Ranking 5 najlepszych grzejników aluminiowych w 2021

Ostatnio aktualizowane: 15.04.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Grzejnik aluminiowy – Poradnik zakupowy, ranking i test

 

Aluminiowy grzejnik powinien przede wszystkim szybko podnosić temperaturę w pomieszczeniu i zapobiegać odczuwaniu nieprzyjemnego chłodu. W naszym rankingu umieściliśmy kilka modeli, które konsumenci uznali za wydajne i do tego eleganckie. Jednym z nich jest kaloryfer KFA G 500 F 789-100-44 o mocy grzewczej 1120 W. Jego wnętrze jest dobrze zabezpieczone przed korozją, dlatego można go podłączyć nawet do miedzianej instalacji. Ponadto grzejnik jest lekki i łatwo się go montuje. Polecamy też model KFA Armatura G350F 790-100-44, który nadaje się zarówno do domów, jak i biur czy budynków użyteczności publicznej. Ze względu na śnieżnobiały kolor pasuje on do każdego pomieszczenia, bez względu na wystrój.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki grzejnik aluminiowy kupić?

 

W naszym klimacie trudno wyobrazić sobie dom bez grzejników. To one zapewniają nam ciepło w chłodne, jesienne wieczory, czy mroźne zimy. Jednak aby móc się z tego cieszyć, należy najpierw wybrać odpowiedni model do naszego pomieszczenia. Taki zakup może okazać się problematyczny, ze względu na liczbę modeli dostępnych w sklepach. Dlatego przygotowaliśmy poradnik, który podpowie Ci, jaki grzejnik aluminiowy wybrać.

Rodzaje – jaki grzejnik aluminiowy jest najlepszy?

Decydując się na zakup grzejnika aluminiowego, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na rodzaje, jakie dostępne są w sklepach. Jest to największy problem większości Polaków, gdyż nie potrafimy dobrać odpowiedniego modelu do wnętrza. Wśród dostępnych urządzeń wyróżniamy:

grzejniki płytowe – przeznaczone są do małych i wąskich pomieszczeń, gdzie często nie ma miejsca na zainstalowanie normalnego modelu. Taki sprzęt, dzięki jego lekkiej konstrukcji można bez problemu powiesić na ścianie. Ponadto, bardzo mała pojemność wodna zmniejsza zużycie energii. Z drugiej strony nie jest to wydajny model i zdecydowanie lepiej sprawdzi się w łazience lub kuchni, niż w sypialni.

grzejniki konwektorowe – konstrukcja wykonana jest z aluminium, natomiast obudowa jest miedziana. To zapewnia odpowiednie przewodzenie ciepła.

grzejniki drabinkowe – dedykowane są do łazienek i kuchni. Ze względu na lekką konstrukcję można je zainstalować na ścianie i wykorzystywać jako wieszak na ręczniki, czy bieliznę.

grzejniki dekoracyjne – to również modele, które najczęściej instaluje się w łazienkach. Charakteryzują się ciekawymi kształtami i kolorami.

 

Moc

Koniecznie zwróć uwagę na moc danego modelu. Od tego właśnie zależy wydajność oraz funkcjonalność naszego sprzętu grzewczego. Najlepszy grzejnik aluminiowy to taki, który doskonale rozprowadzi ciepło w całym pomieszczeniu. Ponadto, sama moc przekłada się również na inne funkcje takiego urządzenia, jakimi między innymi są: ogrzewanie, suszenie, czy opcja dogrzewania.

Aby dobrać odpowiedni model do naszego wnętrza, najlepiej jest policzyć zapotrzebowanie za pomocą wzoru: na 1 m2 przypada 60 W w przypadku, gdy budynek jest parterowy i odpowiednio izolowany – min. 10 cm styropian. 1m2 na 100 W, gdy w budynku do ogrzewania wykorzystano 5 cm styropian. 1 m2 dla 140 W, gdy nie ma żadnej izolacji cieplnej.

 

Wymiary

Koniecznie dopasuj wielkość grzejnika do wnętrza. Na jego rozmiar często wpływa moc urządzenia, choć nie jest tak w każdym przypadku. Aby nasz grzejnik był wydajny, najlepiej jest go umiejscowić tuż pod oknem, gdzie odnotowywane są największe straty ciepła. W sklepach dostępnych jest wiele modeli, więc każdy na pewno znajdzie coś odpowiedniego do swoich wnętrz.

 

Design

Główną kwestią, na którą wiele osób zwraca uwagę jest wyłącznie moc lub rozmiar, pomijając często walory estetycznego takiego urządzenia. Należy pamiętać, że taki sprzęt może być również ciekawą  ozdobą naszego pomieszczenia. W zależności od modelu, w sklepach dostępne są grzejniki w różnych kształtach, o bardziej lub mniej zaokrąglonych końcach i w ciekawych kolorach.

 

Rozstaw końców

Planując wymianę naszego grzejnika w danym pomieszczeniu należy przede wszystkim zwrócić uwagę na rozstaw końców przyłączeniowych. Odpowiednio dobrany sprzęt można podłączyć bez konieczności ingerencji w system grzewczy. Grzejniki aluminiowe mają ten sam rozstaw końców, co modele żeliwne, dlatego zakup nowego produktu nie przysporzy nam problemów. W przypadku, gdy końce przyłączeniowe w żaden sposób nie będą pasować do instalacji, należy wyposażyć się w specjalne kształtki, czyli adaptery, które dostosowują się do gałązek grzejnika.

