Polerki samochodowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 22.04.19

 

W umieszczonym poniżej rankingu znajdziesz polerki samochodowe odpowiednie dla osób początkujących, jak i profesjonalistów. Udało nam się je wytypować po tym, jak przeanalizowaliśmy trendy zakupowe i opinie publikowane na temat najczęściej wybieranych narzędzi. Pierwsze miejsce w zestawieniu należy do sprzętu DeWalt DWP849X. Cieszy się on dużą popularnością, gdyż wygodnie się nim manewruje ze względu na dobrze wyprofilowany uchwyt (w komplecie jest dodatkowo boczna rękojeść). Moc polerki wynosi 1250 W, a maksymalna prędkość obrotowa – 1350 obr./min. Urządzenie jest lekkie i ma niewielkie wymiary. Poza tym jest ono bezpieczne w użytkowaniu. To model z zabezpieczeniem uniemożliwiającym samoczynne włączenie się w przypadku nagłego zaniku napięcia. Polerka, która zajmuje drugie miejsce, to Ripper M80493. Jej moc wynosi 2400 W. Sprzęt nadaje się do polerowania lakieru samochodowego, jak również powierzchni z metalu, tworzyw sztucznych i drewna. Narzędzie pozwala na płynną regulację prędkości obrotowej do 3000 obr./min. W dalszej części artykułu opisaliśmy inne, równie użyteczne sprzęty.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką polerkę samochodową kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Ręczne polerowanie auta jest dla Ciebie zbyt męczące? W pielęgnacji karoserii Twojego samochodu bez wątpienia pomoże Ci elektryczna polerka. To niewielki sprzęt, który pozwala przywrócić blask lakierowi. Aby nie rozczarować się zakupionym urządzeniem, powinieneś zapoznać się z poniższym poradnikiem. Podpowiadamy w nim, jaką polerkę samochodową wybrać, aby była łatwa w użytkowaniu, poręczna i skuteczna.

 

 

Do czego służy polerka samochodowa?

Jak sama nazwa wskazuje, urządzenie takie jak polerka jest przeznaczone do polerowania lakierowanej powierzchni samochodu. W ten sposób możemy przywrócić jej blask i wyrównać koloryt. Sprzęt przydaje się też do tego, aby zamaskować drobne zarysowania i niewielkie ubytki w karoserii.

Lakier, którym pokrywa się auta, może stać się matowy i przestać dobrze się prezentować z wielu różnych powodów. Jednym z nich jest niewłaściwa pielęgnacja samochodu, czyli np. mycie go zbyt szorstką gąbką czy szczotką. Jednak na wygląd karoserii negatywny wpływ mają również niekorzystne warunki atmosferyczne, a zwłaszcza promienie UV, grad, silny deszcz oraz bardzo wysoka i niska temperatura. Lakierowana powłoka aut jest podatna na działanie kwasów i tłuszczów, które mogą wchodzić z nią w reakcje chemiczne. Jeśli odpowiednio szybko zobaczymy przetarcia i inne uszkodzenia karoserii, z pewnością szybko się ich pozbędziemy przy użyciu polerki. Nierzadko tego typu sprzęt pozwala dodatkowo na wygładzanie innych powierzchni, przykładowo z drewna, naturalnego kamienia i metalu.

 

Rotacyjna czy mimośrodowa?

Polerki samochodowe dzielimy na modele rotacyjne (obrotowe) i mimośrodowe (orbitalne). Pierwsze wymienione sprzęty są odpowiednie dla doświadczonych osób. Wykonują one ruchy koliste tylko wokół własnej osi, działają wyjątkowo efektywnie. Urządzenie obrotowe daje możliwość usunięcia głębokich uszkodzeń lakieru, a także nadania mu wyrazistego koloru. Nieumiejętne użytkowanie rotacyjnej polerki może przyczynić się do zniszczenia karoserii. Osobom początkującym polecamy więc modele mimośrodowe, które poruszają się po elipsie. Podczas pracy nie wytwarzają one dużej ilości ciepła i ryzyko uszkodzenia lakierowanej powierzchni jest zmniejszone do minimum.

 

Waga – jaka polerka samochodowa jest najlepsza?

Sprawdzając wagę urządzenia, możemy się przekonać, czy sprzęt będzie komfortowy w użytkowaniu. Polerka powinna ważyć nie więcej niż 5 kg, wtedy na pewno będzie można nią swobodnie manewrować. Długotrwała praca z cięższym urządzeniem zwykle jest męcząca, a ból rąk po pewnym czasie może stać się zbyt duży, aby można było skończyć polerowanie auta.

 

Wymiary

Ponieważ najlepsza polerka samochodowa musi być poręczna, należy sprawdzić jej całkowite wymiary. Sprzęt ma być lekki i na tyle duży, aby można nim było szybko wypolerować całe auto. Jednocześnie urządzenie powinno nam umożliwiać łatwe dotarcie do wszystkich zakamarków.

 

Moc

Od mocy polerki zależy czas wykonywanej pracy. Jej wartość nie powinna być mniejsza niż 1000 W. Słabsze sprzęty nie są przystosowane do wielogodzinnej pracy, dlatego co pewien czas konieczne jest robienie krótkich przerw. To powoduje, że polerowanie samochodu zajmuje nam cały dzień (lub nawet więcej) i możemy się zniechęcić do dalszego użytkowania polerki.

 

Zasilanie

Urządzenia do polerowania karoserii mogą być zasilane akumulatorowo lub sieciowo. Model z wbudowaną baterią jest przystosowany do użytku w dowolnym miejscu, gdyż nie wymaga podłączenia do prądu. Jednak trzeba sprawdzić, jak pojemny jest akumulator i jak długo działa po naładowaniu. Sprzęt zasilany sieciowo jest odpowiedni dla osób planujących używać go jedynie w swoim garażu. Kabel musi mieć odpowiednią długość, abyśmy mogli wypolerować samochód bez konieczności ciągłego przestawiania go (np. żeby dosięgnąć do dachu).

 

Prędkość obrotowa

Im większą prędkość obrotową ma urządzenie, tym szybciej będziemy mogli skończyć pracę. Jeśli sprzęt będzie nam umożliwiał jej regulację, wtedy z pewnością okaże się efektywny i komfortowy w użytkowaniu. Zazwyczaj prędkość obrotowa polerek samochodowych mieści się w zakresie od 0 do ponad 3000 obr./min.

 

Pady

Pady to inaczej nakładki, które mocuje się na polerce, co oznacza, że mają bezpośredni kontakt z lakierem. Zależnie od materiału wykonania różnią się one przeznaczeniem i efektem, jaki pozwalają uzyskać. Pady z gąbki służą do polerowania, a z wełny do ścierania wierzchniej warstwy lakieru. Są też nakładki wykańczające, których używa się pod koniec prac polerskich.

 

Głośność pracy

Polerki samochodowe to stosunkowo głośne urządzenia, które w trakcie pracy generują duży hałas. Przeważnie przekracza on 70 dB, dlatego na czas używania sprzętu warto założyć na uszy ochronne słuchawki. W ten sposób można uniknąć uszkodzenia słuchu, jak również bólu głowy wywołanego przez długotrwały hałas.

 

 

Akcesoria

Warto sprawdzić, jakie akcesoria otrzymujemy w zestawie z urządzeniem, aby wiedzieć, co w razie potrzeby musimy samodzielnie dokupić. Standardowo w komplecie znajdziemy przede wszystkim kilka wymiennych padów, klucz imbusowy, jak również drugi uchwyt mogący ułatwić nam pracę. Często do polerki dodawana jest też pasta, z pomocą której można łatwo usunąć z karoserii drobne rysy i inne uszkodzenia.

 

Bezpieczeństwo

Na bezpieczeństwo użytkowania polerki wpływa zastosowanie takich rozwiązań jak system łagodnego rozruchu i wyłącznik przeciążeniowy. Przydatne okazuje się też zabezpieczenie przed ponownym rozruchem, uniemożliwiające samoczynne włączenie się urządzenia po tym, jak doszło do odcięcia prądu i ponownie go przywrócono.

 

Polerki samochodowe w dobrych cenach

To, ile zapłacimy za polerkę samochodową, uzależnione jest od takich kwestii jak: marka, moc, prędkość obrotowa, a także liczba funkcji i akcesoriów. Sprzęty przeznaczone dla osób początkujących kosztują nie więcej niż 500 zł. Cena profesjonalnych modeli przekracza zwykle kwotę 1000 zł.

 

 

Najlepsze polerki samochodowe w 2019 roku

 

Potrzebujesz urządzenia, które pomoże Ci pozbyć się rys z karoserii auta? Ranking polerek samochodowych prezentuje kilka przeznaczonych do tego sprzętów. Po zapoznaniu się z ich opisami szybko zdecydujesz, który produkt spełnia Twoje oczekiwania.

 

Nasze zalecenia

 

DeWalt DWP849X

 

Prezentujemy urządzenie DeWalt DWP849X, które jest zasilane sieciowo. Moc modelu wynosi 1250 W, a jego maksymalna prędkość obrotowa to 1350 obr./min. Narzędzie jest wygodne w użytkowaniu z uwagi na lekkość (waży 3 kg) oraz kompaktowe wymiary: długość – 48 cm i wysokość – 13,5 cm.

Do polerki można przymocować tarcze o średnicy 150 mm, 180 mm i 230 mm. Sprzęt jest bezpieczny w użytkowaniu, nie przegrzewa się. Model wyposażono ponadto w wymienne osłony, które zapobiegają zasysaniu wełny polerskiej przez mechanizm urządzenia i tym samym jego zablokowaniu.

Narzędzie jest wygodne w użytkowaniu, a do tego łatwe w obsłudze – tak twierdzą osoby, które zdecydowały się na jego zakup. Polerka pozwala na wygładzenie lakieru samochodowego tak, aby pięknie się błyszczał i niewidoczne były na nim niewielkie rysy. Sprzęt daje możliwość szybkiej zmiany prędkości pracy (przy pomocy dużego pokrętła). W zestawie jest boczna rękojeść, która pozwala na bardziej precyzyjne manewrowanie urządzeniem.

 

 

 

 

Ripper M80493 

 

Ripper M80493 to narzędzie, które można wykorzystać nie tylko do polerowania samochodu, ale i szlifowania drewna, tworzyw sztucznych oraz metalu. Sprzęt waży ok. 3 kg, dlatego nie ma ryzyka, że podczas pracy nasze ręce za szybko się zmęczą. To dobra i tania polerka samochodowa, której moc wynosi 2400 W, a maksymalna prędkość obrotowa – 3000 obr./min.

Urządzenie ma w zestawie 5 gąbek do polerowania, a także pastę umożliwiającą usunięcie z karoserii zarysowań i innych widocznych uszkodzeń. Polerka jest wyposażona w tarczę o średnicy 180 mm, w razie potrzeby można ją szybko wymienić na inną. Opisywany model ma miękką, dobrze wyprofilowaną rękojeść.

Jedną z zalet sprzętu jest to, że możemy go pewnie chwycić. To pozwala zachować precyzję podczas pracy. Konsumenci twierdzą też, że narzędzie jest wytrzymałe i przystosowane do użytku w trudnych warunkach. Co ważne, polerka pozwala na płynne regulowanie prędkości obrotowej.

 

 

 

 

Ryobi R18B-0

 

Model Ryobi R18B-0 jest odpowiedni dla osób szukających sprzętu zasilanego akumulatorowo. Z uwagi na brak przewodu, urządzenie jest komfortowe w użytkowaniu i może być wykorzystywane w miejscach bez dostępu do energii elektrycznej. Narzędzie ma tarczę o średnicy 254 mm. Maksymalna prędkość obrotowa polerki wynosi 2500 obr./min.

Ponieważ jest to sprzęt mimośrodowy, idealnie nadaje się dla osób początkujących (ryzyko uszkodzenia lakieru samochodowego jest zmniejszone do minimum). Narzędzie ma rączkę w kształcie półksiężyca. Po całkowitym naładowaniu akumulatora polerka może działać do 120 minut bez przerwy. W zestawie znajdziemy elastyczną nakładkę polerską oraz nakładkę wygładzającą.

Przeanalizowaliśmy opinie o polerkach samochodowych Ryobi, aby przekonać się, co konsumenci sądzą o sprzętach tej marki. Model R18B-0 jest uznawany za łatwe w obsłudze narzędzie, które można wykorzystać na wiele sposobów. To urządzenie nadaje się do polerowania lakieru samochodowego, jak również drewnianych mebli i podłóg, a nawet łodzi i jachtów.

 

 

 

 

Makita 9237CB 

 

Profesjonalistom polecamy polerkę Makita 9237CB o mocy 1200 W i prędkości obrotowej do 3200 obr./min. Narzędzie pozwala na wygładzenie powierzchni pokrytych lakierem, a także tych wykonanych z drewna, naturalnego kamienia i metalu. Sprzęt ma wymiary: 43,1 cm x 19,8 cm x 18,7 cm i waży 3,4 kg.

Ze względu na to, że obudowa polerki została wykonana z materiałów tłumiących hałas, narzędzie nie pracuje zbyt głośno. To model świetnie przystosowany do długotrwałej pracy, dlatego nie trzeba się obawiać o jego przegrzanie. Akcesoria, jakie dołączono do sprzętu to: wełniany kołpak polerski (mocowany na rzep), klucz imbusowy, talerz szlifierski i rurka centrująca.

Narzędzie nie jest podatne na uszkodzenia i na pewno nie zniszczy się w wyniku intensywnej eksploatacji. Polerka jest chwalona przez konsumentów za lekkość, poręczność oraz praktyczność. To sprzęt, który powinien znaleźć się w garażu osoby dbającej o swój samochód. Dzięki niemu można pozbyć się zarysowań na karoserii.

 

 

 

 

Bosch GPO 14 CE 

 

Polerka Bosch GPO 14 CE jest przeznaczona do profesjonalnego użytku. Maksymalna moc narzędzia wynosi 1400 W, a prędkość obrotowa – 3000 obr./min. Urządzenie jest zasilane sieciowo, ale kabel jest na tyle długi, że nie powinniśmy narzekać na ograniczoną swobodę ruchów. Przedstawiony model waży 2,5 kg.

Hałas generowany przez sprzęt w czasie pracy nie przekracza 91 dB. Biorąc pod uwagę to, że narzędzie ma 6-stopniową regulację prędkości obrotowej, sposób jego działania można bez przeszkód dopasować do swoich potrzeb. Polerka ma rękojeść w kształcie litery „D” oraz bezpieczny włącznik typu Tri-Control, który zapewnia większą kontrolę podczas włączania urządzenia.

Narzędzie oferowane przez markę Bosch działa niezawodnie. Posiadacze opisanego wyżej modelu przekonują, że praca z nim jest komfortowa i przede wszystkim bezpieczna. Urządzenie pozwala na wypolerowanie dużej powierzchni w krótkim czasie.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...