Najlepszy wąż ogrodowy elastyczny

Ostatnio aktualizowane: 28.02.20

 

Jaki wąż ogrodowy elastyczny wybrać?

 

Właściciele ogródków na pewno wiedzą, że pielęgnacja roślin jest dość trudna. Wiele gatunków wymaga podlewania dużą ilością wody, dlatego polecamy zainwestowanie w najlepszy elastyczny wąż ogrodowy w 2020 roku. Jeśli nie wiesz, czym się kierować przy zakupie to polecamy nasz poradnik. Dowiesz się z niego, jakie cechy powinny posiadać dobrej jakości modele.

 

 

Kluczowym parametrem jest długość produktu. Dobrze wybrany sprzęt musi swobodnie sięgać źródła poboru wody oraz najdalszego punktu w ogrodzie. W tym celu, zanim udasz się do sklepu, dokładnie zmierz wymiary swojej działki. Pamiętaj jednak, że kupowanie węża na wymiar nie jest najlepszą opcją, dlatego do długości ogrodu, dodaj od 1 m do 2 m. Zapas na pewno okaże się niezbędny, gdy będziesz omijać przeszkody.

Drugą rzeczą, jaką musisz wziąć pod uwagę, jest średnica. Dokonując zakupu pamiętaj, że im dłuższy jest model, tym większą drogę musi pokonać woda. Jeśli zakupisz produkt o niewielkiej średnicy, ciśnienie cieczy będzie niewielkie, więc podlewanie kwiatów będzie utrudnione. Z tego powodu, najlepsze elastyczne węże ogrodowe powinny mieć wielkość nie mniejszą niż 12,5 mm. Jeśli jednak masz duży ogród z licznymi drzewami i krzewami, zdecydowanie lepiej sprawdzi się większy model liczący 19 mm. Zauważ, że największym produktem są węże o średnicy 32 mm.

Następnym elementem, który wymaga uwagi jest budowa modelu, który chcesz zakupić. Produktami, które zasługują na zainteresowanie są węże z tworzywa sztucznego. Są one bardzo estetyczne oraz lekkie, co ułatwia ich użytkowanie. Alternatywą są modele z kauczuku, które są znacznie szersze od pierwszego typu. Jeśli jednak chcesz, aby sprzęt, który kupujesz wystarczył Ci na wiele lat, zdecyduj się na model cztero- lub nawet pięciowarstwowy. Tego typu produkty są wzmocnione przez włókna poliestrowe, które zapewniają elastyczność i dużą wytrzymałość. Zaletami takich rozwiązań jest duża odporność na ciepło i promienie UV. Obecnie najbardziej nowoczesnymi wężami są modele z powłoką odporną na ozon. Oznacza to, że we wnętrzu nie będą rozwijały się glony, co zwiększy żywotność produktu.

 

 

Węże ogrodowe elastyczne – ranking

 

 

Ferro COBRA3

 

Wąż ogrodowy Ferro COBRA3, to godny polecenia sprzęt, który dobrze sprawdzi się w każdym ogrodzie. Produkt sprzedawany jest z kompletem złączek, dzięki temu jest gotowy do zamontowania i użytku.

Dużą zaletą modelu jest to, że po napełnieniu wodą jego długość zwiększa się trzykrotnie. Gdy wąż jest pusty mierzy 8 m, zaś gdy wpuścimy wodę – 23 m. Kolejnym atutem jest mała waga, która ułatwia podnoszenie oraz manewrowanie sprzętem. Za sprawą innowacyjnej technologii, produkt nie załamuje się, ani nie plącze, co ułatwia jego użytkowanie. Do tego, po odłączeniu zasilania, sam opróżnia się, a następnie wraca do długości sprzed napełnienia.

Powodem takiej popularności tego produktu jest to, że nie przepuszcza on promieni słonecznych. Sprawia to, że we wnętrzu węża nie rozwijają się glony. Do tego zakończenie modelu jest bardzo ergonomiczne, więc bez trudu będziesz nim kierować. Poza tym długość sprawia, że woda dotrze do każdego zakątka ogrodu, a omijanie przeszkód będzie bardzo proste.

 

 

 

 

Xhose 3E5A-93883-30

 

Wszystkim, którzy poszukują dobrego węża ogrodowego, polecamy Xhose 3E5A-93883-30. Jest to elegancki, zielony model, który w zestawie ma już pistolet. Za sprawą wygodnej, dobrze wyprofilowanej rączki, jego obsługa jest bardzo prosta.

Największą zaletą modelu jest jego elastyczność. Dzięki temu praca w ogrodzie jest bardzo prosta i przyjemna, bowiem po złożeniu produkt nie plącze się. Na uwagę zasługuje jego imponująca długość, gdyż po napełnieniu wodą wąż może osiągnąć nawet 30 m. Sprawia to, że bez trudu dotrzesz do najdalszych skrawków Twojego ogrodu. Prezentowany model został wykonany z wysokiej jakości materiałów, do których zaliczamy taśmę poliestrową, podwójną warstwę lateksu oraz tworzywo ABS. Taka kombinacja sprawia, że powłoka węża nie ulegnie przerwaniu czy otarciu, a do tego do wnętrza nie dotrą promienie słoneczne. Jest to bardzo ważne, gdyż duża wilgoć i ciepło stwarzają dobre warunki do rozwoju glonów.

Według konsumentów model ten jest łatwy w użyciu. Wystarczy zacząć napełniać go wodą, by go rozłożyć. Zaś, gdy odetniemy jej dopływ, produkt zacznie sam się opróżniać i składać. Z tego powodu ten elastyczny wąż ogrodowy w dobrej cenie to urządzenie godne zakupu.

 

 

 

 

Proteco 10-30 M

 

Elastyczny wąż Proteco 10-30 M to godny polecenia model, który pomoże Ci podlać wszystkie krzewy i drzewa w ogrodzie oraz umyć samochód.

Zaletą produktu jest to, że po napełnieniu wodą trzykrotnie zwiększą swoją długość. Pusty wąż liczy 10 m, zaś napełniony aż 30 m. Co więcej, sprzęt został wykonany ze specjalnych rurek lateksowych, które zostały wzmocnione wytrzymałymi tkaninami. Sprawia to, że konstrukcja produktu jest odporna na uszkodzenia mechaniczne, otarcia oraz przerwania. Co więcej, do wnętrza węża nie dociera słońce, więc nie musisz obawiać się rozwoju glonów. Poza tym materiały wykorzystane do produkcji są bardzo lekkie (0,7 kg), więc nawigowanie i przenoszenie modelu nie będzie stanowiło problemu.

Wszyscy konsumenci są zadowoleni z dużej elastyczności oraz długości węża. Doceniono również to, że strumień wody może mieć ciśnienie liczące nawet 5 barów. Do tego, jeśli zajdzie taka potrzeba, możesz połączyć kilka modeli, aby uzyskać pożądaną długość. Klienci pochwalili też to, że wąż nie plącze się, co zapewnia komfortowe przechowywanie oraz jego rozkładanie.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status