Opinie o Demon RQ580

Ostatnio aktualizowane: 14.08.20

 

Najważniejsze zalety:

Kosa spalinowa jest sprzedawana w zestawie z przydatnymi akcesoriami, do których można zaliczyć m.in. maskę ochronną i szelki. Są one wykonane z dobrej jakości tworzyw i spełniają swoje zadanie. Przekładnia kątowa ma hartowane ząbki i nie jest podatna na zniekształcenia. Kosa spalinowa nie jest zbyt ciężka, więc praca z jej użyciem nie okazuje się męcząca.

 

Najważniejsze wady:

Przed pierwszym użyciem wymagana jest samodzielna regulacja gaźnika. Nie dla każdego ta czynność jest prosta. Niektórzy nie wiedzą, jak to zrobić i w związku z tym zajmuje im to zdecydowanie więcej czasu.

 

Werdykt: 9.7/10

To dobra kosa spalinowa doceniana przez wielu użytkowników. Test Demon RQ580 potwierdził, że sprzęt działa sprawnie i dobrze radzi sobie z koszeniem nawet wysokiej trawy, chwastów i krzewów. Na sprzęgle znajdują się grube i mocne okładziny. Na tłoku umieszczone są dwa pierścienie.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Dane techniczne

Kosa spalinowa ma 2-suwowy silnik, który jest efektywnie chłodzony powietrzem. Działa on sprawnie i nie nagrzewa się mocno w trakcie pracy, a generowany hałas utrzymuje się na akceptowalnym poziomie. Moc silnika to 5,2 KM, a maksymalna prędkość wynosi do 9000 obrotów na minutę. Urządzenie jest wyposażone także w chromowany cylinder. Kosa spalinowa waży 8,5 kg, więc korzystając z uprzęży mamy zapewniony odpowiedni komfort pracy i nie musimy się obawiać o zbyt szybkie zmęczenie. Długość wysięgnika jest równa 150 cm, a zakres cięcia żyłką wynosi 42 cm. Dokładne wymiary tarczy to: 255 mm x 1,6 mm x 25,4 mm. 

Elementy zestawu

Opinie o Demon RQ580 są pozytywne, a wynika to m.in. z tego, że w komplecie znajduje się sporo przydatnych akcesoriów. Kupujący otrzymuje głowicę żyłkową wraz z żyłką, co jest niezbędne do koszenia. W opakowaniu znajduje się także tarcza tnąca (trójząb) i kłębek żyłki równy 15 m. Bardzo przydatne są szelki nośne, które znacznie ułatwiają pracę. Są one tak zaprojektowane, aby cały ciężar był rozprowadzany po plecach równomiernie, a osoba zajmująca się koszeniem mogła to robić precyzyjnie i miała zapewnione odpowiednie bezpieczeństwo. Zestaw zawiera też maskę ochronną będącą zabezpieczeniem twarzy i oczu podczas koszenia.

 

Wygoda użytkowania

Prawie każdy docenia to, że cena Demon RQ580 nie jest wysoka, tym bardziej, jeśli weźmie się pod uwagę ilość elementów w zestawie i jakość wykonania urządzenia. Do zakupu zachęca jednak nie tylko to. Konsumentów do inwestycji w sprzęt przekonuje wygoda jego użytkowania. Przede wszystkim kosa spalinowa ma nasadkę na przekładni kątowej, która skutecznie zapobiega zaplątywaniu się sznurków czy trawy. Dodatkowo urządzenie ma skuteczny system antywibracyjny, który redukuje drgania zapewniając maksymalną wygodę koszenia. Wibracje są na tyle małe, że nie trzeba się obawiać o zbyt szybkie zmęczenie dłoni. Warto dodać też, że kosa spalinowa ma odpowiednio wyprofilowany uchwyt, który wygodnie się trzyma. Istnieje możliwość jego regulacji celem lepszego dopasowania do potrzeb każdego użytkownika. Wszystkie zastosowane rozwiązania, które zostały przez nas wymienione znacznie podnoszą komfort koszenia i sprawiają, że z pozoru trudna praca staje się mniej męcząca, a tym samym bardziej przyjemna.

 

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status