy sobie sprawę z tego, że wiele osób nie ma doświadczenia w naprawie urządzeń elektrycznych. Osoby zaliczające się do tej grupy powinny raczej przemyśleć wizytę w serwisie, bo próba samodzielnych napraw może doprowadzić do poważniejszej awarii, a nawet stanowić zagrożenia dla zdrowia.

P3: Ile prądu zużywa grzejnik elektryczny?

Część osób waha się, czy kupić grzejnik elektryczny, obawiając się, że jego użytkowanie znacznie podniesie miesięczne zużycie prądu. Trzeba przyznać, że jeśli chcemy używać sprzętu często i przez wiele godzin, musimy się z tym liczyć. Aby określić, jak duża różnica w rachunkach za prąd nas czeka, trzeba sprawdzić zużycie energii przez konkretny model. W parametrach należy szukać wartości przedstawionej w kilowatogodzinach (kWh), która określa, ile energii w ciągu godziny zużywa dany sprzęt. Jeśli zdecydujemy się na zakup sprzętu o mocy 2000 W, to godzinne zużycie energii wyniesie 2 kWh. Przyjmując, że 1 kWh kosztuje ok. 60 gr, możemy szybko obliczyć, że takie korzystanie będzie nas kosztować 1,2 zł.

 

P4: Jaki grzejnik elektryczny do pokoju 20m2?

Pokój o powierzchni 20m2 to całkiem spore pomieszczenie. W związku z tym nie każdy dostępny na rynku grzejnik elektryczny poradzi sobie z jego ogrzaniem. Trzeba wybrać sprzęt o odpowiedniej mocy, dostosowanej do kubatury pomieszczenia. Pod uwagę należy wziąć m.in. to, czy pomieszczenie jest ocieplone. Rekomendujemy zakup grzejnika olejowego, który, choć dłużej się nagrzewa, utrzymuje ciepło także po odłączeniu. Dobrze kumuluje on ciepło i ostatecznie jest tańszy w eksploatacji, choć zwykle koszty jego zakupu, w porównaniu z modelem konwektorowym, są wyższe. Za zakupem grzejnika olejowego przemawia też to, że mniej wysusza on powietrze.

 

P5: Jaki grzejnik elektryczny zużywa najmniej prądu?

Pytanie o zużycie prądu w kontekście pracy grzejników elektrycznych pojawia się bardzo często. Konsumenci chcą wiedzieć, które modele są najbardziej oszczędne. Jeśli zależy nam na dłuższym ogrzewaniu pomieszczenia, lepiej sprawdzi się grzejnik olejowy, który pobiera energię tylko w początkowej fazie pracy i wtedy, kiedy temperatura spadnie. Dobrej jakości urządzenie ma termostat, który automatycznie wyłącza sprzęt, kiedy osiągnie on określoną temperaturę. Konwektorowe grzejniki elektryczne również są dobrym rozwiązaniem, ale w przypadku chęci chwilowego ocieplenia pomieszczenia np. do czasu, aż zacznie działać centralne ogrzewanie.

 

 

Inne artykuly, którymi mozesz byc zainteresowany:

 

Myjki do okien

Mop parowe

Myjki parowe ranking

Najlepsze suszarki do ubrań

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

Thomson Heating London

 

Niezwykle pięknie wykonany elektryczny grzejnik łazienkowy firmy Thomson Heating, która jest jedną z wiodących marek na rynku brytyjskim. Firma produkuje m.in. urządzenia grzewcze mogące pochwalić się niezwykłą energooszczędnością i ekologicznymi rozwiązaniami.

Jego piękny wygląd sprawi, że grzejnik nie tylko ogrzeje naszą łazienkę, ale będzie także elementem wystroju. Jest to model chromowany wykończony w bardzo wysokim standardzie. Posiada specjalne uchwyty, dzięki którym bardzo łatwo go zamontować na ścianie. Jego kształt i wykończenie  są okrągłe. Można go zainstalować jako element centralnego ogrzewania lub jako osobny grzejnik, który jest zasilany grzałką elektryczną. Urządzenie jest nierdzewne. Grzejnik zbiera wysokie noty.

Przede wszystkim chwalony jest jego bardzo elegancki wygląd, który bardzo pięknie wzbogaca wystrój naszej łazienki. Wysoko oceniana jest jego funkcjonalność. Świetnie sprawdza się jako suszarka łazienkowa, na której można powiesić ręczniki. Wykonany jest z bardzo dobrych materiałów i w konsekwencji jest niezwykle wytrzymały, co również oceniane jest bardzo wysoko.

Thomson Heating London to model grzejnika elektrycznego, który jest przeznaczony do instalacji w łazience. Nie tylko odporny jest on na wilgoć, jego konstrukcja pozwoli nam na np. suszenie na nim bielizny.

