Głowice Termostatyczne ranking

Ostatnio aktualizowane: 02.03.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Według konsumentów Danfoss 014G0013 to najlepsza głowica termostatyczna spośród wszystkich produktów tego typu dostępnych na rynku. Zastanawiasz się, skąd właściwie to wiemy? Taki wniosek nasunął się nam po przeanalizowaniu krążących w sieci opinii i sprawdzeniu zakupowych trendów. Wspomniany model cieszy się ogromną popularnością. Wpływ na to z pewnością ma m.in. obecność cyfrowego wyświetlacza, który pokazuje aktualną temperaturę pomieszczenia. Poza tym wspomniana głowica jest bardzo łatwa w obsłudze i ułatwia kontrolowanie temperatury w każdym pokoju. Jeżeli jednak z pewnych powodów prezentowany produkt nie spełnia wszystkich twoich oczekiwań, koniecznie zapoznaj się z opisem drugiego dobrego modelu. To Danfoss Click Raw 5115, czyli głowica termostatyczna wyróżniająca się niezwykle łatwym montażem. Zamocujesz ją na grzejniku bez potrzeby proszenia kogoś o pomoc czy szukania specjalnych narzędzi. Powyższy model jest też odpowiedni dla osób posiadających dzieci, gdyż został wyposażony w szereg zabezpieczeń uniemożliwiających przypadkową zmianę ustawień. Pozostałe polecane produkty poznasz, jeśli zdecydujesz się zapoznać z naszym rankingiem.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką głowicę termostatyczną kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Głowica termostatyczna w połączeniu z dobrym grzejnikiem jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla ludzi, którzy pragną podnieść efektywność energetyczną swojego domu. Ostatnimi czasy coraz więcej konsumentów sięga po bardziej zaawansowane urządzenia, ponieważ zdaje sobie sprawę z ich korzystnego wpływu na system grzewczy.

Światowej sławy producenci wciąż opracowują nowe technologie, wprowadzając na rynek innowacje, które poprawiają efektywność użytkowania sprzętu. Z tego powodu asortyment jest na tyle dobry, że bardzo trudno jest zdecydować, jaką głowicę termostatyczną wybrać, aby była nie tylko kompatybilna z grzejnikiem, ale również wypełniała ściśle określone funkcje. W niniejszym poradniku przytoczmy parę istotnych informacji, które z pewnością okażą się pomocne podczas dokonywania wyboru.

 

Rozmiar – jaka głowica termostatyczna jest najlepsza

Jednym z najważniejszych parametrów gałek termostatycznych jest ich rozmiar. Musi być on bowiem odpowiednio dopasowany zarówno do zaworu grzejnika, jak i do samego urządzenia. Najbardziej uniwersalnym gwintem przyłączeniowym jest model M 30 x 1,5 lub M 28 x 1,5. Większość sprzętów pasuje do tego typu końcówek, dzięki czemu z łatwością dopasujesz je do popularnych modeli. Zdarza się jednak, że producenci głowic produkują wyroby kompatybilne jedynie z grzejnikami tej samej marki. Zwróć więc uwagę, czy wybrana przez Ciebie końcówka nie została wyprodukowana dla potrzeb konkretnego sprzętu.

 

Cechy techniczne

Jak każde urządzenie elektroniczne lub mechaniczne, głowica powinna przede wszystkim pracować w taki sposób, aby poprawiać komfort naszego życia. Im szybciej będzie reagować na zmiany temperatury, tym większą oszczędność zaobserwujemy przy okazji płacenia comiesięcznych rachunków. Bardzo duży wpływ na efektywność gałki ma rodzaj przekaźnika temperatury. Dzielimy je na dwa podstawowe typy: cieczowe i gazowe. W pierwszym modelu do zmiany ciepła grzejnika wykorzystany został płyn (zazwyczaj aceton, toluen lub ich pochodne).

Znacznie droższym, lecz jednocześnie o wiele bardziej skutecznym rozwiązaniem, jest montaż głowic gazowych. Substancja znacznie szybciej reaguje na zmianę temperatury, dzięki czemu grzejnik w ciągu kilku chwil ochładza się lub nagrzewa. Dodatkowo urządzenie może być wyposażone w elektroniczny termostat, którym dowolnie zmienisz panujące w pomieszczeniu warunki z dokładnością co do 1 st. C. Najlepsza głowica termostatyczna to taka, która umożliwi Ci ustawienie idealnych dla Twojego organizmu warunków.

