Węże ogrodowe rozciągliwe ranking

Ostatnio aktualizowane: 15.04.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Rozciągliwe węże ogrodowe są chętnie wybierane przez konsumentów, ponieważ zajmują stosunkowo mało miejsca i pozwalają łatwo zadbać o odpowiednie nawodnienie roślin. Wiemy, że w sklepach budowlanych i ogrodniczych dostępnych jest bardzo dużo modeli, co znacznie utrudnia podjęcie decyzji. Dostępność wielu różnych produktów sprawia, że konsumenci chcą porównywać je do siebie, co jak wiadomo zajmuje sporo czasu. Aby ułatwić Ci zakupy zrobiliśmy to za Ciebie. Przygotowaliśmy ranking, a w nim opisy najlepszych rozciągliwych węży ogrodowych, jakie można znaleźć na rynku. Pierwszy z nich to Ramp WOX40. Jest on wykonany z dobrej jakości lateksu i włókna syntetycznego. Dobór materiałów nie jest przypadkowy. Są one odporne na ścieranie i działanie zmiennych warunków atmosferycznych. W zestawie znajduje się pistolet zraszający z kilkoma trybami pracy. Kolejnym produktem jest Sportteam 15 m. Ten rozciągliwy wąż ogrodowy wykonano z solidnego tworzywa sztucznego. Dołączony do kompletu pistolet ma 7 trybów zraszania.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki rozciągliwy wąż ogrodowy kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Zwykłe węże ogrodowe mogą się okazać kłopotliwe. Ze względu na wykonanie są one bardzo trudne do wyprostowania i nieustannie się zginają. To prowadzi natomiast do blokowania się wody, czego efektem jest pęknięcie struktury i powstanie dziur. Jednocześnie zajmują one sporo miejsca. Świetną alternatywą dla takiego produktu są rozciągliwe węże ogrodowe. Ze względu na swoje wykonanie oraz materiały, które zostały użyte do produkcji, charakteryzują się lekką konstrukcją oraz dużą elastycznością. W naszym poradniku przedstawiamy najistotniejsze kwestie, którymi powinieneś się kierować podczas zakupu takiego sprzętu. Znajdziesz tutaj odpowiedź na pytanie: jaki rozciągliwy wąż ogrodowy wybrać.

Zastosowanie

Węży ogrodowych używa się do regularnego podlewania roślin i trawników. Ze względu na swoje właściwości doskonale sprawdzają się w ogrodzie, w którym musimy ominąć wiele przeszkód, takich jak donice czy ławki, by móc dostać się do wybranego miejsca. Specjalne nakładki oraz regulacje pozwalają nam na dostosowanie strumienia wody do wymagań danej rośliny.

Rozciągliwy wąż ogrodowy różni się od zwykłego modelu przede wszystkim wagą. Jest on także zdecydowanie bardziej elastyczny, dzięki czemu manewrowanie nim w ogrodzie jest dużo łatwiejsze.

 

Rozciągliwość

Najlepszy rozciągliwy wąż ogrodowy to sprzęt, który sprosta naszym potrzebom i pozwoli podlać cały ogród. W takim produkcie główną rolę odgrywa elastyczność oraz to, do jakiej długości dany model może się rozciągnąć. W zależności od tego, co nas najbardziej interesuje i czego oczekujemy, w sklepach znajdziemy wiele wariantów węży ogrodowych. Najpopularniejszym modelem jest sprzęt, który ma długość 10 m, natomiast po odkręceniu wody i pod wpływem ciśnienia osiąga rozmiar do 30 m.

Taki produkt pozwala nam na swobodne poruszanie się, nawet po dużym ogrodzie czy sadzie. W sklepach znajdziesz również mniejsze węże, rozciągające się do 20 m, jak i te dłuższe – osiągające długość do 40 m. Warto również wspomnieć, że ta właściwość pomaga również w przechowywaniu sprzętu. Zwinięty wąż jest znacznie lżejszy od tradycyjnego modelu, a przede wszystkim, zajmuje mniej miejsca.

