Najlepszy wąż ogrodowy ¾ cala

Ostatnio aktualizowane: 03.06.20

 

Jaki wąż ogrodowy ¾ cala wybrać?

 

Podlewanie roślin przy pomocy konewki czy wiadra jest bardzo kłopotliwe i męczące. Z tego względu warto zdecydować się na zakup węża ogrodowego, choćby w rozmiarze ¾ cala. Ułatwi on zadbanie o swój ogródek, może okazać się również niezwykle pomocny przy pracach porządkowych. Jeśli chcesz kupić najlepszy dla siebie model, ale nie wiesz, na co konkretnie zwracać uwagę, zajrzyj do poniższego poradnika. Na jego końcu znajduje się ranking 3 produktów tego typu, które mogą Cię zainteresować.

Wąż do podlewania ¾ cala ma średnicę 19 mm i jest idealny do podlewania dużych powierzchni. To jeden z najpopularniejszych rozmiarów, dlatego bez problemów znajdziesz go na sklepowych półkach. Do mniejszych ogrodów wystarczający może się okazać produkt ½ cala, czyli o średnicy 12,5 mm. Warto jednak mieć na uwadze, że im większa jest średnica, tym większe staje się ciśnienie wody (a tym samym podlewanie okaże się skuteczniejsze).

Jeżeli chcesz się dowiedzieć, jaki będzie najlepszy wąż ogrodowy ¾ calowy w 2020 roku w Twoim przypadku, musisz zmierzyć odległość pomiędzy ujęciem wody, a najdalszym punktem podlewanej powierzchni. Do tej wartości najlepiej dodać ok. 2 metry, aby poznać idealny rozmiar węża. Musisz pamiętać, że ciśnienie wody w tego typu produktach słabnie wraz ze wzrostem ich długości. Dlatego nie należy przesadzać i kupować kilkunastometrowego modelu do podlewania niewielkiego ogródka.

W przypadku węża ogrodowego duże znaczenie ma jakość wykonania, na którą wpływ ma materiał oraz liczba jego warstw. Im więcej warstw będzie, tym zakupiony przez Ciebie produkt będzie bardziej odporny na zniszczenia. Najtańsze modele zwykle są wykonane z dwóch warstw PCV, ale nie są zbyt trwałe. Lepszym wyborem może być więc wąż ze sztucznego kauczuku, który nie tylko będzie mocny, ale też lekki i przez to bardziej komfortowy w użytkowaniu.

Zakup węża ogrodowego będzie wymagać od Ciebie również dokładnego czytania opisów produktów. Staraj się znaleźć w nich informacje na temat ciśnienia roboczego zapewniającego optymalną pracę oraz ciśnienia rozrywającego (które może spowodować rozerwanie). W zależności od konstrukcji danego modelu, ciśnienie robocze może wynosić od 4 barów do nawet 12 barów. Natomiast wartość ciśnienia rozrywającego zwykle mieści się w przedziale od 8 barów do 30 barów.

 

 

Węże ogrodowe ¾ calowe – ranking

 

 

Gardena Comfort Flex GA8053

 

Produkt noszący  nazwę Gardena Comfort Flex GA8053 jest wężem ogrodowym o długości 25 metrów. Ze względu na rozmiar wynoszący ¾ cala okaże się on idealny do podlewania bardzo dużego ogrodu czy trawnika. Prezentowany model został wyposażony w złączkę, która gwarantuje niezawodność i dużą wytrzymałość. Maksymalne ciśnienie w tym przypadku wynosi aż 25 barów.

Panuje przekonanie, że najlepsze węże ogrodowe ¾ calowe powinny być odporne na działanie warunków atmosferycznych. Model marki Gardena spełnia ten warunek, gdyż jest odporny na promieniowanie UV. W efekcie, nawet jeżeli cały czas będzie znajdował się na zewnątrz, z pewnością nie ulegnie on uszkodzeniu i nie zmieni swojego wyglądu. Na wytrzymałość ma wpływ również zabezpieczenie przed odkształceniem pod dużym ciśnieniem wody.

Konsumenci zgodnie uznają, że opisany wyżej wąż ogrodowy jest godny polecenia każdej osobie, która chce zadbać o odpowiednie nawodnienie swojego ogrodu. Ze względu na elastyczność produkt użytkuje się bardzo komfortowo.

 

 

 

 

Cellfast GREEN ATS

 

W naszym rankingu nie mogło zabraknąć modelu Cellfast GREEN ATS, ponieważ jest on niezwykle wytrzymały i bezpieczny w użytkowaniu. Wpływ na to ma aż 5 warstw materiału i wysokiej jakości, podwójny oplot krzyżowo-trykotowy. Dodatkowo wewnętrzna warstwa produktu została wykonana z tworzywa nadającego się do kontaktu z żywnością.

Za cechę wyróżniającą powyższy model można uznać odporność na promieniowanie UV i osadzanie się glonów w jego wnętrzu. Co więcej, produkt nie skręca się i jest odporny na powstawanie supłów, które mogłyby blokować strumień wody. To sprawia, że wąż Cellfast GREEN ATS zmienia regularne nawadnianie ogrodu w prawdziwą przyjemność.

Jak mówią konsumenci, podlewanie z pomocą tego produktu nie jest już przykrym obowiązkiem. Wąż ma optymalny rozmiar, a długość wynosząca aż 50 m sprawi, że ogród czy trawnik będzie dobrze nawodniony w każdym, nawet najbardziej oddalonym zakątku. Dla wielu osób plusem okazał się też estetyczny wygląd i odpowiednia sztywność modelu wspomnianej marki.

 

 

 

 

Sunflex 50m

 

Wąż o nazwie Sunflex 50m ma długość 50 m, dlatego też jest polecany do podlewania bardzo dużych powierzchni. Produkt powstał z 3 warstw materiału, a więc jest mocny i odporny na zniszczenia. Wykorzystane do jego produkcji miękkie PCV zapewnia odpowiednią elastyczność zwiększającą komfort użytkowania.

Prezentowany wąż ogrodowy jest odporny nie tylko na szkodliwe oddziaływanie promieni UV, ale również na osadzanie się glonów w wewnętrznej warstwie. Z tego względu płynąca woda zawsze będzie czysta. Model marki Sunflex ma charakterystyczny, żółty kolor, co pozytywnie wpływa na jego design.

Opinie na temat wspomnianego modelu są bardzo pochlebne i konsumenci zgodnie twierdzą, że jest to wąż ogrodowy ¾ calowy w dobrej cenie, który można polecić każdemu. Największą zaletą dla wielu z nich jest wysoka jakość wykonania, która sprawia, że produkt z pewnością posłuży bardzo długo, nawet przy częstym użytkowaniu.

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status