Pistolety do kleju na gorąco ranking

Ostatnio aktualizowane: 25.01.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Na naszej stronie znajdziesz poradnik oraz ranking najlepszych pistoletów do kleju na gorąco. Wśród dużej ilości modeli na rynku, największą popularnością wśród klientów cieszy się Steinel Gluematic 3002 333393. Sprzęt ten zyskał wiele pochlebnych opinii i komentarzy wśród użytkowników. Pistolet przeznaczony jest do drobnych prac w domu. Pozwala też na tworzenie dekoracji świątecznych. Produkt ten wyróżnia duża wytrzymałość. Z tego względu możesz mieć pewność, że będzie sprawnie działał przez wiele lat. Urządzenie to jest stosunkowo lekkie, więc nawet wiele godzin pracy na nim nie jest uciążliwie. Dodatkowym atutem sprzętu jest ergonomicznie wyprofilowana rączka, która zapewnia komfort użytkowania. Ponadto obsługa pistoletu jest prosta. Istotną kwestią jest duża szybkość nagrzewania się urządzenia. Dzięki temu w kilka chwil jest on gotowy do pracy. Jeżeli model ten nie spełnia Twoich oczekiwań, to zapraszamy do zapoznania się z Bosch PKP 18 E 0603264508. Produkt ten zajął drugie miejsce w rankingu, gdyż cieszy się dużą ilością pozytywnych komentarzy.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki pistolet do kleju na gorąco kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Jeżeli zajmujesz się domowym majsterkowaniem, z pewnością wielokrotnie musisz sięgać po pistolet do kleju. Idealnie nadaje się on do wielu czynności, jak fugowanie, czy naprawa przedmiotów wykonanych z ceramiki. Nie znając się na produktach tego typu, bardzo łatwo możemy popełnić błąd, wybierając nieodpowiedni model. Wszystko przez to, że na rynku możemy znaleźć całkiem sporo pistoletów do kleju, niestety często kiepskiej jakości. Dlatego też, przygotowaliśmy dla Ciebie ten oto poradnik, który podpowie Ci, jaki pistolet do kleju na gorąco wybrać.

 

 

Do czego możemy użyć pistoletu do kleju na gorąco?

Posiadając pistolet do klejenia na gorąco, możemy wykonywać bardzo wiele domowych czynności. Z łatwością skleimy plastikowe przedmioty, które uległy pęknięciu, a także przedmioty wykonane z ceramiki. Taki przyrząd ułatwi nam też uszczelniania otworów. Co więcej, najlepsze pistolety do kleju na gorąco dobrze spełnią swoją funkcję przy fugowaniu i przy różnych innych pracach montażowych. Ich funkcja zależy głównie od końcówki, w jaką zostały wyposażone.

 

Końcówka

To końcówka decyduje głównie o tym, do czego będziemy mogli używać pistoletu do kleju. Mamy dwie opcje. Pierwsza to wybór precyzyjnej końcówki. Dzięki niej, możemy wykonywać prace, które wymagają precyzji, takie jak klejenie małych przedmiotów plastikowych lub ceramicznych. Drugim rozwiązaniem jest duża końcówka. Służy ona do nakładania kleju na większe powierzchnie, głównie takie, gdzie nie musimy być zbyt uważni.

 

Sztyfty

Nie istnieje uniwersalny sztyft do pistoletów tego typu. Niektóre z nich są słabsze, inne zaś kleją mocniej. Jeżeli kleimy małe elementy, to nie potrzebujemy najsilniejszego kleju dostępnego na rynku. Pamiętaj jednak, że najtańsze sztyfty zwykle nie rozgrzewają się równomiernie, a poza tym nie są zbyt wytrzymałe. W efekcie posklejane przedmioty mogą rozłączyć się po pewnym czasie. Sztyfty mogą mieć różne rozmiary, a więc sprawdźmy, jaką średnicę ma nasz pistolet przed ich zakupem.

