Ranking 5 najlepszych odkurzaczy do liści w 2021

Ostatnio aktualizowane: 22.01.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Odkurzacz do liści – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Utrzymanie porządku na tarasie i ogrodzie nie jest proste, zwłaszcza w okresie jesiennym, gdy miejsca te pokryte są liśćmi. Jeśli problem ten jest Ci bliski, polecamy zainwestowanie w odkurzacz, który upora się z takimi zabrudzeniami. Po wnikliwych badaniach rynku możemy stwierdzić, że Karcher BLV 36-240 to najlepszy odkurzacz do liści dostępny na rynku. Duża moc produktu zapewnia wydajną pracę przez długi czas. Poza tym imponująca prędkość nadmuchu pozwala na szybkie uporanie się z liśćmi. Sama obsługa produktu jest prosta i intuicyjna, co przekłada się na komfort pracy. W górnej części obudowy znajduje się regulator prędkości, więc dostosujemy tryb pracy do zabrudzenia i sprzątanej powierzchni. Zanim zebrane liście trafiają do zbiornika, zostają rozdrobnione, więc możemy posprzątać większą powierzchnię bez konieczności opróżniania pojemnika. Alternatywą dla tego produktu jest Gardena Ergojet 3000 9332-20. Urządzenie sprawdzi się podczas wielu prac ogrodowych, również podczas zbierania śmieci. 

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki odkurzacz do liści kupić?

 

Jesienią nasze balkony i tarasy zostają pokryte spadającymi liśćmi. Naturalnie możemy spróbować je usunąć przy pomocy grabi lub nawet ręcznie, jednak czynność ta zajmuje dość dużo czasu. Znacznie prostszym rozwiązaniem jest zainwestowanie w odkurzacz do liści, który pomoże Ci się uporać z zabrudzeniami w krótkim czasie. Jeśli zastanawiasz się,  jaki odkurzacz do liści wybrać zapraszamy do dalszej części naszego artykułu. Postaramy się przybliżyć Ci najważniejsze elementy tego typu produktów, abyś podjął świadomą decyzję.

 

 

Sposób zasilania

W pierwszej kolejności powinieneś zwrócić uwagę na to, jak zasilany jest sprzęt, który Cię interesuje. Pierwszym typem urządzeń są odkurzacze spalinowe, które są popularne, gdyż mają dużą moc. Takie sprzęt polecane są osobom, które będą używać urządzenia nie tylko na balkonie, ale na całej powierzchni ogrodu. Atutem takich produktów jest brak przewodu, który krępuje ruchy. Jednak  musisz liczyć się z wydatkami na gaz lub paliwo, które są niezbędne do pracy maszyny.

Drugim typem odkurzaczy są urządzenia elektryczne, które zasilane są prądem. Z tego powodu, przed jego zakupem upewnij się, jak długi jest przewód. Standardowo modele wyposażone są w kabel liczący około 30 m, więc maszyna sprawdzi się na niewielkich działkach. Do zalet produktu zaliczamy cichą pracę oraz niewielką wagę.

Trzecim rodzajem są odkurzacze akumulatorowe, które nie ograniczają naszej pracy kablem. Dzięki temu, możemy sprzątać każdy metr kwadratowy działki. Pamiętaj jednak, że akumulator ma określony czas pracy, więc wymaga dużego pośpiechu podczas sprzątania liści.

 

Moc

Najlepszy odkurzacz do liści posiada mocny silnik, gdyż zapewnia to szybką i wydajną pracę. Słabe urządzenia mogą nie poradzić sobie z dużymi powierzchniami. Poza tym niewielka moc zmusza nas do wykonywania regularnych przerw w pracy, gdyż w przeciwnym razie silnik może ulec awarii.

Najbardziej wydajne są produkty spalinowe, których moc waha się od 2500 W do nawet 3000 W. Z tego właśnie powodu, to właśnie te modele polecane są właścicielom dużych posesji. Maszyna może pracować nieprzerwanie przez kilka godzin, więc w ciągu jednego dnia pozbędziesz się wszystkich niechcianych liści.

Bezprzewodowe odkurzacze elektryczne mają moc, która zazwyczaj nie przekracza 1000 W. Z tego powodu, zalecamy ich używanie na niewielkich powierzchniach, gdzie łączny czas pracy nie przekroczy 30 min. Natomiast kablowe odkurzacze elektryczne mają zazwyczaj moc okolo 3000 W. Będą więc przydatne do większych powierzchni.

Ilość watów wpływa również na moc ssącą, co bezpośrednio oddziałuje na komfort naszej pracy. Naturalnie im silniejszy jest silnik, tym szybciej odkurzysz liście. Jeśli jednak wybierzesz urządzenie o niewielkiej mocy, to siła ssania również będzie mniejsza, więc czas potrzebny na odkurzenia całego ogrodu zostanie wydłużony.

 

Waga

Wiele osób wciąż zadaje pytanie: jaki odkurzacz do liści jest najlepszy, jak nie  kupić kiepskiej jakości sprzętu. W odpowiedzi na te pytanie chcielibyśmy zwrócić uwagę nie tylko na wydajność, ale również komfort pracy. Dlatego przed dokonaniem zakupu sprawdź, ile waży model, który Cię interesuje. Oczywiście osoby o większej tężyźnie fizycznej mogą pozwolić sobie na cięższe sprzęty, a słabsi użytkownicy na lżejsze. Waga produktów waha się od 2 kg do nawet 10 kg.

Jeśli jednak interesuje Cię cięższy sprzęt  zainwestuj w dodatkowy pas, przy pomocy którego zawiesisz sprzęt na ramieniu i odciążysz tym samym dłonie oraz kręgosłup.

 

Hałas

Ponieważ w czasie pracy odkurzacz znajduje się bardzo blisko naszego ciała, generowany przez niego dźwięk mocno oddziałuje na nasze uszy. Duży hałas może powodować migrenę u użytkownika i negatywnie wpłynąć na jego samopoczucie. Zdaniem specjalistów, najcichsze urządzenia generują dźwięk na poziomie 90 dB i są to sprzęty elektryczne. Z kolei produkty spalinowe są w stanie wytworzyć hałas przekraczający 100 dB. Zwróć uwagę na ten właśnie parametr i jeśli wybierasz głośniejszy sprzęt, zainwestuj w słuchawki chroniące Twój słuch. Chcemy zauważyć, że  wielu producentów dołącza do odkurzacza słuchawki.

 

 

Pojemność worka

Ważnym elementem wyposażenia jest pojemnik, w którym gromadzą się zasysane liście. Ważne, aby zbiornik był na tyle pojemny, abyśmy nie musieli co chwila przerywać pracy w celu jego opróżnienia. Równocześnie dostosuj wielkość worka do powierzchni Twojego ogrodu. Pojemniki mieszczące 20 l sprawdzą się na niewielkich posesjach, tarasach i balkonach. Jeśli jednak masz duży ogród, zainwestuj w sprzęt z 70 l workiem.

 

Odkurzacze do liści w dobrych cenach

Cena urządzenia jest uzależniona od jego parametrów. Z tego powodu, już za 100 zł dostaniemy niewielkie odkurzacze do liści, które wyposażone są w małe worki. Tego typu sprzęty sprawdzą się tylko na balkonach lub średniej wielkości tarasach. Osoby, które chcą używać sprzętu w ogrodzie muszą się przygotować na wydatek między 300 zł – 700 zł. Pamiętaj jednak, że zakup zbyt słabego produktu zmusi Cię do robienia regularnych przerw w pracy, co zdecydowanie wydłuży czas sprzątania. Dlatego polecamy zainwestować w mocniejszy odkurzacz z większym workiem. Przy jego pomocy zebranie liści zajmie nam kilkanaście minut.

 

 

5 najlepszych odkurzaczy do liści. Opinie w 2021 roku

 

Idealnie wyczyszczone podwórko bez liści – aby osiągnąć taki efekt trzeba spędzić wiele godzin na porządkach. Zwłaszcza, gdy do dyspozycji mamy tylko zwykłe grabie. Jeśli jesteś fanem usprawnień i nowoczesnych rozwiązań, specjalny przyrząd do czyszczenia na pewno przypadnie Ci do gustu. Nasz ranking odkurzaczy do liści to zestawienie najlepszych sprzętów, które przyspieszą wszystkie prace w ogrodzie.

 

1. Dmuchawa Akumulatorowa, Odkurzacz do Liści Karcher BLV 36-240

 

Posiadaczom przydomowych ogrodów polecamy odkurzacz do liści Karcher BLV 36-240. Jest to sprzęt akumulatorowy, który potrafi nie tylko zasysać czy wydmuchać liście, ale też rozdrobni rozmaite odpady ogrodowe, aby mogły zasilić przydomowy kompostownik. Na wygodę użycia wpływa fakt, że użytkownik może dowolnie, według własnych, aktualnych potrzeb odpinać rury ssące i nadmuchowe, co zmniejsza wagę sprzętu i ułatwia manewrowanie nim, a także przyczynia się do mniejszego zmęczenia pracą. Użytkownicy zauważają, że odkurzacz poradzi sobie z zasysaniem również mokrych i posklejanych liści. Wpływ na to ma przepływ powietrza na poziomie 770 m³/h i wydajny silnik bezszczotkowy.

Zasysane odpady ogrodowe gromadzone są w 45 litrowym worku. Pracą urządzenia w pełni zarządza użytkownik, bo ma do dyspozycji płynną regulację pomiędzy nadmuchem i odkurzaniem z funkcją wykorzystania obu opcji na raz, a także dostosowania prędkości pracy w zależności od potrzeb. Wymiary odkurzacza wynoszą: Długość 1290 mm, szerokość 230 mm, wysokość 380 mm, a jego waga wynosi (bez dołączonych akcesoriów) 4,2 kg. Współpracuje on z akumulatorami 36V o pojemności 2,5Ah lub 5,0Ah, a czas ich ładowania do pełnej gotowości za pomocą szybkiej ładowarki wynosi 78 lub 138 minut.

Według naszej analizy, najchętniej kupowanym odkurzaczem ogrodowym jest obecnie Karcher BLV 36-240. Pracuje on w trybie zarówno odkurzacza, jak i dmuchawy.

Zalety
Kompaktowe wymiary:

Sprzęt ma wymiary: Długość 1290 mm, szerokość 230 mm, wysokość 380 mm oraz waży bez dołączonych akcesoriów 4,2 kg. Takie parametry sprawiają, że łatwo nim manewrować, dlatego nie powoduje zmęczenia operatora.

Funkcje:

Odkurzacz pracuje w trybie zasysania i wydmuchiwania. Może także rozdrabniać zebrane ogrodowe śmieci. Sprawia to, że narzędzie spełni wszystkie funkcje porządkowe w ogrodzie.

Odpady mokre:

Ważną funkcjonalnością Karcher BLV 36-240 jest możliwość usunięcia odpadów nie tylko suchych, ale też mokrych złogów posklejanych liści. Te szczególnie trudne do usunięcia śmieci bez trudu sprzątnie opisywany model.

Uchwyt i rolki:

Jako że praca w ogrodzie to męczące zajęcie, operator odkurzacza ma do dyspozycji dwuręczny uchwyt i rolki prowadzące (odpinane), dzięki którym ciężar sprzętu jest odpowiednio rozłożony, a praca przebiega sprawniej.

Pojemny worek:

Worek na odpady zasysane do wnętrza urządzenia wynosi 45 l. Pojemność ta, przy opcji rozdrabniania wpadających do niego odpadów, gwarantuje długi czas sprzątania bez potrzeby opróżniania worka.

Wady
Akumulator:

Urządzenie jest przystosowane do pracy z akumulatorem 36V o pojemności 2,5Ah lub 5,0Ah, jednak nie dołączono go do zestawu i użytkownik musi akumulator dokupić oddzielnie.

 

 

 

 

2. Elektryczna Dmuchawa/Odkurzacz do Liści Gardena Ergojet 3000 9332-20

 

4-gardena-ergojet-3000-9332-20Odkurzacz Gardelina ErgoJet 3000 9332-20 to kolejna propozycja w naszym zestawieniu. Jego moc wynosi 3000 W, a prędkości nadmuchu to nawet 310 km/h. Oczywiście można ją regulować, dostosowując do stopnia zanieczyszczeń, czy sprzątanej powierzchni. Urządzenie ma kosz o pojemności 45 litrów, a dzięki rozdrabniaczowi do liści o stopniu rozdrobnienia 16:1, pozwoli nam wyczyścić naprawdę duży obszar, bez konieczności opróżniania pojemnika na odpadki.

Model ErgoJet 3000 to świetny sprzęt, który doskonale sprawdza się jako dmuchawa, rozdrabniacz liści i odkurzacz. System ClickFit sprawia, że bez problemu zmienimy funkcję urządzenia. Natomiast jego niewielka waga ułatwi nam przenoszenie i zapewni komfort w czasie pracy.

Produkt ten ma również ergonomiczny uchwyt wykonany z miękkich elementów, dzięki czemu praca staje się dużo łatwiejsza. Nie można też zapomnieć o świetnej wydajności. Model ten zasysa aż 17 litrów odpadków na sekundę. Dzięki takim rozwiązaniom, urządzenie zyskało wiele pozytywnych opinii użytkowników.

Odkurzacz Gardena ErgoJet 3000 9332-20 to sprzęt o mocy 3000 W. Prezentowany model ma kosz o pojemności 45 l, rozdrabniacz 16:1, i wydmuchuje powietrze z prędkością 310 km/h. Urządzenie zasysa 17 litrów liści na sekundę.

Zalety
Funkcjonalność:

ErgoJet 3000 to funkcjonalny sprzęt, który działa jako dmuchawa, rozdrabniacz i odkurzacz.  System ClickFit pozwala nam w łatwy sposób zmienić funkcje. Przez to obsługa urządzenia jest bardzo łatwa.

Regulacja:

Pracę urządzenia można swobodnie regulować, aby dostosować ją do czyszczonej powierzchni. Jeśli masz mały taras do posprzątania nie musisz pracować z największą mocą, która pobiera dużo energii.

Duży kosz:

Odkurzacz do liści ma kosz o pojemności 45 litrów, a do tego rozdrabniacz, więc zmieści się w nim dużo liści. W czasie sprzątania nie musimy ciągle sprawdzać, czy pojemnik wymaga opróżnienia.

Waga:

Wiele osób zauważa, że sprzęt nie jest zbyt ciężki, więc jego przenoszenie nie stanowi większego problemu. Nawet długa praca nie będzie dla naszych rąk zbytnim obciążeniem.

Uchwyt:

Wygodny uchwyt wykonany z miękkich elementów sprawia, że praca jest łatwiejsza i wydajniejsza. Możemy go trzymać przez kilkanaście minut bez obawy o obtarcie i nadwyrężenie dłoni.

Wady
Długi kabel:

Osób szukającym urządzenia do małych powierzchni może przeszkadzać długi kabel plątający się pod nogami podczas sprzątania.

 

 

 

 

3. Odkurzacz Ogrodowy Black&Decker GW3030

 

2-blackdecker-gw3030W naszym zestawieniu chcielibyśmy także zaprezentować Black&Decker W3030. Prędkość wydmuchu wynosi aż 418 km/h i umożliwia wykonanie nawet najcięższych prac związanych ze sprzątaniem ogrodu w bardzo krótkim czasie. Duża moc zasysania pozwala nam usunąć nawet bardzo mokre liście. Ogromną zaletą będą świetne noże, które dokładnie rozdrabniają odpadki i zmniejszają ich objętość.

Aby dopasować moc odkurzacza do naszych potrzeb, w urządzeniu zamontowano przełącznik pozwalający na zmianę prędkości (od 230 do 418 km/h), co dodatkowo ułatwia pracę. Ponadto sprzęt ten ma 50-litrowy, wygodny worek, który pozwala na uprzątniecie dużej ilości liści i śmieci bez konieczności opróżniania kosza.

Ponieważ moc urządzenia to aż 3000 W, w zaledwie minutę zasysa nawet 14 m3 liści, a więc szybko i sprawnie poradzimy sobie z jesiennymi lub wiosennymi porządkami. Model ten ma dodatkowy pas do przenoszenia, który ułatwia pracę.

Nie można też zapomnieć, że opinie o odkurzaczach do liści tej firmy są bardzo pochlebne. Użytkownicy tego modelu docenili świetną moc zasysania, wydajność, jak również mocną, trwałą i odporną na uszkodzenia konstrukcję.

Black&Decker W3030 to odkurzacz do liści, który ma moc 3000 W. Posiada system regulacji pracy. Może wytwarzać wydmuch o prędkości 30 km/h, jak również 418 km/h.

Zalety
Szybka praca:

Prędkość wydmuchu odkurzacza do liści wynosi aż 418 km/h i dlatego też umożliwia wykonanie najcięższych prac w ogrodzie. Szybko odkurzymy liście, nawet te mokre i ciężkie. Nie musisz spędzać kilku godzin w ogrodzie, aby go dokładnie posprzątać.

Noże:

Noże rozdrabniające pracują bardzo szybko i są ostre. Dokładnie zmniejszają objętość liści, dzięki czemu te nie zajmują zbyt wiele miejsca w koszu.

Regulacja:

Aby dopasować moc odkurzacza do naszych potrzeb, w urządzeniu zamontowano przełącznik pozwalający na zmianę prędkości (od 230 do 418 km/h), co dodatkowo ułatwia pracę.

Worek:

Sprzęt jest wyposażony w 50-litrowy worek, w którym mieści się sporo liści. Tak duża pojemność sprawia, że nie trzeba go ciągle opróżniać podczas pracy.

Wady
Nieszczelność:

Część osób zauważa, że sprzęt nie jest zbyt szczelny i podczas sprzątania chodnika piasek dostaje się do oczu.

 

 

 

 

4. Dmuchawa Spalinowa do Liści Stiga SBL 327 V

 

3-stiga-sbl-327-vCzysty trawnik, altana, ogród – Stiga SBL 327V ułatwi Ci prace ogrodowe. Zapomnij o męczącym sprzątaniu grabiami, odkurzacz przyspieszy wszelkie prace porządkowe. Urządzenie ma 2-suwowy silnik spalinowy, a więc nie musisz obawiać się, że w czasie eksploatacji nagle się rozładuje.

Wystarczy, że zaopatrzysz się w zapas paliwa i możesz wykonywać pracę w ogrodzie przez długie godziny. Model ma zbiornik paliwa o pojemności 0,45 l.  Przepustowość wydmuchu – 460 m/h – zapewnia świetny efekt w krótkim czasie. Maksymalna prędkość powietrza wynosi 72 m/s. Pojemność worka odkurzacza to 55 l, dzięki czemu bez jego opróżniania sprzątniemy dużą powierzchnię.

W komplecie znajdziemy też pojedyncze szelki stanowiące doskonałe podtrzymanie w czasie pracy. Urządzenie ma miękki, ergonomiczny uchwyt, który ułatwi nam pracę.

Ponadto waga 4,8 kg pozwala na wygodne użytkowanie. System antywibracyjny to dodatkowe, wygodne rozwiązanie sprawiające, że praca z tym sprzętem staje się przyjemniejsza. Użytkownicy tego produktu docenili jego świetną, trwałą obudowę oraz szybką, niezawodną pracę i bezawaryjność.

Stiga SBL 327V to sprzęt z 55 l zbiornikiem. Silnik spalinowy ma pojemność 0,45 l. Przepustowość wydmuchu prezentowanego modelu wynosi 460 m/h. Sprzęt waży 4,8 kg.

Zalety
Silnik:

2-suwowy silnik spalinowy, jest bardzo mocny, dzięki czemu nasza praca przebiega szybko i bezproblemowo. Nie musimy też obawiać się o to, że urządzenie rozładuje się podczas sprzątania, wystarczy mieć w garażu zapas paliwa.

Worek:

Pojemność worka na liście to aż 55 l, jest to jeden z największych zbiorników na rynku.

Szelki:

Pojedyncze szelki stanowią ułatwienie podczas pracy, podtrzymują odkurzacz.

Wady
Plastikowe elementy:

Niektórzy użytkownicy podają, że plastikowe elementy znajdujące się w dmuchawie są kiepskiej jakości i szybko ulegają uszkodzeniu.

Głośność pracy:

Jest to sprzęt spalinowy, który pracuje zdecydowanie głośniej niż urządzenia akumulatorowe. Warto zaopatrzyć się w specjalne słuchawki chroniące uszy.

 

 

 

 

5. Odkurzacz Ogrodowy Bosch ALS 30

 

1-bosch-als-30

Odkurzacza ogrodowego, którego nie mogło zabraknąć w naszym zestawieniu to ALS 30 firmy Bosch, oferującej najwyższej jakość produkty elektroniczne. To najlepszy odkurzacz do liści, który usprawni prace ogrodowe. Bez problemu sprzątniesz liście i różne śmieci. Ponieważ model ten jest niezwykle łatwy i bezpieczny w obsłudze, poradzi sobie z nim każda osoba.

Prezentowany odkurzacz ma ergonomiczny uchwyt gwarantujący równomierny rozkład wagi urządzenia, przez co w czasie eksploatacji nie odczuwamy dyskomfortu. Oczywiście sprzęt ten jest też stosunkowo lekki – waży 4,4 kg, lub 3,2 kg, gdy spełnia funkcję dmuchawy. Ogromne znaczenie ma rozdrabniarka liści. Jej wydajność wynosi 10:1. Natomiast pojemność worka to aż 45 litrów, dzięki czemu nie trzeba go często opróżniać.

Kosz na odpadki można łatwo odłączyć, a jego obsługa jest niezwykle prosta. Warto też wspomnieć, że został wykonany z wodoodpornej tkaniny. Moc silnika to 3000 W, a wydajność dmuchawy wynosi aż 800 m³/h.  Dzięki regulowanej prędkość nadmuchu do nawet 300 km/h, łatwo usuniemy również sklejone liście. W efekcie urządzenie zyskało wiele pozytywnych opinii użytkowników.

Bosch ALS 30 to sprzęt o mocy 3000 W, który ma prędkość nadmuchu 300 km/h. Urządzenie ma rozdrabniarkę do liści 10:1 i pojemnik 45 l. Jest to sprzęt zasilany prądem elektrycznym, który może pracować jako dmuchawa lub odkurzacz.

Zalety
Wygoda:

Urządzenie ALS 30 pozwala nam w wygodny sposób sprzątnąć liście i wykonać inne prace ogrodowe. Prezentowany model jest bezpieczny i łatwy w obsłudze. 

Uchwyt:

Uchwyt odkurzacza gwarantuje równomierny rozkład wagi urządzenia. W efekcie czego praca ze sprzętem jest dla nas komfortowa. Wpływa na to również waga sprzętu, która wynosi 4,4 kg.

Rozdrabniarka liści:

Rozdrabniarka liści 10:1 zwiększa wydajność urządzenia i nasz komfort podczas oczyszczania ogrodu, gdyż to dzięki niej w koszu mieści się więcej odpadków i nie musimy go ciągle opróżniać.

Kosz:

Duży, bo aż 45 litrowy kosz na odpadki, mieści dużo liści i innych zanieczyszczeń. Jego montaż i demontaż nie jest trudny. Dzięki temu nasza praca nie zajmuje zbyt dużo czasu.

Wady
Dostępność:

Produkt jest bardzo popularny, więc jego dostępność w sklepach jest ograniczona. Niestety pojawiają się trudności jeśli chodzi o zakup.

 

 

 

 

Jaki odkurzacz do liści – elektryczny czy spalinowy?

 

Sporo osób zastanawia się, jaki odkurzacz do liści jest polecany przez konsumentów – elektryczny czy spalinowy? Który z nich okazuje się wydajniejszym urządzeniem? Jeśli i Ty chciałbyś poznać odpowiedź na to pytanie, zapraszamy do lektury przygotowanego przez nas tekstu.

 

 

Jak działa elektryczny odkurzacz do liści?

Odkurzacz do liści, niezależnie od tego, w jaki sposób jest zasilany, ma za zadanie pomóc w uprzątnięciu ogrodu. Urządzenie wciąga liście i inne drobne odpadki naturalne, które znajdują się na trawniku czy kostce brukowej. Nie trzeba więc używać grabi i poświęcać dużo czasu na to, aby nasz ogród wyglądał schludnie. Model elektryczny może być zasilany sieciowo, akumulatorowo bądź sieciowo-akumulatrowo. W przypadku pierwszego ze sprzętów, aby móc z niego skorzystać, podłącza się go do źródła zasilania. Jeśli zdecydujemy się na zakup modelu wyposażonego w akumulator, będziemy mogli używać odkurzacza niezależnie od tego, czy mamy swobodny dostęp do źródła zasilania czy też nie.

 

Spalinowy odkurzacz do liści – działanie

Spalinowy odkurzacz do liści nie ma kabla zasilającego, a zbiornik na paliwo. Wiele osób potwierdza, że ten rodzaj zasilania urządzenia przekłada się na jego większą efektywność. Aby móc korzystać ze sprzętu nie trzeba pamiętać o ładowaniu akumulatora czy zakupie przedłużacza ogrodowego. Wystarczy zawsze mieć pod ręką kanister z paliwem, aby w razie konieczności uzupełnić zbiornik.

 

Wady i zalety elektronicznych i spalinowych odkurzaczy do liści

Wiesz już, czym różnią się poszczególne typy urządzeń i co zrobić, aby móc z nich skorzystać. Pora teraz przyjrzeć się ich wadom i zaletom. Ich wskazanie z pewnością rozwieje Twoje ewentualne wątpliwości. Zaczniemy od elektrycznych odkurzaczy do liści. Wiele osób podkreśla, że jednym z największych atutów modelu są kompaktowe wymiary i niewielka waga. Urządzenie wyposażone jest zwykle w wygodny pas naramienny, co przekłada się na większy komfort użytkowania. Nie musimy się martwić, że z uwagi na wagę urządzenia będziemy mieć problem z jego manewrowaniem. Jeśli wybierzemy model akumulatorowy, mamy pewność, że nic nie będzie krępowało naszych ruchów. Wśród zalet wymienić należy również to, że sprzęty elektroniczne nie emitują spalin i zwykle nie generują zbyt dużego hałasu w trakcie pracy. Wadą może okazać się to, że sporo dostępnych na rynku modeli ma niewielką moc, co przekłada się na mniejszą efektywność pracy. Wybierając urządzenie na prąd musimy także mieć na uwadze, że kabel zasilający może krępować nasze ruchy. W przypadku modeli akumulatorowych konieczne jest dbanie o systematyczne ładowanie baterii.

 

 

Największym atutem spalinowego odkurzacza do liści jest jego duża moc. W rezultacie przy pomocy urządzenia możemy bardzo szybko posprzątać w ogrodzie. Dodatkowym atutem sprzętu jest też to, że można go wykorzystywać na dużych powierzchniach, bez obaw o jego przegrzanie. Wygodne jest również to, że modelu nie trzeba podłączać do źródła zasilania ani ładować. Minusem okazuje się fakt, że sprzęt emituje spaliny, więc nie jest przyjazny dla środowiska. Wśród wad urządzenia wymienia się jego sporą wagę, jak również to, że często emituje ono nieznośny hałas.

 

Podsumowanie

Jeśli masz duży ogród i chcesz zaoszczędzić czas na jego pielęgnację, lepszym wyborem okaże się zakup spalinowego odkurzacza do liści. Osoby, którym zależy na tym, aby urządzenie było kompaktowe i łatwe w konserwacji powinny wybrać model zasilany prądem.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

EAN NAC VBE300-AS-H

 

EAN NAC VBE300-AS-H to dobry i tani odkurzacz do liści, który ułatwi nam sprzątnie działki. Posiada dwie wygodne funkcje – ssania i dmuchawy. Pierwsza z nich pozwala na zbieranie liści, a druga umożliwia gromadzenie odpadków w wybranym miejscu. Dzięki temu sami wybierzemy sposób, w jaki chcemy pozbyć się liści i innych śmieci.

Ponadto nadmuch jest stosunkowo silny i umożliwia czyszczenie miejsc trudno dostępnych, na przykład w altanie, czy pod krzakami. Dmuchawa firmy NAC wykonana jest z najwyższej jakości materiałów, dlatego jest to niezwykle wytrzymały i odporny sprzęt. Wyróżnia go mocny, wysokoobrotowy silnik elektryczny zapewniający doskonałą skuteczność.

Duży worek na odpady o pojemności 45 l, pozwoli nam wykonać prace na dużej powierzchni bez konieczności jego opróżniania. Moc znamionowa urządzenia wynosi 3000 W. Model ten ma mniejszą wydajność, niż nasze wcześniejsze propozycje, gdyż jego maksymalna prędkość powietrza wynosi do 270 km/h.  

Stanowi jednak świetną, tanią propozycję do każdego mniejszego ogrodu. Prace potrwają trochę dłużej, ale będziemy mieć pewność, że wszystko zostało sprzątnięty. Produkt jest ceniony przez użytkowników za mocną konstrukcję.

EAN NAC VBE300-AS-H to dobry odkurzacz do liści do 150 zł. Urządzenie ma worek o pojemności 45 l. Posiada silnik o mocy znamionowej 3000 W. Natomiast maksymalna prędkość wydmuchu sprzętu to 270 km/h.

Zalety
Funkcjonalność:

Urządzenie działa jako odkurzacz i dmuchawa, więc można go wykorzystać nie tylko do zbierania liści do worka, ale też jako sprzęt do odkurzania zanieczyszczeń. 

Nadmuch:

Bardzo silny nadmuch odkurzacza umożliwia czyszczenie trudnodostępnych miejsc i zapewnia nam szybką pracę.

Wady
Jakość obudowy:

Część osób narzeka na to, że ten odkurzacz do liści nie jest zbyt solidny, wygląda na awaryjny.

Biały kolor:

Konsumenci zauważają, że jest to produkt w kolorze białym, który szybko się brudzi.

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
2 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
Torman
Torman
2 years ago

Co za bzdury, przecież te odkurzacze z 1-2 miejsca nie są akumulatorowe!

DMCA.com Protection Status