 

Grzejnik, a ogrzewanie podłogowe

W przypadku dużych łazienek, często stosuje się podwójne ogrzewanie, by zatrzymać ciepło w pomieszczeniu, gdzie ucieka ono często przez okno. Jednak, aby taka kombinacja działała sprawnie, należy uprzednio dobrze dobrać sprzęt. W przypadku instalacji warto jest podłączyć specjalne zawory mieszane, które pozwalają na sterowanie zarówno ogrzewaniem podłogowym, jak i grzejnikiem za pomocą jednego pokrętła. Jest to bardzo wygodne i praktyczne. Ponadto, taki grzejnik łazienkowy może nam również posłużyć jako wieszak, natomiast ciepła podłoga będzie zdecydowanie przyjemniejsza od zimnych płytek.

Grzejniki łazienkowe

Grzejniki łazienkowe różnią się od normalnych urządzeń instalowanych w pomieszczeniach typu sypialnia, czy salon. Tego typu sprzęt ma być przede wszystkim niewielki oraz praktyczny. Najlepiej wybrać jest taki model, na którym możemy wygodnie powiesić mokre ręczniki, czy bieliznę.  Takie grzejniki różnią się również pod względem zasilania. Wśród dostępnych modeli wyróżniamy urządzenia wodne, elektryczne oraz wodno-elektryczne. Te pierwsze zasilane są z centralnego ogrzewania. Drugie natomiast przy pomocy grzałki elektrycznej.

Ostatni model jest bardzo uniwersalny ze względu na to, że w trakcie sezonu grzewczego grzejnik pobiera energię z centralnego ogrzewania, natomiast poza, z sieci elektrycznej.

 

Grzejniki aluminiowe w dobrych cenach

Cena grzejników aluminiowych zależy nie tylko od producenta, ale przede wszystkim od mocy oraz designu. Najtańsze modele kosztują ok. 400 złotych. W sklepach dostępne są jednak modele, których koszt zakupu zdecydowanie przekracza kwotę ok. 1000 złotych. Należy pamiętać, że taki sprzęt należy wybierać przy uwzględnieniu wielkości pomieszczenia, jak również stylistyki, w jakiej zostało urządzone.

 

5 najlepszych grzejników aluminiowych. Opinie w 2021 roku

 

W naszym klimacie instalacja grzewcza w domu to podstawa. Prędzej czy później jesteśmy zmuszeni do wyboru grzejników, dlatego warto wiedzieć, jakie modele są dobre, a jakie lepiej omijać szerokim łukiem. W tym artykule skupiamy się na grzejnikach aluminiowych, idealnych do łazienek i innych pomieszczeń o dużej wilgotności. Oto 5 najlepszych modeli dostępnych na polskim rynku.

 

1. KFA Grzejnik Aluminiowy G 500 F 789-100-44

 

Prezentujemy kaloryfer KFA G 500 F 789-100-44, który jest odpowiedni do pomieszczeń o powierzchni do 15 m2. Jego moc grzewcza wynosi 1120 W, a konstrukcja jest zbudowana z 10 żeberek. Wymiary każdego członu to: Głębokość – 9 cm i wysokość – 57,3 cm. Całkowita szerokość modelu wynosi 80,4 cm.

Grzejnik nie jest bardzo ciężki (waży ok. 13,3 kg), dlatego jego montaż nie sprawia trudności. Jego maksymalna temperatura robocza to 95 st. C, a ciśnienie robocze 1,6 MPa. Kaloryfer jest wykonany z aluminium i krzemu, takie połączenie zapewnia bardzo dobrą przewodność cieplną.

Konsumenci uważają, że grzejnik jest bardzo dobrym wyborem dla osób szukających efektywnie działającego źródła ciepła do salonu czy sypialni. Bardzo szybko się on nagrzewa, w dodatku elegancko prezentuje się na ścianie. Kaloryfer może współpracować z miedzianą instalacją, ponieważ jego wnętrze zostało w odpowiedni sposób zabezpieczone przed korozją.

Grzejnik KFA G 500 F 789-100-44 waży ok. 13,3 kg, a jego wymiary to: 80,4 cm x 57,3 cm x 9 cm. Wysokość montażowa modelu to 50 cm.

Zalety
Szybko ogrzewa pomieszczenie:

Kaloryfer szybko się nagrzewa, a to oznacza, że nie trzeba długo czekać, aby w pomieszczeniu zrobiło się cieplej.

Elegancki wygląd:

Grzejnik wygląda elegancko, dlatego nie powinien mieć negatywnego wpływu na wystrój pokoju.

Uniwersalność:

Model jest dostępny w białym kolorze, w efekcie czego jest uniwersalny i pasuje do każdego pomieszczenia.

Współpraca z miedzianą instalacją:

Kaloryfer został od wewnątrz zabezpieczony przed korozją, może współpracować z miedzianą instalacją.

Szybki montaż:

Wiele osób przyznaje, że zamontowanie grzejnika nie zajmuje dużo czasu. Wynika to m.in. z tego, że jest on lekki.

Wady
Nieodpowiedni kształt:

Część kupujących narzeka na zaokrąglone wykończenie kaloryfera. To powoduje, że trudno jest na nim postawić buty czy zawiesić wilgotne ubrania, gdyż po chwili się zsuwają.

 

 

 

 

2. Grzejnik Aluminiowy KFA Armatura G350F 790-100-44 żeberkowy

 

Grzejnik KFA Armatura G350F 790-100-44 jest zbudowany z 10 żeberek. Jest on przeznaczony do podłączenia do instalacji wodnej centralnego ogrzewania w systemie zamkniętym lub otwartym, również takiej, wykonanej z miedzi. Wynika to z tego, że wnętrze grzejnika pokryto powłoką zapobiegającą powstawaniu mikrokrystalicznej korozji.

