Szlifierki oscylacyjne ranking

Ostatnio aktualizowane: 05.03.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Urządzeniem, które na pewno przyda Ci się w domu w czasie remontu jest szlifierka. To dzięki niej nadasz ostateczny kształt powierzchni. Chcąc ułatwić Ci znalezienie odpowiedniego sprzętu, przygotowaliśmy ten oto ranking urządzeń. Tworząc go wzięliśmy pod uwagę wykonanie, funkcjonalność oraz cenę. Obecnie najlepszym modelem na rynku jest Makita BO3710. Jest to wysokiej jakości sprzęt oscylacyjny, który sprawdzi się podczas pracy na niemal wszystkich powierzchniach. Duża moc jest gwarantem wydajnej pracy, nawet przez kilkadziesiąt minut. Rękojeść w urządzeniu została tak wyprofilowana, by szlifierka wygodnie leżała w dłoni. Pozwala to na wygodne prowadzenie modelu po powierzchni. Producent zapewnia, że narzędzie może być używane na takich powierzchniach jak meble, drzwi, krzesła i blaty. Drugim urządzeniem na naszej liście jest Metabo FMS 200 INTEC. Jest to bardzo wytrzymały sprzęt, który zrobiono z trwałych materiałów. Gwarantuje on precyzyjną i wydajna pracę. Obsługa modelu jest bardzo prosta, więc produkt może być używany również przez amatorów.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką szlifierkę oscylacyjną kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Prace remontowe w domu wymagają specjalistycznego sprzętu. Jeśli czeka Cię obrabianie drewna, warto zainwestować w szlifierkę. Urządzenie to służy do ostatecznego nadawania kształtu powierzchni. Sprawdzi się na blatach, drzwiach lub pojedynczych drewnianych belkach. Za sprawą sprzętu, materiał będzie gładki, pozbawiony drzazg i wypukłości. Jednak, aby dokładne obrobienie materiału było możliwe, należy zakupić dobrej jakości produkt. Aby ułatwić Ci tę czynność, przygotowaliśmy poniższy poradnik. Po jego lekturze dowiesz się jaką szlifierkę oscylacyjną wybrać.

 

 

Produkty oscylacyjne

Przedmiotem artykułu jest specjalny typ szlifierek, czyli narzędzia oscylacyjne. Służą one do szlifowania nie tylko powierzchni płaskich, ale również lekko zaokrąglonych. Tego typu urządzenia mają prostokątną stopę, co sprawia, że dobrze sprawdzają się przy szlifowaniu narożników. Wielu specjalistów jest również zdania, że produkty oscylacyjne nadają się do dużych powierzchni, ze względu na swoją większą wydajność. Najczęściej używa się ich do szlifowania blatów kuchennych oraz krzeseł.

 

Zasilanie – jaka szlifierka oscylacyjna jest najlepsza?

Wybierając szlifierkę musisz dokładnie zastanowić się, czy preferujesz urządzenia zasilane sieciowo czy przez akumulator. Pierwszy typ produktów cechuje się dużą popularnością, a co ważniejsze większą mocą. W wielu  sprzętach tego typu silnik jest znacznie wydajniejszy, co pozwala na dłuższą pracę bez strachu o awarię. Niestety, przewód może krępować nasze ruchy, co zmniejsza zasięg szlifowania.

Alternatywą są produkty akumulatorowe, które na ogół mają mniejsze wymiary. Są one równocześnie znacznie wygodniejsze, a brak kabla sprawia, że dotrzemy nawet do trudno dostępnych miejsc. Pamiętaj jednak, że akumulator ma mniejszą wydajność, co oznacza, że szlifierkę trzeba regularnie ładować. Jeśli zdecydujesz się na taki produkt sprawdź jak długo może on pracować przy pełnej baterii. Niestety, tańsze narzędzia są dość słabe, a pojemność akumulatora nie pozwoli skończyć jednego zadania.

 

Moc

Bardzo ważnym parametrem jest moc produktu. Naturalnie, im wartość ta jest większa, tym wydajniejsza jest jego praca. Oznacza to, że możesz dłużej szlifować twarde materiały bez obaw o awarię silnika. Jeśli planujesz obróbkę twardego drewna, koniecznie zainwestuj w urządzenie o dużej mocy, ponad 1000 W, gdy chcesz wykonywać bardziej wymagające pracy.