Zalety
Instalacja:

Grzejnik Thomson Heating London może działać jako samodzielna jednostka. W takim przypadku do urządzenia wkłada się elektryczną grzałkę, która zasila ten model. Możemy go jednak podłączyć do istniejącego systemu ogrzewania centralnego.

Design:

Chromowane rurki grzejnika Thomson Heating London wygięte w kształt koła dodadzą oryginalności każdej łazience.

Gwarancja:

Producent daje aż 5 lat gwarancji na sam grzejnik, natomiast na elementy grzejne 2 lata. Daje nam to pewność, że sprzęt jest wytrzymały i wykonany w najwyższej jakości.

Wady
Cena:

Oryginalność niestety dużo kosztuje. Tak jest i w tym przypadku. By stać się właścicielem tego modelu musimy przygotować się na wydatek wysokości 1500 zł.

Kabel zasilający:

Dołączony do grzejnika kabel zasilający ma tylko 1 metr długości. Musimy więc instalować urządzenie w bezpośrednim sąsiedztwie gniazdka elektrycznego.

 

Jaki grzejnik elektryczny ścienny wybrać?

 

Zastanawiasz się nad kupnem grzejnika elektrycznego na ścianę i nie wiesz od czego zacząć? Ten artykuł pomoże Ci się uporać z tym problemem. Oczywiście z zakupem takiego urządzenia wiąże się podstawowe pytanie, czyli jakie są Twoje potrzeby? Tu, w szczególności, należy zwrócić uwagę na charakterystykę pomieszczenia. Grzejniki zasilane elektrycznie są przede wszystkim bardzo wygodne w użyciu i zapewniają łatwą instalację. W dodatku koszty jej są stosunkowo niskie w porównaniu do ogrzewania centralnego.

Jednak nie wszystkie grzejniki sprawdzą się jako zastępcy ogrzewania centralnego. Jeżeli chcesz używać ich przez całą dobę, to musisz się liczyć z kosztami eksploatacji. W przypadku większych pomieszczeń mogą być one bardzo wysokie. Właśnie dlatego warto sprawdzić, czy urządzenie jest ekonomiczne. Z kolei grzejniki radiacyjne zmniejszą koszt ogrzewania w przypadku użycia ich właśnie do ogrzania mniejszych pomieszczeń. Natomiast ich minusem jest wysoka cena zakupu. W przypadku wcześniej wspomnianych grzejników ekonomicznych jesteśmy w stanie używać ich nawet zamiast ogrzewania centralnego. Jednak lepiej zerknąć wcześniej na specyfikację produktu, aby upewnić się, że są do tego przeznaczone.

Grzejniki elektryczne dzielą się ze względu na sposób przekazywania ciepłego powietrza na konwekcyjne i radiacyjne. Ten pierwszy typ urządzenia działa na zasadzie wykorzystania konwekcji. Jest to proces ogrzewania związany z ruchem materii. W grzejnikach działa to na zasadzie zasysania powietrza. Następnie zostaje ono ogrzane we wnętrzu urządzenia i wypuszczone na zewnątrz, do pomieszczenia. Najlepszy grzejnik elektryczny w 2021 roku, to właśnie taki, który działa na zasadzie konwekcji. Jest to bardzo popularny sposób przepływu powietrza w dzisiejszych urządzeniach. Grzejnik powoduje, że powietrze w całym pomieszczeniu podlega cyrkulacji. Urządzenie ma wiele zalet. Są nimi przede wszystkim łatwość użytkowania i bardzo szybkie ogrzewanie pomieszczenia. Jednak należy zwrócić uwagę na miejsce, w którym chcemy zamontować urządzenie. Grzejniki konwekcyjne sprawdzają się najlepiej w mniejszych pomieszczeniach. Tego typu urządzenia wykorzystują zjawisko cyrkulacji powietrza, przez co bardzo szybko i efektywnie ogrzejemy pomieszczenie. Jednak warto zaznaczyć, iż może to przynieść nieprzyjemny dla alergików skutek w formie unoszenia się roztoczy.

Drugi rodzaj grzejników, to takie, które przenoszą powietrze na zasadzie radiacyjnej. Takie urządzenia nagrzewają się równomiernie na całej powierzchni. Działanie ich sprawia, że ciepło dociera do nas stopniowo. Trochę przypomina to efekt grzania kominka. Takie urządzenie zalecane jest dla wysokich, niedużych pomieszczeń.

Grzejniki elektryczne naścienne są świetnym sposobem do ogrzewania i nie zajmują dużo miejsca. Najlepiej zamontować urządzenie pod oknem. Wtedy efekt cyrkulacji i ogrzania powietrza będzie bardziej naturalny. Najlepsze grzejniki elektryczne ścienne powinny mieć przynajmniej 1KW mocy. Pozwoli ona na ogrzanie dużych pomieszczeń. Ważnym elementem urządzenia jest termostat. Pozwoli to na regulację mocy, z którą powietrze będzie ogrzewane, w zależności od potrzeb.