Opisywany model waży 12,4 kg, a wymiary każdego żeberka to: Wysokość – 43,3 cm, szerokość – 8 cm oraz głębokość – 9,5 cm. Maksymalne ciśnienie robocze grzejnika to 1 MPa, dopuszczalna temperatura robocza wynosi 95 st. C. Aby kaloryfer działał efektywnie, należy zamontować go w taki sposób, żeby znajdował się w odległości minimum 10 cm od parapetu, 10 cm od podłogi oraz 2,5 cm od ściany.

Sprawdzając recenzje na temat kaloryfera, można dojść do wniosku, że do jego najważniejszych zalet konsumenci zaliczają: Elegancki wygląd, łatwe podłączenie do instalacji oraz możliwość dopasowania do każdego wnętrza. Ponadto grzejnik dobrze sprawdza się nie tylko w domu, ale i np. w biurze.

KFA Armatura G350F 790-100-44 to model o wymiarach: 43,3 cm x 80 cm x 9,5 cm. Zalecana minimalna wysokość montażu to 10 cm.

Zalety
Zabezpieczenie przed korozją:

Wnętrze grzejnika jest pokryte powłoką zapewniającą ochronę przed pojawieniem się korozji. To sprawia, że model może współpracować z miedzianą instalacją.

Elegancki wygląd:

Kaloryfer wygląda elegancko, ma śnieżnobiały kolor. Z tego względu można go bez przeszkód zamontować w widocznym miejscu, pasuje do pomieszczeń urządzonych nowocześnie, jak i klasycznie.

Szybkie oddawanie ciepła:

Grzejnik szybko się nagrzewa i oddaje ciepło. Sprawdza się on w domach, biurach, a także budynkach użyteczności publicznej.

Nie zajmuje dużo miejsca:

Kaloryfer ma kompaktowe wymiary i nie zajmuje dużo miejsca na ścianie, można go zamontować np. w niewielkim przedpokoju.

Wady
Podatność na uszkodzenia:

Na skutek mocnego uderzenia grzejnik może lekko się odkształcić, zwiększa to też ryzyko odpryskiwania farby. Należy ostrożnie się z nim obchodzić, zwłaszcza podczas montażu.

 

 

 

 

3. Grzejnik Aluminiowy, Kaloryfer Term Standard 500

 

Model Term Standard 500 to kaloryfer, którego moc grzewcza to ponad 1200 W. Jest on zbudowany z 10 żeberek, wymiary każdego z nich to: Szerokość – 7,6 cm, wysokość – 57 cm oraz głębokość – 7,8 cm. Grzejnik waży ok. 7 kg.

Cechą wyróżniającą kaloryfer jest zmniejszona pojemność wodna. Za sprawą takiego rozwiązania efektywnie ogrzewa on pomieszczenie, a ilość potrzebnej w tym celu cieczy grzewczej została zmniejszona do minimum. Grzejnik można podłączyć do instalacji w sposób tradycyjny (z boku), z dołu, jak również metodą krzyżową. Maksymalne ciśnienie robocze to 1 MPa.

Konsumenci przekonują, że kaloryfer efektywnie ogrzewa zarówno mniejsze, jak i większe pomieszczenie. Podoba im się to, że jest to model w białym kolorze, gdyż dzięki temu można go z łatwością dopasować do każdego wnętrza i to bez względu na wystrój. Co więcej, grzejnik na długo zachowuje estetyczny wygląd, ponieważ jest odporny na uszkodzenia.

Grzejnik Term Standard 500 jest zbudowany z 10 żeberek. Jego wymiary to: 76 cm x 57 cm x 7,8 cm.

Zalety
Zmniejszona pojemność wodna:

Grzejnik ma zmniejszoną pojemność wodną w porównaniu do innych modeli aluminiowych. Mimo że potrzebuje mniej cieczy grzewczej, skutecznie ogrzewa pomieszczenie, w którym został zamontowany.

Pasuje do każdego wnętrza:

Kaloryfer wyróżnia się prostym, ale eleganckim designem. Jest on dostępny w białym kolorze, dlatego łatwo można dopasować go do każdego wnętrza, niezależnie od wystroju.

Kilka sposobów podłączenia:

Grzejnik można podłączyć w sposób tradycyjny, z boku, ale nie jest to jedyne rozwiązanie. W razie potrzeby możemy zainstalować go z wykorzystaniem przyłącza dolnego lub krzyżowego.

Wady
Złe wyprofilowanie:

Górna część kaloryfera jest wyprofilowana w taki sposób, że zawieszone ubrania czy ręczniki zsuwają się na podłogę. Kłopotliwe jest też zawieszenie na żeberku nawilżacza powietrza.

 

 

 

 

4. Grzejnik Aluminiowy KFA G500F/D 789-101-44

 

Członowy grzejnik aluminiowy KFA G500F/D 789-101-44 to czwarta propozycja warta uwagi. Urządzenie to zostało skonstruowane w taki sposób, że rury, zawory oraz zespół przyłączeniowy są mniej widoczne, a to pozytywnie wpływa na estetykę pomieszczenia, w którym taki model zainstalujemy. Jednocześnie sama instalacja tego sprzętu jest prostsza.

Grzejnik sprzedawany jest w zestawach po 10 żeber.  Wymiary produktu to: wysokość całkowita członu – 573 mm, szerokość – 826 mm i głębokość członu – 90 mm. Natomiast temperatura robocza wynosi 95 st. C, a całkowita moc grzejnika to 1130 W. Opinie o grzejnikach aluminiowych marki KFA są bardzo pochlebne. Prezentowany przez nas model to trzecia już propozycja tego producenta w naszym zestawieniu.