 

Zasilanie

Jeżeli chodzi o zasilanie pistoletów do klejenia na gorąco, to większość modeli podłącza się do gniazdka. Problemem może być fakt, że czasem musimy skleić przedmiot w miejscu, które nie ma prądu. Na szczęście, producenci przygotowali dla nas urządzenia zasilane akumulatorami. Dołączona jest do nich podkładka, która ładuje sprzęt. Musimy jednak pamiętać, że bezprzewodowy pistolet jest cięższy niż model zasilany sieciowo. Może być to mniej wygodne w użytkowaniu.

 

Moc

Moc zwykłych pistoletów do klejenia na gorąco zwykle oscyluje w granicach od 200 W do 500 W. Decyduje to o szybkości nagrzewania się grzałki, która zazwyczaj potrzebuje 2 minuty przy najsilniejszym sprzęcie. Im mniejsza jest moc, tym czas oczekiwania jest dłuższy. Znajdziemy także urządzenia o mocy 30 W, jednak niewiele nimi zrobimy. Pamiętajmy jednak, że urządzenia z dużą mocą mogą powodować szybsze skapywanie kleju. Może to być problemem, ponieważ rozpędzona ciecz może skapywać nawet po odstawieniu sprzętu na podpórkę. Możemy sobie z tym poradzić wybierając model z blokadą wypływu. Duże pistolety przemysłowe mogą mieć moc nawet do 1000 W.

 

Oparcie

Oparciem pistoletu do klejenia na gorąco jest zazwyczaj podstawka, która umożliwia bezpieczne pozostawienie urządzenia. W przypadku modeli bezprzewodowych, rolę tą spełnia stacja zasilania.

 

Funkcja kontroli elektronicznej

Jest to funkcja, która pozwala na bardzo precyzyjne klejenie małych przedmiotów plastikowych lub ceramicznych. Pomoże nam idealnie naprawić zepsuty przedmiot dzięki kontroli przesuwu sztyftu, a także dzięki płynnej kontroli mocy grzałki. W efekcie, dokładnie precyzujemy, w którym miejscu chcemy dany przedmiot skleić. Oprócz tego zaoszczędzimy na ilości kleju, a także prądu. Urządzenia te są jednak o wiele droższe niż te, które nie posiadają funkcji kontroli elektronicznej.

 

Budowa

Zwróćmy uwagę na budowę urządzenia, jeżeli mamy w planach używanie go bardzo często. Niewygodna konstrukcja może sprawić, że klejenie na gorąco stanie się męczącą czynnością. Zwróćmy więc uwagę na to, czy jego uchwyty są wystarczająco komfortowe podczas ich trzymania. Nie mniejszą rolę spełnia w tym wypadku końcówka, która źle zaprojektowana, może zepsuć efekty naszej pracy. Dobrym rozwiązaniem jest wybranie modelu o ergonomicznym kształcie, a także takiego, który posiada statyw. Pomoże on nam, kiedy urządzenie wydaje się zbyt ciężkie przy dłuższym użytkowaniu. Ochroni nas też przed gorącym klejem, którego nie można dotykać, ponieważ może skończyć się to poważnymi poparzeniami.  

 

 

Wybór – jaki jest najlepszy pistolet do kleju na gorąco?

Najważniejsze jest, aby dopasować urządzenie do rodzaju prac, jakie zamierzamy wykonywać. Nie wybierajmy dużego sprzętu o dużej średnicy na sztyft, podczas gdy zamierzamy używać go wyłącznie do sklejania małych przedmiotów. Pistolet powinniśmy też dopasować do materiału, który chcemy skleić.

 

Pistolety do kleju na gorąco w dobrych cenach

Najprostsze modele pistoletów do kleju na gorąco znajdziemy już za 20 zł. Mają one jednak bardzo małą moc, a poza tym średnica miejsca na sztyft jest niewielka. Jeżeli szukamy porządniejszego sprzętu, którego będziemy mogli używać codziennie, to musimy liczyć się z wydatkiem od 200 zł do 400 zł.