 

Grzejniki elektryczne ścienne – Ranking

 

Atlantic F 117

 

Atlantic F 117 to urządzenie, które z pewnością znajdzie swoje miejsce w każdym pomieszczeniu. Jego prosty i niesamowicie estetyczny design jest miły dla oka. Grzejnik został wykonany z najwyższej jakości materiałów, przez co jest niezwykle porządny i wytrzymały. Ponadto urządzenie jest bardzo łatwe w użyciu, a jego montaż nie powinien sprawić kłopotu.

Wystarczy zamontować na ścianie stelaż naścienny ze stali galwanizowanej. Urządzenie, jak większość grzejników, jest w kolorze białym. Obudowa zrobiona została ze stali wysokogatunkowej. Grzejnik konwekcyjny posiada bardzo dużą moc pracy, wynoszącą 2,5 kW, dlatego spokojnie może służyć do ogrzewania dużych pomieszczeń. Jego wymiary to: 451 mm wysokości, 902 mm szerokości i 99 mm głębokości. Waga urządzenia to 6,3 kg. Grzejnik posiada pięciostopniowy przełącznik: program, eko, komfort, antyzamarzanie i stop.

Ponad to grzejnik ma opcję blokady termostatu. Można także zainstalować programator chronopass. Umożliwi to zarządzanie jednym urządzeniem, a nawet całym systemem grzewczym. Użytkownicy Atlantic F 117 są docenili między innymi skandynawski design grzejnika, ale też solidność i funkcjonalność produktu.

 

Thermoval T17

 

Thermoval T17 to elektryczny grzejnik ścienny przeznaczony do ogrzewania małych oraz dużych pomieszczeń. Działa on z mocą 2,5 kW. Urządzenie zdecydowanie świetnie sprawdzi się w łazience, czy pralni,  wewnątrz których przez większość czasu unosi się dużo pary wodnej. Ochrona przeciwbryzgowa IP24 zapewni bezpieczeństwo używania w bardzo wilgotnych pomieszczeniach. Wymiary urządzenia to: 40 x 89 x 8 cm. Waga grzejnika wynosi 6,1 kg. Jego rozmiary oraz design sprawiają, że świetnie prezentuje się w każdej łazience.

W dodatku urządzenie posiada opcję zabezpieczenia przed grzaniem, która natychmiastowo je wyłączy w momencie, gdy grzejnik zostanie zakryty. Montaż Thermoval T17 jest bardzo łatwy. Do produktu dołączone zostały wieszaki naścienne, nóżki statyczne i z kółkami. Tym sposobem możesz wybrać odpowiednie miejsce dla grzejnika lub potraktować go jako urządzenie kompaktowe. Obudowa produktu została wykonana z najwyższej jakości blachy stalowej. Biała farba, która pokrywa urządzenie została naniesiona techniką malowania proszkowego, co sprawia, że będzie on długi czas odporny na korozję.

Grzejnik został także zaopatrzony w termostat z możliwością ustawienia temperatury od 6ºC do 30ºC. Oprócz tego urządzenie posiada program chroniący przed mrozem (5-7ºC). Według osób, które zakupiły Thermoval T17, jest to grzejnik elektryczny ścienny w dobrej cenie.

 

Thermoval 2000W

 

Urządzenie Thermoval 2000W to elektryczny, konwekcyjny grzejnik ścienny. Produkt idealnie nadaje się do każdego pomieszczenia, a w szczególności tych, które stale lub w określonych momentach narażone są na dużą wilgoć. Zainstalowana w urządzeniu IP24 ochrona przeciwbryzgowa pozwala na bezpieczne użycie go w mocno wilgotnych pomieszczeniach. Ciągła cyrkulacja i ocieplenie sprawia, że powietrze wysusza się. Dlatego też grzejnik pomoże w zapobieganiu tworzenia się grzybów, czy pleśni. Wymiary urządzenia to: 74 cm szerokości, 45 cm wysokości i 8 cm głębokości.

Jego waga wynosi 5,2 kg. Grzejnik można zamontować na ścianie lub potraktować go jako wolnostojący. Jest on bardzo łatwy w obsłudze i posiada intuicyjny w użyciu termostat z możliwością ustawienia temperatury od 6ºC do 30ºC. W urządzeniu zastosowano grzałkę aluminiową, czyli niskotemperaturową. Przez jej zastosowanie grzejnik nie musi się nagrzewać do bardzo wysokiej temperatury i ma większą powierzchnię od tych tradycyjnych. Ponadto urządzenie spokojnie nagrzeje pomieszczenie do wysokiej temperatury z wykorzystaniem mniejszej mocy.

Klienci, którzy zdecydowali się zakupić Thermoval T17 są z niego zadowoleni, co wyrażają w swoich opiniach. Według nich produkt świetnie się sprawdził w łazience oraz zmniejszył w niej wilgotność powietrza.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir