Biokominki ranking

Ostatnio aktualizowane: 19.01.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Poszukując dobrej jakości biokominka, warto rozważyć zakup Kami Fuego. Jest to obecnie najlepszy sprzęt na rynku. Urządzenie to zasilane jest na biopaliwo i może być zamontowane w każdym mieszkaniu. Wynika to z tego, że aparatura nie wymaga żadnej instalacji. Do zalet produktu należy zaliczyć to, że nie wydziela on dymu, więc nie musisz obawiać się o nieprzyjemne zapachy w domu. Całą konstrukcję wykonano z wysokiej jakości materiału, który gwarantuje ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi. Dzięki temu kominek posłuży Ci przez długi czas. Model ten stanowi dobre źródło ciepła, które ogrzeje Cię w zimne dni. Jeśli jednak nie możesz znaleźć tego produktu w swoim okolicznym sklepie, polecamy Ci model zamienny. Dobrą alternatywą jest Ruby Fires Mini Inox. Jest to wysokiej jakości sprzęt, którego użytkowanie jest w pełni bezpieczne. Obudowa została wykonana z trwałego materiału, który minimalizuje ryzyko wycieku lub awarii. Dzięki temu, nie musisz obawiać się o wypadek. Sama konstrukcja jest bardzo stabilna, a do tego dobrze prezentuje się we wnętrzu.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jakie biokominki kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Jeśli nie wiesz, jaki biokominek jest najlepszy, to powinieneś przede wszystkim zastanowić się, czego oczekujesz względem tego sprzętu. Decydując się na zakup, warto zwrócić uwagę na design produktu, bowiem w przeciwieństwie do modeli tradycyjnych, nie mają one ciężkiej oprawy, wykonanej z kamienia czy żeliwa, która pochłaniałaby zdecydowaną większość mocy. Obecnie na rynku dostępne jest kilkanaście produktów, które cechują się eleganckim wyglądem. Równocześnie, jeśli nie jesteś pewien, gdzie dokładnie umieścić kominek, zdecyduj się na sprzęt mobilny, który możesz dostosować do aktualnej aranżacji.

Powodem, dla którego tak wiele osób decyduje się na zakup tego rodzaju sprzętu jest to, że biokominki są bardzo ekologiczne. Nie emitują żadnych szkodliwych substancji, które zagrażają naszemu zdrowiu czy środowisku. Co więcej, produkty tego typu są bardzo czyste, bowiem nie wytwarzają dymu ani popiołu, zatem ich pielęgnacja jest bardzo prosta.

Biokominki stanowią ciekawe uzupełnienie tradycyjnego ogrzewania, które dobrze spisze się podczas zimowych dni poza okresem grzewczym. Wynika to z tego, że szybko się nagrzewają. Jeśli nie wiesz, jaki biokominek wybrać, podpowiemy Ci, że najlepsze sprzęty to te oferujące nawilżenie powietrza.

 

 

Palenisko – otwarte lub zamknięte

W zależności od naszych preferencji możemy wybrać model z paleniskiem otwartym lub zamkniętym. Wiedz jednak, że ta decyzja nie powinna być podyktowana jedynie względami estetycznymi. Produkty otwarte gwarantują lepsze doraźne ogrzewanie pomieszczenia. Działają bowiem znacznie szybciej, więc ogrzanie pokoju następuje w przeciągu kilku minut. Jeśli jednak posiadasz dzieci lub zwierzęta, polecamy Ci zakup sprzętów zamkniętych. Najlepszy biokominek zamknięty ma bowiem specjalne zabezpieczenia, które sprawiają, że nawet jeśli produkt się przewróci, biopaliwo nie wydostanie się na zewnątrz.

 

Budowa

Do zalet biokominków należy zaliczyć to, że posiadają one dużo lżejszą obudowę. Materiałem najczęściej wykorzystywanym jest stal nierdzewna, bowiem jest bardzo bezawaryjna. Dzięki temu kominek będzie Ci służył przez wiele lat. Równocześnie, tworzywo to gwarantuje odpowiednie pochłanianie ciepła i jego rozprowadzenie na całą powierzchnię pokoju.

 

Rodzaje biokominków

Jeśli nie wiesz, jaki produkt wybrać, przedstawimy Ci trzy rodzaje sprzętów, co na pewno pomoże Ci w podjęciu decyzji. Pierwszym typem są kominki wolnostojące. Modele te są najbardziej funkcjonalne, bowiem po rozpaleniu możemy je ustawić w dowolnym miejscu, nawet na środku pokoju. Dzięki temu gwarantują nam natychmiastowe ogrzanie. Równocześnie, tego typu produkt dobrze spisze się w mieszkaniu osób, które lubią zmiany i często przestawiają swoje meble. Kominek w takim wypadku wystarczy jedynie przesunąć. Nawet duże kominki o stabilnej ramie mogą być poddane takim zabiegom. Szczególną odmianą są niewielkie sprzęty stołowe. Ich zaletą jest elegancki design, dzięki czemu wyglądem przypominają gustowną rzeźbę. Co więcej, nie zabierają za wiele miejsca, więc bez trudu można je przenosić, ale również przechowywać w czasie lata. Poza tym model tego typu wytwarza nie tylko ciepło, ale i nastrojowe światło.

Drugim rodzajem są sprzęty wiszące, które wymagają niestety specjalistycznej pomocy w montażu. Konieczne jest wywiercenia kilku dziur na ścianie, na której będzie wisiał kominek. Atutem tego typu produktów jest to, że nie zajmują zbyt dużo miejsca, co pomaga przy aranżowaniu wnętrz. Wiedz jednak, że nie mogą być one za duże, bowiem mocowania na ścianie mogą tego nie wytrzymać.

Trzecim rodzajem są biokominki dedykowane do zabudowy. Są one przeznaczone dla osób, które chcą zadbać o swoje bezpieczeństwo, ale i nawiązać do tradycji. W tego typu sprzętach, komora z paleniskiem ukryta jest w pewnej niszy, a następnie zwieńczona dekoracyjną opaską. Tylko ten ostatni element dekoracyjny będzie widoczny po zabudowaniu.  

Możliwy jest również zakup samego wkładu, który konsument sam zaaranżuje, jeśli żadna z powyższych propozycji mu nie pasuje.

 

Paliwo

Biokominki zasilane są na paliwo ekologiczne, co czyni je bezpieczniejszymi dla środowiska. Tym, co gwarantuje wydajną i szybką pracę sprzętów jest bioetanol, czyli alkohol pozyskiwany z roślin. Jednak w czasie palenia pozbawiony jest charakterystycznego aromatu dla tego związku. Gwarantuje to dużo większy komfort użytkowania. Warto dodać, że ten związek w procesie spalania pozostawia po sobie parę wodną i dwutlenek węgla. Dzięki temu powietrze jest właściwie nawilżone.

Dokonując zakupu paliwa, trzeba zwracać uwagę na jego jakość. Nie można bowiem stosować mieszanek etanolu z benzyną. Nie tylko zostawią one sadzę na sprzęcie, ale są również bardzo niebezpieczne.

Przy zakupie musimy zdecydować się, czy preferujemy paliwo płynne czy żelowe. Pierwszy rodzaj występuje w butelkach o pojemności 1 l lub 5 l. Należy je umieścić w zbiorniku w biokominku i podpalić zapalniczką. Uzyskany ogień będzie nam służył od 1 h do 6 h. Produkty żelowe kupuje się w puszkach o pojemności 0,5 l. Należy je umieścić w specjalnym miejscu na palenisku i podpalić. Taka ilość gwarantuje od 1 h do 3 h palenia.

Biokominki w dobrych cenach

Ważnym elementem zakupu każdego przyrządu jest cena produktu. W przypadku biokominków koszty zakupu są bardzo zróżnicowane. Kwota zależy bowiem od wielkości modelu oraz tego, czy jest on wolnostojący czy do zabudowy. Obecnie na rynku znajdziemy takie, które kosztują od 1300 zł do nawet 5000 zł. Tańsze, nieco mniejsze modele, kupimy już za 1200 zł – 1500 zł.

 

 

Najlepsze biokominki w 2021 roku

 

W czasie zimowych wieczorów powinniśmy zadbać o odpowiednie ogrzanie pokoju oraz całego mieszkania. Niestety, tradycyjne rozwiązania nie zawsze są bezpieczne. Dlatego, jeśli chcesz zakupić dobrej jakości model, to polecamy Ci ten ranking biokominków. Jego lektura pomoże Ci wybrać odpowiedni sprzęt.

 

Nasze zalecenia

 

Kami Fuego

 

Jeśli poszukujesz dobrej jakości źródła ciepła, które nie będzie zagrażało domownikom, to polecamy Ci Kami Fuego. Jest to wysokiej jakości biokominek, który działa za pomocą biopaliwa. Atutem sprzętu jest to, że nadaje się on do każdego mieszkania. Ten wiszący produkt nie wymaga żadnej instalacji, zatem nadaje się do mieszkań w bloku.

Model w czasie pracy nie wydziela dymu, zatem jest w pełni bezpieczny. Poprzez spalanie biopaliwa (bioetanolu) wydzielane jest ciepło, które ogrzeje nasz dom podczas zimy. Prezentowany produkt wykonany został ze stali nierdzewnej, co gwarantuje jego długowieczność. Wynika to z tego, że aparatura jest odporna na uszkodzenia mechaniczne. Kominek posiada dwuwarstwową konstrukcję, która zabezpiecza przed wyciekiem paliwa. Dodatkowo sprzęt posiada specjalny regulator intensywności płomieni. Wymiary produktu to: szerokość – 90,8 cm, wysokość – 60,3 cm, głębokość – 23 cm.Pojemność pojemnika na biopaliwo to 1,2 l.

W swoich opiniach konsumenci podkreślili, że jest to bardzo wydajny produkt, który jest w pełni bezpieczny. Dzięki temu możemy go zamontować nawet w mieszkaniu. Zdaniem klientów ten elegancki, dobry i tani biokominek to godna polecenia inwestycja. Dużym atutem jest to, że produkt można zawiesić na ścianie.

Kami Fuego to bardzo dobry biokominek do 2000 zł. Urządzenie ma wymiary: wysokość – 10 cm, szerokość – 76 cm i głębokość – 37 cm. Waga produktu jest równa 13 kg.

Zalety
Łatwy montaż:

Biokominek można zamontować na ścianie lub w innym, dowolnym miejscu w pomieszczeniu. Warto wspomnieć, że sprzęt może być użytkowany zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Instalacja urządzenia nie wymaga użycia specjalistycznych narzędzi.

Bezpieczeństwo użytkowania:

W procesie spalania wytwarzana jest głównie para wodna i niewiele dwutlenku węgla (jego ilość można porównać do zapalenia kilku świeczek). To daje pewność, że użytkowanie sprzętu jest w pełni bezpieczne dla zdrowia domowników.

Regulowana moc płomienia:

Użytkownik może regulować moc płomienia wytwarzanego przez biokominek. Dzięki temu możliwe jest dostosowanie Kami Fuego do potrzeb każdej osoby.

Certyfikaty:

Model ma odpowiednie certyfikaty (SGS i TÜV), co daje pewność, że produkt zrobiono z dobrej jakości materiałów, a przy produkcji przestrzegano określonych prawem reguł.

Design:

Biokominek ma ładny design, dlatego nadaje wnętrzu niepowtarzalny charakter i stanowi jego ozdobę.

Wady
Obsługa:

Początkowo obsługa urządzenia może wydawać się nieco skomplikowana.

 

 

 

 

Ruby Fires Mini Inox 

 

Kupując kominek do swojego domu, warto kierować się opiniami konsumentów. Dzięki temu uda Ci się wybrać najbardziej niezawodny sprzęt. Takim właśnie modelem jest Ruby Fires Mini Inox. Jest to dobrej jakości biały biokominek przeznaczony do zabudowy, który w czasie pracy spala bioetanol (czyli biopaliwo).

Model został wykonany z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Materiał ten gwarantuje równomierną dystrybucję ciepła, zatem aparatura szybko się nagrzewa. Równocześnie tworzywo jest bardzo trwałe, co gwarantuje wieloletnie, bezawaryjne użytkowanie. Po rozpaleniu, kominek będzie działał przez czas od 2 h do 3 h. Pojemność biopaleniska wynosi 1 l. Obsługa urządzenia jest bardzo prosta, dzięki czemu osoby w każdym wieku poradzą sobie z regulowaniem intensywności płomienia. Wnętrze produktu wykonano z ceramiki, która szybko pochłania wytworzony płomień.

Opinie o biokominkach Ruby Fires są bardzo pochlebne. Wielu konsumentów zdecydowało się na tę inwestycję, gdyż w czasie pracy prezentowany model nie wydziela dymu, zatem nie musisz martwić się o brzydki zapach w pokoju. Zdaniem klientów dobrze prezentuje się w salonie.

Biokominek Ruby Fires Inox 4114S wytwarza płomienie o wysokości od 25 cm do 30 cm. Czas palenia wynosi ok. 3 h. Zużycie paliwa to ok. 0,3 l/h.

Zalety
Dobra izolacja termiczna:

Urządzenie ma dobrą izolację termiczną. Oznacza to, że obudowa nie nagrzewa się zbyt szybko ani intensywnie. Bez wątpienia zwiększa to bezpieczeństwo użytkowania sprzętu.

Montaż w dowolnym miejscu:

Biokominek można zainstalować praktycznie wszędzie. Wynika to z tego, że model nie potrzebuje przewodu kominowego. Musimy jedynie pamiętać, aby w pobliżu nie znajdowały się żadne łatwopalne przedmioty (np. firanki).

Jakość wykonania obudowy:

Obudowę wykonano z dobrej jakości, szlifowanej stali nierdzewnej. Wykazuje ona sporą odporność na działanie korozji. Na powierzchni materiału nie pojawiają się zarysowania.

Możliwość instalacji akcesoriów:

Konsument może rozbudować zestaw instalując dodatkowe akcesoria z serii Ruby Fires. Mowa tutaj np. o kamieniach dekoracyjnych czy efektach dźwiękowych.

Wady
Czas palenia:

Producent podaje, że czas palenia po jednym napełnieniu zbiornika bioetanolem wynosi 3 h. Zdaniem konsumentów jest to stosunkowo krótko.

 

 

 

 

Ruby Fires Cuneo 

 

Wszystkim wielbicielom kominków polecamy zainwestowanie w biokominek stojący Ruby Fires Cuneo. Jest to bardzo nowoczesny model stołowy, który dobrze zaprezentuje się w każdym wnętrzu. Aparatura jest bardzo bezpieczna oraz bezzapachowa. Sprawia to, że w Twój dom nie wypełni się nieprzyjemnym zapachem i dymem.

Obudowę wykonano z materiału, który stanowi połączenie tworzywa syntetycznego i kamienia. Dzięki temu palenisko jest dobrze chronione, zatem nie musisz obawiać się wycieku lub wydostania się ognia. Stabilna konstrukcja gwarantuje, że produkt będzie zdatny do użytku przez wiele lat. W zestawie otrzymujemy pokrowiec, zatem możemy wykorzystać nasz zakup również na tarasie i w ogrodzie. Ekonomiczne spalanie gwarantuje zmniejszenie kosztów użytkowania. Z kolei łatwa obsługa sprawia, że nawet starsze osoby poradzą sobie z obsługą. Wymiary produktu to: 53 cm x 10,5 cm x 26 cm. Pojemność paleniska to 1 l. Co więcej ogień jest w stanie utrzymać się przez około 2 h lub 3 h, a wysokość płomienia waha się do 25 cm do 30 cm.

W swoich recenzjach konsumenci docenili trwałą obudowę oraz liczne zabezpieczenia. Dzięki temu, nawet jeśli kominek się przewróci, biopaliwo nie wydostanie się na zewnątrz. Co więcej produkt posiada certyfikat TUV.

Ruby Fires Cuneo to biokominek o wymiarach: 53 cm x 10,5 cm x 26 cm i wadze równej 14 kg. Zużycie paliwa wynosi ok. 0,3 l/h.

Zalety
Przeznaczenie:

Prezentowany sprzęt można zamontować nie tylko w zamkniętych pomieszczeniach, ale także na balkonie czy tarasie. Wiele osób decyduje się na instalację urządzenia w altanach. Taki dodatek pozwala stworzyć w danym miejscu niepowtarzalny klimat.

Bezpieczeństwo:

Jak twierdzi producent, biokominek skutecznie pochłania bioetanol i nie dopuszcza do jego wydostania się, nawet w przypadku przewrócenia czy przechylenia modelu. Gwarantuje to maksymalne bezpieczeństwo użytkowania Ruby Fires Cuneo.

Ceramiczne wnętrze:

Dzięki ceramicznemu wnętrzu możemy być pewni, że bioetanol jest spalany równomiernie, a w trakcie tego procesu nie powstaje nieprzyjemny zapach.

Wady
Szyby z mocowaniami:

Zdaniem części konsumentów niewielkie szyby z mocowaniami są zrobione z podatnych na zarysowania materiałów. Trzeba mieć to na uwadze w trakcie ich czyszczenia.

