Przyłbice spawalnicze ranking

Ostatnio aktualizowane: 05.03.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Przyłbica spawalnicza odpowiada za nasze bezpieczeństwo, dlatego należy wybrać produkt sprawdzony i wysokiej jakości. Z uwagi na fakt, że w sklepach dostępnych jest bardzo dużo modeli i konsument często nie wie, na który z nich się zdecydować, postanowiliśmy przygotować dla Państwa ranking tego typu produktów. Umieściliśmy w nim jedynie sprzęty z dobrych gatunkowo materiałów, zapewniające skuteczną ochronę. Na pierwszym miejscu znalazł się model Lincoln Electric Linc Screen II K2953-1. Zdobywa on pozytywne opinie. Jego waga to 496g. Jest on zatem lekki i przez to w pełni komfortowy. Sprzęt wyposażony jest w możliwość regulacji, dzięki czemu łatwo dostosujemy poziom zaciemnienia (zakres od 9 do 13 DIN). Posiada on także 2 sensory detekcji łuku. Jeśli z jakichś względów towar ten nie przypadł Ci do gustu, zachęcamy do zapoznania się z dalszą częścią artykułu. W tekście znajdziesz wiele innych atrakcyjnych propozycji. Na drugim miejscu znalazła się przyłbica Esab WARRIOR-TECH 9-13 DIN 24468.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką przyłbicę spawalniczą kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Spawanie jest jednym z najbardziej niebezpiecznych zadań budowlanych. Wymaga od pracownika nie tylko dużych umiejętności i doświadczenia, ale również odpowiedniego przygotowania się do przystąpienia do wykonywania zadań. Z pewnością każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę z ryzyka, na jakie narażony jest pracownik. Niebezpieczne promieniowanie podczerwone i ultrafioletowe oraz rozpryskujące się na różne strony drobinki metalu są niezwykle niebezpieczne dla naszego zdrowia. Długotrwałe wpatrywanie się w jasne światło może doprowadzić do znacznego pogorszenia wzroku lub nawet jego utraty, dlatego też konieczne jest odpowiednie zabezpieczenie. Z tego względu wielu spawaczy i pracodawców zastanawia się, jaką przyłbicę spawalniczą wybrać, aby rzetelnie spełniła swoje zadanie. W niniejszym artykule wskażemy więc, na co zwrócić szczególną uwagę podczas dokonywania zakupu.

 

 

Rodzaj – jaka przyłbica spawalnicza jest najlepsza?

Obecnie na rynku znajdziesz dwa typy przyłbic: pasywne i automatyczne.

Pierwsza pozycja to sprzęt manualny, którego efektywność w dużej mierze uzależniona jest od człowieka. Jest to maska wyposażona w szybkę z filtrami. Kupując tego typu gadżet, nie musimy zastanawiać się zbyt długo nad wyborem różnych parametrów, ponieważ zwykle posiada on jedną zmienną właściwość – filtr szkła. Im większy, tym przyłbica będzie bezpieczniejsza. Warto również zwrócić uwagę na to, czy wybrany przez nas model posiada podwójne zabezpieczenie w postaci klapki. Pierwsza szybka, najbardziej zbliżona do Twojej twarzy jest jasna i niemal całkowicie przezroczysta. Dzięki niej możesz obejrzeć przedmiot przed i po spawaniu. Drugie szkło natomiast odpowiedzialne jest za ochronę naszych oczu podczas pracy. To właśnie ono musi być przyciemnione, tak aby odbijać większość szkodliwych dla wzroku promieni.

Przyłbice automatyczne stworzone zostały dla najbardziej wymagających spawaczy. Są one bowiem niemal całkowicie samodzielne i bardzo dobrze chronią wzrok przed wszelkimi niebezpiecznymi czynnikami zewnętrznymi. Pełna automatyka sprawia, że człowiek właściwie wcale nie musi zastanawiać się nad tym, jaki filtr będzie dla niego najlepszy podczas wykonywania konkretnego typu zadania. Przyłbice wyposażone są w specjalne czujniki, które same dostosowują poziom zaciemnienia do danej pracy.

