ᐅ Podkaszarki spalinowe. Opinie i recenzje

Podkaszarki spalinowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 22.11.19

 

Jeżeli chcesz szybko pozbyć się za długiej trawy lub zarośli z ogródka, polecamy Ci inwestycję w podkaszarkę spalinową. Wśród wielu produktów tego typu konsumenci wytypowali Makita EBH341U jako ten najlepszy. Zawdzięcza to wielu zaletom, jakie posiada. W porównaniu do innych podkaszarek model ten jest bardzo lekki. Pozwala nam to na swobodne manewrowanie produktem. Pomagają nam w tym również uchwyty, które zostały wyprofilowane w taki sposób, aby było nam je jak najwygodniej trzymać. Jest to również skuteczne urządzenie. Wszystko dzięki ostrym nożom. Podkaszarka ta została także solidnie wykonana. Na drugim miejscu zestawienia znajdziemy Hitachi CG-40 EAS. Producent tego urządzenia zadbał o to, aby w jak najmniejszym stopniu wpływało ono na środowisko. Model wyróżnia się na tle innych podkaszarek ekologicznym silnikiem oraz tanią eksploatacją. Jeżeli chcesz poznać więcej produktów umieszczonych na naszej liście, to zapraszamy do zapoznania się z dalszą częścią naszego artykułu.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką podkaszarkę spalinową kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Każdy, kto posiada działkę przeznaczoną na jakiekolwiek cele wie, jak istotna jest jej pielęgnacja. Im bardziej wymagający jest teren, tym  pielęgnacja staje się cięższa. Większe nagromadzenie roślinności oraz duża ilość trudno dostępnych miejsc to coś, z czym tradycyjna kosiarka może sobie nie poradzić. W takich sytuacjach bardzo dobrze sprawdzają się podkaszarki spalinowe, z pomocą których można dotrzeć niemalże wszędzie.

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem tego produktu dobrze trafiłeś. Z nami zorientujesz się, czym powinna charakteryzować się najlepsza podkaszarka spalinowa. Nasz poradnik ma na celu zapoznanie Cię z tymi urządzeniami oraz ułatwienie podjęcia przez Ciebie wyboru, co do konkretnego modelu.

 

 

Jaką podkaszarkę spalinową wybrać?

Odpowiednio dobrana podkaszarka poradzi sobie z żywopłotami, krzakami, a także niewielkimi przestrzeniami, na przykład między grządkami czy przy chodnikach. Znacznie ułatwi wykonywanie na działce prac pozwalając Ci na zaoszczędzenie czasu i energii.

 

Zasilanie spalinowe

Rozróżnia się dwa podstawowe typy podkaszarek – elektryczny i spalinowy. My skupiamy się na spalinowych z kilku prostych względów. Po pierwsze, dysponują one większą mocą, co znajduje odzwierciedlenie w efektywności ich pracy oraz dokładności przycinania zieleni. Nadają się one do użytku w miejscach zaniedbanych, gdzie usunięcie zarastających chwastów, krzaków czy traw może sprawić spore trudności. Urządzenia te są przeznaczone do przestrzeni o różnej rozpiętości – zarówno o dużej i małej powierzchni. Umożliwia to brak kabla, którego długość stanowiłaby istotne ograniczenie przy wielkich terenach, oraz znajdujący się na ich wyposażeniu system samodzielnego zasilania. Ze względu na to, że są cięższe niż ich elektryczne odpowiedniki można do nich dokupić dodatkowy asortyment, taki jak szelki czy podtrzymujący pas.

 

Rodzaje podkaszarek spalinowych

Podkaszarki spalinowe dzieli się ze względu na rodzaj mechanizmu tnącego pozwalającego na wykonywanie prac działkowych. Rozróżnia się trzy podstawowe rodzaje tych mechanizmów.

Urządzenie może być wyposażone w głowicę z nylonową żyłką. To rozwiązanie jest prawdopodobnie najbardziej popularne na rynku, między innymi ze względu na niższą cenę modeli, w których jest ono stosowane. Produkty korzystające z tego mechanizmu dobrze sprawdzą się na terenach przydomowych czy w ogrodach. Pracują one dzięki głowicy, po której porusza się tnąca żyłka. Głowice dzieli się ze względu na ich funkcjonalność. Dostępne są w wersji ręcznej charakteryzującej się tym, że przy zerwaniu żyłki trzeba ją wysunąć samodzielnie, co wielu użytkowników uznaje za niewygodne i czasochłonne. Innym rozwiązaniem jest model półautomatyczny wysuwający się po dociśnięciu do podłoża. W końcu istnieją podkaszarki spalinowe automatyczne, gdzie żyłka wysuwa się sama na pożądaną długość. Te ostatnie są najdroższe, ale także najbardziej wygodne.

Kolejny rodzaj to urządzenie wyposażone w głowicę z nożami tnącymi, które mogą być wykonane z różnego rodzaju materiałów. Najczęściej wykorzystuje się tworzywa sztuczne lub metal. Ten typ produktu jest bardziej trwały, niż jego poprzednik i nadaje się do pielęgnacji zaniedbanych ogrodów, których pielęgnacja wymaga od nas poświęcenia dużej ilości czasu.

Jeśli nie wiesz, jaka podkaszarka spalinowa jest najlepsza, a potrzebujesz jej do zadbania o teren o dużej powierzchni wybierz tę z tarczą tnącą. Rozwiązanie wykorzystuje się w modelach profesjonalnych o zwiększonej mocy, dzięki którym bez problemu wykarczujesz chwasty i wytniesz wszystko, co stanowi dla Ciebie przeszkodę.

 

Moc urządzenia

To kryterium jest szczególnie ważne dla osób, którym zależy na jak najdłuższym czasie pracy podkaszarki. Większa moc jest równoznaczna z możliwością zadbania o naprawdę rozległe trawniki, a także o te z dużą ilością trudnych do wycięcia elementów. Na rynku dostępne są produkty, których moc mieści się w przedziale od 450W do 3KM.

Silnik oraz zbiornik paliwa

Producenci proponują rozwiązania z silnikami dwu lub czterosuwowymi. Te pierwsze wymagają do ich uruchomienia i działania mieszanki dwóch substancji – benzyny i oleju. Drugim potrzebny jest olej napędowy, dzięki czemu emitują mniejszą ilość spalin oraz pracują znacznie ciszej.

Przy wyborze zwróć uwagę na pojemność zbiornika paliwa, w który wyposażona jest podkaszarka. Ten o większych rozmiarach będzie pracować dłużej, jednak tym samym zwiększy ciężar maszyny i zmniejszy komfort korzystania z niej. Waga niektórych modeli może sięgać nawet 8 kg, co pomimo użycia dodatkowych elementów, chociażby szelek, może okazać się zbyt ciężkie dla części użytkowników.

 

Podkaszarki spalinowe w dobrych cenach

Wielu konsumentów zastanawia się, czy można znaleźć niedrogie urządzenie. Trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. W zależności od rodzaju urządzenia, wykorzystywanych w nim rozwiązań, marki czy wielkości jego ceny mogą znacznie się zmieniać. Spośród dostępnych na rynku produktów można wybrać zarówno taki, który zmieści się w kwocie około 300 zł, jak i ten, którego koszt zakupu przekroczy 1000 zł. Dlatego szczególnie ważnym jest rozważenie przed podjęciem decyzji każdego z kryteriów z osobna tak, aby dobrać odpowiedni model do potrzeb terenu, na którym docelowo ma pracować. Nie warto przepłacać w przypadku, gdy nie ma takiej konieczności, jak również wymieniać produkt lub zaopatrzać się w kolejny wtedy, kiedy pierwszy nie będzie w stanie podołać pielęgnacji określonej przestrzeni.

 

 

Nalepsze podkaszarki spalinowe w 2019 roku

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszym rankingiem podkaszarek spalinowych. Poniżej umieściliśmy 5 najciekawszych produktów tego typu.

 

Nasze zalecenia

 

Makita EBH341U 

 

Makita EBH341U to idealne urządzenie do podkaszania zbyt wysokiej trawy na naszym ogródku. Zostało ono wyposażone w dobrze wyprofilowane uchwyty. Dzięki nim mamy pewność, że podkaszarka nie wypadnie nam z ręki podczas pracy, a my się nie namęczymy.

Waga opisywanego produktu wynosi 7 kg. Przez dłuższy czas możemy swobodnie go używać  używać bez konieczności kończenia pracy w połowie. Kolejną zaletą tego urządzenia jest solidne wykonanie. Każdy element został pieczołowicie wykonany w taki sposób, aby produkt pozostał z nami przez długie lata. Jego 4-suwowy silnik o mocy 1,07 kW bez problemu poradzi sobie z każdym rodzajem trawy. Prezentowana podkaszarka ma 3 noże oraz żyłkę. Jest to bardzo skuteczne rozwiązanie zapewniające dokładne cięcie.

Użytkownicy szczególnie cenią bezpieczeństwo, jakie oferuje nam producent podkaszarki Makita EBH341U. Została ona wyposażona w specjalną, mocną osłonę, która chroni nas przed strzelającą trawą lub ewentualnym odłączeniem się noży od korpusu.

Podkaszarka spalinowa Makita EBH341U ma następujące wymiary: szerokość – 62 cm i wysokość – 50 cm. Waga produktu jest równa 7,1 kg. Moc urządzenia to 1,45 KM.

 

Zalety

Uprząż: Dużą uwagę konsumentów skupia dołączona do zestawu uprząż. Zrobiono ją nie tylko z wytrzymałych, ale także delikatnych dla skóry materiałów.

Uchwyty: Dobrze wyprofilowane, pokryte miękkim materiałem uchwyty sprawiają, że manewrowanie kosiarką jest łatwe. Dzięki temu możemy precyzyjnie przystrzyc trawnik.

Zbiornik na paliwo: Z uwagi na to, że pojemność zbiornika na paliwo wynosi 0,65 l, nie musimy zbyt często przerywać pracy, aby napełnić pojemnik. Warto zaznaczyć, że nalewanie paliwa, z uwagi na duży otwór, jest łatwe.

Łatwość obsługi: Model jest uznawany za łatwy w obsłudze, dlatego poleca się go także osobom, które nigdy wcześniej nie korzystały z podkaszarki spalinowej. Sprzęt łatwo się uruchamia.

Akcesoria: W opakowaniu poza podkaszarką znajdziemy także m.in. głowicę tnącą, ostrze, osłonę żyłki i komplet kluczy. Otrzymujemy więc wszystkie niezbędne do pracy akcesoria.

 

Wady

Moc: Choć producent zapewnia, że model został stworzony także do koszenia wysokich traw, większość użytkowników zapewnia, że moc urządzenia w przypadku tego typu zastosowań okazuje się zbyt mała.

 

 

 

 

Hitachi CG-40 EAS

 

Na naszej liście nie mogło zabraknąć Hitachi CG-40 EAS. Jest to idealny produkt dla wszystkich, którym los środowiska nie jest obojętny. Wyposażony został w specjalny silnik NEW PURE FIRE. Ma on objętość 39,8 cm3. Jest on bardzo ekologiczny, a przy tym ekonomiczny. Uchwyt został bardzo dobrze wyprofilowany, dlatego też podkaszanie będzie o wiele przyjemniejszą czynnością. Zapewnia nam to także system tłumiący wibracje.

Szerokość robocza prezentowanego produktu wynosi 28 cm. Oznacza to, że szybko poradzimy sobie nawet z obszernym trawnikiem. Oprócz tego zbiornik paliwa ma pojemność 1 l. Nie musimy więc co chwilę dolewać paliwa, możemy spokojnie skosić całe podwórko na jednym, pełnym baku. Producent dba również o nasze bezpieczeństwo. Do zestawu dołączone zostały okulary ochronne oraz komfortowe szelki, które nie zsuwają się nam z ramion.

Hitachi CG-40 EAS to jedna z najczęściej wybieranych podkaszarek. Użytkownicy zauważają, że jest ona przyjazna dla środowiska, a przede wszystkim bardzo skuteczna.  

Podkaszarka spalinowa Hitachi CG-40 EAS ma moc 1,8 KM. Produkt waży 7,5 kg. Pojemność zbiornika na paliwo wynosi 1 l.

 

Zalety

Silnik: Zastosowany w podkaszarce silnik dwusuwowy Pure Fire jest uznawany za efektywny, a przy tym tani w eksploatacji. Urządzenie nie pochłania dużo paliwa i nie nagrzewa się zbyt szybko.  