Produkty te cenione są za jakość wykonania i solidność zastosowanych w produkcji materiałów. Kolejna ważna kwestia to sam design urządzenia. Jak wiadomo grzejnik to dość spory element, który ma wpływ na wygląd pomieszczenia. Na szczęście producent zadbał o te kwestie i grzejniki KFA naprawdę pięknie się prezentują.

Grzejnik aluminiowy KFA G500F/D 789-101-44 to model składający się z 10 żeber. Jego wymiary to wysokość – 57,3 cm, szerokość 82,6 cm oraz głębokość 9 cm. Całkowita moc grzejnika to 1130 W.

Zalety
Design:

Na początku trzeba zaznaczyć, że producent tak skonstruował grzejnik, aby zawory i podzespoły przyłączeniowe nie był zbyt widoczne. Dzięki temu całość konstrukcji wygląda bardziej elegancko. Warto też podkreślić, że design został doceniony przez konsumentów.

Wykonanie:

Konsumenci w swoich ocenach bardzo pozytywnie odnoszą się do solidności wykonania produktu. Jest to naprawdę dobry grzejnik, stanowiący inwestycję na lata.

Odpowiedni do różnych instalacji:

Należy zauważyć, że grzejnik bez obaw można podłączyć do różnych typów instalacji grzewczych.

Wady
Problemy z podłączeniem:

Prezentowany model nie ma wejść na dole z lewej strony, a więc jego podłączenie w niektórych miejscach może okazać się niemożliwe.

Cena:

Jest to jedna z droższych propozycji w naszym zestawieniu.

 

 

 

 

5. Grzejnik Aluminiowy Fondital Garda S 90X1800

 

Wielu konsumentów jest bardzo zadowolonych z zakupu Fondital Garda S 90X1800. Jest to dobrze wykonany grzejnik aluminiowy o ciekawym designie. Sprzęt złożony jest z 3 żeberek. Cechą charakterystyczną prezentowanego modelu jest jego pionowe wydłużenie. Dzięki temu produkt może zostać zamontowany w pomieszczeniu o mocno ograniczonej przestrzeni. Poza tym grzejnik będzie ciekawym elementem dekoracyjnym w pokoju.

Wymiary sprzętu to: wysokość – 186,6 cm, głębokość – 9 cm i długość – 24 cm. Szerokość jednego modułu to 8 cm. Przy temperaturze 30 st. C moc produktu równa jest 450 W, a przy 50 st. C – 900 W. Wielu konsumentów pochwaliło w swojej recenzji solidne wykonanie grzejnika. Ponieważ wszystkie materiały są wytrzymałe produkt stanowi inwestycję na wiele lat. Producent zapewnia, że produkt można bez trudu dopasować do każdego rodzaju instalacji. Aluminiową obudowę najpierw poddano procesowi anaforezy, a potem pomalowano metoda proszkową.

Opinie kupujących o tym sprzęcie są pełne pozytywnych uwag. Wiele osób pochwaliło bezawaryjność grzejnika. Poza tym dużej grupie osób spodobał się ciekawy design produktu. Dzięki temu model nie tylko zapewni Ci ciepło, ale też ozdobi pokój.

Fondital Garda S 90X1800 to grzejnik wykonany z aluminium. Model złożony jest z 3 żeberek o szerokości 8 cm. Całkowite wymiary produktu to: wysokość – 186,6 cm, głębokość – 9 cm i długość – 24 cm.

Zalety
Bezawaryjność:

Wiele osób po pewnym czasie korzystania z modelu zauważyło jego bezawaryjność. Produkt wykonano z wytrzymałych materiałów, więc nie musisz się martwić o uszkodzenia.

Wygląd:

Jest to bardzo ładny grzejnik o charakterystycznym wydłużeniu. Po zamontowaniu produkt wyglądem przypomina ozdobę w nowoczesnym stylu. Poza tym aluminiowa powierzchnia została pomalowana na biały kolor metodą proszkową, więc z biegiem lat, farba nie będzie odpadać.

Wady
Instalacja:

Według Internautów zainstalowanie sprzętu jest dość czasochłonne ze względu na jego wymiary i nieco większą wagę.

Wydajność:

Kupujący przyznali w recenzjach, że prezentowany grzejnik nie należy do najbardziej wydajnych na rynku Dlatego, zaleca się zainstalowanie go w niewielkim pomieszczeniu.

 

 

 

 

Jaką moc powinien mieć grzejnik aluminiowy?

 

Moc grzejnika aluminiowego to jeden z najważniejszych parametrów, gdyż to od niego zależy efektywność działania zakupionego produktu. Zbyt słaby model może nie ogrzać dobrze pomieszczenia i nie będziemy czuli się w nim komfortowo. Postanowiliśmy sprawdzić, jaki grzejnik aluminiowy jest polecany do domu, w zależności od metrażu pokoju, w którym ma zostać podłączony.

Co jest ważne przy doborze mocy grzejnika?

Aby znaleźć najlepszy dla siebie kaloryfer aluminiowy, powinniśmy przed zakupem sprawdzić wielkość pomieszczenia, jak również rodzaj oraz typ izolacji ścian. W pokoju, gdzie straty ciepła nie są zbyt duże, nie ma potrzeby montowania grzejnika o bardzo dużej mocy. W nowych, dobrze zaizolowanych domach z nowoczesnymi, energooszczędnymi oknami, wskaźnik strat ciepła wynosi najczęściej od 50 W/m2 do 70 W/m2. Jednak w budynkach powstałych pod koniec XX wieku potrzebujemy mocniejszego kaloryfera, gdyż wspomniany wskaźnik przekracza 90 W/m2.

W określeniu strat ciepła należy wziąć pod uwagę także strefę klimatyczną, w której mieszkamy, szczelność okien, lokalizację budynku mieszkalnego pod względem stron świata oraz przeznaczenie pomieszczenia, gdzie ma być zamontowany grzejnik. Istotną rolę odgrywa też parametr czynnika grzewczego, którego wartość wynosi zwykle: 75/65/20 st. C. Pierwsza liczba określa temperaturę wody wpływającej do grzejnika, druga temperaturę wody wypływającej z niego, a trzecia – temperaturę w pokoju.

 

Moc grzejnika a izolacja budynku

Zapotrzebowanie na ciepło w poszczególnych pomieszczeniach w domu przeważnie wynosi od 60 W/m2 do 200 W/m2. W budynku parterowym z dobrą izolacją, gdzie ściany zabezpieczone zostały np. grubą warstwą styropianu, zapotrzebowanie wynosi ok 70 W/m2, a piętrowym (ewentualnie z poddaszem) – 60 W/m2. Im gorsza jest izolacja, tym mocniejszy powinien być grzejnik. Dla parterowego domu słabo zabezpieczonego przed chłodem, z cienką warstwą styropianu na ścianach, zapotrzebowanie na ciepło wynosi 100 W/m2, a bez izolacji – nawet ponad 150 W/m2.

Przeznaczenie pomieszczenia

Jeżeli szukamy grzejników do pomieszczeń o tych samych wymiarach, należy dodatkowo wziąć pod uwagę ich przeznaczenie. Mówi się, że w kuchni czy salonie optymalna temperatura to ok. 20 st. C. W tych pokojach zapotrzebowanie cieplne wynosi od 70 W/m2 do 100 W/m2 (w zależności od liczby okien). Niemniej jednak w łazience temperatura powinna wynosić ok. 24 st. C., dlatego zapotrzebowanie jest nieco większe i wynosi od 100 W/m2 do 150 W/m2. Wynika z tego, że w dobrze zaizolowanej kuchni z jednym oknem, której powierzchnia wynosi 9 m2, będziemy potrzebować kaloryfera o mocy ponad 600 W. W równie dużej łazience trzeba jednak zamontować minimum 900 W grzejnik, abyśmy czuli się w niej komfortowo i nie odczuwali chłodu.

 

Co może wpływać na całkowitą moc grzejnika?

Jak się okazuje, o rzeczywistej mocy kaloryfera nierzadko decyduje miejsce, w jakim został umieszczony. Uważa się, że najlepiej jest zamontować grzejnik w miejscu pod oknem. Jeżeli planujemy inną lokalizację, warto znaleźć model o kilkanaście procent mocniejszy w porównaniu do wyniku obliczeń, jakie wykonaliśmy. Inaczej szybko zauważymy, że kaloryfer nie ogrzewa pomieszczenia tak skutecznie, jak powinien.

Co więcej, na całkowitą moc grzejnika wpływa też sam sposób podłączenia go. Zazwyczaj podana przez producenta wartość dotyczy montażu kaloryfera w sposób tradycyjny, a więc gdy rura zasilająca doprowadzona jest u góry, natomiast odprowadzająca u dołu (po tej samej stronie). Jeśli zaplanowaliśmy zamontować grzejnik inaczej, np. podłączyć obie rury do dolnych przyłączy, musimy wybrać model z nieco większą mocą.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Produkty te nie są już dostępne

 

KFA G350F 790-100-44

 

Nasz ranking grzejników aluminiowych otwiera G350F/10 79010044 marki KFA. Składa się z 10 żeberek. Wysokość całkowita urządzenia to 423 mm, jego szerokość wynosi 804 mm, a głębokość to 90 mm. Moc grzewcza tego sprzętu to 87,3 W -przy 50 st. C i 110 W przy 60 st. C. Jest to model wzmocniony, przystosowany do instalacji centralnego ogrzewania, jak i samodzielnych.

Jest odpowiedni do instalacji w systemach miedzianych, stalowych, tworzyw sztucznych i mieszanych. Dostosowany jest do instalacji zamkniętych z przeponowym naczyniem wzbiorczym, a także do systemów otwartych.

Konsumenci w swoich ocenach podkreślają, że ten najlepszy grzejnik aluminiowy wyróżnia wysoka jakość i wytrzymałość. Model ten jest bardzo odporny na korozję, a ponieważ jest lekki, jego montaż jest bardzo prosty. Nie można też zapomnieć, że aluminiowo-krzemowy stop ma wysoką przewodności cieplną.

Model FA G350F 790-100-44 ma zwiększoną powierzchnię grzewczą, co jest zasługą wewnętrznych kanałów. W efekcie, mimo niewielkich rozmiarów jest bardzo wydajny. Grzejnik pokryty jest podkładem anaforetycznym i lakierem proszkowym koloru białego, dzięki czemu pięknie się prezentuje.

Grzejnik aluminiowy G350F/10 79010044 marki KFA to model składający się z 10 żeberek. Jego wymiary to: wysokość całkowita – 42,3 cm, szerokość – 80,4 cm i głębokość – 9 cm. Moc grzewcza produktu to 110 W przy 60 st. C i 87,3 W przy 50 st. C. Jest to dobry grzejnik aluminiowy do 30 zł.

Zalety
Kompatybilność z różnymi instalacjami:

Wiele osób martwi się o to, czy produkt, który kupuje będzie kompatybilny z systemem instalacji, jaki posiada w domu. W przypadku tego modelu możemy zapomnieć o tego typu zmartwieniach, gdyż jest on odpowiedni do instalacji w systemach miedzianych, stalowych, mieszanych czy z tworzyw sztucznych.

Wykonanie:

Konsumenci bardzo pozytywnie odnoszą się do wykonania produktu. Zauważają, że jest on solidny i wysoce odporny na uszkodzenia.

Odporność na korozję:

Korozja jest estetyczna tylko wtedy, gdy została stworzona sztucznie, na potrzeby poprawienia wyglądu produktu. Taką, która powstaje na grzejnikach raczej nie zaliczymy do dekoracji. Na szczęście model ten jest na nią odporny.

Wysoka przewodność cieplna:

Grzejnik świetnie przewodzi i oddaje ciepło, dlatego jest bardzo wydajny.

Wygląd:

Białe grzejniki, do tego lakierowane proszkowo, zawsze pięknie się prezentują we wnętrzach, niezależnie od stylu, w jakim dane pomieszczenie zostało wykończone.

Wady

 

Fondital Extratherm Serir Super B4

 

Prezentujemy grzejnik aluminiowy Fondital Extratherm Serir Super B4, który dzięki eleganckiemu designowi ładnie prezentuje się w każdym wnętrzu. Model ma 6 żeber, które bardzo dobrze przewodzą ciepło. Przy temperaturze 50 st. C moc wynosi 1762 W, a przy 70 st. C – 2735 W. Wymiary grzejnika to: wysokość – 85,7 cm, głębokość – 9,7 cm i długość – 80 cm.

Maksymalne ciśnienie robocze modelu to 1699 kPa, czyli 16 bar. Średnica przyłącza wynosi 1”. Waga produktu nie przekracza 3 kg, co jest jego dużym atutem. Aluminiowa powierzchnia została dwukrotnie pomalowana metodą proszkową. Dzięki temu farba nie odpada, nawet po uderzeniu grzejnika. Wiele osób jest bardzo zadowolonych z kompaktowej, modułowej konstrukcji, gdyż sprzęt bez trudu zmieści się w każdym pomieszczeniu. Producent daje aż 10 lat gwarancji na produkt.

Konsumenci pochwalili grzejnik za wygodną, intuicyjną obsługę i łatwą pielęgnację. Jeśli sprzęt zabrudzi się, wystarczy użyć mokrej ścierki. Model jest odporny na korozję, więc przez długi czas dobrze się prezentuje we wnętrzu.

Model Fondital Extratherm Serir Super B4 to elegancki grzejnik wykonany z aluminium. Produkt ma 6 żeberek, a jego wymiary to: wysokość – 85,7 cm, głębokość – 9,7 cm i długość – 80 cm. Szerokość jednego modułu to 8 cm.

Zalety
Design:

Tym, co zostało docenione przez wielu kupujących jest ładny wygląd grzejnika. Dzięki niemu sprzęt ozdobi pomieszczenie, w którym go zamontujemy. Biały kolor produktu na pewno będzie pasował do wyposażenia mieszkania.

Wymiary:

Produkt ma niewielkie gabaryty, dlatego nie zabiera dużo miejsca w pomieszczeniu. Mimo kompaktowej konstrukcji model generuje dużo ciepła, więc jest on nie tylko mały, ale również wydajny.

Waga:

Waga prezentowanego grzejnika nie przekracza 3 kg. Dlatego jego transport nie sprawi Ci trudności.

Gwarancja:

Producent daje konsumentowi 10-letnią gwarancję - możemy więc być pewni, że to dobrej jakości sprzęt.

Wady
Instalacja:

Niektórzy konsumenci mieli problem z podłączeniem produktu do instalacji grzewczej, bo ma on małą liczbę wejść.

 

Fondital Calidor S5 500/100

 

Calidor Fondital S5 500/100 to nasza kolejna propozycja. Jest to model z serii grzejników aluminiowych, odlewanych ciśnieniowo, które wyróżniają się nowoczesnym wzornictwem.

Sprzęty te są zaprojektowane w taki sposób, aby można je było zamontować w każdym pomieszczeniu, tworząc harmonijną całość z innymi elementami wyposażenia. Wymiary produktu to: wysokość całkowita – 557 mm, rozstaw przyłączy – 500 mm, głębokość jednego elementu – 97 mm i szerokość elementu – 80 mm. Średnica przyłączy wynosi 1″. Ciśnienie robocze urządzenia to maksimum 16 bar, a moc cieplna przy 50 st. C wynosi 116 kW.

Producent daje aż 10 lat gwarancji na sprzęt. Jest to bardzo ciekawa, łatwa w obsłudze propozycja, której pielęgnacja nie stanowi większego problemu. Osoby, które wybrały ten model zgodnie stwierdzają, że jest to solidny, lekki grzejnik. Jego zaletą jest to, że nie zajmuje zbyt wiele miejsca, a jednocześnie dobrze oddaje ciepło.

Fondital Calidor S5 500/100 to grzejnik aluminiowy odlewany ciśnieniowo. Produkt ma następujące wymiary: wysokość – 55,7 cm, głębokość – 9,7 cm, szerokość jednego elementu – 8 cm, a rozstaw przyłączy jest równy 50 cm. Przy 50 st. C urządzenie pobiera 116 kW.

Zalety
Design:

Produkt ma klasyczny wygląd, dlatego pięknie prezentuje się w różnych wnętrzach. Z całą pewnością będzie pasował do wszystkich elementów wyposażenia pomieszczeń w Twoim domu.

Gwarancja:

Warto zauważyć, że producent daje nam aż 10 lat gwarancji na ten model. Możemy więc mieć pewność, że jest to dobra inwestycja, do tego wysoce bezawaryjna.