 

Prędkość

Każdy typ drewna ma inną twardość. Oznacza to, że jeśli użyjemy za dużej mocy, tworzywo zostanie źle wyszlifowane lub przeciwnie – uszkodzone. Z tego powodu polecamy inwestycję w szlifierki, które umożliwiają regulację intensywności pracy. Dzięki temu szybko i precyzyjnie dostosujemy prędkość szlifowania do materiału oraz naszych umiejętności – jeśli amator budownictwa użyje zbyt dużej mocy (ponad 1400 W), może się skaleczyć.

 

Wymiar stopy

Wielkość stopy jest bardzo ważnym parametrem, gdyż to od niej zależy jak dużą powierzchnię będziemy w stanie wyszlifować. Szlifierki o dużej powierzchni (długość powyżej 30 cm) pozwolą nam na znacznie szybszą pracę. Narzędzia, w których ten element konstrukcji ma duże gabaryty sprawdzą się głównie na większych płaszczyznach. Niestety oznacza to, że takie modele nie będą nadawały się do prac wykończeniowych. Spowodowane jest to mniejszą precyzją pracy.

Z tego powodu przed zakupem musisz dokładnie przeanalizować swoje potrzeby oraz to, na jakich płaszczyznach szlifierka będzie najczęściej używana. Osoby zajmujące się remontami profesjonalnie powinny zainwestować w większe produkty. Jeśli jednak narzędzie ma posłużyć Ci jedynie do prac domowych, wybierz urządzenie średniej wielkości (długość około 20 cm). Sprawdzi się ono zarówno przy szlifowaniu dużych płaszczyzn, jak i dokładnych obróbek kosmetycznych.

 

Oscylacje

Wybierając sprzęt koniecznie sprawdź, jaka jest liczba oscylacji. Parametr ten oznacza drgania jakie wykonuje model w czasie pracy. Im wartość ta jest wyższa, tym mocniej wychylana jest stopa, a to zapewnia wydajniejszą pracę całego sprzętu. Najlepsza szlifierka oscylacyjna powinna być mocna. Dlatego zalecamy produkty, w których liczba oscylacji waha się między 1 mm a 2 mm.

 

 

Dodatkowe funkcje

Kupując szlifierkę, warto zastanowić się nad wyborem modelu, który oferuje nam dodatkowe funkcje. To dzięki nim, praca będzie prostsza. Ciekawym udogodnieniem, w które warto zainwestować jest odsysanie pyłu, który powstaje podczas szlifowania. W czasie obróbki drewna zawsze powstaje dużo pyłu. Nie tylko zmniejszają komfort, ale również gromadzą się na powierzchni, przez co możemy przeoczyć niedoskonałości.  

Inną opcją, którą warto rozważyć jest dodatkowy element pozwalający na wypolerowanie powierzchni. Niektóre szlifierki posiadają w zestawie tarczę polerską, którą trzeba zamontować w miejscu materiału ściernego. Dzięki takiej zmianie, meble będą się lepiej prezentować.

 

Wibracje

W czasie pracy, szlifierki wytwarzają wiele wibracji, które poprzez rękojeść przechodzą na nasze dłonie. Może to wywołać duży dyskomfort, dlatego polecamy zainwestowanie w urządzenia, które posiadają specjalny system antywibracyjny. Zapobiega on nadmiernemu generowaniu wstrząsów, co gwarantuje wygodniejszą pracę.

 

Szlifierki oscylacyjne w dobrych cenach

Rozbieżność w cenach szlifierek jest bardzo duża. Na rynku znajdziemy urządzenia, które kosztują 100 zł, ale również profesjonalne produkty za 500 zł. Czynnikiem, który wpływa na koszty zakupu jest na pewno zasilanie. Narzędzia akumulatorowe są znacznie tańsze, gdyż ich praca jest mniej wydajna. Poza tym, jeśli chcesz zakupić szlifierkę, którą użyjesz nie tylko na drewnie, ale i innych materiałach jak gips, musisz liczyć się z większą ceną.

 

 

Najlepsze szlifierki oscylacyjne w 2021 roku

 

W celu ułatwienia Ci zakupu odpowiedniego narzędzia, poniżej prezentujemy ranking szlifierek oscylacyjnych. Opisaliśmy w nim 5 dobrej jakości modeli, które na pewno ułatwią Ci prace budowlane.

 

Nasze zalecenia

 

Makita BO3710

 

Jeśli poszukujesz dobrej szlifierki oscylacyjnej, to model Makita BO3710 powinien Cię zadowolić. Moc tego produktu to 190 W, co gwarantuje szybką pracę oraz dużą wydajność silnika. Sprzęt jest przystosowany do obrabiania dużych powierzchni wykonanych z drewna, metalu i tworzyw sztucznych.

W czasie jednej minuty szlifierka wykonuje 11 000 drgań, zaś częstotliwość oscylacji wynosi 22 o00 ruchów w ciągu 1 min. Waga produktu to 1,6 kg, a wymiary powierzchni szlifującej to: 9,3 cm x 18,6 cm. Dużym udogodnieniem jest gumowy amortyzator, który skutecznie tłumi drgania. Dzięki temu nawet podczas długiej pracy, Twój nadgarstek nie męczy się. Korpus został wykonany z wytrzymałego aluminium, które jest odporne na uszkodzenia mechaniczne, zapewnia to również szlifierce długą żywotność.

Zdaniem wielu konsumentów prezentowany model jest nie tylko prosty w obsłudze, ale również bardzo wygodny. Rękojeść wyprofilowano tak, by szlifierkę można było prowadzić jedną lub dwiema rękami.

Szlifierka oscylacyjna Makita BO3710 to nowoczesne urządzenie o mocy 190 W. Sprzęt zasilany jest sieciowo, a w czasie pracy generuje 11000 drgań/min.

Zalety
Rękojeść:

Produkt skonstruowano tak, by wygodnie leżał w dłoniach, gdyż pozwala to na swobodne nawigowanie sprzętem po szlifowanej powierzchni. Poza tym szlifierkę dobrze się trzyma, bo pokryto ją antypoślizgową powłoką, przez co dłonie nie ślizgają się na rękojeści.

Wibracje:

W urządzeniu zastosowano innowacyjny system mocowań, który zmniejsza ilość generowanych wibracji. Sprawia to, że dłonie nie męczą się zbyt mocno w czasie pracy.

Wytrzymałość:

Model ma nie tylko wytrzymałe ostrze, ale również jego obudowa została wykonana z dobrej jakości materiałów, które są odporne na zarysowania i pęknięcia. Dzięki temu urządzenie będzie Ci służyło przez wiele lat.

Obsługa:

Produkt jest bardzo prosty w obsłudze, dlatego polecany jest nie tylko specjalistom, ale również amatorom, którzy samodzielnie chcą wykonać prace remontowo-budowlane w domu. Producent zapewnia, że używanie szlifierki nie sprawi trudności nawet tym konsumentom, którzy nigdy nie korzystali ze sprzętów tego typu.

Waga:

Jest to niewielka szlifierka o wadze 1,6 kg. Dzięki temu produkt nie stanowi zbyt dużego obciążenie dla dłoni, a co więcej możesz go bez trudu przenosić.

Wady
Regulacja obrotów:

Prezentowany sprzęt nie ma opcji regulowania obrotów, tak by dopasować tempo pracy do rodzaju szlifowanego materiału. Dlatego nie sprawdzi się na każdej powierzchni.

 

 

 

 

Metabo FMS 200 INTEC 

 

Opinie o szlifierkach oscylacyjnych Metabo FMS 200 INTEC są bardzo pochlebne. Według wielu specjalistów są to wydajne urządzenia, które zadowolą zarówno profesjonalne ekipy remontowe, jak i amatorów majsterkowania. Moc znamionowa urządzenia to 200 W, a oddawana – 80 W, co zapewnia wydajną pracę. Wymiary płyty szlifierskiej to 10 cm x 14,7 cm.

Produktem można bardzo łatwo kierować, gdyż posiada wygodną i dobrze wyprofilowaną rękojeść. Dobrze układa się ona w dłoni i zapewnia pewny chwyt. Dzięki temu Twoja praca będzie jeszcze bardziej precyzyjna. Waga narzędzia to jedynie 1,2 kg, gdyż zostało ono wykonane z lekkiego aluminium. Zasilanie w tym urządzeniu jest elektryczne, co gwarantuje większą wydajność pracy. Wytrzymały silnik nie jest podatny na uszkodzenia mechaniczne oraz awarie. Oscylacja biegu jałowego wynosi 26 000 ruchów, a przy obciążeniu 22 000 w ciągu 1 minuty.

Według wielu konsumentów prezentowany sprzęt jest nie tylko wydajny, ale i wygodny w obsłudze. Prowadzenie szlifierki po materiale jest proste i nie wymaga użycia zbyt dużej siły.

Model Metabo FMS 200 INTEC to szlifierka oscylacyjna, której moc wynosi 200 W. Z kolei powierzchnia płyty szlifierskiej to: 10 cm x 14,7 cm.

Zalety
Kształt:

Szlifierka ma kształt trójkąta, więc bez trudu dotrzesz do narożników i krawędzi obrabianego materiału. Kształt produktu gwarantuje większą precyzję pracy.

Wydajność:

Jest to nowoczesny, wydajny sprzęt, który może efektywnie pracować przez długi czas. Sprawia to, że model sprawdzi się podczas długich prac remontowych. Poza tym mocny silnik ma liczne zabezpieczenia zapobiegające zatarciom.

Uchwyt:

Szlifierka ma wygodny uchwyt, który pasuje do zaciśniętej dłoni. Zapewnia to pewny chwyt podczas pracy, dlatego możesz wygodnie polerować dowolną powierzchnię. W czasie pracy nie musisz się obawiać, że ręce wyślizgną się i skaleczysz się, bo model pokryto powłoką antypoślizgową.

Waga:

Jest to kompaktowe urządzenie o wadze 1,2 kg. Dzięki temu w czasie pracy nadgarstki i ramiona nie są przesadnie obciążone, więc liczba przerw na odpoczynek w czasie remontu nie jest zbyt duża.

Wady
Regulacja:

Kilku internautów skarży się na system regulacji pracy modelu. Ich zdaniem nie zawsze udaje się ustawić optymalną szybkość obrotów. Poza tym urządzenie tworzy efekt „odrzutu” po zwiększeniu intensywności szlifowania, więc czasem ciężko jest zapanować nad sprzętem.

 

 

 

 

Bosch GSS 23 A

 

Model Bosch GSS 23 A to wysokiej jakości szlifierka oscylacyjna o mocy 190 W. Produkt zasilany jest sieciowo, przez co jego praca jest wydajniejsza. Wymiary stopy szlifierskiej to: 31,7 cm x 15,8 cm. Z kolei waga urządzenia wynosi 1,7 kg.

Do zalet sprzętu zaliczamy to, że przy zakupie otrzymasz pojemnik na pył i zestaw papierów szlifierskich. Rękojeść sprzętu została pokryta antypoślizgowym materiałem, więc dłoń podczas obróbki drewna nie zsunie się. Uchwyt na korpusie wyprofilowano tak, by dopasował się do ręki, przez co łatwiej jest prowadzić szlifierkę. Produkt ma wbudowany System Electronic, który steruje prędkością oscylacyjną. Na obudowie znajdują się przyciski, przy ich pomocy szybkość pracy zmieni się z 0 do maksymalnej w krótkim czasie. Minimalne tempo oscylacyjne wynosi 14 000, maksymalne 24000 drgań na minutę.

Liczni konsumenci pochwalili prezentowany sprzęt. Doceniono jego wydajną pracę oraz prostą obsługę. Mimo stosunkowo wysokiej ceny, szlifierka jest bardzo popularna.

Prezentujemy szlifierkę oscylacyjną Bosch GSS 23 A o mocy 190 W. Wymiary produktu to: długość – 394 cm, szerokość – 36,5 cm i wysokość – 12,1 cm.

Zalety
Rękojeść:

Tym, co zostało szczególnie docenione przez konsumentów jest wygodny uchwyt. Pozwala on komfortowo prowadzić szlifierkę po dowolnym materiale. Rękojeść pokryto powłoką antypoślizgową, która zapewnia bezpieczeństwo w pracy.

Funkcjonalność:

Jest to dobrze wykonana szlifierka, która sprawdzi się w wielu pracach budowlano-remontowych. Urządzenie dobrze poradzi sobie podczas polerowania, przecinania twardych materiałów czy szlifowania wybranej powierzchni. Konsumenci mogą używać sprzętu do oczyszczania ścian, na których pozostała stara farba. Model polecany jest również przy obróbce drewna.

Przewód:

Urządzenie ma długi przewód (3 m), który nie krępuje ruchów w czasie pracy. Dzięki temu możesz pracować, nawet gdy w najbliższym otoczeniu nie ma kontaktu.

Wady
Hałas:

W czasie pracy urządzenie generuje duży hałas, co wpływa negatywnie na komfort użytkownika i osób w jego otoczeniu.

 

 

 

 

Einhell RT-OS 13

 

Produkt Einhell RT-OS 13 to nowoczesna dobra i tania szlifierka oscylacyjna. Urządzenie cechuje się eleganckim designem oraz niewielkimi gabarytami. Pozwala to na łatwe przechowywanie oraz przewożenie sprzętu. Choć jest to wielofunkcyjne narzędzie, to lepiej sprawdza się podczas drobnych prac remontowych i warsztatowych.

Uchwyt został tak wyprofilowany, by dobrze dopasować się do kształtu dłoni. Gwarantuje to pewny chwyt w czasie pracy. Rękojeść pokryto antypoślizgowym materiałem. Poza tym szlifierka posiada elementy wytłumiające wibracje, co sprawia, że nie oddziałują one tak intensywnie na nadgarstek. To z kolei wpływa pozytywnie na komfort pracy. Przy zakupie otrzymasz również pojemnik na pył z filtrem. Dzięki temu łatwiej zachowasz czystość w miejscu pracy. Element ten można zamontować, tak by wytworzony pył nie zaśmiecał pracowni. Moc produktu to aż 130 W, więc nie musisz się obawiać przegrzania silnika.

Opinie konsumentów o prezentowanym urządzeniu są pozytywne. Wiele osób pochwaliło częstotliwość oscylacji (24 550 obrotów na minutę), gdyż gwarantuje to wydajniejszą pracę.

Model Einhell RT-OS 13 to szlifierka oscylacyjna do 150 zł. Moc sprzętu wynosi 130 W, a częstotliwość oscylacji to 24550 ruchów / min.

Zalety
Odsysanie pyłu:

Urządzenie wyposażono w przyłącze do odsysania pyłu oraz plastikowy worek. Dzięki temu podczas prac domowych powstaje znacznie mniej zanieczyszczeń.

Uchwyt:

Produkt ma wygodny uchwyt, którego kształt dopasowano do zaciśniętej pięści użytkownika. Zapewnia to pewny chwyt, a to gwarantuje bezpieczną i komfortową pracę.

Osłona antypoślizgowa:

Wiele osób pochwaliło produkt za osłonę antypoślizgową, która zwiększa bezpieczeństwo w czasie pracy.

Wady
Waga:

Jest to dość ciężki sprzęt, przez co w czasie pracy nadgarstek szybko się męczy. Powoduje to dyskomfort i zmusza użytkownika do przerywania pracy w celu odpoczynku. Konsumenci są zdania, że długie szlifowanie jest męczące.

Jakość papieru ściernego:

Papier ścierny, który znajduje się w prezentowanym sprzęcie jest dość niskiej jakości. Dlatego poprawne oszlifowanie powierzchni jest czasochłonne.

 

 

 

 

Yato YT-82220

 

Nowoczesna szlifierka Yato YT-82220 jest jednym z najczęściej wybieranych produktów na rynku. Jest to wielofunkcyjny model oscylacyjny, który sprawdzi się zarówno na dużych drewnianych powierzchniach, jak i zaokrąglonych blatach.

Największym atutem sprzętu jest jego wydajny silnik o mocy 300 W. To za jego sprawą urządzenie może być używane podczas obróbki nawet twardego drewna, ale również takich materiałów jak metal. Przy pomocy stopy nie tylko wyszlifujesz meble, ale również je przytniesz, a także wyskrobiesz zbędne elementy. Kolejną zaletą jest system Quick Relase, który pozwala na bardzo szybki montaż i wymianę poszczególnych elementów do innych zadań. Szlifierka ma możliwość manualnego dopasowania prędkości pracy, tak by odpowiadała ona naszym upodobaniom.

Mimo stosunkowo wysokiej ceny, wielu konsumentów zdecydowało się na zakup prezentowanego urządzenia. Gwarantuje on szybką i precyzyjną pracę, a jednocześnie nie musisz obawiać się awarii silnika. Narzędzie skonstruowano w taki sposób, by jego prowadzenie po drewnie było wygodne i w pełni bezpieczne.

Prezentujemy Yato YT-82220, czyli wielofunkcyjne urządzenie do szlifowania o mocy 300 W. Maksymalna częstotliwość oscylacji to 2200 obrotów/minutę.

Zalety
Uniwersalność:

Zestaw składa się z wielu, dodatkowych elementów, które pozwalają na cięcie, szlifowanie, ale również prace lakiernicze. Dzięki temu szlifierka na pewno okaże się niezastąpiona podczas prac remontowych.

Regulacja częstotliwości oscylacji:

Konsument może łatwo regulować obroty urządzenia, co pozwala na cięcie każdej powierzchni. Poza tym użytkownik może szybko dopasować tempo pracy tak, by bez trudu zapanować nad urządzeniem.

Wady
Waga:

Szlifierka jest ciężka, przez co długa praca może nadwyrężyć nadgarstek i wywołać ból w ramionach.

Wibracje:

Niestety, sprzęt generuje dużą ilość wibracji, co stanowi spore obciążenie dla nadgarstka. Konsumenci skarżą się też na efekt „odrzutu” po uruchomieniu.

 

 

 

 

Jak działa szlifierka oscylacyjna?

 

Jaka szlifierka oscylacyjna jest polecana miłośnikom majsterkowania i profesjonalistom? Jeżeli zapoznałeś się z poprzednimi częściami artykułu, z pewnością potrafisz odpowiedzieć na to pytanie. Czy wiesz też, w jaki sposób działa taki sprzęt? Jeśli nie, koniecznie przeczytaj informacje zamieszczone poniżej.

 

 

Jak zbudowana jest szlifierka oscylacyjna?

Na budowę szlifierki oscylacyjnej składają się trzy podstawowe elementy. Są to: obudowa, umieszczony wewnątrz niej silnik, a także stopa szlifująca, która ma prostokątny kształt. Im jest ona większa, tym szybciej możemy oszlifować daną powierzchnię. Za sprawą silnika wspomniana stopa szlifująca wprawiana jest w ruch oscylacyjny, liczba oscylacji na minutę ma istotny wpływ na dokładność wykonanej pracy. Im mocniejszy silnik ma urządzenie, tym bardziej efektywne okazuje się jego działanie.

Mówi się, że im większa jest tarcza szlifująca, tym lepiej, ponieważ praca zajmuje mniej czasu. Nie zawsze jednak tak jest. Wszystko zależy od powierzchni, jaką chcemy wygładzić. W dotarciu do trudno dostępnych miejsc pomoże nam mniejsza tarcza, podobnie wygląda sytuacja podczas szlifowania narożników.

 

Co jest potrzebne do prawidłowego działania szlifierki?

Aby szlifierka mogła zadziałać i umożliwić nam idealne wygładzenie powierzchni potrzebujemy nie tylko stopy szlifującej, ale również papieru ściernego o odpowiedniej gradacji, który możemy wymieniać zależnie od indywidualnych potrzeb. Ze względu na to, że podczas pracy szlifierka odsysa powstający pył przez dziury w stopie (większość sprzętów ma pozwalający na to system), na arkuszu papieru ściernego również muszą znaleźć się niewielkie otwory. Inaczej nadmiar pyłu będzie unosić się nad powierzchnią, co ograniczy nam widoczność, może też podrażnić nasze drogi oddechowe.

 

Do czego można wykorzystać szlifierkę oscylacyjną?

Biorąc pod uwagę budowę i sposób działania szlifierki oscylacyjnej możemy wykorzystać ją do prac szlifierskich na równych, płaskich powierzchniach, a także na tych delikatnie zaokrąglonych. Oznacza to, że tego typu sprzętu możemy z powodzeniem używać do wygładzenia mebli i kuchennych blatów z drewna, drzwi, parkietu itp. Są też specjalne szlifierki dostosowane do szlifowania innych powierzchni, takich jak: gips, beton czy kamień. Często urządzenia te są ponadto wykorzystywane do usuwania starych warstw farby.

 

 

Co negatywnie wpływa na działanie szlifierki?

Sprzęty, takie jak szlifierki oscylacyjne mają prostą budowę, ale trzeba pamiętać o kilku podstawowych zasadach ich użytkowania. Niewłaściwe korzystanie z urządzenia może źle wpłynąć na jego działanie i doprowadzić do poważnej awarii. Ważny jest m.in. dobór odpowiedniego papieru ściernego. Do wstępnego szlifowania najlepiej wybrać taki o większej gradacji, ten z niewielkimi ziarnami jest przeznaczony do końcowego wygładzania powierzchni (dotyczy to w szczególności drewna). Poza tym, zanim włączymy szlifierkę musimy się upewnić, że papier ścierny jest dobrze założony na stopę urządzenia. Sprzętu nie należy zbyt mocno dociskać do szlifowanej powierzchni, gdyż w ten sposób również może dojść do uszkodzenia go.

Nie możemy zapomnieć również o dokładnym przyjrzeniu się przedmiotom, które chcemy wygładzić. Nie powinny z nich wystawać śruby, gwoździe i podobne elementy, ponieważ przy kontakcie ze szlifierką mogą doprowadzić do uszkodzenia zarówno samej tarczy, jak i obudowy oraz silnika.

 

Czy można usprawnić działanie szlifierki?

Jeżeli mamy wrażenie, że nasze urządzenie nie działa wystarczająco efektywnie, możemy do niego dokupić wymienne stopy, np. w większym rozmiarze. W przypadku, gdy wybraliśmy sprzęt bez systemu odsysania pyłu, możemy taki pochłaniacz dokupić osobno i samodzielnie zamontować w szlifierce. Zwiększy się komfort pracy i nasze bezpieczeństwo – powstające podczas szlifowania pyły są łatwopalne.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

Jaką szlifierkę oscylacyjną do drewna wybrać?

 

Zadaniem szlifierki jest nadanie ostatecznego kształtu powierzchni mebla lub innym, bardziej precyzyjnym elementom. Modele oscylacyjne mogą szybko szlifować zarówno powierzchnie płaskie, jak i lekko zaokrąglone. Najczęściej są one używane do wygładzania różnego rodzaju akcesoriów, drzwi czy blatów. Szlifierka wyposażona jest zwykle w prostokątną stopę, którą bardzo wygodnie szlifować blaty. Nasz poradnik pomoże Ci wybrać odpowiedni model do Twojego warsztatu lub prywatnego użytku.

Wybierając urządzenie musimy zwrócić uwagę na wymiar stopy. Im większe powierzchnie chcesz szlifować, tym rozmiar stopy powinien być większy. Jeśli zależy Ci na szlifowaniu bardziej precyzyjnych elementów, wybierz mniejszy sprzęt. Będziesz mógł wówczas dotrzeć do trudno dostępnych miejsc. Najlepsze szlifierki oscylacyjne do drewna mają dużą liczbę oscylacji na minutę (może być ich nawet 30 tys. na minutę). Im większa wartość, tym wydajniej pracuje sprzęt.

Każda szlifierka powinna posiadać szereg przydatnych funkcji dodatkowych, takich jak system odsysania pyłu. Wybierz sprzęt wyposażony w tę opcję, jeśli chcesz, aby w pracy nie przeszkadzał Ci pył. Najlepsza szlifierka oscylacyjna do drewna w 2021 roku jest wyposażona w system regulacji prędkości, który pozwala na jej dostosowanie do rodzaju szlifowanej powierzchni. Dla Twojego zdrowia i wygody ważny jest system antywibracyjny, zapobiegający nadmiernemu generowaniu przez urządzenie wibracji mogących wpłynąć negatywnie na nadgarstki operatora.

Ważnymi parametrami są również moc silnika i zasilanie. Teoretycznie im większa moc, tym lepiej. Pamiętajmy jednak o tym, że im więcej funkcji dodatkowych, tym większa moc jest potrzebna, aby mogły wydajnie działać. Na przykład część mocy urządzenia może być pobierana przez odkurzacz do pyłu, który bywa elementem urządzenia. Co do zasilania – sprzęty mogą pobierać prąd z sieci lub być wyposażone w akumulator. W zależności od tego, jak precyzyjną pracę wykonujesz i jak długo ona trwa, zdecyduj się – czy stawiasz na wygodę czy na brak konieczności ładowania akumulatora. Przekładanie kabla przy tego typu pracach nie jest zbyt wygodne. Zwróć również uwagę na sposób mocowania papieru ściernego. Ma to duży wpływ na szybkość pracy – jeśli np. papier mocowany jest na rzep, zmiana trwa chwilkę. Przy zaczepach trzeba przerwać pracę na dłuższą chwilę, aby założyć kolejną warstwę ścierającą.

 

 

Szlifierki oscylacyjne do drewna – ranking

 

 

Metabo FMS 200 INTEC 

 

Model Metabo FMS 200 INTEC to szlifierka oscylacyjna do drewna w dobrej cenie, która jest odpowiednia również do obróbki tworzyw sztucznych, gipsu i stali. Sprzęt jest wykonany solidnie i cieszy się dobrymi opiniami konsumentów.

Dużą zaletą modelu jest dobra ochrona silnika przed pyłem. Wpływa to pozytywnie na żywotność urządzenia. Wygodny uchwyt pozwala na wykonywanie nawet najbardziej precyzyjnych ruchów. Moc prezentowanego modelu wynosi 200 W, pracuje więc on bardzo wydajnie.

Zdaniem użytkowników sprzęt jest odpowiedni zarówno do hobbystycznych prac, jak i tych wykonywanych w profesjonalnych warsztatach. Niewielka waga urządzenia (1,2 kg) pozwala pracować nim dość długo. Wymiary płyty szlifierskiej to 10 cm x 14,7 cm. Dzięki trójkątnemu kształtowi i niewielkiemu rozmiarowi urządzeniem można precyzyjnie obrobić kanty i ostre krawędzie. Regulacja prędkości jest płynna i nie sprawia zbyt dużych kłopotów nawet początkującym użytkownikom.

 

 

 

Makita BO3710 

 

Makita BO3710 jest odpowiednia do szlifowania dużych powierzchni drewnianych, tworzyw sztucznych, obszarów malowanych oraz metalu. Model jest zasilany sieciowo. Urządzenie ma moc 190 W, co pozwala mu na wydajną pracę.

Częstotliwość drgań urządzenia wynosi 11000/min. Oscylacja wynosi 22000/ min. Wielkość powierzchni szlifującej to 9,3 cm x 18,6 cm. Rozmiar mocowanego papieru wynosi 9,3 cm x 22,8 cm. Niewielka waga sprzętu (1,6 kg) pozwala na długą pracę. Producent zamieścił w zestawie worek na pył. Do urządzenia dołączony jest również papier szlifierski, przez co pracę można rozpocząć niemal od razu.

Zdaniem użytkowników to jeden z najlepszych sprzętów dostępnych na rynku. Można nim wygodnie pracować jedną, jak i obiema rękami. Korpus stopy wykonany z aluminium, jest odporny na uszkodzenia i zapewnia długie, efektywne użytkowanie bez ryzyka uszkodzeń.

 

 

 

Bosch GSS 160 Multi 180W 

 

Jeśli poszukujesz lekkiego, poręcznego i prostego w obsłudze urządzenia do obróbki drewna, zastanów się nad zakupem modelu Bosch GSS 160 Multi 180W. Oscylacje sprzętu wynoszą 12000 / min. Szlifierka pracuje więc wydajnie i długo.

Niewielka waga modelu wynosząca 1,2 kg pozwala na długą pracę bez wyraźnego zmęczenia rąk. Elektryczne zasilanie nie jest zbyt wygodne, bo trzeba co chwilę przekładać kabel. Jednak jeśli odpowiednio się ustawimy, jest to mało uciążliwe.

Kupujący określają urządzenie jako lekkie i dość poręczne, choć zapewne praca nim byłaby nieco wygodniejsza, gdyby nie było kabla. Szlifierka nie wyślizguje się z dłoni. Nie pyli prawie w ogóle, gdy włączymy odkurzacz będący elementem urządzenia. Sprzęt jest godny polecenia zarówno dla prywatnych użytkowników, jak i osób, które mają mniejsze lub większe zakłady produkcyjne. Papier łatwo wymienić, co jest ważne zwłaszcza przy pracy nad dużymi powierzchniami. To wydajny sprzęt, który nie przegrzewa się i nie uszkadza naszych stawów nadmiernymi drganiami.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Subskrybuj
Notify of
guest
2 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
Janusz
Janusz
6 months ago

Co za pierdoły wypisujecie w tym rankingu. W pozycji pierwszej piszecie że zasilana jest akumulatorowo więc jest bardzo mobilne a zaraz dalej że sieciowo( co jest chyba prawdą). Nie męczcie się skoro macie pisać bzdury

Zespół NR
Admin
6 months ago
Reply to  Janusz

Dzień dobry,

Dziękujemy za wskazanie błędu. Tekst został już poprawiony.

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl

DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir