Polerki samochodowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 03.02.23

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

W umieszczonym poniżej rankingu znajdziesz polerki samochodowe odpowiednie dla osób początkujących, jak i profesjonalistów. Udało nam się je wytypować po tym, jak przeanalizowaliśmy trendy zakupowe i opinie publikowane na temat najczęściej wybieranych narzędzi. Pierwsze miejsce w zestawieniu należy do sprzętu DeWalt DWP849X. Cieszy się on dużą popularnością, gdyż wygodnie się nim manewruje ze względu na dobrze wyprofilowany uchwyt (w komplecie jest dodatkowo boczna rękojeść). Moc polerki wynosi 1250 W, a maksymalna prędkość obrotowa – 1350 obr./min. Urządzenie jest lekkie i ma niewielkie wymiary. Poza tym jest ono bezpieczne w użytkowaniu. To model z zabezpieczeniem uniemożliwiającym samoczynne włączenie się w przypadku nagłego zaniku napięcia. Polerka, która zajmuje drugie miejsce, to Ripper M80493. Jej moc wynosi 2400 W. Sprzęt nadaje się do polerowania lakieru samochodowego, jak również powierzchni z metalu, tworzyw sztucznych i drewna. Narzędzie pozwala na płynną regulację prędkości obrotowej do 3000 obr./min. W dalszej części artykułu opisaliśmy inne, równie użyteczne sprzęty.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Urządzenie ma dużą moc i prędkość obrotową, a to zapewnia mu efektywne działanie. Narzędzie jest lekkie i poręczne, można nim swobodnie manewrować. Osoby używające akcesorium zauważają, że ma szeroki zakres regulacji mocy.

Wady

Część osób uważa, że przewód zasilający narzędzia powinien być nieco dłuższy. Czasami zdarza się, że trudno jest wypolerować cały samochód bez konieczności przestawiania go (aby móc dosięgnąć sprzętem do wszystkich miejsc).

Podsumowanie

Polerka ma duże pokrętło przeznaczone do zmiany prędkości obrotowej. Sprzęt wyposażono w osłony zapobiegające zablokowaniu silnika na skutek zasysania wełny polerskiej. To model pozwalający na wykorzystanie do pracy tarcz o średnicy 150 mm, 180 mm oraz 230 mm.

Drugi wybór

Zalety

Polerka ma w zestawie akcesoria, które przydadzą się podczas polerowania auta. Mowa tu o 5 gąbkach oraz paście polerskiej. Sprzęt można wykorzystać do szlifowania powierzchni z tworzyw sztucznych, drewna i metalu. Model waży ok. 3 kg.

Wady

Jedną z wad urządzenia jest to, że rękojeść jest stosunkowo mała i niezbyt dobrze wyprofilowana. Osoby mające duże dłonie twierdzą, że mają problem z pewnym chwytem narzędzia, a to utrudnia zachowanie precyzji w czasie pracy.

Podsumowanie

Moc sprzętu wynosi 2400 W, a jego prędkość obrotową można regulować w zakresie od 0 do 3000 obr./min. Polerka jest wytrzymała. Wyposażono ją w specjalny system redukujący drgania i wibracje podczas pracy.

Rozważ też

Zalety

Narzędzie jest zasilane akumulatorowo, więc jest odpowiednie dla osób pracujących często w miejscach bez dostępu do prądu. Polerka jest idealną propozycją dla osób początkujących, ponieważ to model mimośrodowy. Sprzęt ma wygodną rękojeść w kształcie półksiężyca.

Wady

Czas pracy akumulatora po naładowaniu uzależniony jest od ustawionej prędkości obrotowej. Jeżeli będziemy chcieli wypolerować auto, wykorzystując do tego maksymalną moc sprzętu, akumulator szybko się rozładuje.

Podsumowanie

Do polerki dołączono elastyczną nakładkę polerską i wygładzającą. Narzędzie można wykorzystać do szlifowania podłóg i mebli z drewna. Model może przydać się też posiadaczom łodzi oraz jachtów. Urządzenie zostało wyposażone w tarczę o średnicy 254 mm.

 

 

Jaką polerkę samochodową kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Ręczne polerowanie auta jest dla Ciebie zbyt męczące? W pielęgnacji karoserii Twojego samochodu bez wątpienia pomoże Ci elektryczna polerka. To niewielki sprzęt, który pozwala przywrócić blask lakierowi. Aby nie rozczarować się zakupionym urządzeniem, powinieneś zapoznać się z poniższym poradnikiem. Podpowiadamy w nim, jaką polerkę samochodową wybrać, aby była łatwa w użytkowaniu, poręczna i skuteczna.

 

 

Do czego służy polerka samochodowa?

Jak sama nazwa wskazuje, urządzenie takie jak polerka jest przeznaczone do polerowania lakierowanej powierzchni samochodu. W ten sposób możemy przywrócić jej blask i wyrównać koloryt. Sprzęt przydaje się też do tego, aby zamaskować drobne zarysowania i niewielkie ubytki w karoserii.

Lakier, którym pokrywa się auta, może stać się matowy i przestać dobrze się prezentować z wielu różnych powodów. Jednym z nich jest niewłaściwa pielęgnacja samochodu, czyli np. mycie go zbyt szorstką gąbką czy szczotką. Jednak na wygląd karoserii negatywny wpływ mają również niekorzystne warunki atmosferyczne, a zwłaszcza promienie UV, grad, silny deszcz oraz bardzo wysoka i niska temperatura. Lakierowana powłoka aut jest podatna na działanie kwasów i tłuszczów, które mogą wchodzić z nią w reakcje chemiczne. Jeśli odpowiednio szybko zobaczymy przetarcia i inne uszkodzenia karoserii, z pewnością szybko się ich pozbędziemy przy użyciu polerki. Nierzadko tego typu sprzęt pozwala dodatkowo na wygładzanie innych powierzchni, przykładowo z drewna, naturalnego kamienia i metalu.

 

Rotacyjna czy mimośrodowa?

Polerki samochodowe dzielimy na modele rotacyjne (obrotowe) i mimośrodowe (orbitalne). Pierwsze wymienione sprzęty są odpowiednie dla doświadczonych osób. Wykonują one ruchy koliste tylko wokół własnej osi, działają wyjątkowo efektywnie. Urządzenie obrotowe daje możliwość usunięcia głębokich uszkodzeń lakieru, a także nadania mu wyrazistego koloru. Nieumiejętne użytkowanie rotacyjnej polerki może przyczynić się do zniszczenia karoserii. Osobom początkującym polecamy więc modele mimośrodowe, które poruszają się po elipsie. Podczas pracy nie wytwarzają one dużej ilości ciepła i ryzyko uszkodzenia lakierowanej powierzchni jest zmniejszone do minimum.

 

Waga – jaka polerka samochodowa jest najlepsza?

Sprawdzając wagę urządzenia, możemy się przekonać, czy sprzęt będzie komfortowy w użytkowaniu. Polerka powinna ważyć nie więcej niż 5 kg, wtedy na pewno będzie można nią swobodnie manewrować. Długotrwała praca z cięższym urządzeniem zwykle jest męcząca, a ból rąk po pewnym czasie może stać się zbyt duży, aby można było skończyć polerowanie auta.

 

Wymiary

Ponieważ najlepsza polerka samochodowa musi być poręczna, należy sprawdzić jej całkowite wymiary. Sprzęt ma być lekki i na tyle duży, aby można nim było szybko wypolerować całe auto. Jednocześnie urządzenie powinno nam umożliwiać łatwe dotarcie do wszystkich zakamarków.

 

Moc

Od mocy polerki zależy czas wykonywanej pracy. Jej wartość nie powinna być mniejsza niż 1000 W. Słabsze sprzęty nie są przystosowane do wielogodzinnej pracy, dlatego co pewien czas konieczne jest robienie krótkich przerw. To powoduje, że polerowanie samochodu zajmuje nam cały dzień (lub nawet więcej) i możemy się zniechęcić do dalszego użytkowania polerki.

 

Zasilanie

Urządzenia do polerowania karoserii mogą być zasilane akumulatorowo lub sieciowo. Model z wbudowaną baterią jest przystosowany do użytku w dowolnym miejscu, gdyż nie wymaga podłączenia do prądu. Jednak trzeba sprawdzić, jak pojemny jest akumulator i jak długo działa po naładowaniu. Sprzęt zasilany sieciowo jest odpowiedni dla osób planujących używać go jedynie w swoim garażu. Kabel musi mieć odpowiednią długość, abyśmy mogli wypolerować samochód bez konieczności ciągłego przestawiania go (np. żeby dosięgnąć do dachu).

 

Prędkość obrotowa

Im większą prędkość obrotową ma urządzenie, tym szybciej będziemy mogli skończyć pracę. Jeśli sprzęt będzie nam umożliwiał jej regulację, wtedy z pewnością okaże się efektywny i komfortowy w użytkowaniu. Zazwyczaj prędkość obrotowa polerek samochodowych mieści się w zakresie od 0 do ponad 3000 obr./min.

 

Pady

Pady to inaczej nakładki, które mocuje się na polerce, co oznacza, że mają bezpośredni kontakt z lakierem. Zależnie od materiału wykonania różnią się one przeznaczeniem i efektem, jaki pozwalają uzyskać. Pady z gąbki służą do polerowania, a z wełny do ścierania wierzchniej warstwy lakieru. Są też nakładki wykańczające, których używa się pod koniec prac polerskich.

 

Głośność pracy

Polerki samochodowe to stosunkowo głośne urządzenia, które w trakcie pracy generują duży hałas. Przeważnie przekracza on 70 dB, dlatego na czas używania sprzętu warto założyć na uszy ochronne słuchawki. W ten sposób można uniknąć uszkodzenia słuchu, jak również bólu głowy wywołanego przez długotrwały hałas.

 

 

Akcesoria

Warto sprawdzić, jakie akcesoria otrzymujemy w zestawie z urządzeniem, aby wiedzieć, co w razie potrzeby musimy samodzielnie dokupić. Standardowo w komplecie znajdziemy przede wszystkim kilka wymiennych padów, klucz imbusowy, jak również drugi uchwyt mogący ułatwić nam pracę. Często do polerki dodawana jest też pasta, z pomocą której można łatwo usunąć z karoserii drobne rysy i inne uszkodzenia.

 

Bezpieczeństwo

Na bezpieczeństwo użytkowania polerki wpływa zastosowanie takich rozwiązań jak system łagodnego rozruchu i wyłącznik przeciążeniowy. Przydatne okazuje się też zabezpieczenie przed ponownym rozruchem, uniemożliwiające samoczynne włączenie się urządzenia po tym, jak doszło do odcięcia prądu i ponownie go przywrócono.

 

Polerki samochodowe w dobrych cenach

To, ile zapłacimy za polerkę samochodową, uzależnione jest od takich kwestii jak: marka, moc, prędkość obrotowa, a także liczba funkcji i akcesoriów. Sprzęty przeznaczone dla osób początkujących kosztują nie więcej niż 500 zł. Cena profesjonalnych modeli przekracza zwykle kwotę 1000 zł.

 

 

Najlepsze polerki samochodowe w 2023 roku

 

Potrzebujesz urządzenia, które pomoże Ci pozbyć się rys z karoserii auta? Ranking polerek samochodowych prezentuje kilka przeznaczonych do tego sprzętów. Po zapoznaniu się z ich opisami szybko zdecydujesz, który produkt spełnia Twoje oczekiwania.

 

Nasze zalecenia

 

DeWalt DWP849X

 

Prezentujemy urządzenie DeWalt DWP849X, które jest zasilane sieciowo. Moc modelu wynosi 1250 W, a jego maksymalna prędkość obrotowa to 1350 obr./min. Narzędzie jest wygodne w użytkowaniu z uwagi na lekkość (waży 3 kg) oraz kompaktowe wymiary: długość – 48 cm i wysokość – 13,5 cm.

Do polerki można przymocować tarcze o średnicy 150 mm, 180 mm i 230 mm. Sprzęt jest bezpieczny w użytkowaniu, nie przegrzewa się. Model wyposażono ponadto w wymienne osłony, które zapobiegają zasysaniu wełny polerskiej przez mechanizm urządzenia i tym samym jego zablokowaniu.

Narzędzie jest wygodne w użytkowaniu, a do tego łatwe w obsłudze – tak twierdzą osoby, które zdecydowały się na jego zakup. Polerka pozwala na wygładzenie lakieru samochodowego tak, aby pięknie się błyszczał i niewidoczne były na nim niewielkie rysy. Sprzęt daje możliwość szybkiej zmiany prędkości pracy (przy pomocy dużego pokrętła). W zestawie jest boczna rękojeść, która pozwala na bardziej precyzyjne manewrowanie urządzeniem.

DeWalt DWP849X to polerka samochodowa o mocy równej 1250 W. Średnica tarczy wynosi 180 mm, a waga urządzenia jest równa 3 kg.

Zalety
Regulacja obrotów:

Osoba korzystająca z polerki może w łatwy sposób ustawiać prędkość pracy. Służy do tego duży przełącznik regulacji obrotów umieszczony w widocznym i łatwo dostępnym miejscu.

Osłony ochronne:

Model wyposażono w wymienne osłony ochronne, które zabezpieczają mechanizm przez zasysaniem wełny polerskiej. W rezultacie nie dochodzi do blokowania się narzędzia.

Wykonanie obudowy:

W niektórych miejscach na obudowie zastosowano gumę, której zadaniem jest przede wszystkim ochrona polerowanych powierzchni przed uszkodzeniem. Dodatkowo guma ułatwia utrzymanie sprzętu w dłoniach.

Blokada wrzeciona:

Polerka samochodowa ma blokadę wrzeciona, co oznacza, że można łatwo wymienić akcesoria polerskie i nie martwić się o to, że w trakcie tej czynności będziemy narażeni na niebezpieczeństwo.

Wygoda pracy:

Wykonany przez użytkowników test polerek samochodowych wykazał, że sprzęt DeWalt DWP849X jest lekki i poręczny, więc korzystanie z niego okazuje się wygodne.

Wady
Długość przewodu zasilającego:

Z uwagi na stosunkowo krótki kabel zasilający, czasami podczas pracy trzeba korzystać z przedłużacza.

 

 

 

 

Ripper M80493 

 

Ripper M80493 to narzędzie, które można wykorzystać nie tylko do polerowania samochodu, ale i szlifowania drewna, tworzyw sztucznych oraz metalu. Sprzęt waży ok. 3 kg, dlatego nie ma ryzyka, że podczas pracy nasze ręce za szybko się zmęczą. To dobra i tania polerka samochodowa, której moc wynosi 2400 W, a maksymalna prędkość obrotowa – 3000 obr./min.

Urządzenie ma w zestawie 5 gąbek do polerowania, a także pastę umożliwiającą usunięcie z karoserii zarysowań i innych widocznych uszkodzeń. Polerka jest wyposażona w tarczę o średnicy 180 mm, w razie potrzeby można ją szybko wymienić na inną. Opisywany model ma miękką, dobrze wyprofilowaną rękojeść.

Jedną z zalet sprzętu jest to, że możemy go pewnie chwycić. To pozwala zachować precyzję podczas pracy. Konsumenci twierdzą też, że narzędzie jest wytrzymałe i przystosowane do użytku w trudnych warunkach. Co ważne, polerka pozwala na płynne regulowanie prędkości obrotowej.

Polerka samochodowa Ripper M80493 ma moc równą 2200 W. Urządzenie waży ok. 3 kg. Średnica tarczy jest równa 180 mm.

Zalety
Akcesoria:

W zestawie otrzymujemy przydatne do pracy akcesoria. Komplet zawiera m.in. 2 wytrzymałe filce polerskie, a także szczotki węglowe. Praktycznym dodatkiem są gąbki o różnej twardości z gwintem M14.

Wysoka jakość wykonania:

Do produkcji urządzenia wykorzystano dobrej jakości materiały, więc jest ono mniej podatne na wystąpienie ewentualnych awarii.

Płynna regulacja obrotów:

Sprzęt ma regulowaną prędkość w zakresie od 600 do 3000 obrotów na minutę. Można łatwo dostosować ustawienia polerki do aktualnie wykonywanej pracy.

Przeznaczenie:

Urządzenie jest przeznaczone nie tylko do polerowania lakierowanych powierzchni, ale można je też wykorzystać do szlifowania drewna, metalu, kamienia czy tworzyw sztucznych.

Wady
Rękojeść:

Pewna grupa użytkowników uważa, że rękojeść jest nie najlepiej wyprofilowana i mała, co niekiedy okazuje się wadą, szczególnie dla osób mających duże dłonie.

 

 

 

 

Ryobi R18B-0

 

Model Ryobi R18B-0 jest odpowiedni dla osób szukających sprzętu zasilanego akumulatorowo. Z uwagi na brak przewodu, urządzenie jest komfortowe w użytkowaniu i może być wykorzystywane w miejscach bez dostępu do energii elektrycznej. Narzędzie ma tarczę o średnicy 254 mm. Maksymalna prędkość obrotowa polerki wynosi 2500 obr./min.

Ponieważ jest to sprzęt mimośrodowy, idealnie nadaje się dla osób początkujących (ryzyko uszkodzenia lakieru samochodowego jest zmniejszone do minimum). Narzędzie ma rączkę w kształcie półksiężyca. Po całkowitym naładowaniu akumulatora polerka może działać do 120 minut bez przerwy. W zestawie znajdziemy elastyczną nakładkę polerską oraz nakładkę wygładzającą.

Przeanalizowaliśmy opinie o polerkach samochodowych Ryobi, aby przekonać się, co konsumenci sądzą o sprzętach tej marki. Model R18B-0 jest uznawany za łatwe w obsłudze narzędzie, które można wykorzystać na wiele sposobów. To urządzenie nadaje się do polerowania lakieru samochodowego, jak również drewnianych mebli i podłóg, a nawet łodzi i jachtów.

Ryobi R18B-0 to dobra polerka samochodowa do 350 zł zasilana akumulatorowo. Średnica tarczy jest równa 254 mm.

Zalety
Uniwersalność:

Narzędzie jest przeznaczone do nakładania wosku i politury na lakier samochodowy. Co więcej, można je wykorzystać także do polerowania łodzi i jachtów, jak również podłóg i mebli wykonanych z drewna.

Zasilanie bezprzewodowe:

Polerka samochodowa jest zasilana akumulatorowo, więc użytkownik ma zagwarantowaną swobodę ruchów. Nie musi się obawiać o zbyt krótki kabel zasilający, który mógłby okazać się sporym ograniczeniem.

Mocny silnik:

Sprzęt wyposażono w wydajny silnik pozwalający osiągać do 2500 obrotów na minutę. W związku z tym możemy wykonywać pracę wydajnie. Konsumenci przyznają, że silnik nie nagrzewa się zbyt szybko.

Wady
Brak akumulatora:

Model jest sprzedawany bez akumulatora i ładowarki, więc musimy wydać pieniądze na jego zakup. Jak wiadomo, jest to spory koszt.

 

 

 

 

Makita 9237CB 

 

Profesjonalistom polecamy polerkę Makita 9237CB o mocy 1200 W i prędkości obrotowej do 3200 obr./min. Narzędzie pozwala na wygładzenie powierzchni pokrytych lakierem, a także tych wykonanych z drewna, naturalnego kamienia i metalu. Sprzęt ma wymiary: 43,1 cm x 19,8 cm x 18,7 cm i waży 3,4 kg.

Ze względu na to, że obudowa polerki została wykonana z materiałów tłumiących hałas, narzędzie nie pracuje zbyt głośno. To model świetnie przystosowany do długotrwałej pracy, dlatego nie trzeba się obawiać o jego przegrzanie. Akcesoria, jakie dołączono do sprzętu to: wełniany kołpak polerski (mocowany na rzep), klucz imbusowy, talerz szlifierski i rurka centrująca.

Narzędzie nie jest podatne na uszkodzenia i na pewno nie zniszczy się w wyniku intensywnej eksploatacji. Polerka jest chwalona przez konsumentów za lekkość, poręczność oraz praktyczność. To sprzęt, który powinien znaleźć się w garażu osoby dbającej o swój samochód. Dzięki niemu można pozbyć się zarysowań na karoserii.

Polerka samochodowa Makita 9237CB ma 180 mm tarczę. Moc sprzętu wynosi 1200 W. Narzędzie waży 3,1 kg.

Zalety
Dobre zabezpieczenie mechanizmu wewnętrznego:

Silnik i przekładnia są dobrze zabezpieczone przed pyłem szlifierskim. W efekcie jest mniejsze ryzyko, że na skutek intensywnego użytkowania dojdzie do uszkodzenia narzędzia.

Spore możliwości zastosowania:

Polerka przyda się nie tylko do obróbki powierzchni lakierowanej, ale też drewna, naturalnego kamienia i metalu. Jest to uniwersalny model dla każdego.

Łatwa regulacja prędkości:

Obsługiwanie sprzętu jest wygodne m.in. z tego powodu, że włącznik pozwalający na regulację prędkości obrotowej jest solidnie zrobiony i mamy do niego swobodny dostęp.

Wady
Głośność pracy:

Sprzęt generuje stosunkowo duży hałas, szczególnie jeśli zdecydujemy się na ustawienie największej prędkości.

Drgania:

W trakcie pracy odczuwalne są drgania urządzenia, które mogą powodować szybkie męczenie się dłoni.

 

 

 

 

Bosch GPO 14 CE 

 

Polerka Bosch GPO 14 CE jest przeznaczona do profesjonalnego użytku. Maksymalna moc narzędzia wynosi 1400 W, a prędkość obrotowa – 3000 obr./min. Urządzenie jest zasilane sieciowo, ale kabel jest na tyle długi, że nie powinniśmy narzekać na ograniczoną swobodę ruchów. Przedstawiony model waży 2,5 kg.

Hałas generowany przez sprzęt w czasie pracy nie przekracza 91 dB. Biorąc pod uwagę to, że narzędzie ma 6-stopniową regulację prędkości obrotowej, sposób jego działania można bez przeszkód dopasować do swoich potrzeb. Polerka ma rękojeść w kształcie litery „D” oraz bezpieczny włącznik typu Tri-Control, który zapewnia większą kontrolę podczas włączania urządzenia.

Narzędzie oferowane przez markę Bosch działa niezawodnie. Posiadacze opisanego wyżej modelu przekonują, że praca z nim jest komfortowa i przede wszystkim bezpieczna. Urządzenie pozwala na wypolerowanie dużej powierzchni w krótkim czasie.

Bosch GPO 14 CE to polerka samochodowa o mocy równej 1400 W. Sprzęt waży 2,5 kg. Średnica talerza szlifierskiego wynosi 180 mm.

Zalety
6-stopniowa regulacja prędkości:

Każdy ma możliwość dopasowania ustawień urządzenia do swoich potrzeb. Model ma 6-stopniową regulację prędkości obrotowej.

Komfort pracy:

Bosch GPO 14 CE to jeden z najlżejszych modeli, jakie można znaleźć na rynku. Niska waga zapewnia komfort pracy i chroni przed zbyt szybki zmęczeniem. Ponadto polerka samochodowa ma rękojeść pokrytą materiałem Softgrip gwarantującym pewny chwyt.

Wady
Hałas:

Osoby, które często korzystają z prezentowanego sprzętu przyznają, że generowany przez niego hałas jest uciążliwy i może powodować ból głowy.

Obudowa:

Ze względu na to, że obudowa jest podatna na zarysowania, sprzęt stosunkowo szybko traci początkowy wygląd (pojawiają się na nim drobne uszkodzenia mechaniczne).

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ

DMCA.com Protection Status
film indir film indirme full program indir