fbpx

Zestawy narzędziowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 19.08.19

 

Tworząc dla Państwa ranking zestawów narzędziowych sprawdziliśmy wiele rozmaitych producentów i narzędzi. Sprawdziliśmy jakość poszczególnych zestawów, pytając o opinie użytkowników. Zasięgnęliśmy też rady ekspertów, aby w końcu wyłonić zwycięzcę. Niekwestionowanym, najlepszym zestawem narzędziowym, najbardziej uniwersalnym i niezawodnym jest zestaw NEO 08-671. Jest to zestaw dla profesjonalistów. I składa się on z 219 elementów. Mamy tu komplet kluczy nasadowych wykonanych ze stali stopowej chromowo – wanadowej. Mamy tu grzechotki ½, ¾, ¼ cala, wiele nasadek sześciokątnych, końcówek wkrętakowych, kluczy płasko – oczkowych i uchwyt do tych końcówek. Producent na swój wyrób daje 25 lat gwarancji, co utwierdza każdego użytkownika o niezawodności i trwałości produktu. Wszystkie elementy zestawu zostały poukładane w specjalnej walizce zamykanej na zatrzaski. Jeśli jednak zestaw ten wyda Ci się zbyt rozbudowany, lub okaże się, że jego zakup przekracza Twój budżet, to skieruj swoją uwagę ku zestawowi Honiton H4056. Jest to równie wysoko oceniany zestaw dobrej jakości, jednak zawiera mniej elementów i tym samym ma niższą cenę.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki zestaw narzędziowy kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Wielu majsterkowiczów rozgląda się za idealnym zestawem narzędziowym. Jednak, aby kupić taki zestaw idealny, pasujący do różnego rodzaju prac, takich jak naprawa samochodu, drobne prace domowe, prace hydrauliczne, czy elektryczne, to zestaw taki musiałby być ogromny. Dlatego dobrze jest się skupić na obszarze zainteresowań. Czy kupiony zestaw ma służyć głównie do napraw domowych, czy też tylko do hydraulicznych? A może potrzebujesz zestawu narzędzi, aby naprawiać swój samochód? Inny zestaw narzędzi będzie przydatny dla każdej z tych napraw.

W tym poradniku skupimy się na przedstawieniu zestawów narzędziowych w dobrych cenach z podziałem na różne zastosowania, a na końcu przedstawimy ranking zestawów narzędziowych, w którym zaprezentujemy pięć czołowych produktów z różnych segmentów rynku.  

Jaki jest najlepszy zestaw narzędziowy

Jak już wspomnieliśmy, trudno jest jednoznacznie określić, który z kompletów narzędziowych jest najlepszy nie biorąc pod uwagę ich przeznaczenia. Najbardziej popularne zestawy to do majsterkowania, podstawowe narzędzia do domu, narzędzia do samochodu, oraz hydrauliczne. Gdy jesteś swoim własnym mechanikiem – złotą rączką w domu, to z pewnością potrzebujesz do obsługi swoich prac odpowiednich narzędzi. W domu nie raz przecież trzeba wymienić uszczelkę w kranie, przyczepić urwany uchwyt przy szafce kuchennej, albo dokręcić wypadające gniazdko elektryczne. W takich pracach przydadzą się wszelkiego rodzaju śrubokręty płaskie i gwiazdkowe, komplet kluczy, kombinerki i młotek.

Zamiast śrubokrętów w zestawie może się znaleźć wkrętarka z zestawem bitów o odpowiedniej ilości i jakości końcówek. W zakupionym zestawie koniecznie powinien znajdować się zestaw kluczy nasadowych albo kluczy fajkowych. Do pełnego wyposażenia domowych narzędzi w zestawie powinny się również znaleźć precyzyjne zegarmistrzowskie śrubokręty, szczypce, multimetr i próbnik. A jeśli zajmujesz się także drobnymi remontami to nie zaszkodzi zestaw uzupełnić o szczotki stalowe, narzędzia ścierne, czy ręczną wiertarkę. Nie będzie łatwo znaleźć funkcjonalny zestaw, złożony ze wszystkich narzędzi nam potrzebnych. Dobrą metodą jest, więc kupienie kompletu, który zawiera najwięcej z potrzebnych narzędzi, a potem dokupowanie stopniowe, w miarę potrzeb, kolejnych narzędzi.