 

 

 

 

Ruby Fires Elegance 

 

Jeśli poszukujesz wysokiej jakości kominka, polecamy Ci Ruby Fires Elegance. Jest to bardzo elegancki biokominek z szybą, który będzie dobrze pasował do każdego wnętrza. Sprzęt przeznaczony jest do zabudowy.

Model został wykonany ze stali nierdzewnej, która została polakierowana metodą proszkową. Całość pomalowano żaroodporną farbą na kolor czarny. Użycie tych materiałów gwarantuje nie tylko elegancki wygląd, ale również ochronę przed ewentualnymi awariami. Stabilna obudowa chroni przed wylaniem się biopaliwa. Dodatkowym udogodnieniem jest specjalna izolacja termiczna, która gwarantuje bezpieczeństwo. Produkt posiada aż 2 biopaleniska. Wymiary modelu to 51,9 cm x 125,5 cm x 20,9 cm. Pojemność każdego z palenisk to 2 l, zaś czas ich palenia wynosi 4 h. Moc urządzenia wynosi około 3 kW na każdy wkład.

Konsumenci docenili łatwą obsługę sprzętu oraz to, że posiada certyfikaty potwierdzające jego zgodność ze standardami UE oraz certyfikat TUV. Poza tym specjalna konstrukcja zapewnia ergonomiczne i bardzo wydajne spalanie, które ogrzeje Twój dom.

Biokominek Ruby Fires Elegance ma wymiary: 125,5 cm x 51,9 cm x 20,9 cm. Model waży 46 kg. Czas palenia wynosi ok. 4 h.

Zalety
Certyfikat:

Model ma certyfikat TÜV potwierdzający bezpieczeństwo użytkowania biokominka. Jeśli zdecydujemy się zainstalować sprzęt w naszym domu, możemy być pewni, że jego użytkowanie nie zagraża naszemu zdrowiu.

Wykonanie:

Produkt zrobiono ze stali wykazującej odporność na uszkodzenia mechaniczne. W efekcie biokominek długo wygląda schludnie.

Design:

Z uwagi na prosty design, model pasuje do wnętrz urządzonych w różnym stylu.

Wady
Zużycie paliwa:

Urządzenie zużywa prawie 0,5 l paliwa na godzinę. Jest to stosunkowo dużo biorąc pod uwagę inne, dostępne na rynku modele.

Waga:

Ruby Fires Elegance waży 46 kg, w związku z czym może pojawić się problem z jego instalacją (prawdopodobnie będziemy potrzebować pomocy drugiej osoby).

 

 

 

 

Ruby Fires Cilo

 

Posiadanie kominka jest bardzo przydatne. Należy jednak pamiętać, że powinniśmy zakupić możliwie najbezpieczniejszy sprzęt, bowiem dzięki temu nie będziemy musieli obawiać się o awarię. Takim właśnie modelem jest Ruby Fires Cilo. Jest to wysokiej jakości produkt, który został zaprojektowany przez znanego producenta.

Największą jego zaletą jest to, że jest on wolnostojący i w pełni mobilny. Dzięki temu możemy go umieścić w dowolnym pokoju, a gdy się już nagrzeje, przenieść do innego. Duża moc maszyny sprawia, że kominek może być używany zarówno na balkonach, tarasach, jak i działkach. Obudowa produktu została wykonana ze stali nierdzewnej, którą polakierowano, a następnie pokryto żaroodporną farbą w czarnym kolorze. Dzięki temu cała aparatura jest bardzo stabilna. Użytkowanie modelu jest bardzo proste, zatem nawet starsze osoby nie będą miały problemu z ustawieniem wielkości płomienia.

W opiniach konsumentów często pojawia się zdanie, że jest to bardzo wydajny i ergonomiczny sprzęt. Dodatkowo, klienci docenili liczne zabezpieczenia, które wprowadził producent. Sprawia to, że nawet po przewrócenia się kominka, biopaliwo nie wyleje się.  

Ruby Fires Silo to biokominek stojący. Model ma wymiary: wysokość – 85 cm i średnica – 45 cm. Zużycie paliwa wynosi ok. 0,32 l/h.

Zalety
Rolki:

Na spodzie biokominka zainstalowano obrotowe rolki, które sprawiają, że jego przenoszenie jest bardzo proste. Nie trzeba używać zbyt dużo siły ani podnosić sprzętu, aby postawić go w innym miejscu.