 

 

Najlepsze pistolety do kleju na gorąco w 2021 roku

 

Wiele prac w domu można wykonać ręcznie. Gdy popsuje się szuflada, wystarczy ją skleić. Również wykonywanie ozdób, takich jak stroiki wymaga wykorzystania dobrej jakości kleju. Skutecznym sposobem jest korzystanie z pistoletów do kleju na gorąco. Dzięki nim można mieć pewność, że elementy dobrze się ze sobą połączą. Poniżej przedstawiamy ranking pistoletów do kleju na gorąco, w którym znajdziesz najpopularniejsze na rynku modele.

 

Nasze zalecenia

 

Steinel Gluematic 3002 333393

 

Ciekawym modelem jest Steinel Gluematic 3002 333393. Produkt ten charakteryzuje się dużą wytrzymałością. Zawdzięcza to wysokiej jakości materiałom wykorzystanym do produkcji. Urządzenie to przeznaczone jest zarówno do użytku wewnętrznego, jak i zewnętrznego.

Maksymalna moc tego modelu wynosi 200 W. Produkt bardzo dobrze topi klej. W ciągu 7 minut jest gotowy do użytku. Pistolet rozgrzewa się do 206 st. C. Dlatego też trzeba uważać w trakcie pracy, aby nie zrobić sobie krzywdy i nie dotykać gorących elementów.

W tym modelu wykorzystuje się laski kleju o średnicy 11 mm. Pistolet waży jedynie 320 g, więc jest stosunkowo lekki. Nawet po wielu godzinach pracy nie męczy ręki swoim ciężarem. Ponadto sprzęt ten jest odpowiednio wyprofilowany, co zapewnia dobre dopasowanie do ręki. Do zestawu dołączone są 3 laski kleju, a także mata do dekoracji. Użytkownicy doceniają ten model za szybką gotowość do pracy po włączeniu i wygodę użytkowania.

Steinel Gluematic 3002 333393 to pistolet do kleju o wymiarach: 18,5 cm x 3 cm x 16 cm i wadze równej 320 g. Urządzenie ma niebieską obudowę i duży, czerwony przycisk.

Zalety
Technika grzewcza:

Za sprawą nowoczesnej techniki grzewczej PTC pistolet utrzymuje stałą temperaturę kleju, co ułatwia pracę.

Waga:

Sprzęt niewiele waży, dlatego nasze dłonie nie męczą się zbyt mocno w trakcie jego użytkowania. Nawet jeśli mamy do sklejenia sporo elementów, nie będziemy odczuwać dyskomfortu.

Walizka:

W zestawie znajduje się praktyczna walizka służąca do przechowywania produktu. Dzięki niej przenoszenie sprzętu jest bezpieczne, więc możemy go używać nie tylko we własnym domu.

Budowa:

Rączka pistoletu jest dobrze wyprofilowana. To ogranicza ryzyko wyślizgnięcia się modelu z dłoni. To z pewnością zwiększa bezpieczeństwo pracy, a także zapobiega awarii sprzętu np. wskutek upadku.

Podstawka:

Metalowa podstawka umożliwia odstawienie urządzenia podczas klejenia. Możemy więc swobodnie przerwać pracę i nie zastanawiać się, w jakim miejscu umieścić pistolet.

Wady
Wykonanie:

W pojedynczych opiniach można przeczytać, że plastik przy dyszy po dłuższym czasie użytkowania nieco się odkształca. To może sugerować, że jakość wykonania obudowy nie jest najlepsza.

 

 

 

 

Bosch PKP 18 E 0603264508

 

Dobrej jakości modelem, który jest bardzo popularny wśród użytkowników to Bosch PKP 18 E 0603264508. Produkt ten przeznaczony jest zarówno do użytku domowego, jak i gdy musisz skleić coś w pracy. Sprzęt działa bardzo szybko. W krótkim czasie urządzenie rozgrzewa się do 200 st. C i jest gotowe do pracy.

Model ten wyposażony jest w blokadę, która chroni przed kapaniem kleju. To sprawia, że wykonywana praca będzie schludna i czysta. Ponadto produkt ma podpórkę, na którą można go kłaść. Dzięki niej urządzenie nie dotyka Twoich przedmiotów, gdy jest gorące. Sprzęt wyposażony jest także w specjalną dyszę, która ułatwia pracę w trudno dostępnych miejscach.

Urządzenie waży jedynie 350 g, co sprawia, że jego obsługa jest wygodna i nie męczy ręki. Produkt ten obsługuje laski do kleju o średnicy 11 m. Użytkownicy doceniają ten model za poręczność.

Pistolet do kleju na gorąco Bosch PKP 18 E 0603264508 ma wymiary: 30 cm x 20 cm x 20 cm. Moc urządzenia jest równa 200 W. Model ma zieloną obudowę.

Zalety
Mechanizm do odmierzania kleju:

Konsumenci doceniają mechaniczny system posuwu, który umożliwia precyzyjne dozowanie kleju i jego równomiernie nakładanie na powierzchnię.

Zabezpieczenie przed kapaniem:

Model ma zabezpieczenie przed kapaniem, więc klej nie wycieka w trakcie pracy. Nie musimy się obawiać o to, że zabrudzimy dłonie czy znajdujące się na blacie roboczym przedmioty.

Podpórka:

Aby zapewnić użytkownikowi duży komfort w trakcie użytkowania pistoletu, do obudowy przymocowano metalową podpórkę. Element ten jest solidnie wykonany i pozwala utrzymać sprzęt w stabilnej pozycji.

Stała temperatura robocza:

Grzałka z systemem Bosch Constant-Electronic pozwala na utrzymanie stałej temperatury roboczej. Klej nie zasycha na dyszy, nawet jeśli na chwilę zrobimy sobie przerwę w pracy.

Wady
Brak dodatkowych dysz:

W zestawie nie ma dodatkowych dysz, które zwiększyłyby funkcjonalność sprzętu.

 

 

 

 

Yato 35 YT-82401

 

Yato 35 YT-82401 to model, który dobrze skleja zarówno ozdoby, jak i dekoracje, a także drobne usterki w mieszkaniu. Ponadto sprawdzi się także do użytku profesjonalnego. Skutecznie skleisz nim meble i płytki ścienne i podłogowe. Ten dobry i tani pistolet do kleju na gorąco rozgrzewa się bardzo szybko. W około 3 do minut jest gotowy do użycia. Sprzęt można ustawić na wybranej temperaturze – 150 st. C lub 200 st. C. Pozwala to na dostosowanie urządzenia do swoich potrzeb.

Maksymalna moc tego produktu wynosi 400 W. To sprawia, że można mieć pewność, że sprzęt działa skutecznie. Do pistoletu przeznaczone są wkłady kleju o średnicy 11,2 mm.

Produkt ten waży jedynie 300 g, dzięki czemu nie męczy ręki i manewrowanie nim przebiega sprawnie. Urządzenie umożliwia schludną i szybką pracę. Użytkownicy doceniają ten model za jakość wykonania i wytrzymałość.

Yato 35 YT-82401 to dobry pistolet do kleju na gorąco do 50 zł. Moc sprzętu wynosi 35 W. Czas nagrzewania urządzenia waha się w przedziale od 3 do 6 minut.

Zalety
Regulacja temperatury:

Użytkownik ma możliwość regulacji temperatury roboczej pistoletu. Dzięki temu może lepiej dostosować model do wybranej techniki pracy, jak również typu wykorzystywanego kleju.

Waga:

Produkt jest lekki. Dlatego też nawet jeśli będziemy mieć do sklejenia wiele elementów, możemy być pewni, że nie będziemy nadmiernie zmęczeni.

Czas nagrzewania:

Sporym atutem sprzętu jest krótki czas nagrzewania. Już kilka minut po włączeniu pistoletu do źródła zasilania możemy rozpocząć pracę.

Wady
Kształt:

Zdaniem niektórych osób kształt modelu nie został do końca dobrze przemyślany. Konsumenci uważają, że rączka jest nieco zbyt szeroka, więc jeśli ktoś ma małe dłonie, użytkowanie sprzętu może okazać się niekomfortowe.

 

 

 

 

Stanley GR25 GR256

 

Pistolet Stanley GR25 GR256 pozwoli Ci na naprawę i pracę w domu oraz w ogrodzie. Maksymalna moc tego modelu wynosi 80 W. Sprzęt charakteryzuje się odpowiednio wyprofilowana rączką, która sprawia, że praca jest komfortowa. Pistolet ten obsługuje wkłady kleju: 1-GS15DT, 1-GS20DT i 1-GS25DT.

Sprzęt bardzo szybko się nagrzewa, więc nie trzeba długo czekać, aby był gotowy do pracy. Dzięki temu można szybko i sprawnie pracować. Model Stanley GR25 GR256 wyposażony jest w przełącznik wydajności. To sprawia, że produkt możesz dostosować do siebie.

Urządzenie to waży jedynie 311 g. W efekcie ręka nie męczy się, więc klejenie jest precyzyjne. Opinie o pistoletach do kleju na gorąco producenta Stanley są bardzo pozytywne. Użytkownicy doceniają ten model za możliwość klejenia zarówno w wysokich, jak i niskich temperaturach. Ponadto twierdzą, że jest on wygodny i łatwy w obsłudze.

Pistolet do kleju Stanley GR25 GR256 ma moc równą 25 W. Temperatura pracy urządzenia wynosi ok. 200 st. C. Model ma ciemnoszarą obudowę.

Zalety
Czas nagrzewania:

Użytkownicy doceniają to, że czas nagrzewania sprzętu jest stosunkowo krótki (od 3 do 6 minut). W efekcie możemy szybko rozpocząć pracę.

Obudowa:

Wykonana z tworzywa sztucznego obudowa jest odporna na działanie wysokich temperatur. Materiał nie odkształca się, a dodatkowo nie jest podatny na zarysowania.

Dysza:

W zestawie znajduje się aluminiowa dysza - jest ona solidnie wykonana i dobrze wyprofilowana. Podczas nakładania kleju na daną powierzchnię możemy zachować precyzję.

Wady
Stopka:

Model wyposażono w stopkę do postawienia pistoletu. Jednak nie jest ona odpowiednio stabilna, więc nie do końca spełnia swoje zadanie.

Przycisk:

Czasami znajdujący się na obudowie przycisk służący do nakładania kleju się zacina.

 

 

 

 

Bosch PKP 3.6 LI 0603264620

 

Bosch PKP 3.6 LI 0603264620 działa bezprzewodowo. Jest więc bardzo wygodnym urządzeniem. Jedno naładowanie wystarcza na około 30 minut. Model ten zaliczany jest do półprofesjonalnych. Dlatego też możesz mieć pewność, że mocno połączy wybrane przez Ciebie przedmioty.

Sprzęt obsługuje pudełka kleju o średnicy 7 mm. Produkt bardzo szybko jest gotowy do pracy. Po 15 sekundach jest nagrzany do 170 st. C i można nim rozpocząć klejenie. Urządzenie to jest energooszczędne. Jeżeli 5 minut leży ono bezczynnie, samo się wyłącza.

Produkt ten charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami i wagą (255 g). W efekcie jego obsługa jest wygodna i nie męczy ręki. Ponadto ergonomicznie wyprofilowana rączka sprawia, że praca jest komfortowa. Dodatkowym atutem tego modelu jest automatyczne cofanie się kleju do wnętrza, gdy nie jest on użytkowany. Sprzęt ładuje się za pomocą ładowarki microUSB. Użytkownicy doceniają ten model za funkcjonalność i wytrzymałość.

Zasilany akumulatorowo pistolet do kleju na gorąco Bosch PKP 3.6 LI 0603264620 waży ok. 0,25 kg. Temperatura pracy sprzętu to 170 st. C.

Zalety
Łatwa i szybka praca:

Mimo że model jest zaliczany do urządzeń, które spełnią oczekiwania profesjonalistów, jego obsługa nie stanowi problemu nawet dla osób bez doświadczenia. Kolejną zaletą jest bardzo szybki czas nagrzewania - 15 s.  

Energooszczędny:

Po 5 minutach bezczynności pistolet do kleju automatycznie się wyłącza.

Wady
Wskaźnik stanu akumulatora:

Umieszczony na obudowie wskaźnik stanu naładowania akumulatora czasami nie informuje o tym, że bateria się wyczerpuje.

Kształt:

Pewna grupa użytkowników uważa, że model mógłby mieć lepiej wyprofilowaną rączkę.

 

 

 

 

Mamy WIĘCEJ! Sprawdź artykuły poniżej:

Młot udarowy

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Ryobi R18GLU-0

 

Model Ryobi R18GLU-0 rozgrzewa się w 3 minuty i po upływie tego czasu jest gotowy do użytku. Pistolet pozwala na zastosowanie 11 mm wkładów z klejem. Produkt może być stosowany podczas klejenia różnych materiałów, takich jak np. skóra, tworzywa sztuczne czy papier.

Sprzęt bez akumulatora waży 0,39 kg. Ponieważ opisywany model ma miękką rękojeść, możemy go pewnie chwycić i swobodnie nim manewrować. Pistolet ma włącznik obsługiwany dwoma palcami, dlatego z pewnością szybko go włączymy i wyłączymy. W zestawie znajdują się 3 wkłady z klejem.

Z opinii konsumentów wynika, że to łatwy w obsłudze produkt, który jest odpowiedni nawet dla niedoświadczonych osób. Pistolet przyda się podczas różnych prac remontowych, stolarskich i naprawczych. To model, który można z powodzeniem wykorzystać zarówno do przyklejenia niewielkich detali, jak i znacznie większych elementów. Sprzęt wyposażono w diodę LED informującą o gotowości do pracy, więc nie trzeba się zastanawiać, czy jest on rozgrzany do odpowiedniej temperatury.

 

Bosch PKP 3.6 Li

 

Pistolet Bosch PKP 3.6 Li rozgrzewa się w 15 sekund do temperatury 170 st. C. To model przeznaczony do stosowania z 7 mm wkładami z klejem. Produkt jest wyposażony w akumulator o pojemności 1,5 Ah, który po naładowaniu gwarantuje do 30 minut pracy (pozwala na wykorzystywanie maksymalnie 6 wkładów).

Po 5 minutach bezczynności model sam się wyłącza, a to zapobiega zbyt szybkiemu rozładowaniu akumulatora. Sprzęt waży ok. 0,255 kg. Z uwagi na ochronę termiczną, nie trzeba się obawiać, że podczas pracy przypadkowo się poparzymy. Co ważne, model ma wygodną, bardzo dobrze wyprofilowaną rękojeść.

Jedną z największych zalet produktu jest komfortowe użytkowanie. Na obudowie pistoletu jest dioda sygnalizująca poziom naładowania akumulatora. Konsumentom spodobało się również zastosowanie systemu cofania wkładu kleju, ponieważ to pozwala na uniknięcie zabrudzenia ubrań czy dłoni przy pracy.

 

Stanley GR 90 R 70-416-6

 

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć modelu Stanley GR 90 R 70-416-6. To akumulatorowy pistolet do kleju na gorąco w dobrej cenie, który w ok. 2 minuty rozgrzewa się do temperatury 1200 st. C. W pełni naładowany akumulator zapewnia 12 minut nieprzerwanej pracy. Produkt pozwala na zastosowanie kleju o niskiej oraz wysokiej temperaturze topnienia, średnica wkładów powinna wynosić 11 mm.

Cechą wyróżniającą prezentowany model jest żółta, wytrzymała obudowa. Wygodna rękojeść sprawia, że sprzęt nie wyślizguje się z dłoni. Pistolet jest niewielki i lekki, to świetny wybór dla osób, które do tej pory nie miały styczności z tego typu produktami. Mając ten produkt w domu, możemy szybko naprawić np. pęknięty wazon czy przykleić tapicerkę do mebli.

Pistolet można wykorzystać na wiele różnych sposobów – tak uważają konsumenci, którzy go kupili. Wiele osób twierdzi ponadto, że sprzęt pozwala na kontrolowanie ilości aplikowanego kleju, więc znacząco zmniejsza się ryzyko wykonania zbyt grubej spoiny i zabrudzenia powierzchni.

 

 

Jaki pistolet do kleju na gorąco Bosch wybrać?

 

Jeśli lubisz majsterkować, z pewnością wciąż poszukujesz sprzętu, który nieco ułatwi Ci wykonywanie i naprawianie przedmiotów. Jednym z takich narzędzi jest pistolet do kleju na gorąco. Nasz poradnik zakupowy oparliśmy na produktach tego typu marki Bosch. Mamy nadzieję, że informacje zawarte w tekście pomogą Ci w zakupie modelu dostosowanego do Twoich potrzeb.

 

Firma Bosch jest jednym z najbardziej znanych na świecie producentów sprzętów domowych i do majsterkowania. Jej produkty możemy znaleźć w najlepszych sklepach z AGD oraz elektroniką użytkową. Urządzenia Bosch są solidne, dobrze wykonane i łatwe w obsłudze, jednocześnie do ich produkcji wykorzystuje się najnowsze technologie.

Według konsumentów najlepsze pistolety do kleju na gorąco Bosch są wygodne i praktyczne. Można za ich pomocą skleić plastikowe przedmioty, pękniętą ceramikę oraz pomóc w fugowaniu i innych pracach montażowych. W zależności od tego, jak bardzo precyzyjne klejenie wykonujemy najczęściej, wybierzmy odpowiednią końcówkę do naszego pistoletu. Nieco węższa i mniejsza z powodzeniem rozprowadzi klej na małych przedmiotach i niewielkich pęknięciach. Duża końcówka to dobre rozwiązanie, jeśli chcemy nakładać klej na nieco większe powierzchnie.

Ważny jest również sztyft, z jakim chcemy pracować. Najczęściej kupujący sięgają po sztyft o średnicy 5 mm – 11 mm. Zwracajmy również uwagę na siłę łączenia, jaką ma klej – do prac budowlanych potrzebujemy nieco mocniejszych produktów, ale z przedmiotami domowego użytku poradzi sobie i klej o nieco mniejszej sile łączenia powierzchni. Wiele osób zauważa, że najlepszy pistolet do kleju na gorąco marki Bosch w 2021 roku współpracuje z klejami różnych marek.

Ważną cechą pistoletu do kleju jest również jego zasilanie. Większość modeli wymaga podłączenia do gniazdka. Jednak dla osób, które wolą sklejać przedmioty nie korzystając z prądu, producenci przygotowali również produkty zasilane akumulatorem. Co do mocy, zwykle oscyluje ona w granicach 200 W do nawet 500 W. Ten parametr decyduje o szybkości nagrzewania się grzałki. Weź pod uwagę fakt, że urządzenia wykorzystujące nieco większą moc mogą prowadzić do nieco szybszego skapywania kleju. Wtedy warto sprawdzić, czy dane urządzenie ma odpowiednie zabezpieczenie przed niekontrolowanym wyciekiem kleju.

 

Pistolety do kleju na gorąco Bosch – rankingi i opinie

 

Bosch PKP 18 E

 

Sprzęt Bosch PKP 18 E to model, który przypadnie do gustu osobom lubiącym drobne majsterkowanie oraz tym, którzy często muszą sklejać drobne przedmioty w domu. Ten pistolet do kleju na gorąco Bosch w dobrej cenie zapewnia wszechstronne działanie i pomaga tworzyć trwałe połączenia.

Praca prezentowanym modelem jest łatwa i czysta, a to ze względu na intuicyjność obsługi urządzenia. Sprzęt ma blokadę wycieku kleju, dzięki czemu nie musisz martwić się o trudne do usunięcia plamy oraz nadmierne zużycie kleju. Pistolet przeznaczony jest do pracy klejem o średnicy 11 mm. Moc urządzenia to 200 W.

Użytkownicy podkreślają jedną z zalet urządzenia, którą jest wygodna podstawa stabilnie utrzymująca urządzenie. Stała temperatura klejenia, możliwa w utrzymaniu dzięki elektronicznej regulacji grzałki, wynosi około 200 st. C, co pomaga w szybkim łączeniu powierzchni. Warto również wspomnieć, że pistolet jest odpowiedni również do prac remontowych.

 

Bosch Glue Pen

 

Bosch Glue Pen jest modelem akumulatorowym, dzięki któremu możesz pracować bez konieczności stałego podłączenia do prądu sieciowego, co czyni urządzenie wygodnym w użyciu w miejscach, gdzie dostęp do gniazdek elektrycznych jest ograniczony.

Sprzęt obsługuje napięcie 7,2 V. Pistolet jest przystosowany do pracy ze sztyftem o średnicy 7 mm. Jest to odpowiednia szerokość do precyzyjnego sklejania różnych powierzchni. Model może pracować po jednym naładowaniu akumulatora około 45 minut. Urządzenie ma wskaźnik grzania i stanu akumulatora. Miękka rękojeść Softgrip znacznie ułatwia trzymanie narzędzia w dłoni.

Osoby pracujące pistoletem twierdzą, że klejenie nim jest bardzo łatwe, a powierzchnia wokół pozostaje czysta dzięki mechanizmowi cofania wyciekającego kleju. Model pewnie leży w dłoni i co ważne można nim operować nawet na nierównych powierzchniach. Sprzęt jest również energooszczędny – po 10 minutach bezczynności samoczynnie się wyłącza.

 

Bosch PKP 3.6 Li

 

Osobom, którym zależy na solidnym urządzeniu umożliwiającym rozpoczęcie pracy już po 15 sekundach od uruchomienia, powinien się spodobać pistolet Bosch PKP 3,6 Li. To energooszczędne, akumulatorowe urządzenie pracujące po naładowaniu około 30 minut.

Automatyczny system cofania wkładu kleju zapobiega jego niekontrolowanym wyciekom. Dużym plusem jest również możliwość ładowania urządzenia za pomocą ładowarki Micro USB. Dzięki wykorzystaniu technologii litowo-jonowej model nie ulega samorozładowaniu. Na sprzęcie znajdziemy wskaźnik grzania i stanu akumulatora, co pozwoli nam zaplanować czas pracy. Pistolet wyłącza się sam po 5 minutach bezczynności.

Kompaktowa konstrukcja i ochrona termiczna sprawiają, że model jest chętnie wybierany zarówno przez profesjonalistów, jak i amatorów. Ich zdaniem dużą zaletą urządzenia jest szybkość klejenia – wystarczy kilka sekund, aby połączyć materiały. Średnica wkładu klejącego wynosi 7 mm, przez co modelem skleimy również niewielkie pęknięcia.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status