Grzejnik aluminiowy czy stalowy 

Ostatnio aktualizowane: 18.02.20

 

Jaki grzejnik wybrać?

 

Podstawowym elementem wyposażenie każdego domu jest grzejnik, który gwarantuje nam ciepło w czasie zimowych wieczorów. Obecnie na szczególną uwagę zasługują dwa typu urządzeń: aluminiowe oraz stalowe. To właśnie dzięki tym materiałom urządzenie jest odporne na zniszczenia. Wiedz jednak, że każdy z tych typów ma swoje wady i zalety, które zaprezentowaliśmy Ci poniżej. Dzięki lekturze tego oto poradnika dowiesz się, na co zwrócić uwagę oraz jakie są najlepsze grzejniki. Ponadto dokładnie opisaliśmy 2 ciekawe sprzęty, aby pomóc Ci podjąć decyzję.

Najważniejszą rzeczą, na jaką konsumenci zwracają uwagę w czasie kupowania grzejników jest materiał ich wykonania. To bowiem dzięki obudowie możliwe jest lepsze i dokładniejsze przesyłanie ciepła, co zapewnia wydajną pracę.

Najlepszy grzejnik w 2020 roku wykonany ze stali zazwyczaj ma kształt płytowy, zatem jego umiejscowienie w pokoju jest bardzo proste. Tego typu urządzenia odznaczają się wieloma rozmiarami oraz formatami, więc bez problemu dopasujesz je do swojego wnętrza. Ostatnio dość popularne są modele półokrągłe, które dobrze prezentują się na ścianach. Wracając do produktów płytowych, odznaczają się one niewielkimi wymiarami oraz dużą mocą.

Jeśli interesuje Cię sprzęt stalowy, powinieneś zainwestować w grzejnik, który wyposażono w rury z barierą antydyfuzyjną. Takie zabezpieczenie chroni nasze urządzenie przed dostaniem się do wnętrza tlenu przez ścianki. W konsekwencji wyeliminujesz ryzyko reakcji wody i powietrza, które mogą spowodować korozję. Nie jest to zbyt kosztowny dodatek, a może sprawić, że grzejnik posłuży Ci dłużej. Model ten stanowi dobrą alternatywą dla produktów żeliwnych, które obecnie są coraz rzadziej spotykane.

Drugim rodzajem sprzętów są produkty aluminiowe, które mają budowę członową. Jest to charakterystyczny kształt, typowy dla starych zabudowań. Z tego powodu, tego rodzaju grzejnik dobrze sprawdzi się we wnętrzu w stylu vintage. Poza tym tego typu produkty są dość lekkie, co oznacza, że ich zamocowanie na ścianie będzie bardzo proste. Nie będziesz musiał się obawiać, że zbyt duży ciężar spowoduje uszkodzenie na powierzchni. Dodatkowo, największą zaletą modelu jest to, że dobrze pracuje z nowoczesnymi kotłami na paliwa płynne, które pojawiają się w coraz to większej ilości domów.

Dużym atutem sprzętów z aluminium jest to, że zdecydowana większość posiada specjalną gałkę do regulowania temperatury. Pozwoli to nam samodzielnie dostosować poziom ciepła w pokoju, tak, by nie było nam ani za zimno, ani za gorąco.

Dokonując zakupu, koniecznie sprawdźmy, jaka jest moc interesującego nas produktu. Bowiem to od tego parametru zależy funkcjonalność sprzętu. Jeśli model ma służyć jedynie do dogrzewania, w pełni wystarczy nam niewielka ilość watów. Jednak w przypadku, gdy maszyna ma być używana do suszenia oraz ogrzewania pokoju lub całego domu, niezbędny jest zakup najmocniejszego grzejnika na rynku. Urządzenia mające 60 W powinny znaleźć się w domach, które są pokryte styropianem o grubości powyżej 10 cm, który zapewnia dobrą izolację. Sprzęty liczące 100 W dobrze sprawdzą się w budynkach, w których izolacja liczy jedynie 5 cm. Zaś modele mające 140 W dedykowane są do mieszkań bez izolacji cieplnej.

 

 

Grzejniki – ranking

 

 

KFA G500F/D 789-101-44

 

Wszystkim, którzy poszukują dobrej jakości grzejnika aluminiowego, polecamy KFA G500F/D 789-101-44. Wszystkie przewody wodne są montowane bezpośrednio od dołu, zatem takie elementy, jak rury i zawory nie są widoczne. Dlatego tego typu sprzęty dobrze sprawdzą się w nowoczesnym wnętrzu, które zostało schludnie wykończone.

Moc grzewcza urządzenia waha się między 112 W (dla temperatury 50 st. C.) a 141 W (dla ciepła na poziomie 60 st. C.). Ilość członów produktu wynosi 10, a w każdym z nich objętość wody równa się 0,29 m3. Maksymalna temperatura robocza, jaką jest w stanie osiągnąć grzejnik to 95 st. C. Warto zwrócić uwagę na to, że produkty wykonane z aluminium nie są zbyt ciężkie (13 kg), więc zamontowanie modelu do ściany jest bardzo proste. Co więcej, materiał użyty do produkcji cechuje się dobrym przewodzeniem ciepła, zatem cały sprzęt jest bardzo wydajny. Sam model jest bardzo odporny na korozję, więc przez długi czas będzie się nienagannie prezentował. Grzejnik posiada też wbudowaną wkładkę regulacyjną, czyli zawór wewnętrzny.

Proste sterowanie sprzętem to główna cecha, którą docenili konsumenci. Dodatkowo, liczna grupa użytkowników wskazała elegancki wygląd, jako powód zakupienia urządzenia.

 

 

 

 

Invena V22

 

Wszyscy, którzy pragną w swoim domu zainstalować grzejnik stalowy, powinni zainwestować w model Invena V22. Prezentowany produkt jest bardzo elegancki, więc dobrze sprawdzi się w każdym wnętrzu. Woda podłączana jest od dołu, co oznacza, że wszystkie rury i zawory są ukryte. Wiedz jednak, że w tym sprzęcie istnieje możliwość podłączenia bocznego.

Moc grzewcza tego urządzenia waha się między 545 W a 1073 W, równocześnie maksymalna temperatura w czasie pracy to 120 st. C, a minimalna 4 st. C. Z kolei ciśnienie robocze wynosi około 10 bar. Wymiary prezentowanego modelu wynoszą: wysokość – 60 cm, długość – 60 cm i głębokość – 10,4 cm. Grzejnik ma podwyższoną odporność na korozję, gdyż zastosowano w nim technologię ceramiczną, zatem cała konstrukcja pokryta jest specjalną powłoką. Dzięki temu model będzie się dobrze prezentował przez długi czas. Do tego produkt jest bardzo odporny na działanie wysokich temperatur, zatem nie musisz obawiać się awarii.

Prosta obsługa sprzętu oraz jego duża moc to główne cechy, które docenili konsumenci. Zdaniem użytkowników ten elegancki grzejnik w dobrej cenie to model, w który warto zainwestować.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status