Podstawową zaletą tego typu gadżetu jest automatyczny filtr regulujący stopień intensywności przebicia świetlnego. Podczas odpalania wiązki laserowej wysokiej klasy urządzenie niemal natychmiast (po ok. 0,00005 sek.) przyciemnia się, pozwalając już od pierwszego momentu na kontrolowanie spawania, bez efektu oślepienia.

Dobrej jakości przyłbica posiada budowę warstwową, gdzie pomiędzy foliami polaryzacyjnymi znajduje się kilka ciekłokrystalicznych słojów. W pierwszych nanosekundach pracy zmieniają one swoją strukturę w taki sposób, aby zablokować dany typ promieniowania. Producenci montują ok. 2 lub 3 tego typu warstwy, tak aby maksymalnie zabezpieczyć wzrok użytkownika.

 

Czas reakcji na światło

Bardzo ważnym parametrem, który determinuje klasę sprzętu jest czas reakcji na rozpoczęcie pracy. Jak już wspomnieliśmy, dobrej klasy urządzenia niemal natychmiast ściemniają się, gdy wyczują błysk lasera. Niestety, tańsze odpowiedniki nie dysponują taką możliwością, a co się z tym wiąże, mogą być bardzo niebezpieczne dla wzroku.

Dzieje się tak, ponieważ silne uderzenie pierwszej wiązki światła zostaje praktycznie całkowicie przepuszczone przez przyłbicę. Z racji tego, że nasz wzrok jest bardzo delikatny i wyczulony na nagłą zmianę warunków zewnętrznych, powyższe zjawisko może w bardzo krótkim czasie pozbawić nas jednego z najważniejszych zmysłów.

 

Czułość

Kolejnym parametrem bezpośrednio związanym z czasem reakcji jest czułość. Najlepsza przyłbica spawalnicza to taka, która nie tylko zapewnia bezpieczną pracę, ale również jest funkcjonalna i praktyczna w użytkowaniu. Jeśli urządzenie nie dysponuje opcją zmiennej czułości, może okazać bardzo uciążliwe podczas wykonywanych zadań. Szczególnie da się to odczuć na małej powierzchni, gdzie znajduje się kilku spawaczy. Jeśli stanowiska nie są od siebie zbytnio oddalone, wtedy nasza maska będzie reagować na czynności wykonywane przez naszego sąsiada.

To oznacza, że gdy ten rozpocznie swoją pracę, sprzęt na naszej twarzy się ściemni, co może wywołać niepożądane reakcje. Z tego względu warto zaopatrzyć się w gadżet, który jest wyposażony w funkcję zmiennej czułości.

 

Stopień zaciemnienia

Wszystkie przyłbice posiadają przypisany zakres stopnia zaciemnienia. To jaki model wybierzemy, powinno zależeć jedynie od naszych indywidualnych potrzeb i rodzaju pracy, jaką wykonujemy. Bywa bowiem, że pracownicy zajmują się jedynie drobnymi naprawami, podczas których wiązka światła nie jest na tyle duża, aby kupować najlepszej klasy sprzęt. Gadżetem najczęściej polecanym przez konsumentów jest produkt dysponujący DNI w zakresie od 9 do 13.

 

Nawiew

Wraz z rozwojem techniki producenci wprowadzili na rynek przyłbice, które wyposażone zostały w specjalny system chłodzący. Dzięki takiemu rozwiązaniu użytkownik nie odczuwa wysokiej temperatury, jaka wytwarza się podczas spawania. Jest to szczególnie ważne udogodnienie dla osób, które pracują w niewielkich pomieszczeniach.

 

 

Certyfikaty

Decydując się na zakup przyłbicy, warto zwrócić uwagę na to, czy dany producent posiada odpowiednie certyfikaty jakościowe. Gwarantują one bowiem, że podane w ulotce informacje są zgodne z rzeczywistością.

 

Przyłbice spawalnicze w dobrych cenach

Ceny przyłbic są bardzo zróżnicowane. Uzależnione są przede wszystkim od marki i funkcji, jakie posiadają. Najtańsze modele kupisz już za niecałe 100 zł. Jednak jeśli poszukujesz profesjonalnego rozwiązania musisz przygotować się na wydatek nawet 5000 zł.

 

 

Najlepsze przyłbice spawalnicze w 2021 roku

 

Ranking przyłbic spawalniczych powstał z myślą o konsumentach, którzy chcą wyposażyć się w wysokiej klasy sprzęt. W zestawieniu pojawiły się produkty przetestowane i docenione przez konsumentów. Wybierając produkt z listy możesz mieć pewność, że dokonasz inwestycji na lata.

 

Nasze zalecenia

 

Lincoln Electric Linc Screen II K2953-1

 

Lincoln Electric Linc Screen II K2953-1 to przyłbica samościemniająca. Dobrze sprawdza się przy metodach Stick. TIG, MAG oraz przecinaniu plazmowym. Skutecznie chroni ona nasze oczy podczas spawania.

Prezentowany model zapewnia stałą ochronę przed promieniowaniem UV i IR, ciepłem oraz odpryskami. Należy podkreślić, że w czasie pracy z łuku emitowane jest niebezpieczne dla zdrowia promieniowanie. Może ono prowadzić do zapalenia spojówek oraz innych, znacznie poważniejszych schorzeń. Jeśli zdecydujesz się na ten produkt, nie będziesz musiał obawiać się o swoje zdrowie. Sprzęt ma 2 sensory detekcji ruchu. Ponadto jest lekki (496 g), a jego obsługa bardzo prosta. Regulacja stopnia zaciemnienia pomiędzy 9 DIN -13 DIN pozwala dopasować model do indywidualnych potrzeb.

Opinie o przyłbicach spawalniczych tego producenta są bardzo pozytywne. Tak samo jest w przypadku tego modelu. Użytkownicy doceniają to, że produkt dobrze leży na głowie. Plusem jest również możliwość wymiany szybki w razie jej uszkodzenia.

Lincoln Electric Linc Screen II K2953-1 to samościemniająca przyłbica spawalnicza. Produkt waży 496 g i ma czerwony kolor.

Zalety
Szerokie możliwości zastosowania:

Prezentowana przyłbica została przystosowana do spawania różnymi metodami, a mianowicie TIG i MIG. Model gwarantuje także maksymalne bezpieczeństwo przy przecinaniu plazmowym.

Regulacja zaciemnienia:

Użytkownik ma możliwość regulacji stopnia zaciemnienia w zakresie od 9 DIN do 13 DIN. W efekcie może w łatwy sposób dostosować przyłbice do aktualnych warunków pracy.

Nie wymaga baterii:

Kask Lincoln Electric Linc Screen II K2953-1 jest zasilany baterią słoneczną co oznacza, że aby korzystać ze wszystkich możliwości jakie daje, nie trzeba ponosić żadnych kosztów eksploatacyjnych.

Wykonanie:

Model zrobiono z polimeru, czyli materiału wykazującego odporność nawet na bardzo wysoką temperaturę.

Waga:

Przyłbica jest lekka, co daje pewność, że nawet jeśli będziemy z niej długo korzystać, nie odczujemy dyskomfortu. Jest to bardzo istotne szczególnie dla osób, które profesjonalnie zajmują się spawaniem.

Wady
Regulacja kąta nachylenia:

Nieliczni użytkownicy wskazują, że regulacja kąta nachylenia ochraniacza nie jest łatwa.

 

 

 

 

Esab WARRIOR-TECH 9-13 DIN 24468

 

Esab WARRIOR-TECH 9-13 DIN 24468 to model, który zdobył duże uznanie wśród użytkowników. Jest on komfortowy i zapewnia duże bezpieczeństwo w czasie pracy. Jego waga to 520 g.

Płynna regulacja stopnia zaciemnienia przyłbicy w zakresie od 9 DIN do 13 DIN pozwala na odpowiednie dostosowanie produktu do panujących warunków. Produkt jest wyposażony w automatyczny filtr o dużym polu widzenia. Odległość filtra od twarzy można ustawiać w zakresie 3 stopni. Prezentowana maska wykonana jest z dobrych gatunkowo tworzyw. Cechuje ją zatem duża wytrzymałość i odporność na uszkodzenia. Możemy mieć więc pewność, że produkt posłuży nam przez lata. Obudowa jest w kolorach żółtym i czerwonym.

Konsumenci uważają, że jest to dobra i tania przyłbica spawalnicza, którą warto polecić innym. Ma prosty design, dzięki czemu spodoba się właściwie wszystkim. Co więcej, produkt można zastosować do każdej metody spawania, co znacznie zwiększa jego funkcjonalność.

Przyłbica spawalnicza Esab WARRIOR-TECH 24468 waży 520 g. Zaciemnienie jest regulowane w zakresie od 9 DIN do 13 DIN.

Zalety
Możliwość regulacji nagłowia:

Użytkownicy doceniają to, że można odpowiednio wyregulować nagłowie, tak aby idealnie pasowało. To przekłada się na większy komfort użytkowania i zabezpiecza przed ześlizgnięciem się kasku z głowy.

Uniwersalność:

Producent podkreśla, że prezentowana przyłbica znajdzie zastosowanie w przypadku każdej metody spawania. W związku z tym jest uniwersalna i wielu konsumentów jest zainteresowanych jej zakupem.

Duże pole widzenia:

Model zapewnia duże pole widzenia (98 mm x 48 mm), co przekłada się na większą precyzję pracy, jak i bezpieczeństwo podczas jej wykonywania.

Duża odporność na uszkodzenia mechaniczne:

Produkt zrobiono z dobrej jakości materiałów. Obudowa przyłbicy nie jest podatna na uszkodzenia - na jej powierzchni nie pojawiają się zarysowania ani odbarwienia.

Wady
Reakcja na błysk:

Jeden z użytkowników zauważył, że ochraniacz nie zawsze reaguje na błysk.

 

 

 

 

Dedra DES001

 

Jeśli poszukujesz produktu, który będzie dobrej jakości, a dodatkowo jego cena nie będzie zbyt wysoka, Twojej uwadze polecamy model Dedra DES001. To przyłbica spawalnicza samościemniająca wyposażona w 2 sensory.

Prezentowany towar ma wizjer o rozmiarach 95 mm x 35 mm. Posiada także automatyczny filtr zaciemniający. Jego waga wynosi 0,5 kg, zatem jest to bardzo lekka propozycja. Stopień ochrony w stanie zaciemnionym oscyluje w granicach 9 DIN – 13 DIN. Parametr ten można regulować odpowiednio do swoich potrzeb. Urządzenie chroni oczy i twarz przed odpryskami, iskrami oraz szkodliwym promieniowaniem. Stanowi zatem skuteczne zabezpieczenie w czasie spawania czy szlifowania.

Wiele osób jest zdania, że prezentowany wariant to jedna z najlepszych propozycji dostępnych na rynku. Obudowa przyłbicy jest solidnie wykonana, co daje nam pewność, że wybrany przez nas produkt będzie przez długie lata spełniał swoje zadania. Dodatkowo, lekka waga modelu zapewnia duży komfort w czasie pracy.

Dedra DES001 to dobra przyłbica spawalnicza do 150 zł. Jest to model automatyczny z regulacją stopnia zaciemnienia w zakresie od 9 DIN do 13 DIN.

Zalety
Wygoda użytkowania:

Użytkownicy są zgodni co do tego, że korzystanie z przyłbicy jest wygodne. Nawet jeśli mamy do wykonania sporo pracy, nie musimy się martwić, że ochraniacz będzie nas uciskał i powodował dyskomfort.

Automatyczny filtr:

Dedra DES001 ma automatyczny filtr zaciemniający. Oznacza to, że po zajarzeniu łuku zmienia się on z jasnego na ciemny bez naszej ingerencji. Nie musimy sterować żadnym pokrętłem, aby zapewnić oczom należytą ochronę.

Jakość wykonania:

Do produkcji modelu wykorzystano dobry gatunkowo materiał, cechuje go trwałość, a jednocześnie lekkość. Stosunek ceny do jakości wykonania jest bardzo atrakcyjny.

Wady
Jedynie dla amatorów:

Dedra DES001 to model, który spełni oczekiwania amatorów. Produkt nie jest jednak polecany osobom, które zajmują się spawaniem zawodowo.

 

 

 

 

Speedglas Przyłbica 9100X 50181

 

Speedglas Przyłbica 9100X 50181 to stosunkowo droga, choć niemniej atrakcyjna propozycja. Renomowana marka jaką jest Speedglas dostarcza na rynek jedynie sprawdzone i zapewniające bezpieczeństwo produkty.

Takim właśnie towarem jest opisywana przez nas przyłbica spawalnicza. Posiada ona samościemniający filtr. Dzięki niemu zapewnia naszym oczom skuteczną ochronę, a także dobrą widoczność w czasie pracy. Na uwagę zasługuje fakt, że konstrukcja modelu została tak zaprojektowana, aby zabezpieczać także uszy oraz boczne części głowy. Boczne okienka SideWindows mają filtry o 5. stopniu zaciemnienia. Zwiększają tym samym pole widzenia i znacznie ułatwiają pracę. Sprzęt spełnia wymogi normy EN 175 (wytrzymałość na uderzenia cząstkami o dużej szybkości). Jest zasilany na baterie o żywotności do 2,5 tys. godzin.

W recenzjach tego produktu pojawia się wiele pochwał. Przede wszystkim jest on ceniony za to, że odpowiednio przylega do naszej głowy, a przez to dobrze ją chroni. Plusem jest także jego lekkość. Waga produktu wynosi bowiem 545g.

Automatyczna przyłbica spawalnicza Speedglas 9100X 50181 ma pole widzenia 54 mm x 107 mm. Stopień zaciemnienia w trybie jasnym to 3 DIN.

Zalety
Bezpieczeństwo użytkowania:

Przyłbica zapewnia stałą ochronę przed promieniowaniem ultrafioletowym (UV) i podczerwonym (IR) niezależnie od wybranego przez nas trybu pracy.

Budowa:

Model ma dobrze przemyślaną budowę. Speedglas 9100X 50181 ochrania nie tylko oczy, ale też uszy i boczne części głowy. Użytkownik nie musi martwić się o swoje bezpieczeństwo w trakcie pracy.

Spełnia wymagane prawem normy:

Przyłbica spełnia wymagania norm EN175, EN166, EN169 i EN379. Oznacza to, że wykonano ją zgodnie z prawnie obowiązującymi standardami.

Wady
Zasilanie:

Model jest zasilany słonecznie, a dodatkowo wspomagany wymiennymi bateriami. Ich wymiana jest stosunkowo trudna.

Tylko dla profesjonalistów:

Biorąc pod uwagę wysoką cenę produktu, na jego zakup decydują się zazwyczaj tylko profesjonaliści.

 

 

 

 

3M 9100 AIR XX SW ADFLO

 

3M 9100 AIR XX SW ADFLO to model od firmy Speedglas, która może pochwalić się ugruntowaną pozycją na rynku. Wiele osób decyduje się na zakup produktów tej marki. Są one nie tylko wytrzymałe, ale też dobrze się prezentują.

Prezentowany towar to typ z nawiewem powietrza. Przewód powietrzny, w który model ten został wyposażony, stanowi integralną część przyłbicy i odpowiada za rozprowadzanie orzeźwiającego powietrza. Nasz układ oddechowy ma zatem zapewnioną odpowiednią ochronę, a komfort pracy jest w rezultacie na bardzo wysokim poziomie. Zastosowane filtry spawalnicze mają doskonałe parametry optyczne. Gwarantuje to doskonałą widoczność w czasie pracy. Sprzęt spełnia wymogi normy EN 175 klasa B. Dotyczą one wytrzymałości mechanicznej na uderzenia cząstek o dużej szybkości.

Konsumenci, którzy użytkowali prezentowany przez nas towar są zgodni co do tego, że jest to wysokiej klasy urządzenie. Na duży plus zasługują boczne okienka (SideWindows), które zwiększają pole widzenia.

Speedglas 9100 AIR XX SW to przyłbica spawalnicza dla profesjonalistów. Pole widzenia to: 73 mm x 107 mm. Waga modelu jest równa 545 g.

Zalety
Boczne okienka:

Przyłbica ma boczne okienka (SideWindows), które zwiększają widoczność w trakcie pracy. W efekcie wykonywanie nawet skomplikowanych czynności staje się łatwiejsze.

Praca w różnych warunkach:

Model jest przystosowany do pracy w temperaturze od -5 st. C do +55 st. C. Możemy korzystać z przyłbicy w różnych warunkach pogodowych.

Wady
Słaba odporność na zarysowania:

Pewna grupa użytkowników jako wadę wskazuje słabą odporność obudowy na uszkodzenia mechaniczne tj. zarysowania.

Torba:

W zestawie znajduje się torba służąca do bezpiecznego przenoszenia produktu. Trzeba jednak mieć na uwadze, że jakość jej wykonania nie jest najlepsza.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir