Biokominki narożne ranking

Ostatnio aktualizowane: 26.09.20

 

Skoro tu jesteś to pewnie szukasz biokominka narożnego. W poniższym artykule znajdziesz modele dla siebie. Przygotowaliśmy zestawienie najciekawszych kominków w 2020 roku. Na pierwszej pozycji umieściliśmy produkt Kratki Delta Lewy 600×280, gdyż według opinii konsumentów okazał się on skuteczny i wytrzymały. Biokominek wygląda bardzo prosto i estetycznie. W modelu ogień pali się korzystając ze specjalnego paliwa, które wykonane jest w części z alkoholu i ma postać płynną. We wnętrzu produktu umieszczono chłonną wkładkę, mającą na celu utrzymanie materiału opałowego w jednym miejscu – w ten sposób model jest bezpieczny w użyciu. W przypadku, gdy sprzęt ten Ci się nie spodobał, polecamy kominek z drugiego miejsca – Simple Fire Corner 600R. Produkt jest odpowiedni do montażu w każdym domu. Przystosowano go do zakładania we wnękach. Biokominek wykonano z wytrzymałych materiałów, które są odporne na działanie wysokich temperatur i się nie niszczą. Model estetycznie się prezentuje, gdyż wszelkie elementy montażowe są zakryte.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki biokominek narożny kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Wielu z nas nie może sobie pozwolić na zamontowanie w domu zwykłego kominka na drewno. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem jest zakup biokominka. W sklepach dostępne są modele, które można zamontować we wnęce, a nawet zawiesić na ścianie. Chcesz się dowiedzieć, jaki biokominek narożny wybrać? Pomoże Ci w tym nasz poradnik.

Paliwo

Jak sama nazwa wskazuje, biokominek nie jest opalany drewnem, tylko ekologicznym i całkowicie bezpiecznym paliwem. Najczęściej jest to bioetanol w formie płynu lub żelu, czyli bezzapachowy alkohol, który w czasie spalania wydziela jedynie niewielką ilość pary wodnej oraz dwutlenku węgla. To powoduje, że nie musimy nadmiernie wietrzyć pomieszczenia ani instalować wentylacji.

Należy pamiętać, aby w biokominku stosować wyłącznie paliwo zalecane przez producenta. Nie powinniśmy stosować mieszanek etanolu z benzyną ani podobnych płynów, ponieważ podczas spalania wydziela się trudna do usunięcia sadza, a do tego może dojść do wybuchu.

 

Z szybą czy bez?

Każdy, kto decyduje się na zakup biokominka musi wybrać pomiędzy modelem bez lub z szybką. W tej kwestii bardzo duże znaczenie ma to, czy w domu znajdują się małe dzieci i zwierzęta. Jeżeli tak, najlepiej kupić kominek z szybką, ponieważ w ten sposób zmniejszymy do minimum ryzyko poparzenia się.

 

Zbiornik na paliwo

Średnio pojemność zbiornika na paliwo w biokominku wynosi od 0,5 l do 2 l. Im większy jest zbiornik, tym więcej bioetanolu możemy do niego wlać, a więc rzadziej trzeba będzie uzupełniać jego poziom. Dobrze, jeśli wewnątrz zbiornika znajdzie się wkład chłonny, który zapobiega przypadkowemu rozlaniu się paliwa. Takie rozwiązanie zwiększa bezpieczeństwo użytkowania.

 

Regulacja płomienia

Jeżeli chcemy mieć kontrolę nad czasem spalania paliwa, wybierzmy biokominek z możliwością regulacji płomienia. Przy pomocy przesuwnej pokrywy możemy zwiększyć lub zmniejszyć ogień, a także całkowicie go wygasić odcinając dopływ tlenu do komory spalania.

 

Materiał wykonania

Materiałem wykonania biokominków jest zwykle stal, ponieważ wykazuje odporność na działanie wysokich temperatur (z niej produkowany jest także zbiornik na paliwo). Niektóre elementy konstrukcji mogą też powstawać ze szkła, kamienia czy betonu, w zależności od zastosowanych zdobień. Stal zazwyczaj jest pokrywana farbą lub lakierem, dlatego wygląda estetycznie, a ponadto łatwo się ją czyści.

 

Wymiary i waga

To, jaki biokominek narożny jest najlepszy zależy m.in. od jego wymiarów i wagi. Wybrany produkt nie powinien być zbyt duży, gdyż wtedy trudno będzie nam go dopasować. Przed wyjściem na zakupy warto zmierzyć wnękę, aby wiedzieć, na jakie modele należy zwrócić uwagę. Co więcej, biokominek musi być stosunkowo lekki, aby można go było łatwo zamontować. Przeciętnie tego typu produkty ważą do 15 kg.

Moc grzewcza

Biokominek narożny nie musi pełnić wyłącznie funkcji dekoracyjnej. Większość modeli może też z powodzeniem ogrzewać pomieszczenie. Jednocześnie trzeba pamiętać, że taki produkt nie zastąpi tradycyjnych grzejników. Standardowo moc grzewcza biokominków wynosi ok. 2000 W, dlatego mogą o kilka stopni podnieść temperaturę powietrza w pokoju.

 

Design

Najlepszy biokominek narożny jest elegancki i sprawia, że wnętrze staje się bardziej przytulne. Wybierając odpowiedni model weźmy pod uwagę jego kolor, a także kształt. Istotną rolę odgrywa również szerokość ramy. Dopasowany do wystroju pomieszczenia biokominek jest doskonałą dekoracją, którą z pewnością zachwycą się zaproszeni do domu goście.

 

Biokominki narożne w dobrych cenach

Ile wydamy na zakup biokominka narożnego? Jeśli zdecydujemy się na model znanego producenta, będzie to wydatek rzędu kilkuset złotych. Za niektóre produkty trzeba zapłacić ponad 1000 zł. Na tak wysoką cenę wpływa przede wszystkim bardzo dobra jakość wykonania oraz bezpieczeństwo użytkowania.

 

Najlepsze biokominki narożne w 2020 roku

 

Poniższy ranking biokominków narożnych zawiera ciekawe modele, które są odpowiednie do każdego domu i mieszkania. Specjalnie dla Ciebie wybraliśmy najlepiej prezentujące się i najbezpieczniejsze produkty.

 

Nasze zalecenia

 

Kratki Delta Lewy 600×280

 

Model Kratki Delta Lewy 600×280 cenią użytkownicy przez wzgląd na atrakcyjny design – prosty i nowoczesny. Na palenisku można rozpalać ogień z pomocą biopaliwa wykonanego z biologicznego alkoholu. Zbiornik na paliwo ma pojemność równą 1,2 l. Pojemnik ma także regulowaną rączkę, co zwiększa wygodę użytkowania kominka. Zbiornik pokryty jest w środku specjalnym wkładem chłonnym, w efekcie czego paliwo nie rozlewa się we wnętrzu paleniska.

Wymiary tego produktu są równe: 60 cm x 28 cm x 48 cm. Model przeznaczony jest do zamontowania w pozycji wiszącej we wnęce ściennej. Biokominek waży 11 kg, co ułatwia montaż.

Sprzęt wykonany jest ze stali nierdzewnej, dzięki czemu jest bardzo wytrzymały. Następnie materiał został pomalowany na czarno, więc biokominek dobrze się prezentuje. Korzystanie z tego modelu jest dobrym rozwiązaniem dla wszystkich tych, którzy nie mogą zamontować w swoim domu tradycyjnego kominka.

 

 

 

 

Simple Fire Corner 600R 

 

Simple Fire Corner 600R to produkt, który przeznaczony jest do montowania we wnęce. Biokominek umożliwia ogrzanie pomieszczenia, w którym został zamontowany i jest dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy nie mogą zainstalować standardowego kominka. Model wyróżnia nowoczesny design i prosta konstrukcja.

Produkt wykonany jest z wysokiej jakości stalinoxu, który jest wytrzymały. Biopalnik ma pojemność 1,5 l. W jego wnętrzu znajduje się włóknina ceramiczna, przeznaczona do absorpcji paliwa. Wkład nie pozwala na rozlanie się opału, co zwiększa bezpieczeństwo użytkowania. Pojemnik umożliwia 2-3-godzinne spalanie – po tym czasie zbiornik należy ponownie napełnić.

Wymiary tego produktu są równe: 60 cm x 45 cm x 24 cm. Do zestawu nie dołączono szyby, ale istnieje możliwość jej dokupienia i założenia na kominek. Konsumenci twierdzą, że paliwo równomiernie się spala, co bardzo im odpowiada.

 

 

 

 

Globmetal Easy One 580×490 

 

Biokominek narożny Globmetal Easy One 580×490 może być wolnostojący, da się go też zabudować. Model ma elegancki design i jest precyzyjnie wykonany, więc dobrze wygląda w salonie. Produkt skutecznie podnosi temperaturę w pomieszczeniu, więc przyjemnie korzysta się z niego w chłodne dni.

Ten dobry i tani biokominek narożny zrobiony jest ze stali nierdzewnej, którą pomalowano na czarno. Wymiary tego produktu są równe: wysokość – 49 cm, szerokość – 58 cm i głębokość – 12 cm.

Zbiornik, który przeznaczony jest na biopaliwo ma pojemność 0,7 l. Paliwo spala się w czasie od 3 do 9 godzin, gdyż można regulować wielkość ognia. W modelu znajdują się kamienie kwarcowe, a także lejek umożliwiający wlewanie biopaliwa do środka – bez obawy o rozlanie opału. Konsumenci uważają, że ogień w kominku ładnie się prezentuje. Ponadto użytkownicy zauważyli, że produkt łatwo się obsługuje.

 

 

 

 

Kratki Delta Lewy 900×280

 

W trakcie poszukiwań odpowiedniego biokominka warto zainteresować się modelem Kratki Delta Lewy 900×280, który stanowi dobre uzupełnienie mieszkania i domu. Produkt umożliwia stworzenie atrakcyjnej aranżacji wnętrza i jednocześnie jest funkcjonalny, gdyż wytwarza ciepło.

Kominek można zainstalować w dowolnym miejscu w domu, gdyż pomieszczenia, w którym jest ustawiony, nie trzeba wentylować, bo sprzęt nie emituje dwutlenku węgla. Produkt jest bezpieczny w użyciu, więc możesz z niego korzystać w dowolnym czasie. Model wykonany jest ze stali, którą pomalowano na kolor czarny.

Co istotne, biokominek dość łatwo można utrzymać w czystości, wystarczy go przetrzeć odpowiednim płynem. Materiałem opałowym tego sprzętu jest biopaliwo, stworzone  z biologicznego alkoholu – zbiornik na paliwo ma pojemność 2,4 l. Wnętrze pojemnika wyłożone jest materiałem chłonnym, który chroni przed rozlaniem biopaliwa. Wymiary tego modelu są równe: szerokość – 90 cm, głębokość – 28 cm i wysokość – 48 cm. Konsumenci cenią produkt za łatwość montażu.

 

 

 

 

Kratki Delta prawa 600×280 

 

Model Kratki Delta Prawy 600×280 atrakcyjnie prezentuje się w każdym wnętrzu i co istotne może być zawieszony lub zamontowany we wnęce. Rama produktu jest szeroka, przez co elegancko wygląda.

Ogień w kominku można oglądać z dwóch stron – z przodu i z prawego boku. Wymiary tego modelu wynoszą: szerokość – 60 cm, wysokość – 48 cm i głębokość – 28 cm. W produkcie można ustawiać wielkość płomienia, więc paliwo spala się nawet do 5 godzin.

Stalowy zbiornik na biopaliwo ma pojemność równą 1,2 l, a wyściełany jest specjalnym wkładem chłonnym, który zabezpiecza paliwo przed rozlaniem, nawet jeśli pojemnik się wywróci. To także sprawia, że opał dłużej się spala. Opinie o biokominkach narożnych producenta Kratki są bardzo pozytywne. Wiele pochlebnych komentarzy można znaleźć również o opisywanym modelu. Konsumenci twierdzą, że produkt ten łatwo i szybko można zainstalować, szczególnie że do zestawu dołączono specjalne kołki.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status