Gdy twoim hobby jest naprawa samochodu to, na jaki zestaw się zdecydujesz, zależy w pewnym stopniu od samochodu, jaki posiadasz. Niejednokrotnie są to specjalistyczne narzędzia przeznaczone do konkretnego modelu. Jednak uogólniając w każdym samochodzie we wnętrzu znajduje się wiele zaślepek, do których podważania są niezbędne narzędzia, podobnie do wymiany bezpieczników potrzeba specjalnych szczypców, ciągłość obwodu zaś możemy sprawdzić multimetrem wyposażonym w taką funkcję. W każdym zestawie samochodowych narzędzi powinny się znaleźć zapasowe żarówki i bezpieczniki. Ponadto do napraw wykonywanych w trasie przydadzą się śrubokręty płaskie i krzyżowe, kombinerki, młotek i klucze francuskie. Każdy zestaw samochodowy powinien również zawierać klucze nasadowe, a także szczypce do izolacji. Gdy wykonujesz naprawy w swoim garażu, to mogą Ci się przydać specjalistyczne narzędzia, jak na przykład klucze do filtrów, czy do zacisków hamulcowych.

Wykonując prace hydrauliczne, to obok narzędzi, które przydadzą się każdemu domowemu majsterkowiczowi należy się zaopatrzyć w tak zwaną „żabkę”, czyli klucz nastawny do rur. Również wykonując tę profesję przydatne są rozmaite klucze regulowane. Również należałoby tu przyjrzeć się rodzajowi kluczy i tego, z jakiego materiału są one wykonane i jak wykończone. Do prac hydraulicznych powinny one być wykonane z trwałego, ale lekkiego materiału, a także rączki zaopatrzone w antypoślizgowe uchwyty pozwolą na pewny chwyt narzędzia, nawet mokrymi rękoma.

Najtrudniej jednak jest doradzić, jaki zestaw narzędziowy wybrać dla majsterkowania. Wszystko zależy od specyfiki prac. Każdy majsterkowicz ma swoje indywidualne potrzeby, inne w przypadku, gdy zajmuje się stolarstwem inne, gdy wykonuje prace elektryczne. Dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie zakup podstawowych narzędzi domowych i dodatkowo zestawu specjalistycznego dostosowanego do rodzaju wykonywanej pracy.

Najlepszy zestaw narzędziowy

Tak, jak wykazaliśmy, trudno jest wskazać jednoznacznie, który z zestawów narzędziowych jest najlepszy. Zestaw dla mechanika będzie dla niego najlepszym, ale dla stolarza już nie. Zatem każdy z majsterkowiczów powinien sam dobrać zestaw narzędzi kierując się przydatnością poszczególnych narzędzi do wykonywanej pracy.

Zastanawiając się nad kupnem dobrego zestawu, na pewno nie należy stawiać na zestawy najtańsze, bo w bardzo krótkim czasie przekonamy się, że ich jakość znacznie odbiega od naszych wyobrażeń. W rezultacie po krótkim okresie użytkowania stają się one nieużyteczne.

Małe, pojedyncze zestawy narzędzi, na przykład komplet kluczy nasadowych, nie będą drogie. Jednak, gdy zdecydujesz się na większy zestaw, to musisz przygotować się na spory wydatek. Cena niestety rośnie wraz z uniwersalnością zestawu. I szersze zastosowanie zestawu, tym więcej w nim będzie elementów i tym samym wyższa będzie jego cena.

I tak zestaw kluczy nasadowych nieznanego producenta, zapakowanych w kasetę można już kupić za cenę około 80-100 złotych. Zestaw narzędziowy składający się z około 200 kluczy, zapakowany w walizkę, to koszt około 400 – 500 złotych, podczas gdy zestaw dla elektryka to koszt około 300 – 350 złotych. Natomiast specjalistyczne, wysokiej jakości narzędzia, w walizkach narzędziowych różnej wielkości, w zależności od umieszczonych w walizce ilości elementów, to koszt od 2 do nawet 6 tysięcy złotych.

 

 

Najlepsze zestawy narzędziowe w 2019 roku

 

Zapraszamy teraz do naszego ranking zestawów narzędziowych, być może wśród nich będzie najlepszy zestaw dla Ciebie.

 

Nasze zalecenia

 

NEO 08-671 

 

Nasz ranking zestawów narzędziowych zawiera zestaw NEO 08-671 bardzo wysoko notowany przez klientów. Jest to komplet przeznaczony dla profesjonalistów, którzy znajdą w specjalnej walizce 219 różnych elementów. Wśród nich znajdują się klucze nasadowe 08-671 wykonane ze stali stopowej chromowo – wanadowej, charakteryzującej się dużą wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia.

Wysoką jakość tych narzędzi potwierdza 25 letnią gwarancja producenta. W walizce użytkownik znajdzie grzechotkę ½, ¾, ¼ cala, pakiet nasadek sześciokątnych o dwóch długościach, końcówek wkrętakowych, kluczy płasko – oczkowych, a także uchwytów do końcówek. Nasadki sześciokątne są oznaczone napisami z rozmiarami, a grzechotka jest wyposażona w 72-zębowy mechanizm zapadkowy. Walizka, w której zestaw jest sprzedawany jest zamykana na zatrzask, w związku z tym masz pewność, że nie otworzy się w trakcie transportu.

Użytkownicy, którzy zakupili ten zestaw uważają, że jest on wykonany z wysokiej jakości materiałów, które zapewniają wytrzymałość na lata. Ponadto uważają, że zestaw jest bogaty, w związku z tym funkcjonalny do wielu zastosowań.

Zestaw narzędziowy NEO 08-671 składa się z 219 elementów. Produkt jest objęty 25-letnią gwarancją producenta. W komplecie znajduje się walizka do przechowywania.

Zalety
Wykonanie:

Znajdujące się w zestawie narzędzia zostały zrobione z dobrej gatunkowo stali chromowo-wanadowej. Materiał wykonania jest trwały i odporny na zniekształcenia. Na jego powierzchni nie pojawiają się ślady po uderzeniach.  

Przechowywanie:

Kupując NEO 08-671, otrzymujemy do kompletu praktyczną walizkę z tworzywa sztucznego. Ma ona dobrze zorganizowane przegrody. To sprawia, że przechowywanie nawet tak wielu narzędzi nie jest trudne.

Duża ilość elementów:

NEO 08-671 składa się z 219 elementów. Oznacza to, że zestaw można wykorzystać do różnego rodzaju prac. Czyni go to bardzo funkcjonalnym i uniwersalnym.

Profilowanie:

Umieszczone w walizce akcesoria są dobrze wyprofilowane, co oznacza, że korzystanie z nich jest wygodne.

Dobry stosunek jakości wykonania do ceny:

Konsumenci wskazują, że stosunek ceny do jakości wykonania NEO 08-671 jest bardzo atrakcyjny.

Wady
Uchwyt na walizce:

Z uwagi na to, że umieszczony na walizce uchwyt jest stosunkowo nieduży, dla niektórych osób jej przenoszenie może okazać się niewygodne.

 

 

 

 

Honiton H4056

 

Honiton H4056, to zestaw narzędzi czeskiej marki – firmy Honiton. Producent narzędzi Honiton, to znana i uznana marka w tej branży podążająca za aktualnymi trendami, rozwijąca i udoskonalająca swoje produkty. Firma ta liczy się w branży narzędziowej, a jej narzędzia są gwarancją dobrej jakości. Zestaw Honiton H4056, wykonany ze stali chromowo – wanadowej, zapewnia długoletnie użytkowanie. Mamy tu w wygodnej walizce – organizerze 94 elementy różnego rodzaju kluczy.

Wśród nich znajdują się nasadki ½ cala od 10 do 32 mm, nasadki ¼ cala od 4 do 14 mm, nasadki długie ½ cala od 14 do 19 mm i nasadki długie ¼ cala od 6 do 13 mm, a także nasadki ¼ cala z bitami 8 x 30 mm. Dodatkowo w walizce znajdują się przedłużka ½ cala 125 i 250 mm, przedłużka ¼ cala 50 i 100 mm, przegub cardana ½ i ¼ cala.

Dalej znajdziemy tu nasadki ½ cala do świec 16 i 21 mm, wkrętak do bitów 1,4 cala, pokrętło typu T ¼ i ½ cala oraz wiele innych elementów. Klienci używający tego modelu chwalą dobrą i dużą grzechotkę, a także nasadki dobrej jakości. Również określają produkt jako dobry i tani zestaw narzędziowy.

Honiton H4056 to bardzo dobry zestaw narzędziowy do 250 zł. Składa się on z 96 elementów. Komplet zawiera poręczną walizkę do przechowywania.

Zalety
Grzechotki:

Jakość wykonania grzechotek jest bardzo dobra, czego dowodem są opinie zadowolonych z zakupu konsumentów. Elementy te cechuje wytrzymałość i funkcjonalność.

Zaczepy:

Należy podkreślić, że umieszczone na walizce zaczepy są wytrzymałe. Nie ma więc obaw, że pokrowiec otworzy się w trakcie przenoszenia i znajdujące się w nim narzędzia spadną na podłogę.

Przydatność:

Produkt okazuje się przydatny w każdym domu. W komplecie znajdują się różnego rodzaju klucze. To zwiększa możliwości zastosowania zestawu, a tym samym czyni go bardziej uniwersalnym.

Uchwyty:

Wkrętaki i grzechotki wyposażono w solidne uchwyty. Zostały one pokryte przyjemnym w dotyku materiałem, który gwarantuje pewny chwyt i zwiększa precyzję pracy (narzędzia nie wyślizgują się z dłoni).

Wady
Do prywatnego zastosowania:

Część osób uważa, że Honiton H4056 będzie odpowiedni jedynie do prywatnego użytku.

 

 

 

 

Yato YT-3884 

 

Yato YT-3884 to profesjonalny zestaw narzędziowy zawierający w swoim zestawie 216 elementów. Zestaw ten jest przeznaczony specjalnie dla serwisów samochodowych i pod tym kątem zostały do niego dobrane narzędzia. Wszystkie klucze i nasadki zostały wykonane ze stali narzędziowej chromowo-wanadowej. Nasadki wykonano metodą kucia matrycowego i zanim zostały zahartowane zostały poddane kalibracji przy użyciu precyzyjnych urządzeń pomiarowych.

Są one również wyposażone w system AS-Drive, który zwiększa maksymalny moment o 25%. Jednocześnie nakrętki pozostają nienaruszone. Natomiast bity są wykonane z twardej stali S2. A grzechotki posiadają trójkomponentową rękojeść oraz 72 zęby. Cały zestaw jest kompletem pozwalającym na pracę wymagającą dużych obciążeń i precyzji.

Pozwala również na pełną obsługę serwisową związaną z przykręcaniem i odkręcaniem rozmaitych połączeń gwintowych o wielu średnicach. W skład opakowania wchodzą nasadki ½, 3/8, ¼ , o wielu średnicach, począwszy od średnicy 4 mm skończywszy na średnicy 24 mm. Opinie o zestawach narzędziowych Yato YT-3884 przekazują, że narzędzia te mają wiele zastosowań w domu i warsztacie. Są solidnie wykonane i zapakowane w poręczną walizkę.

Zestaw narzędziowy Yato YT-3884 obejmuje 216 elementów. W komplecie znajdziemy m.in. różnego rodzaju końcówki wkrętakowe, nasadki czy przedłużki.

Zalety
Dla profesjonalistów:

Jak wskazuje producent, prezentowany zestaw narzędziowy będzie odpowiedni dla osób, które na co dzień zajmują się serwisowaniem pojazdów mechanicznych. Produkt polecany jest także do amatorskiego zastosowania.

Bity:

W komplecie znajduje się wiele bitów o różnych wymiarach. Elementy te przydają się podczas różnego rodzaju prac. To daje nam pewność, że zakupiony przez nas zestaw jest funkcjonalny.

Walizka:

Aby móc swobodnie korzystać z wszystkich elementów, producent zapakował je w solidną walizkę. Ma ona odpowiednio wyprofilowane przegrody, stosunkowo duży uchwyt i mocne zaczepy. Z uwagi na to, że każdy element ma swoje miejsce, odszukanie potrzebnej końcówki zajmuje dosłownie kilka chwil.

Wady
Zbyt mała odporność na rdzę:

Po pewnym czasie od zakupu na niektórych elementach pojawia się rdza.

 

 

 

 

Airpress 75255 

 

W solidnej, aluminiowej walizce podzielonej na różne sekcje kupimy zestaw Airpress 75255. Walizka jest zamykana również za pomocą metalowych zamków, co gwarantuje solidne zamknięcie i brak obaw o przypadkowe otwarcie się walizki. Narzędzia zawarte wewnątrz są wykonane ze stali chromowo – wanadowej. Moduł pierwszy w walizce to sekcja dla elektryków, którzy znajdą w zestawie próbnik elektryczny zestaw 4 wkrętaków, szczypce nastawne, kombinerki, szczypce boczne, płaskie i nożyce ręczne uniwersalne.

Moduł drugi zainteresuje mechanika, bo znajdują się w nim klucze imbusowe, płaskie, klucz nastawny oraz pilnik. Moduł trzeci zaś wyposażony jest w punktaki i przecinak, precyzyjne wkrętaki, szczypce elektryczne, szczypce do pierścieni osadczych, nóż z wymiennymi ostrzami, latarkę, poziomicę, końcówki do zarabiania kabli i piłkę do metalu z zestawem brzeszczotów. A moduł czwarty, ostatni zawiera szereg nasadek ¼ i ½ cala od 4 do 32 mm, nasadki do świec przedłużki, przeguby, zestaw bitów z adapterem, a także miarę, młotek oraz suwmiarkę.

Zestaw znajduje swoich nabywców wśród osób, które wykonują różnorodne prace naprawcze i jest na tyle wszechstronny, że sięgnie po niego i elektryk i mechanik samochodowy, a także domowy majsterkowicz. Użytkownicy cenią go za przyzwoitą jakość i relatywnie dobrą cenę do jakości zestawu.

Airpress 75255 to 127- elementowy zestaw narzędziowy. Do jego wykonania wykorzystano stal chromowo-wanadową.

Zalety
Odpowiednia organizacja:

Wszystkie narzędzia są odpowiednio umieszczone w walizce (specjalne wyprofilowane wgłębienia i rzepy zabezpieczające). To pozwala na bezpieczne przenoszenie sprzętu (poszczególne elementy nie będą się przesuwać).

Zamknięcie na zamek:

Użytkownik ma możliwość zamknięcia walizki na zamek. To daje pewność, że ze znajdujących się w środku narzędzi nie będą korzystać niepowołane do tego osoby.

Uniwersalność:

W komplecie znajduje się wiele elementów. Z racji tego, że można je wykorzystać do różnego rodzaju prac, prezentowany zestaw narzędziowy zasługuje na miano uniwersalnego produktu.

Wady
Uchwyty:

Dla niektórych osób uchwyty na kombinerkach i śrubokrętach nie są najlepiej wykonane (materiał nie jest przyjemny dla skóry).

Latarka:

Dołączona do zestawu latarka nie generuje zbyt intensywnego światła, dlatego nie zawsze okazuje się przydatna.

 

 

 

 

Jobi 17321 

 

Narzędziami głównie dla elektryków będzie zestaw Jobi 17321. Mamy tu 21 elementów i zestaw ten jest certyfikowany do 1000 V. Komplet ten jest umieszczony w pojemnej, w środku żółtej, na zewnątrz czerwonej torbie zamykanej na zamek, z wygodnymi uchwytami do przenoszenia oraz regulowanym paskiem na ramię. Wewnątrz torba jest wyposażona w szereg kieszeni do przechowywania nie tylko zakupionych narzędzi, ale pozostałych, które już posiadasz i nie masz dogodnego miejsca do ich przechowywania.

Na zewnątrz torby również znajduje się kilka wygodnych kieszeni. Każdy ze śrubokrętów posiada magnetyczną końcówkę, co znacznie ułatwia pracę z małymi wkrętami.

Na zestaw składają się trzy wkrętaki typu krzyżak, 4 wkrętaki płaskie, tester napięcia 190 mm, szczypce wąskie proste i wygięte po 200 mm każde, szczypce do ściągania izolacji, oraz 2 noże pełniące te same funkcje, szczypce do rur, kombinerki, oraz taśma izolacyjna i cęgi boczne. Użytkownicy, elektrycy uważają, że zestaw jest funkcjonalny. Dodatkowo poręczna torba pozwala na wygodne przenoszenie tych i dodatkowych narzędzi.

Zestaw narzędziowy Jobi 17321 został stworzony z myślą o elektrykach. Obejmuje on 27 elementów. Komplet zawiera praktyczną torbę.

Zalety
Bezpieczeństwo użytkowania:

Wszystkie znajdujące się w zestawie narzędzia są solidnie wykonane, a tym samym bezpieczne w użytkowaniu. W związku z tym produkt jest polecany także osobom początkującym.

Torba:

Na uwagę zasługuje torba do przechowywania. Ma ona kilka kieszeni, dzięki czemu można lepiej się zorganizować. Sporym atutem jest regulowany pasek na ramię. Sprawia on, że przenoszenie potrzebnych do pracy narzędzi jest komfortowe (nie obciąża dłoni).

Wady
Noże:

Przeznaczone do ściągania izolacji noże po pewnym czasie się tępią. Jeśli więc chcemy, aby długo nam służyły, musimy o nie odpowiednio zadbać (regularne ostrzenie, odpowiednie przechowywanie).

Tester napięcia:

W zestawie znajduje się tester napięcia. Na początku jego użytkowanie może wydawać się trudne. 

 

Gdzie kupić zestaw narzędziowy?

 

Zestaw narzędziowy to idealny prezent dla mężczyzny, który w wolnym czasie majsterkuje i dokonuje niewielkich napraw w domu. Zastanawiasz się, gdzie znaleźć i kupić dobry komplet narzędzi? Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka podpowiedzi.

 

 

Czy zestaw narzędziowy kupimy w stacjonarnym sklepie?

Osoby lubiące obejrzeć produkt przed zakupem wciąż robią zakupy w sklepach stacjonarnych. Jednak jest to coraz mniej popularna metoda. Mimo że możemy szybko porównać dostępne zestawy, to jednak musimy wyjść z domu i pojechać do sklepu, co wiąże się np. ze staniem w korkach. Musimy liczyć się z tym, że w pewnych okresach w centrach handlowych są bardzo duże tłumy. Mowa tu o sezonach przecen i promocji. Przepychanie się, aby dotrzeć do półki z zestawami narzędzi, może skutecznie zniechęcić do zrobienia zakupów. Warto mieć też na uwadze, że ceny w sklepach stacjonarnych bywają wyższe niż w tych internetowych, więc może się zdarzyć, że przepłacimy za dany produkt.

Robienie zakupów w sklepie stacjonarnym ma też swoje zalety. Jedną z najistotniejszych jest to, że po zapłaceniu za zestaw narzędzi zabieramy go ze sobą do domu i możemy od razu dać w prezencie. Niemniej jednak zaniesienie takiego kompletu do domu niekiedy nie jest proste, zwłaszcza jeśli w walizce jest kilkadziesiąt czy kilkaset różnych elementów.

 

Zakup zestawu narzędziowego online

Chcąc sporo zaoszczędzić, możemy poszukać zestawu narzędziowego w jednym ze sklepów internetowych. Robienie zakupów online niesie za sobą wiele korzyści. To idealne wyjście dla osób, które nie lubią stać w długich kolejkach i przepychać się wśród tłumu. Na zapoznanie się z opisem produktu możemy poświęcić tyle czasu, ile potrzebujemy. W razie konieczności możemy nawet wciąć do ręki centymetr czy miarkę i upewnić się, że wszystkie elementy z kompletu są odpowiednie do pracy.

Robiąc zakupy przez Internet, możemy porównać ceny za ten sam zestaw w wielu sklepach. Pomogą nam w tym specjalne porównywarki, takie jak Ceneo. Nie musimy więc wychodzić z jednego sklepu i wchodzić do kolejnego, aby przekonać się, gdzie wybrany komplet kosztuje najmniej. Ważne jest też to, że nie musimy dźwigać ciężkiego zestawu ze sobą. Wystarczy go zamówić i cierpliwie poczekać na dostawę pocztą lub kurierem.

 

 

Czy warto kupić zestaw narzędziowy przez Internet?

Warto kupić zestaw narzędziowy przez Internet, ponieważ w ten sposób możemy zaoszczędzić czas i pieniądze. Jeżeli wahamy się, który produkt jest najlepszy, nie ma przeszkód, aby najpierw porównać wszystkie zestawy w sklepie stacjonarnym. Później wystarczy je znaleźć w Internecie i sprawdzić, czy są tańsze. W razie wątpliwości możemy też poprosić o pomoc konsultanta online, który pomoże nam w dokonaniu wyboru. Dzięki takiej opcji możemy dowiedzieć się, jaki zestaw narzędziowy jest polecany przez profesjonalistów. Jeżeli nie chcemy czekać kilku dni na dostawę, na pewno z łatwością znajdziemy taki sklep, którego oddział jest w naszym mieście. W takiej sytuacji wystarczy złożyć zamówienie z odbiorem osobistym. Wówczas nawet po kilku godzinach zestaw może być gotowy do odebrania.

 

Gdzie kupić zestaw narzędziowy?

Solidne narzędzia znajdziemy głównie w takich sklepach online jak Castorama, Leroy Merlin, Jula, Narzędzia czy Obi. Zestawu możemy także poszukać na platformie Allegro. Tak naprawdę to, gdzie kupimy produkt, nie jest tak istotne, jak to, czy jest dobrej jakości.

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (28 votes, average: 4.54 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status