Najlepszy udarowy młot obrotowy

Ostatnio aktualizowane: 23.01.20

 

Jaki udarowy młot obrotowy wybrać?

 

Młot udarowy jest narzędziem niezbędnym, gdy budujemy, remontujemy i wyburzamy. Warto mieć takie urządzenie w swoim garażu. Jak wybrać najlepszy produkt? Jakimi kryteriami kierować się podczas zakupu? Na te pytanie postaramy się odpowiedzieć w poniższym poradniku podpowiadając, czym cechuje się najlepszy udarowy młot obrotowy w 2020 roku.

 

 

Udarowy młot obrotowy jest charakterystycznym narzędziem, który jest wzmocnioną wersją młotowiertarki. Modele amatorskie mają moc nominalną do 500 W – 600 W, a profesjonalne dysponują mocą nawet do 1500 W. Wiele osób uważa, że najlepsze udarowe młoty obrotowe wcale nie muszą mieć najmocniejszego silnika, zwłaszcza gdy używamy ich do prac domowych.

Zastanawiając się nad wyborem modelu czy rodzaju młota należy zwrócić uwagę na parametry, takie jak: moc, prędkość, dodatkowe wyposażenia, a także dostęp do serwisów naprawczych. Moc podawana przez producentów  na opakowaniu nie jest mocą użyteczną, tylko nominalną i informuje jedynie o poborze energii elektrycznej. Moc użyteczna (faktyczna moc jaką używamy podczas pracy), jeśli nie została określona dokładnie  w informacjach o urządzeniu, może być obliczona jako 50-60% mocy nominalnej.

Prędkość obrotowa młota udarowego jest zazwyczaj podawana przy pracy bez obciążenia i wynosi ona ok. 1000 obr/min, w zależności od urządzenia ta wartość może być różna. Należy podkreślić, że młoty o takiej samej mocy, ale różnej częstotliwości obrotów będą miały różne momenty obrotowe. Im mniejsze obroty, tym większe opory będą w stanie pokonać.

Nie bez znaczenia jest wykonanie produktu. Solidny korpus to podstawa, gdyż urządzenia tego typu wytwarzają duże wibracje i tym samym obudowa jest podatna na uszkodzenia. Dobrze, jeśli silnik interesującego nas sprzętu ma system antywibracyjny, który zabezpiecza nas w czasie pracy.

Poniżej prezentujemy krótkie zestawienie zawierające opisy trzech godnych polecenia produktów. Mamy nadzieję, że znajdziesz wśród nich produkt odpowiadający Twoim potrzebom.

 

 

Udarowe młoty obrotowe – Ranking

 

 

Bosch PBH 2100 RE 06033A9320

 

Chcemy zaprezentować Ci model Bosch  PBH 2100 RE. Jest to udarowy młot obrotowy w dobrej cenie, wyposażony w pneumatyczny mechanizm udarowy. Siła pojedynczego udaru wynosi 1,7J.

Dzięki masie 2,2 kg oraz miękkiej rękojeści Softgrip praca nie jest męcząca dla użytkownika. Silnik o mocy 550 W zapewnia łatwe użytkowanie na wielu rodzajach powierzchni. Funkcja Vario-Lock daje nam dowolność w wyborze pozycji pracy dłuta, więc możemy dostosować sprzęt do swoich potrzeb  

Model ten posiada nie tylko estetyczne wzornictwo, ale również zamkniętą i antypoślizgową rękojeść tylną, co w połączeniu z niewielką wagą pozwala na długotrwałe i komfortowe użycie.  

W tym produkcie zastosowano także technologię System Bosch Electronic, służącą do sterowania prędkością tempa pracy przez stopniowe zwiększenie nacisku na włącznik. Konsumenci docenili fakt, że urządzenie zostało dodatkowo wyposażone w walizkę transportową, ogranicznik głębokości wiercenia oraz uchwyt boczny. W efekcie, takie elementy w połączeniu z przyjazną klientowi ceną sprawiają, że Bosch  PBH 2100 RE jest jednym z popularniejszych modeli dostępnych obecnie na rynku.

 

 

 

 

Graphite 58G874

 

W trakcie poszukiwań młota udarowego warto rozważyć zakup Graphite 58G874 o mocy 1250 W i energii udaru rzędu 10 J. Zostały w nim zastosowane dwa rodzaje zabezpieczeń: system Anti Vibration Handle oraz sprzęgło przeciw-przeciążeniowe. Pierwszy system znajdujący się w głównym uchwycie znacznie redukuje wibracje typowe dla pracy z takimi urządzeniami i jednocześnie zwiększa komfort użytkowania. Drugim zabezpieczeniem jest sprzęgło przeciw-przeciążeniowe, które ma za zadanie ochronić konsumenta, jeśli doszłoby do zakleszczenia się wiertła.

Odpowiednio duża moc silnika pozwala na długotrwałą i wydajną pracę bez obaw o jego przeciążenie. Wielu konsumentów docenia zastosowanie uchwytu mocowania narzędzi SDS-Max, dzięki czemu można korzystać z wachlarza narzędzi obecnie dostępnych na rynku.  

Waga urządzenia została istotnie zmniejszona przez użycie stopu magnezu, najlżejszego metalu konstrukcyjnego, do produkcji obudowy przekładni. Zamknięta, antypoślizgowa rękojeść tylna pozwala na wygodne użytkowanie. Zestaw zawiera walizkę transportową, smar, osłonę przeciwpyłową oraz zestaw dwóch dłut i wiertła.

 

 

 

 

Bosch GBH 5-40 DCE 0611264000

 

Bosch GBH 5-40 DCE 0611264000 to sprzęt, który zyskał szerokie uznanie konsumentów. Docenili oni jego solidne wykonanie oraz funkcjonalność. W trakcie długotrwałej pracy z tym młotem udarowym, automatyczna blokada włącznika zapewnia nam komfortowe użytkowanie, a kulowe mocowanie kabla sprawia, że nie będziemy musieli martwić się o jego potencjalne zerwanie.  

Wydajna i szybka praca jest efektem zastosowania silnika o mocy 1150 W, oraz energii udarowej 8,8 J. Na komfort pracy wpływa także zastosowanie dodatkowej warstwy izolacji uchwytu, co znacznie obniża poziom drgań podczas użytkowania. W celu ochrony i konsumenta i narzędzia, zastosowano także technologię Rotation Control Clutch, która automatycznie odłącza zabierak i zmniejsza moment obrotowy w przypadku zablokowania narzędzia lub jego przeciążenia.  

Produkt sprzedawany jest komplecie z walizką narzędziową, dodatkowym uchwytem, smarem oraz suknem maszynowym. Mimo dość wysokiej ceny, ta młotowiertarka jest częstym wyborem wśród konsumentów. Wykorzystywane jest też napięcie zasilające 220/230 V.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status