Odkurzacze do liści spalinowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 21.09.18

 

W sklepach możemy znaleźć różne, spalinowe odkurzacze do liści. Dlatego wybór tego odpowiedniego może okazać się trudnym zadaniem. Osoby mające problem z zakupem urządzenia ułatwiającego sprzątanie ogrodu zachęcamy do odwiedzenia naszej strony. Umieściliśmy tu specjalny ranking prezentujący najlepsze odkurzacze. Udało nam się je wybrać po sprawdzeniu obowiązujących trendów zakupowych i przeanalizowaniu opublikowanych w Internecie opinii. Okazało się, że pierwsze miejsce należy do urządzenia Stihl SH 86D. Sprzęt ma system antywibracyjny, dlatego podczas pracy nie odczuwamy drżenia powodującego zmęczenie rąk. Wspomniany model może pełnić funkcję dmuchawy, co pozwala na pozbycie się liści z trudno dostępnych miejsc. Dodatkowym atutem odkurzacza jest mocny silnik gwarantujący niezawodne działanie. Na drugim miejscu plasuje się Nac BVP254-1-BO. To produkt wyposażony w rozdrabniacz, który pozwala na redukcję objętości trafiających do worka zanieczyszczeń. Sprzęt jest bardzo lekki, na co wpływ ma przede wszystkim materiał wykonania obudowy i poszczególnych elementów konstrukcji. Ze względu na sposób zasilania odkurzacz zapewnia swobodę ruchów.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki spalinowy odkurzacz do liści kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Zalegające na trawie liście sprawiają, że ogród jesienią nie prezentuje się zbyt dobrze. Często jednak pozbywanie się ich przy pomocy grabi jest niezwykle męczące i czasochłonne. Dlatego warto przemyśleć zakup odkurzacza spalinowego. To sprzęt, dzięki któremu porządkowanie całej posesji staje się o wiele łatwiejsze. W sklepach można znaleźć wiele różnych produktów, dlatego wybór tego odpowiedniego często nie jest zbyt łatwy. W tym może pomóc nasz poradnik. Podpowiadamy w nim, jaki spalinowy odkurzacz do liści wybrać, aby być zadowolonym z zakupu.

 

 

Zalety spalinowych sprzętów

Odkurzacze do liści wyposażone w silnik spalinowy mają bardzo dużą moc i gwarantują niezwykle efektywne działanie. Z powodzeniem można je wykorzystać do pracy na rozległym terenie. Ze względu na sposób zasilania takie urządzenia dają nam swobodę ruchów. Możemy bez przeszkód posprzątać cały teren, gdyż nie ogranicza nas kabel. Poza tym, w przeciwieństwie do modeli akumulatorowych, nie musimy się zastanawiać, czy na pewno uda nam się skończyć pracę przed rozładowaniem baterii.

Choć odkurzacz spalinowy może okazać się nieco cięższy niż produkt elektryczny to bez wątpienia jest on bardzo skuteczny. Taki sprzęt doskonale radzi sobie nie tylko z opadającymi z drzew liśćmi. Z jego pomocą możemy posprzątać także drobne gałązki i inne, zalegające na trawniku zanieczyszczenia.

 

Moc

Moc to jedna z kwestii mających największy wpływ na to, jaki spalinowy odkurzacz do liści jest najlepszy. To ona decyduje o sile ssania urządzenia. Im mocniejszy produkt wybierzemy, tym szybciej i dokładniej uda nam się posprzątać ogród, działkę czy podjazd przed domem. Zazwyczaj moc spalinowych sprzętów wynosi od 500 W do 1500 W (niekiedy jest ona wyrażana w innej jednostce – koniach mechanicznych).

 

Prędkość przepływu powietrza

Poza mocą powinniśmy sprawdzić także prędkość przepływu powietrza. Jej wartość podpowie nam, jak praktyczne okaże się zakupione urządzenie. Uważa się, że sprzęty z prędkością przepływu do 250 km/h mogą zebrać lekkie, wyschnięte liście. Z kolei urządzenia zasysające zanieczyszczenia z szybkością do 300 km/h pozwolą nam pozbyć się również mokrych liści oraz gałązek.

 

Waga

Od wagi urządzenia zależy, czy będzie ono wygodne w użytkowaniu. Dlatego musimy się upewnić, że jesteśmy w stanie unieść wybrany model i że zdołamy go utrzymać przez kilkadziesiąt minut. Mimo dużej mocy spalinowe odkurzacze nie są bardzo ciężkie. Przeważnie ich waga nie przekracza 10 kg. To powoduje, że trzymające produkt dłonie nie męczą się za szybko i tym samym nie musimy robić częstych przerw na odpoczynek. Możemy więc posprzątać teren w krótszym czasie i zyskać chwilę dla siebie.

 

Pojemność worka na liście

Robiąc zakupy nie zapomnijmy sprawdzić, jaka jest pojemność worka na liście. Nie powinna ona być zbyt mała, gdyż ciągłe opróżnianie worka może po pewnym czasie stać się niezwykle uciążliwe. Z tego względu polecamy urządzenia wyposażone w worek o pojemności 40 l lub większej. Z takim odkurzaczem nawet praca na bardzo dużym terenie okaże się wyjątkowo przyjemna (często wystarczy jednorazowe wyrzucenie liści po zakończeniu sprzątania).

 

Sposób noszenia

Na obudowie odkurzacza spalinowego powinna znaleźć się rączka o odpowiednim kształcie. Zapewni ona mocny chwyt urządzenia. Niektóre produkty mają dodatkowo specjalny pas służący do zawieszenia sprzętu na ramionach. To powoduje, że możemy odciążyć dłonie, które w takim przypadku jedynie podtrzymują odkurzacz i ustawiają go we właściwej pozycji. To może być świetne rozwiązanie dla osób nie mających dużo siły fizycznej.

 

 

Funkcjonalność

Prosząc znajomych lub bliskich o pomoc w wyborze dobrego sprzętu do sprzątania ogrodu wiele osób słyszy, że najlepszy spalinowy odkurzacz do liści jest lekki i co ważniejsze, funkcjonalny. O praktyczności urządzenia decyduje przede wszystkim ilość dodatkowych opcji. Jedną z nich jest możliwość przełączenia trybu pracy na dmuchawę. To umożliwia nam zdmuchnięcie zanieczyszczeń z trawnika, bez zasysania ich do worka. Przypomina to zamiatanie miotłą, jednak przy pomocy specjalnego sprzętu zrobimy to szybciej i dokładniej.

Podczas porządkowania ogrodu może się także przydać rozdrabniacz. Tnie on liście na mniejsze cząstki zanim trafią do worka, w efekcie czego zajmują mniej miejsca (szacuje się, że ich objętość jest wówczas nawet 10-krotnie mniejsza). Poza tym tak rozdrobnione liście możemy wykorzystać jako kompost, czyli nawóz organiczny dla roślin. Zwykle proces jego dojrzewania trwa od 3 do 4 miesięcy, podczas gdy ten powstały z niepociętych liści jest gotowy do użytku dopiero po 10 miesiącach. Wykorzystując rozdrabniarkę, powinniśmy jednak zachować ostrożność, aby do rury zasysającej nie trafiły kamienie. Mogą one uszkodzić noże sprzętu.

 

Spalinowe odkurzacze do liści w dobrych cenach

Ceny za spalinowe odkurzacze do liści rozpoczynają się od kwoty 300 zł. Koszt niektórych modeli może przekroczyć 500 zł. To, ile wydamy na zakupach, zależy m.in. od tego, na produkt jakiej marki się zdecydujemy. Najdroższe są sprzęty oferowane przez duże i renomowane firmy. Przeważnie jednak gwarantują one niezawodne działanie i wiele dodatkowych funkcji ułatwiających utrzymanie porządku w ogrodzie.

 

Najlepsze odkurzacze do liści spalinowe w 2018 roku

 

Aby uzupełnić informacje zawarte w poradniku przygotowaliśmy także ranking spalinowych odkurzaczy do liści. Prezentujemy w nim 5 urządzeń, z pomocą których sprzątanie ogrodu będzie prostym i wyjątkowo przyjemnym zadaniem.

 

Nasze zalecenia

 

Stihl SH 86D 

 

Odkurzacz spalinowy Stihl SH 86D o mocy 800 W (1,1 KM) świetnie nadaje się do oczyszczania zalegających liści z bardzo dużych powierzchni. Produkt ma płynną regulację obrotów i bogate wyposażenie dodatkowe. W zestawie otrzymujemy m.in. dwie dysze (okrągłą i płaską), które ułatwiają sprzątanie trudno dostępnych miejsc.

Urządzenie wyposażono w system antywibracyjny, który tłumi drgania powstające podczas pracy. To gwarantuje nam bardziej komfortowe użytkowanie sprzętu i zapobiega szybkiemu zmęczeniu rąk. Odkurzacz waży 5,6 kg, dlatego nawet osoby nie mające dużo siły nie powinny mieć problemów z utrzymaniem go. Poza tym produkt możemy wykorzystać, jako poręczną dmuchawę.

Z opinii wydawanych przez konsumentów wynika, że model Stihl SH 86D działa szybko i skutecznie. To sprzęt o profesjonalnym charakterze, który spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Ponieważ do produktu dołączono pas nośny mamy możliwość zawieszenia odkurzacza na ramieniu. To znacząco ułatwia dokładne sprzątanie działki czy ogrodu.

 

 

 

 

Nac BVP254-1-BO

 

Model Nac BVP254-1-BO to sprzęt o mocy 1 KM. Pojemność silnika wynosi 26 cm3. Urządzenie może nam służyć nie tylko jako odkurzacz, ale też poręczna dmuchawa do liści. To daje nam możliwość sprzątania zanieczyszczeń w sposób, jaki nam najbardziej odpowiada. Wszystkie elementy produktu są mocowane na wcisk i specjalne zaczepy, więc ich demontaż jest bardzo prosty.

Istotną zaletą odkurzacza jest to, że wyposażono go w rozdrabniacz, który tnie zasysane liście na mniejsze części (zanim trafią do worka). Sprzęt ma wygodny uchwyt, na którym znajdują się przyciski sterujące. Co więcej, rury oraz wszystkie elementy łączące poszczególne części konstrukcji zostały wykonane z tworzywa sztucznego. To powoduje, że urządzenie jest wyjątkowo lekkie (waży ono 4,8 kg).

Konsumenci chwalą opisany wyżej model głównie za funkcjonalność. Ten dobry i tani spalinowy odkurzacz do liści ma wygodny pasek naramienny i 50l worek na zanieczyszczenia. Nie trzeba go więc często opróżniać, nawet podczas sprzątania terenu o bardzo dużej powierzchni.

 

 

 

 

Stiga SBL 327 V 

 

Stiga SBL 327 V to odkurzacz, który pozwoli nam szybko oczyścić z liści trawnik, podjazd czy przydomowy ogródek. Moc urządzenia wynosi 800 W (1,09 KM), a maksymalna prędkość przepływu powietrza to 260 km/h. Sprzęt został wyposażony w wiele udogodnień. Należy do nich zaliczyć system antywibracyjny, wygodny uchwyt, a także 55l worek na zanieczyszczenia.

Prezentowany model waży 4,8 kg. To produkt 2w1, gdyż po demontażu odpowiednich części zmienia się w dmuchawę. Ze względu na to, że do zestawu dołączono szelki możemy zawiesić odkurzacz na ramionach i tym samym precyzyjniej nim manewrować. Model marki Stiga ma dwusuwowy silnik o pojemności 27,6 cm3.

Najważniejsze atuty urządzenia to: niewielkie gabaryty, duża moc i bezawaryjność. Sprzęt jest ponadto wytrzymały i odporny na uszkodzenia. Wszystko ze względu na solidny materiał wykonania obudowy. Wielu użytkowników przekonuje, że produkt świetnie zastępuje tradycyjne grabie. Dzięki niemu sprzątanie zalegających liści jest o wiele łatwiejsze.

 

 

 

 

Hecht 9254 

 

Przedstawiamy odkurzacz spalinowy Hecht 9254 o mocy 1 KM. Sprzęt jest zasilany dwusuwowym silnikiem o pojemności 25,4 cm3. W razie konieczności urządzenie może nam posłużyć jako dmuchawa do liści. Maksymalna prędkość przepływu powietrza w przypadku wspomnianego modelu wynosi 148 km/h.

Odkurzacz ma 50l worek na liście. Zanim zanieczyszczenia do niego trafią, są cięte na mniejsze kawałki przez wbudowaną rozdrabniarkę. Produkt waży 5,8 kg. Uruchamia się go poprzez pociągnięcie specjalnej linki. Ponieważ producent wyposażył urządzenie w blokadę manetki gazu, nie musimy podczas pracy wciąż trzymać za spust.

Po zapoznaniu się z opiniami konsumentów na temat powyższego odkurzacza można wywnioskować, że sprzęt doskonale sprawdza się do sprzątania zarówno małych, jak i bardzo dużych terenów. Ze względu na mocny silnik model Hecht 9254 działa niezawodnie i daje możliwość pozbycia się liści oraz drobnych gałązek z trudno dostępnych miejsc. Warto również wspomnieć, że urządzenie jest bardzo poręczne, na co ma wpływ wygodny pas nośny.

 

 

 

 

Mcculloch GBV325

 

Sprzęt Mcculloch GBV325 ma wytrzymałą obudowę wykonaną z tworzyw sztucznych. Moc produktu to 700 W, z kolei maksymalna prędkość przepływu powietrza to 324 km/h. Opisywany model możemy wykorzystać zarówno jako odkurzacz, jak i dmuchawę. Ma on też funkcję rozdrabniania liści, co pozwala uniknąć zbyt częstego opróżniania worka.

Wygodny uchwyt i niewielkie wymiary pozwalają na niezwykle komfortową pracę. Urządzenie ma zbiornik na paliwo o pojemności 0,54 l i dwusuwowy silnik. Na uwagę zasługuje również wygląd sprzętu. Jest on dostępny w kolorze czarnym, dlatego prezentuje się elegancko i profesjonalnie.

Opinie o spalinowych odkurzaczach do liści marki Mcculloch są pochlebne, co jest dowodem na to, że są to praktyczne i niezawodne urządzenia. Model GBV325 jest chwalony przez konsumentów za łatwą obsługę oraz niski poziom emitowanego hałasu. Wspomniany sprzęt zmienia nieprzyjemny obowiązek sprzątania liści w relaksującą czynność.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...