Obudowa:

Zrobiona ze stali nierdzewnej obudowa nie niszczy się pod wpływem działania wysokiej temperatury. Czarny lakier, którym pomalowano Ruby Fires Silo, nie odpryskuje.

Wady
Nieodpowiedni do małych mieszkań:

Produkt nie jest polecany do małych mieszkań. Wynika to z tego, że jest to model wolnostojący, więc zajmuje on zdecydowanie więcej miejsca niż sprzęt przeznaczony do montażu na ścianie.

Design:

Nie każdemu podoba się wygląd biokominka. Grupa osób uważa, że jest on zbyt prosty (mało designerski).

 

 

 

 

Myślimy, że poniższe artykuły będą dla Ciebie interesujące, jeśli spodobał Ci się ten, który właśnie przeczytałeś:

Model Home

Biokominek czy warto

Jak działa biokominek

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Skoro tu jesteś to pewnie szukasz biokominka narożnego. W poniższym artykule znajdziesz modele dla siebie. Przygotowaliśmy zestawienie najciekawszych kominków w 2021 roku. Na pierwszej pozycji umieściliśmy produkt Kratki Delta Lewy 600×280, gdyż według opinii konsumentów okazał się on skuteczny i wytrzymały. Biokominek wygląda bardzo prosto i estetycznie. W modelu ogień pali się korzystając ze specjalnego paliwa, które wykonane jest w części z alkoholu i ma postać płynną. We wnętrzu produktu umieszczono chłonną wkładkę, mającą na celu utrzymanie materiału opałowego w jednym miejscu – w ten sposób model jest bezpieczny w użyciu. W przypadku, gdy sprzęt ten Ci się nie spodobał, polecamy kominek z drugiego miejsca – Simple Fire Corner 600R. Produkt jest odpowiedni do montażu w każdym domu. Przystosowano go do zakładania we wnękach. Biokominek wykonano z wytrzymałych materiałów, które są odporne na działanie wysokich temperatur i się nie niszczą. Model estetycznie się prezentuje, gdyż wszelkie elementy montażowe są zakryte.

 

Jaki biokominek narożny kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Wielu z nas nie może sobie pozwolić na zamontowanie w domu zwykłego kominka na drewno. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem jest zakup biokominka. W sklepach dostępne są modele, które można zamontować we wnęce, a nawet zawiesić na ścianie. Chcesz się dowiedzieć, jaki biokominek narożny wybrać? Pomoże Ci w tym nasz poradnik.

 

Paliwo

Jak sama nazwa wskazuje, biokominek nie jest opalany drewnem, tylko ekologicznym i całkowicie bezpiecznym paliwem. Najczęściej jest to bioetanol w formie płynu lub żelu, czyli bezzapachowy alkohol, który w czasie spalania wydziela jedynie niewielką ilość pary wodnej oraz dwutlenku węgla. To powoduje, że nie musimy nadmiernie wietrzyć pomieszczenia ani instalować wentylacji.

Należy pamiętać, aby w biokominku stosować wyłącznie paliwo zalecane przez producenta. Nie powinniśmy stosować mieszanek etanolu z benzyną ani podobnych płynów, ponieważ podczas spalania wydziela się trudna do usunięcia sadza, a do tego może dojść do wybuchu.

 

Z szybą czy bez?

Każdy, kto decyduje się na zakup biokominka musi wybrać pomiędzy modelem bez lub z szybką. W tej kwestii bardzo duże znaczenie ma to, czy w domu znajdują się małe dzieci i zwierzęta. Jeżeli tak, najlepiej kupić kominek z szybką, ponieważ w ten sposób zmniejszymy do minimum ryzyko poparzenia się.

 

Zbiornik na paliwo

Średnio pojemność zbiornika na paliwo w biokominku wynosi od 0,5 l do 2 l. Im większy jest zbiornik, tym więcej bioetanolu możemy do niego wlać, a więc rzadziej trzeba będzie uzupełniać jego poziom. Dobrze, jeśli wewnątrz zbiornika znajdzie się wkład chłonny, który zapobiega przypadkowemu rozlaniu się paliwa. Takie rozwiązanie zwiększa bezpieczeństwo użytkowania.

 

Regulacja płomienia

Jeżeli chcemy mieć kontrolę nad czasem spalania paliwa, wybierzmy biokominek z możliwością regulacji płomienia. Przy pomocy przesuwnej pokrywy możemy zwiększyć lub zmniejszyć ogień, a także całkowicie go wygasić odcinając dopływ tlenu do komory spalania.

 

Materiał wykonania

Materiałem wykonania biokominków jest zwykle stal, ponieważ wykazuje odporność na działanie wysokich temperatur (z niej produkowany jest także zbiornik na paliwo). Niektóre elementy konstrukcji mogą też powstawać ze szkła, kamienia czy betonu, w zależności od zastosowanych zdobień. Stal zazwyczaj jest pokrywana farbą lub lakierem, dlatego wygląda estetycznie, a ponadto łatwo się ją czyści.

 

Wymiary i waga

To, jaki biokominek narożny jest najlepszy zależy m.in. od jego wymiarów i wagi. Wybrany produkt nie powinien być zbyt duży, gdyż wtedy trudno będzie nam go dopasować. Przed wyjściem na zakupy warto zmierzyć wnękę, aby wiedzieć, na jakie modele należy zwrócić uwagę. Co więcej, biokominek musi być stosunkowo lekki, aby można go było łatwo zamontować. Przeciętnie tego typu produkty ważą do 15 kg.

 

Moc grzewcza

Biokominek narożny nie musi pełnić wyłącznie funkcji dekoracyjnej. Większość modeli może też z powodzeniem ogrzewać pomieszczenie. Jednocześnie trzeba pamiętać, że taki produkt nie zastąpi tradycyjnych grzejników. Standardowo moc grzewcza biokominków wynosi ok. 2000 W, dlatego mogą o kilka stopni podnieść temperaturę powietrza w pokoju.

 

Design

Najlepszy biokominek narożny jest elegancki i sprawia, że wnętrze staje się bardziej przytulne. Wybierając odpowiedni model weźmy pod uwagę jego kolor, a także kształt. Istotną rolę odgrywa również szerokość ramy. Dopasowany do wystroju pomieszczenia biokominek jest doskonałą dekoracją, którą z pewnością zachwycą się zaproszeni do domu goście.

 

Biokominki narożne w dobrych cenach

Ile wydamy na zakup biokominka narożnego? Jeśli zdecydujemy się na model znanego producenta, będzie to wydatek rzędu kilkuset złotych. Za niektóre produkty trzeba zapłacić ponad 1000 zł. Na tak wysoką cenę wpływa przede wszystkim bardzo dobra jakość wykonania oraz bezpieczeństwo użytkowania.

 

Najlepsze biokominki narożne w 2021 roku

 

Poniższy ranking biokominków narożnych zawiera ciekawe modele, które są odpowiednie do każdego domu i mieszkania. Specjalnie dla Ciebie wybraliśmy najlepiej prezentujące się i najbezpieczniejsze produkty.

 

Kratki Delta Lewy 600×280

 

Model Kratki Delta Lewy 600×280 cenią użytkownicy przez wzgląd na atrakcyjny design – prosty i nowoczesny. Na palenisku można rozpalać ogień z pomocą biopaliwa wykonanego z biologicznego alkoholu. Zbiornik na paliwo ma pojemność równą 1,2 l. Pojemnik ma także regulowaną rączkę, co zwiększa wygodę użytkowania kominka. Zbiornik pokryty jest w środku specjalnym wkładem chłonnym, w efekcie czego paliwo nie rozlewa się we wnętrzu paleniska.

Wymiary tego produktu są równe: 60 cm x 28 cm x 48 cm. Model przeznaczony jest do zamontowania w pozycji wiszącej we wnęce ściennej. Biokominek waży 11 kg, co ułatwia montaż.

Sprzęt wykonany jest ze stali nierdzewnej, dzięki czemu jest bardzo wytrzymały. Następnie materiał został pomalowany na czarno, więc biokominek dobrze się prezentuje. Korzystanie z tego modelu jest dobrym rozwiązaniem dla wszystkich tych, którzy nie mogą zamontować w swoim domu tradycyjnego kominka.

 

Simple Fire Corner 600R

 

Simple Fire Corner 600R to produkt, który przeznaczony jest do montowania we wnęce. Biokominek umożliwia ogrzanie pomieszczenia, w którym został zamontowany i jest dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy nie mogą zainstalować standardowego kominka. Model wyróżnia nowoczesny design i prosta konstrukcja.

Produkt wykonany jest z wysokiej jakości stalinoxu, który jest wytrzymały. Biopalnik ma pojemność 1,5 l. W jego wnętrzu znajduje się włóknina ceramiczna, przeznaczona do absorpcji paliwa. Wkład nie pozwala na rozlanie się opału, co zwiększa bezpieczeństwo użytkowania. Pojemnik umożliwia 2-3-godzinne spalanie – po tym czasie zbiornik należy ponownie napełnić.

Wymiary tego produktu są równe: 60 cm x 45 cm x 24 cm. Do zestawu nie dołączono szyby, ale istnieje możliwość jej dokupienia i założenia na kominek. Konsumenci twierdzą, że paliwo równomiernie się spala, co bardzo im odpowiada.

 

Globmetal Easy One 580×490

 

Biokominek narożny Globmetal Easy One 580×490 może być wolnostojący, da się go też zabudować. Model ma elegancki design i jest precyzyjnie wykonany, więc dobrze wygląda w salonie. Produkt skutecznie podnosi temperaturę w pomieszczeniu, więc przyjemnie korzysta się z niego w chłodne dni.

Ten dobry i tani biokominek narożny zrobiony jest ze stali nierdzewnej, którą pomalowano na czarno. Wymiary tego produktu są równe: wysokość – 49 cm, szerokość – 58 cm i głębokość – 12 cm.

Zbiornik, który przeznaczony jest na biopaliwo ma pojemność 0,7 l. Paliwo spala się w czasie od 3 do 9 godzin, gdyż można regulować wielkość ognia. W modelu znajdują się kamienie kwarcowe, a także lejek umożliwiający wlewanie biopaliwa do środka – bez obawy o rozlanie opału. Konsumenci uważają, że ogień w kominku ładnie się prezentuje. Ponadto użytkownicy zauważyli, że produkt łatwo się obsługuje.

 

Kratki Delta Lewy 900×280

 

W trakcie poszukiwań odpowiedniego biokominka warto zainteresować się modelem Kratki Delta Lewy 900×280, który stanowi dobre uzupełnienie mieszkania i domu. Produkt umożliwia stworzenie atrakcyjnej aranżacji wnętrza i jednocześnie jest funkcjonalny, gdyż wytwarza ciepło.

Kominek można zainstalować w dowolnym miejscu w domu, gdyż pomieszczenia, w którym jest ustawiony, nie trzeba wentylować, bo sprzęt nie emituje dwutlenku węgla. Produkt jest bezpieczny w użyciu, więc możesz z niego korzystać w dowolnym czasie. Model wykonany jest ze stali, którą pomalowano na kolor czarny.

Co istotne, biokominek dość łatwo można utrzymać w czystości, wystarczy go przetrzeć odpowiednim płynem. Materiałem opałowym tego sprzętu jest biopaliwo, stworzone  z biologicznego alkoholu – zbiornik na paliwo ma pojemność 2,4 l. Wnętrze pojemnika wyłożone jest materiałem chłonnym, który chroni przed rozlaniem biopaliwa. Wymiary tego modelu są równe: szerokość – 90 cm, głębokość – 28 cm i wysokość – 48 cm. Konsumenci cenią produkt za łatwość montażu.

 

Kratki Delta prawa 600×280

 

Model Kratki Delta Prawy 600×280 atrakcyjnie prezentuje się w każdym wnętrzu i co istotne może być zawieszony lub zamontowany we wnęce. Rama produktu jest szeroka, przez co elegancko wygląda.

Ogień w kominku można oglądać z dwóch stron – z przodu i z prawego boku. Wymiary tego modelu wynoszą: szerokość – 60 cm, wysokość – 48 cm i głębokość – 28 cm. W produkcie można ustawiać wielkość płomienia, więc paliwo spala się nawet do 5 godzin.

Stalowy zbiornik na biopaliwo ma pojemność równą 1,2 l, a wyściełany jest specjalnym wkładem chłonnym, który zabezpiecza paliwo przed rozlaniem, nawet jeśli pojemnik się wywróci. To także sprawia, że opał dłużej się spala. Opinie o biokominkach narożnych producenta Kratki są bardzo pozytywne. Wiele pochlebnych komentarzy można znaleźć również o opisywanym modelu. Konsumenci twierdzą, że produkt ten łatwo i szybko można zainstalować, szczególnie że do zestawu dołączono specjalne kołki.

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status