Bezpieczeństwo: Użytkownik ma zapewniony odpowiedni poziom bezpieczeństwa w trakcie koszenia. Producent dołączył do zestawu okulary ochronne, które skutecznie zabezpieczają oczy podczas pracy, a jednocześnie zapewniają dobrą widoczność.

System antywibracyjny: Nasze dłonie nie męczą się zbyt szybko podczas koszenia. Wszystko za sprawą dobrze opracowanego systemu antywibracyjnego, który skutecznie ogranicza drgania.

Waga: Produkt jest stosunkowo lekki, a odpowiednio wyważony środek ciężkości sprawia, że manewrowanie kosiarką jest łatwe. Niewielka waga sprawia też, że nie musimy się obawiać o ból pleców.

 

Wady

Uprząż: W pojedynczych komentarzach można przeczytać, że jakość wykonania uprzęży nie jest najlepsza. Istnieje ryzyko, że szelki szybko się zniszczą i trzeba będzie wydać pieniądze na zakup nowych.

 

 

 

 

Stiga SBC 242 D 

 

Osobom, które chcą profesjonalnie skosić trawę polecamy Stiga SBC 242 D. Urządzenie to ma bardzo dużą szerokość roboczą. Wynosi ona aż 45 cm. Pozwoli nam to na sprawne usunięcie trawy z dużego obszaru. Prezentowana podkaszarka została wyposażona w dwusuwowy silnik. Ma on moc 1,25 kW. Taka moc pozwala nam na bezproblemowe usunięcie nawet grubszych źdźbeł trawy.

Pojemność zbiornika na paliwo wynosi 1 l. Starczy nam to na skoszenie dość dużego trawnika. Aby poprawić wygodę koszenia producent wyposażył opisywaną podkaszarkę w system antywibracyjny. Poza tym uchwyty zostały wykonane z miękkiego materiału, dzięki czemu koszenie nie jest już przykrą czynnością. Do zestawu dołączone zostały podwójne szelki, które stabilnie trzymają urządzenie na naszych plecach.

Opinie o podkaszarkach spalinowych tej marki są zazwyczaj bardzo pochlebne. Użytkownicy uważają, że Stiga SBC 242 D to bardzo solidnie wykonany produkt. Szczególnie cenią sobie jego dużą szerokość roboczą, dzięki której możemy sprawnie skosić trawnik.

Podkaszarka spalinowa Stiga SBC 242 D waży 8,2 kg. Moc urządzenia wynosi 1,7 KM. Pojemność zbiornika na paliwo jest równa 1 l.

 

Zalety

Efektywność: Większość konsumentów twierdzi, że prezentowana podkaszarka spalinowa jest efektywna. Użytkownicy podają, że przy użyciu standardowej żyłki 2,8 mm model radzi sobie z cięciem nawet grubych chwastów.

Uchwyty: Miękkie uchwyty sprawiają, że utrzymanie kosiarki w dłoniach jest łatwe. Wysokiej jakości, antypoślizgowe tworzywo pokrywające rączki jest przyjemne w dotyku i minimalizuje pocenie.

Zbiornik na paliwo: Model ma solidnie wykonany, a do tego duży zbiornik na paliwo. Zaletą jest także szczelne zamknięcie i duży otwór wlewowy.

 

Wady

Silnik: Niektóre osoby wskazują, że silnik szybko się nagrzewa, co zwiększa ryzyko awarii urządzenia. Czasami trzeba więc robić przerwy w pracy, aby urządzenie mogło się nieco schłodzić.

 

 

 

 

Demon 5,2 KM

 

Demon 5,2 KM to podkaszarka, którą możemy użyć w każdym miejscu i do każdego rodzaju trawy. Została skonstruowana w taki sposób, aby poradzić sobie w każdych warunkach. Możemy używać jej też na zboczu góry porośniętej krzewami. Zawdzięcza to głównie bardzo mocnemu silników. Jego moc wynosi aż 3,8 kW. Z taką mocą możemy skosić większość roślin.

Dwusuwowy silnik tego urządzenia został wyposażony w system chłodzący. Nie musimy się więc obawiać, że podkaszarka nagle się nam przegrzeje i przestanie działać. Tarcza tnąca tego urządzenia to trójząb. Bez problemu poradzi sobie on nawet z najbardziej gęstymi zaroślami. Dla bezpieczeństwa producent dodał do zestawu okulary ochronne, które nie dopuszczą, aby żaden odłamek rośliny dostał się do naszych oczu. Znajdziemy tam również szelki nośne, które ułatwiają przenoszenie sprzętu. Ta dobra i tania podkaszarka spalinowa waży 8 kg, więc uważana jest za mobilną.

Użytkownicy szczególnie cenią podkaszarkę spalinową Demon 5,2 KM za skuteczność działania i możliwość dotarcia tam, gdzie nie udało się to innym produktom tego typu.

Demon RQ580 to dobra podkaszarka spalinowa do 400 zł. Moc urządzenia wynosi 3,8 KM. Produkt waży 9 kg.

 

Zalety

Pojemnik do sporządzania mieszanki: Kupując prezentowaną podkaszarkę otrzymujemy w komplecie pojemnik do sporządzania mieszanki. Jest on solidnie wykonany i znacznie ułatwia przygotowania sprzętu do pracy.

Szelki: Dzięki wygodnym szelkom nie musimy się obawiać o to, że ciężko będzie nam utrzymać kosiarkę w dłoniach. Uprząż jest zrobiona z przyjaznych dla skóry materiałów.

Moc: Urządzenie ma dużą moc, dlatego dobrze radzi sobie nawet z koszeniem wysokiej, gęstej trawy czy chwastów.

 

Wady

Maska ochronna: Pewna grupa Internautów twierdzi, że dołączona do zestawu maska ochronna jest mało wygodna i nie gwarantuje dobrego przepływu powietrza.

Włącznik: Niektóre osoby wskazują, że umieszczony na rączce włącznik stosunkowo często się psuje.

 

 

 

 

Awtools M2600 

 

Urządzenie Awtools M2600 jest odpowiednie dla osób, które cenią wielofunkcyjność. Może ono działać, jako podkaszarka, pilarka łańcuchowa oraz nożyce do żywopłotu. Jeżeli lubimy więc mieć wszystko pod ręką to polecamy zakup takiego produktu. Do zamiany narzędzi nie potrzebujemy żadnych dodatkowych przyrządów.

Moc silnika prezentowanego produktu wynosi 2,2 kW. Oznacza to, że poradzi on sobie z większością rodzajów trawy, a nawet krzewów. Rękojeść tego sprzętu została specjalnie zaprojektowana na kształt pętli. Zwiększa to nasz komfort podczas podkaszania. W zestawie znajdziemy również przedłużkę o długości 1 m. Dodatek ten pozwoli nam dosięgnąć w trudnodostępne miejsca.

Awtools M2600 to produkt idealny dla osób, które mają dużo pracy w ogrodzie. Z jego pomocą i dzięki jego wielofunkcyjności damy radę zrobić większość zadań związanych z pielęgnacją trawy, krzewów i drzew. Użytkownicy szczególnie cenią łatwą wymianę różnych końcówek, a także solidne wykonanie produktu.

Awtools M2600 to podkaszarka spalinowa o mocy 2,95 KM. Waga produktu to ok. 14 kg. Pojemność zbiornika na paliwo wynosi 1,2 l.

 

Zalety

Zastosowanie: Prezentowany model będzie nam służył nie tylko do koszenia trawy. Sprzęt można z łatwością zmienić w pilarkę łańcuchową czy nożyce do żywopłotu. W efekcie kupując jedno urządzenie otrzymujemy wiele możliwości.

Zbiornik: Duży zbiornik na paliwo sprawia, że nie musimy co chwilę przerywać pracy, aby uzupełnić płyn. Dzięki temu możemy szybciej wykosić trawnik.

 

Wady

Uchwyt: Z uwagi na to, że sprzęt wyposażono tylko w jeden uchwyt, manewrowanie podkaszarką nie jest do końca wygodne.

Wymiana przystawek: Konsumenci twierdzą, że na początku użytkowania urządzenia wymiana przystawek jest skomplikowana i zajmuje dużo czasu.

 

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status