Nożyce do blachy ranking

Ostatnio aktualizowane: 24.09.20

 

Jeżeli marzą Ci się efektywnie działające i komfortowe w użytku nożyce do blachy, w naszym zestawieniu z pewnością znajdziesz model idealny dla siebie. Przeanalizowaliśmy opinie wydawane przez konsumentów i trendy zakupowe, aby przekonać się, które produkty uznawane są obecnie za najlepsze. Okazało się, że najbardziej popularne są elektryczne nożyce Makita JN1601, które mają dużą moc i zostały przystosowane do cięcia różnego rodzaju blachy, w tym trapezowej oraz falistej. Urządzenie ma dobrze wyprofilowany uchwyt, dlatego nie wyślizguje się z dłoni podczas pracy. To pozwala zachować precyzję. Poza tym sprzęt jest niewielki i lekki. To bardzo dobry wybór dla konsumentów, którzy uwielbiają majsterkować. Drugie miejsce w rankingu należy do modelu Bosch GUS 10,8 V-LI. Nożyce są zasilane akumulatorowo, więc nie wymagają podłączenia do prądu. To bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ możemy korzystać z urządzenia również w miejscach, gdzie nie ma dostępu do energii elektrycznej. Produkt służy do przecinania różnych materiałów, m.in. PCV i skóry.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jakie nożyce do blachy kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Przecinanie blachy trapezowej czy falistej przy użyciu przystosowanych do tego nożyc jest proste i zwykle niezbyt męczące. Wykorzystywane do tego typu prac narzędzie musi być jednak wytrzymałe i poręczne, inaczej jego użytkowanie nie będzie komfortowe. Zastanawiasz się, jakie nożyce do blachy wybrać? Pomożemy Ci znaleźć odpowiedni model, biorąc pod uwagę m.in. zasilanie i wagę nożyc.

Moc

Obecnie większość konsumentów decyduje się na zakup nożyc elektrycznych, które są łatwe w obsłudze i nie wymagają użycia dużej siły. Chcąc kupić takie narzędzie, musimy sprawdzić jego moc. Sprzęt do cięcia blachy nie może być wyposażony w słaby silnik, ponieważ nie będzie działać efektywnie. Minimalna moc tego typu produktów to 200 W.

 

Sposób zasilania

Pytając, jakie nożyce do blachy są najlepsze, prawdopodobnie usłyszymy, że jest to narzędzie poręczne i wygodne w użytku. Wśród nowoczesnych modeli znajdziemy sprzęty zasilane sieciowo oraz akumulatorowo. To, które urządzenie jest lepszym wyborem, w dużej mierze zależy od własnych preferencji. Jeśli chcemy kupić sprzęt mający wbudowaną baterię, powinniśmy upewnić się, że nie rozładuje się zbyt szybko podczas pracy. Zazwyczaj modele zasilane akumulatorowo umożliwiają przecięcie do ok. 200 m materiału. Dobrze, jeśli wybrany sprzęt będzie miał wskaźnik naładowania baterii, ponieważ wtedy zawsze będziemy wiedzieć, kiedy trzeba podłączyć go do ładowarki.

Urządzenia zasilane sieciowo można wykorzystywać wszędzie tam, gdzie mamy dostęp do prądu. Przewód powinien mieć długość 2 m lub więcej, gdyż wtedy nie musimy się martwić o ograniczenie swobody ruchów.

 

Prędkość skokowa na biegu jałowym

Kupując elektryczne nożyce, warto zwrócić uwagę także na prędkość skokową na biegu jałowym. Przeciętnie wartość tego parametru wynosi od 700 skoków/min do 2200 skoków/min. Prędkość ma bezpośredni wpływ na wydajność pracy nożyc do blachy.

 

Szerokość cięcia

Na podstawie szerokości cięcia możemy wywnioskować, czy uda nam się w krótkim czasie przeciąć dany materiał. Zazwyczaj jest to wartość od kilku do kilkudziesięciu milimetrów. Im większa jest szerokość cięcia, tym szybciej możemy skończyć pracę, jednak nie zawsze pozwala nam to na zachowanie odpowiedniej precyzji. Czasem więc lepszym rozwiązaniem jest zakup nożyc z mniejszą szerokością cięcia i większą precyzją.

 

Rękojeść

Uchwyty wybranego przez nas narzędzia muszą być dobrze wyprofilowane, aby produkt nie wyślizgnął się nam przypadkowo z dłoni podczas pracy. Mogłoby to także przyczynić się do nierównego przecięcia materiału lub skaleczenia. Z tego względu najlepsze nożyce do cięcia blachy zapewnią mocny i pewny chwyt.

Wymiary i waga

Kiedy szukamy idealnego narzędzia do pracy, nie można pomijać kwestii wymiarów i wagi. Dobry model to taki, który nie jest zbyt duży, a jednocześnie za ciężki. Osobom chcącym uniknąć zbyt szybkiego zmęczenia rąk polecamy nożyce ważące maksymalnie 4 kg. Jeżeli chodzi o wymiary, długość tego typu sprzętów zazwyczaj nie przekracza 35 cm, a wysokość – 10 cm.

 

Nożyce ręczne

Poza modelami elektrycznymi, do wyboru mamy również nożyce ręczne. Aby uniknąć zbyt szybkiego zniszczenia narzędzia, sięgnijmy po model wykonany z solidnych materiałów, np. stali nierdzewnej czy chromowo-molibdenowej. Taki produkt powinien również być wyposażony w mocną sprężynę, która zapobiegnie zacinaniu się ostrzy na ciętym materiale.

 

Nożyce do blachy w dobrych cenach

Ręczne nożyce kosztują średnio 50 zł. Nieco więcej musimy wydać na zakup modelu elektrycznego. Nowoczesne i wygodne w użytkowaniu sprzęty kosztują od 300 zł do nawet 1500 zł. Im bardziej profesjonalny charakter ma narzędzie, tym jest droższe.

 

Najlepsze nożyce do blachy w 2020 roku

 

Jeżeli chcesz przekonać się, które produkty uznawane są za praktyczne i solidne, sprawdź poniższy ranking nożyc do blachy. W zestawieniu znalazły się opisy kilku wyjątkowo popularnych modeli.

 

Nasze zalecenia

 

Makita JN1601 

 

Narzędzie Makita JN1601 idealnie nadaje się do cięcia blachy falistej i trapezowej. To model elektryczny o mocy 550 W, którego szerokość cięcia wynosi 5 mm. Produkt waży 1,6 kg, a jego dokładne wymiary to: 26,1 cm x 7,5 cm x 18 cm. Nożyce dobrze leżą w dłoni i są komfortowe w użytkowaniu.

Urządzenie wyposażono w przestawianą bezstopniowo matrycę, która obraca się o 360 st. (z blokadą co 90 st.). W zestawie wraz z nożycami otrzymujemy kilka niezbędnych elementów wyposażenia: stempel, uchwyt stempla oraz klucze (imbusowy 2,5 oraz SW 32). Częstotliwość skoków na biegu jałowym jest równa 2200/min.

Opinie o nożycach do blachy Makita są pochlebne i wielu konsumentów chwali te produkty za funkcjonalność oraz łatwą obsługę. Model JN1601 ma dobrze wyprofilowany uchwyt i nie wyślizguje się z dłoni w czasie pracy. Co więcej, sprzęt jest lekki, dlatego nie przyczynia się do szybkiego zmęczenia rąk. Produkt jest polecany osobom chcącym szybko i precyzyjnie ciąć blachę.

 

 

 

 

Bosch GUS 10,8 V-LI 

 

Model Bosch GUS 10,8 V-LI to akumulatorowo zasilane nożyce, które są przeznaczone do cięcia różnych materiałów – m.in. skóry, tkaniny, kartonów, cienkich blach oraz PCV. Urządzenie ma wymiary: długość – 32 cm i wysokość – 7,7 cm. Produkt waży 1 kg, dlatego zapewnia wygodną pracę.

Nożyce pozwalają na przecięcie do 200 m materiału na jednym cyklu ładowania baterii. Samoostrzący się nóż Autosharp gwarantuje efektywność i niezawodność działania. Sprzęt ma wskaźnik poziomu naładowania akumulatora, więc nie musimy się zastanawiać, kiedy należy podłączyć urządzenie do ładowarki. Produkt wyposażono w system elektronicznej ochrony ogniw ECP, który chroni baterię przed przegrzaniem i przeciążeniem. Prędkość skokowa bez obciążenia wynosi 700/min.

Narzędzie przypadło do gustu konsumentom, ponieważ jest niewielkie i niezwykle poręczne. To doskonały wybór dla osób lubiących majsterkować w wolnym czasie. Urządzenie łatwo się przechowuje, możemy też bez przeszkód przewozić je w samochodzie.

 

 

 

 

STANLEY 2-14-563

 

Ręczne nożyce STANLEY 2-14-563 zostały wyposażone w ząbkowane ostrze, co sprawia, że narzędzie nie ześlizguje się z materiału podczas cięcia. Produkt wykonano ze stali chromowo-molibdenowej, dlatego jest odporny na uszkodzenia mechaniczne oraz korozję. Model ten waży 0,02 kg, jego dokładne wymiary to: 29 cm x 2,5 cm x 8 cm.

Prezentowane narzędzie jest przystosowane do cięcia siatki drucianej, miedzi, blachy, tworzyw sztucznych oraz skóry. Możemy więc sięgać po opisywany model podczas wielu różnych prac. Co ważne, te dobre i tanie nożyce do blachy mają dobrze wyprofilowane rączki wykonane z solidnego tworzywa, co pozytywnie wpływa na wygodę użytkowania. Wzmocniona sprężyna daje nam pewność, że produkt nie zepsuje się nawet podczas cięcia grubego materiału.

Wielu konsumentów uważa, że nożyce są wytrzymałe, a do tego dobrze leżą w dłoni. Przez to przecinanie blachy nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Narzędzie jest ostre i odporne na stępienie. Poza tym model STANLEY 2-14-563 ma kompaktowe wymiary, więc z pewnością zmieści się do skrzynki z narzędziami.

 

 

 

 

Modeco MN-92-405 

 

Modeco MN-92-405 to elektryczne nożyce wyposażone w 380 W silnik. Cechą wyróżniającą sprzęt jest blokada spustu umożliwiająca równomierne, nieprzerywane niczym cięcie. Kabel zasilający o długości 3 m zapewnia swobodę ruchów. Produkt waży 3,2 kg.

Promień cięcia narzędzia to 25 mm, a częstotliwość skoków na biegu jałowym jest równa 1700/min. Nożyce są przeznaczone do cięcia blach, jak również stali miękkiej, stopowej, nierdzewnej oraz aluminium. Urządzenie ma metalową obudowę, więc nie musimy się martwić, że przy częstej eksploatacji na urządzeniu pojawią się nieestetyczne ślady użytkowania.

Sprzęt Modeco MN-92-405 jest funkcjonalny i ma stosunkowo dużą moc. Konsumenci chwalą przedstawiony model za zapewnienie komfortu pracy. Do urządzenia dołączono wyposażenie w postaci matrycy przestawnej i prowadnicy. Z pomocą narzędzia szybko przetniemy blachę trapezową i falistą, bez konieczności użycia dużej siły.

 

 

 

 

Nutool NNI500

 

Prezentujemy produkt Nutool NNI500, który ma moc 500 W i jest zasilany sieciowo. To model z matrycą obracaną o 360 st., który ma 2 m kabel. Nożyce służą do cięcia blachy falistej oraz trapezowej. Urządzenie ma wymiary: 22 cm x 8,5 cm x 32 cm i waży ok. 2,6 kg. Szerokość cięcia to w tym przypadku 3 mm.

Sprzęt marki Nutool daje nam możliwość wycinania materiału według szablonu i obrysu. W razie konieczności możemy wymienić tnące ostrza na inne, co nie jest trudne i nie zajmuje dużo czasu. Produkt ma uchwyt, który nie wyślizguje się z dłoni podczas pracy, a to pozwala na zachowanie precyzji.

Konsumenci uważają, że urządzenie działa skutecznie, niezależnie od grubości przecinanego materiału. Nożyce umożliwiają nam stałe kontrolowanie procesu cięcia, ponieważ zbudowane zostały w taki sposób, aby ścinki blachy zawsze spadały na podłogę. To zwiększa też bezpieczeństwo użytkowania, gdyż ryzyko, że niewielkie fragmenty blachy wpadną nam do oka, jest zminimalizowane. Produkt można z powodzeniem wykorzystać m.in. do przygotowania blachy do dachowego pokrycia.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status