Opinie o Makita EBH341U

Ostatnio aktualizowane: 26.10.20

 

Najważniejsze zalety:

Zgodnie z przekazanym przez producenta informacjami ta kosa spalinowa nie wydziela dużo spalin, a dodatkowo jest tania w eksploatacji. Urządzenie wykonano z wysokiej jakości materiałów, które nie są podatne na uszkodzenia mechaniczne. Podkaszarka jest stosunkowo lekka, dlatego koszenie nie powinno być zbyt męczące. W zestawie znajduje się solidnie wykonana uprząż, która równomiernie rozprowadza ciężar sprzętu.

 

Najważniejsze wady:

Czytając niektóre opinie o Makita EBH341U można dojść do wniosku, że prędkość głowicy tnącej powinna być nieco większa. Jeśli mamy do skoszenia gęstą trawę, może pojawić się problem z jej zwijaniem się na głowicy i tym samym zacinaniem się wspomnianego elementu.

 

Werdykt: 9.4/10

Choć dla niektórych osób cena Makita EBH341U wydaje się nieco wysoka, sporo konsumentów wybiera właśnie ten model. Swoją decyzję kupujący argumentują tym, że kosa spalinowa jest wytrzymała i łatwo się z niej korzysta. Znaczenie ma też to, że ma ona dobrze wyprofilowane uchwyty, na których znajdują się przyciski ułatwiające sterowanie. Elektroniczny zapłon tranzystora pozwala na szybkie uruchomienie sprzętu.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Łatwa obsługa i komfort użytkowania

Na pytanie, dlaczego użytkownicy decydują się na zakup tego sprzętu najczęstsza odpowiedź dotyczy łatwości obsługi sprzętu. Nie trzeba długo czytać instrukcji, aby dokładnie wiedzieć, jak przygotować kosę spalinową do pracy i bezpiecznie z niej korzystać. Nie można nie wspomnieć o tym, że sprzęt ma system łatwego rozruchu, znany jako Primer. W efekcie nie trzeba tracić dużo czasu, aby uruchomić urządzenie (i to bez większego wysiłku). Model ma funkcję półautomatycznego wysuwania żyłki, dzięki czemu koszenie jest przyjemniejsze. Na komfort użytkowania kosy spalinowej duży wpływ ma system antywibracyjny. Ogranicza on drgania, dzięki czemu łatwiej można utrzymać urządzenie w dłoniach. Na uchwycie znajdują się płynnie działające przyciski pozwalające na łatwe sterowanie sprzętem. 

Dane techniczne

Kosa spalinowa ma silnik o pojemności równej 33,5 cm3. Jego moc sięga 1,45 KM. Urządzenie jest zasilane paliwem, a zbiornik ma pojemność równą 0,65 l. Nie trzeba go często uzupełniać, co mogłoby być nieco irytujące. Co więcej, sprzęt jest stosunkowo lekki, biorąc pod uwagę inne dostępne na rynku modele. Jego waga przekracza niewiele ponad 7 kg. 

 

W zestawie niezbędne do koszenia akcesoria

Produkt jest sprzedawany w zestawie z potrzebnymi akcesoriami, do których można zaliczyć: 4-zębny nóż rozdrabniający, głowicę żyłkową i ochronę tarczy. Ponadto w komplecie otrzymujemy osłonę tarczy i głowicy, a także komplet kluczy niezbędnych do przygotowania sprzętu do pracy. Przydatnym akcesorium są też szelki ułatwiające utrzymanie urządzenia w dłoniach.

 

Jakość wykonania

Osoby przeprowadzające test Makita EBH341U doszły do wniosku, że jakość wykonania urządzenia jest bardzo dobra. Można bez wahania przyznać, że użyte do jego produkcji materiały odznaczają się solidnością. Obudowa nie jest podatna na zniekształcenia i się nie nagrzewa. Wszystkie akcesoria stanowiące część zestawu również są wytrzymałe i dobrze spełniają swoje zadanie. To wszystko sprawia, że większość osób zgadza się ze stwierdzeniem, że warto zainwestować w tę kosę spalinową.

 

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status