 

Średnica

Ważną kwestią przy wyborze węża jest również jego średnica. W sklepach znajdziemy całą gamę modeli różniących się od siebie właśnie pod tym względem. Najczęściej używane węże ogrodowe to modele o średnicy  ½ cala i ¾ cala. Z powodzeniem znajdziesz również większy sprzęt: 1 calowy – 25 mm, czy 1,25 cala – 34 mm. Należy pamiętać, że im większa będzie średnica tego typu sprzętu, tym wyższe będzie ciśnienie wody, co przekłada się na skuteczniejszy proces podlewania roślin. W tym przypadku trzeba pamiętać również o większym zużyciu wody.

Wpływ na ciśnienie wody ma również sama długość węża. Im jest on dłuższy, tym dłuższą drogę ma do pokonania woda, co skutkuje mniejszym ciśnieniem u wylotu pistoletu. Z tego względu, to właśnie modele ½ i ¾ calowe są najczęściej wybieranym sprzętem przez konsumentów.

 

Wykonanie – jaki rozciągliwy wąż ogrodowy jest najlepszy?

Tradycyjne węże ogrodowe wykonane są przede wszystkim z kilku warstw tworzywa sztucznego typu PCV. Takie modele są dość mało elastyczne oraz ciężkie. W przypadku rozciągliwych węży ogrodowych sprawa wygląda inaczej. Do ich produkcji wykorzystuje się bardzo elastyczną taśmę poliestrową. Dzięki jej właściwościom modele te charakteryzują się lekkością oraz wytrzymałością.

To właśnie to tworzywo pozwala na tak duże rozciągnięcie się sprzętu, przy zachowaniu jego właściwości. Oprócz tego wąż ogrodowy może być wykonany z lateksu oraz tworzywa ABS.

 

Pistolet

Ważnym elementem każdego węża ogrodowego jest pistolet. Jest to uchwyt wraz z końcówką, przez którą wydostaje się strumień wody. Za pomocą specjalnego przycisku jesteśmy w stanie dozować wodę według własnych potrzeb. Specjalne pokrętła służą natomiast do zmiany ciśnienia wody. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwala nam na dostosowanie ustawień do wymagań poszczególnych roślin.

Taki pistolet jest najczęściej wykonany z tworzywa sztucznego charakteryzującego się wytrzymałością oraz lekkością. Oprócz tego często posiada on elementy silikonowe, dzięki którym sprzęt trzymamy pewnie w ręce i nie wyślizguje się on z dłoni pod wpływem wody.

 

 

Uchwyt

Wąż ogrodowy należy przechowywać w odpowiedni sposób, by na dłużej zachować jego właściwości. W tym z pewnością pomoże nam specjalny uchwyt, który możemy zawiesić na ścianie lub postawić na podłodze. Tak zwinięty wąż nie będzie wystawiony na działanie czynników zewnętrznych oraz uszkodzenia mechaniczne.

 

Rozciągliwe węże ogrodowe w dobrych cenach

Cena rozciągliwych węży ogrodowych jest znacznie niższa od modeli tradycyjnych. Dlatego za tego typu wąż ogrodowy, który może osiągnąć rozmiar z 10 m do aż 30 m, zapłacimy już ok. 50 złotych. W sklepach znajdziemy również droższe produkty, których parametry będą się nieznacznie różnić: większe ciśnienie u wylotu pistoletu, wymienne końcówki, specjalny uchwyt do przechowywania czy większa średnica. Za taki model zapłacimy ok. 100 złotych.

 

 

Najlepsze węże ogrodowe rozciągliwe w 2021 roku

 

Ranking rozciągliwych węży ogrodowych powstał w oparciu o analizę potrzeb konsumentów. W zestawieniu znalazły się wyłącznie modele, które cechuje funkcjonalność, prosta obsługa i wysoka jakość wykonania.

 

Nasze zalecenia

 

Ramp WOX40

 

Wybrany do naszego rankingu rozciągliwy wąż ogrodowy jest dobrze oceniany przez użytkowników. Jego długość początkowa wynosi 10 m. Po odkręceniu wody następuje automatyczne wydłużanie się modelu aż do 40 m. Co istotne, kiedy skończymy pracę, samoczynnie powraca do pierwotnej długości. Korzystanie z rozciągliwego węża ogrodowego jest więc proste. 

Produkt wykonano z wytrzymałego lateksu i włókna syntetycznego. Drugi ze wspomnianych materiałów spleciono w ten sposób, aby zagwarantować maksymalną wytrzymałość, a także dużą elastyczność. Wąż nie skręca się, więc woda przepływa przez niego bez problemu. Kupując Ramp WOX40 otrzymujemy w zestawie pistolet zraszający z 7 trybami pracy, przyłącze do kranu i dwie złączki.

Opinie o prezentowanym wężu ogrodowym są pochlebne, a jego użytkownicy wskazują, że cechuje go spora solidność. Korzystanie z modelu jest wygodne, ponieważ w łatwy sposób można zablokować pistolet, tak aby woda płynęła bez konieczności jego ciągłego naciskania.

Ramp WOX40 to rozciągliwy wąż ogrodowy o długości od 10 m do 40 m. Model wykonano m.in. z wytrzymałego lateksu.

Pros
Przyłącze:

Produkt jest sprzedawany w komplecie z przyłączem do kranu 3/4 cala z redukcją 1/2 cala. W efekcie konsument nie ma problemu z zainstalowaniem węża w swoim ogrodzie.

Komfort użytkowania:

Kiedy odkręcimy wodę po krótki czasie model zwiększy swoją długość. Nie trzeba nic robić, bo wszystko dzieje się automatycznie. Po odcięciu zasilania wąż ogrodowy wraca do początkowej długości.

Różne tryby zraszania:

Wykorzystany do produkcji lateks jest wytrzymały. Podobne cechy ma włókno syntetyczne, które sprawia, że wąż jest elastyczny, a w związku z tym łatwiej się nim posługujemy. Co więcej, Ramp WOX40 się nie skręca.

Funkcja blokady:

Użytkownik może zablokować pistolet w ten sposób, aby woda płynęła bez konieczności naciskania spustu. Jest to wygodne rozwiązanie.

Cons
Kształt pistoletu:

Zdaniem niewielkiej grupy osób kształt pistoletu mógłby być lepiej przemyślany.

 

 

 

 

Sportteam 15 m

 

Rozciągliwy wąż ogrodowy Sportteam został zrobiony z tworzywa sztucznego. Wybrany do produkcji materiał cechuje spora wytrzymałość. W związku z tym produkt nie niszczy się zbyt szybko, nawet jeśli jest narażony na działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Model ma zielony kolor. W ofercie producenta można także znaleźć pomarańczowe i niebieskie węże ogrodowe.

Długość początkowa modelu wynosi 5 m. Niedługo po rozpoczęciu podlewania roślin, wąż wydłuża się do 15 m. Ciśnienie robocze wynosi od 2 barów do 6 barów. Grubość produktu jest równa 1,5 mm. Rozciągliwy wąż ogrodowy zajmuje mało miejsca, więc łatwo znaleźć odpowiednie miejsce do jego przechowywania. Dodatkowo jest on lekki. 

Wiele osób poleca produkt Sportteam, bo jest on elastyczny i wytrzymały. Dodatkowo wąż ogrodowy jest sprzedawany w zestawie z pistoletem z różnymi funkcjami natrysku. Model można wykorzystać do podlewania roślin, a także mycia samochodu, motoru czy roweru.

Rozciągliwy wąż ogrodowy Sportteam mierzy 5 m, a po odkręceniu wody wydłuża się do 15 m. Produkt zrobiono z tworzywa sztucznego.