 

Programowanie gałki

Programowanie gałki termostatycznej jest niemal koniecznością w drodze do ekonomicznej eksploatacji mieszkania. Klasyczne urządzenie przyłączone do kaloryfera może oszczędzić nawet 20% ciepła. Jeszcze wyższe wyniki wykazują gałki elektroniczne. Pomogą Ci one uciąć Twoje koszty o połowę. Dzieje się tak, ponieważ za ich pomocą możesz ustawić konkretny czas, w którym gałka podnosi lub obniża intensywność pracy grzejnika.

Jest to szczególnie ważne dla osób, które dużo pracują i mało czasu spędzają w domu. W tym przypadku wystarczy ustawić konkretną godzinę, kiedy sprzęt powinien zacząć mocniej się nagrzewać. Tym sposobem zawsze powrócisz do ciepłego domu, bez dyskomfortu związanego z marznięciem. Co więcej, możesz przypisać konkretne warunki każdemu pomieszczeniu z osobna.

 

Dodatkowe funkcje

XXI wiek jest czasem, gdzie wszelkie nowinki technologiczne rozwijają w zaskakującym tempie. Pośród innowacyjnych urządzeń zaspokajających nasze domowe potrzeby, znalazła się również gałka termostatyczna. Została wyposażona bowiem w szereg funkcji bardzo przydatnych w życiu codziennym. Jedną z nich jest opcja wyłączenia się grzejnika po wykryciu nagłego spadku temperatury. Została ona nazwana funkcją otwartego okna. Jeśli uchylisz drzwi, a we wnętrzu Twojego mieszkania powstanie przeciąg, lub temperatura w ciągu krótkiego czasu znacznie spadnie, wtedy urządzenie automatycznie się wyłączy, nie narażając Cię na niepotrzebne koszty.

Innym problemem, z którym boryka się wiele rodzin jest pozostawienie domu na parę dni bez opieki np. podczas zimowego wyjazdu. Z obawy przed wychłodzeniem się ścian lub zamarznięciem rur, ludzie rezygnują z prawdziwej frajdy na stoku, co jest oczywiście zupełnie niepotrzebne. Nowoczesnej generacji gałki termostatyczne zostały zaprogramowane tak, aby dysponowały funkcją “wakacje”. Dzięki niej grzejniki mogą być uruchomione przez cały okres Twojego pobytu poza miejscem zamieszkania, zachowując w mieszkaniu optymalną temperaturę. Po powrocie wystarczy, że delikatnie podkręcisz moc, a w przeciągu kilku minut grzejniki znów staną się gorące.  

 

 

Design

Głowice termostatyczne produkowane są w różnym stylu. Producenci oferują nam wiele ciekawych wariantów, tak abyśmy mogli wybrać elementy najbardziej pasujące do grzejników i wnętrza. Niektóre firmy przedstawiają w swojej ofercie urządzenia nawet w 15 kolorach, a wśród nich znajduje się czerwony rubin, pozłacana żółć lub kość słoniowa. Ponadto na półkach znajdziesz wiele interesujących kształtów: kule, prostokąty lub walce. Taki gadżet z pewnością będzie przyciągał uwagę Twoich gości, jako że wciąż jest bardzo rzadko spotykany nawet w nowoczesnych mieszkaniach.

 

Głowice termostatyczne w dobrych cenach

Głowice termostatyczne są urządzeniami, które zwykle kupuje się w zestawie z grzejnikiem. Bywa jednak, że konsumenci poszukują nieco bardziej zaawansowanych rozwiązań. W takim wypadku należy dokupić odpowiednią dla naszych potrzeb część. Najprostsza głowica termostatyczna kosztuje ok. 40 zł. Jeśli jednak zależy Ci na rozbudowanym modelu, przygotuj się na wydatek rzędu nawet 180 zł.

 

 

Najlepsze głowice Termostatyczne w 2021 roku

 

Głowice termostatyczne pomagają nam ustawić temperaturę grzejnika, aby odpowiadała naszym potrzebom. Wybranie właściwego urządzenia zależy od typu grzejnika, jaki posiadamy. Przedstawiamy listę pięciu produktów tego typu, która ułatwi wybranie modelu odpowiedniego do grzejnika, jaki posiadasz.