Łatwa obsługa:

Konsumenci w swoich ocenach podkreślają, że prezentowany grzejnik jest bardzo łatwy w obsłudze, a do tego jego instalacja przebiega dość sprawnie.

Gabaryty:

Grzejnik jest niewielki, a więc nie zabierze nam dużo miejsca w pomieszczeniu. Jednocześnie należy zauważyć, że zapewnia nam sporo ciepła, a więc nie jest to mały i niezbyt wydajny model.

Lekka konstrukcja:

Ponieważ grzejnik jest lekki, jego transport nie sprawi Ci większego problemu.

Wady

 

KFA 789-080-44

 

Grzejnik aluminiowy Gavia 500 odlewany ciśnieniowo ze stopów aluminium to wytrzymałe, odporne na korozję urządzenie przeznaczone do ogrzewania dowolnych pomieszczeń. Może być montowane zarówno w instalacjach wodnych systemu zamkniętego i otwartego, jak też PCV, stalowych i miedzianych. Jest to ekonomiczne rozwiązanie, gdyż wyróżnia się wysoką przewodnością cieplną.

Poza tym cechuje je atrakcyjny design. Ten niezawodny sprzęt został pokryty podkładem anaforetycznym i lakierem proszkowym koloru białego.

Producent daje aż 15 lat gwarancji na jego bezawaryjne działanie. Wymiary produktu to: całkowita wysokość – 576 mm, szerokość – 805 mm, głębokość – 950 mm i rozstaw przyłączy do instalacji – 500 mm. Jest to nieco większa propozycja, która sprawdzi się w dużych pomieszczeniach. Ciśnienie robocze grzejnika wynosi 1,6 MPa.

Urządzenie cenione jest przez konsumentów za wysoką bezawaryjność oraz dużą wydajność grzewczą. Warto też podkreślić, że cechuje je atrakcyjny design, który pięknie komponuje się we wnętrzach.

Grzejnik aluminiowy KFA 789-080-44 to produkt objęty aż 15 letnią gwarancją producenta. Jego wymiary to wysokość – 57,6 cm, szerokość 80,5 cm i głębokość 95 cm. Natomiast rozstaw przyłączy jest równy 50 cm.

Zalety
Wytrzymałość:

Jest to solidnie wykonany, mocny produkt, który stanowi inwestycję na lata. Jest to zasługa tego, że został odlany ciśnieniowo. Poza tym jest wysoce odporny na korozję, dlatego też będzie Ci służył wiele lat. Potwierdza to też bardzo długa gwarancja, jaką daje nam producent grzejnika.

Funkcjonalność:

Należy zauważyć, że model ten może być montowany w instalacjach wodnych systemu zamkniętego i otwartego, a także w instalacjach miedzianych czy stalowych.

Wydajność:

Grzejnik cechuje wysoka przewodność cieplna, co oznacza, że dobrze dogrzewa pomieszczenia.

Bezawaryjność:

Wielu konsumentów zauważyło, że prezentowany grzejnik jest wysoce bezawaryjny.

Wady
Sprzedawany w zestawach:

Jeśli szukasz niestandardowego grzejnika, ten model raczej nie sprosta Twoim potrzebom, gdyż sprzedawany jest tylko w zestawach po 10 elementów.

 

Hydroland Diva 81,8×58,3

 

Dobry i tani grzejnik aluminiowy Diva 96 alu96 o wymiarach 81,8 cm x 58,3 cm x 9,6 cm składający się z 10 elementów to nasz numer 5. Dzięki klasycznemu designowi pasuje do każdego pomieszczenia. Objęty jest gwarancją na okres 15 lat. Model ten ma podłączenie boczne. Rozstaw podłączeń wynosi 500 mm. Moc tego modelu wynosi 155 W lub 205 W.

Grzejnik ten szybko się nagrzewa i doskonale oddaje ciepło do pomieszczenia, co potwierdzają opinie konsumentów. Poza tym swoich ocenach podkreślają, że jest to niezawodny sprzęt, cechujący się świetnym stosunkiem jakości do atrakcyjnej ceny.

Dodatkowo pięknie prezentuje się we wnętrzach. Ma klasyczny, ponadczasowy design i kolorystykę. Bardzo ważnym aspektem jest też wysoka odporność obudowy grzejnika na działanie czynników zewnętrznych.

 

Jaki grzejnik aluminiowy KFA wybrać?

 

Remontując mieszkanie powinniśmy zastanowić się nad wymianą naszego grzejnika na lepszy i bardziej nowoczesny model. Jak podkreślają dekoratorzy wnętrz coraz więcej osób decyduje się na zakup mniejszych sprzętów o ciekawym designie. Jeśli nie wiesz jednak, jak zakupić odpowiednie urządzenia, zachęcamy Cię do lektury tego oto poradnika. Zamieściliśmy w nim wiele cennych porad o tym, na co zwrócić uwagę oraz jakie cechy powinny posiadać najlepsze grzejniki aluminiowe KFA. Poza tym wzbogaciliśmy nasz artykuł o niewielkie zestawienie, w którym opisaliśmy 3 ciekawe sprzęty tego producenta.

KFA to Krakowska Fabryka Armatur, czyli bardzo znana polska marka zajmująca się branżą budowniczą, głównie sanitarno-grzewczą. W ofercie producenta znajdziemy takie sprzęty, jak zawory, grzejniki z aluminium oraz aparaturę do centralnego ogrzewania.

