Opinie o Einhell TH-US 240

Ostatnio aktualizowane: 28.09.20

 

Najważniejsze zalety: 

Szlifierka to świetny sprzęt do amatorskiego wykorzystania. Również cena Einhell TH-US 240 zachęca majsterkowiczów do kupna sprzętu, który doskonale spełnia swoje zadanie w szlifowaniu i polerowaniu powierzchni. Trzypozycyjny uchwyt pozwala na ustawienie maszyny w optymalnej pozycji, a regulowana osłona dba o bezpieczeństwo operatora. 

 

Najważniejsze wady: 

Jest to sprzęt do wykorzystania w przydomowym warsztacie, jako narzędzie do profesjonalnego wykorzystania nie sprawdzi się. Jest to spowodowane niską mocą silnika, a także brakiem dodatkowych funkcjonalności i zabezpieczeń.

 

Werdykt: 9.1/10 

Einhell TH-US 240 zyskał opinię użytkowników klasyfikującą sprzęt do zastosowań warsztatowych o niewielkiej intensywności wykorzystania. Przy takim wykorzystaniu narzędzie sprawdza się doskonale. Wyposażone jest w podstawowe funkcjonalności i może być pomocne przy wszelkich pracach majsterkowicza. 

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Niska waga

Jak pokazał przeprowadzony test Einhell TH-US 240, urządzenie to, że względu na niska wagę wynoszącą 2,4 kg, umożliwia pracę z użyciem jednej ręki. Ułatwia to również zastosowane w modelu rozwiązanie łagodnego startu, bo podczas uruchamiania tarczy, sprzęt nie szarpie. Aby jednak pracować utrzymując sprzęt jedną ręką operator musi mieć doświadczenie w pracach szlifierskich, bo bardzo łatwo jest zarysować szlifowany materiał w taki sposób, że trudno jest potem usterkę naprawić. Dlatego mimo niskiej wagi zaleca się pracę przy pomocy obu dłoni, bo trzymając oburącz szlifierz lepiej panuje nad maszyną i łatwiej wykona szlifowanie bądź polerowanie obrabianego materiału. 

Udogodnienia

Do dyspozycji użytkownika producent oddaje sprzęt wyposażony w specjalny trzypoziomowy uchwyt, którego precyzyjne ustawienie pozwala na lepsze przyłożenie tarczy do obrabianej powierzchni, a także precyzyjniejszą obróbkę w trudno dostępnych miejscach. Operator jest też chroniony przed opiłkami szlifowanego materiału za pomocą, ustawianej według potrzeb, osłony. Natomiast po skończonej pracy jest możliwość złapania przewodu elektrycznego specjalnym klipsem, dzięki czemu ten nie plącze się i łatwiej jest sprzęt przechowywać. Kolejną sprawą, która wpływ na wygodę użytkowania jest to, że sprzęt został doskonale wyważony, dzięki temu nie sprawia trudności, aby go trzymać podczas pracy w wymaganej pozycji. Na komfort wpływa również zminimalizowane odczuwanie wibracji przez osobę, która z narzędziem pracuje. 

 

Łatwa obsługa

Ze względu na to, że sprzęt jest dedykowany do amatorskiego wykorzystania, producent położył nacisk na łatwe wykorzystywanie sprzętu. Wielu majsterkowiczów to osoby poczatkujące w wykorzystaniu tego typu sprzętu, dlatego obsługa Einhell TH-US 240 nie wymaga specjalistycznej wiedzy, ani doświadczenia w używaniu szlifierek kątowych. Maszyna łatwo się uruchamia za pomocą jednego przycisku, ma bezpieczną prędkość obrotową wynoszącą 11000 obrotów na minutę, a także blokadę wrzeciona potrzebną do łatwej i szybkiej wymiany tarczy. Sprzęt również posiada metalową głowicę i typowy gwint wrzeciona M14.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status