 

Nasze zalecenia

 

Danfoss 014G0013

 

Pierwsza na naszej liście znalazła się głowica termostatyczna Danfoss 014G0013. Model ten wyposażony jest w cyfrowy wyświetlacz z podświetleniem. Synchronizuje się on co 5 minut, mamy więc pewność, że zawsze widnieją na nim aktualne informacje.

Ma tylko 3 przyciski, co znacznie ułatwia jego użytkowanie. Zasilany jest bateriami. Zakres regulacji temperatury tego sprzętu wynosi od 0 st. C do 40 st. C, jest więc idealny dla osób, które lubią mieć kontrolę nad temperaturą pomieszczeń. Produkt ma wbudowane aż dwa czujniki temperatury.

Komunikuje się bezprzewodowo w protokole Z-Wave z centralami sterującymi głowicami, różnych czołowych producentów. W zestawie znajdziemy adaptery RA oraz K ( M30 x 105), które pozwolą nam połączyć model ze wszystkimi typami zaworów termostatycznych, nawet firm innych niż Danfoss.

Ta najlepsza głowica termostatyczna uznawana jest za najbardziej funkcyjny produkt tego typu dostępny na rynku.

Głowica termostatyczna Danfoss 014G0013 to urządzenie z czujnikami temperatury. Ma wyświetlacz oraz trzy przyciski ułatwiające obsługę. Prezentowany model pozwala nam na regulację temperatury w zakresie od 0 st. C do 40 st. C.

Zalety
Wyświetlacz:

Model Danfoss 014G0013 wyposażony jest w cyfrowy wyświetlacz z podświetleniem. Ułatwia nam to odczytanie informacji o temperaturze. Warto podkreślić, że informacje synchronizują się co 5 minut.

Łatwa obsługa:

Chociaż wydawałoby się, że głowica z wyświetlaczem to zaawansowany sprzęt, w rzeczywistości ma on tylko 3 przyciski, co znacznie ułatwia jego użytkowanie. Nawet osoby, które stronią od nowych technologii poradzą sobie z ustawieniem głowicy.

Regulacja:

Urządzenie ma szeroki zakres regulacji temperatury – w zakresie od 0 st. C do 40 st. C, dzięki czemu możesz dostosować pracę grzejnika do swoich potrzeb, wielkości pomieszczenia i aktualnej pogody.

Komunikacja bezprzewodowa:

Urządzenie komunikuje się bezprzewodowo w protokole Z-Wave z centralami sterującymi głowicami, co sprawia, że model ten jest bardzo praktyczny.

Design:

Konsumenci zauważają, że głowica jest ładna, pasuje do każdego grzejnika. Nie zwraca na siebie uwagi, nie jest za duża, ani za mała.

Wady

 

 

 

 

Danfoss Click Raw 5115

 

Kolejnym produktem, który chcielibyśmy Państwu przedstawić jest Danfoss Click Raw 5115. Model ten jest stosunkowo niewielki. Nie zwraca na siebie uwagi i z łatwością wtapia się w otoczenie. Do instalacji nie będziemy potrzebować żadnych narzędzi, ani wiedzy.

Instrukcja jest jasna i czytelna, a montaż bardzo prosty, więc poradzi sobie z nim każda osoba. Zakres regulacji temperatury tego urządzenia wynosi od 5 st. C do 28 st. C. Danfoss Click Raw 5115 to głowica wyposażona w czujnik cieczowy, więc szybko reaguje na zmianę temperatury w otoczeniu.

Produkt jest odpowiedni do większości grzejników, które znajdziemy w polskich sklepach. Oprócz tego, model ten jest wyposażony w funkcję blokowania, ograniczania lub nawet odcięcia zakresu regulacji temperatury. Wobec tego, jest to idealna opcja dla osób, które mają bardzo ciekawskie dzieci lubiące dotykać różnych urządzeń.

Zawory tego modelu cechują się wysoką przepustowością. Jeżeli potrzebujesz niezawodnego i nieawaryjnego sprzętu, to dobrze trafiłeś. Opinie o głowicach termostatycznych tego producenta są bardzo pochlebne. Cenione są za wysoką bezawaryjność.

Danfoss Click Raw 5115 to bardzo dobra głowica termostatyczna do 30 zł. Jest to urządzenie umożliwiające nam regulację temperatury w zakresie od 5 st. C do 28 st. C.

Zalety
Łatwa instalacja:

Jest to produkt bardzo łatwy w instalacji. Zadanie to ułatwi nam czytelna instrukcja obsługi. Nie potrzebujemy żadnych narzędzi, ani specjalnej wiedzy, aby go zamontować.

Obsługa:

Głowica jest łatwa w obsłudze, ma szeroki zakres regulacji, a zmiana temperatury nie sprawi nam problemu. Jeśli nie lubisz sam ustawiać grzejników, na pewno zainteresuje Cię fakt, że sprzęt jest wyposażony w czujnik cieczowy, który szybko reaguje na zmianę temperatury w otoczeniu.

Cena:

Produkt jest dostępny w bardzo atrakcyjnej cenie. Jak podkreślają konsumenci jej stosunek do jakości jest bardzo dobry.

Funkcje:

Prezentowany model jest wyposażony w funkcję blokowania, ograniczania lub odcięcia zakresu regulacji temperatury. To praktyczne rozwiązanie, gdy masz malutkie dzieci, które lubią bawić się takimi elementami.

Wady
Duży napis z przodu:

Na głowicy znajduje się duży napis, który sprawia, że całość traci swój atrakcyjny wygląd.

 

 

 

Herz 1920068 

 

Trzecim produktem na naszej liście jest Herz 1920068. Jest to niewielki model o estetycznym wyglądzie, dostępny w klasycznym kolorze białym. Gwarantuje utrzymanie optymalnej temperatury w pomieszczeniu niezależnie od temperatury panującej na zewnątrz. Model ten został wyposażony w czujnik cieczowy. Wymiar jego gwintu przyłączeniowego to M 30 mm x 1,5 mm.

Urządzenie można zamontować na grzejnikach kompaktowych wielu popularnych firm. Minimalna temperatura, jaką możemy ustawić na urządzeniu wynosi 6 st. C, a maksymalna to 28 st. C. Model nie powinien znajdować się w okolicy sprzętów elektronicznych, gdyż zaburzy to jego działanie.

Przy minimalnej temperaturze samoistnie włącza się w nim funkcja automatycznego zabezpieczenia przed zamarznięciem instalacji centralnego ogrzewania. Można także ustawić blokadę i ograniczenie zakresu regulacji temperatury dzięki specjalnym sztyftom blokującym.

Takie rozwiązanie przyda się w sytuacjach, kiedy nie chcemy, by ktoś inny majstrował przy naszym grzejniku. Produkt można mechanicznie zamknąć, kiedy pokrętło jest w położeniu 0. Model ten jest szczególnie ceniony za solidne wykonanie i swoją prostotę.

Herz 1920068 to klasyczna głowica w kolorze białym. Umożliwia nam regulację temperatury w zakresie od 6 st. C do 28 st. C.

Zalety
Czujnik:

Ponieważ głowica ma wbudowany czujnik, gwarantuje utrzymanie optymalnej temperatury w pomieszczeniu. Niezależnie od temperatury panującej na zewnątrz, w pomieszczeniu wciąż utrzymuje się na odpowiednim poziomie.

Funkcjonalność:

Urządzenie jest bardzo praktyczne, gdyż można je zamontować na grzejnikach kompaktowych wielu firm. Ma też szeroki zakres regulacji temperatury.

Automatyczne zabezpieczenie:

Na uwagę zasługuje automatyczne zabezpieczenie przed zamarznięciem. Gdy nie ma nas w domu, a temperatura spadnie poniżej zera i długo będzie się na tym poziomie utrzymywać, urządzenie uruchomi system zabezpieczeń, aby nie doszło do zamarznięcia cieczy i tym samym awarii.

Blokada:

Jeśli masz w domu małe dzieci, które lubią kręcić głowicami przy grzejnikach, zainteresuje Cię to, że sprzęt ten ma blokadę regulacji oraz system ograniczenia zmian w pracy.

Wady
Rozmiar:

Dla niektórych osób prezentowana głowica jest za mała i ciężko się ją przekręca.

 

 

 

 

EQ CC-RT- BLE

 

Kolejny produkt, który chcemy Państwu przedstawić to EQ CC-RT-BLE. Jego wymiary wynoszą 10,2 cm x 5,5 cm x 6 cm. Wyposażony jest w ekran LCD, który jest bardziej przejrzysty niż zwyczajny ekran i nie męczy oczu.  Wymiary przyłącza gwintowego tego produktu to M 30 mm x 1,5 mm.

Dzięki temu model ten pasuje do zaworów większości marek dostępnych na rynku. Poza tym w zestawie znajdziemy adapter do zaworów Danfoss RA-, RAV- i RAVL. Używając funkcji Boost możesz w zaledwie kilka chwil ogrzać pomieszczenie.  

Głowicę obsługujemy używając aplikacji dla systemu Android i iOS. Jest ona bezpłatna. Poza tym model ten jest wyposażony w Bluetooth.  Dzięki wprowadzeniu nowoczesnej technologii użycie produktu stało się przyjemnością. Ważną cechą modelu jest możliwość zmniejszenia kosztów ogrzewania aż do 30%.

Model ten ma system zabezpieczeń przed zamarznięciem. Konsumenci docenili ten produkt za nowoczesne rozwiązania, które ułatwiają jego obsługę.

Produkt EQ CC-RT-BLE o wymiarach 10,2 cm x 5,5 cm x 6 cm to głowica z ekranem LCD. Możemy ją obsługiwać przy użyciu telefonu.

Zalety
Ekran:

Głowica jest wyposażona w przejrzysty ekran, który ułatwi nam odczytanie informacji i regulację pracy urządzenia.

Funkcja Boost:

Prezentowany model ma funkcję Boost, która pozwala nam na szybkie ogrzanie pomieszczenia. Jest ona niezwykle przydatna, gdy po długiej nieobecności wracamy zimą do domu i w pokojach jest bardzo zimno.

Aplikacja:

Głowicę obsługuje się przy użyciu aplikacji. Jest ona dostępna dla telefonów z systemem Android i iOS.

Wady
Problem z konfiguracją:

Niektóre osoby miały problem z ustawieniem głowicy i jej konfiguracją, by działała prawidłowo.

Cena:

Część konsumentów uważa, że stosunek jakości do ceny jest w przypadku tego produktu niezbyt atrakcyjny.

 

 

 

 

Schlosser SH Diamant Invest 600100030

 

Produktem zamykającym nasz ranking głowic termostatycznych jest Schlosser SH Diamant Invest 600100030. Jest idealny do domu oraz do pomieszczeń, w których przebywa wiele osób, np. w szkołach czy szpitalach. Nie sprawia żadnych problemów, jeżeli chodzi o montaż.  

Ma w sobie wbudowany czujnik cieczowy, który szybko zareaguje na zmianę temperatury wokół urządzenia. Gwint przyłączeniowy tej głowicy ma wymiary M 30 mm x 1,5 mm. Umożliwia to połączenie urządzenia ze wszystkimi zaworami tej firmy jak i zaworami innych matek.

Zakres regulacji temperatury tego urządzenia wynosi od 8 st. C do 30 st. C. Producent zapewnia, że ta dobra i tania głowica termostatyczna pozwoli nam znacznie zaoszczędzić na kosztach ogrzewania. Możemy być również pewni, że urządzenie nie zaszkodzi środowisku naturalnemu.

Produkt ten został odznaczony znakiem deklaracji bezpieczeństwa i deklaracji zgodności. Konsumenci bardzo pochlebnie wypowiadają się o tym modelu, szczególnie o jego nowoczesnym wyglądzie. Wysoko ocenili też jego solidne wykonanie.

Schlosser SH Diamant Invest 600100030 to głowica termostatyczna w kolorze białym. Pozwala nam na regulację temperatury w zakresie od 8 st. C do 30 st. C.

Zalety
Czujnik cieczowy:

Na uwagę zasługuje czujnik cieczowy, który szybko zareaguje na zmianę temperatury wokół urządzenia. Zapewnia on wydajną pracę.

Zakres regulacji temperatury:

Prezentowany model ma szeroki zakres regulacji temperatury. Bez problemu dostosujesz pracę grzejnika do swoich potrzeb. Głowica działa płynnie, co sprawia, że sprzęt jest łatwy w użytkowaniu.

Wady
Jakość:

Nie wszystkie osoby pozytywnie odnoszą się do jakości wykonania produktu. W swoich ocenach podkreślają, że obudowa mogłaby być solidniejsza.

Wygląd:

Dla wielu osób prezentowana głowica jest mało atrakcyjna. Przed zakupem warto sprawdzić, czy pasuje do naszego grzejnika.

 

 

 

 

Jak zamontować głowice termostatyczne?

 

Jeśli już dowiemy się, jaka głowica termostatyczna jest polecana przez konsumentów i zdecydujemy się na zakup konkretnego modelu, musimy także znaleźć informacje na temat montażu sprzętu. Jeśli zdobędziemy wiedzę m.in. na temat tego, jakie narzędzia są niezbędne do jego instalacji i czy możemy zrobić to samodzielnie, zaoszczędzimy czas.

 

 

Czego potrzebujemy do montażu głowic termostatycznych?

Przed przystąpieniem do instalacji urządzenia zwykle musimy odpowiednio się przygotować. Zazwyczaj potrzebujemy specjalnych narzędzi, które nam w tym pomogą. W przypadku głowic termostatycznych wygląda to nieco inaczej. Zazwyczaj nie potrzebujemy żadnych narzędzi, szczególnie jeśli wymieniamy stary produkt na nowy. Natomiast jeśli kupujemy grzejnik z głowicą i rozpoczynamy jego instalację, wszystkie niezbędne informacje w postaci instrukcji, jak również potrzebne narzędzia tj. uchwyt dociągający czy przyrząd odblokowujący znajdują się w zestawie. Nie musimy więc wydawać pieniędzy na zakup dodatkowych akcesoriów.

 

Montaż głowic termostatycznych – czy można zrobić to samodzielnie?

Wydawać by się mogło, że do montażu głowic termostatycznych potrzeba szczególnych umiejętności. Nie jest to jednak prawdą. O ile instalacja grzejnika ściennego może dla niejednej osoby okazać się problemem, o tyle przyłączenie wspomnianego na wstępie elementu jest bardzo proste. Nie ma żadnych obostrzeń prawnych nakazujących, aby tego rodzaju urządzenia były montowane przez specjalistów. Tym samym, jeśli zdecydujemy się na zakup tego typu produktu, nie musimy wynajmować żadnych fachowców, a w związku z tym nie ponosimy dodatkowych kosztów związanych z instalacją głowic termostatycznych.

 

Jak przykręcić głowicę termostatyczną do grzejnika?

Podczas montażu sprzętu nie ma konieczności modyfikacji instalacji cieplnej ani opróżniania grzejnika, stąd też praca nie zajmuje dużo czasu. Głowicę należy nakręcić na zawór grzewczy. Jeśli mamy do czynienia z nowym grzejnikiem, musimy wcześniej usunąć z zaworu kapturek ochronny. Należy pamiętać o tym, że urządzenie trzeba dokręcić do oporu. Warto więc użyć dużo siły, aby mieć pewność, że sprzęt jest dobrze przymocowany do zaworu.

 

 

Miejsce głowicy termostatycznej

Podczas montowania głowicy termostatycznej trzeba zwrócić uwagę na miejsce, w jakim się ona znajduje. Jeśli urządzenie będzie w zbyt bliskiej odległości od mebli, firan czy zasłon, pomiar temperatury może okazać się przekłamany. Tym samym głowica termostatyczna nie będzie należycie spełniała swojego zadania – temperatura w pomieszczeniu może być niedostosowana do panujących tam warunków. W razie konieczności należy więc przesunąć firankę czy mebel, ponieważ urządzenie w trakcie pracy powinno mieć zapewniony swobodny przepływ powietrza.

 

Ustawianie głowicy termostatycznej

Podczas montażu głowicy termostatycznej nie można zapomnieć o jej odpowiednim nastawieniu. Informacje na temat tego, jak to zrobić znajdziemy w dołączonej do zestawu instrukcji. Przed montażem i pierwszym użyciem sprzętu, warto więc zapoznać się z przekazanymi przez producenta informacjami. Kluczową kwestią jest poznanie funkcji wybranego przez nas urządzenia. W sklepach można znaleźć różnego rodzaju modele, które mają wiele ciekawych opcji. Niektóre sprzęty umożliwiają np. ustawienie temperatury grzania zależnie od dnia tygodnia. Jest to przydatne rozwiązanie szczególnie wtedy, kiedy wyjeżdżamy np. na weekend do rodziny i nie zależy nam na tym, aby temperatura w pomieszczeniu była wysoka, a jednak nie chcemy doprowadzić do wychłodzenia mieszkania. Nie trzeba obawiać się tego, że nastawienie głowicy będzie bardzo trudne. Na jej obudowie znajdują się specjalne oznaczenia.

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
2 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
Danuta
Danuta
1 year ago

Jakie głowice termostatyczne nadają się do starych grzejników żeliwnych

DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir