Najlepszy pistolet do kleju na gorąco akumulatorowy

Ostatnio aktualizowane: 29.09.20

 

Jaki pistolet do kleju na gorąco akumulatorowy wybrać?

 

Z pomocą pistoletu możemy łatwo nanieść klej na dowolną powierzchnię i równomiernie go rozprowadzić. Tego typu produkty wykorzystywane są przykładowo do naprawy pękniętych przedmiotów z plastiku i ceramiki, a także do uszczelniania otworów. Na szczególną uwagę zasługują modele zasilane akumulatorowo, które są poręczne i szybko rozgrzewają klej. Pomożemy Ci w doborze właściwego sprzętu.

 

 

Aby praca z pistoletem przebiegła szybko i sprawnie, musimy wybrać taki produkt, który zmienia wkład z klejem w płynną masę w krótkim czasie. Nie powinno to trwać dłużej niż 3 minuty. Jeśli nie mamy doświadczenia w użytkowaniu takich sprzętów, nie musimy szukać modelu, którego czas nagrzewania wynosi mniej niż 1 minuta. Mimo że w takim przypadku praca potrwa nieco dłużej, to będziemy mieć pewność, że precyzyjnie zaaplikujemy klej. Modele z bardzo krótkim czasem nagrzewania mają profesjonalny charakter i są odpowiednie dla fachowców pracujących z podobnymi sprzętami na co dzień.

Warto mieć na uwadze, że najlepszy akumulatorowy pistolet do kleju na gorąco w 2020 roku jest wyposażony w pojemną baterię. Po naładowaniu sprzęt powinien działać bez przerwy minimum kilkanaście minut, inaczej nie będzie to zbyt praktyczny produkt. Czasami producenci podają, ile wkładów z klejem może rozgrzać pistolet, gdy zasilający go akumulator jest w pełni naładowany. Niekiedy jest to nawet 60 tubek, co pozwala na wyjątkowo efektywną pracę. Przy wyborze idealnego pistoletu niemniej ważne jest sprawdzenie, jakich wkładów możemy używać do klejenia. Istotną rolę odgrywa ich średnica, która standardowo wynosi od 7 mm do 11 mm.

Często słyszy się, że najlepsze akumulatorowe pistolety do kleju na gorąco mają niewielkie wymiary i są lekkie. Od rozmiaru i wagi urządzenia zależy komfort pracy, o czym również należy pamiętać. Zwykle modele zasilane akumulatorowo są na tyle poręczne, że z łatwością można je utrzymać w jednej dłoni. Ich waga najczęściej nie przekracza 0,5 kg. Dobrze, jeśli rękojeść produktu będzie w odpowiedni sposób wyprofilowana i pokryta miękką powłoką. Wtedy znacząco zmniejsza się ryzyko, że pistolet wypadnie nam z rąk podczas użytkowania, co może spowodować rozlanie się kleju na podłogę i rozbicie obudowy sprzętu.

 

 

Akumulatorowe pistolety do kleju na gorąco – Ranking

 

 

Ryobi R18GLU-0 

 

Model Ryobi R18GLU-0 rozgrzewa się w 3 minuty i po upływie tego czasu jest gotowy do użytku. Pistolet pozwala na zastosowanie 11 mm wkładów z klejem. Produkt może być stosowany podczas klejenia różnych materiałów, takich jak np. skóra, tworzywa sztuczne czy papier.

Sprzęt bez akumulatora waży 0,39 kg. Ponieważ opisywany model ma miękką rękojeść, możemy go pewnie chwycić i swobodnie nim manewrować. Pistolet ma włącznik obsługiwany dwoma palcami, dlatego z pewnością szybko go włączymy i wyłączymy. W zestawie znajdują się 3 wkłady z klejem.

Z opinii konsumentów wynika, że to łatwy w obsłudze produkt, który jest odpowiedni nawet dla niedoświadczonych osób. Pistolet przyda się podczas różnych prac remontowych, stolarskich i naprawczych. To model, który można z powodzeniem wykorzystać zarówno do przyklejenia niewielkich detali, jak i znacznie większych elementów. Sprzęt wyposażono w diodę LED informującą o gotowości do pracy, więc nie trzeba się zastanawiać, czy jest on rozgrzany do odpowiedniej temperatury.

 

 

 

 

Bosch PKP 3.6 Li

 

Pistolet Bosch PKP 3.6 Li rozgrzewa się w 15 sekund do temperatury 170 st. C. To model przeznaczony do stosowania z 7 mm wkładami z klejem. Produkt jest wyposażony w akumulator o pojemności 1,5 Ah, który po naładowaniu gwarantuje do 30 minut pracy (pozwala na wykorzystywanie maksymalnie 6 wkładów).

Po 5 minutach bezczynności model sam się wyłącza, a to zapobiega zbyt szybkiemu rozładowaniu akumulatora. Sprzęt waży ok. 0,255 kg. Z uwagi na ochronę termiczną, nie trzeba się obawiać, że podczas pracy przypadkowo się poparzymy. Co ważne, model ma wygodną, bardzo dobrze wyprofilowaną rękojeść.

Jedną z największych zalet produktu jest komfortowe użytkowanie. Na obudowie pistoletu jest dioda sygnalizująca poziom naładowania akumulatora. Konsumentom spodobało się również zastosowanie systemu cofania wkładu kleju, ponieważ to pozwala na uniknięcie zabrudzenia ubrań czy dłoni przy pracy.

 

 

 

 

Stanley GR 90 R 70-416-6

 

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć modelu Stanley GR 90 R 70-416-6. To akumulatorowy pistolet do kleju na gorąco w dobrej cenie, który w ok. 2 minuty rozgrzewa się do temperatury 1200 st. C. W pełni naładowany akumulator zapewnia 12 minut nieprzerwanej pracy. Produkt pozwala na zastosowanie kleju o niskiej oraz wysokiej temperaturze topnienia, średnica wkładów powinna wynosić 11 mm.

Cechą wyróżniającą prezentowany model jest żółta, wytrzymała obudowa. Wygodna rękojeść sprawia, że sprzęt nie wyślizguje się z dłoni. Pistolet jest niewielki i lekki, to świetny wybór dla osób, które do tej pory nie miały styczności z tego typu produktami. Mając ten produkt w domu, możemy szybko naprawić np. pęknięty wazon czy przykleić tapicerkę do mebli.

Pistolet można wykorzystać na wiele różnych sposobów – tak uważają konsumenci, którzy go kupili. Wiele osób twierdzi ponadto, że sprzęt pozwala na kontrolowanie ilości aplikowanego kleju, więc znacząco zmniejsza się ryzyko wykonania zbyt grubej spoiny i zabrudzenia powierzchni.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status