Pros
Szerokie możliwości zastosowania:

Jeśli zdecydujemy się na zakup tego modelu, będziemy mogli za jego pomocą nie tylko dbać o odpowiednie nawilżenie roślin w swoim ogrodzie, ale też umyć samochód czy meble ogrodowe.

Automatyczne rozwijanie:

Sportteam rozwija się automatycznie po włączeniu wody. Użytkownik nie musi nic robić. Osoby, które zdecydowały się kupić tego węża ogrodowego zapewniają, że rozciąga się on odpowiednio szybko.

Pistolet z 7 trybami pracy:

W komplecie znajduje się zrobiony z wytrzymałych materiałów pistolet. Ma on 7 trybów działania, więc każdy może dostosować pracę Sportteam do swoich aktualnych potrzeb.

Tworzywo sztuczne:

Wąż ogrodowy został zrobiony z tworzywa sztucznego, które nie jest podatne na ścieranie. W związku z tym możemy być pewni, że model będzie nam służył przez długi czas.

Cons
Kolor:

Produkt ma zielony kolor, dlatego jest słabo widoczny na trawie. Zwiększa to ryzyko jego przypadkowego uszkodzenia np. podczas koszenia.

 

 

 

 

Model 20 m – 60 m

 

Rekomendowany przez nas wąż ogrodowy ma długość 20 m. Po odkręceniu wody rozciąga się do 60 m. Produkt zrobiono z dobrej jakości materiałów. Do produkcji wykorzystano: tworzywo ABS, taśmę poliestrową i podwójną warstwę lateksu. Model wykazuje sporą odporność na działanie czynników zewnętrznych.

W zestawie znajduje się szybkozłączka o średnicy 1/2 cala. Kupujący otrzymuje także dobrze wyprofilowany pistolet z 7 trybami pracy. Istnieje możliwość blokady spustu, tak aby nie było konieczności ciągłego naciskania pistoletu w trakcie podlewania roślin. Rękojeść ma antypoślizgową powłokę, więc łatwiej utrzymać ją stabilnie w dłoni. Produkt zajmuje mało miejsca i jest lekki.

Osoby, które korzystają z polecanego przez nas rozciągliwego węża ogrodowego przyznają, że jest to dobrej jakości produkt. Z uwagi na to, że jest on lekki, jego przenoszenie okazuje się łatwe. Przydatna jest funkcja blokady pistoletu. Docenić należy także możliwość wyboru intensywności zraszania.

Model 20 m – 60 m to dobry rozciągliwy wąż ogrodowy do 60 zł. Produkt jest sprzedawany w zestawie z szybkozłączką o średnicy 1/2 cala.

Pros
Szerokie możliwości zastosowania:

Jeśli zdecydujemy się na zakup tego modelu, będziemy mogli za jego pomocą nie tylko dbać o odpowiednie nawilżenie roślin w swoim ogrodzie, ale też umyć samochód czy meble ogrodowe.

Automatyczne rozwijanie:

Sportteam rozwija się automatycznie po włączeniu wody. Użytkownik nie musi nic robić. Osoby, które zdecydowały się kupić tego węża ogrodowego zapewniają, że rozciąga się on odpowiednio szybko.

Pistolet z 7 trybami pracy:

W komplecie znajduje się zrobiony z wytrzymałych materiałów pistolet. Ma on 7 trybów działania, więc każdy może dostosować pracę Sportteam do swoich aktualnych potrzeb.

Tworzywo sztuczne:

Wąż ogrodowy został zrobiony z tworzywa sztucznego, które nie jest podatne na ścieranie. W związku z tym możemy być pewni, że model będzie nam służył przez długi czas.

Cons
Kolor:

Produkt ma zielony kolor, dlatego jest słabo widoczny na trawie. Zwiększa to ryzyko jego przypadkowego uszkodzenia np. podczas koszenia.

 

 

 

 

Model 25 m – 75 m 

 

Jeśli zależy Ci na zakupie długiego węża ogrodowego, polecamy Twojej uwadze model, którego długość początkowa wynosi 25 m. Po odkręceniu wody w krótkim czasie wydłuża się on do 75 m. Zasięg pracy produktu jest bardzo duży. Wąż ogrodowy przyda się zarówno do podlewania roślin, jak i mycia samochodu czy innych pojazdów tj. motor czy rower.

Model zrobiono z taśmy poliestrowej, tworzywa ABS i podwójnej warstwy lateksu. W opakowaniu znajduje się wielofunkcyjny rozpryskiwacz. Ma on aż 7 trybów pracy, a w związku z tym łatwo nie mamy problemu z dostosowaniem strumienia do naszych potrzeb. Wąż ogrodowy nie plącze się, co gwarantuje swobodny przepływ wody.

Produkt jest dostępny w kolorze zielonym i niebieskim. Do zestawu dołączono szybkozłączkę o średnicy wewnętrznej równej 20 mm. Kupujący otrzymuje wszystko to, co jest potrzebne do rozpoczęcia prac ogrodowych. Konsumenci wypowiadają się pozytywnie na temat kształtu pistoletu.

Model 25 m – 75 m to rozciągliwy wąż ogrodowy dostępny w kolorze niebieskim i zielonym. W zestawie znajduje się pistolet z 7 trybami pracy.

Pros
Materiały:

Do produkcji modelu wykorzystano starannie dobrane materiały, czyli: taśmę poliestrową, podwójną warstwę lateksu i tworzywo ABS. Każdy z nich jest wytrzymały, a w połączeniu tworzą one dobrej jakości produkt, który na długo zachowuje szczelność.

Waga:

Rozciągliwy wąż ogrodowy jest lekki, o czym zapewnia nie tylko producent, ale też osoby, które zdecydowały się na jego zakup.

Blokada spustu:

Korzystanie z modelu jest proste m.in. z tego względu, że można zablokować spust, tak aby woda płynęła bez konieczności ciągłego naciskania pistoletu.

Cons
Słaba wytrzymałość rączki do pistoletu:

W pojedynczych recenzjach pojawia się informacja, że jakość wykonania rączki do pistoletu jest słaba. Dlatego też łatwo może dojść do trwałego uszkodzenia tego elementu.

 

 

 

 

Ferro Cobra 7,5-22,5M

 

Do zestawienia wybraliśmy model Ferro Cobra. Jest to rozciągliwy wąż ogrodowy w kolorze niebieskim. W zestawie znajduje się solidnie zrobiony pistolet, za pomocą którego można regulować intensywność przepływu wody. Użytkownik może wybrać m.in. strumień typu: mgiełka, stożek, wachlarz czy promień. Waga produktu wynosi ok. 5 kg. Zajmuje on niewiele miejsca.

Wąż ogrodowy mierzy 7,5 m i może wydłużyć się nawet do 22,5 m. W opakowaniu znajduje się szybkozłączka umożliwiająca łatwe podłączenie modelu do źródła wody. Produkt zrobiono z materiału wykazującego odporność na ścieranie. Wąż jest odpowiednio elastyczny i szczelny, dlatego woda bez problemu przez niego przepływa.

Czy warto zdecydować się na zakup Ferro Cobra? Biorąc pod uwagę recenzje konsumentów odpowiedź jest prosta. Model jest solidnie wykonany, co daje gwarancję długiego i bezawaryjnego użytkowania. Produkt jest stosunkowo lekki i łatwy w przechowywaniu.

Rozciągliwy wąż ogrodowy Ferro Cobra ma długość początkową równą 7,5 m. Po odkręceniu wody wydłuża się on do 22,5 m.

Pros
Różne rodzaje strumienia:

Atutem jest to, że w komplecie znajduje się pistolet zraszający z różnymi trybami pracy. Do wyboru mamy m.in. strumień typu: promień, wachlarz, stożek czy mgiełka.

Jakość wykonania:

Wykonany przez użytkowników test rozciągliwych węży ogrodowych dał dowód na to, że Ferro Cobra zrobiono z dobrej jakości materiałów. W rezultacie produkt nie jest podatny na działanie czynników zewnętrznych.

Cons
Zwiększanie długości:

Niektórzy sugerują, że czas, w jakim wąż ogrodowy się rozciąga, jest nieco długi.

Pistolet zraszający:

Produkt jest sprzedawany w zestawie z pistoletem zraszającym. Jego powierzchnia jest nieco śliska, dlatego czasami trudno utrzymać go stabilnie w dłoniach.

 

 

 

 

Jak naprawić rozciągliwy wąż ogrodowy?

 

Gumowe węże są niezbędnymi elementami wyposażenia ogrodu i działki. Niestety bardzo często zdarzają się awarie, które nie pozwalają na korzystanie z nich. Postaramy się podpowiedzieć co zrobić, by szybko naprawić węża ogrodowego.

Przyczyny niszczenia węża ogrodowego

Wiedząc, jaki rozciągliwy wąż ogrodowy jest polecany z pewnością chciałbyś się również dowiedzieć, jak uniknąć jego ewentualnych awarii, by móc z niego bez przeszkód korzystać. Jedną z głównych przyczyn niszczenia węża ogrodowego jest utrata jego sprężystości. Istnieje wiele przyczyn takiego stanu – począwszy od zmian temperatur, niewłaściwego ułożenia po utwardzenie materiału na skutek rzadkiego użytkowania. Jeśli zaczniesz używać węża będącego w takim stanie, z pewnością doprowadzisz do jego złamania w miejscach zgięć i wszędzie tam, gdzie może zebrać się woda.

Zapobiec takiej sytuacji można mocząc węża przez noc w roztworze amoniaku i wody, w proporcji 1:3. Po wyjęciu go z roztworu, wysusz węża i po kilku godzinach spróbuj rozpocząć podlewanie.

 

Kąpiel dla rozciągliwego węża ogrodowego

Wymieniona wcześniej kąpiel dla węża ogrodowego jest przydatna za każdym razem, kiedy odkładasz go na dłużej i nie jest on użytkowany. Po sezonie zimowym, kiedy wąż może stracić swoją rozciągliwość i elastyczność, moczenie w roztworze amoniaku pozwoli Ci na szybką naprawę i ponowne użytkowanie węża. Dzięki temu nie będzie konieczności kupowania kolejnego, a zaoszczędzone pieniądze będziesz mógł spożytkować znacznie przyjemniej.

 

Przeciekający wąż ogrodowy

Mamy również sprawdzony sposób na przeciekającego węża ogrodowego – jeśli widzisz, że woda wycieka z niewielkiego otworu, włóż w niego drewnianą wykałaczkę. Postaraj się, by 1/3 długości patyczka wystawała na zewnątrz. Odetnij tę część wykałaczki. Włącz wodę. Pod jej wpływem drewno pęcznieje skutecznie uszczelniając otwór.

Jeśli pęknięcie na powierzchni węża jest o wiele większe, możesz spróbować przykleić w miejscu rozerwania łatkę. Użyj do tego celu rozciągliwego materiału oraz kleju do połączeń elastycznych. Dobrze również delikatnie podgrzać materiał (o ile jest to w pełni bezpieczne i nie zmieni jego struktury). Wtedy będzie on bardziej plastyczny. 

Częstym problemem z wężami ogrodowymi jest ich nieszczelność tuż przy zamontowanej złączce lub pistolecie. Warto co jakiś czas skontrolować stan uszczelek w tych miejscach, żeby nie doprowadzić do awarii. Najlepiej zawsze mieć kilka uszczelek w zapasie i gdy tylko miejsce złączenia zacznie przeciekać, natychmiast je wymienić.

