Odśnieżarki spalinowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 06.07.20

 

W wielu przypadkach odśnieżanie ręczne przy użyciu łopat nie jest wystarczające, gdyż zabiera za dużo czasu. Jeśli problem jest Ci bliski, powinieneś zainwestować w urządzenie spalinowe, które pozwoli Ci szybko uporać się ze śniegiem. Aby ułatwić Ci zakup, przygotowaliśmy poniższy ranking, w którym prezentujemy 5 specjalnie wyselekcjonowanych sprzętów. Na szczycie listy znajdziesz NAC GST 55, czyli urządzenie spalinowe z napędem. Produkt wyróżnia się bardzo mocnym silnikiem, który gwarantuje długą i wydajną pracę. Dodatkowo model charakteryzuje się niskim spalaniem i cichą pracą, co wpływa na komfort używania. Maszynę można użyć nawet przy dużych mrozach, przez co jest niezawodna. Drugą odśnieżarką na liście jest Lider KSO 6553, która sprawdzi się przy usuwaniu dużych zasp śniegowych. Urządzenie poradzi sobie zarówno na podjeździe do domu, jak i podwórku o dużej powierzchni. W naszym zestawieniu znajdziesz też 3 inne produkty warte uwagi.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką odśnieżarkę spalinową kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Zima to wspaniała pora roku, podczas której wszystko dookoła pokrywa się białą warstwą błyszczącego puchu. Nie wszyscy jednak kojarzą ten czas ze świętami lub zimowymi sportami. Właściciele domków jednorodzinnych lub przedsiębiorcy znają bowiem skutki częstych i mocnych opadów. Zasypane chodniki i nieprzejezdne place są wtedy codziennym problemem, przez który muszą całkowicie przeorganizować swój plan dnia. Aby nie spędzać kilku godzin na odsuwaniu ciężkiego śniegu szukają oni sposobów, dzięki którym odśnieżanie przebiegnie szybciej i łatwiej. Jednym z nich jest zakup profesjonalnej odśnieżarki. Pośród wielu dostępnych modeli konsumenci zwykle decydują się na zakup urządzeń zasilanych paliwem. Według nich ten rodzaj napędu jest najbardziej efektywny i bezpieczny. Niestety decyzja o tym, jaką odśnieżarkę spalinową wybrać, wymaga od nas o wiele większej wiedzy. Z tego powodu przygotowaliśmy poradnik, w którym zwrócimy uwagę na najważniejsze cechy dobrej jakości produktu.

 

 

Rodzaj – jaka odśnieżarka spalinowa jest najlepsza?

Odśnieżarki spalinowe występują w kilku wariantach, z których każdy przystosowany jest do pracy na różnym typie podłoża. Wyróżniamy urządzenia jednostopniowe, dwustopniowe i trójstopniowe.

Pierwszy z modeli to dość prosty sprzęt o niezbyt skomplikowanej konstrukcji. Głównymi elementami odśnieżarki są dwusuwowy silnik, wirnik i świder. Napędzane specjalnymi taśmami, obrotowe części ustawione są bardzo nisko przy podłożu, dzięki czemu zbierają śnieg i odrzucają go na bok. Jest to dobre rozwiązanie w domach jednorodzinnych, gdzie właścicielom zależy na uprzątnięciu chodnika czy podjazdów. Zwykle szczoty urządzenia mają szerokość od 50 cm do 55 cm. Konsumenci podkreślają jednak, że odśnieżarka świetnie radzi sobie jedynie na twardym terenie m.in. betonie lub kostce. Nie zaleca się jednak używania sprzętu na grząskim gruncie pokrytym np. kamyczkami. Bezpośredni kontakt wirnika i ziemi powoduje, że wraz z opadem wymiatane jest również podłoże.

Jeśli zależy Ci na mocniejszym sprzęcie, o większych możliwościach, zastanów się nad zakupem dwustopniowej odśnieżarki z czterosuwowym silnikiem. Jej praca jest podobna do modelu jednostopniowego, jednak zarówno świder, jak i wirnik obracają się ze znacznie większą prędkością. To tworzy swego rodzaju tunel powietrzny, który zasysa śnieg i transportuje go do specjalnej rury. Następnie zbita bryła wyrzucana jest z dużą prędkością w kierunku, gdzie ustawiony został wylot. Z racji tego, że wałek nie dotyka podłoża nie narusza ziemi, co daje nam pewność, że z danej powierzchni zostanie usunięty jedynie śnieg. Dodatkowo należy zauważyć, że łyżka tego typu pojazdu jest znacznie większa niż w przypadku urządzeń jednostopniowych, dzięki czemu sprzęt działa o wiele efektywniej i szybciej radząc sobie z bardzo dużymi zaspami.

Trójstopniowe odśnieżarki kupowane są głównie przez większe przedsiębiorstwa dysponujące dużymi powierzchniami. Często decydują się na nie również profesjonalne firmy, których działalność polega na odśnieżaniu dróg i chodników miejskich. Sprzęt wyposażony jest w dwa metalowe wirniki, które kierują śnieg i lód na środek łyżki. Zawartość zostaje pokruszona i wydalona rurą poza urządzenie. Z racji tego, że odśnieżarka wyposażona została w mocny silnik, jest w stanie wbić się w zamarznięte zaspy usuwając je i wyrzucając nawet na odległość 15 m.

 

Napęd

Dobrej jakości sprzęt pozwoli Ci w szybki i wygodny sposób pozbyć się śniegu z określonej powierzchni. Z tego względu postaraj się skupić na urządzeniach, które posiadają napęd. Jest to niezwykle ważne udogodnienie, ponieważ dzięki niemu nie będziesz musiał używać siły do popychania ciężkiego śniegu. Co więcej, zastosowanie napędu nie skutkuje znacznym wzrostem spalania, dlatego też nie należy obawiać się o podniesienie kosztów eksploatacyjnych sprzętu.

Jeśli zależy Ci na odśnieżarce o najlepszych parametrach, pomyśl o zakupie modelu wyposażonego w dwa koła po każdej stronie. Takie rozwiązanie pozwoli Ci uniknąć ślizgania się opon na lodzie i zakopywania się sprzętu.

Dość ważną właściwością jest również sposób włączania napędu. Bardzo często producenci montują w swoich modelach standardową skrzynię biegów. Zobacz więc, ile rodzajów prędkości masz do wyboru oraz sprawdź, czy dane urządzenie posiada funkcję jazdy wstecznej. Konsumenci uważają, że najlepsza odśnieżarka spalinowa powinna być wyposażona przynajmniej w 3 biegi.

 

Oświetlenie

Zimą bardzo szybko zachodzi słońce. Z tego względu, jeśli zechcesz odśnieżyć podwórko tuż po powrocie z pracy, zapewne  będziesz musiał wykonywać tę czynność w ciemności. Jeśli Twój plac jest słabo oświetlony powinieneś zastanowić się nad zakupem odśnieżarki wyposażonej w światła. Takie rozwiązanie znacznie ułatwi Ci pracę i pozwoli na dokładniejsze oczyszczenie danej powierzchni.

 

 

Traktorek

Na rynku dostępne są również bardziej zaawansowane sprzęty. Wyglądem przypominają one niewielki traktorek z przymocowaną z przodu łyżką. Zwykle tego typu urządzenie posiada dodatkowo opcję koszenia. Jest to jednak dość drogie rozwiązanie. Z tego powodu odśnieżarki kupowane zwykle przez właścicieli bardzo dużych placów.

 

Odśnieżarki spalinowe w dobrych cenach

Odśnieżarki spalinowe są dość popularnym sprzętem. Dobrej klasy urządzenie kupisz już za niecałe 700 zł. Jeśli jednak zależy Ci na wygodnym i profesjonalnym rozwiązaniu, musisz przygotować się na wydatek nawet 3500 zł

 

 

Najlepsze odśnieżarki spalinowe w 2020 roku

 

Śnieżne zaspy na podjeździe utrudniają Ci wyjechanie z posesji? Przeczytaj nasz ranking odśnieżarek spalinowych. Opisaliśmy w nim 5 wydajnych urządzeń, które pomogą w szybkim pozbyciu się białego puchu.

 

Nasze zalecenia

 

NAC GST 55

 

Model NAC GST 55 to nowoczesna odśnieżarka spalinowa, która posiada dodatkowy napęd. Urządzenie odznacza się szybką i wydajną pracą, przez co sprawdzi się nie tylko na podjazdach, ale i dużych powierzchniach na działkach. Moc silnika to aż 5,5 kW, więc sprzęt poradzi sobie nawet z dużymi zaspami.

Model jest bardzo trwały, przez co może być używany również przy dużych opadach. Producent zapewnia, że maszyna zbierze pokrywę śniegu, której wysokość sięga do 42 cm. Odśnieżarka ma również dyszę, która odpowiada za wyrzucenie śniegu. Element ten jest regulowany, maksymalny dystans wyrzutu to 9 m. Przy kołach znajdują się płozy, które gwarantują swobodne poruszanie się. Szerokość robocza urządzenia to 56 cm. W czasie pracy poziom hałasu nie przekracza 90 dB.

Produkt jest stosunkowo drogi, jednak gwarantuje wydajną pracę. Przekonało to wielu konsumentów do zainwestowania w maszynę. Poza tym wykonano ją z dobrej jakości materiałów, które są odporne na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, jak również uszkodzeń mechanicznych.

Odśnieżarka NAC GST 55 ma moc 4000 W, a jej szerokość odśnieżania wynosi 56 cm. Sprzęt wyposażono w silnik o pojemności skokowej 163 cm3.

Zalety
Bieżnikowane opony:

Sprzęt ma duże, bieżnikowane koła, które zapewniają mu dobrą przyczepność do podłoża. Gwarantuje to komfortowe prowadzenie maszyny po śniegu.

Mocny silnik:

To odśnieżarka z mocnym silnikiem, który jest bezawaryjny i niezawodny. Możemy szybko uruchomić maszynę nawet w mroźny dzień.

Regulacja kierunku wyrzutu śniegu:

Model wyposażono w komin obracający się o 160 stopni. Daje nam to możliwość regulowania kierunku wyrzutu odgarniętego śniegu.

Funkcja rozdrabniania lodu:

Z pomocą sprzętu nie tylko odśnieżymy posesję czy chodnik, ale też pozbędziemy się zalegającego lodu. Umożliwiają to umieszczone na przodzie obudowy zęby.

Wytrzymałość:

Do produkcji odśnieżarki użyto solidnych materiałów. To sprawia, że model nie jest podatny na uszkodzenia mechaniczne.

Wady
Niewygodna rączka:

Część osób twierdzi, że rączka przeznaczona do prowadzenia sprzętu jest za mała i trudno ją pewnie chwycić, w szczególności w rękawiczkach.

 

 

 

 

Lider KSO 6553 

 

Poszukując dobrej jakości odśnieżarki, polecamy zakupić Lider KSO 6553. Jest to model spalinowy, który dostosowano do ekstremalnych warunków. Dzięki temu nawet po obfitych opadach uporasz się z zalegającym puchem.

Maszyna została wykonana z dobrej jakości materiałów, które są odporne na działanie wilgoci i zimna. Nie musisz się również obawiać rozwijającej się korozji na metalowych elementach. Opony wyposażono w płozy, przez co łatwiej jest pokonać duże zaspy śnieżne. Koła są duże, co przekłada się na większy komfort poruszania się. Moc produktu to 6,5 kW, więc gwarantuje on wydajną pracę przez długi czas, bez konieczności wykonywania przerw. Szerokość robocza wynosi 53,5 cm, dlatego zbieranie śniegu przebiega bardzo szybko i sprawienie.

Choć nie jest to najtańszy produkt, jest on bardzo popularny wśród konsumentów. Sprzęt bardzo wygodnie się prowadzi, przez co odśnieżenie nawet dużej powierzchni nie zajmie Ci za dużo czasu. Nowoczesny silnik poradzi sobie nawet podczas pracy w ekstremalnych warunkach pogodowych.

Model Lider KSO 6553 ma silnik, którego pojemność skokowa wynosi 196 cm3. Szerokość robocza odśnieżarki to 53,5 cm, a moc – 6,5 KM.

Zalety
Ma 5 biegów:

Sprzęt ma 5 biegów pracy, 4 do przodu oraz 1 do tyłu. Pozwalają one na dostosowanie prędkości prowadzenia odśnieżarki do grubości zalegającej warstwy śniegu.

Uniwersalne zastosowanie:

Maszyna jest zasilana przez mocny silnik i została przystosowana do długotrwałej pracy. Można wykorzystać ją do odśnieżania posesji, chodnika, a także parkingu czy alejek w parku.

Przystosowanie do jazdy po śniegu:

Model jest w pełni przystosowany do jazdy po śniegu. Ma on 13-calowe koła typu snow. Test odśnieżarek spalinowych pokazał, że to jeden wygodniejszych w prowadzeniu sprzętów.

Kompaktowe wymiary:

Mimo że to solidna maszyna, nie zajmuje dużo miejsca w garażu, bo ma kompaktowe wymiary.

Wady
Generuje za duży hałas:

Nie jest to odśnieżarka pozbawiona wad. Jej posiadacze narzekają, że podczas pracy generuje zbyt duży hałas, który może przeszkadzać sąsiadom.

 

 

 

 

Hecht 9036

 

Model Hecht 9036 to dobra i tania odśnieżarka spalinowa, która służy do usuwanie zasp śnieżnych z podjazdów, podwórek, chodników czy dużych placów i ogrodów. Urządzenie jest wyposażone w nowoczesny silnik 4-suwowy o mocy 3,5 kW. Gwarantuje to wydajną pracę, bez konieczności przerywania jej. Producent zapewnia, że wewnętrzny mechanizm zadziała w każdych warunkach, nawet przy ekstremalnej pogodzie.

Prowadzenie maszyny jest proste i wygodne, gdyż rękojeść została tak wyprofilowana, by dobrze leżała w dłoni. Co więcej, element ten wyposażono w powłoką antypoślizgową, więc nawet przy dużej wilgoci, dłonie nie ześlizgną się. Silnik w tej odśnieżarce jest bardzo cichy, co wpływa na komfort pracy. Wysokość robocza wynosi 25 cm, a szerokość – 36 cm. Produkt wyposażono również w komin, który służy do wyrzutu śniegu. Można regulować jego ustawienie do 190 st.

Niewielka cena to nie jedyna zaleta modelu. Popularność odśnieżarki wśród konsumentów spowodowana jest wydajną i bezpieczną pracą. Poza tym pojazdem łatwo jest sterować, co dodatkowo wpływa na komfort użytkowania.

Maszyna Hecht 9036 ma moc 3,5 KM. To dobra odśnieżarka spalinowa do 800 zł, której szerokość robocza wynosi 36 cm.

Zalety
Do odśnieżania wąskich miejsc:

Sprzęt doskonale sprawdza się podczas odśnieżania terenów o mniej powierzchni. Biorąc pod uwagę jego szerokość roboczą, możemy bez trudu dotrzeć do wszystkich, nawet wąskich miejsc i alejek.

Obrotowy komin:

Komin odśnieżarki może obracać się o 190 stopni, co daje nam możliwość odrzucania śniegu w dowolną stronę. Nie ma ryzyka, że przypadkowo zasypiemy odśnieżone wcześniej miejsce.

Lekkość:

W porównaniu do podobnych sprzętów, to wyjątkowo lekki model (waży 23 kg). Z tego względu wyprowadzanie go z garażu i prowadzenie po śniegu nie stanowi problemu, także dla osób niemających dużo siły.

Wady
Za mała szerokość robocza:

Może się okazać, że szerokość robocza odśnieżarki jest zbyt mała, aby móc szybko odśnieżyć dużą posesję czy plac parkingowy.

 

 

 

 

Stiga ST 3262 PB 

 

Stiga ST 3262 PB to maszyna, która jest przystosowana do odśnieżania terenów o dużej powierzchni – posesji, parkingów, placów itp. Została ona wyposażona w silnik o mocy 3700 W. Odśnieżarka ma 5 biegów do przodu i 2 do tyłu, dlatego wygodnie się ją prowadzi we wszystkich kierunkach.

Sprzęt ma koła o średnicy 15 cali i komin wyrzutowy, który można obracać o 190 stopni (z pozycji operatora). Prezentowany model wyrzuca śnieg na odległość od 1 m do nawet 9 m. Odśnieżarka waży 83 kg, jej szerokość robocza wynosi 62 cm, a wysokość – 50 cm.

Odśnieżarka jest chwalona za to, że pozwala w krótkim czasie pozbyć się śniegu na rozległym terenie. Konsumenci twierdzą, że to solidna maszyna, a z jej obsługą poradzą sobie nawet osoby, które do tej pory odśnieżały przy pomocy zwykłej szufli. Obudowa sprzętu wykazuje odporność na uszkodzenia mechaniczne, dlatego nie powinny się na niej pojawić zarysowania oraz inne ślady użytkowania.

Odśnieżarka Stiga ST 3262 PB została wyposażona w silnik o pojemności skokowej 205 cm3 i mocy znamionowej 3700 W. Szerokość robocza sprzętu wynosi 62 cm.

Zalety
Wygodne prowadzenie:

Maszyna wyróżnia się m.in. wygodnym prowadzeniem. Ma ona 7 biegów – 5 do przodu i 2 do tyłu, co oznacza, że manewrowanie nią nie jest kłopotliwe.

Pozwala pozbyć się zasp:

Za sprawą odśnieżarki możemy szybko pozbyć się zasp na posesji. Pozwala ona na usunięcie nawet wysokiej warstwy śniegu (do 50 cm).

Szybka regulacja kierunku wyrzutu:

Sprzęt daje możliwość regulacji kierunku wyrzutu śniegu, co nie wymaga wyłączenia silnika. Możemy to szybko zrobić z pozycji operatora.

Wady
Niezbyt dobra przyczepność:

Choć w podstawie maszyny są koła o dużej średnicy, nie zapewniają dobrej przyczepności do podłoża. Często konieczne jest zamontowanie łańcuchów śnieżnych, ale trzeba je samodzielnie dobrać.

Za ciężka:

Wyprowadzanie odśnieżarki z garażu przy wyłączonym silniku nie jest proste. Maszyna waży ponad 80 kg i trzeba dużo siły, aby wypchnąć ją z budynku.

 

 

 

 

Murray MS55800

 

Odśnieżarka Murray MS55800 o mocy 5,5 KM jest polecana osobom szukającym niezawodnie działającego sprzętu. Nie ma ryzyka, że nie uda nam się uruchomić silnika w mroźny dzień. Poza ręcznym rozruchem, model jest wyposażony także w elektryczny system rozruchowy, który jest zasilany z sieci 230 V.

Szerokość robocza sprzętu wynosi 55 cm, a wysokość wlotu to 32 cm. Odśnieżarka waży 42 kg. Możemy złożyć jej rączkę, co ułatwia przewożenie w bagażniku samochodowym. Maszyna pozwala na wyrzut śniegu na odległość do 10 m, jej komin obraca się o 190 stopni.

Sprzęt przyda się osobom, które po odśnieżaniu posesji przy użyciu szufli skarżą się na ból pleców i rąk. Prowadzenie maszyny nie wymaga użycia dużej siły, poza tym można ją szybko uruchomić, niezależnie od temperatury otoczenia (i to bez konieczności zdejmowania rękawiczek, z uwagi na wygodny uchwyt linki). Jak twierdzą posiadacze odśnieżarki, nie jest ona zbyt hałaśliwa, dlatego jej częste używanie nie powinno zakłócić spokoju sąsiadów.

Murray MS55800 to odśnieżarka o mocy 5,5 KM. Ma ona silnik o pojemności skokowej wynoszącej 205 cm3. Szerokość robocza sprzętu to 55 cm.

Zalety
Łatwy rozruch:

Niezależnie od temperatury powietrza, na pewno uda nam się szybko uruchomić silnik maszyny. Wszystko ze względu na to, że odśnieżarkę wyposażono nie tylko w rozruch ręczny, ale i elektryczny system rozruchowy zasilany z sieci 230 V.

Możliwość przewożenia w aucie:

Sprzęt ma kompaktowe wymiary, a w dodatku pozwala na złożenie rączki. Z tego względu na pewno zmieści się on w bagażniku większego auta.

Wady
Mały zbiornik na paliwo:

Zbiornik na paliwo nie jest zbyt pojemny, dlatego wymaga częstego napełniania. To może wydłużyć całkowity czas odśnieżania posesji.

Podatna na uszkodzenia obudowa:

Obudowa odśnieżarki została wykonana z tworzywa sztucznego, przez co może się uszkodzić na skutek uderzenia kamieniem czy zmarzniętą grudą śniegu.

 

 

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Stiga ST 3255 P

 

Jeśli poszukujesz nowoczesnego sprzętu, który ułatwi Ci pozbycie się złogów śniegu z podjazdu, to Stiga ST 3255 P na pewno Cię zadowoli. Jest to odśnieżarka spalinowa, której szerokość pracy wynosi 55 cm. Produkt wyposażony jest w nowoczesny silnik SM 65 (moc to 3,4 kW), który odznacza się niezawodną pracą. Producent zapewnia, że maszyna będzie działać bezproblemowo nawet mimo ekstremalnych warunków atmosferycznych.

W czasie pracy można w prosty sposób regulować kierunek wyrzutu śniegu w zakresie 190 st., na wysokość do 8 m. Czynność ta odbywa się za pomocą komina ulokowanego w centralnym miejscu odśnieżarki. Ponieważ w produkcie zastosowano dwustopniowy wirnik, może on usuwać zaspy o wysokości do 40 cm.

Waga pojazdu to 62 kg, jednak odpowiednio dobrane koła (o wielkości 12 cali), gwarantują wygodne prowadzenie. Posiadają one płozy, co sprawia, że bez trudu pokonasz każdą zaspę. Opinie o odśnieżarkach spalinowych tej marki są bardzo pochlebne. Konsumenci uważają, że produkt został wykonany z wytrzymałych materiałów.

 

 

Agroma ST11576P

 

Wszystkim, którzy w okresie zimowym muszą uporać się z dużymi zaspami śniegowymi, polecamy Agroma ST11576P. Jest to wydajny sprzęt z mocnym silnikiem (BRIGGS&STRATTON 1150 Snow Series), który zdaniem producenta nie zawiedzie Cię nawet przy ekstremalnej pogodzie.

Szerokość pracy urządzenia to aż 76 cm. Poza tym maszyna posiada stalową rynnę wylotu, co zmniejsza prawdopodobieństwo awarii w przypadku zderzenia z bryłą lodu. Każdy użytkownik może samodzielnie ustawić kierunek wylotu śniegu oraz odległość wyrzutu. Produkt jest bardzo łatwy w manewrowaniu, co pozwala usunąć śnieg z niewielkich alejek. Do tego sprzęt posiada duże koła z płozami, które ułatwiają pokonanie zasp śnieżnych. Model posiada również oświetlenie robocze, co ułatwia pracę w późnych godzinach. Uchwyt, za który prowadzona jest maszyna jest podgrzewany. Dzięki temu nie przemarzną Ci dłonie.

Prezentowany model jest jednym z najdroższych sprzętów tego typu na rynku. Równocześnie gwarantuje on bardzo szybkie usuwanie śniegu, przez co wielu konsumentów zdecydowało się na jego zakup. Urządzenie jest dostosowane nie tylko do pracy na podjazdach, ale również na drogach i chodnikach.

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status