Nożyce blachy ranking

Ostatnio aktualizowane: 22.04.19

 

Jeżeli celem Twoich poszukiwań są dobre i sprawdzone nożyce do blachy, zajrzyj jak najszybciej na naszą stronę. Umieściliśmy tam opisy najlepszych takich produktów w 2017 roku, a są to Hitachi CN16SA oraz Makita JN1601. W jaki sposób wytypowaliśmy te konkretne modele? Postanowiliśmy przeanalizować krążące w sieci opinie konsumentów i sprawdzić trendy zakupowe w tym szczególnym segmencie rynku. Te działania pokazały, że to właśnie urządzenie Hitachi CN16SA cieszy się największą popularnością. Przyda się ono zarówno w prostych, jak też bardziej profesjonalnych i skomplikowanych pracach budowlanych. Produkt jest elektryczny, a więc nie trzeba używać siły do tego, by z jego pomocą przeciąć blachę. Poza tym ma on specjalny kształt i łatwo trzyma się go jedną ręką. Z kolei model Makita JN1601 ma niezwykle smukłą obudowę, co może ułatwić operowanie tymi nożycami. Ich dużą zaletą może być również fakt, iż przydadzą się one do przecinania różnego rodzaju blach, co nadaje im uniwersalnego charakteru.

 

 

Jakie nożyce do blachy kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Nożyce do blachy są pomocne w szczególności dekarzom. Są one nawet uznawane za ich podstawowe narzędzie pracy. Niemniej, każdemu z nas taki produkt może się przydać, gdy będziemy musieli samodzielnie wykonać pewne detale z blachy. Aby przeciąć ten materiał bez powstawania zadziorów, którymi moglibyśmy się skaleczyć, musimy nie tylko robić to umiejętnie, ale też przy pomocy dobrej jakości sprzętu. Poniższy poradnik może dać Ci kilka cennych wskazówek, jakie nożyce do blachy wybrać, aby Twój zakup okazał się trafiony.

 

Podstawowe rodzaje nożyc do blachy

Spośród dostępnych w sklepach rodzajów nożyc do blachy możemy rozróżnić ich dwa podstawowe typy. Pierwszym z nich są produkty tradycyjne. W ich przypadku siła cięcia przenosi się z rękojeści bezpośrednio na tnące ostrza. Zwykle takie modele wykonywane są ze stali narzędziowej, a siła cięcia uzależniona jest od długości szczęk tnących i ramion. Im większe nożyce tradycyjne wybierzemy, tym najprawdopodobniej łatwiej poradzimy sobie z cięciem blachy. Warto wśród nich szukać produktów, gdzie szczęki tnące wzbogacone są o wkładki z tytanu lub innego, równie wytrzymałego materiału. To pozytywnie wpływa na ich żywotność.

Drugi typ nożyc do cięcia blachy to modele dźwigniowe. Mają one inną konstrukcję, ponieważ tutaj układ szczęk tnących jest oddzielony od rękojeści. Za sprawą tego nie musimy używać tak wiele siły do cięcia i możemy z pomocą takich produktów obrobić nawet bardzo grubą blachę.

Największą popularnością cieszą się jednak nożyce uniwersalne. Ich szczęki tnące są dość krótkie, można nimi ciąć zarówno po prostej, jak też krzywej. Wadą tych modeli może być to, że trudno wykonuje się nimi długie cięcia. Jednak do podstawowych prac z blachą mogą one okazać się wystarczające.

 

Nożyce prawe i lewe

Wszystkie nożyce do cięcia blachy, bez względu na to, czy będą to produkty tradycyjne, dźwigniowe, bądź uniwersalne, dostępne są w wersji prawej, bądź lewej. Ich nazwa bierze się od miejsca położenia półki zwiększającej stabilność przecinanej blachy (półka będzie więc po prawej albo po lewej stronie ostrzy).

Wbrew pozorom, nożyce lewe nie są przeznaczone dla lewo-, a prawe dla praworęcznych. Te pierwsze przeznaczone są do cięcia krzywoliniowego od prawej strony do lewej. Analogicznie, w modelach prawych możliwe jest cięcie krzywoliniowe od lewej strony do prawej. Oczywiście z pomocą obu produktów można też ciąć prostoliniowo. Wiele zależy od tego, jak podczas cięcia układa się nasz nadgarstek. W wielu przypadkach bardziej ergonomicznym i wygodniejszym rozwiązaniem będzie wybór nożyc lewych, ponieważ wtedy nadgarstek będzie kierować się do wewnątrz. To może pomóc nam uniknąć szybkiego zmęczenia dłoni i zwiększyć komfort podczas pracy.

 

Twardość ostrza

Najlepsze nożyce do blachy umożliwiają łatwą obróbkę tego specyficznego materiału. Aby nie było to trudne zadanie, należy wybrać produkt z odpowiednio twardym ostrzem. Obecnie najtwardszym tworzywem służącym do produkcji tego elementu jest stal HSS. Modele wyposażone w tak mocne ostrze są stosunkowo drogie, dlatego wiele osób skłania się ku zakupowi nożyc z ostrzem wykonanym ze stali stopowej, specjalnej czy też narzędziowej.

Choć wizualnie nie widać żadnych różnic pomiędzy tymi rodzajami stali, to jednak HSS jest najmocniejsza i najbardziej wytrzymała.

 

Pokrycie ostrza

Każde ostrze nożyc pokryte jest dodatkowo specjalną substancją. Często jest to azotek tytanu i najlepiej szukać właśnie takich modeli. Nadaje on elementowi tnącemu wyjątkową twardość, przez co możemy przeciąć nawet bardzo grubą blachę.

 

Krawędź ostrza

Krawędź ostrza nożyc do blachy może być gładka lub ząbkowana. W pierwszym przypadku linia cięcia nie będzie postrzępiona, ale sama blacha może się nam często wysuwać. Ząbki na ostrzach zapobiegają jej wysuwaniu, ale linia cięcia nigdy nie będzie gładka. Tu wybór należy więc do nas i uzależniony jest od własnych preferencji.

 

Profil szczęk – jakie nożyce do blachy są najlepsze

Szczęki nożyc profilowane są na dwa sposoby. Niekiedy odcinany kawałek blachy odgina się i nie przeszkadza nam w dalszym przecinaniu. W takim przypadku można mówić o produkcie przelotowym. Rozróżniamy też modele nieprzelotowe, gdzie podczas przecinania odcinany fragment blachy blokuje się na jednej ze szczęk. Choć wydaje się, że pierwsza opcja jest o wiele wygodniejsza, to nie zawsze będzie to dobre rozwiązanie. Jeżeli zależy nam na tym, aby przecinanej blachy nie zniszczyć, lepszym wyborem okaże się zakup nożyc nieprzelotowych.

Elektryczne nożyce do zadań specjalnych

Podczas poszukiwań możemy również natknąć się na bardziej profesjonalne nożyce elektryczne. Służą one głównie do przecinania blachy falistej i trapezowej. Takie produkty ułatwiają więc wykonywanie zaawansowanych prac budowlanych. Do zwykłego przecinania zwykle nie będą bardzo przydatne.

 

Nożyce do blachy w dobrych cenach

Cena nożyc do blachy uzależniona jest od producenta, jak również rodzaju stali, z którego zostało wykonane ostrze. Za najtańsze dostępne produkty zapłacimy przeważnie ok. 20-50 zł. Te wykonane z bardziej wytrzymałych materiałów i o bardziej profesjonalnym charakterze mogą kosztować powyżej 300 zł.

 

Najlepsze nożyce do blachy w 2019 roku

 

Kontynuując temat przygotowaliśmy dziś ranking nożyc do blachy, który może rozwiać Twoje wątpliwości i ułatwić Ci zakup.

 

Nasze zalecenia

 

Hitachi CN16SA

 

Prezentujemy Ci produkt Hitachi CN16SA, czyli elektryczne nożyce do cięcia blachy falistej, które mogą przydać się podczas profesjonalnych prac budowlanych. Urządzenie ma moc 400 W, a maksymalna grubość cięcia stali węglowej wynosi 1,6 mm. Oznacza to, że może ono sobie poradzić nawet z grubszym materiałem, co na pewno usprawni pracę.

Ten produkt umożliwia cięcie w aż 3 różnych kierunkach. Wyróżnia go ergonomiczny kształt obudowy, za sprawą którego nożycami można swobodnie operować tylko jedną ręką. W tym przypadku linia cięcia jest doskonale widoczna, ponieważ opiłki blachy wyrzucane są w dół. W ten sposób można również wyeliminować ryzyko wpadnięcia resztek blachy do oka. Silnik urządzenia został przystosowany do pracy pod dużym obciążeniem, dlatego nie należy obawiać się o jego uszkodzenie.

Pojawiające się opinie o nożycach do blachy tej marki są niezwykle pochlebne i również ten model cieszy się dużym zaufaniem konsumentów. Doceniają oni w nim to, że jest bardzo skuteczny. Praca z tym produktem dla wielu jest bardzo komfortowa.

 

 

 

 

Makita JN1601

 

Skokowe nożyce Makita JN1601 idealnie nadają się zarówno do przecinania blachy trapezowej, jak również falistej i zwykłej. Z ich pomocą można szybko sprawdzić grubość materiału, a to za sprawą rowków mierniczych. To urządzenie może usprawnić prace budowlane, nawet te bardziej skomplikowane.

Opisywany model ma moc aż 550 W oraz bardzo smukły kształt i średnicę równą 57 mm. Tak ergonomiczny kształt był możliwy do uzyskania dzięki zastosowaniu specjalnego, nowoczesnego silnika. Ten element wpływa również na zwiększenie skuteczności działania urządzenia. Jego matrycę i stempel można łatwo wymienić, przez co nie trzeba tracić cennego czasu.

Konsumenci uważają, że podstawową zaletą tych nożyc jest funkcjonalność i dobra jakość wykonania. Ten produkt może okazać się uniwersalny i przydać się w wielu różnych sytuacjach. Jego kształt sprawia, że dłonie nie męczą się zbyt szybko, a więc w przypadku modelu Makita JN160 można także mówić o wyjątkowym komforcie pracy.

 

 

 

 

Stanley 2-14- 563

 

Stanley 2-14- 563 to model prosty, wykonany ze stali chromowo-molibdenowej. Ten materiał jest wyjątkowo solidny i wytrzymały, co może pozytywnie przekładać się na żywotność prezentowanych nożyc. Dla większego komfortu wzmocniono tu sprężynę oraz dodano chromowane elementy mocujące. Rękojeść produktu jest ergonomiczna, a więc trzymająca ją dłoń nie męczy się zbyt szybko, a to mogłoby skutkować koniecznością przerwania pracy.

Nożyce zostały wyposażone w hartowane, ząbkowane ostrze. Zapobiega ono ześlizgiwaniu się nożyc z materiału, a więc blachę można ciąć znacznie szybciej i łatwiej. Produkt idealnie nadaje się również do przecinania: tworzywa sztucznego, aluminium, skóry, miedzi oraz wielu innych materiałów. To sprawia, że prezentowany model jest uniwersalny.

Konsumenci zgodnie twierdzą, że te dobre i tanie nożyce do blachy powinny znaleźć się w każdym domu. Z ich obsługą poradzi sobie każdy, a cięcie blachy nie wymaga użycia zbyt dużej siły. Ponadto produkt prezentuje się wyjątkowo estetycznie.

 

 

 

 

Irwin 10504313N

 

Nożyce noszące nazwę Irwin 10504313N służą do cięcia blachy o grubości maksymalnej 1,52 mm. Z ich pomocą można z powodzeniem przecinać także stal nierdzewną o grubości maksymalnej 1,19 mm. Produkt ma ząbkowane ostrze dolne, aby zapewnić gładkie i dokładne cięcie.

Cechą charakterystyczną prezentowanego modelu są profilowane, bardzo miękkie uchwyty ProTouch. Sprawiają one, że nożyce lepiej układają się w dłoni, a dodatkowo zwiększają komfort użytkowania. W tym przypadku producent zadbał o zwiększenie długości cięcia, co przekłada się na lepsze rozłożenie ciężaru i używanej siły.

Z wydawanych przez konsumentów opinii można wywnioskować, że prezentowany przez nas produkt cieszy się bardzo dużą popularnością i uznaniem. Często wymienianą zaletą jest to, że tym sprzętem można operować tylko jedną ręką, co wpływa na większy poziom bezpieczeństwa (nie ma ryzyka przypadkowego zranienia drugiej dłoni).

 

 

 

 

Bosch GSC 75-16 0601500500

 

Jeżeli szukasz produktu poręcznego i wydajnego, z pewnością zainteresują Cię nożyce Bosch GSC 75-16 0601500500. To model elektryczny o mocy 750 W, który dodatkowo został wyposażony w bardzo wydajny silnik. Urządzenie pozwala na uzyskanie maksymalnej prędkości cięcia przy jednoczesnym niewielkim nakładzie siły.

Model ten waży jedynie 1,8 kg, dlatego utrzymanie go w dłoni nie jest zbyt trudne. Linia cięcia jest w tym przypadku dobrze widoczna, co pozwala zachować wysoki poziom precyzji. Czterostronny nóż tego produktu można łatwo wymienić, a to pozwala zachować wysoką wydajność sprzętu przez długi czas.

Konsumenci podkreślają, że jednym z największych plusów tych nożyc jest łatwość ich obsługi. Przecinanie blachy przebiega szybko i komfortowo, co sprawia, że praca jest o wiele przyjemniejsza. Dodatkowo do cięcia nie trzeba używać zbyt wiele siły, a to sprawia, że zmęczenie nie pojawia się zbyt szybko.

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...