ᐅ Wózek transportowy. Opinie i Recenzje

Wózki transportowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 10.12.19

 

Użytkownicy zgodnie uznali, że Wolfcraft TS 1000 WF5520000 jest najlepszym wózkiem do przewożenia dużych i ciężkich rzeczy. Skąd to wiemy? Przeanalizowaliśmy dostępne na rynku propozycje i ten właśnie sprzęt zyskał najwięcej pozytywnych ocen konsumentów. Jego platforma jest na tyle niska, że załadowanie go nie powinno nam sprawić żadnego problemu. Dzięki specjalnej rączce nie potrzebujemy zbyt dużej siły, aby przetransportować wózek wraz z ładunkiem. Oprócz tego, posiada on nakładki ochronne, które sprawią, że przewóz będzie bardziej komfortowy. Warto zaznaczyć, że produkt ten jest składany, dzięki czemu możemy go wpakować do samochodu i łatwo przewieźć w miejsce, gdzie jest nam potrzebny. Jest również bardzo pakowny i ma dość obszerną powierzchnię do załadowania. Model ten jest zatem idealny do transportowania większych przedmiotów. Konsumenci zdecydowali, że na drugim miejscu powinien się znaleźć wózek transportowy Bosch USH/GSH 27. Jest to sprzęt specjalistyczny, przeznaczony wyłącznie do przewożenia młotów wyburzeniowych o tej samej nazwie. Produkt ten stabilnie utrzymuje młot w zabezpieczeniach uniemożliwiając mu wysunięcie się z nich.

 

 

Jaki wózek transportowy kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Wózki transportowe przydają się w domu lub warsztacie. Bardzo łatwo przewieziemy nimi różne sprzęty i materiały na niewielkie odległości. Używając urządzenia tego typu troszczymy się o nasze zdrowie, a szczególnie kręgosłup, który cierpi za każdym razem, kiedy chcemy przenieść coś cięższego. Dlatego zamiast tracić czas i próbować przenosić zbyt ciężkie przedmioty, warto zainwestować w wózek transportowy. Aby ułatwić Ci wybór produktu stworzyliśmy poradnik, w którym postaramy się odpowiedź na pytanie: jaki wózek transportowy wybrać.

 

 

Rodzaje

Istnieje wiele typów wózków transportowych. Różnią się między sobą konstrukcją, przeznaczeniem czy ilością kółek. Poniżej przybliżymy Ci te najpopularniejsze:

Taczkowe – nazwa ta wzięła się od tego, że kosz wózka tego typu jest podobny kształtem do taczki. Jedyną różnicą jest to, że zamiast jednego kółka, wózek posiada dwa. Dzięki temu jest o wiele bardziej stabilny, lecz nie jest już tak zwrotny jak taczka. Opony wózków tego typu są pompowane, dlatego też z łatwością możemy przejechać przez przeszkody.

Tlatformowe – charakteryzują się one tym, że mają jedną platformę, zwykle o dużej powierzchni. Umieszczona jest ona nisko nad ziemią, co sprawia, że załadowanie różnych rzeczy jest łatwiejsze. Wózki tego typu służą do przetransportowania bardzo ciężkich przedmiotów jak zestawy narzędzi. Zwykle używane są w warsztatach.

Schodowe – to, co wyróżnia je spośród innych typów wózków transportowych to podwozie, które wzbogacono o wiele par kółek. Ich oś obrotu została umieszczona centralnie, co oznacza, że są idealne do przewożenia różnych przedmiotów po schodach.

Do butli – od razu rozpoznamy je po bardzo dużych kołach i bardzo małej platformie. Budowa ta jest specjalnie przystosowana do bezpiecznego przewozu butli. Produktami takiego typu możemy przetransportować inne owalne przedmioty, np. beczki.

Skrzyniowe – skonstruowane zostały po to, aby umożliwić nam przewóz wielu drobnych przedmiotów, np. narzędzi. Budowa takich wózków jest bardzo prosta. Składa się na nią jedynie duża skrzynia i zazwyczaj 4 kółka.

Narzędziowe – jest to rodzaj wózka bardzo podobny do skrzyniowego, z tą różnicą, że jest mniejszy, wozimy go pod kątem i tak jak szafa, jest zamykany. Uniemożliwiamy tym samym wypadnięcie narzędzi podczas transportu. Wózek ten ma kółka, którymi łatwo manewrować.

Jokery transportowe – ten typ sprzęt został specjalnie skonstruowany z myślą o przewozie mebli. Nie ma jednego rozmiaru – dostępny jest w różnych wersjach, lecz jego platforma zawsze znajduje się przy ziemi.

„Młynarka” – jest to prosty wózek transportowy, który swą nazwę zawdzięcza posiadaniu obręczy z workiem na śmieci.

Elektryczne – wózki transportowe tego typu działają dzięki akumulatorowi, a sterowane są zazwyczaj za pomocą specjalnego dyszla. Same podnoszą towar i go kładą na wyznaczone miejsce.Naszym zadaniem jest jedynie wciskanie odpowiednich guzików na dyszlu. Każdy model ma różną maksymalną prędkość. Może to być od 4 km/h do nawet 15 km/h. Te najszybsze posiadają miejsce na tylnej części produktu, gdzie możemy stać lub siedzieć i sterować wózkiem. Niektóre mają również funkcję jazdy do tyłu. Tak samo jak modele tradycyjne, sprzęt elektryczny ma różną ładowność. Zależna jest od tego jak długie i mocne są jego widły. Dla ułatwienia przewozu możemy wybrać sprzęt podobny do skutera. Zazwyczaj ma on mniejszą ładowność, lecz o wiele łatwiej się nim kieruje. Pomimo wielu zalet wózki elektryczne nie są jeszcze zbyt popularne ze względu na bardzo wysoką cenę.

Paletowe – znajdziemy kilka typów wózków paletowych. Jednym z nich jest ręczny, który pozwoli nam na przewiezienie jedynie jednej palety na raz. Wersja niskoprofilowa służy do przewożenia kilku palet w jednym czasie bez zmiany nachylenia wózka kiedy go załadowujemy i rozładowujemy. Z kolei wózki paletowe masztowe to zelektryzowane odmiany poprzednich wersji. Mogą przewieźć kilka palet na raz, są bardzo wytrzymałe i zwrotne. Modele te nie są jednak łatwe w konserwacji.

Specjalne – na rynku znajdziemy również wózki, które wykorzystuje się tylko do jednego typu ładunku. Wśród nich znajdziemy na przykład modele przystosowane do transportu jedynie opon lub młotów wytrzymałościowych. Modele te posiadają specjalną konstrukcję, która pozwala im bezpiecznie przewieźć ładunek.

 

Wielkość

W pierwszej kolejności zwróćmy uwagę na wielkość wózka transportowego. Jeżeli zamierzasz używać go prywatnie, w domu, to koniecznie sprawdź, czy zmieści się w każdym przejściu i nie będziesz mieć problemu, aby nim swobodnie manewrować. Przed zakupem warto dokładnie zmierzyć wszystkie przejścia i tak przygotowanym udać się do sklepu.

 

Waga

Chociaż nie podnosimy wózka, musimy go pchać, a jeśli go jego wagi dołożymy sporo dodatkowych kilogramów w postaci załadunku, obciążenie może okazać się na tyle duże, nie pchanie sprzęt będzie niemożliwe. Trzeba jednak pamiętać, że za lekki sprzęt nie udźwignie sporej ilości rzeczy.

 

Ładowność

Każdy wózek ma swoją dokładnie określoną ładowność. Może być to ważna informacja w zależności od tego, jaki ładunek chcesz przewozić. Jeżeli nie dostosujemy się do porad producenta, to bardzo łatwo możemy przeciążyć produkt, a tym samym sprawić, że będzie niezdatny do użytku.