Konserwacja węża – podstawowe zasady

Aby wąż służył Ci jak najdłużej warto przestrzegać kilku zasad. Jedną z nich jest chowanie węża każdorazowo po zakończeniu sezonu, by nie uszkodziły go panujące na zewnątrz niskie temperatury. Z drugiej strony – w czasie gorącego lata nie pozostawiaj węża w miejscu bardzo nasłonecznionym. Wtedy ochronisz materiał przed utratą gęstości i zabezpieczysz przed pęknięciami. Istotne jest również, by po każdorazowym użytkowaniu składać wąż, by nikt przypadkiem po nim nie deptał. Warto zwinąć węża na specjalnej rolce, która jednocześnie pozwoli na przechowywanie go w taki sposób, by nie tworzyły się na nim kolejne uszkodzenia.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie są już dostępne

 

 

Xhose 30 M

 

Xhose 30 M to elastyczny wąż ogrodowy ze spryskiwaczem. Jego obsługa jest łatwa, dzięki czemu praca w ogrodzie to prawdziwa przyjemność. Produkt okazuje się przydatny nie tylko do podlewania roślin, ale także czyszczenia samochodów czy mycia kostki brukowej.

Model ten jest bardzo rozciągliwy i osiąga nawet do 30 m długości. Jak podają konsumenci, dobrze sprawdza się na dużych powierzchniach. Wąż został wykonany z wysokiej jakości materiałów: tworzywa ABS, podwójnych taśm latexu i taśmy poliestrowej. Są one gwarancją dużej wytrzymałości. Przy zakupie otrzymujemy: wąż, pistolet, dwie szybkozłączki i przyłącza na kran (3/4 i 1/2 cala). Warto podkreślić, że pistolet można ustawić na jeden z 7 trybów natrysku (prysznic, odrzutowy, mgła, pełny, chlapany, skupiony lub jednolity).

Wiele osób sądzi, że Xhose 30 M to dobra inwestycja. Jest on lekki i poręczny. Model ten nie plączę się i nie zgina. Po złożeniu zajmuje niewiele miejsca.

 

 

Sti Magic-Hose KX100026

 

Sti Magic-Hose KX100026 to dobry i tani rozciągliwy wąż ogrodowy. Jest on wykonany z dobrych gatunkowo materiałów wykazujących dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne. Zewnętrzna część węża została zrobiona z wysokiej jakości taśmy poliestrowej oraz podwójnej warstwy latexu.

Produkt dzięki swoim właściwościom w kilka sekund potraja długość i szerokość. Po podłączeniu wydłuży się z 10 m do 30 m. Model ten jest bardzo rozciągliwy. Powiększa się samoistnie, a po skończonej pracy wraca do pierwotnego kształtu, dzięki czemu łatwo go schować. Wąż przeznaczony jest podlewania roślin, mycia tarasu, posadzki i dywanów. Wielu konsumentów korzysta z niego także podczas czyszczenia samochodu.

Sti Magic-Hose KX100026 to produkt, który zdobywa w sieci pozytywne opinie. Jest on doceniany za swoją solidną konstrukcję oraz fakt, że jest bardzo funkcjonalny. Plusem jest również to, że zestaw zawiera wszystkie niezbędne elementy. W komplecie otrzymujemy bowiem wąż ogrodowy, pistolet z 7 trybami pracy, dwie gwintowane złączki i szybkozłączki.

 

 

Ferro Cobra

 

Jeśli szukasz węża ogrodowego w rozsądnej cenie, polecamy Twojej uwadze model Ferro Cobra. Jest on wykonany z dobrych gatunkowo tworzyw, więc możesz mieć pewność, że będzie Ci służył przez wiele lat.

Długość minimalna produktu to 7,5 m. Po napełnieniu wodą zwiększa swoją długość 3 krotnie, uzyskując 22,5 m. Jego kolor to intensywna zieleń. W zestawie otrzymujemy pistolet zraszający oraz szybkozłączki. Nie musisz się więc martwić o to, że będziesz musiał udać się do sklepu i kupić niezbędne elementy. Zaraz po rozpakowaniu opakowania możesz rozpocząć pracę w ogrodzie.

Opinie o rozciągliwych wężach ogrodowych tego producenta są pozytywne. Takie też recenzje zbiera prezentowany przez nas model. Konsumenci chwalą to, że oferowany w zestawie pistolet można ustawić na jeden z różnych rodzajów strumienia (promień, stożek, szybkie napełnianie, delikatna mgiełka, wachlarz). Można więc dostosować urządzenie do aktualnych potrzeb.

 

 

Geko G7005

 

Geko G7005 to produkt, który spodobał się sporej liczbie konsumentów, dlatego zachęcamy Cię do zapoznania się z jego opisem. Prezentowany wąż ogrodowy ma długość 7,5 m. Po napełnieniu go wodą w dosłownie kilka sekund osiąga 22,5 metra. Po zakończonej pracy automatycznie się kurczy i wraca do początkowego rozmiaru.

Wnętrze modelu zostało wykonane z mocnej, rozciągliwej gumy. Ochronę zewnętrzną zapewnia odporna na uszkodzenia i przetarcia siatka. Nie musisz się więc martwić o to, że sprzęt szybko się zniszczy i nie będzie zdatny do użycia. W komplecie znajdziemy: wąż ogrodowy, 2 szybkozłączki i pistolet z 7 funkcjami natrysku.

Jak podają konsumenci, produkt nie plącze się i jest łatwy w obsłudze. Użytkownicy chwalą taką długość węża, dzięki której można dotrzeć w każde miejsce w ogrodzie. Plusem okazało się również to, że sprzęt zajmuje bardzo mało miejsca, więc jego przechowywanie jest łatwe.

 

 

Yoyo 740000293059046

 

Yoyo 740000293059046 to wysokiej jakości sprzęt do podlewania. Produkt ten został wykonany przy wykorzystaniu najlepszych materiałów, co daje gwarancję niezawodności i dużej odporności na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Plastikowe tworzywo jest wolne od ftalanów, niebezpiecznych substancji, metali ciężkich.

Waga węża to 1.527 kg. Jest on więc łatwy do przenoszenia. Model ten samoistnie się rozciąga i osiąga długość 30 m. Po skończonej pracy automatycznie się kurczy i wraca do wcześniejszych rozmiarów. Na produkt udzielana jest 36 miesięczna gwarancja. Stanowi to potwierdzenie wysokiej jakości i małej awaryjności. Sprzęt zapakowany został w solidne opakowanie z rączką.

Osoby, które zdecydowały się na zakup Yoyo 740000293059046 uważają, że była to dobra inwestycja. Model ten jest ciekawą alternatywą dla zwykłych szlauchów. Samoistnie wydłuża się i kurczy, dzięki czemu jego przechowywanie jest dziecinnie proste.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Subskrybuj
Notify of
guest
4 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
Misiek
Misiek
1 year ago

Właśnie dzisiaj wyrzuciłem już trzeci taki wąż i z bólem serca (jest bardzo wygodny – lekki, miękki, elastyczny), ale nigdy już takiego nie kupię, bez względu na producenta / dostawcę. Niestety wytrzymuje góra tylko 2, 3 sezony przy niewielkim użytkowaniu, obciążeniu. W pierwszym zaczął przeciekać przy złączce (na szczęście miałem paragon i wymieniłem), a następne w różnych miejscach w środku. Niestety potwierdzają to jak najgorsze opinie z Allegro i innych miejsc. To nie jest kwestia złego użytkowania (40-parę lat doświadczenia z różnymi wężami), po prostu to rozciągliwe tworzywo w środku oplotu jest tak mało wytrzymałe. Także zdecydowanie nie polecam i… Read more »

Działkowiec
Działkowiec
1 year ago

W pełni zgadzam się z opinią Miśka. Kupiłem XHose 30M i po pierwszym użycia zaczął przeciekać na kilku metrach. Zwróciłem go. Kupiłem następny (w kolorze pomarańczowym, ponoć lepszy za ponad 100 zł). Ten wytrzymał jakieś 15-20 podlewań i też zaczął przeciekać. Nie rozumiem, dlaczego reklamujecie to badziewie i naciągacie ludzi na spore wydatkI

DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir