Najlepszy wąż ogrodowy na bębnie

Ostatnio aktualizowane: 24.01.20

 

Jaki wąż ogrodowy na bębnie wybrać?

 

Zadbany ogród jest dumą właściciela, jednak aby efekt końcowy był naprawdę zadowalający, należy włożyć sporo wysiłku w jego pielęgnację. Wymaga on wielu zabiegów, od nawożenia i przycinania krzewów, koszenia trawnika, aż do właściwego podlewania. W tym celu niezbędnym przyrządem jest odpowiednio dobrany wąż ogrodowy. W niniejszym poradniku podpowiadamy, jaki wąż będzie odpowiedni dla naszych potrzeb i na co zwrócić uwagę podczas zakupów. Na końcu znajduje się także ranking, w którym zamieściliśmy trzy najlepsze węże ogrodowe na bębnie.

 

 

Modele umieszczone na bębnie są bardzo praktyczne, gdyż można je przechowywać w odpowiednich warunkach i bez obawy o to, że się uszkodzą. Poza tym takie rozwiązanie sprawia, że węże wygodnie się przenosi z miejsca na miejsce. Co więcej, znakomicie usprawniają one pracę, ponieważ wąż zwija się równo i bez wysiłku za pomocą korby, a w niektórych modelach dzieje się to automatycznie.

Nabywając nowy produkt, warto zastanowić się, jaka powinna być jego długość. Aby ją oszacować, powinniśmy zmierzyć odległość od kranu do najdalej wysuniętego miejsca w ogrodzie. Do tej długości warto dodać od 2 do 4 metrów zapasu. Pozwoli nam to łatwo ominąć ewentualne przeszkody i wyeliminować ryzyko wystąpienia zgięć. Jednocześnie unikniemy dźwigania dużych ciężarów w przypadku za długiego węża.

Istotna jest także grubość i średnica wybranego modelu. Im będzie ona większa, tym ciśnienie wody wzrasta, co z kolei wpływa na efektywność podlewania. Standardem są węże półcalowe, natomiast w przypadku dużego ogrodu warto zastanowić się nad produktem o średnicy 3/4 cala. Sprawdźmy również ilość warstw. Im jest ich więcej tym wąż jest bardziej wytrzymały. Najtańsze modele składają się wyłącznie z 2 warstw tworzywa sztucznego. Z pewnością lepszym rozwiązaniem są produkty wykonane ze sztucznego kauczuku, ponieważ charakteryzują się niską wagą, elastycznością i rozciągliwością. Najlepszy wąż ogrodowy na bębnie w 2020 roku wyposażony jest dodatkowo we wzmocnienie w postaci włókien tekstylnych albo poliestrowych.

Kolejną, ważną kwestią jest odporność na ciśnienie wody, które może spowodować uszkodzenie węża, jeśli będzie zbyt wysokie. Ciśnienie robocze węży ogrodowych mieści się zazwyczaj w przedziale od 4 do 12 barów, natomiast ciśnienie rozrywające – od 8 do 48 barów.

 

 

Węże ogrodowe na bębnie – Ranking

 

 

Cellfast Explorer 55-060

 

Jeśli szukasz wytrzymałego węża ogrodowego, z którym podlewanie to czysta przyjemność, model Cellfast Explorer 55-060 powinien Cię zainteresować. Jest to zestaw do podlewania ogrodu, który składa się z wózka, węża ogrodowego, wielofunkcyjnego zraszacza pistoletowego oraz zestawu przyłączeniowego.

Wózek wykonany jest z wysokiej jakości stali nierdzewnej i aluminium. Dzięki zastosowaniu bębna, wąż się nie załamuje i można go łatwo nawinąć. Wyposażony jest on w funkcjonalną, składaną korbkę o ergonomicznym kształcie. Konstrukcja wózka ułatwia jego użytkowanie dzięki szerokiemu rozstawowi kół oraz wbijanym nóżkom zapewniającym stabilność.

Czterowarstwowy wąż wykonany jest z wysokiej jakości tworzywa. Jest on bardzo elastyczny i przyjemny w dotyku, nie skręca się i jest odporny na powstawanie supłów blokujących strumień wody. Dodatkowo jest wolny od kadmu, baru i ołowiu, a wewnątrz nie osadzają się glony. Jego długość wynosi 50 metrów, a średnica to pół cala.

Mimo, iż jest to najdroższa propozycja w naszym zestawieniu, jest ona pozytywnie oceniana przez konsumentów. W swoich opiniach podkreślają oni, że wąż jest wytrzymały i nie zagina się.

 

 

 

 

Gardena Classic 8010-20

 

Nasze zestawienie nie byłoby kompletne bez modelu Gardena Classic 8010-20. Ten wąż ogrodowy na bębnie w dobrej cenie nadaje się idealne do podlewania mniejszych ogrodów lub roślinności na tarasie.

Długość węża wynosi 10 metrów, a jego średnica to 13 mm. Jest on wykonany z wysokiej jakości tworzywa, dzięki któremu nie skręca się i jest odporny na uszkodzenia. Wąż nawinięty jest na bęben umiejscowiony w wygodnym nosidle, które możemy łatwo przenosić i zajmuje niewiele miejsca.

Nosidło wyposażone jest w ergonomiczny uchwyt oraz obracającą się korbę, przy pomocy której łatwo zwiniemy i rozwiniemy wąż. Można ją także złożyć, co pozwala zaoszczędzić miejsce podczas przechowywania. Trójkątny kształt boków nosidła powoduje, że jego środek ciężkości jest umieszczony nisko, dzięki czemu jest stabilne i nie przewraca się.

Osoby, które zdecydowały się na zakup tego produktu zgodnie twierdzą, że jest to przyzwoity artykuł dostępny za rozsądną cenę. Poza tym, użytkownikom przypadły do gustu jego lekkość i wygoda użytkowania.

 

 

 

 

Hozelock Autoreel 2385

 

W naszym rankingu nie mogło zabraknąć modelu Hozelock Autoreel 2385. Jest to zestaw składający się z wygodnego bębna oraz węża o długości 25 m.

Bęben tego modelu jest przeznaczony do przymocowania do ściany i wyposażony jest w funkcję automatycznego zwijania, dzięki której możemy bez wysiłku schować wąż bez zagięć i splątywania. Produkt posiada możliwość obrotu o 180 stopni, która zapewnia dostęp do wszystkich miejsc w ogrodzie. Co więcej, zastosowanie specjalnej blokady uniemożliwia dzieciom zabawę, a kłódka zabezpiecza go przed kradzieżą.

Warto wziąć także pod uwagę bardzo pozytywne opinie na temat tego modelu, które sprawiają, że sprzedaje się on bardzo szybko. Użytkownicy doceniają ten produkt przede wszystkim za jego solidne wykonanie i wytrzymałość.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status