 

 

Zwrotność

Niektóre wózki transportowe, takie jak taczkowe, zostały wyposażone w koła, które nie są zwrotne. Ich konstrukcja jest za to stabilna. Jednak sprzętami, które mają takie zwrotne kółka jest po prostu łatwiej manewrować i dzięki temu szybciej doprowadzimy wózek na miejsce przeznaczenia. Sprawdź, czy producent nie określił po jakim typu podłoża może dany model jeździć. W przeciwnym razie bardzo szybko będziesz musiał wymienić w nim kółka.

 

Materiały– jaki wózek transportowy jest najlepszy?

Szczególną uwagę zwróć na materiał, z jakiego został zrobiony dany produkt. Jeżeli to stal, upewnij się, że jest nierdzewna. Najlepszy wózek transportowy to taki, który został starannie wykończony, a jego spawy są dokładne. Wszystko to zaważy na tym jak długo dany model nam posłuży.

 

Wózki transportowe w dobrych cenach

Najprostsze wózki transportowe zwykle kosztują od 150 zł do około 3000 zł. Wyjątkiem są jednak modele elektryczne, których cena może sięgać nawet 50 000 zł. Cena zależy głównie od jakości materiałów, z jakich zostały wyprodukowane oraz wielkości. Nie bez znaczenia jest także ładowność danego modelu.

 

 

Najlepsze wózki transportowe w 2019 roku

 

Powyżej wyjaśniliśmy jak wybrać najlepszy wózek transportowy. Teraz zachęcamy do zapoznania się z dalszą częścią artykułu, w której umieściliśmy 5 najlepszych produktów tego typu. Dzięki temu, będziesz w stanie wybrać wózek, który najbardziej odpowiada Twoim potrzebom. Oto nasz ranking wózków transportowych:

 

Nasze zalecenia

 

Wolfcraft TS 1000 WF5520000

 

Wolfcraft TS 1000 WF5520000 to dobry i tani wózek transportowy, który został skonstruowany w taki sposób, aby było nam łatwo go załadować i rozładować. Dlatego też jest stosunkowo niski. posiada jednak długą rączkę, więc przewożenie rzeczy nie będzie utrudnione. Pozwoli Ci ona z łatwością manewrować modelem. Jego niewątpliwym atutem jest to, że można go złożyć. Pozwoli nam to na szybkie przenoszenie wózka w miejsca, w których jest nam potrzebny. Złożony produkt ma wymiary: 80 cm x 63 cm x 51 cm. Możemy zatem bez problemu włożyć go do samochodu.

Wózek ten posiada zaokrągloną żerdź poprzeczną, co uzdatnia go do przewożenia przedmiotów o owalnym kształcie. Jego pakowność wynosi 150 kg. Wielkim atutem tego produktu jest jego rączka. Została wyposażona w nakładki ochronne, dzięki którym przewożenie nie będzie już tak niewygodne. Wózek TS 1000 WF5520000 ma dużą powierzchnię przewozu, a więc jesteśmy w stanie ułożyć na nim dużo przedmiotów na raz. Konsumenci uważają produkt za bardzo praktyczny.

 

 

 

 

Bosch USH/GSH 27

 

Bosch USH/GSH 27 to wózek transportowy przeznaczony do przewożenia młota wyburzeniowego USH/GSH 27. Sprzęt został wykonany w taki sposób, aby młot mógł idealnie wpasować się w jego budowę. Dzięki temu stabilnie się w nim utrzymuje, a my nie musimy się martwić, że nagle z niego wypadnie. Dodatkowo produkt ten posiada specjalne zabezpieczenia, które uniemożliwiają jego niekontrolowane ruchy..

Wózek transportowy Bosch USH/GSH 27 został wykonany z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Mamy zatem pewność, że posłuży nam przez długie lata. Model ten został pomalowany na czerwono. W ten sposób jest bardzo widoczny. Koła sprzętu zostały ułożyskowane. Wszystko po to, aby zwiększyć komfort przewożenia młota wyburzeniowego. Opinie o wózkach transportowych tej marki są bardzo pochlebne. Konsumenci szczególnie cenią ich funkcjonalność, a także trwałość.

 

 

 

 

Stalgast 981995110

 

Jednym z ciekawszych produktów na naszej liście jest Stalgast 9819995110. Wózek ten ma obszerną platformę. Umożliwia to nam umieszczenie na nim wielu podłużnych przedmiotów. Wymiary produktu to 110 cm × 50 cm × 95 cm. Producent jednak obiecuje, że może zmienić wymiary, jeżeli sobie tego życzymy. Model ten wykonany został z wysokiej jakości stali nierdzewnej AISI 304. Nawet pod dużym naciskiem wózek nie odkształca się, a jego części pozostają na tym samym miejscu. Jego łączenia są spawane, a więc nie musimy obawiać się, że się nagle rozłączą.

Produkt ten wyposażony jest w 4 kółka. Dwa umieszczone na przodzie są ruchome i manewrując nimi nadajemy sprzętowi kierunek. Dwa znajdujące się w tyle są nieruchome. Dodatkowo, aby nie uległy zniszczeniu, zostały obudowane stalą nierdzewną. Sprzęt ten posiada rączkę w postaci metalowej rurki, która pozwala nam na swobodne transportowanie przedmiotów na modelu. Użytkownicy zadowoleni są z możliwości dopasowania rozmiaru wózka do swoich potrzeb oraz z prostoty jego użytkowania.

 

 

 

 

Beta BE3035

 

Zwróć szczególną uwagę na Beta BE3035. Jest to wózek transportowy przystosowany do przewożenia opon. Możemy nim transportować wszystkie ich rodzaje, oprócz tych które mają średnicę większą niż 980 mm. Budowa tego modelu została skonstruowana w taki sposób, aby był w stanie pomieścić jak najwięcej opon, bez zbytniego obciążania ramion transportującego. Dlatego też model wyposażony jest w bardzo mocną ramę, która nie odkształci się pod naciskiem dużego ciężaru. Produkt ten posiada 2 pary kół, na przodzie i na tyle.

Jest to wózek wielofunkcyjny. W pozycji pionowej używamy go jako platformy do przewożenia opon, jednak w pozycji pionowej może być on wykorzystany jako stojak. Podczas postoju kółka przednie znajdują się w powietrzu. Maksymalny rozstaw wideł w pionie produktu wynosi 980 mm. W pozycji pionowej wynosi on z kolei 880 mm. Maksymalne obciążenie, jakie jest w stanie przewieźć to 200 kg. Wysokość towaru nie może jednak przekraczać 1,60 m. Użytkownicy zgodnie uznają, że jest to jeden z najpraktyczniejszych wózków transportowych do opon.

 

 

 

 

Pramac CX18S4

 

Na naszej liście nie mogło zabraknąć Pramac CX18S4. Jest to wózek elektryczny. Nie musimy więc używać żadnej siły do transportu przedmiotów. Wystarczy, że załadujemy je na sprzęt, a on zrobi za nas resztę.

Musimy jedynie nauczyć się jak obsługiwać dyszel sterująco – kontrolny, co nie jest zbyt trudne. Niewątpliwym atutem modelu jest jego wysoka energooszczędność. Dzieje się tak za sprawą użycia prądu przemiennego w silniku trakcyjnym.

Aby transportować przedmioty, produkt ten został wyposażony w widły. Ich długość to 1150 mm, szerokość to 150 mm a grubość to 70 mm. Wymiary te pozwalają nam na transportowanie dużych pakunków. Wózek ten może poruszać się z prędkością 5 km/h bez ładunku. Z ładunkiem maksymalna prędkość wynosi 4 km/h.

Konsumenci podkreślają łatwość obsługi wózka transportowego Pramac CX 18S4, a także jego energooszczędność. Uważają, że znacznie ułatwia on pracę.

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status