Przedmiotem poradnika są modele wykonana z aluminium, które najczęściej mają budowę członową. Największą zaletą tego typu sprzętów, którą docenia wielu konsumentów, jest dobra współpraca z nowoczesnymi kotłami. Dodatkowo, tego typu urządzenia mają możliwość regulowania temperatury, więc bez trudu dopasujemy poziom ciepła do naszych preferencji.

Najlepszy grzejnik aluminiowy KFA w 2017 roku powinien mieć dostosowaną moc do warunków naszego mieszkania. Oznacza to, że w domach, w których występuje dobra izolacja, gdzie użyto co najmniej 10 cm styropianu, powinien pojawić się model mający 60 W. W przypadku budynków słabiej chronionych przez zimnem, zalecamy inwestycję w grzejniki liczące 100 W. Z kolei do mieszkań pozbawionych izolacji dedykujemy produkty liczące 140 W.

Warto również zwrócić uwagę na wygląd, tak aby zakupiony produkt komponował się z wystrojem naszego wnętrza. Obecnie producenci wprowadzają na rynek coraz to nowsze modele, które wyróżniają się nie tylko wymyślnymi kształtami, ale i kolorystyką.

Dodatkowo, pamiętaj, aby zwrócić uwagę na wymiary interesującego Cię grzejnika. Wraz z rozwojem designu na rynku pojawiły się produkty o różnych wymiarach oraz kształtach, które bardzo prosto dopasować do przestrzeni pod oknem, gdzie zazwyczaj lokuje się takie sprzęty.

 

Grzejniki aluminiowe KFA – ranking

 

KFA G500F/D 789-101-44

 

Grzejnikiem, który dobrze się sprawdzi w nowoczesnym wnętrzu jest model KFA G500F/D 789-101-44. Produkt wykonano z wysokiej jakości aluminium, które bardzo dobrze przewodzi ciepło. Dzięki temu Twój pokój szybko się ogrzeje.

Dużą zaletą prezentowanego modelu jest to, że możliwa jest w nim instalacja połączenia z wodą u dołu. Sprawia to, że w prosty sposób ukryjemy wszystkie rury oraz zawory, zatem nasze wnętrze będzie się dobrze prezentować. Ponieważ sprzęt cechuje się niewielkim ciężarem (13 kg), bardzo prosto jest go zamocować na ścianie. Za sprawą użycia dobrego surowca, powierzchnia jest odporna na korozję.

Grzejnik posiada 10 członów, a w każdym z nich objętość wody wynosi 0,29 m3. Dodatkowo, maksymalna temperatura robocza to 95 st. C. Na uwagę zasługuje też duża moc produktu, która wynosi 112 W (dla członu o temperaturze 50 st. C) lub 141 (w przypadku, gdy ciepło wynosi 60 st. C). Wymiary modelu równają się: wysokość – 57,3 cm, szerokość – 82,6 cm, głębokość – 9 cm.

Wielu konsumentów doceniło elegancki wygląd produktu oraz dużą wydajność pracy. Za sprawą tego grzejnika w krótkim czasie ogrzejesz pomieszczenie o dużej powierzchni.

 

KFA 789-080-44

 

Godnym polecenia grzejnikiem jest model KFA 789-080-44. Sprzęt ten został wykonany z aluminium, zatem bardzo dobrze się prezentuje. Materiał ten został wybrany nieprzypadkowo, gdyż dobrze przewodzi ciepło. Dzięki temu wszystkie człony w konstrukcji będą jednakowo ciepłe.

Wymiary grzejnika to: wysokość – 57,3 cm, szerokość -80,4 cm, głębokość – 9 cm. Prezentowany sprzęt składa się z 10 członów, a w każdym mieści się woda o objętości 0,3 m3. Temperatura robocza prezentowanego urządzenia wynosi 95 st. C. Całkowita masa grzejnika to 13 kg, zatem bez trudu zamontujesz go na ścianie.

Cechą, na którą uwagę zwróciło wiele osób jest to, że wszystkie zawory i rury mogą zostać ukryte przez konstrukcję grzejnika. Wynika to z tego, że woda podłączona jest od dołu, co oznacza, że armatura jest niewidoczna na pierwszy rzut oka. Ucieszą się z tego na pewno osoby, które urządziły swój pokój w nowoczesnym stylu.

Wiele osób doceniło użycie wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu produkt będzie się dobrze prezentował przez długi czas.

 

KFA JASPIS

 

Model KFA JASPIS to godny polecenia grzejnik, który powinien się znaleźć w każdym domu. Produkt ten cechuje się eleganckim wyglądem, więc odpowiednio dopasuje się do nowocześnie urządzonego wnętrza. Poza tym przewody montowane są w tym sprzęcie od dołu, zatem wszystkie nieeleganckie zawory oraz rury są ukryte.

Sprzęt wykonano z aluminium, które bardzo dobrze rozprowadza ciepło. Dzięki temu szybko odczujesz podniesienie się temperatury w Twoim pokoju. Co więcej, materiał ten jest odporny na działanie korozji oraz rdzy, więc przez długi czas będzie się dobrze prezentować. Całkowita waga modelu to 10 kg, zatem zawieszenie na ścianie nie będzie stanowiło trudności. Wymiary modelu: wysokość – 57 cm, szerokość – 80,5 cm, głębokość – 8 cm. Prezentowany produkt posiada 10 członów. Moc grzewcza dla członu o temperaturze 50 st. C wynosi 88,7 W, zaś dla elementu o cieple 60 st. C – 112,3 W.

W opinii wielu klientów ten elegancki grzejnik aluminiowy KFA w dobrej cenie to produkt, który powinien się znaleźć w każdym domu. Zapewnia wydajną pracę oraz szybko dystrybuuje ciepło.

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir