Nożyce do żywopłotu spalinowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 19.11.17

Jakie spalinowe nożyce do żywopłotu kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Tematem tego poradnika będą spalinowe nożyce do żywopłotu w dobrych cenach. Dla wielu z nas ogród to nie tylko hobby, to wręcz pasja. Gdy tak jest, to wszystkie narzędzia pomagające w utrzymaniu go we właściwej formie są pożądane. Takim właśnie narzędziem są nożyce do żywopłotu. Właściwie bez nich nie da się żadnego żywopłotu utrzymać we właściwym porządku. Ale na rynku istnieje wiele rozmaitych rodzajów nożyc do żywopłotu i dla użytkownika kupującego taki sprzęt po raz pierwszy może być trudno wybrać właściwy sprzęt.  

Jakie spalinowe nożyce do żywopłotu wybrać?

Nożyce spalinowe są przeznaczone do znacznych obszarów, więc jeśli masz duży ogród, lub żywopłot, który okala Twoją działkę to takie nożyce jak najbardziej są przeznaczone dla Ciebie. Jednak wybierając model dla siebie zwróć uwagę na kilka elementów. Upewnij się, że nożyce do żywopłotu są wyposażone w efektywny system tłumienia drgań, zapewniający większą wygodę podczas ich użytkowania.

Drugim elementem wpływającym na wygodę użytkowania to długość ostrza tnącego. Dobrze jest wybrać o takiej długości, która będzie najbardziej optymalna do Twoich roślin. Poza tym z myślą o ochronie środowiska lepiej wybierać egzemplarze, które mają funkcję kontroli emisji spalin.

 

Dwustronne nożyce do formowania żywopłotu

Taki model najlepiej się nadaje do kształtowania krzewów. Dobrze też się spisuje, gdy żywopłot jest wysoki i sięga do wysokości ramion użytkownika. A gdy takie nożyce wyposażymy w regulowany uchwyt tylny, który zwiększa elastyczność i ergonomię użytkowania podczas cięcia bocznych części krzewów, to mamy już uniwersalne narzędzie.

 

Jednostronne nożyce do żywopłotu

Takie nożyce wykorzystamy głównie do cięcia dużych, prostych powierzchni. Gdy nożyce mają z jednej strony nóż tnący to może on być dłuższy przy stosunkowo niewielkiej wadze całego urządzenia. Dłuższe ostrza umożliwiają cięcie większej powierzchni jednym ruchem.

 

Nożyce do żywopłotów na wysięgniku

Taki rodzaj nożyc pozwala na przycinanie wysokich albo bardzo niskich żywopłotów. Pozwala to na obcinanie wysoko, bez użycia drabiny lub bardzo nisko, bez męczącego schylania się. Dodatkowo można tu listwę tnącą ustawić pod kątem, co pozwala na szybszą pracę, a silnik ustawiony, jako przeciwwaga w takim urządzeniu powoduje również, że obcinanie krzewów jest mniej męczące.

 

Jakie są najlepsze spalinowe nożyce do żywopłotu – ostrza

Nożyce do żywopłotów mogą mieć ostrza jednostronne, które służą głównie do długich, prostych cięć i sprawdzają się w szerokich i płaskich żywopłotach. Ostrza dwustronne są wykorzystywane do cięć bardziej precyzyjnych, gdy chcemy żywopłot przyciąć nadając mu fantazyjne i skomplikowane kształty. Gdy często używamy tego narzędzia w naszym ogrodzie, to warto też zaopatrzyć się w nożyce z wymiennymi nożami. Jeśli chodzi, o jakość ostrzy to najlepsze są te wycinane laserowo i szlifowane diamentowo. Takie ostrza charakteryzują się dużą twardością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne.

 

Inne ważne cechy nożyc do żywopłotu

Przy zakupie nowego sprzętu zwróć uwagę na jego uchwyt. Jest to narzędzie, które używa się stosunkowo długo, więc dobrze jest się przymierzyć do uchwytu maszyny, którą zamierzasz kupić. Uchwyt powinien być ergonomiczny i wygodny, a także przystosowany do trzymania oburącz. Najlepsze spalinowe nożyce do żywopłotu są też wyposażone w odboje zapobiegające kontuzjom stawów. Często też dobre modele są wyposażone w wysuwany teleskopowo uchwyt, pozwalający na obcinanie wysokiego żywopłotu bez drabiny, lub niskich krzaczków bez schylania się.

A niektóre modele mają ruchomy uchwyt, który pozwala na wygodną pracę zarówno w poziomie, jak i w pionie. Wystarczy zmienić położenie uchwytu i nożyce są zmienione z pracy pionowej na poziomą. Upewnij się też, czy noże mają osłonkę na czubku. Chroni ona przed zniszczeniem urządzenia podczas prac przy murach i blisko podłoża.

 

Dobre i tanie spalinowe nożyce do żywopłotu – moc

Zawsze kupując spalinowe nożyce do żywopłotu musisz zwrócić uwagę na moc silnika. To ta wartość decyduje, jak długo nożyce będą mogły pracować bez przegrzania, a także, jak grube gałęzie będziesz w stanie za ich pomocą uciąć. Gdy Twój żywopłot jest już wiekowy i posiada duże, grube i twarde gałęzie, lepiej się zaopatrzyć w urządzenie o mocy powyżej 600 W. Również silnik powinien mieć wysoki moment obrotowy, rzędu 60-80 Nm (niutonometrów). Wysoki moment obrotowy umożliwia szybkie cięcie.

Nożyce o takich parametrach poradzą sobie również z cięciem mokrego żywopłotu krzewów, czy też trawy. Generalnie nożyce spalinowe cechuje większa moc niż urządzeń zasilanych akumulatorowo, czy elektrycznie. Cięcie takimi nożycami również odbywa się szybciej, bo są bardziej efektywne.

 

Waga

Istotny element, gdy pracujesz długo i narzędzie zaczyna Ci ciążyć. Waga takiego urządzenia jest dość indywidualna dla każdego użytkownika, bo każdy z nas inaczej będzie to obciążenie odbierać. Generalnie przyjmuje się za stosunkowo lekkie narzędzie o wadze 3 kg. Ale są osoby, którym i 5 kg nie sprawia trudności w kilkugodzinnym przycinaniu krzewów.

 

Hałas

Wbrew obiegowej opinii spalinowe nożyce do żywopłotu nie muszą być bardzo głośne. Narzędzie dobrej jakości, posiadające nawet podwójne ostrze, może emitować niski poziom hałasu. Na ogół większość modeli emituje hałas od 85 dB do 105 dB.

 

 

Najlepsze nożyce do żywopłotu spalinowe w 2017 roku

 

Nasze zalecenia

 

Stiga SHP 60 252961002/14

 

Bardziej zaawansowani użytkownicy z pewnością mogą się zainteresować spalinowymi nożycami do żywopłotu Stiga SHP 60 252961002/14. Silnik dwusuwowy tego modelu ma moc 1,2 konia mechanicznego, co przekłada się na 850 W, a jego pojemność wynosi 24,5 cm³.

Taki silnik sprosta najcięższym pracom w Twoim ogrodzie. Mamy tu również podwójne ostrze o długości 55 cm (odstęp między zębami 28 mm), które radzi sobie z przycinaniem gałęzi o średnicy do 28 mm. Nóż ten jest szlifowany i hartowany, a także ostrzony laserowo.

Wygodę użycia podnosi uchwyt, który ma nie tylko ergonomiczny kształt, ale również jest regulowany w zakresie trzech stopni, co pozwala swobodnie wybrać sposób trzymania narzędzia. Również mamy tu zaawansowany system tłumienia wibracji, dzięki czemu praca jest mniej męcząca. Dość mała waga urządzenia, wynosząca 5,5 kg, pozwala na precyzyjne manewrowanie podczas cięcia.

Opinie o spalinowych nożycach do żywopłotu Stiga SHP 60 252961002/14, potwierdzają, że radzą one sobie dobrze z grubszymi gałęziami, użytkownicy chwalą także obracaną rękojeść, oraz atrakcyjny design.

 

 

 

McCulloch Ergolite 6028

Nasz ranking spalinowych nożyc do żywopłotu zawiera także model McCulloch Ergolite 6028. Jest to urządzenie o mocy silnika 600 W i pojemności skokowej 21,7 cm³. Silnik też został wyposażony w system tłumienia drgań, co czyni pracę dużo mniej męczącą. Producent podaje, że nożyce poradzą sobie z gałęziami o średnicy do 20 mm.

Model ten został wyposażony w system Soft Start i pompę paliwa, dzięki którym jest ułatwione uruchomienie urządzenia. Jego zbiornik paliwa ma pojemność 0,3 litra. A listwa tnąca, dzięki swojej długości 60 cm (z odstępem między zębami 28 mm) i obustronnym ostrzu zapewnia dużą wydajność, a bezpieczeństwo dają zintegrowane osłony ostrza.

Według producenta prędkość robocza tego urządzenia wynosi 4050 cięć/min. Mamy tu również regulowany, tylny uchwyt, co ułatwia trzymanie narzędzia, choć jego waga wynosi jedynie 5 kg. Użytkownicy przekazują informację, że jest to trwały sprzęt, który dobrze sobie radzi z grubszymi gałązkami, a także bardzo gęstymi żywopłotami.

 

 

 

Hecht 924

 

Wygodną pracę, bez użycia kabla zasilającego zapewniają nożyce Hecht 924. Mają one silnik dwusuwowy o pojemności 24,5 cm³ oraz mocy 1,1 kW. Silnik tak dużej mocy pozwala na szybkie przycinanie żywopłotu, co wpływa na tempo pracy. Maksymalna grubość gałęzi, z jakimi sobie poradzi to urządzenie wynosi 28 mm, a listwa tnąca o długości 64 cm jednym ruchem dokładnie przytnie dużą ilość krzewów na raz.

Natomiast duży odstęp pomiędzy zębami na listwie tnącej, wynoszący 2,8 cm, pozwala na cięcie grubych gałęzi, bez blokowania urządzenia.  Możemy ustawić urządzenie do własnych wymagań, gdyż ma ono uchwyt ustawiany w zakresie 180°, więc każdy użytkownik znajdzie dogodne ustawienie dla siebie. Waga tego modelu wynosi 5,4 kg, więc nie należy on do najcięższych w swojej kategorii mocy silnika.

Osoby, które używają ten model w swoim ogrodzie przekazują, że jest poręczny i wygodny w użytkowaniu i bardzo dobrze spisuje się przy pracach w ogrodzie. Ponadto nożyce są lekki i zgrabne.

 

 

 

Makita EH6000W

 

Niską emisją spalin, zgodną z obowiązującymi normami UE, może się pochwalić model Makita EH6000W. Ma on silnik spalinowy dwusuwowy o pojemności 22,2 cm³ i mocy 680 W. Zbiornik paliwa może zmieścić 0,4 litra benzyny. Producent zadbał tu o niski środek ciężkości, który zapewnia większy komfort pracy, a także system antywibracyjny, oraz system łatwego rozruchu “Primer”.

Makita EH6000W posiada 3-stopniowe ostrze tnące w tym 2 noże tnące i stabilizator. Powłoka ostrza o długości 58,8 cm została pokryta warstwą niklu charakteryzującą się wysoką wytrzymałością. Pięciostopniowa regulacja uchwytu umożliwia ustawienie noży tnących w pięciu pozycjach 0º, 45º oraz 90º w lewo, oraz prawo ułatwia strzyżenie w pionie i pod kątem.

Waga urządzenia wynosi 5 kg, a wymiary to długość 1119 mm, szerokość 262 mm, wysokość 216 mm. Wyposażenie dodatkowe dołączone do urządzenia to zapasowe ostrze tnące, osłona noża, olej do smarowania ostrza nożyc, oraz pasta silikonowa. U użytkowników uznanie zyskały obok solidności wykonania i trwałości urządzenia, wydmuch spalin w kierunku od operatora, a także wygodna rękojeść pokryta elastomerem.

 

 

 

Honda Hhh 25S-75E

 

Wyjątkowe nożyce do żywopłotu Honda Hhh 25S-75E pozwalają na obrót silnika o 360 stopni w dowolnej płaszczyźnie bez zakłóceń jego pracy. Silnik to maszyna czterosuwowa (mikro 4-suw GX25 ) o mocy 1 kW. Maksymalny rozmiar gałęzi, jakie nożyce dadzą rady uciąć to aż 1,9 mm. Pozwala na to wysoki moment obrotowy wynoszący 0,26 kW/kg.

A długość cięcia to 69 cm, bo tyle wynosi długość jednostronnego ostrza urządzenia. Mamy tu również specjalną listwę ułatwiającą zrzucanie ściętych pędów podczas wykonywania cięć. Ergonomiczny, regulowany uchwyt ułatwia pracę, jak również to, że nożyce są doskonale wyważone i ważą tylko 5,8 kg. Producent zastosował tutaj układ automatycznej dekompresji, który zapewnia szybki i łatwy rozruch.

Dodatkowo urządzenie to należy do cichszych urządzeń, bo jego głośność wynosi 104 dB. Natomiast wymiary to długość 112,5 cm, szerokość 31 cm, oraz wysokość 25,9 cm. Użytkownikom tego modelu podoba się wysoka jakość urządzenia i potwierdzają, że jest on wart swojej ceny. Dodatkowo model posiada zbiornik paliwa o pojemności 0,45 litra, który wystarcza na około godzinę nieprzerwanej pracy.  

 

 

 

Leave a Reply

Be the First to Comment!

Notify of
avatar
wpDiscuz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...