Najlepszy pistolet do kleju na gorąco Bosch

Ostatnio aktualizowane: 03.06.20

 

Jaki pistolet do kleju na gorąco Bosch wybrać?

 

Jeśli lubisz majsterkować, z pewnością wciąż poszukujesz sprzętu, który nieco ułatwi Ci wykonywanie i naprawianie przedmiotów. Jednym z takich narzędzi jest pistolet do kleju na gorąco. Nasz poradnik zakupowy oparliśmy na produktach tego typu marki Bosch. Mamy nadzieję, że informacje zawarte w tekście pomogą Ci w zakupie modelu dostosowanego do Twoich potrzeb.

 

 

Firma Bosch jest jednym z najbardziej znanych na świecie producentów sprzętów domowych i do majsterkowania. Jej produkty możemy znaleźć w najlepszych sklepach z AGD oraz elektroniką użytkową. Urządzenia Bosch są solidne, dobrze wykonane i łatwe w obsłudze, jednocześnie do ich produkcji wykorzystuje się najnowsze technologie.

Według konsumentów najlepsze pistolety do kleju na gorąco Bosch są wygodne i praktyczne. Można za ich pomocą skleić plastikowe przedmioty, pękniętą ceramikę oraz pomóc w fugowaniu i innych pracach montażowych. W zależności od tego, jak bardzo precyzyjne klejenie wykonujemy najczęściej, wybierzmy odpowiednią końcówkę do naszego pistoletu. Nieco węższa i mniejsza z powodzeniem rozprowadzi klej na małych przedmiotach i niewielkich pęknięciach. Duża końcówka to dobre rozwiązanie, jeśli chcemy nakładać klej na nieco większe powierzchnie.

Ważny jest również sztyft, z jakim chcemy pracować. Najczęściej kupujący sięgają po sztyft o średnicy 5 mm – 11 mm. Zwracajmy również uwagę na siłę łączenia, jaką ma klej – do prac budowlanych potrzebujemy nieco mocniejszych produktów, ale z przedmiotami domowego użytku poradzi sobie i klej o nieco mniejszej sile łączenia powierzchni. Wiele osób zauważa, że najlepszy pistolet do kleju na gorąco marki Bosch w 2020 roku współpracuje z klejami różnych marek.

Ważną cechą pistoletu do kleju jest również jego zasilanie. Większość modeli wymaga podłączenia do gniazdka. Jednak dla osób, które wolą sklejać przedmioty nie korzystając z prądu, producenci przygotowali również produkty zasilane akumulatorem. Co do mocy, zwykle oscyluje ona w granicach 200 W do nawet 500 W. Ten parametr decyduje o szybkości nagrzewania się grzałki. Weź pod uwagę fakt, że urządzenia wykorzystujące nieco większą moc mogą prowadzić do nieco szybszego skapywania kleju. Wtedy warto sprawdzić, czy dane urządzenie ma odpowiednie zabezpieczenie przed niekontrolowanym wyciekiem kleju.

 

 

Pistolety do kleju na gorąco Bosch – rankingi i opinie

 

 

Bosch PKP 18 E 

 

Sprzęt Bosch PKP 18 E to model, który przypadnie do gustu osobom lubiącym drobne majsterkowanie oraz tym, którzy często muszą sklejać drobne przedmioty w domu. Ten pistolet do kleju na gorąco Bosch w dobrej cenie zapewnia wszechstronne działanie i pomaga tworzyć trwałe połączenia.

Praca prezentowanym modelem jest łatwa i czysta, a to ze względu na intuicyjność obsługi urządzenia. Sprzęt ma blokadę wycieku kleju, dzięki czemu nie musisz martwić się o trudne do usunięcia plamy oraz nadmierne zużycie kleju. Pistolet przeznaczony jest do pracy klejem o średnicy 11 mm. Moc urządzenia to 200 W.

Użytkownicy podkreślają jedną z zalet urządzenia, którą jest wygodna podstawa stabilnie utrzymująca urządzenie. Stała temperatura klejenia, możliwa w utrzymaniu dzięki elektronicznej regulacji grzałki, wynosi około 200 st. C, co pomaga w szybkim łączeniu powierzchni. Warto również wspomnieć, że pistolet jest odpowiedni również do prac remontowych.

 

 

 

 

Bosch Glue Pen 

 

Bosch Glue Pen jest modelem akumulatorowym, dzięki któremu możesz pracować bez konieczności stałego podłączenia do prądu sieciowego, co czyni urządzenie wygodnym w użyciu w miejscach, gdzie dostęp do gniazdek elektrycznych jest ograniczony.

Sprzęt obsługuje napięcie 7,2 V. Pistolet jest przystosowany do pracy ze sztyftem o średnicy 7 mm. Jest to odpowiednia szerokość do precyzyjnego sklejania różnych powierzchni. Model może pracować po jednym naładowaniu akumulatora około 45 minut. Urządzenie ma wskaźnik grzania i stanu akumulatora. Miękka rękojeść Softgrip znacznie ułatwia trzymanie narzędzia w dłoni.

Osoby pracujące pistoletem twierdzą, że klejenie nim jest bardzo łatwe, a powierzchnia wokół pozostaje czysta dzięki mechanizmowi cofania wyciekającego kleju. Model pewnie leży w dłoni i co ważne można nim operować nawet na nierównych powierzchniach. Sprzęt jest również energooszczędny – po 10 minutach bezczynności samoczynnie się wyłącza.

 

 

 

 

Bosch PKP 3.6 Li 

 

Osobom, którym zależy na solidnym urządzeniu umożliwiającym rozpoczęcie pracy już po 15 sekundach od uruchomienia, powinien się spodobać pistolet Bosch PKP 3,6 Li. To energooszczędne, akumulatorowe urządzenie pracujące po naładowaniu około 30 minut.

Automatyczny system cofania wkładu kleju zapobiega jego niekontrolowanym wyciekom. Dużym plusem jest również możliwość ładowania urządzenia za pomocą ładowarki Micro USB. Dzięki wykorzystaniu technologii litowo-jonowej model nie ulega samorozładowaniu. Na sprzęcie znajdziemy wskaźnik grzania i stanu akumulatora, co pozwoli nam zaplanować czas pracy. Pistolet wyłącza się sam po 5 minutach bezczynności.

Kompaktowa konstrukcja i ochrona termiczna sprawiają, że model jest chętnie wybierany zarówno przez profesjonalistów, jak i amatorów. Ich zdaniem dużą zaletą urządzenia jest szybkość klejenia – wystarczy kilka sekund, aby połączyć materiały. Średnica wkładu klejącego wynosi 7 mm, przez co modelem skleimy również niewielkie pęknięcia.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status